Meningen
Hier kun je zien welke berichten wihu61 als persoonlijke mening of recensie heeft gemarkeerd.
Oberst Redl (1985)
Alternatieve titel: Colonel Redl
Er wordt vaak naar zijn homoseksualiteit verwezen, maar ik had niet de indruk dat dit verder relevant was voor de film, behalve dan dat hij dit moest verbergen.
Dacht ik ook aanvankelijk, maar die jongeman die tegen het einde van de film hem "verleidde" om militaire informatie te verklappen vormt toch wel een definitief keerpunt.
Wat is die Brandauer toch een geweldige acteur... Schitterende trilogie met Mephisto voor mij als uitschieter
Odessa File, The (1974)
Nou sla ik films met nazicomplotten e.d. meestal over, maar met het schitterende The Day of the Jackal (ook door Forsyth) nog in het achterhoofd besloot ik het maar eens te proberen.
Zware tegenvaller: stikt werkelijk van de clichés, slechte dialogen en bordkartonnen karakters. Voor mij niet uit te zitten.
Olympia 1. Teil - Fest der Völker (1938)
Alternatieve titel: Olympia Part One: Festival of the Nations
Nu moéten we dit (van de NPO) natuurlijk allemaal een foute film vinden, maar dat heb ik niet kunnen constateren. Racistisch commentaar heb ik niet gehoord, en het was ook geen nazi-verheerlijking. Het brengen van de Duitse groet was blijkbaar door veel landen geaccepteerd en kon toen ook nog niet met het voor ons bekende vervolg in verband worden gebracht. Als deze film in Frankrijk of Engeland was gemaakt, hadden we overigens dezelfde stijl en "foute toon" gekregen: nationalistisch denken (nu, zéker in Duitsland: foei, mag niet!) was toen heel gewoon.
Veel aandacht voor de sport en waardering voor de prestaties van alle atleten toen (jawel, óók voor Jesse Owens), kundig en artistiek in beeld gebracht.
On Dangerous Ground (1952)
De eerste helft verliep wel naar verwachting, de tweede helft ontwikkelde zich helaas tot een vrij simpel en zoetsappig verhaaltje.
One False Move (1991)
Zwak: nadat popi-sherrif (I need some action!) "hurricane" op geheel eigen wijze de hillbilly-familieruzie had opgelost (sorry for the window), terwijl de "city boys" met getrokken pistolen klaarstonden heb ik het maar opgegeven. Weer allemaal over the top-karikaturen en clichés in een film die bloedserieus bedoeld is.
Heb weer moeten constateren dat onbekendheid van een film meestal een goede reden heeft...
Onion Field, The (1979)
De eerste helft vond ik behoorlijk sterk. James Woods zette hier overtuigend een gestoorde 'creep' neer. De tweede helft viel me wat tegen, alsof de rem er opeens flink op ging. Misschien had men de exacte inhoud van het boek wat los moeten laten en het medium film meer zijn werk laten doen door, zoals vaak gebeurt, wat details weg te laten. Maar in zijn geheel beslist de moeite waard vond ik.
Orphan (2009)
Alternatieve titel: Orphan Esther
Nog eens bekeken:
dat die vader z'n ogen maar niet wilde of kon openen deed nu wel een beetje afbreuk aan het geheel, lijkt me erg onwaarschijnlijk. Maar de rest is toch nog steeds wel vier sterren waard vind ik.
Out of the Past (1947)
Alternatieve titel: Build My Gallows High
Tweede poging: nee, helaas... de 90 minuten lijken wel twee uur te duren... hier zou ik toch echt een geprinte routekaart bij moeten hebben, niet te volgen.
