• 15.837 nieuwsartikelen
  • 178.530 films
  • 12.249 series
  • 34.035 seizoenen
  • 647.938 acteurs
  • 199.141 gebruikers
  • 9.380.148 stemmen
Avatar
 
banner banner

Dune: Part One (2021)

Sciencefiction | 156 minuten
3,69 1.815 stemmen

Genre: Sciencefiction

Speelduur: 156 minuten

Alternatieve titel: Dune

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Denis Villeneuve

Met onder meer: Timothée Chalamet, Rebecca Ferguson en Oscar Isaac

IMDb beoordeling: 8,0 (1.021.598)

Gesproken taal: Engels, Mandarijn en Arabisch

Releasedatum: 16 september 2021

Plot Dune: Part One

"It begins."

Paul Atreides is de erfgenaam van het Huis Atreides. Hij staat op het punt om met zijn familie de planeet Caladan te verlaten voor Arrakis, een woestijnplaneet die ook bekend staat als ‘Dune’. De nieuwe planeet is rijk aan melange, dat meestal ‘the spice’ genoemd wordt. De unieke drug met levensverlengende, geestverruimende en soms dodelijke krachten wordt beschouwd als het meest waardevolle goed in het hele universum.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Social Media

Volledige cast

Acteurs en actrices

Lady Jessica Atreides

Duke Leto Atreides

Duncan Idaho

Baron Vladimir Harkonnen

Gurney Halleck

Dr. Wellington Yueh

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Noodless

Noodless

  • 10047 berichten
  • 6182 stemmen

Beetje gemengde gevoelens want qua sfeer, aankleding, decors weet deze film zeker te scoren. Maar het verhaal sleept wat aan en probeert via de voortdurende aanwezige muziek de nodige spanning te creëren wat eigenlijk niet helemaal lukt. Gelukkig is de muziek niet vervelend, maar wel iets te prominent aanwezig. Anderzijds heeft de film een andere sterke troef, namelijk de cast. De hoofdrolspeler Paul Atreides (Timothée Chalamet) doet het best aardig, maar ook de rest van de cast weet te overtuigen. Rebecca Ferguson die de moeder van Paul speelt weet iets mysterieus in haar rol te brengen. Ze was ook al goed op dreef in Doctor Sleep en in The Girl on the Train. En in de films van Mission Impossible weet ze ook haar mannetje te staan. Daarnaast heb je ook nog Stellan Skarsgård, Oscar Isaac, Jason Momoa, Josh Brolin, Javier Bardem, Dave Bautista, Charlotte Rampling...een leuke cast zonder meer. Helaas zit je na iets meer dan twee en half uur met een beetje wrang gevoel want opeens is de film gedaan....Nu moet je wachten op het vervolg, tegen die tijd moet je deze film dan weer terug kijken. Dus gezien de kritiekpuntjes net geen 4 sterren. 7,5/10


avatar van Ebenezer Scrooge

Ebenezer Scrooge

  • 2150 berichten
  • 3092 stemmen

Het aloude goed versus kwaad thema gestoken in weer een ander jasje, een heel mooi jasje, want vooral visueel is deze film erg sterk: dromerig, surrealistisch, nachtmerrieachtig... Het verhaal zelf heeft echter weinig om het lijf.

Charlotte Rampling is wederom geweldig, met d'r lange Russisch-Orthodoxe Kerk schoenendoos op d'r kop. Timothée Chalamet ben ik niet zo'n fan van eerlijk gezegd, de new kid on the block, wel een mooie kop hoor, maar acteerwerk is niet zo heel bijzonder. Maar misschien gaat dat in de toekomst nog groeien als hij wat meer rollen op zijn naam heeft staan. Willy Wonka gaat hij vertolken binnenkort.. nou, éindelijk wordt dat verhaal verfilmd, dat het zo lang heeft moeten duren..

Dune: Part One is het duistere zusje, of broertje, van Star Wars. Gedachtebeheersing, levitatie, het lijkt allemaal erg op The Force, maar wordt hier net iets griezeliger uitgevoerd.

