Godzilla (2014)
Genre: Actie / Sciencefiction
Speelduur: 123 minuten
Alternatieve titels: Gojira / GODZILLA ゴジラ
Oorsprong:
Verenigde Staten / Japan
Geregisseerd door: Gareth Edwards
Met onder meer: Aaron Taylor-Johnson, Bryan Cranston en Elizabeth Olsen
IMDb beoordeling:
6,4 (461.528)
Gesproken taal: Engels en Japans
Releasedatum: 15 mei 2014
On Demand:
Bekijk via Netflix
Bekijk via Pathé Thuis
Bekijk via Prime Video
Bekijk via HBO Max
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot Godzilla
"The world ends, Godzilla begins."
Wanneer boosaardige wezens, versterkt door de wetenschappelijke arrogantie van de mens, de mensheid en haar voortbestaan bedreigen slaat Moeder Natuur terug met haar eigen ultieme wapen, Godzilla, een verwoestende natuurkracht, die het in een heftige strijd zal opnemen tegen deze creaturen. Temidden van alle geweld en chaos volgen we drie leden van een gezin. Joe Brody (Cranston) is een wetenschapper in Japan. Hij ontdekt als één van de eersten een anomalie in sonargegevens en is net met zijn onderzoek hiernaar begonnen wanneer de hel losbarst. Zijn stiefzoon Ford (Taylor-Johnson), een jonge marineofficier, probeert ondertussen terug te keren naar zijn gezin in San Francisco, waar zijn vrouw Elle (Olsen), een verpleegster, haar handen vol heeft met het helpen van mensen in nood.
Externe links
- Zoek naar deze film op dvd/blu-ray op Amazon
- IMDb (6,4 / 461528)
- Trailer (YouTube, ondertiteld)
- Godzilla (MusicMeter)
- Kijk op Netflix
- Pathé Thuis: vanaf € 9,99 / huur € 2,99
- Kijk op Amazon Prime
- Kijk op HBO Max
Social Media
Acteurs en actrices
Ford Brody
Elle Brody
Sandra Brody
Joe Brody
Dr. Ishiro Serizawa
Dr. Vivienne Graham
Huddleston
Admiral William Stenz
HALO Jumper
Young Ford
Reviews & comments
Driello
-
- 1379 berichten
- 0 stemmen
INderdaad heel erg matig. Eigenlijk een soort 'achterop een bierviltje' verhaal, met erg matige acteurs. Vooral die hoofdrolspeler. Geen talent, geen uitstraling en, ondanks dat hij veel in beeld is, doet hij gewoon nooit echt mee. Verder valt het op dat alle blockbuster plichtmatigheden weer braafjes uit de kast zijn gehaald. Obligate familie die erg wordt aangeslagen door de monsters en de gebeurtenissen, een drama in de familie in het verleden en dan een jonge sul die een soort van heldenrol moet spleen (inclusief de total overbodige verhaal lijn met dat japanse jongetje). Dan maar hopen dat het met de monsters wat is. Helaas. De twee, tja, wat waren het eigenlijk?, waren gewoon té fantasierijk vormgegeven en eigenlijk gewoon lelijk. Maar ook Godzilla zelf kwam er niet lekker uit. Dat kwam ook doordat er constant een was over de monsters hing, of mist, of vervelend flitslicht of het was donker. Alsof daarmee foutjes en lage kwaliteit in de CGI moest worden gemaskeerd, iets wat ook in Pacific rim al zo vervelend was. Tja, daar zeg ik wat: Dit is voor mij een waardig opvolger van Pacific rim als de slechtste film van het jaar . Benieuwd wat 2015 brengt......mischien een nieuwe Britney Spears film.
schumacher
-
- 4571 berichten
- 4272 stemmen
waarom spreek jij mij aan, omdat ik deze film niet goed vind
jij beoordeeld mij, terwijl jij deze film niet heeft gezien
raar !!
ik heb een stalker ( HELP )
Ik heb hetzelfde voor man, een paar kinderen zijn boos omdat ik under the skin slecht vond enze konden het niet verdragen.
schumacher
-
- 4571 berichten
- 4272 stemmen
Ik had van Godzilla meer verwacht. Het was toch allemaal maar wat rommelig vond ik, ze sprongen ook van de hak op den tak en spanning was er ook niet vond ik. Mijn 2 maten vonde hem slecht, ik vind hem middelmatig.dl De reden wrm ik toch nog 2,5 geef is omdat ik me niet zitten vervelen heb, de tijd ging toch goed voorbij.
