Genre: Biografie
Speelduur: 135 minuten
Oorsprong:
Verenigde Staten
Geregisseerd door: Ron Howard
Met onder meer: Russell Crowe, Ed Harris en Jennifer Connelly
IMDb beoordeling:
8,2 (1.046.458)
Gesproken taal: Engels
Releasedatum: 21 februari 2002
On Demand:
Bekijk via Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Zondag om 20:00 uur op Paramount Network
Plot A Beautiful Mind
"He saw the world in a way no one could have imagined."
Wanneer de briljante wiskundige John Nash net op het punt staat internationaal erkend te worden, raakt hij betrokken bij een mysterieuze samenzwering. Zijn toegewijde vrouw is de enige die hem kan helpen in dit indrukwekkende verhaal over moed, passie en overwinning.
Externe links
- Zoek naar deze film op dvd/blu-ray op Amazon
- IMDb (8,2 / 1046458)
- Trailer (YouTube)
- A Beautiful Mind (BoekMeter)
- A Beautiful Mind (MusicMeter)
- Pathé Thuis: vanaf € 8,99 / huur € 3,99
Social Media
Acteurs en actrices
John Nash
Alicia Nash
William Parcher
Charles Herman
Dr. Rosen
Martin Hansen
Richard Sol
Bender
Helinger
Ainsley Neilson
Video's en trailers
Reviews & comments
24-7moviestar
-
- 47 berichten
- 811 stemmen
Hoe kun je nou als filmliefhebber geen punten geven op acteerwerk? Begrijp ik werkelijk waar bar weinig van. Er zijn een hele hoop films die misschien niet zo'n indrukwekkend verhaal hebben, maar omdat het zo geweldig wordt gespeeld is het toch nog prima vermaak. Je moet een film beoordelen op verscheidene aspecten, net zoals een jury (van wat dan ook) dat normaal gesproken doet.
mar007
-
- 1151 berichten
- 949 stemmen
ja begrijp ik ook niets van,acteerwerk kan een film maken of breken.
Tarkus
-
- 6409 berichten
- 5315 stemmen
Wat een prachtige film is dit...
En wat een prachtrol van Russell Crowe, hij is subliem !!!
Dit is echt een meeslepende film, een grandioos scenario, je zou het haast niet geloven, maar toch is dit een waar gebeurt verhaal.
Bij momenten spannend, maar vooral ontroerend mooi.
Ook dit is weer een terechte Oscarwinnaar, voor o.a. Regie (Ron Howard) en Beste Film.
Nu ik deze film in mijn bezit heb nog eens opnieuw bekeken.
Het is en blijft een prachtige film en hoef ik niets te wijzigen aan mijn eerdere commentaar.
J.20.RN
-
- 8 berichten
- 43 stemmen
een aparte film, Het eerste uur werd ik een beetje dol van alle cijfertjes die langs kwamen en heb ik bijna de neiging gehad om de film af te zetten. Nadat ik erachter kwam dat hij schizofreen bleek te zijn vond ik het verhaal wat interessanter worden. Film is goed geacteerd maar heeft mij niet zo geboeid.
ExToR
-
- 147 berichten
- 116 stemmen
Nu ik deze film in mijn bezit heb nog eens opnieuw bekeken.
Het is en blijft een prachtige film en hoef ik niets te wijzigen aan mijn eerdere commentaar.
ik ben het geheel met je eens, het enige wat niet helemaal klopt is dat het in zijn geheel een waargebeurd verhaal is. jazeker, de hoofdrolspeler heeft bestaan en een deel van het verhaal is zeker gebaseerd op zijn leven, maar veel dingen kloppen ook niet (waar overigens veel kritiek op is geweest). lees de wikipedia pagina van deze film en de john nash maar eens.
verder inderdaad een erg mooie film, subliem acteerwerk en gewoon in zijn algeheel een topper.
SENGOK
-
- 156 berichten
- 0 stemmen
Prachtige film met veel vermakelijke en ontroerende scenes.
De Oscar voor Denzel Washington was terecht, maar acteerwerk van Russel Crowe is eigenlijk indrukwekkender.
Muziek van James Horner is ook ongeloofijk goed
