Genre: Oorlog / Historisch
Speelduur: 177 minuten
Oorsprong:
Verenigde Staten
Geregisseerd door: Mel Gibson
Met onder meer: Mel Gibson, Sophie Marceau en Patrick McGoohan
IMDb beoordeling:
8,3 (1.153.377)
Gesproken taal: Engels, Frans en Latijn
Releasedatum: 7 september 1995
On Demand:
Bekijk via Pathé Thuis
Bekijk via Disney+
Bekijk via meJane
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Google Play
Plot Braveheart
"Every man dies. Not every man truly lives."
Het einde van de 13e eeuw: William Wallace is een Schotse rebel die een verzet leidt tegen de wrede Engelse heerser Edward the Longshanks. Als klein jongetje zag William zijn vader en broer vermoord worden in een poging om Schotland te bevrijden. Als William weer een dierbare verliest begint hij aan z'n strijd om Schotland voor eens en altijd te bevrijden.
Externe links
Acteurs en actrices
William Wallace
Murron MacClannough
Princess Isabelle
King Edward
Robert the Bruce
Hamish Campbell
Young William Wallace
Campbell
MacClannough
Mother MacClannough
Reviews & comments
Remi
-
- 6720 berichten
- 0 stemmen
Het enige minpuntje vond ik dat ze net iets teveel gesleuteld hebben aan het verhaal. Het is dan wel gebaseerd op historische feiten, maar veel hebben ze verzonnen en veranderd... jammer!
Ik ben me erin gaan verdiepen (in william wallace en de verhalen) maar als er verhalen rondgingen in die tijd (nu ook wel) zie je dat sommige mensen iets overdrijven dat zie je ook in de film dat ze zeggen dat wallace 50 mensen doormidden heeft gehakt
maar dan gaan die verhalen door en steeds iemand anders maakt er weer iets anders van.
Dus heeft Mel Gibson (denk ik) zijn verhaal geinterpreteerd en dus feiten maar ook verhalen er in gedaan.
Blitzer
-
- 3 berichten
- 5 stemmen
Dit is zonder twijfel een van de beste films ooit gemaakt. De muziek in onweerstaanbaar mooi, de veldslagen angstig realistisch, de personage's ontzettend goed uitgewerkt, kortom: dit is een MEESTERWERK!!!!!!!!!!!!!!!!!
TheRisingSun
-
- 1140 berichten
- 2261 stemmen
Ik ben het helemaal met je eens Blitzer! Perfect verwoord! Absoluut een meesterwerk. Athans, voor mij zéker!
TheRisingSun
-
- 1140 berichten
- 2261 stemmen
Gister weer eens bekeken en, ja, hij blijft nog even mooi als de eerste keer dat ik hem zag! En dit was ongeveer mijn 20e (?) keer dat ik hem zag.
Het verhaal is erg mooi,waarbij hij eerst een gezinnetje wil stichten en in vrede wil leven,maar daarna door de moord van de Engelsen op zijn vrouw een hele oorlog ontketend met zijn Schotse landgenoten tegen de Engelsen! Neem daarbij de schitterende locaties,de kleding,de accenten,het acteerwerk en de perfecte manier van filmen (vooral bij de veldslagen!) en deze film is voor mij een puur meesterwerk!
TheRisingSun
-
- 1140 berichten
- 2261 stemmen
Voor de mensen die deze film nog niet gezien hebben en er wel in geïnteresseerd zijn is ie volgende week zaterdag (16 april) te zien op Yorin!
chipigirl
-
- 28 berichten
- 0 stemmen
Ik vind het een mooi film.
Mooi onderwerp waar het over gaat.
IK VIND HET EEN MOOI FILM>
thibault14
-
- 167 berichten
- 1324 stemmen
Dit is zeker geen zwakke film, maar 5 oscars vind ik nu wel wat overdreven. De actie scene's waren een lust voor het oog, maar dan dat patriotisch gedoe was er voor mij echt teveel aan. Bovendien verdrinkt deze film in de historische fouten. 3 sterren
opa_paul
-
- 202 berichten
- 1554 stemmen
Ik ben me erin gaan verdiepen (in william wallace en de verhalen) maar als er verhalen rondgingen in die tijd (nu ook wel) zie je dat sommige mensen iets overdrijven dat zie je ook in de film dat ze zeggen dat wallace 50 mensen doormidden heeft gehakt
maar dan gaan die verhalen door en steeds iemand anders maakt er weer iets anders van.
Dus heeft Mel Gibson (denk ik) zijn verhaal geinterpreteerd en dus feiten maar ook verhalen er in gedaan.