Liever had ik gewoon één film gezien.


avatar van K. V.

K. V.

  • 4365 berichten
  • 3770 stemmen

Het eerste deel eens bekeken en er viel al heel wat te gebeuren. Ik vreesde eerst dat het vooral inleiding ging zijn en de actie voor het tweede deel, maar dit was gelukkig niet het geval.

De cast deed het prima en de film zag er prachtig uit.

Het is natuurlijk moeilijk om de volledige film te beoordelen als er nog maar enkel deel één is, maar vond het voorlopig wel een aanrader.

Een topscore ga ik deze toch niet geven, het was allemaal wel goed, maar een waw gevoel had ik spijtig genoeg niet bij, de film miste iets, maar wat kan ik niet meteen zeggen.


avatar van Diederik58

Diederik58

  • 835 berichten
  • 1468 stemmen

DUNE moet het net als zoveel andere scifi films hebben van de spectaculaire beelden. Veel CGI. Deze vond ik erg mooi gemaakt. Knap dat die acteurs in zo'n greenscreen omgeving kunnen acteren.

Ik vind het veel weghebben van Star Wars. Maar dan zonder die robots, vreemd gevormde aliens en vechtscènes in het universum.

Het verhaal is flinterdun. Het draait om macht en geld. Een onderdrukt volk zoekt haar verlosser.

Het verhaal is soms wat traag.

Timothy Chalamet is een prima acteur. De close-ups benadrukken hoe hij kan spelen. Mooi ingetogen met subtiele dramatiek.

Ik ben benieuwd naar deel 2.


avatar van flaphead

flaphead

  • 851 berichten
  • 980 stemmen

Bovenal gezegd dat dit in principe niet 'mijn type' films zijn. Je moet een notitieblokje erbij houden als het gaat om de stortvloed aan namen van volkeren, planeten en weet ik wat. Het verhaal is erg dun en weinig boeiend; goed volk, kwaad volk, macht, oorlog... meh.

Als je dat allemaal voor lief neemt, is het genieten van het visuele spektakel. De vormgeving is indrukwekkend en beeldvorming prachtig: daar moet de film het dan ook écht van hebben. En daar verdient het wat mij betreft ook de voldoende aan. Gaandeweg verliest toch zelfs dat een beetje de aandacht omdat het verhaal zo meh is, het had best een uurtje korter gekund. Maar dat is alles behalve de bedoeling, aangezien het al voorgenomen vervolg. Het zal ook wel beetje horen bij 'dit soort' films.


avatar van Witt

Witt

  • 27 berichten
  • 61 stemmen

Heb Dune onlangs in het vliegtuig bekeken en dat is precies de verkeerde plek, want deze film moet je op een groot scherm zien.

Ik heb van de Dune-saga 3 delen gelezen en qua sfeer komt de film wel overeen met de boeken, alleen is in boeken meer ruimte voor verdieping en detail. Een grote overeenkomst is de bloedserieuze toon, humor heb ik niet kunnen ontdekken.


avatar van Roger Thornhill

Roger Thornhill

  • 6030 berichten
  • 2454 stemmen

Een in visueel opzicht totaal geslaagde en compleet overtuigende poging om een geheel nieuwe wereld te scheppen, uiteraard in onpeilbare mate geholpen door extreme CGI die door soberheid en kleurgebruik gelukkig nergens kunstmatig aanvoelen, en muzikaal imposant. Lang, want de tijd nemend om een complexe verhaallijn tot in details uit te werken, en daardoor lijkt de tweede helft van de film een beetje te slepen, maar de goed volgehouden sfeer van exotica en mysterie houden het geheel toch knap op de rails. Adekwate tot goede vertolkingen van iedereen, met een uitstekende Timothée Chalamet in de hoofdrol en een verrassend goede Jason Momoa als vechtmachine Duncan Idaho (hetgeen ik verrassend noem omdat ik na Aquaman bepaald geen hoge dunk van zijn acteercapaciteiten had).

