Genre: Thriller / Drama
Speelduur: 157 minuten
Oorsprong:
Verenigde Staten
Geregisseerd door: Michael Mann
Met onder meer: Al Pacino, Russell Crowe en Christopher Plummer
IMDb beoordeling:
7,8 (190.941)
Gesproken taal: Engels, Arabisch, Perzisch en Japans
Releasedatum: 6 april 2000
On Demand:
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot The Insider
"Two men driven to tell the truth … whatever the cost."
Producer Lowell Bergman van het programma '60 minutes' ruikt een verhaal wanneer Jeff Wigand, voormalig onderzoeker bij tabaksfabrikant Brown & Williamson, niet met hem wil praten. Wanneer de fabrikant Wigand dwingt om een overeenkomst na te komen, besluit hij toch om Bergman in vertrouwen te nemen en de waarheid over zijn werkgever naar buiten te brengen. Zowel Bergman en Wigand komen er echter achter dat dit niet zo makkelijk is als gedacht.
Externe links
Acteurs en actrices
Lowell Bergman
Jeffrey Wigand
Mike Wallace
Liane Wigand
Don Hewitt
Sharon Tiller
Debbie De Luca
Eric Kluster
Richard Scruggs
Ron Motley
Video's en trailers
Reviews & comments
brookie
-
- 177 berichten
- 278 stemmen
Mooie film, mooie muziek en goede acteerprestaties...
4.5*
MAAR IK ROOK NIET!!!
brookie
-
- 177 berichten
- 278 stemmen
Het valt mij trouwens op dat Crowe altijd mannen speelt met een gouden hart en veel prive problemen
AddictedToMovies
-
- 1780 berichten
- 0 stemmen
Het valt mij trouwens op dat Crowe altijd mannen speelt met een gouden hart en veel prive problemen
Ja, vooral die rol in 3:10 to Yuma 
deReob
-
- 25 berichten
- 54 stemmen
Net voor het eerst gekeken deze film, ben een groot Al Pacino-fan en ook in deze film speelt hij zijn rol weer magnifiek. Ook van Russell Crowe ben ik gewend dat hij zijn personage goed neerzet, dit personage vertoonde wat gelijkenissen met zijn rol in 'A Beautiful Mind' vond ik.
Het is geen film voor mijn top 10, daarvoor zit er naar mijn mening te weinig actie in de film, maar ik vond de film wel erg diepgaand. The Insider wordt gedragen door de hoofdrolspelers, anders was het niveau dat de film nu haalt bij lange na niet bereikt denk ik.
Volgens mij zet deze film een realistisch beeld neer van de macht die grote bedrijven hebben, en ook de spanning naar de climax werd goed opgebouwd., je wordt nieuwsgierig naar wie er gaat 'winnen'.
Mijn punt van kritiek is dat er in plaats van sommige saaie dialogen wat meer actie in de film had gemogen, maar voor de rest ben ik positief gestemd. Vier sterren!
AddictedToMovies
-
- 1780 berichten
- 0 stemmen
Mijn punt van kritiek is dat er in plaats van sommige saaie dialogen wat meer actie in de film had gemogen, maar voor de rest ben ik positief gestemd. Vier sterren!
Wat voor actie zou je willen gezien hebben in deze film?
deReob
-
- 25 berichten
- 54 stemmen
Wat voor actie zou je willen gezien hebben in deze film?
Misschien een concretisering van de dreigementen die Brown & Williamson uiten, een om Wigand te vermoorden of iets dergelijks.
Ik vond dat de film een beetje voort bleef 'kabbelen' af en toe, dat maakte het voor mij soms wat lastig om de aandacht erbij te houden.
Leno
-
- 5921 berichten
- 4407 stemmen
Zorgvuldig opgebouwde film die rustig begint maar waar steeds meer vaart en spanning in komt. Het verhaal vliegt nergens uit de bocht en blijft bij de basis. Dit is wel knap aangezien er meestal voor wat meer spektakel wordt gekozen. De ontwikkelingen komen zodoende realistisch over.
Wat deze film echter zo bijzonder maakt zijn de vertolkingen. Crowe zet een erg goede rol neer en Pacino, die zich ditmaal redelijk inhoudt, is weer magnifiek. De bijrolspelers, met acteurs als Plummer, Gambon, McGill en Baker Hall, zitten ook uitstekend in hun rol.
raymondo
-
- 36 berichten
- 0 stemmen
Geweldige film! Het acteer werk was werkelijk fantastisch te noemen.
De Mann elementen vond ik in deze film trouwens wel wat minder aanwezig, maar dat stoorde me geen seconde.
raymondo
-
- 36 berichten
- 0 stemmen
Veel pop nummers, veel shots van de stad. En soms van die typische invalshoeken van de camera, en veel velle kleuren. Trek zijn oudere werk er maar wat op na, dan weet je wat ik bedoel.
Rosicky
-
- 1436 berichten
- 1709 stemmen
