Genre: Oorlog / Historisch
Speelduur: 177 minuten
Oorsprong:
Verenigde Staten
Geregisseerd door: Mel Gibson
Met onder meer: Mel Gibson, Sophie Marceau en Patrick McGoohan
IMDb beoordeling:
8,3 (1.153.112)
Gesproken taal: Engels, Frans en Latijn
Releasedatum: 7 september 1995
On Demand:
Bekijk via Pathé Thuis
Bekijk via Disney+
Bekijk via meJane
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Google Play
Plot Braveheart
"Every man dies. Not every man truly lives."
Het einde van de 13e eeuw: William Wallace is een Schotse rebel die een verzet leidt tegen de wrede Engelse heerser Edward the Longshanks. Als klein jongetje zag William zijn vader en broer vermoord worden in een poging om Schotland te bevrijden. Als William weer een dierbare verliest begint hij aan z'n strijd om Schotland voor eens en altijd te bevrijden.
Externe links
Acteurs en actrices
William Wallace
Murron MacClannough
Princess Isabelle
King Edward
Robert the Bruce
Hamish Campbell
Young William Wallace
Campbell
MacClannough
Mother MacClannough
Reviews & comments
JanLo
-
- 286 berichten
- 993 stemmen
Wat een draak van een film.
Er zou een wet moeten komen die je verplicht om een op historische gegevens gebaseerd verhaal, zo waarheidsgetrouw mogelijk, naar eer en geweten, te verbeelden. En anders verzin je zelf maar iets.
Nepbiografie.
Sentimentele pulp.
NRT
-
- 815 berichten
- 485 stemmen
Vond het een vermakelijke film, maar had toch iets meer verwacht. Af en toe was het wat te emotioneel met die muziek, maar daar kunnen we nog mee leven.
Ik wou eerst 3,5* geven, maar ik geef er 4 omdat die scene met Murron's dood zeer indrukwekkend en emotioneel was. Hoe zij in de verte staart en hoopt dat William haar komt redden... Kippenvel
Iron Maiden
-
- 2651 berichten
- 7065 stemmen
Zoals verwacht absoluut geen film voor mij.
Zonder onderbouwing voegt je bericht weinig toe aan deze pagina.
MarkAjx1
-
- 247 berichten
- 16008 stemmen
Nee inderdaad. Voor mij zou dat een rede zijn om dan maar 5 sterren te stemmen als zo'n onderbouwende mensen een 1 stemmen alleen omdat het niet hun ding is. Terwijl ik hem dat ook weer niet waard vind.
Harley Quinn
-
- 110 berichten
- 65 stemmen
Onlangs weer herzien en blijft, ondanks de jaren en ingehaalde techniek, staan als een huis.
Capablanca
-
- 1274 berichten
- 1683 stemmen
De hemel in geprezen, maar niet mijn film. In plaats van Middeleeuwers die worstelden met hun wereld zag ik slechts acteurs die worstelden met hun rol. En de scene met de billen bloot naar de vijand was voor mij meer pijnlijk dan komisch.
Joopiejoop
-
- 20 berichten
- 353 stemmen
Goede film, alleen dat accent van Mel Gibson
, nouja daar kijk ik wel doorheen.
JacoBaco
-
- 10573 berichten
- 2405 stemmen
Goede film, alleen dat accent van Mel Gibson
, nouja daar kijk ik wel doorheen.
Schijnt wel mee te vallen ... Kijken vanaf 9 minuten en 18 sec .. Nee niet perfect, maar op momenten zelfs erg goed. Aldus de expert in de video hieronder.
Movie Accent Expert Breaks Down 32 Actors' Accents | WIRED - YouTube
Don Homer
-
- 510 berichten
- 1297 stemmen
Leuke film. Bij vlagen erg goed, maar over het algemeen niet heel bijzonder. Hij deed me een beetje aan The Gladiator denken (al is deze ouder). Gladiator vind ik eigenlijk in alle facetten beter (sentiment, actie, script, camera en acting). De film begint een beetje als een sentimenteel liefdesverhaal maar gaat al snel over tot een strijd tussen de Schotten onder leiding van William Wallace (Mel Gibson) en Engeland onder leiding van een onsympathieke koning Edward. De gevechten vond ik niet zo bijzonder en het einde van de film eigenlijk ook niet. Toch bleef hij tot het einde boeien ondanks de lange speelduur.