        Dus in bijna alle opzichten een succes, alleen moet ik maar niet al te veel nadenken over de archetypische thematiek van The One, de Verlosser, voorbestemdheid, profetische dromen en visioenen... ik kan met al die semi-religieuze motieven niet zo veel.


avatar van Bob Gray

Bob Gray

  • 1224 berichten
  • 2050 stemmen

Indrukwekkend visueel spektakel, deel 2 wil ik zeker in de bios zien. Grootste minpunt vind ik wel Chalamet die wel heel vlak is qua uitstraling. Verder wel een boeiend verhaal met een fijne grimmige wereld, ben verder niet bekend met de boeken.


Diederik58 schreef:

DUNE moet het net als zoveel andere scifi films hebben van de spectaculaire beelden. Veel CGI. Deze vond ik erg mooi gemaakt. Knap dat die acteurs in zo'n greenscreen omgeving kunnen acteren.

Ik vind het veel weghebben van Star Wars. Maar dan zonder die robots, vreemd gevormde aliens en vechtscènes in het universum.

Het verhaal is flinterdun. Het draait om macht en geld. Een onderdrukt volk zoekt haar verlosser.

Het verhaal is soms wat traag.

Timothy Chalamet is een prima acteur. De close-ups benadrukken hoe hij kan spelen. Mooi ingetogen met subtiele dramatiek.

Ik ben benieuwd naar deel 2.

Ik ben nog al een luilak, maar ik kan mij het hier goed in vinden.

Dankjewel Diederik58


avatar van movie freak84

movie freak84

  • 358 berichten
  • 442 stemmen

Als je na afloop erachter komt dat het het 1e deel was snap je wel een beetje waarom het abrubt stopt. Maar goed ik had er iets meer van verwacht, het was zeker niet slecht en het acteerwerk was meer dan prima. Ik hoop dat het vervolg toch wel een stuk spannender gaat worden. Helaas voor deze alleen kan ik niet meer geven dan een 3.5


avatar van Man of Steel

Man of Steel

  • 235 berichten
  • 384 stemmen

Wat een prachtfilm! Wat hebben ze hier een meesterwerk afgeleverd. Nu zullen er best een paar mindere kanten in de film en aan de film zitten maar ik heb ze niet herkent. Wel zag ik prachtige indrukwekkende decors. Overtuigende special effects, prachtige kostuums en goed acteer werk, en heel mooie plechtige serieuze toon in de film. En maestro H. Zimmer voert ons met zijn muziek naar een andere dimensie. Wat een geluid bezit deze film! Het verhaal lijkt eenvoudig maar is dat niet. En het verhaal heeft meerdere raakvlakken met de huidige situatie en crisissen op onze planeet. Noem dat dan maar eenvoudig. De hoofdrolspelers zijn niet eendimensiloze personages maar hebben wel degelijk diepgang en hun karakters zullen zich in de aankomende delen verder ontwikkelen. En dan de slechterik in deze film; De Baron. Brr.....wat een echte smeerlap. Prachtig gedaan. Speciale vermelding maak ik voor Rebecca Ferguson. Een actrice die het in zich heeft scenes en daarmee ook de film naar een hoger niveau te brengen. Met haar mystieke en spirituele rol die ze hier heeft evenaart ze haar rol in Doctor Sleep.

Werkelijk een prachtfilm!


avatar van Decec

Decec

  • 6746 berichten
  • 8590 stemmen

Uistekend Actie/Avontuur/Drama/SFfilm...

Prachtig 4K breedbeeld...

Uitstekend acteerwerk....

Uitstekend achtergrond muziek (Dolby Atmos)...

Mooi gemaakt...

Heerlijk genoten...

Ben benieuwd voor deel 2....


avatar van mister blonde

mister blonde

  • 12698 berichten
  • 5832 stemmen

Geweldige film, ergens de ultieme blockbuster. Het zal de film (s) op zich goed doen, maar toch vind ik het jammer dat je met een halve film zit. Maar verder erg de moeite waard.


avatar van Stephan

Stephan

  • 7890 berichten
  • 1387 stemmen

movie freak84 schreef:

Als je na afloop erachter komt dat het het 1e deel was...

