• 15.837 nieuwsartikelen
  • 178.426 films
  • 12.237 series
  • 34.020 seizoenen
  • 647.758 acteurs
  • 199.130 gebruikers
  • 9.379.080 stemmen
Avatar
 
banner banner

Fight Club (1999)

Komedie / Thriller | 139 minuten
4,08 9.154 stemmen

Genre: Komedie / Thriller

Speelduur: 139 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten / Duitsland

Geregisseerd door: David Fincher

Met onder meer: Brad Pitt, Edward Norton en Helena Bonham Carter

IMDb beoordeling: 8,8 (2.569.099)

Gesproken taal: Engels

Releasedatum: 4 november 1999

Plot Fight Club

"Mischief. Mayhem. Soap."

Een man die voor een verzekeringsmaatschappij stad en land afreist als schade-expert, lijdt aan chronische slapeloosheid. Hij krijgt van een arts echter geen medicatie, maar een snerende opmerking: ''Ga maar eens kijken bij een praatgroep voor terminaal zieken, dan zal je zien wat pijn écht inhoudt.'' De man neemt het serieus en bezoekt een praatgroep, waar men aanneemt dat hij ook terminaal ziek is. Hij vindt er een uitlaatklep en bezoekt vervolgens ook andere praatgroepen. Bij één van die bezoeken treft hij de mysterieuze Marla Singer. Als hij op een dag thuis komt van een vlucht, blijkt er een explosie in zijn appartement te zijn geweest. Hij belt Tyler Durden, een extravagante man die hij net daarvoor in het vliegtuig ontmoet heeft. Tyler neemt op, en ze gaan samen een biertje drinken. Tyler blijkt er nogal eigenzinnige ideeën op na te houden.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Social Media

Volledige cast

Acteurs en actrices

Tyler Durden

Robert Paulson

Angel Face

Richard Chesler (Regional Manager)

The Mechanic

Intern at Hospital

Thomas at Remaining Men Together

Alle Media

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van yosemite44

yosemite44

  • 1241 berichten
  • 1314 stemmen

leuk dat je zo veel over hebt om deze film te zien, maar 35 euro is veel te duur, zelfs voor de 2dvd!


avatar van Zachery Glass

Zachery Glass

  • 575 berichten
  • 584 stemmen

Dit vind ik écht wel de moeite om te vermelden: gisterenavond (omtrent 23u) merkte ik dat er strubbelingen waren in de frituur op de hoek van mijn straat (politie was ter plaatse)

Zopas heb ik de toedracht gehoord: één jongen van zeventien heeft een paar ramen van de frituur aan diggelen geslagen en twee passanten in elkaar geslagen terwijl hij stond te roepen: "Fight Club ..... yeah!".

De film heeft hem niet aangezet hebben tot dit geweld (het motief was een liefdesaffaire). Maar ik vond dit toch interessant om even te vermelden ...

Dit lijkt me eerder surrealistisch ...


avatar van Agony

Agony

  • 1985 berichten
  • 1256 stemmen

Zachery Glass schreef:

één jongen van zeventien heeft een paar ramen van de frituur aan diggelen geslagen en twee passanten in elkaar geslagen terwijl hij stond te roepen: "Fight Club ..... yeah!".

heeft ie ook niet echt de essentie van de film begrepen... maar goed; simpele ziel zullen we maar zeggen


avatar van Zachery Glass

Zachery Glass

  • 575 berichten
  • 584 stemmen

Neen - dat denk ik ook niet. Ik blijf het één van de meest bizarre voorvallen vinden die ik ooit gehoord heb (in de laatste weken toch) ... want ik woon in België

Raar, echt raar, vind ik dit voorval. Hoe kan iemand "Fight Club" zo verkeerd interpreteren?


avatar van Menni

Menni

  • 1762 berichten
  • 0 stemmen

Zachery Glass schreef:

Hoe kan iemand "Fight Club" zo verkeerd interpreteren?

Heel simpel.. Veel mensen zijn dom..


avatar van Yekezzez

Yekezzez

  • 2512 berichten
  • 1126 stemmen

Menni schreef:

Heel simpel.. Veel mensen zijn dom..