2,5 uur voor the Insider is best een lange zit. Zeker voor een film waarin niet al te gek veel gebeurd. Het verhaal is redelijk standaard, dus vreesde ik van te voren dat ik neigingen ging krijgen om de DVD uit te zetten. Dit is niet gebeurd. The Insider is een goede film, al is het lastig te zeggen waarom. Crowe en Pacino spelen perfect, en ook de bijrollen (vooral van Christopher Plummer) zijn erg goed. Een aanrader voor diegene die van trage films houden, met veel inhoud en weinig actie.
JJ_D
-
- 3815 berichten
- 1344 stemmen
Het aureool van meesterwerk hield ik reeds klaar voor Michael Manns bekende aanklacht tegen de tabaksindustrie, maar ‘The Insider’ maakt de hooggespannen verwachtingen niet geheel waar. Aan de vertolkingen ligt het niet, want Russell Crowe trakteert op een voorsmaakje van wat hij in ‘A Beautiful Mind’ nog overtuigender zou doen, terwijl Al Pacino harder van leer trekt dan we van hem al gewoon waren.
Ook de plot is interessant, want Mann heeft een dubbele climax in petto. Enerzijds bouwt hij op naar de onthulling over de tabakfabrikanten – enigszins een flauw hoogtepunt – maar even later focust hij op de vraag in hoeverre journalistiek nog gevrijwaard is van de macht van het geld. ‘Good Night, and Good Luck.’ kwam even bovendrijven (zo merkte mijn broer op) als het gaat over de heroïek van het streven naar de waarheid, maar Clooney pootte in minder tijd een veel sterker statement neer.
Mann focust daarentegen meer op de psychologische terreur die Wigand te verduren krijgt. Hij heeft het talent om de sfeer in enkele minuten naar een ondraaglijke finale te stuwen, om die even later via sentimentele scènes verteerbaar te maken. De kitsch is kortom nooit veraf, maar Mann weet waar hij mee bezig is, lijkt het. De evenwichtsoefening valt nipt in zijn voordeel uit, mede door de smaakvolle muziek van Lisa Gerard en Pieter Bourke. Met uitzondering van het gitaarriedeltje uit 'Babel', dat onlosmakelijk met het zwoele karakter van Iñárritu verbonden is.
De cameravoering staat volledig in functie van het verhaal en doet een beetje aan Soderberghs ‘Traffic’ denken – maar dan zonder de kleurenfilters. Tegenwoordig houdt Mann zich meer bezig met de esthetische kant van zijn films, wat in pakweg ‘Collateral’ duidelijk vruchten afwerpt. ‘The Insider’ getuigt ook al van vakmanschap, maar ik mis de extra dimensie van een groot cineast. Een goeie thriller weliswaar, geen moment vervelend, maar nergens genreoverstijgend.
3,5*
Bla
-
- 769 berichten
- 2146 stemmen
2,5 uur voor the Insider is best een lange zit. Zeker voor een film waarin niet al te gek veel gebeurd. Het verhaal is redelijk standaard, dus vreesde ik van te voren dat ik neigingen ging krijgen om de DVD uit te zetten. Dit is niet gebeurd. The Insider is een goede film, al is het lastig te zeggen waarom. Crowe en Pacino spelen perfect, en ook de bijrollen (vooral van Christopher Plummer) zijn erg goed. Een aanrader voor diegene die van trage films houden, met veel inhoud en weinig actie.
Dit, daarboven op wil ik zeggen dat de muziek erg goed is. Hierdoor wordt de film voor mij toch naar de 4* getild.
Eibmoz
-
- 283 berichten
- 2637 stemmen
Prima film is min of meer gebaseerd op een waar gebeurd verhaal dus niet meer roken en zeker niet tegen hen getuigen.
Spetie
-
- 38871 berichten
- 8160 stemmen
Door zijn twee laatste films ben ik ernstig aan Michaell Mann gaan twijfelen, maar aangezien Heat in mijn top 10 staat en deze film toch alom geroemd wordt, werd het de hoogste tijd om hem eens te gaan bekijken. En gelukkig maar, want dit is toch wel een sterke film.
Waar Mann wel altijd goed in is, is het casten van sterke acteurs. Zo ook in deze film waarin de heren Crowe en Pacino even laten zien hoe je moet acteren. Beiden zetten erg sterke rollen en dat tilt deze film met een interessant verhaal duidelijk naar een hoger niveau. Net als in Heat slaagt Mann er hier in ook voldoende aandacht te besteden aan persoonlijke situaties en alles daaromheen, waardoor je echt feeling krijgt met de personages.
Daarnaast is de film soms ook behoorlijk spannend, al ebt die spanning richting het einde op een gegeven moment wel weg. Het hele politieke spelletje tussen de bedrijven is in ieder geval wel mooi uitgewerkt, al is het allemaal erg degelijk en mist de film wel een echte topscene. Dat neemt niet weg dat dit een zeer aangename film is. Degelijk en vakkundig gemaakt en met een paar topacteurs, plus goede bijrolacteurs, die deze film toch net dat beetje meer weten te geven.