Boneka
-
- 2724 berichten
- 1398 stemmen
Ook weer eens herzien. Dit blijft een typische platte historische actiefilm zoals Gladiator met lompe actie, veel melodrama en dito kutmuziek.
De actie blijft grotendeels beperkt tot de veldslagen waarin men met name bot op elkaar inhakt of elkaar verbrand. Ik mag graag kijken naar kung-fu films of films met waarin creatieve moorden gepleegd worden (Dream Home!), maar hier ging het geweld me op een gegeven moment echt flink tegenstaan. Behoorlijk repetitief ook.
Veel melodrama in de vorm van de echtgenote, verraad met gepaard met slow motion beelden en natuurlijk de eindscène waar Gibson zichzelf Christus tijdens Pasen waant. En waar de geest van de echtgenote ook nog even rondwaard, het is echt net Gladiator. De muziek is toegegeven iets beter dan de standaard Zimmer rommel, maar nog steeds overdramatisch tijdens dramatische momenten en daar kan ik zo slecht tegen. Ik wil niet op weinig subtiele muzikale wijze verteld worden dat iets dramatisch is.
Matig acteerwerk ook, met name van Gibson zelf. Marceau is een plaatje om te zien, maar het gehele niveau van de film is te laag om daar nou punten voor uit te delen. Dat geldt ook voor McGoohan als de Engelse koning, een personage dat nog inhumaner is dan Hitler in Der Untergang. Apart genoeg zijn dit soort personages (vergelijk ook de sheriff uit Robin Hood: Prince of Thieves) nog de "leukste" personages in dit soort films.
Het kan de film allemaal niet redden. 0,5*.
Waarom kijk jij nog films. De meeste films kraak je tot de bodem af. En ja Gladiator kwam pas in 2000 dus dat zinnetje van net als in Gladiator gaat niet op. In die zin wat het origineel. Als je niet van dit soort films houdt okay, maar dan moet je hem ook niet opzetten. Jouw keuzes wijken 99% af van de rest.
Boneka
-
- 2724 berichten
- 1398 stemmen
Braveheart nog maar eens een keer opgezet. Dit keer in een prachtige 4K transfer en een spetterende Dolmos Surround. Gelukkig ook met de Nederlandse subs dus dat is altijd prettig!
Ook na 25 jaar nog steeds een dijk van een film of je moet niet houden van middeleeuws spektakelstukken. Ik vind dat de glans er nog steeds niet vanaf is. Genoeg te zien en te beleven in feitelijk twee grote hoofdstukken. Het eerste hoofdstuk is tot zo'n 44 minuten met de nodige romantiek en drama. Vervolgens krijgen we een korte wraakactie en besluit Wallace zich dan toch maar aan te sluiten bij een groepje landbeheerders om te vechten voor een united Scotland. Het spektakel met veldslagen ziet er fantastisch uit en de strategieën werken ook in minderheid goed uit. Nu zie je dit wel vaker in dit soort vechtfilms. Wie niet sterk is moet slim zijn nietwaar? Ruimte voor veel dialogen en karakterontwikkelingen zien we niet veel, maar is voor deze film niet echt van belang. Eigenlijk springt er eentje duidelijk uit en dat is Patrick McGoohan als King Edward the First. Hoe hij het "homo" vriendje van zijn zoon het raam uit flikkert vond ik wel mooi gedaan.
Braveheart mag dan wat eenvoudig zijn qua plot, voorspellend is hij niet. Wie de film niet kent zou een heel ander eind verwachten, maar goed hij moet dan ook op ware events zijn gebaseerd. Dit laatste is maar ten delen, want historisch slaat Braveheart op veel planken mis, al klopt het meeste wel op het eind van de film al was dat in het echt nog veel gruwelijker!! Zie link!
William Wallace - Wikipedia - nl.wikipedia.org
De muziek soundtrack scoort in mijn optiek veel punten. Hij slaat de juiste toon aan bij het fragment dat we te zien krijgen. Wat mij betreft een van de mooiste soundtracks ooit. Ook de prachtige beelden haalt de film flink omhoog. Mel Gibson is natuurlijk geen top acteur, maar doet het in Braveheart heel aardig. De rest acteert goed niet uitzonderlijk, maar zeker goed genoeg met als uitschieter Patrick McGoohan.
Heb in ieder geval weer flink genoten van 3 uur spektakel!
