Genre: Horror / Mystery
Speelduur: 111 minuten
Oorsprong:
Verenigd Koninkrijk / Verenigde Staten
Geregisseerd door: Richard Donner
Met onder meer: Gregory Peck, Lee Remick en David Warner
IMDb beoordeling:
7,5 (145.115)
Gesproken taal: Engels, Italiaans en Latijn
On Demand:
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot The Omen
"It is the greatest mystery of all because no human being will ever solve it."
Op 6 juni in Rome haast de Amerikaanse ambassadeur Robert zich naar het ziekenhuis omdat zijn vrouw Katherine moet bevallen. Helaas overlijdt het de baby. Maar in overleg met de priester - en zonder dat Katherine het weet - wordt een andere pasgeboren baby die geen ouders meer heeft, omgedoopt tot Roberts en Katherine's zoontje Damien. Tot zijn vijfde gaat alles voorspoedig, maar daarna begint een vreemde serie ongelukken die start met de zelfmoord van de oppas. Robert wordt door een priester en een fotograaf gewaarschuwd dat er iets vreemds aan de hand is.
Externe links
Acteurs en actrices
Robert Thorn
Katherine Thorn
Keith Jennings
Mrs. Baylock
Damien
Father Brennan
Father Spiletto
Monk
Priest
Psychiatrist
Reviews & comments
DonViseroo
-
- 127 berichten
- 0 stemmen
Ik verwachtte veel van deze film, maar hij heeft jammer genoeg niet aan de verwachtinge voldaan. Ik vond dat het verhaal langs alle kanten rammelde. Was blij toen de film gedaan was. *1,5
Nomak
-
- 11634 berichten
- 0 stemmen
Wat rammelde er dan? Welke fouten heb jij gevonden?
DonViseroo
-
- 127 berichten
- 0 stemmen
Sorry waarschijnlijk verkeerd uitgedrukt, aangezien veel mensen deze film houden, zal het waarschijnlijk wel gewoon aan mij liggen 
-de oppas van de zoon hoorde niet in het verhaal thuis, hoe kwam zij er eigenlijk in, wie had haar gestuurd? de duivel?
-de rottweilers op het kerkhof, neem wolven ofzo, maar rottweilers??
-de oppas die nog totaal niet in het verhaal was voorgekome en dan zelfmoord pleegt???
-het einde, de zoon had ook moeten sterven vind ik persoonlijk, het was te vanzelfsprekend dat hij nog eens met een grijns op zijn gezicht omkeek.
Nomak
-
- 11634 berichten
- 0 stemmen
Dat is allemaal duivelswerk. Net daarom is de film zo angstaanjagend.
Nomak
-
- 11634 berichten
- 0 stemmen
Het was vanavond weer bibberen en beven want ik haalde de dvd van The Omen nog maar eens uit de kast. Dat doe ik niet al te vaak, want het is zeker niet mijn lievelingsfilm. Ik vind moeilijk de woorden om te beschrijven welk gevoel deze film je geeft. Ten eerste is er het geniale plot, het verhaal kan je gewoon in de Bijbel terugvinden, dat maakt het alweer wat mysterieuzer.
De casting is gewoon perfect, daar kan ik totaal geen kritiek op hebben. Elke acteur zit perfect in zijn rol, er is geen acteur waar ik kritiek op kan uiten. Iemand als Gregory Peck heeft natuurlijk al heel wat ervaring, maar neem nu Harvey Stephens die Damien speelt. Hij doet dat erg goed, ik begrijp niet dat die jongen nooit is doorgebroken. En die kinderjuf Mrs. Baylock, wat een enge vrouw met die priemende blik in haar ogen.
De muziek is hier erg goed en erg belangrijk voor de impact van een film. Op bepaalde momenten is er zelfs zo een soort van misselijkmakend deuntje, vreselijk om naar te luisteren, maar het past perfect bij deze film.
The Omen is een horrorfilm die het uiteraard niet moet hebben van de bloederige effecten of gruwelijke monsters. Sfeer en spanning zijn de sleutelwoorden. De sfeer wordt hier op een doeltreffende manier opgebouwd. Als kijker kom je net als de ouders langzaam maar zeker te weten dat er iets mis is met Damien. Dit gaat aan de hand van heel wat enge scenes en gebeurtenissen. Denk aan de foto's, de zelfmoord van het kindermeisje, de rottweiler(s), de nieuwe kinderjuf die zich spontaan aanbiedt, De weg naar de kerk, het safaripark, de gruwelijke manieren waarop mensen sterven,......
Allemaal duivelswerk dat maakt dat deze film de perfecte horrorfilm is. Alles valt op zijn plaats, ook het einde waar uiteindelijk het kwade overwint maakt de film nog beter.
Op de dvd staan ook enkele extra's die zeker de moeite waard zijn. Je komt er feiten te weten waardoor je toch gaat nadenken over verschillende dingen.