4,0*
Filmi Corleone™
-
- 286 berichten
- 291 stemmen
1 van mn favo (journalistieke) films aller tijden met een Pacino en een Crowe die fantastisch acteren! Film verveelt niet.
Toby N. Tucker
-
- 90 berichten
- 322 stemmen
mede door de smaakvolle muziek van Lisa Gerard en Pieter Bourke. Met uitzondering van het gitaarriedeltje uit 'Babel', dat onlosmakelijk met het zwoele karakter van Iñárritu verbonden is.
*
Beetje vreemde opmerking, aangezien Babel jaren later gemaakt is.
TA-E
-
- 37 berichten
- 49 stemmen
Wederom gezien en wat een geweldige film is dit toch! Staat mijn inziens veel te laag, maar daarom des te meer voor zoveel mensen een nog te ontdekken diamantje.
Hieronder 1 van de laatste scenes. Wellicht 1 van de mooiste scenes ooit!:
Leo1954
-
- 2073 berichten
- 2565 stemmen
Geweldige film. Duurde bij mij bijna drie uur welke omvlogen. Prachtig gemaakt, Pacino is ouderwets goed, het onderwerp is intressant. De heldhaftigheid van Crowe en Pacino zijn echt en het einde wordt zowaar eens niet begeleidt met trompetgeschal en tranen. Wat me wel bevreemd en dat deed het al in A Beautiful Mind, is de slechte manier waarop Crowe grijs wordt gemaakt. Zo'n knap gemaakte film en dan zulke rare wenkbrouwen. Het ergert me gewoon, zulke kleine dingetjes. Het was lang niet zo erg als in A Beautiful Mind, maar toch. Toch geef ik de film een 5 
Sneakers35
-
- 73 berichten
- 1208 stemmen
Goede film over een klokkenluider in de tabaks industrie. Een aanrader 
Fortune
-
- 4316 berichten
- 2772 stemmen
Uitstekende politieke thriller.
Ik moet zeggen als het acteerwerk van Pacino en Crowe niet zo overtuigend en indrukwekkend was geweest dat ik de film waarschijnlijk niet goed vind, hun maken en zijn de film.
Je voelt ook echt mee met Crowe die de toch wat gevaarlijke keuze maakt om op tape te gaan met de kans om familie kwijt te raken en misschien zelfs de gevangenis in te gaan.
Crowe kan dit soort types echt spelen als de beste met verwijzing naar A beautifull mind.
Het verhaal is erg goed uitgewerkt alhoewel ik het tegen het einde iets te chaotisch en snel vond gaan. De hele film heeft een rustig tempo en het einde heeft te veel informatie en verschillende ontwikkelingen dat vond ik toch minder.
Voor de rest was de muziek goed gekozen en het camerawerk was ook goed om aan te zien.
De film pakte me wel vond er ook wel spannende scenes inzitten en heb de hele film geboeid gekeken maar vind het geen meesterwerk.
3,5
Jawaddedadde
-
- 5348 berichten
- 2196 stemmen
Erg boeiende thriller die onderstreept hoe machtig de tabakslobby is.
Ondanks z'n lange speelduur en het gebrek aan echte actie verveelt de film niet, dankzij een prima verhaal en dito acteerprestaties.
Film wordt voornamelijk gedragen door Crowe die erg sterk speelt. Ook Pacino acteert met passie, maar dat zijn wel gewoon. Gelukkig geen overacting ditmaal. Erg interessant om zien hoe Wigand en Bergman op subtiele en minder subtiele wijze bedreigd worden door de tabakgigant.
Niet meteen een film zoals je die van Mann verwacht, maar desalniettemin geen onaardige prent.
Zandkuiken
-
- 1746 berichten
- 1431 stemmen
Sterke politieke thriller. Een genre waar ik eigenlijk geen enorme fan van ben. Echt sprankelende cinema levert het wat mij betreft namelijk zelden op. Maar als er degelijk vakwerk als The Insider uit de bus komt, spring ik graag mee op de kar.
Michael Mann slaagt er met verve in de onmacht van Jeff Wigand over te brengen naar de kijker. De frustratie, de woede, de ontgoocheling,... 't Wordt bijna tastbaar. Op de momenten dat bij Wigand de bom barst, voelde ik ook de ontlading.
Russell Crowe doet het dan ook aardig in één van z'n minder glamoureuze rollen. Sowieso een goed acteur in mijn ogen. Overtuigend als coole filmster én als kneus. Daar staat Al Pacino tegenover, die me normaal minder aanspreekt. Hier houdt ie het echter opvallend rustig en komt hij prima voor de dag.
Niet mijn favoriete soort cinema, maar niettemin een topper binnen het genre. Dik 3,5*
Hakunamatafaka
-
- 629 berichten
- 1733 stemmen
Beetje traag alles, acteurs spelen formidabel. Alleen niet mijn favoriette soort regisseur Micheal Mann....helaas
pgm
-
- 98 berichten
- 0 stemmen
Zeer sterke film, neem er je tijd voor en het is genieten van begin tot eind.
Tijd om er eentje op te steken, of krijg ik nu een advocaat op mijn nek.