Maar ik vond de film zijn geld niet waard om in de cinema gezien te hebben.
Zo zie je maar, dit is een film die wel meer mijn genre is maar daarom vindk dat niet automatisch top.
Thorak
-
- 6354 berichten
- 1887 stemmen
...erg matige acteurs. Vooral die hoofdrolspeler. Geen talent, geen uitstraling en, ondanks dat hij veel in beeld is, doet hij gewoon nooit echt mee.
Ik begon me op een gegeven moment zelfs af te vragen waarom hij nou steeds overal bij liep, zonder hem was het zelfs geloofwaardiger geweest.
Wat betreft de andere acteurs, met name Bryan Cranston en Ken Watanabe, waren inderdaad ook behoorlijke tegenvallers. Bryan Cranston kon me (als een van de weinigen) al helemaal niet boeien in Breaking Bad en zo ook hier niet. Ik vind het gewoon een matig acteur. Niet slecht, maar zéker niet goed.
Ken Watanabe was eigenlijk de grootste tegenvaller, hij heeft al veelvuldig goede rollen vervuld, maar hier... 
Laten we het er maar op houden dat het aan het script en de hele productie lag.
Film Pegasus (moderator films)
-
- 31152 berichten
- 5450 stemmen
Godzilla in 1998 was op zich geen slechte film. Een typische 90's blockbuster in het rijtje van Jurassic Park, Independence Day of Armageddon. Door velen vergruisd, maar op zich wel van genoten. En toch keek ik uit naar de nieuwe Godzilla anno 2014. Het bekende monster verdiende zeker nog een nieuwe film om zo met de tijd mee te kunnen gaan. Het was allemaal een pak serieuzer nu, wat past in de huidige blockbuster-aanpak. Niets mis mee, zolang het nog boeiend blijft. En daar wringt het schoentje wat. De omkadering is wel leuk, maar qua inhoud is het enorm voorspelbaar en nergens echt spannend. De enige die zich gelukkig wel kan handhaven zijn de monsters en vooral Godzilla zelf dan natuurlijk. De zeldzame sterke elementen uit de film zijn die van het bekendste (of toch minstens top 10) monster uit de filmgeschiedenis.
Ook al is het geheel een teleurstelling, voor de enkele machtige scènes met het monster was ik toch blij om die op het grote doek te mogen zien. Toch nog een beetje van kunnen genieten dan. Hopelijk krijgen we nog een herkansing met Godzilla waar het filmmonster nog meer tot z'n recht komt.
Driello
-
- 1379 berichten
- 0 stemmen
...........en dan te bedenken dat de pooster zo veelbelovend is.........
vampyrmaiden
-
- 228 berichten
- 234 stemmen
Ok, ik heb hem gezien. 2 uur lang. Nee, eerlijk, ik vond het in het begin nogal verwarrend omdat je verwacht dat het eerste wezen wat je ziet Godzilla is, maar dat blijkt achteraf een goto of zoiets te zijn, die samen met de tweede die ineens opduikt een geluid voortbrengen wat geesten in japanse horrors over het algemeen maken
Godzilla zelf ziet eruit zoals verwacht, en ik moet bekennen dat ik blij was dat hij op het eind niet werd afgeschoten. Maar ik ben ook blij dat ik geen entree heb hoeven te betalen, want dat was hij i9n mijn ogen niet waard. Teveel uitgewijd over andere dingen, te langsdradig en weinig nieuws (behalve wat in de spoiler in dit bericht staat)
2 sterren
Pazmaster
-
- 2776 berichten
- 5882 stemmen
Wat slecht. Een flutverhaal met een belachelijk slecht eind. Het verhaal van het hoofdpersonage draagt eigenlijk niets bij, het had net zo goed achterwege gelaten kunnen worden. De Goto's zien er niet uit, het lijken wel robots van een buitenaardse beschaving. Godzilla is trouwens ook niet erg indrukwekkend. Zijn enige doel is de Goto's te doden om zo de mensheid te redden. Niet erg geloofwaardig. En dan dat blauwe vuur? wat hij spuugt. Hahaha kan het nog slechter? Het acteerwerk kan er dan wel mee door maar dat is ook het enige positieve wat ik kan bedenken voor dit misbaksel. Daarom net aan 2 sterren
james_cameron
-
- 7005 berichten
- 9790 stemmen
Niet helemaal geslaagd, vooral qua personages en plot laten de makers flink wat steken vallen, maar het spektakel weet te overtuigen en de special effects zijn eersteklas. Vooral in de manier waarop de monsters in beeld worden gebracht herken je de klasse van de regisseur van, tja, Monsters. Jammer dat de akteurs weinig indruk maken en Godzilla zelf een wat vreemde kleine rol binnen het grotere geheel heeft. Dat is toch iets dat men had moeten leren van de Emmerich-film uit 1998. Size matters.