Krities
-
- 10 berichten
- 0 stemmen
Hoe kun je nou als filmliefhebber geen punten geven op acteerwerk? Begrijp ik werkelijk waar bar weinig van. Er zijn een hele hoop films die misschien niet zo'n indrukwekkend verhaal hebben, maar omdat het zo geweldig wordt gespeeld is het toch nog prima vermaak. Je moet een film beoordelen op verscheidene aspecten, net zoals een jury (van wat dan ook) dat normaal gesproken doet.
Ik kijk ook niet naar zulke dingen maar naar het geheel. Daar gaat het toch om.. onzin.
Masterkeeltie
-
- 346 berichten
- 552 stemmen
Wat een prachtige rauwe film, geweldig magnifiek gespeeld door Crow en Jennifer, wat een geweldige diep ontroerende film!
stipstap
-
- 157 berichten
- 192 stemmen
Rauw, intens, diepgaand. Wat acteert Crow overtuigend de rol van een shizofreen. Een terechte oscar op zak voor Conelly. De film toont mooi aan, dat familieleden soms zelfs dieper zinken dan de psychiatrisch patiënt. Want tenslotte is de patiënt zich niet bewust van zijn zieke toestand. Ik ben heel blij dat men dit verschrikkelijk contrast in de film duidelijk weet weer te geven.
mnrk
-
- 1876 berichten
- 1733 stemmen
There's no point in being nuts if you can't have a little fun.
Een uitstekende film van Ron Howard die op een mooie en boeiende manier wordt gebracht...
Het verhaal is dik in orde en wordt ook zo gebracht,mede door het onderwerp verwacht je misschien een hele zware film, maar het tegenover gestelde is eigenlijk waar. Ook de gehele aankleding en setting zorgt voor een aangename sfeer in deze film...
Russell Crowe speelt zijn zeer overtuigend en gewoon heel goed en wordt natuurlijk zeer goed bijgestaan door Jennifer Connelly. Maar ook de overige cast was zeker niet minder (Ed Harris, Christopher Plummer, Paul Bettany en Josh Lucas).
En dit allemaal voorzien van een mooie soundtrack van James Horner.
shamn
-
- 26 berichten
- 205 stemmen
Vond vooral het acteerwerk er bovenuit steken, met name dat van Russel. Het verhaal was ook goed en verassend, maar nadat je erachter kwam dat hij waanbeelden had werd de film voor mij steeds minder, duurde voor mij net iets te lang allemaal.
Insignificance
-
- 3220 berichten
- 5588 stemmen
Een bijzondere man maakt nog geen bijzondere film. Ik vind Crowe doorgaans een aansprekend acteur, maar deze vertolking van John Nash met z'n maniertjes, trekjes en mimiek werkt al vanaf de opening op de zenuwen. Dat slaat al de meeste grond onder de voeten van de film vandaan, Howards saaie en zijige aanpak doet de rest. De waanwereld van Nash bestaat uit niet veel meer dan wat ronddwalende figuurtjes en de bijbehorende worsteling wil ook maar niet loskomen.
Zo'n overdreven momentje als die met de kletterende regen en de huilende baby draait het meteen de nek om, terwijl de maag omdraait als vrouwlief This is real begint te prevelen. De Nash op leeftijd weet gek genoeg nog wel wat sympathie op te wekken, maar dan is de film inmiddels in z'n meest kleffe segment aanbeland om het middelpunt nog eens extra in het zonnetje te zetten. Allemaal volgens het boekje der ontroering. Veel te veilig en zouteloos om een blijvende indruk achter te laten.
bipolar
-
- 26 berichten
- 23 stemmen
De film geeft een prachtig inkijkje in de belevingswereld van een paranoïde schizofreen. Leuk om tijdens het kijken bij jezelf te onderzoeken wanneer je voor het eerst het idee krijgt dat er iets aan de hand is met zijn waarneming.
KijkopFilm
-
- 36 berichten
- 1022 stemmen