Najah ik bedoelde er toch iets meer mee. Als je de film namelijk kijkt met commentaar van Mel Gibson -wat overigens gruwelijk saai is- dan vertelt hij stukken meer over de film. Bijvoorbeeld dat hij en de Franse vrouw van de troonopvolger die WW steeds waarschuwd, elkaar in het echt helemaal nooit ontmoet hebben. En dat bepaalde gevechten niet eens hebben plaatsgevonden. En nog iets wat ik wel leuk vond: in het echt werd hij in het gevecht met een pijl in zijn keel geraakt, maar overleefde dat. Ze durfde het alleen niet aan, omdat het ongeloofwaardig over zou komen
Dat bedoelde ik eigenlijk meer. Volgens mij hebben ze het in die verhalen die nu verteld worden ook veel meer over robert the bruce... WW had waarschijnlijk maar een heel kleine rol. Ooh nog iets de grote martelscene... was eerst veel erger. In het echt hebben ze ook alle mesjes enz gebruikt en daarna zijn lichaam in verschillende delen gehakt en verspreid over Engeland. Alleen de martelscene was zo luguber dat ze m verkort hebben
TheRisingSun
-
- 1140 berichten
- 2261 stemmen
Zoals het einde nu in beeld werd gebracht is perfect! Als je naar het gezicht van Gibson keek snapte je natuurlijk al wat ze zo'n beetje aan het doen waren,daar zijn geen beelden voor nodig.
Ook werd naderhand ook nog door Robert de Bruce verteld dat zijn lichaamsdelen in alle hoeken van het land werden geplaats,om zo het volk te laten zien wat er gebeurde met 'verraders'.
opa_paul
-
- 202 berichten
- 1554 stemmen
Ik zeg ook absoluut niet dat het einde niet goed genoeg is! Ik vind het echt nog steeds de beste film ooit gemaakt. Mel gibson acteert sowieso altijd al goed en nu helemaal. En het verhaal boeit me gewoon echt. Hij staat bij mij bovenaan op 1 in de top tien en daar blijft ie ook! Hij is echt geniaal en ik zal m ook elk jaar weer blijven kijken....
.. maar dat neemt niet weg dat ik het wel meen wanneer ik zeg dat ik het zonde vind dat ze zoveel dingen verandert hebben aan de film als je het vergelijkt met historische feiten. Niet dat ik me daar nou constant mee bezig houd, maar toch vind ik het jammer. Ik wil een goed verhaal graag geloven maar dan moet het ook echt waar zijn. En ik vind het gewoon jammer als je er dan achter komt dat robert the bruce eigenlijk de geschiedenis in gaat als grote held. En bijvoorbeeld de franse vrouw van de troonopvolger en WW elkaar eigenlijk nooit ontmoet hebben. Jah ik vind dat gewoon jammer bij zo'n verhaal. Bij een heroisch verhaal dan wil je het graag geloven. In dit geval vond ik het gewoon jammer dat het zo inzakte toen je de waarheid te horen kreeg.
Als je een film echt goed vind en bewondert... dan wil je volgens mij ietsjes meer dan alleen maar 'een verhaal'. Dan zie je denk ik liever iets realistisch.
xangadix
-
- 1618 berichten
- 4503 stemmen
Zavo
-
- 6392 berichten
- 1616 stemmen
Hier staat 177 minuten, maar volgens de tv-gids is hij vanavond van 22:00 - 0:25 op Yorin. Dat is aanzienlijk korter, zeker als je de reclame er nog afhaalt. Iemand een verklaring?
Zavo
-
- 6392 berichten
- 1616 stemmen
Ik zie op imdb alleen 177 min. staan, meestal staat het er wel bij als er meerdere versies zijn. Maar goed, ik vind het eigenlijk niet zo erg als hij korter duurt.
Jordy
-
- 22567 berichten
- 2952 stemmen
Yorin zal er zelf wel in hebben lopen knippen, gebeurt wel vaker.
lazaroni_86
-
- 161 berichten
- 150 stemmen
ik heb altijd hekel gehad aan die britten, maar dit is echt een prachtig film
Zavo
-
- 6392 berichten
- 1616 stemmen
Ze hebben toch de hele film uitgezonden. Blijkbaar vinden ze het bij Yorin erg moeilijk even te kijken hoe lang de film precies duurt alvorens 'm te programmeren.
Eén lange egotrip van Mel Gibson vond ik het trouwens. 2*
*Chrissie*
-
- 415 berichten
- 0 stemmen
Was de eerste keer dat ik hem zag en ik vond hem egt heel mooi, alleen de gevechten vond ik een beetje lomp, (tja meisje) maar veder was het een goed verhaal echt of niet echt gebeurd.
The One Ring
-
- 29974 berichten
- 4109 stemmen
Mooie film. Vooral het einde was erg mooi gemaakt. De stukken met de verraders zijn er ook sterk. Het begon allemaal erg gemiddeld, maar de film wordt met de minuut beter.
4 sterren
Wouter
-
- 18720 berichten
- 3085 stemmen
Vooral het einde was erg mooi gemaakt.
Ik geef het op hoor...
Wouter
-
- 18720 berichten
- 3085 stemmen
Tja, ik haat de film zéér gepassioneerd. Ik vond het namelijk niet een beetje slecht.
Geloof niet dat ik een andere film ken met zo'n potsierlijk einde.
Naomi Watts
-
- 54554 berichten
- 3155 stemmen
Ik kan het begrijpen als je een film zo slecht vindt dat je er niet mee kan ophouden het te blijven zeggen, erg begrijpelijk imo.
Gerelateerd nieuws

Welke biopics mag je behalve 'Oppenheimer' nog meer niet laten liggen?

Legendarische film 'Braveheart' van en met Mel Gibson vrijdagavond (16 augustus) op televisie

Filmjaar 1995: Deze films vieren dit jaar hun 25e verjaardag

Vijf topfilms waarin de regisseur ook de hoofdrolspeler is
Bekijk ook

The Shawshank Redemption
Drama, 1994
7.379 reacties

The Green Mile
Fantasy / Drama, 1999
3.859 reacties

Schindler's List
Oorlog / Drama, 1993
2.113 reacties

Se7en
Misdaad / Thriller, 1995
2.822 reacties

Gladiator
Historisch / Drama, 2000
2.500 reacties

The Pianist
Drama / Oorlog, 2002
1.424 reacties
Gerelateerde tags
individualschotlandin love with enemyrevolutiekilt legendeindependencevrijheidepischidealismfamily clangebaseerd op een waargebeurd verhaalzwaardgevechthistorical fictionstrijdunited kingdommiddeleeuwsrevolttyrannyfalse historyhighlands13th centuryscottish highlandswarfield勇敢的心braveheart
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.