Het gehalte aan realisme in The Omen is erg hoog. Er gebeurt eigenlijk niets dat niet in het echt kan gebeuren. De 5* die ik eerder gaf blijven dus ook zeker staan. De sfeer die deze film heeft, heb ik bij geen enkele andere film ervaren.
The Omen is dan ook een absolute aanrader voor elke filmliefhebber.
The Oceanic Six
-
- 60517 berichten
- 4107 stemmen
Deze wil ik dus nog erg graag eens zien!
Helaas ligt in de winkel alleen maar meestal de remake uit 2006. Die was niet slecht, maar ik wil het origineel zien!
Nomak
-
- 11634 berichten
- 0 stemmen
De originele versie is normaal gezien gewoon overal te krijgen.
Zoals hier.
Vascago
-
- 4798 berichten
- 3593 stemmen
Ik heb hem pas geleden nog bij de FRS hier in Hengelo zien liggen. Alle 3 delen.
Ik neem aan dat ze hem dan ook wel bij andere vestigingen hebben liggen.
The Oceanic Six
-
- 60517 berichten
- 4107 stemmen
Zijn Omen 2 en 3 ook de moeite dan? Zoniet, dan zoek ik alleen een dvd met deel 1.
Nomak
-
- 11634 berichten
- 0 stemmen
2 valt nog mee, 3 is een heel stuk minder.
Deel 1 steekt er met kop en schouders bovenuit.
De link die ik heb gegeven is enkel deel 1.
Staan ook wat interessante extra's op.
jumpstylemovie
-
- 6225 berichten
- 1221 stemmen
Heel netjes, een 2DVD versie voor dat prijsje:
bol.com | Omen, The (2DVD) (Special Edition), Gregory Peck, Lee Remick & David Warner | Dvd
Metalfist
-
- 12407 berichten
- 3964 stemmen
Je moet gewoon voor die Omen Pentology box gaan. Daar zit de 2 disc edition van deel 1, de gewone editie van deel 2, 3, 4 en de remake. Kost ook niet zo bijster veel.
Vascago
-
- 4798 berichten
- 3593 stemmen
Deel 2 is al een heel stuk minder maar kan er nog net mee door. Deel 3 is zware bagger, Maar het is een trilogie dus krijg je spijt als je niet ook de andere delen kijkt ook al zijn ze bagger. Had ik wel tenminste.
Friday the 13 th
-
- 2558 berichten
- 2023 stemmen
Deel 2 vind ik nog steeds goed en deel 4 vind ik een goede tv-horror. Deel 3 is over het algemeen vrj saai en de remake vind ik helemaal niks.
Denden 100 Piek
-
- 397 berichten
- 121 stemmen
Ik vond deel 3 de eerste keer helemaal niks, de tweede keer dat ik die zag vond ik het al een stuk beter. Sam Neill overtuigt in ieder geval helemaal als volwassen Damien. Toch is er geen enkele film in de reeks dat het origineel benadert.
JDSsmetje
-
- 6568 berichten
- 2314 stemmen
The Omen is een van de betere horrorfilms uit de '70 naast de Halloween reeks dan. Ik heb genoten van deze al vond ik het acteerwerk niet altijd even goed. Dit dan vooral bij bijacteurs want Peck is geweldig. Voor mij de beste film van Donner.
score ....... 3.60
positie ...... 109/+-450
The Oceanic Six
-
- 60517 berichten
- 4107 stemmen
When the Jews return to Zion and a comet rips the sky; and the Holy Roman Empire rises, then You and I must die. From the eternal sea he rises, creating armies on either shore; turning man against his brother 'til man exists no more.
Brrrrr! Wat een geweldige ervaring was het om The Omen te kijken! Spijtig genoeg heb ik al wel enkele jaren terug de remake uit 2006 gekeken wat er voor zorgde dat ik delen van het plot herkende en dus minder verrassing had.
Maar dat neemt niet weg dat dit een fantastische film is! Ik reken hem zelfs tot 1 van de meest beklemmende horrorfilms die ik ooit zag. Sowieso is The Omen een stuk beter dan lotgenoten uit die tijd als Rosemary's Baby en The Exorcist. Dat zijn ook sterke films, maar The Omen is voor mij vele malen beklemmender.
De hele sfeer in de film is bijzonder naargeestig en onheilspellend. De gotische kerkmuziek, het realisme zonder overdreven fratsen waardoor het echt beklemmend was, de plotselinge gebeurtenissen, de spanningsopbouw, de doden....het zit zo sterk in elkaar! Sowieso ben ik altijd geinteresseerd geweest in zaken als kerkelijke complotten, de duivel en het feit dat er wel eens meer dan alleen het aardse leven kan zijn.
Oke, de film is niet perfect. Ik vond de film een beetje traag starten waardoor ik was moeite had lekker in het verhaal te komen. Ook is niet elke scene even goed afgehandeld maar verder kan ik weinig aanmerken op de film.
