Genre: Misdaad / Romantiek
Speelduur: 90 minuten
Alternatieve titel: Breathless
Oorsprong:
Frankrijk
Geregisseerd door: Jean-Luc Godard
Met onder meer: Jean-Paul Belmondo, Jean Seberg en Daniel Boulanger
IMDb beoordeling:
7,6 (94.173)
Gesproken taal: Frans en Engels
Releasedatum: 11 december 2025
On Demand:
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Vanaf vrijdag 30 januari in 2 bioscopen (re-release)
Plot À Bout de Souffle
"Wild! Violent! Outspoken and Honest!"
De jonge kruimeldief Michel (Belmondo) probeert op Humphrey Bogart te lijken. Onderweg naar Parijs steelt hij een auto en vermoordt een agent. Eenmaal naar de lichtstad gevlucht, krijgt hij een relatie met de Amerikaanse Patricia. Zij ontpopt zich sneller dan hem lief is als een vreselijke femme fatale. Tussen de twee ontstaat een amoureuze verhouding. Ondertussen zit de politie Michel op de hielen. Hij weet dat hij dit niet eeuwig volhoudt, en hij neemt steeds meer risico's...
Externe links
Acteurs en actrices
Michel Poiccard / László Kovács
Patricia Franchini
Police Inspector Vital
Antonio Berrutti
Carl Zubart
American Journalist, Patricia's Friend
Claudius Mansard
Liliane / Minouche
Police Inspector #2
Parvulesco the Writer
Reviews & comments
jay73
-
- 1184 berichten
- 1388 stemmen
Bijzondere film voor z'n tijd. Eerste film van de Nouvelle Vague-beweging, lees ik achterop de dvd-hoes. Weet iemand de uitgangspunten van die club?
3,5 of 4 *?
...
Vooruit, toch maar 4 (gemiddelde een beetje optrekken)
hugohei
-
- 2149 berichten
- 2347 stemmen
Over de Nouvelle Vague.
Ik probeer maar even een idee te geven. Zoals bij zoveel bewegingen en stromingen is er eigenlijk nauwelijks sprake van een club. Er waren een paar filmfanaten die elkaar vonden, en (niet meer dan een paar jaar !) elkaar steunden. We hebben het over de paar jaar vóor 1960, en wat later.
De leden van die 'club' gingen daarna ieder hun eigen weg. Godard wordt meestal beschouwd als de leider van het stel. Verder had je Chabrol, Truffaut, Eric Rohmer en Jacques Rivette. En natuurlijk allerlei verwante zielen.
Bindmiddel was dat ze allemaal filmgek waren en schreven in het vakblad 'Cahiers du Cinéma'. Wat ze wilden ? In elk geval moest er een eind komen aan wat ze noemden de 'cinéma de papa' [de ouwelullenfilms... alle films tot dan toe, dus]. Iedere stroming zet zich tegen voorgangers af.
Ze wilden : een nieuwe kritische kijk op film. Ze vonden dat vrijwel alles ondergeschikt moest zijn aan de filmische kant van film. Ze wilden minder invloed toestaan aan de studio's, de 'markt', de scenario's - en de deur openzetten naar allerlei invloeden.
Vooral Truffaut kon daar fanatiek over lullen. Ze zochten voorgangers die ze konden bewonderen en vonden die in Amerika [Truffaut vond Hitchcock een held - en wie was Hitch om hem tegen te spreken ?]. Ook allerlei filmers die tot dan toe als niet meer dan goede vaklui gerekend werden, werden opgehemeld [Sam Fuller bijvoorbeeld]. Soms tot hun eigen verbazing werden ze met veel omhaal van woorden de 'auteurs' genoemd van de films.
Die 'auteurstheorie' is voor een groot deel onzin, en de onderschatting van een fatsoenlijk scenario was ook een ahum... tijdelijke bevlieging.
Godard was de meest rebelse mafkees. Zijn eerste films hebben iets onmiskenbaar nieuws en fris (vreselijk woord, maar ik weet niks beters). Daarna zocht hij het een tijdje in de politieke films (rond 1968) en in andere experimenten. Een paar films van hem vind ik een regelrechte kwelling (maar ik vind het prima dat ze gemaakt zijn). Vaak ook zat er iets van pesterij in : een filosoof liet hij gewoon tien minuten lang zijn denkbeelden uitleggen, terwijl wij graag naar Brigitte Bardot wilden kijken die braaf zat te luisteren.
Van mooie meiden hadden ze allemaal verstand, die Nouvelle Vaguers. Anna Karina vergoedde veel onzin. Allevijf ontdekten ze veel nieuw talent.
Jos2
-
- 1730 berichten
- 0 stemmen
Die 'auteurstheorie' is voor een groot deel onzin, en de onderschatting van een fatsoenlijk scenario was ook een ahum... tijdelijke bevlieging.