De film opent met "Part one"

Titles matter


avatar van mister blonde

mister blonde

  • 12698 berichten
  • 5832 stemmen

Erg transparant waren ze daar aanvankelijk niet over, wat ik trouwens ook weer niet ok vind. Het is ook gewoon echt een halve film. Ik kom hem nog steeds vaker gewoonweg als Dune tegen.

Announced as Dune, all the posters, trailers and stills titled it "Dune". The truth that it really was a preconceived first part wasn't revealed until the movie release, when the audience could see in the movie the title "Dune Part One"


avatar van DragQueen

DragQueen

  • 3224 berichten
  • 4069 stemmen

Entertainend Sci-Fi spektakel. Het aanwezige verhaal is zo dun als papier, maar de algehele uitwerking is prima. Bovendien is het een genietbare audiovisuele ervaring. De effecten en gecreëerde wereld zien er goed uit. De bij tijden bombastische soundtrack dient zijn doel prima. Verder wordt er overtuigend geacteerd door de cast. Zie deel twee graag tegemoet komen. Deze was zeer vermakelijk. 3,5 Ster.


avatar van movie freak84

movie freak84

  • 358 berichten
  • 442 stemmen

Stephan schreef:

(quote)

De film opent met "Part one"

Titles matter

Haha dat heb ik even gemist dan.


avatar van FreshSmash

FreshSmash

  • 4 berichten
  • 4 stemmen

Diederik58 schreef:

Ik vind het veel weghebben van Star Wars.

Is ook niet gek aangezien George Lucas inspiratie voor Star Wars deels uit de boeken van Dune haalde.


avatar van elayz

elayz

  • 324 berichten
  • 1095 stemmen

In het begin wat saai en langdradig, maar even doorbijten (en goed opletten!) wordt beloond. Daarna wordt je getrakteerd op een mooie actie scène en een spannend verhaal en kijkt de film heerlijk weg.

Ik kijk uit naar part 2!


avatar van nakada

nakada

  • 2203 berichten
  • 1680 stemmen

Ebenezer Scrooge schreef:

Dune: Part One is het duistere zusje, of broertje, van Star Wars. Gedachtebeheersing, levitatie, het lijkt allemaal erg op The Force, maar wordt hier net iets griezeliger uitgevoerd.

Liever had ik gewoon één film gezien.

Wat maar weer aangeeft hoe onorigineel star wars eigenlijk is. De levitatie die je hier ziet is overigens machinaal.


avatar van Ebenezer Scrooge

Ebenezer Scrooge

  • 2150 berichten
  • 3092 stemmen

nakada schreef:

(quote)

Wat maar weer aangeeft hoe onorigineel star wars eigenlijk is. De levitatie die je hier ziet is overigens machinaal.

Niet eens bij nagedacht dat dat boek er eerder was, stom...


avatar van nakada

nakada

  • 2203 berichten
  • 1680 stemmen

Niet eens bij nagedacht dat dat boek er eerder was, stom...

Het is je vergeven.


avatar van Foose

Foose

  • 140 berichten
  • 172 stemmen

Leuke film, Villeneuve weet wel vaker te scoren op gebied van sfeer en cinematografie. Altijd wat bombastisch, maar ik kan het zeker wel hebben.

Hier passeren heel wat grote namen de revue: Isaac, Brolin, Skarsgard, Mamoa, Ferguson, ... Het leuke was ook dat er niet geschuwd wordt om grote namen zomaar te laten sterven. Mamoa heeft zijn glorie moment nog gekregen, maar Brolin is er toch roemloos ten onder gegaan .. daar werd volgens mij zelfs weinig tot geen aandacht aan besteed.. of zou hij nog leven? Dat is iets wat ik altijd kan pruimen, heet geeft je het gevoel dat alles kan gebeuren en dat vind ik zeer fijn. Weg met voorspelbaarheid!