JoeyKrune
-
- 5 berichten
- 6 stemmen
Echt niet goed. Dat een film als deze een flinterdun verhaal heeft, begrijp ik, maar besteed dan iets meer aandacht aan de special effects en de bijbehorende scenes.... Maar ook dat was niet goed! Geef mij de versie van 1998 maar, al leek Godzilla toen op een uit de kluiten gewassen T-Rex hahahah.
killerfreak
-
- 846 berichten
- 1066 stemmen
Film komt beetje warrig over in het begin door de verschillende locaties, maar laat niet te lang wachten op de eerste actie. Helaas is het vanaf dan wel nog zo'n 45 minuten wachten op Godzilla, want daarvoor zijn het de goho's (Schepsels die bij momenten verdacht veel op Aliens lijken) die de aandacht opeisen, inclusief het 'birth-killing'-moment (hm, waar hebben we dat nog gezien?)
Maar het houdt de kijker zo wel in de ban. Daarom: leuke poging die de moeite waard is om te zien, maar niet dé hoogvliegen die sommigen misschien verwacht hadden. 3.5*
Chris0478
-
- 109 berichten
- 123 stemmen
Pfff, wat een helletocht was deze film. Acteerwerk was zwaar onder de maat, soundtrack was toch echt bagger en qua actiescenes vond ik het ook bar tegenvallen.
Thorak
-
- 6354 berichten
- 1887 stemmen
En dan te bedenken dat de makers het zelf blijkbaar wél geslaagd vonden en er een deel 2 van gaan maken!!!

cor1946
-
- 1182 berichten
- 1603 stemmen
Wat een verschrikkelijke slechte film. Meer dan 90% van de film zie je niks. En die acteurs, wat erg.De film van 1998 was stukken beter dan dit gepruts.
Koerok
-
- 1196 berichten
- 1422 stemmen
OMG, de helft van de tijd zie je bijna niks, zo donker is het allemaal.
TheDiningDead
-
- 170 berichten
- 111 stemmen
Best wel een slechte film
Uit interesse: je vindt de film 'best wel slecht', maar waardeert 'm met 3 sterren. Uiteraard heeft iedereen z'n eigen meer of minder impliciete/ doordachte waarderingssysteem, maar als ik het omreken naar de schaal van 1 tot 10 die we uit ons onderwijs gewend zijn, kom ik uit op een 6. Dat is een voldoende; dat strookt wat mij betreft niet met een kwalificatie als 'best wel slecht'.
Daarnaast heeft Godzilla me dusdanig verveeld en geirriteerd dat ik elke vorm van kritiek erop van harte onderschrijf en toejuich.
TheDiningDead
-
- 170 berichten
- 111 stemmen
En dan te bedenken dat de makers het zelf blijkbaar wél geslaagd vonden en er een deel 2 van gaan maken!!!
'Geslaagdheid' als criterium voor een vervolg betekent in dit geval - en in de meeste gevallen - dat de film winst heeft gemaakt en wel voldoende winst om perspectief te bieden op een winstgevende opvolger.
Het is een financiele afweging, die niets te maken heeft met 'Geslaagdheid' in termen van kwaliteit.
Arnforpresident
-
- 121 berichten
- 425 stemmen
Buitengewoon zwakke blockbuster. Zelfs Pacific Rim vind ik eerlijk gezegd interessanter dan dit.
Het begint al met de eerste scènes, o.a. met de helikopter die over dat landschap vliegt, waar ik het gebruik van CGI véél te opvallend vond. Daarna komen we terecht in een verhaal vol totaal onlogische gebeurtenissen. De cliché emo-momentjes waren om van te huilen (helaas niet om de juiste reden), en dan laten ze Bryan Craston (geen idee hoe zijn personage heette) gewoon sterven. Vervolgens neemt z'n zoon de taak van hoofdrolspeler over. Zijn acteertalent is echter ondermaats en hij heeft bovendien een totaal gebrek aan charisma.