De theorie is vaak voor allerlei onzin gebruikt, maar had een grote waarde en was op zichzelf verre van onzin.
Jos2
-
- 1730 berichten
- 0 stemmen
Sorry, ik zie het nu pas:
Het ging er aanvankelijk vooral om om die regisseurs te lauweren die volgens de bewuste Fransen ondergewaardeerd werden. Regisseurs in genrefilms zoals Hawks en Hitchcock. Door erop te wijzen dat het auteurs waren die een stempel drukten op elke film die ze maakten. De auteurstheorie is dus eigenlijk ontstaan om mensen die binnen het (Hollywood)systeem iets bijzonders (en vooral: eigens) konden doen, te eren.
Ook werden de 'auteurs'onder de regisseurs als hoogst haalbare bestempeld. Regisseurs dus die een eigen signatuur hadden; die niet inwisselbaar waren. Kortom, het was goed als je aan een film kon zien wie hem gemaakt had. De theorie is nooit bedoeld om te zeggen dat een regisseur de enige belangrijke creatieve factor in een film is. Truffaut heeft zich later wel vaker uitgesproken over het feit dat velen op een verkeerde manier aan de haal gingen met de theorie.
mr.Frielink
-
- 744 berichten
- 0 stemmen
Ramon zei bij La Dolce Vita: (...)beelden zitten vol met energie en vitaliteit: nachtclubs met feestende mensen, overvolle terrasjes, kibbelende mensen(...).
Zo ook bij Souffle, een onverwacht goede film, met schitterende rollen van zowel Seberg als Belmondo. Het einde mag het niveau dan wat naar beneden halen, maar ok.
Seberg (én Parijs) op haar mooist. 4*
gotti
-
- 14075 berichten
- 5886 stemmen
Vond hem zeer matig. Raar verhaal met extreem weinig karakteruitdieping of -ontwikkeling. Het enige positieve vond ik de redelijke cast en de leuke muziek. Net 2,5*...
starbright boy (moderator films)
-
- 22407 berichten
- 5073 stemmen
Bij de eerste scene hield ik mijn hart vast. Ik vond het alleen maar irritant. Maar het werd gelukkig allemaal een stuk leuker. Het verhaal was totaal onbelangrijk inderdaad. Dat is ook bepaald niet de kracht van deze film. Het leukste zijn toch echt de dialogen. Vooral op de momenten dat er niet veel gebeurde. (Zoals in de kamer van Seberg). De algehele sfeer had ook wel iets. Mooie vrouwen met jongenskapsels die mysterieus en intelligent zijn. Fraaie plaatjes van Parijs.
Het is niet helemaal mijn ding, maar wel leuk om gezien te hebben vanuit filmhistorisch oogpunt.
3.0*
Goodfella
-
- 5091 berichten
- 4875 stemmen
Die kerel die om een vuurtje vraagt en dan wat geld krijgt om maar lucifers te gaan kopen... 
Gorro
-
- 701 berichten
- 11654 stemmen
Nouvelle Vague. Meesterwerk. Tijdloos. Invloedrijk. Fris. Snel. "Jazzy". Vlot. Rap. "Slick". Jump cuts. Ironisch. Misdaad. Politie. Actie. Paris!.
Jean-Paul Belmondo. Cool. Stoer. Gangster. Jean Seberg. "Adorable". Prachtig. Romantiek. Passie. Joie de vivre. Einde. Ademloos. "Breathless". À bout... de souffle...
****¼
T.O.
-
- 2418 berichten
- 2794 stemmen
Kon helaas mijn slaap niet bedwingen, maar vond het tot dan toe wel wat hebben, deze film. Die woorden van Gorro zeggen wat dat betreft veel.
Intruder
-
- 139 berichten
- 1113 stemmen
Ik heb heel erg genoten van deze film. Parijs wordt prachtig en vooral sfeervol in beeld gebracht, de dialogen zijn sterk, de acteurs hebben présence (en ja, Seberg is een prachtige vrouw), de muziek is jazzy, de auto's zijn mooi.
Het verhaal is misschien wat dunnetjes en het einde stelt wat teleur, maar al bij al toch een dik verdiende quotering van 4 sterren.
Ramon K
-
- 13575 berichten
- 0 stemmen
Na lange tijd weer herzien en wat blijft dit toch een geweldige film! Zeer cool, fris en energiek, vol verwijzingen naar popcultuur en cinema en met een ongelooflijke feel-good-factor. Godard krijgt steeds meer waardering van mij.
Die scene tussen Belmondo en Seberg in dat apartementje is echt fenomenaal. Ademloos en met een big smile naar gekeken....