Film 4.5
Beeld 5.0 (4K)
Geluid 5.0
Extra's 5.0
Lovelyboy
-
- 3928 berichten
- 2935 stemmen
Braveheart: 5 historische fouten | IsGeschiedenis
Een artikel om je te bescheuren, buiten het feit of het een goede film is of niet.
Lovelyboy
-
- 3928 berichten
- 2935 stemmen
Al tijden zag ik er tegen op Braveheart er weer eens in te gooien voor een review. Wat ik vreesde was een nog erger geval van Gladiator, een te bombastische en rauwe krachttoer die nog meer op dramatiek en emotie leuntt. Helaas maar waar, Braveheart was ooit heel wat jaartjes terug toch wel één van mijn favorieten met zijn gewelddadige rauwe randje, de in de knop gesmoorde relatie met de mooie Murron raakte me destijds ook wel. Maar wat in 1995 het nieuwe hoogtepunt was, het summum qua rauwheid en filmische scenes, vind ik heden ten dage toch achterhaalt vanwege het vele valse sentiment. Wellicht dat een ontwikkeling als kijker ook mee speelt.
De eerste drie kwartier is aardig en schept een aardig beeld van de wreedheden en onrust. Toch lijkt alle getoonde ellende toch vooral geforceerd pathetisch om sympathie voor Wallace te krijgen en hem vooral een reden voor oorlog. Dan is drie kwartier tot de eerste slag best een lange aanloop te noemen, maar vooruit. De daarop volgende veldslagen en gevechten zien er altijd nog meer dan prima uit, daar echter ook alweer een aantal kritiekpunten wat de tactiek betreft. De speren waarmee de cavalerie opgevangen wordt, waarom zien we die vooraf niet op de grond liggen? Die zijn er zomaar. Dan de list een slag later met het vuur om troepen van elkaar te scheiden. Dat ruik je toch, dat er iets brandbaars uit gegoten is? Vooral als het zo fel brand. Het list en bedrog gebeuren tussen de bekende Schotse Lords, de Engelse Koning en de Franse Prinses is soms even kolderiek als redelijk bedacht. De schare acteurs zijn ook aardige uitgezocht. Vooral O 'Hara heeft zijn moment of fame als de grappig en knettergekke Ier, verder passende de gegroefde en bebaarde komen van Cox, Cosmo en Gleeson meer dan prima en vind ik MacFadyen het beste acteren als de getormenteerde De Bruce. Ook aardige te benoemen Peter Mullan met een klein rolletje als soldaat, een blik op zijn wikipedia pagina overtuigde me dat dit een bijzonder heerschap met een opzienbarende jeugd en achtergrond is. McGoohan overigens nog wel het noemen waard als prima koning en McCormack een erg prettige verschijning als Murron.
Grootste pijnpunt is voor mij nog niet eens zo zeer de geschiedkundige missers over de hele film, maar juist het beeld dat van het karakter Robert De Bruce gecreëerd wordt. De achterbakse lafaard en bedrieger die hier geportretteerd wordt ligt heel ver van de waarheid. Sterker, na simpel onderzoek blijkt zelfs dat Wallace niet de bijnaam 'Braveheart' droeg maar De Bruce zelf. De eer die Wallace hier toegedicht krijgt behoorde aan De Bruce toe, dus niet alleen zijn bijnaam wordt afgenomen maar dat ook nog. Het beeld van Wallace dat hier wordt afgeschilderd lijkt vooral op een mythe want lijkt zelden echt waar, hij voerde geen legers aan, plunderde vooral de grensgebieden wat de echte haat van de Engelsen opgang bracht en kwam ook niet uit een arm gezien.
Zoals gezegd, buiten de fouten en het onterecht jegens De Bruce, is Braveheart niet echt meer van deze tijd. Wat vroeger werkte en een snaar raakte komt mij nu als geforceerd over. Teveel en te zwaar wordt de kaart van het motief en persoonlijk drama gespeeld om Wallace niet alleen een reden te geven maar je ook als kijker mee te slepen in zijn wraaktocht. Iets dat bij mij totaal niet meer aanslaat. Wat vroeger een pareltje was zie ik nu slechts nog als een avondje vermaak, en vooral als avonturenfilm a la Robin Hood, en niet als iets dat historisch geënt is. Een visueel spektakel is nog het zeker met zijn mooie landschappen maar dat is dan ook eigenlijk wel.
macrobody
-
- 2232 berichten
- 1850 stemmen
Weer eens voor gaan zitten en het viel me niet tegen. Nou mag ik Mel Gibson wel als regisseur en een verfilming van een rebel tegen het gezag mag ik graag zien. William Wallace was er zo een. Een lange zit maar zeker de moeite waard.
macrobody
-
- 2232 berichten
- 1850 stemmen
daar echter ook alweer een aantal kritiekpunten wat de tactiek betreft. De speren waarmee de cavalerie opgevangen wordt, waarom zien we die vooraf niet op de grond liggen? Die zijn er zomaar.