Ik vond het acteerwerk meer dan behoorlijk met vooral een creapy Damian. Maar de 2 beste rollen vond ik van de vader (Gregory Peck speelde echt heel overtuigend!) en ook de ''kinderoppas'' Mrs. Barlock was ijzingwekkend. Ik heb het niet vaak, maar haar emotieloze gezicht en haar ijskoude blik waren heel beklemmend.
Zeker het 2e deel van de film, als steeds meer duidelijk wordt wie Damian is en wat hij kan, is echt zo ongelooflijk sterk. De film bevat sowieso een hele hoop spannende scene's die verschillen van een panische Damian als hij naar de kerk moet tot de priester die gespietst wordt tot de gruwelijke onthoofding van de journalist.
Het is positief voor de film dat het niet het geweld schuwde. Hierdoor kreeg de film nog meer kracht.
Kortom; erg indrukwekkend en zeker een stuk beter dan de remake. Binnenkort ga ik ook deel 2 en 3 kijken die in mijn 25th Anniversary Box zitten.
Over die box gesproken; ik vind de extra's van een film niet vaak boeiend maar bij The Omen toch zeker wel. Zeker het stuk over de ongelukken en incidenten rondom het maken van deze film zijn is interessant. Je zou bijna overtuigd raken dat de duivel ermee te maken had als je de makers zo hoorde...
4,5*
The Oceanic Six
-
- 60517 berichten
- 4107 stemmen
Vind ik ook fijn!
Scheelde dat Seagal er niet in meespeelde
(grapje).
Dit is typisch een film die het horrorgenre echt veranderd heeft itt de vele horrorfilms vandaag de dag die nogal oppervlakkig zijn of nogal op safe spelen.
Bart Simpson
-
- 2153 berichten
- 0 stemmen
Een van de beste horrorfilms die ik heb gezien, misschien wel de beste. Gelukkig heb ik het origineel gezien en niet de latere versie, want meestal zijn de originele films het best. Dit was echt een hele goede film, er waren niet echt veel schrikmomenten maar daar gaat het bij deze film niet om. Je voelt gedurende de hele film een bepaalde vorm van angst. Hoe alles gefilmd is, het verhaal, alles was gewoon perfect.
Een angstaanjagende film, vooral de scene op de begraafplaats. Je had tijdens het kijken v/d film al door dat de moeder van dat Satanskind een hond is, de priester heeft dat een keer bijna gezegd en de hond in dat huis trekt ook het aandacht van het kind.
Eindoordeel: 5.0*
Misschien ooit een plekje in mijn top 10 
ace leader
-
- 3343 berichten
- 0 stemmen
Lang geleden gezien, een van de beste en meest intelligente films die er zijn! Vol spanning en entertainment. Hele coole en bijzondere horrorfilm, die 5 sterren waard is. Het verhaal is briljant verfilmd
Bart Simpson
-
- 2153 berichten
- 0 stemmen
Geloven jullie trouwens dat er zoiets kan bestaan als ''bezeten'' worden door een of andere hogere macht, die wij als menselijk wezen niet de baas kunnen zijn?
T.M
-
- 26 berichten
- 0 stemmen
Goede horrorfilm de hele film heeft een creepy sfeer die niet over gaat en dat kleine manneke dat Damien speelt is heel goed gecast.
Bottleneck
-
- 8233 berichten
- 2117 stemmen
Oei deze had ik beter niet kunnen herkijken na héél veel jaren. Afgaande op m'n herinnering was The Omen toch wel 4,5 ster waard. Niet dat ik het nu slecht vind, maar waar ik vroeger de rillingen kreeg, zat ik nu op de klok te kijken. De sfeer kan me niet in de greep houden en er is op te weinig momenten spanning. De gebeurtenissen zijn houtje-touwtje aan elkaar geknoopt: bezoekje hier, bezoekje daar, reisje daarheen. Vooral de scene op het kerkhof met de honden is knullig in beeld gebracht. De muziek is op de belangrijke momenten ergerlijk hard en rommelig, en het geblaf, gegil en gejank zijn op een gegeven moment irritant (hard).
Zonde, want het begin is ijzersterk met de sublieme soundtrack (vind ik een van de betere op horrorgebied) en de zelfmoord van de oppas, behoorlijk onverwacht met al die kinderen erbij.
Ook een handjevol andere scenes zoals de onthoofding, het driewielertje en de hijgende hond die door de gang sukkelt zijn geslaagd. En de duivels blik in Damiens ogen maakt een hoop goed, maar niet alles.
domkey
-
- 780 berichten
- 0 stemmen
Geloven jullie trouwens dat er zoiets kan bestaan als ''bezeten'' worden door een of andere hogere macht, die wij als menselijk wezen niet de baas kunnen zijn?

