• 15.811 nieuwsartikelen
  • 178.342 films
  • 12.227 series
  • 34.007 seizoenen
  • 647.593 acteurs
  • 199.099 gebruikers
  • 9.377.510 stemmen
Avatar
 
banner banner

The Silence of the Lambs (1991)

Thriller / Misdaad | 118 minuten
4,14 7.904 stemmen

Genre: Thriller / Misdaad

Speelduur: 118 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Jonathan Demme

Met onder meer: Anthony Hopkins, Jodie Foster en Scott Glenn

IMDb beoordeling: 8,6 (1.700.187)

Gesproken taal: Engels

Releasedatum: 12 april 1991

Plot The Silence of the Lambs

"In his mind lies the clue to a ruthless killer. She must trust him to stop the killer."

Clarice Starling, een jonge FBI-agente, wordt op een zaak van een psychopatische seriemoordenaar gezet. Om een beter inzicht te krijgen in de zieke geest van de moordenaar besluit ze met een andere psychopaat, Dr. Hannibal "The Cannibal" Lecter, te gaan praten. FBI-agent Jack Crawford denkt dat de gevangen Lecter de antwoorden heeft op de vragen omtrent de moorden.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Clarice Starling

Dr. Hannibal Lecter

Jack Crawford

Jame Gumb

Dr. Frederick Chilton

Catherine Martin

Senator Ruth Martin

Ardelia Mapp

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van chevy93

chevy93

  • 12754 berichten
  • 1324 stemmen

sweinsteiger schreef:

red dragon

hannibal rising

Red Dragon kan nooit eerder zijn dan Hannibal Rising... Er staat immers:
Prequel voor Red Dragon


avatar van sweinsteiger

sweinsteiger

  • 2278 berichten
  • 0 stemmen

RSmovie91 schreef:
I'm having an old friend for diner
Maar kan iemand mij vertellen wat nou eigenlijk de volgorde is van de films (in chronoligische volgorde)?
Het begint zeer waarschijnlijk met Hannibal Rising en dan?


grappige zin he

the silence of the lambs
hannibal
red dragon
hannibal rising


avatar van 009

009

  • 417 berichten
  • 288 stemmen

sweinsteiger schreef:

(quote)

grappige zin he

the silence of the lambs

hannibal

red dragon

hannibal rising

dat is de volgerde waarin de films gemaakt zijn, maar de volgorde van de films is:

hannibal rising

red dragon

the silence of the lambs

hannibal


avatar van sofripa

sofripa

  • 1516 berichten
  • 1143 stemmen

Brrrr, een ware scary movie. Met een geniale Hopkins.


avatar van JustMike

JustMike

  • 3218 berichten
  • 751 stemmen

sweinsteiger schreef:

(quote)

grappige zin he

the silence of the lambs

hannibal

red dragon

hannibal rising

Je mist er 1, het is:

Manhunter

The Silence Of The Lanbs

hannibal

red dragon

hannibal rising


avatar van John Lee Hooker

John Lee Hooker

  • 14934 berichten
  • 1625 stemmen

Hopkins is een vreselijk goede acteur en dit is een geweldige film. Toch nét niet verassend genoeg voor een 5.

- 4,5 -


avatar van AGE-411

AGE-411

  • 10342 berichten
  • 750 stemmen

Woensdag 16 juni om 20:50u op VT4


avatar van Emma'

Emma'

  • 148 berichten
  • 286 stemmen

Hele goede film, het personage van Hannibal wordt erg goed naar voren gehaald. Maar ik ben het ook eens met John Lee Hooker, 5* is net iets te veel voor deze film. Toch geeft ook de jeugd van Clarice iets spannends aan de film en vind 'm zeker 4,5 * waard.


avatar van AGE-411

AGE-411

  • 10342 berichten
  • 750 stemmen

Wie was dat eigenlijk die hij op het einde wou vermoorden?


avatar van chevy93

chevy93

  • 12754 berichten
  • 1324 stemmen

avatar van AGE-411

AGE-411

  • 10342 berichten
  • 750 stemmen

Nog een vraagje over het einde:

Hoe komt hij eigenlijk aan het telefoonnummer van de zaal waar die mevrouw haar benoeming krijgt? Hoe weet hij overgens dat ze daar is op die moment?


avatar van chevy93

chevy93

  • 12754 berichten
  • 1324 stemmen

Dat is de charme van Lector


avatar van AGE-411

AGE-411

  • 10342 berichten
  • 750 stemmen

chevy93 schreef:

Dat is de charme van Lector


avatar van chevy93

chevy93

  • 12754 berichten
  • 1324 stemmen

Je hebt toch wel begrepen dat Lector een zeer hoogbegaafd persoon is en een supergoede profiler? Hij weet precies wat zij allemaal gaat doen en speelt daar op in. Dat telefoonnummer heeft hij gewoon uit het telefoonboek gehaald, ofzo.