Nee hoor, als je goed kijkt dan zie je dat ze voor het gevecht die speren komen brengen opgerold in grote doeken. En verder wordt de geschiedenis geschreven door de overwinnaars dus zolang we niet terug in de tijd kunnen moet je alles met een korrel zout nemen.
Lovelyboy
-
- 3928 berichten
- 2935 stemmen
Nee hoor, als je goed kijkt dan zie je dat ze voor het gevecht die speren komen brengen opgerold in grote doeken. En verder wordt de geschiedenis geschreven door de overwinnaars dus zolang we niet terug in de tijd kunnen moet je alles met een korrel zout nemen.
Om nog wel even in te gaan op je opmerking betreffende 'geschreven door overwinnaars' en 'niet te letterlijk'. Vind jij het het niet tot taak van scenario schrijvers dat ze zelf een achtergrond onderzoek doen of het geen broodje aap is...? Want als je de feiten er op na slaat klopt misschien tachtig procent van het getoonde niet.
macrobody
-
- 2232 berichten
- 1850 stemmen
Om nog wel even in te gaan op je opmerking betreffende 'geschreven door overwinnaars' en 'niet te letterlijk'. Vind jij het het niet tot taak van scenario schrijvers dat ze zelf een achtergrond onderzoek doen of het geen broodje aap is...? Want als je de feiten er op na slaat klopt misschien tachtig procent van het getoonde niet.
Maar dat is nou juist het punt. Wat zijn de feiten? Zolang je er niet zelf bij was moet je het uit geschiedenisboeken halen die geschreven worden door mensen die er vaak ook niet bij waren en waren ze er wel bij dan schrijven ze het vanuit hun oogpunt. En je weet hoe dat gaat met verhalen door vertellen, na een paar tussenstations is het verhaal al compleet veranderd. Als er iets niet betrouwbaar is is het de geschiedenis en hoe verder terug hoe onbetrouwbaarder.
Lovelyboy
-
- 3928 berichten
- 2935 stemmen
Maar dat is nou juist het punt. Wat zijn de feiten? Zolang je er niet zelf bij was moet je het uit geschiedenisboeken halen die geschreven worden door mensen die er vaak ook niet bij waren en waren ze er wel bij dan schrijven ze het vanuit hun oogpunt. En je weet hoe dat gaat met verhalen door vertellen, na een paar tussenstations is het verhaal al compleet veranderd. Als er iets niet betrouwbaar is is het de geschiedenis en hoe verder terug hoe onbetrouwbaarder.
macrobody
-
- 2232 berichten
- 1850 stemmen
Volgens mij zei ik juist dat je de film als film moet nemen en niet als geschiedenis. Het verhaal William Wallace als gebeurtenis neem ik met een korrel zout. Net als alle andere verhalen en films uit de geschiedenis. Geschiedenisfilms zijn altijd de gedramatiseerde en geromantiseerde versie van de geschiedenis zoals die is opgeschreven. En mijn mening is dat die opgeschreven geschiedenis nooit 100% accuraat KAN zijn. En wel om de redenen dat 2 mensen hetzelfde kunnen waarnemen maar beide iets anders zien of beleven. Denk aan een Rorschach test. Of laat ik een heel simpel voorbeeld nemen voor de mensen die geen idee hebben waar het over gaat. Stel je ziet een vechtpartij en iemand slaat een ander naar de grond. Wat schrijf je op in zo'n geval? De overwinnaar haalde zijn gelijk nadat de dader zijn telefoon had gestolen of schrijf je op dat degene die zijn telefoon terug wilde niet was opgewassen tegen de dader en daardoor het loodje moest leggen? Dezelfde situatie kan op meerdere manieren worden beschreven en vaak is het verhaal dat wordt opgeschreven het verhaal van de overwinnaar. Wie wil er nou naar zielige verhalen luisteren? Wie gaat er een boek maken met al zijn mislukkingen?