Echt gewoon een slechte film.
The Oceanic Six
-
- 60517 berichten
- 4107 stemmen
En dan te bedenken dat de makers het zelf blijkbaar wél geslaagd vonden en er een deel 2 van gaan maken!!!
De gemiddelden op MM en IMDB zijn ook gewoon prima, net als de opbrengsten. Dus alle reden voor een vervolg.
LDvMegatron
-
- 76 berichten
- 938 stemmen
Wat een draak van een film! Film begint niet slecht met Bryan Cranston maar als hij dood gaat daalt het niveau van de film aanzienlijk. Het wordt een redelijk fraai weergegeven matpartij tussen de monsters maar niet meer dan dat. De overige scenes hangen als los zand aan elkaar en de film wordt nergens meer spannend.
Elineloves
-
- 24071 berichten
- 3631 stemmen
Blij dat ik het bioscoopbezoek over heb geslagen voor deze film. Wat een teleurstelling.
Niet alleen komt Godzilla zelf niet uit de verf, die andere monsters zijn helemaal frikandellen. Ik kon er niks mee, wat een aanfluiting. De dreiging vond ik ook niet goed voelbaar. Ze proberen het wel, maar nergens werd ik meegezogen in het verhaal, me afvragend wat ik zou doen in zo'n situatie. Het stond kilometers ver van me af, deze torenhoge monsters.
En what the hell hebben die aardappels van het leger aan een sniper? Alsof dat ook maar enigszins verschil uitmaakt. Daarbij vond ik het ook maar lelijk uitzien hoor. Nu had ik geen beauty contest winners verwacht, maar overtuigend zien ze niet uit.
Overtuigend, ja, dan kom ik bij de hoofdpersonages, want die hebben geen kaas gegeten van overtuigend acteerwerk. De personages lieten me volledig koud en de acties waren frustrerend. Het zijn mensen die alles doen wat ze juist NIET moeten doen en waarvan je als kijker denkt: dat gaat hem niet worden. Totaal gebrek aan binding met die mensen, zodat het je een worst zal wezen wie overleeft en wie niet.
Geef mij dan maar een film met sprekende apen waarin de personages iets meer diepgang hebben dan dat van een geplette druif zoals die mensen in deze film, en waar de gevechten je niet het gevoel geven dat je nog liever een pen in je oog steekt dan naar die onzin te moeten kijken.
DDragon
-
- 4 berichten
- 7 stemmen
Ok, de kernelementen:
De overmaats en onrealistisch heldhaftige personages; zoals de altijd helpende politiemensen in netjes proper uniform, brandweermannen idem dito (altijd rustig en kalm natuurlijk! hoe kan het ook anders terwijl de gebouwen instorten naast hun door prehistorische monsters), het Amerikaanse leger natuurlijk niet vergeten! De hoofdpersonages; "de helpende militair (die overal wel bij betrokken wordt blijkbaar en overal op de juiste plaatsen terechtkomt), en de helpende verpleegster als zen vrouw (staat altijd klaar om de slachtoffers te helpen)... mooi toch! Voorbeeld stellen aan de kijkers terwijl we dan toch bezig zijn.
De emotionele situaties: de zo voorspelbare love conversations, het verloren kindje dat herenigd wordt met de ouders, de bus vol kindjes met de koelbloedige buschaufeur, het happy end (kan ook niet anders in zulke films) waar de famillieleden herenigd worden...
De zeer belachelijke situaties: het kantoor vol werkende mensen terwijl de halve stad in puin ligt... no panic mensen!!! Laten we rustig verderwerken, de kantooruren zijn nog niet voorbij. En ga zo maar door!
Hebben we nu toch voldoen cliché momenten en situaties? Of zijn we er nog vergeten?
Wil je een typische Hollywoodfilm met alle uitgemolken elementen waar je niet bij moet nadenken, dan zit je goed. Deed me soms ook denken aan scenes uit het power rangers tijdperk.