Nou moet je niet heel België over één kam scheren


avatar van Tommeh

Tommeh

  • 7317 berichten
  • 3297 stemmen

Wat een topfilm zeg! Ik dacht (net als vele anderen zie ik nu) dat het om een simpel vechtfilmpje ging, Maar het bleek echt een geniale film te zijn! Ik heb praktisch de hele film met een grijs op m'n gezicht gezeten! Echt top!


avatar van Brooklyn

Brooklyn

  • 1144 berichten
  • 1402 stemmen

Ik zapte gisteren langs shownieuws (tja... ) Ze hadden een item over Brad Pitt en over het feit dat hij binnenkort druk is met een vervolg op Fight Club! Nu moet je twijfelen aan betrouwbaarheid van SBS6 maar toch... Ik zou dat jammer vinden, deel overtref of evenaar je toch niet


avatar van Tommeh

Tommeh

  • 7317 berichten
  • 3297 stemmen

Dat lijkt mij idd ook erg moeilijk


avatar van NERD

NERD

  • 1720 berichten
  • 1432 stemmen

Zou het toch wel leuk vinden!


avatar van starbright boy

starbright boy (moderator films)

  • 22413 berichten
  • 5077 stemmen

Een vervolg? Ik bid dat het er niet van komt..... lijkt me een gegarandeerde mislukking.


avatar van NERD

NERD

  • 1720 berichten
  • 1432 stemmen

Jup, zit er dik in....maar toch

Denk dat mijn zwak voor de film etc te groot is om hem te kunnen weerstaan :$


avatar van tovenaar

tovenaar

  • 6723 berichten
  • 0 stemmen

NERD schreef:

Denk dat mijn zwak voor de film etc te groot is om hem te kunnen weerstaan :$

Als je echt zo'n zwak voor de film had, dan had je het juist érg moeten vinden!


avatar van Agony

Agony

  • 1985 berichten
  • 1256 stemmen

Nu niet echt het type film voor een sequel... ik hoop dat ie er niet komt.


avatar van Wouter

Wouter

  • 18720 berichten
  • 3085 stemmen

Brooklyn schreef:

Ik zapte gisteren langs shownieuws (tja... ) Ze hadden een item over Brad Pitt en over het feit dat hij binnenkort druk is met een vervolg op Fight Club! Nu moet je twijfelen aan betrouwbaarheid van SBS6 maar toch... Ik zou dat jammer vinden, deel overtref of evenaar je toch niet

De film was geen succes. Geloof weinig van een vervolg.


avatar van NERD

NERD

  • 1720 berichten
  • 1432 stemmen

Ok, sorry tovenaar je hebt volledig gelijk....

Denk dat iedereen recht heeft op zijn eigen gevoelens?

Snap ook niet wat iedereen altijd tegen vervolgen heeft, wordt het origineel er slechter van? NEE!


avatar van Jordy

Jordy

  • 22567 berichten
  • 2952 stemmen

Tuurlijk kan een origineel wel slechter worden van een vervolg. De eerste Matrix film zal ik niet meer met dezelfde ogen bekijken na de dingen die in deel twee verteld worden.


avatar van neo

neo

  • 15435 berichten
  • 10038 stemmen

Jordy schreef:

Tuurlijk kan een origineel wel slechter worden van een vervolg. De eerste Matrix film zal ik niet meer met dezelfde ogen bekijken na de dingen die in deel twee verteld worden.

Maar in dit geval niet slechter, eerder nog boeiender


avatar van tovenaar

tovenaar

  • 6723 berichten
  • 0 stemmen

NERD schreef:

Ok, sorry tovenaar je hebt volledig gelijk....

Pff wat een kinderachtige opmerking.

Snap ook niet wat iedereen altijd tegen vervolgen heeft, wordt het origineel er slechter van? NEE!

Een vervolg op Fight Club is totaal zinloos en wel om de volgende reden: Fight Club had een bepaalde boodschap en heeft die naar mijn mening zeer goed naar buiten weten te brengen. Een vervolg zou zich dus moeten richten op dezelfde boodschap om een film met waarde te worden. Maar Fight Club heeft de boodschap al perfect uit gedragen, vandaar dat een sequel geen nut heeft. Men kan echter ook kiezen voor optie 2: een sequel maken die een andere boodschap heeft dan het eerste deel, maar dan zou de sequel er juist voor zorgen dat de boodschap van deel 1 aan kracht moet inleveren of dat er gewoon een totaal andere boodschap gekozen wordt en tja... dan kun je het eigenlijk al geen sequel meer noemen.


avatar van FeZ

FeZ

  • 460 berichten
  • 3175 stemmen

tovenaar schreef:

Men kan echter ook kiezen voor optie 2: een sequel maken die een andere boodschap heeft dan het eerste deel, maar dan zou de sequel er juist voor zorgen dat de boodschap van deel 1 aan kracht moet inleveren of dat er gewoon een totaal andere boodschap gekozen wordt en tja... dan kun je het eigenlijk al geen sequel meer noemen.