Voorts is het toch wel likkebaarden met dat mooie landschap en samen met het oog voor detail zorgt dit toch voor mooie taferelen. Soms wel wat verwarrend allemaal met de namen van de andere volkeren/families/planeten. Dan die mysterieuze Emperor waar veel over gepraat wordt, maar die we maar niet te zien krijgen. Maar dat is dan weer positief langs de andere kant want het maakt je wel nieuwsgierig.

So bring it on Part Two


avatar van Domino83

Domino83

  • 1 berichten
  • 74 stemmen

Flinterdun verhaal, slecht 'uitgelegd', moeilijk te volgen wat er gebeurt, heel cliché gedoe en overall gewoon saai en traag.

Nog twee sterren voor muziek, kostuums en visuals.


avatar van Dayer

Dayer

  • 120 berichten
  • 131 stemmen

Een grove mix van Lord of the Rings en Star Wars. Uitstekende film van Villeneuve, al kende ik het werk van Frank Herbert niet. Je wordt zeker meegezogen in een - voor mij althans - nieuw universum zo'n 7 millennia verwijderd van onze tijd. Gezien Villeneuve ook wel besefte dat veel van de kijkers het werk van Herbert niet gelezen hebben, krijg je uiteraard wel wat een 'uitlegfilm'. Prima cast, vooral Chalamet blijft indruk maken. Benieuwd naar deel twee, dat nu de 'uitleg' achter de rug is volgens mij nog sterker zal scoren.


avatar van Corcicus

Corcicus

  • 2816 berichten
  • 3940 stemmen

Prachtig visueel spektakel waarvan de cinematografische finesses tijdens de erg lange speelduur onderhoudend blijven. Dit is de eerste Dune-film die ik zie en het verhaal spreekt tot de verbeelding. Het is een soort intergalactisch Game of Thrones. Toch wat vreemd om de soldaten in deze hoogtechnologische samenleving met dolkmessen te zien vechten. Na verloop van tijd komt de sleet er wel wat in. Het verhaal is op zichzelf niet interessant genoeg en de ingetogen acteerprestaties gaan een beetje vervelen. Gelukkig blijft het visueel wel de moeite om uit te kijken.


avatar van The Brain

The Brain

  • 278 berichten
  • 282 stemmen

Wat mis ik, waarom wordt deze film zo opgehemeld? De eerste keer heb ik het einde niet gehaald nu er toch eens voor gaan zitten en tot het einde afgekeken. De film duurt veel te lang, er wordt veel te veel uitgelegd wat vervolgens niet interessant blijkt te zijn, het verhaal is te voorspelbaar. Rebecca Ferguson heeft hier het charisma van een tuinhark en over de rest van de cast valt ook niet veel goeds over naar huis te schrijven. Erg pretentieus zou ik de film durven noemen, een mislukte StarWars imitatie. Elke keer als er een zogenaamde spannende scène in aantocht is hoor je diep gebrom uit je luidsprekers komen, even leuk daarna zwaar vermoeiend. Fatsoenlijk muziek ontbreekt trouwens in zijn geheel. Er zitten zoveel domme dingen de film dat het bijna lachwekkend wordt: danspasjes om de wormen niet aan te trekken, een schild waar een mug nog doorheen komt?


avatar van rep_robert

rep_robert

  • 27517 berichten
  • 4085 stemmen

Domino83 schreef:

Flinterdun verhaal, slecht 'uitgelegd', moeilijk te volgen wat er gebeurt, heel cliché gedoe en overall gewoon saai en traag.

Nog twee sterren voor muziek, kostuums en visuals.

Moeilijke te volgen en cliches vind ik nogal een contradictie. Zo clichématig is het dan toch niet?


avatar van Richardus

Richardus

  • 2130 berichten
  • 1197 stemmen

Epic. "This is only the beginning" en zo voelt het zeker, als een introductie. Laat Villeneuve maar lekker de eerste drie boeken verfilmen. Deel 2 en 3 kunnen elk wel in een film. Maak die maar elk 4 uur ofzo, want deze drie uur vlogen al om. Epischer wordt het niet.


avatar van Uier

Uier

  • 2006 berichten
  • 3749 stemmen

Na de 4e herziening verhoogt naar 5*.

Zeldzaam mooie cinema dit.