The Texas Chainsaw Massacre (2003)
Genre: Horror
Speelduur: 98 minuten
Oorsprong:
Verenigde Staten
Geregisseerd door: Marcus Nispel
Met onder meer: Jessica Biel, Jonathan Tucker en Erica Leerhsen
IMDb beoordeling:
6,2 (160.989)
Gesproken taal: Engels
Releasedatum: 22 januari 2004
On Demand:
Bekijk via Videoland
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot The Texas Chainsaw Massacre
"What you know about fear...doesn't even come close."
Een groepje jongeren is op weg naar een concert, als ze onderweg een zwaar getraumatiseerd meisje oppikken dat even later zelfmoord pleegt. Ze besluiten een telefoon te zoeken en belanden bij het huis van de familie Hewitt en de kannibalistische moordenaar Leatherface, die met z'n kettingzaag vervolgens achter de jongeren aangaat.
Externe links
Acteurs en actrices
Erin Hardesty
Morgan
Thomas Hewitt / Leatherface
Pepper
Kemper
Andy
Sheriff Hoyt
Jedidiah
The Hitchhiker
Henrietta
Video's en trailers
Reviews & comments
saske
-
- 271 berichten
- 0 stemmen
hier waar ik woon komen de films op maandag in de videotheek en deze was er niet bij.
saske
-
- 271 berichten
- 0 stemmen
ja dat heb ik onderussen gedaan en het was nog niet voor binnenkort zeiden ze.
gisteren was de oude versie terug binnen gekomen.
V
-
- 8369 berichten
- 3366 stemmen
Als je met 'de oude versie' het origineel bedoelt, dan kijk je die toch, die is echt briljant (in tegenstelling tot de remake)!!!
saske
-
- 271 berichten
- 0 stemmen
Aah waarschijnlijk uitgesteld, Ik dacht wel dat 18 Mei niet klopte.
BobdH
-
- 498 berichten
- 2537 stemmen
Om de een of andere reden heb ik horror-films altijd al wel interessant gevonden, mits ze goed waren. Wanneer ik een film zie moet hij me toch op de een of andere manier iets doen, en vooral als klein kind shockeerden horror-films mij het meest, bleven ze mij het meest bij en trokken ze mij dus het meest aan. Dit is altijd wel gebleven bij mij, ondanks de lage kwaliteit van de scripts en de vele cliches vond ik ze toch altijd wel leuk om te zien. Dit vooral ook omdat bij veel horror-films van de laatste tijd de kwaliteit niet zit in het script, de diepere laag of de acteerprestaties maar de visualiteit. The Cell liet al zien dat zijn grootste attractie toch zijn lugubere vormgeving was, en dit is met vele andere films van dit genre het geval, zoals Sleepy Hollow en nu The Texas Chainsaw Massacre. Dat was ook waarom ik deze film wilde zien; je kunt veel zeggen, maar de trailer ziet er prachtig uit.
Jammer is het dan, dat de film verder nauwelijks iets meer te bieden heeft dan een mooie vormgeving en soms meedogenloze situaties die de kijker na het zien van de film bij moeten blijven (wat geheel afhankelijk is van je ervaring met dit soort films). De regisseur streeft verder wel naar een betere kwaliteit dan zijn genregenoten, maar krijgt dit nooit echt voor elkaar: de pro- en epiloog doen je toch niet echt geloven dat dat echte beelden zijn uit het archief; de personages zijn wel geschift, maar net wat over-the-top, waardoor het zijn realisme verkleint en soms is het nu net die mooie vormgeving die de spanning er al af haalt.
Ik moet eerlijk bekennen dat ik het origineel nooit heb gezien, dus ik weet niet in hoeverre de maatschappijkritiek verminderd is. Maar toch deed de film mij er weer aan denken dat zulke situaties toch wel echt kunnen gebeuren. Ok, het is niet echt gebeurd zoals de promotiecampagne je doet denken (alleen Leatherface is vaag op de psychopaat Ed Gein gebasseerd), maar in staten als Texas, waar er in sommige gebieden nauwelijks tot geen sociale controle heerst, kunnen dergelijke families lang hun gang gaan, vooral wanneer de sherrif erin betrokken is.
Uiteindelijk kom ik tot de conclusie dat de film enkele spannende momenten heeft, maar vooral in de tweede helft net iets te lang doorgaat met hetzelfde gegeven (kids worden achtervolgd). The Texas Chainsaw Massacre is een vermakelijke horror-film, maar mede door net genoemde 2e helft toch een 2.5 sterren film. De prachtige locaties, belichting en sound design (de film is tevens weer eens gebleekt) geven hem toch net iets meer, 3 sterren dus.
darkcity
-
- 644 berichten
- 1475 stemmen
Nogmaals, hij is inmiddels al te koop.
Het origineel is te koop ja, als special edition, sinds kort, ik dacht ook dat het dees was, maar het bleek om het origineel te gaan.
Mister_Pink
-
- 632 berichten
- 0 stemmen
Ik geloof dat hij 20 euro is. Ik heb laatst de 1974 versie voor 14,99 gekocht bij de FRS.
Ik vind deze remake overbodig, de film brengt niets nieuws aan het genre en doet het eerste deel te weinig eer aan.
darkcity
-
- 644 berichten
- 1475 stemmen
Hij is al een tijdje te koop ja.
De import heb ik idd ook zien liggen, maar niet de nederlandse versie.
Bij elke FRS hebben ze de import, bij mij in de buurt in iedergeval wel.
Die is idd 20 euro.
Banjo
-
- 2035 berichten
- 4297 stemmen
Ik zit even met het feit dat ik eigenlijk wel een beetje genoeg krijg van die tiener horror shit.