Toch een beetje zelfde idee als bij Sixth Sense en Unbreakable; dat de films wel bij elkaar "horen" maar wel een totaal ander verhaal hebben? (Of ik zit hier helemaal fout, ik weet niet zeker wat de precieze link was tussen deze twee films...)


avatar van Phooze

Phooze

  • 2544 berichten
  • 597 stemmen

FeZ schreef:

Toch een beetje zelfde idee als bij Sixth Sense en Unbreakable; dat de films wel bij elkaar "horen" maar wel een totaal ander verhaal hebben? (Of ik zit hier helemaal fout, ik weet niet zeker wat de precieze link was tussen deze twee films...)

De regisseur en het verassende eind, meer niet volgens mij.


avatar van NERD

NERD

  • 1720 berichten
  • 1432 stemmen

Het feit dat ik graag een sequal zou zien is niet gebaseerd op rationele gevoelens. Tuurlijk heeft FightClub zijn boodschap perfect duidelijk gemaakt, maar voor mij persoonlijk zal een sequal niets afdoen aan de kwaliteit van het origineel. Dat dat voor jou wel het geval zal zijn is om het even hard te zeggen niet mijn probleem. Ik zie er gewoon naar uit om meer over het personage Tyler Durden en/of het idee achter FightClub te zien, denk dat Neo wel begrijpt wat ik bedoel.

Over een eventuele sequal en in welke vorm.....het zou misschien ook wel eens een van Chuck Palahniuk's andere boeken kunnen zijn? Die zijn veelal met dezelfde ideologie geschreven, en Pitt en Fincher zijn ook al vaak aan deze boek verfilmingen gelinkt. Zoals onder andere het boek Survivor.


avatar van tovenaar

tovenaar

  • 6723 berichten
  • 0 stemmen

NERD schreef:

Ik zie er gewoon naar uit om meer over het personage Tyler Durden te zien.

Meer over Tyler Durden?


avatar van neo

neo

  • 15435 berichten
  • 10038 stemmen

NERD schreef:

Ik zie er gewoon naar uit om meer over het personage Tyler Durden en/of het idee achter FightClub te zien, denk dat Neo wel begrijpt wat ik bedoel.

Ik wil zelf meer en meer weten van The Matrix en alles eromheen. Dus als er een film komt over de de jeugd van van Tyler zou je dat ook helemaal geweldig vinden. Ik begrijp je dus volkomen


avatar van tovenaar

tovenaar

  • 6723 berichten
  • 0 stemmen

neo schreef:

jeugd van van Tyler

Huh?


avatar van neo

neo

  • 15435 berichten
  • 10038 stemmen

Bij wijze van spreken tov.


avatar van Goodfella

Goodfella

  • 5091 berichten
  • 4875 stemmen

Zoals Wouter al zei: Fight Club was in de boxoffice geen succes, dus de kans op een vervolg lijkt me te verwaarlozen. Naar een ándere boekverfilming van Palahniuk zou ik echter wel enorm uitkijken!


avatar van NERD

NERD

  • 1720 berichten
  • 1432 stemmen

tovenaar schreef:

(quote)

Meer over Tyler Durden?

Als Brad Pitt genoemd wordt bij de film neem ik aan dat Tyler Durden er ook nog steeds in zit.

Wouter en Goodfella zullen overigens wel gelijk hebben.


avatar van blitzwingz

blitzwingz

  • 62 berichten
  • 172 stemmen

Wat een ontzettende mindfuck zit er toch in deze film!!! Ab-so-luut geweldig!!! In tegenstelling tot bij The 6th sense (ook erg goed trouwens) zag ik deze echt niet aankomen. Daarnaast ook nog het fantastische acteerwerk en de duister sfeer die er is gecreeerd... Dit is een echte klassieker.

Mooiste scene uit de film: Edward Norton die zijn baas compleet gek maakt...


avatar van kappeuter

kappeuter (crew films)

  • 74672 berichten
  • 5984 stemmen

Straks op NL3!!!!

19.48-20.55 uur R.A.M SPECIAL - CHUCK PALAHNIUK

Het wekelijkse cultuurmagazine met eerst een serie Specials. Vanavond Chuck Palahniuk die door de verfilming van zijn roman The Fight Club in een klap beroemd werd.

Inmiddels is hij een cult-held en de trots van Portland, Oregon, de stad waar hij woont.

R.A.M nodigde hem uit om een programma te maken over Portland en zijn bewoners. Het werd een tocht langs o.m. een stripclub en de riolen van de stad.