Ach, de film blinkt voortdurend uit in zijn sfeer en spontaniteit. Geen enkele handeling blijft gewoontjes in deze film van Godard. Zo huppelt Seberg natuurlijk niet gewoon over straat, maar volgt ze de al hupsend de stippellijn op het asfalt en zo wordt een conversatie tussen Seberg en Belmondo achterin een taxi, betreffende Parijse chicks en hun te korte rokjes, gevolgd door een jumpcut naar een korte scene waarin deze taxi remt, Belmondo uit de taxi springt, een meisje met zo'n kort rokje van achter benadert en vlug haar rokje omhoog tilt, om zich daarna weer uit de voeten te maken. Hilarisch!
Verder is het me opgevallen dat Tarantino toch erg veel van Godard 'leent': die "Like a Virgin"- dialoog uit Reservoir Dogs en die "Potbelly"- dialoog uit Pulp Fiction hadden zomaar door Godard bedacht kunnen zijn. Om van het gebruik maken van filmreferenties en de toevoeging van een portie cool maar te zwijgen! De Godard-invloeden zijn overduidelijk aanwezig in het oeuvre van Tarantino.
Al met al. 4,5*
gondwana
-
- 1212 berichten
- 1464 stemmen
ik genoot vooral van onvoorspelbaarheid en woordspelletjes. Dat pak en die da blijven cool.
deed me denken aan kerouac, zorgeloos van de hak op de tak
leuk
rubenab
-
- 22 berichten
- 36 stemmen
Verder is het me opgevallen dat Tarantino toch erg veel van Godard 'leent': die "Like a Virgin"- dialoog uit Reservoir Dogs en die "Potbelly"- dialoog uit Pulp Fiction hadden zomaar door Godard bedacht kunnen zijn. Om van het gebruik maken van filmreferenties en de toevoeging van een portie cool maar te zwijgen! De Godard-invloeden zijn overduidelijk aanwezig in het oeuvre van Tarantino.
Al met al. 4,5*
Heb net een hele analyse over Band à Part (Godard - 1964) gemaakt en ook uit deze film heeft Tarantino dingen uit mee genomen, denk aan de dansscène in het café en sommige dialogen. Ook de naam van Tarantino's productiebedrijf stamt af van Godard's Bande à Part. Ik vind dat persoonlijk geweldig!
rubenab
-
- 22 berichten
- 36 stemmen
Over de Nouvelle Vague.
Ik probeer maar even een idee te geven. Zoals bij zoveel bewegingen en stromingen is er eigenlijk nauwelijks sprake van een club. Er waren een paar filmfanaten die elkaar vonden, en (niet meer dan een paar jaar !) elkaar steunden. We hebben het over de paar jaar vóor 1960, en wat later. etc etc etc.
Van Godard was bekend dat hij een liefde had voor de Amerikaanse B-film uit de jaren '40 met in het bijzonder de 'Film Noir'. In Film Art van Bordwell en Thompson wordt de Nouvelle Vague beschreven als het afzetten tegen de "carefully polished French cinema of quality". Godard had overigens wel een hoge dunk van zich zelf, zo noemt hij zich zelf in de openingscredits van Bande à Part "Jean-Luc Cinema Godard".
ghostman
-
- 5740 berichten
- 5 stemmen
3 sterren voor het experiment.
5 sterren voor het geslaagde experiment. 
Toon1
-
- 497 berichten
- 2798 stemmen
5 sterren voor het geslaagde experiment.
hier ook!
mister blonde
-
- 12696 berichten
- 5828 stemmen
erg goede film-noir. Godard zet een mooi verhaal neer over een onmogelijke liefde. De scènes op dat kamertje van die meid zijn erg goed. Het destructieve gedrag van Michel leidt tot een aantal fraaie scènes, met als hoogtepunt het eind. prachtige shot waarin zo’n beetje zijn laatste adem er een is met sigarettenrook, om er de woorden ‘je maakt me kotsmisselijk’ aan toe te voegen. De reactie en de mimiek van Patricia zijn geweldig. verder isdeze film een mooi portret van Parijs. niet alles is even geslaagd, maar een prima film. 4 sterren.
Onderhond
-
- 87595 berichten
- 12844 stemmen
Leuk filmpje weer.
Godard is zowat de enige regisseur waarin ik effectief positieve dingen zie de 'film' de goeie richting ingeduwd hebben. Godard is ook één van de eerste die een scene durft aanhouden als ze interessant is. Niet alles in functie van het verhaal of het ideeëngoed/moraal, maar gewoon lekker doordoen als een scene lekker loopt.
Zo is hier de scene in de kamer van het meisje duidelijk een stevig hoogtepunt. Verder nog wel wat leuke dingen, erg los en luchtig allemaal, maar toch ook nog iets te veel dooie momenten. Muziek irriteerde me niet maar was verre van goed, en visueel is het verder ook matig.
Maar me niet verveeld, niet geïrriteerd en nergens echt saai. Jammer genoeg ook iets te weinig opwinding. Nouvelle Vague of niet, Godard blijft voor mij de eerste echte "regisseur". 3 kleine *.