Niemand moet een film beoordelen op een bepaalde manier, iedereen mag het doen op zijn.haar eigen manier vind ik. Zo denk ik dat iedereen ook een andere waarde hecht aan het cijfer dat diegene geeft.
Stoux
-
- 84 berichten
- 644 stemmen
Niemand moet een film beoordelen op een bepaalde manier, iedereen mag het doen op zijn.haar eigen manier vind ik. Zo denk ik dat iedereen ook een andere waarde hecht aan het cijfer dat diegene geeft.
Dat slaat natuurlijk kant noch wal. Uiteraard mag iedereen vinden wat hij vindt van een film, maar zonder acteerwerk is er geen film.
MovieFreak1995
-
- 123 berichten
- 449 stemmen
Dat slaat natuurlijk kant noch wal. Uiteraard mag iedereen vinden wat hij vindt van een film, maar zonder acteerwerk is er geen film.
Juist 
Roger Thornhill
-
- 6030 berichten
- 2454 stemmen
Toen ik deze film voor het eerst zag was ik zó onder de indruk dat ik meteen de oorspronkelijke biografie van Sylvia Nasar heb gekocht (en verslonden), en ook na vele manier herzien vind ik dit nog altijd een prachtige film met superbe acteerwerk. Volgens mij was dit ook de eerste keer dat ik Paul Bettany zag, en ook die maakte een verpletterende indruk : in het begin zo'n onvoorstelbaar innemend personage (ongeveer die enige die Nash steunt!), en dan… Sindsdien nog diverse uitstekende rollen van hem gezien (Wimbledon, The Da Vinci code, Creation, en natuurlijk de manier waarop hij als Chaucer het beeld binnenwandelt in A knight's tale), maar voor mij begon het híér allemaal met hem. Maar goed, los daarvan is dit natuurlijk vooral Crowe's film; als hij de Oscar niet al het jaar hiervoor had gekregen had ik nog zo net niet geweten of Denzel Washington hem wel had gekregen voor (het overigens ook niet misselijke) Training day. Bij de pennenscène tegen het einde hou ik het echt niet droog.
LeveninLiefde
-
- 21 berichten
- 16 stemmen
Prachtige film met veel vermakelijke en ontroerende scenes.
De Oscar voor Denzel Washington was terecht, maar acteerwerk van Russel Crowe is eigenlijk indrukwekkender.
Muziek van James Horner is ook ongeloofijk goed
Hier ben ik het dus helemaal mee eens. Wat een verbluffende rol van Russel Crowe, absoluut 1 van zijn sterkere rollen. Normaal ben ik niet zo'n fan van hem maar in deze film heeft hij echt mijn hart gestolen!
Richard_Voorhees
-
- 2311 berichten
- 2135 stemmen
Ik heb de laatste weken een aantal colleges psychologie gevolgd en op aanraden van de docente heb ik deze film eens bekeken.
Ik moet zeggen dat ze het hebben van schizofrenie erg goed in beeld hebben weten te brengen. Als kijker krijg je een duidelijk beeld van wat er in het hoofd van zo'n persoon omgaat.
John Nash is één van de weinige gelukkigen die om heeft leren gaan met zijn schizofrenie en deze film brengt dit erg mooi in beeld. Russell Crowe speelt de rol van Nash erg goed en weet de kijker te ontroeren. Een aanrader voor de geïnteresseerden.
Parisa
-
- 605 berichten
- 925 stemmen
Na heel vaak deze film bekeken te hebben, vind ik hem nog steeds niet saai. Ook dit keer heb ik weer vol aandacht zitten kijken, al ken ik de plotwendingen uit mijn hoofd.
Het blijft gewoon een goed geschreven verhaal, waar de acteurs simpelweg een mooi script hebben gekregen om zich uit te kunnen leven en waar ze eer hebben van hun werk. Tenminste, ik zou een gat in de lucht springen als ik een van de acteurs was.