Gebeurt dagelijks, namelijk m'n vrouw!
Metalfist
-
- 12407 berichten
- 3964 stemmen
Here is wisdom
Ik was een tijd geleden mijn dvd's wat aan het herschikken, iets wat ik vaker doen als ik me verveel en mijn oog viel ineens op een mooie box van The Omen die ik lange, lange tijd geleden heb gekocht. Ik had de films toen allemaal gezien maar nu ik vakantie heb werd het wel eens tijd voor een herziening.
Ik vond vroeger al dat de film iets beangstigend had en dat gevoel is zeker niet verdwenen. In tegendeel, het is zelfs meer toegenomen. Zijn het apocalyptische Bijbelverwijzingen of gewoon de sfeer die over heel de film hangt? Geen idee maar ik hou ervan. De kracht van The Omen zit hem volgens mij dan ook in zijn rustieke opbouw. Al vanaf de openingsscène waar Robert Thorn zijn vrouw wijsmaakt dat de jongen in zijn armen hun zoon is voel je al iets dat er iets mis is. Dit gevoel wordt dan langzamerhand versterkt door een aantal kleine details zoals het familiebezoek aan de dierentuin, Damien die voor het eerste keer in een kerk komt en natuurlijk die lugubere honden om dan al vroeg tot een geweldige climax te komen wanneer de moorden beginnen. Is het nu omdat het er maar zo weinig zijn? Geen idee maar ze worden wel allemaal ontzettend sterk uitgewerkt. Favoriet is dan toch wel de moord op de fotograaf die zijn hoofd letterlijk kwijt raakt door een schuivende glasplaat. Ook de foto's waarop te zien is hoe iemand zal sterven geven hier een extra tintje aan. Iets waar de film ook zonder twijfel extra punten mee scoort is zijn einde. Deze keer is geen horror waar het goede uiteindelijk overwint maar gewoon een duidelijke overwinning voor het kwade. Die laatste scène waar Damien bij de president staat is dan ook gewoonweg heerlijk. Een minpunt is wel de muziek. Op zich past het bombastische allemaal wel bij de film en geeft het iets extra aan de sfeer maar de manier waarop deze vaak wordt afgekapt is tenenkrommend en stoort ook vaak.
Ik ken Gregory Peck eigenlijk alleen maar van zijn vermakelijke rol in The Roman Holiday met Audrey Hepburn. Ten tijde van The Omen was hij een dikke 20 jaar ouder en dat is te merken. Gelukkig is dit een pluspunt want hij zet werkelijk een ijzersterke rol neer. Het is zelfs moeilijk om te zien dat dit dezelfde acteur is. Wat vooral knap is, is de groei die je in zijn personage ontdekt. Eerst gelooft hij niets van wat er allemaal de ronde doet over Damien maar uiteindelijk is hij wel degene die de touwtjes in eigen handen neemt en besluit om het kind dat 5 jaar bij hem heeft geleefd van kant te maken. Peck is dus al goed gecast maar de ster van het verhaal is toch Harvey Stephens die de rol van Damien op zich neemt. Normaal gezien heb ik het niet op kinderen in films, ze hebben wel eens de neiging om de boel te verzieken maar Stephens zet een geniaal staaltje van acteren neer. Het altijd zwijgen, het vettige lachje, de priemende ogen, ... Fantastisch gewoon. De vrouw van Thorn, Lee Remick, was in mijn ogen de zwakste schakel in heel het verhaal en is dan ook de enige die er soms niet echt leek in te passen. In tegenstelling tot Billie Whitelaw die een bijzonder angstaanjagende oppas neerzet.