Lovelyboy
-
- 3928 berichten
- 2935 stemmen
Volgens mij zei ik juist dat je de film als film moet nemen en niet als geschiedenis. Het verhaal William Wallace als gebeurtenis neem ik met een korrel zout. Net als alle andere verhalen en films uit de geschiedenis. Geschiedenisfilms zijn altijd de gedramatiseerde en geromantiseerde versie van de geschiedenis zoals die is opgeschreven. En mijn mening is dat die opgeschreven geschiedenis nooit 100% accuraat KAN zijn. En wel om de redenen dat 2 mensen hetzelfde kunnen waarnemen maar beide iets anders zien of beleven. Denk aan een Rorschach test. Of laat ik een heel simpel voorbeeld nemen voor de mensen die geen idee hebben waar het over gaat. Stel je ziet een vechtpartij en iemand slaat een ander naar de grond. Wat schrijf je op in zo'n geval? De overwinnaar haalde zijn gelijk nadat de dader zijn telefoon had gestolen of schrijf je op dat degene die zijn telefoon terug wilde niet was opgewassen tegen de dader en daardoor het loodje moest leggen? Dezelfde situatie kan op meerdere manieren worden beschreven en vaak is het verhaal dat wordt opgeschreven het verhaal van de overwinnaar. Wie wil er nou naar zielige verhalen luisteren? Wie gaat er een boek maken met al zijn mislukkingen?
Susan Neda
-
- 1 berichten
- 0 stemmen
Naar mijn mening is Braveheart een fantastische film. Een ding dat me gek maakte op Braveheart, is de sfeer. De hele film heeft een geweldige sfeer. Het weerspiegelt een gevoel van vrijheid waarmee het publiek van de film kan meevoelen. Niet alleen het gevoel van vrijheid draagt bij aan de sfeer, ook het heroïsche hoofdpersonage "William Wallace" creëert het perfect.
Een ander geweldig aspect van de film is het verhaal. Enerzijds is het een verhaal dat gebaseerd is op historische feiten, anderzijds is het een tragisch liefdesverhaal met een nogal brutaal einde.
Aan te bevelen voor elke toeschouwer, die van heroïsche films met een tragisch einde houdt.
mcdaktari
-
- 7307 berichten
- 0 stemmen
Wat blijft dit toch een mooie film. Of het nou allemaal waarheidsgetrouw is of niet, zal me een zorg zijn. Het is gewoon een prachtige film zoals de meeste van Mel Gibson. Apocalypto vond ik ook al super goed. Maar Braveheart blijft voor mij iedere keer weer een genot om naar te kijken, en wat ik ook heel fijn vind is dat de film bijna 3 uur duurt. Ik hoor vaak dat mensen 1 uur en 45 min. al lang vinden. Nou voor mij mogen de films gerust 3 uur duren, daar heb ik totaal geen moeite mee. Zeker bij echte goeie films vind ik het zelfs jammer als ze afgelopen zijn.
Ik kijk nu alweer uit naar zijn nieuwe film The Wild Bunch, een remake van de western uit 1969 van Sam Peckinpah. En maar hopen dat die western ook weer minimaal zolang zal duren als de originele (2 uur 25 min.) of liefst nog langer. Maar dan moeten we nog tot 2022 geduld hebben
Lebarron
-
- 1018 berichten
- 702 stemmen
Braveheart is een bombastisch pseudo-historische oorlogsfilm over het leven van de Schotse onafhankelijkheidsstrijder William Wallace 1270-1305. Na de moord op zijn vrouw Murron door de Engelsen begint Wallace met wat dorpsgenoten een bloederige revolte en dat groeit uit tot een opstand tegen de overheersing door de Engelse koning Edward I oftewel Longshanks. Hij boekte vele zegens dankzij zijn onorthodoxe strategieën en guerillatacktiek maar werd uiteindelijk verraden en ter dood veroordeeld.
De film is niet echt historisch correct maar meer de visie van regisseur Mad Mel Gibson. Is het erg? Qua film niet want het is een enerverende film vol actie en brute veldslagen. Probleem is wel dat veel mensen het voor waarheid aanzien en daarmee de ware geschiedenis steeds meer vervaagd bij het grote publiek. De film ziet er wel vreselijk goed uit. De veldslagen kom goed in beeld en de bloedspatters vliegen de kamer in.