In het begin viel me nu op dat Crowe wat te oud lijkt als student. Maar met zijn spel maakt hij dat zeker goed. Zijn zenuwtrekjes zorgden bij mij weer voor medelijden. De oudere versies van Nash zijn zowel visueel als qua spel goed gelukt. Zijn wanen en ziekte worden zeer geloofwaardig in beeld gebracht. Wat we ook weer te danken hebben aan het script en de acteurs natuurlijk.
Ook Nash zijn weg na de plotwending blijft bijzonder om te zien.
Zoals ik al zei heb ik veel respect voor hoe Crowe, maar ook de andere acteurs hun rol hebben ingevuld. Er lijkt veel aandacht gegeven te zijn aan de geloofwaardigheid en de emoties binnen deze film. Crowe, Bettany en Harris maken nog steeds indruk op me. Maar ook/zelfs de kleinere rollen zoals de student waar Nash later mee te maken krijgt (in de bieb). Het klopt gewoon.
Ik ben blij dat ik deze op dvd heb: 5*.
stultmeister
-
- 67 berichten
- 58 stemmen
Een ijzersterke film met puik acteerwerk van ieder personage. De film voelt voor mijn gevoel soms wat saai aan, en mist een bepaalde vaart die de film nog prettiger weg zou laten kijken. Verder niets aan te merken op deze film.
De soundtrack speelt ook op bijzondere wijze mee op de achtergrond. Russel Crowe zet een zeer goede rol neer. Een film die 4 sterren verdient!
Gruffalo
-
- 207 berichten
- 603 stemmen
Hoewel er zeker goede dingen in deze film zitten en ik het succes van A Beautiful Mind meer dan begrijp, ben ik toch niet zo positief. Het verhaal is erg mooi, maar ik mis soms een beetje mysterie in deze film. De opbouw van het geheel is niet op en top. Hoewel ik de eerste helft van de film erg kan waarderen, dreigt de tweede helft een beetje rommelig te worden en raakte het mijn interesse een beetje kwijt. De tijdsprongen werken hier negatief: het voelt soms niet meer vloeiend aan. Wel zijn de ontwikkelingen van de personage's erg mooi weergegeven.
En dat einde, tja, daar moet je van houden.
BlueJudaskiss (moderator films)
-
- 11922 berichten
- 5323 stemmen
Eindelijk gezien, hoewel aanvankelijk met tegenzin.
Het is Hollywood-drama met een onderwerp waar je makkelijk mee scoort: geef een bekende acteur de rol van een gevoelige zielige maar briljante gehandicapte, licht het mooi uit, zet er wat vioolmuziek onder en een hoopvol einde. Het is allemaal verschrikkelijk klef, voorspelbaar en gelikt.
En toch ben ik overdonderd door deze film, me volledig bewust van bovenstaande. Zeg van zijn rol wat je wilt, maar Russel Crowe lijkt in niets meer op zijn eerdere personage van Gladiator en toont alle finesses met de rare zenuwtics, het aparte loopje en zelfs de oogbewegingen. Camerawerk en belichting, hoe gelikt ook: je moet het maar kunnen!
A Beautiful Mind biedt nieuws onder de zon, maar ik heb toch heel erg genoten van deze film uit Hollywoods droomfabriek. Blijft bij.
4,0*
gatygun
-
- 324 berichten
- 221 stemmen
Alles was erg goed aan deze film. in lange tijd niet zo'n meeslepend verhaal gezien.
Super een dikke 5
avdj
-
- 225 berichten
- 1304 stemmen
Een film die lijdt onder een te dikke laag Hollywood romantiek. Allereerst vind ik Russell Crowe totaal miscast als wiskundig genie. Zijn gespierde torso, overgehouden uit zijn vorige films L.A. Confidential en Gladiator, passen nou niet bepaald bij het beeld wat ik van John Nash had. Daarnaast komt dat vaak moeizame gepruttel uit z'n mond erg geacteerd over. Nergens gedurende ruim twee uur heb ik een moment dat ik vergeet naar een film te kijken.