avatar van AGE-411

AGE-411

  • 10342 berichten
  • 750 stemmen

Dus hij weet dat ze exact op die avond, op die moment haar benoeming krijgt? Een helderziende kennelijk!


avatar van sweinsteiger

sweinsteiger

  • 2278 berichten
  • 0 stemmen

009 schreef:

(quote)

dat is de volgerde waarin de films gemaakt zijn, maar de volgorde van de films is:

hannibal rising

red dragon

the silence of the lambs

hannibal

ja

maar je zou de films wel in mijn volgorde moeten kijken


avatar van sweinsteiger

sweinsteiger

  • 2278 berichten
  • 0 stemmen

Emma' schreef:

en vind 'm zeker 4,5 * waard.

dan moet je hem 4.5 geven in plaats van 4


avatar van TrickySmalls

TrickySmalls

  • 607 berichten
  • 782 stemmen

Deze film is ook gewoon los te bekijken neem ik aan, of krijg je dan een open einde of iets dergelijks?


avatar van Bottleneck

Bottleneck

  • 8233 berichten
  • 2117 stemmen

Gewoon los te kijken ja,. Sowieso met afstand de beste


avatar van megaman

megaman

  • 1484 berichten
  • 229 stemmen

Hannibal was de eerste die ik te zien kreeg van deze reeks en misschien is dat ook wel één van de redenen waarom ik deze iets minder vind. Iets minder betekent hier nog steeds geweldig goed natuurlijk. Wat ik in Silence mis is eigenlijk de mysterieuze soundtrack, de sfeer en het artestieke tintje van Hannibal. Ook vond ik Hopkins net wat sterker in Hannibal, al kwam hij in deze film wel dreigender over.


avatar van AGE-411

AGE-411

  • 10342 berichten
  • 750 stemmen

Ik had eigenlijk lang verwacht dat men in het plot wat ging aanvangen met Hannibal Lector zelf. Maar wanneer die halverwege de film gewoon verdwijnt horen we daar niets meer van, tot vlak voor de aftiteling. Ik had gehoopt dat hij om een of ander reden zelf achter die kerel zou aan gaan of dat hij er iets met te maken zou hebben. Ik vraag me dan ook af waarom in het begin van de film zoveel aandacht aan Lector wordt geschonken?
Precies alsof ze halverwege de film waren en dachten: "misschien moeten we het einde nu wel herschrijven"


De film komt eigenlijk direct 'to the point'. Dat is wel een voordeel. Als men eerst nog een half uur FBI-opleiding zou hebben, aangevuld met het opvissen van lijken van die seriemoordenaar zou die al snel vervelen.

Het maffe accent stoor ik me dan niet aan. Ik vermoed dat dat wel eigen zal zijn aan die streek? (West-Virginia?)

Wat je moet doen om de cel van Lector te bereiken is ook lichtjes overdreven. Zie je verschillende sluizen en beveiligingniveau's.

Irritant puntje is die gevangenisbewaarder. Wat een slechte en irritante rol zet die neer. Met toppunt in het begin waar hij Clarice probeert te versieren.

Iets later in de film hebben we nog zulk personage die Clarice op weinig subtiele manier probeert te versieren. Dat haalt op die moment echt wel de sfeer naar beneden. Een verschrikkelijk 'facepalm'-moment.

Hopkins en Foster doen het als respectievelijk Lector en Clarice wel heel goed. Ook Levine doet het goed als de met momenten hysterische 'Buffalo Bill'.

De acteerprestaties van de bijrollen zijn bij momenten ondermaats. Gelukkig is de film grotendeels 1 grote dialoog tussen Lector en Clarice. Gelukkig, hierdoor komen de bijrollen niet veel in beeld.

Een ander punt waar ik me aan ergerde was het tijdverloop. Vlak voor Clarice de laatste keer met Lector spreekt heeft de FBI al de naam van 'Buffalo Bill'.
Clarice heeft dan nog ruim de tijd om met Lector te praten, op het vliegtuig te stappen naar een andere staat. Daar even wat bezoekjes te doen om meer te weten te komen over de achtergrond van de slachtoffers.
Op die moment is de FBI-top in hun vliegtuig nog altijd op weg naar het huis van de moordenaar. (Ik vraag me overgens af waar ze altijd een vliegtuig voor nodig hebben. De afstanden kunnen zeker niet zo groot zijn).


Dan zit ik nog met een vraag over het einde? Dat was me niet heel duidelijk.
De vriendin van een van de slachtoffers zegt dat ze samen werkten voor Mrs. Lippman. We zien op het einde dat 'Buffalo Bill' haar vermoord heeft en in haar huis woont.
Dus vraag ik me af:
- Ze moeten toch gemerkt hebben dat Mrs. Lippman weg was?
- Zijn ze dan gestopt met kleding voor haar te maken?
- Hoe heeft Buffalo Bill dat slachtoffer dan leren kennen?