Mel Gibson nam niet alleen de regie voor zijn rekening maar hij speelt ook de hoofdrol. Dat doet hij zeker niet verkeerd. Patrick McGoohan schmiert er lekker op los als Edward Longshanks. Er doen ook bekende Schotten mee als Brian Cox, Angus McFayden, James Cosmo en Tommy Flanagan, de man met de Glasgow Grin bekend van Sons of Anarchy. Gek genoeg speelt Schot David O'Hara een Ier en de Ier Brendan Gleeson speelt weer een Schot. Ook Sophie Marceau, Catherine McCormack en Gargamel look-a-like Alun Armstrong spelen een rol. Braveheart is gewoon een prima actiefilm die losjes gebaseerd is op een historisch verhaal.
Number23
-
- 8638 berichten
- 5684 stemmen
Weer eens opgezet en het blijft toch elke keer weer genieten. De muziek en de landschappen brengen je helemaal in de sfeer en het is sowieso geen straf om bijna 3 uur naar Schotten te kijken.
Gibson brengt ook elke veldslag en schermutseling zo lekker in beeld, daar zit veel kracht in en in mijn geval is het dan vaak terugspoelen om alles 6x te bekijken.
Het romantische gedeelte blijft jammer, die Française had er helemaal uit gemogen van mij. Ook scènes met de zoon van Longshanks halen me soms uit de beleving.
Voor de rest gewoon een tijdloze klassieker.
UmbraVitae
-
- 4333 berichten
- 4040 stemmen
Mijn eerste maal Braveheart, na het zien van deze film, is het kleine schande dat ik deze nooit eerder een kans heb gegeven. Dit is een topfilm pur sang, zit zowat alles in, de kleine 3u is zorgt nooit voor dode momenten, integendeel. Een tientje!
Beffrey28
-
- 476 berichten
- 1344 stemmen
Mijn eerste maal Braveheart, na het zien van deze film, is het kleine schande dat ik deze nooit eerder een kans heb gegeven. Dit is een topfilm pur sang, zit zowat alles in, de kleine 3u is zorgt nooit voor dode momenten, integendeel. Een tientje!
Helemaal mee eens! Én je hebt Donnie Darko al op 4 staan zie ik! Slechts een kwestie van tijd voordat hij op 1 staat 
devidia
-
- 203 berichten
- 314 stemmen
De film wordt vaak geportretteerd als een verhaal van opkomen tegen tirannie, vechten voor je vrijheid. Maar dit is larie, de film is niet meer of niet minder dan propaganda voor blind nationalisme/patriotisme. Ben ik dan echt de enige die totaal niet warm wordt van Mel z'n motivational speeches? Wat een onzin allemaal.
Eens je er zo doorheen prikt is de film een holle ballon met bitter weinig tot geen inhoud.
Overroepen staaltje onzin.
Ohja, historisch heeft die 0, maar dan ook 0 waarde.
Brabants
-
- 2887 berichten
- 2145 stemmen
Braveheart een film van en met Mel Gibson. Ergens weet deze man mij wel te boeien met zijn films en zo is deze zeker geen uitzondering. Lange speelduur maar prima gevuld met mooie decors en scenes. Het verhaal is voor mij prima ongeacht of het historisch allemaal wel klopt.
Juud67
-
- 3 berichten
- 2 stemmen
Heerlijke film...tig x gezien. Maar ja ik heb ook een zwak voor films als deze.
Gerelateerd nieuws

Welke biopics mag je behalve 'Oppenheimer' nog meer niet laten liggen?

Legendarische film 'Braveheart' van en met Mel Gibson vrijdagavond (16 augustus) op televisie

Filmjaar 1995: Deze films vieren dit jaar hun 25e verjaardag

Vijf topfilms waarin de regisseur ook de hoofdrolspeler is
Bekijk ook

The Shawshank Redemption
Drama, 1994
7.379 reacties

The Green Mile
Fantasy / Drama, 1999
3.859 reacties

Schindler's List
Oorlog / Drama, 1993
2.113 reacties

Se7en
Misdaad / Thriller, 1995
2.822 reacties

Gladiator
Historisch / Drama, 2000
2.500 reacties

The Pianist
Drama / Oorlog, 2002
1.424 reacties
Gerelateerde tags
individualschotlandin love with enemyrevolutiekilt legendeindependencevrijheidepischidealismfamily clangebaseerd op een waargebeurd verhaalzwaardgevechthistorical fictionstrijdunited kingdommiddeleeuwsrevolttyrannyfalse historyhighlands13th centuryscottish highlandswarfield勇敢的心braveheart
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.