mister blonde
-
- 12696 berichten
- 5828 stemmen
Zo is hier de scene in de kamer van het meisje duidelijk een stevig hoogtepunt.
Zachery Glass
-
- 575 berichten
- 584 stemmen
Belmondo uit de taxi springt, een meisje met zo'n kort rokje van achter benadert en vlug haar rokje omhoog tilt, om zich daarna weer uit de voeten te maken. Hilarisch!
Wel ja
Ik dacht meteen aan de korte rok scène uit "Any way the wind blows" (deze jongen onthoudt nu eenmaal alles wat korte rokken-gerelateerd is
)Jazzy zwierigheid, dat bevat deze film
Michel steelt een auto, waarom? Omdat hij de kans zag, tiens
...Er is die verdraaid grappige scène waarin Patricia en Michel samen in de auto onderweg zijn ... Michel begint haar te prijzen: ... haar mooie ogen ... * knip * ... haar mooie knieën ... * knip * haar mooie schouders * knip * en het lijkt door te gaan ad infinitum
"Tu connais Faulkner?"
"Non, c'est qui? Tu as couché avec lui?"
Dat is de dialoog die de essentie raakt van "A bout de souffle". Eigenwijs
93.9
-
- 3124 berichten
- 4209 stemmen
Einde lijkt ook op Chinatown.
Zaten echt rare dialogen in.
Zoals Patricia die vroeg of ze in de wasbak mocht plassen.
Zo raar.
Wel erg leuke film!
The Eye
-
- 580 berichten
- 4390 stemmen
Ik weet niet wat, maar iets in deze film boeide mij enorm en dus nodigt deze eerste Godard die ik zie uit om meer van deze regisseur te gaan zien! Volgende keer met een goed glas whisky, want dat past goed bij dit soort films.
LaCaméraStylo
-
- 266 berichten
- 368 stemmen
In Film Art van Bordwell en Thompson wordt de Nouvelle Vague beschreven als het afzetten tegen de "carefully polished French cinema of quality".
Zij noemden het zelf Le Cinéma de Papa.
Om nog even terug te komen op de discussie over La Politique des Auteurs, de bedoeling van deze theorie was dat de regisseur als kunstenaar werd beschouwd en op deze manier film ook kunst werd.
De theorie ontstond naar aanleiding van het artikel “La Caméra-Stylo”(De Camera-pen) van de criticus Alexandre Astruc. Volgens dit artikel was de regisseur een schrijver of kunstenaar, de camera zijn pen en film de taal waarmee hij zich uitdrukte.
Er moest volgens de aanhangers van deze politiek dus ook een duidelijke relatie bestaan tussen film en regisseur. Alsof de film een conversatie is tussen de maker ervan en de mensen die de film bekijken. De relatie moest men terugvinden in alle opposities van de film: tussen auteur en genre, tussen regisseur en publiek, tussen theorie en praktijk of zoals Godard zei tussen methode en gevoel. De aanwezigheid van deze relatie zorgde ervoor dat werken van een bepaalde regisseur herkenbaar werden.
A Bout de Souffle verdient voor mij trouwens 5 sterren, het was een van de eerste films die alle gangbare regels van toen omver wierp en is daarom zeer belangrijk voor de geschiedenis van de (cult/arthaus) film. Daarnaast is het gewoon een zeer stijlvolle, grappige en mooie film.
Het laatste nieuws

WOII-film 'Nebel im August' is een kijktip voor Netflix-abonnees: 'Bijna eng, zo goed gespeeld'

AppleTV komt deze zomer met een nieuw seizoen van 'Ted Lasso'

Leo Woodall en Rachel Weisz in nieuwe Netflix Original: alles over 'Vladimir'

Thriller 'Enemy of the State' van Tony Scott is zaterdagavond te bekijken op televisie
Bekijk ook

Le Trou
Thriller / Drama, 1960
89 reacties

Napoléon Vu par Abel Gance
Biografie / Drama, 1927
42 reacties

Le Samouraï
Misdaad / Thriller, 1967
250 reacties

Les Enfants du Paradis
Drama / Romantiek, 1945
48 reacties

Los Olvidados
Drama / Misdaad, 1950
55 reacties

Letyat Zhuravli
Romantiek / Drama, 1957
96 reacties
Gerelateerde tags
parijs, frankrijkverlies van geliefdejournalistrennencar thiefmarseille, francejournalistiekkrantsmokinghotel roompistoolstrijdsterven en doodvriendschapop de vluchtfinancial transactionsautobuitenechtelijke affairenouvelle vaguefrench noirrunaway couple nouvelle vaguefugitive lovers
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.