Clarice was ook uiterst onprofessioneel bij het binnen gaan van dat huis. Waarom belt ze niet eerst versterking? Stel dat ze wordt vermoord door Buffalo Bill, dan weet de rest van de FBI nog altijd niet waar die moordenaar woont.
Zeker nadat hij weg vlucht moet ze toch eerst bellen alvorens de kelder in te gaan.



Op het einde heb ik al commentaar gegeven (zie berichten hierboven). Hij kan toch onmogelijk weten waar Clarice op die moment is, dat hij haar op belt.
En hoe weet hij zo zeker dat Dr. Chilton uit dat vliegtuig gaat stappen? Hoe komt het dat hij weet waar die op vakantie gaat?


Zeker een aardige film. De sfeer is echt te snijden en Lector is echt een creep, met een zeer vriendelijk kantje. Dialogen zijn ook top.
Al blijf ik zijn hoge score hier en op IMDb echt wel overdreven vinden. Vooral door de hier opgenoemde schoonheidsfoutjes.

Die 4,0 blijft wellicht staan. Al twijfel ik nog om er een half punt af te doen.


4,0*


avatar van joeyspo

joeyspo

  • 78 berichten
  • 108 stemmen

de volgorde is

1.red dragon of manhunter.

2. silence of the lambs.

3. hannibal.


avatar van essepluisje

essepluisje

  • 214 berichten
  • 177 stemmen

Briljante film niets meer aan toe te voegen.


avatar van Ceeda7

Ceeda7

  • 3544 berichten
  • 1381 stemmen

Sterke thriller, maar toch wel verbaasd over de score zowel op imdb als moviemeter. De acteerprestaties staan buiten kijf en tillen de film naar een hoger niveau. Maar voor de rest is dit toch een vrij simpele detectivefilm? Geen plottwist, gewoon straight naar het einde toe, zoals een ordinaire aflevering uit Midsomer Murders...

Ik zie niet in waarom deze, buiten de acteerprestaties dan, zo hoog genoteerd staat. Hulp iemand? Moest ik deze dan vergelijken met eventueel gelijkaardige films hieronder besproken, zoals Se7en dan ga ik gemakkelijk en resoluut voor Se7en die véél spannender was, ook verhaallijn beter in elkaar zat met veel variatie in moorden, de acteurs even goed speelden en met een memorabel einde die in ieders geheugen staat gegrift. Terwijl ik Silence of the Lambs stilletjes zal vergeten...


avatar van Delphi

Delphi

  • 28 berichten
  • 85 stemmen

Absoluut de beste film die er ooit gemaakt is. (: Althans, dat is myn mening natuurlijk. Fenomenaal goed geacteerd door Foster en Hopkins. *5 (en ik geef niet snel vijven )


avatar van El-royo

El-royo

  • 93 berichten
  • 200 stemmen

Ook ik ben een beetje verbaasd over de hoge score hier op moviemeter. Gisteren bekeken en zeker geen slechte film, maar als nummer 22 in de toplijst had ik toch veel meer verwacht. Enigzins een teleurstelling..


avatar van cbokhove

cbokhove

  • 36 berichten
  • 67 stemmen

Hoge score komt omdat de stijl van deze film later vooral gekopieerd is. Ondertussen zijn er zelfs hele series die dezelfde inslag als Silence hebben.


avatar van cbokhove

cbokhove

  • 36 berichten
  • 67 stemmen

chevy93 schreef:

(quote)
Red Dragon kan nooit eerder zijn dan Hannibal Rising... Er staat immers:
(quote)

Hoeft niet. Star wars.


avatar van Persian_Sara

Persian_Sara

  • 88 berichten
  • 170 stemmen

Ik heb deze film ook al tig keer gezien, maar nog blijft die me boeien. Dat komt simpelweg door de geweldige acteerprestaties van Hopkins en Foster, en de zeer spannende verhaallijn dat tot het einde van de film erg spannend blijft! deze film is 1 van de films die nooit te oud wordt om te zien.


avatar van joeriL

joeriL

  • 188 berichten
  • 351 stemmen

Het viel me nogal tegen dat ik hem helemaal niet eng vond (en ik vind films juist snel eng). Er had meer ingezeten. Sterker nog het had een van de engste films ooit kunnen zijn. Het script heeft alles voor een huiveringwekkende thriller. Ook de hoofdrolspelers acteren briljant. Daarom vind ik dat de regisseur maar matig zijn werk heeft gedaan. De film kruipt niet onder je huid; zoals het betere se7en.