Maar goed ik geef elke film een kans.
En ik moet zeggen dat dit een van de hardste is in zijn soort en zeker nog wel even na dreunt
in het hoofd.
Ik geef 3 sterren, had het allemaal iets diepgaander geweest, en met wat meer verassingen er in was het zeker hoger geweest.
3 sterren
Dion-Fey
-
- 48 berichten
- 0 stemmen
Ik ben eerlijk gezegd niet echt een voorstander van horrofilms, omdat de emeste me op de een of andere manier gewoon niet raken. maar dat was wel ff anders bij deze film.
Dit is noterbene een waargebeurt verhaal, en als je dan als regiseur dat verhaal zodanig kan laten overkomen, dan heb je een geslaagde film gemaakt.
Je kan niet tege deze film zegge dat het een slechte is, omdat het verhaal gewoonweg waargebeurt is!!! en daar moet je respect voor hebben vind ik. want om zo'n slachtpartij geloofwaardig naar voren te brengen is op zicht al een hele klus! de film opzich heeft weinig bijzonders maar het verhaal is kei en kei hard.
3.5 sterren van mij
as
-
- 3548 berichten
- 5932 stemmen
De film is in essentie niet waargebeurt maar is geinspireerd door meerdere massamoordenaars.
Chainsaw
-
- 8845 berichten
- 3576 stemmen
Film is inderdaad grotendeels verzonnen. Het origineel had nog een paar kleine overeenkomsten met het ware verhaal van Ed Gein, maar in de remake is daar ook zo goed als niets van over.
Dion-Fey
-
- 48 berichten
- 0 stemmen
meer verzonnen dan waargebeurt, dus zit dr toch iets van realiteit in...toch blijf ik zeer respectvol ertegenover staan!
T®inity
-
- 571 berichten
- 0 stemmen
meer verzonnen dan waargebeurt, dus zit dr toch iets van realiteit in...toch blijf ik zeer respectvol ertegenover staan!
TCM is geen Urban Legend zoals veel hier proberen te beweren...
bioscoopzaal
-
- 2805 berichten
- 4325 stemmen
Maar om nou te zeggen dat ze zich echt aan het verhaal van Ed Gein houden... 
T®inity
-
- 571 berichten
- 0 stemmen
Maar om nou te zeggen dat ze zich echt aan het verhaal van Ed Gein houden... 
Nee, dat zeker niet. Toen ik hem zag zag ik geen overeenkomsten met Ed Gein en die zijn er ook echt niet
T®inity
-
- 571 berichten
- 0 stemmen
Ed Gein vind ik zeer intrigerend maar mijn grootste interesses liggen toch meer bij Ted Bundy :evil
MrMark
-
- 3 berichten
- 1 stemmen
Alweer een paar bloedmooie tieners die aan stukken gezaagd worden, het spektakel(lees: bloed) spat tegen het scherm, waarbij het thema Texaanse inteelt de revu ook nog even passerd.
voor wie een zwake maag heeft is zelf deze horror nog te doen.
jassonn
-
- 5303 berichten
- 3234 stemmen
Net zoals in het origineel zit er totaal geen sfeer in.Ook word deze net zoals het origineel nergens eng, deze versie maakt wel meer gebruik van gore maar ook dat kan de film niet naar een voldoende tillen.
Al met al wel een volle ster beter als het origineel.2*
as
-
- 3548 berichten
- 5932 stemmen
Net zoals in het origineel zit er totaal geen sfeer in.
bioscoopzaal
-
- 2805 berichten
- 4325 stemmen
Texas Chainsaw Massacre: The Prequel?
Despite comments from producer Michael Bay in the past that another TEXAS CHAINSAW MASSACRE wasn't going to happen, New Line has just ponied up a couple million to retain the rights to the franchise and has hired writer Sheldon Turner to write a prequel. Bay will, in fact, return to produce along with his Platinum Dunes partners.
What exactly the film will focus on isn't exactly known but one could surmise it would follow the genesis of Leatherface and his disturbed little family out in the Lone Star State. Turner just polished the script for Bay's remake of THE AMITYVILLE HORROR and pitched the concept of a prequel, which sparked the concept.
The only trouble was that Dimension Films, where Bay now has a production deal, tried to pry the rights away from New Line by offering the original film's director Tobe Hooper more cash. New Line wasn't about to lose a potentially lucrative franchise and coughed up an extra $3 million to keep the CHAINSAW brand.
Bay still hasn't decided on a project to direct and his rumored involvement in SUPERMAN obviously didn't pan out, since Bryan Singer is now aboard to direct.
Jolaine
-
- 17 berichten
- 53 stemmen
Vond het een spannende film ... met behoorlijk wat schrikmomenten. Chips of dergelijke konden er deze maal niet bij, want werd af en toe wel wat misselijk.
3.5
Het laatste nieuws

Netflix gooit ook de geprezen oorlogsfilm 'Platoon' uit het aanbod

Waargebeurde WOII-film 'Anthropoid' met Cillian Murphy is vrijdag te zien op televisie

Nederlandse komedieserie 'Moedermaffia' scoort op Videoland

Duitse spionageserie 'Unfamiliar' nu beschikbaar op Netflix
Bekijk ook

Saw
Thriller / Horror, 2004
3.065 reacties

Haute Tension
Horror / Mystery, 2003
570 reacties

Dawn of the Dead
Horror / Actie, 2004
1.214 reacties

Saw II
Horror, 2005
1.411 reacties

The Devil's Rejects
Horror / Actie, 2005
708 reacties

The Ring
Horror, 2002
1.364 reacties
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.