Ten tweede zijn de waanbeelden en realiteit te weinig met elkaar geheven. Hierdoor wordt het eigenlijk nooit écht beangstigend. In dat opzicht is "Black Swan" vele malen sterker wat de spanning en empathie voor de hoofdpersoon een stuk groter maakt. Eigenlijk is alleen een enkele uitspatting in huis 'schokkend' te noemen. Wat mij betreft is de ontdekking van Nash' geheime garage één van de meest geslaagde momenten in de film
Maar Hollywood zou Hollywood niet zijn als er nog een aantal sterke punten tegenover staan. Behalve de kostuums en kapsels is ook het sfeertje rondom de academie ontzettend authentiek. Het tempo en de montage van de film sluiten hier perfect bij aan. Samen met een sterke score en enkele aardige bijrollen maken "A Beautiful Mind" wel degelijk het aanzien waard.
Kortom: een overschatte Oscar winnaar maar onderhoudend genoeg om er een voldoende aan te geven. 3*
Roger Thornhill
-
- 6030 berichten
- 2454 stemmen
Eigenlijk is alleen een enkele uitspatting in huis 'schokkend' te noemen. Wat mij betreft is de ontdekking van Nash' geheime garage één van de meest geslaagde momenten in de film
Juist die geheime garage (of het tuinhuisje, ik neem aan dat je dat bedoelde? wat Jennifer Connelly tijdens die regenstorm ontdekt?) zag ik al aankomen omdat je kort daarvóór ziet dat Nash zijn medicatie niet meer inneemt en je dus weet dat hij weer kan gaan hallucineren. Maar vond je de onthulling omtrent het niet-bestaan van Paul Bettany en zijn nichtje niet schokkend?
avdj
-
- 225 berichten
- 1304 stemmen
Je zag het misschien aankomen maar de garage was echt geweldig ingericht en ook Connelly was erg sterk in die scène. Het niet-bestaan van die personen deed mij inderdaad niet zoveel. Zoals ik al schreef vond ik ze weinig overtuigend in het verhaal verweven. De lijdensweg die Nash onderging kwam voor mij gewoon niet lekker uit de verf. Ook die uitreiking op het einde was erg cliché.
mystica
-
- 89 berichten
- 126 stemmen
Mooie film, met goed verhaal die het leven van iemand met schizofrenie goed beeldend heeft uitgedrukt. Het feit dat het gebaseerd is op een waargebeurd verhaal maakt voor mij de film net nog wat interessanter. Bijzonder goed geacteerd, goede cast en een bijzonder mooie en dramatische film.
MichaelMovie
-
- 212 berichten
- 0 stemmen
De film is een mooi waargebeurd drama.
Een sterke acteerprestatie van Russell Crowe. Je leeft met z'n personage mee.
shrink
-
- 2140 berichten
- 2394 stemmen
Leuke film en ik begrijp wel dat deze film zulke hoge cijfers krijgt. Omdat ik zelf erg weinig geduld heb voor dit soort figuren kon ik mij niet helemaal inleven in de hoofdpersoon. Ik dacht alleen maar 'zielig mannetje' en erg voor zijn familie ha,ha
Gerelateerd nieuws

Oscarwinnaar 'A Beautiful Mind' met Russell Crowe morgenavond (10 maart) op televisie

Vijf goede films die volgende week van Netflix verdwijnen

In de ban van 'Oppenheimer'? Kijk dan ook deze films over baanbrekende uitvindingen

Deze goed beoordeelde films verdwijnen nog deze maand van Prime Video
Bekijk ook

The Shawshank Redemption
Drama, 1994
7.379 reacties

Schindler's List
Oorlog / Drama, 1993
2.113 reacties

Gladiator
Historisch / Drama, 2000
2.500 reacties

The Pianist
Drama / Oorlog, 2002
1.424 reacties

Forrest Gump
Komedie / Drama, 1994
1.717 reacties

American Beauty
Drama, 1999
1.914 reacties
Gerelateerde tags
individualschizofrenievsmassachusettsliefde voor iemands levenintelligencemathematicianmarket economyeconomic theoryprinceton university nobel prizemathematical theoremm.i.t. biografiemathematicsdelusion
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.