yeyo
-
- 6352 berichten
- 4615 stemmen
The Insider is een ingenieuze thriller die de kijker weet de betrekken door ook het dramatische aspect van de zaak goed te belichten. Russel Crowe is allerminst mijn favoriete acteur, maar aangezien zijn personage hier zo subliem is uitgewerkt, vond ik hem niet storend. De totale machteloosheid die hij ondergaat wordt prachtig weergegeven, het druipt gewoon van zijn gezicht af. Die scène waar de FBI z'n computer komt meenemen bijvoorbeeld, is echt te akelig voor woorden. Pacino staat helaas een beetje op automatische piloot te acteren en lijkt een herhalingsoefening te doen: in hoeveel gelijkaardige rollen hebben we de man ondertussen nog niet gezien?
Door een licht afstandelijke stijl te hanteren slaat The Insider er evenals in nergens sentimenteel of melodramatisch te worden. De thematiek indachtig, is dit zeker niet evident. Wat niet betekent dat dit geen emotionele film is, bepaalde scènes zijn zeer treffend en de tragische muziek versterkt dit alleen maar. Zoals meestal bij Mann is ook het camerawerk bijzonder creatief.
yeyo
-
- 6352 berichten
- 4615 stemmen
Misschien een concretisering van de dreigementen die Brown & Williamson uiten, een om Wigand te vermoorden of iets dergelijks.
Ik vond dat de film een beetje voort bleef 'kabbelen' af en toe, dat maakte het voor mij soms wat lastig om de aandacht erbij te houden.
Je beseft toch dat deze film gebaseerd is op ware feiten? Bepaalde aspecten zijn al wat gedramatiseerd, maar het zou maar stupide zijn om er nog een sensationele, fictieve wending aan te geven?
Bovendien werkt het ook nog is in het voordeel van deze film: The Insider blijft ingetogen en subtiel, zonder te verzanden in een oertypisch Hollywood-einde vol van luidruchtige schietpartijen, flitsend gefilmde achtervolgingen en onnodige plottwists.
fappie
-
- 2688 berichten
- 2005 stemmen
Toppertje!. Al Pacino speelde zoals ik dat zo graag zie
. Die man heeft me een charisma. Russel deed het ook erg goed. Een typische Mann-film (Goed dus!).
4.0!
Minotaures
-
- 7810 berichten
- 2537 stemmen
verhaal is niet echt mijn ding onder 'interessante verhalen', maar omdat hier toch een aantal favoriete acteurs in spelen wil ik hem toch eens zien
Het laatste nieuws

Mysteryklassieker 'The Da Vinci Code' met Tom Hanks vrijdagavond op televisie

Mysteryfilm 'Identity' van James Mangold verdwijnt binnenkort van Netflix

Heb jij de Netflix-docu 'The Man With 1000 Kids' al gezien? 'Maag draaide om'

Maker 'The Abandons' is boos op Netflix: 'Destructief voor Hollywood en Wall Street'
Bekijk ook

Heat
Misdaad / Thriller, 1995
2.021 reacties

Donnie Brasco
Misdaad / Drama, 1997
858 reacties

In the Name of the Father
Drama / Biografie, 1993
232 reacties

Casino
Misdaad / Drama, 1995
785 reacties

Carlito's Way
Misdaad / Drama, 1993
591 reacties

Hotel Rwanda
Drama / Oorlog, 2004
726 reacties
Gerelateerde tags
spionjournalistiekkrantresearchinterviewpolitiektobaccoinsider complottheorieverslaggeverwhistleblowertobacco industry legal dramalegal thriller
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.