Uitstekende horror die zich jaren later nog steeds kan laten gelden. De cast zit ontzettend goed in hun vel en het verhaal blijft boeiend, zelfs na een herziening. Alleen de muziek is bij vlagen irritant en de film mocht een iets sneller begin hebben.
Dikke 4*
dinhus
-
- 332 berichten
- 359 stemmen
Ik snap echt niet waarom de klassiekers hiero 't meest aantrekkelijker zijn en zo'n hoge puntenscore hebben? Beoordelen jullie deze filmen nou zo hoog omdat ze klassiekers zijn? Ja, dan verdient zo'n film zeker een puntje of 2 hoger, omdat ze vroeger die technieken niet hadden. Ik vond 't werkelijk een slaapverwekende film, met irritante muziek. MAAR, omdat ze vroeger niet op originele soundtracks konden komen, beoordeel ik 'm vanuit een '70s persoon perspectief die hem in die tijd keek. Misschien is hij origineel, omdat 't de eerste film was in de richting, maar dan niet beter.
Nomak
-
- 11634 berichten
- 0 stemmen
Ik snap echt niet waarom de klassiekers hiero 't meest aantrekkelijker zijn en zo'n hoge puntenscore hebben? Beoordelen jullie deze filmen nou zo hoog omdat ze klassiekers zijn? Ja, dan verdient zo'n film zeker een puntje of 2 hoger, omdat ze vroeger die technieken niet hadden. Ik vond 't werkelijk een slaapverwekende film, met irritante muziek. MAAR, omdat ze vroeger niet op originele soundtracks konden komen, beoordeel ik 'm vanuit een '70s persoon perspectief die hem in die tijd keek. Misschien is hij origineel, omdat 't de eerste film was in de richting, maar dan niet beter.
Wat is dat voor een dom commentaar? Hoge score? The Omen is misschien wel de horrorfilm die hier het meest ondergewaardeerd is.
Geen originele soundtrack? Misschien wel de beste soundtrack ooit in een horrorfilm. Als het je film niet is ok, maar kom dan niet met dat soort loze argumenten die nergens op gebaseerd zijn.
Pre- en sequels

The First Omen
2024
64 reacties

Omen IV: The Awakening
1991
35 reacties

The Final Conflict
1981
65 reacties

Damien: Omen II
1978
70 reacties
Gerelateerd nieuws

Vijf goed beoordeelde horrorfilms/thrillers met kinderen in de hoofdrol

Dood en verderf rondom 'The Omen'-productie: was ook deze film vervloekt?
Bekijk ook

Threads
Drama, 1984
58 reacties

Misery
Thriller, 1990
357 reacties

Rosemary's Baby
Horror, 1968
491 reacties

The Exorcist
Horror, 1973
1.736 reacties

The Incredible Shrinking Man
Fantasy / Drama, 1957
92 reacties

Jacob's Ladder
Thriller / Drama, 1990
537 reacties
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.