Mooie CGI wel, als enigste pluspuntje. Maar bovenstaande zaken bederven de 2u durende filmpret totaal voor mij.
gauke
-
- 9852 berichten
- 13069 stemmen
Een zielloos, plomp, ongeloofwaardig, rommelig en te sprongsgewijs verteld verhaal; meer een rampen- dan een sciencefictionfilm, rondom een onbarmhartig en onmenselijk gevecht om in leven te blijven. De onderlinge menselijke verhoudingen kregen ruim aandacht (of beter gezegd teveel; als kijker kon het me ook niet zoveel schelen). Het monster zelf was zonder meer indrukwekkend, maar dat mocht ook wel want voor de productie was maar liefst het duizelingwekkende bedrag van 160 miljoen Amerikaanse dollars uitgetrokken. Maar alles bij elkaar: bijzonder middelmatig.
hannes64
-
- 1926 berichten
- 5250 stemmen
Niet helemaal geslaagd, vooral qua personages en plot laten de makers flink wat steken vallen, maar het spektakel weet te overtuigen en de special effects zijn eersteklas. Vooral in de manier waarop de monsters in beeld worden gebracht herken je de klasse van de regisseur van, tja, Monsters. Jammer dat de akteurs weinig indruk maken en Godzilla zelf een wat vreemde kleine rol binnen het grotere geheel heeft. Dat is toch iets dat men had moeten leren van de Emmerich-film uit 1998. Size matters.
Dat bedoel ik dus ook......"size matters".
En de film op zich was echt wel om te zien.
Niet een meesterwerk maar wel soms een genot.
robinb
-
- 396 berichten
- 271 stemmen
dit is met stip de flop van het jaar....damn wat een slechte film was dit zeg.
er was totaal geen chemie tussen de karakters, de hoofdrollen bestonden uit nietszeggende acteers, totaal geen spanning, onzinnig verhaal, slechte actie scenes etc etc.
de monsters zijn in 9 van de 10 gevallen bijna niet te zien omdat alles zo donker is. ook komt godzilla niet een keer echt goed in actie en hij had eigenlijk niet meer een bijrol.
het eerste uur was veel te traag en langdradig en hoewel er natuurlijk een opbouw moet zijn vond ik dit gewoon bizar slecht gedaan.
de hoofdrolspeler had eigenlijk geen zinnige rol, daardoor voelde het aan als een knip en plak film waarbij je als kijker totaal geen feeling hebt met de karakters...
drama....1,5 ster
ME669
-
- 35 berichten
- 42 stemmen
Wat een gedrocht, en dan bedoel ik niet Godzilla, maar de film.
Wat mij ontzettend stoorde was het onsamenhangende verhaal en het totaal niet kloppen van de perspectieven en verhoudingen. Ik weet niet of dit meer mensen is opgevallen, maar de verhoudingen van de monsters (Muto’s, Mulo’s?) ten opzichte van Godzilla waren steeds anders, en het ene moment werd Godzilla bedolven onder een gebouw, terwijl hij even erna hoog boven de gebouwen uitrees.
Als je al een fantasy of SC film brengt doe het dan zo dat je weet dat als dusdanig bedoeld is en breng het met enige humor, spanning en ontspanning, maar dit is “Vleesch nog Visch”. Jammer.
Pontifex Max
-
- 7 berichten
- 0 stemmen
Jammer! Had echt zin in deze film, zeker nadat ik hoorde dat het een verbetering zou zijn op de jaren '90 versie. Ik kwam bedrogen uit. De personage zeiden mij niets, hadden geen inhoud, geen humor, zelfs geen overacting. Daar vond ik de '90 versie beter. De ontwerper van de MUTO's heeft waarschijnlijk teveel gekeken naar Tremors 2, The Mist en zei het zo meer. Een aantal scenes zijn voor het gemak uit het oude Godzilla filmscript overgenomen en daarbij flink overtrokken. Arme Godzilla kreeg een bijrol in zijn/haar eigen film, mocht af en toe op komen draven om vervolgens zonder enige glorie af te druipen. Grootste domper is natuurlijk het toch weer aan komen draven met een anti-held. Dacht even naar Independence Day te zitten kijken.... alweer een negentigerjaren film.
Wat blijft er dan nog over? De film is grauw gefilmd. Dat vond ik mooi. Evenals de special effects. Toch van mij net geen voldoende.
joyceny
-
- 25 berichten
- 27 stemmen
Tja.... wat een ophef over zo'n slechte film. Je verwacht er dan natuurlijk iets van. Maar de teleurstelling was groot. Een slechte film. Slecht in de zin... slecht verhaal, slechte acteurs. Nou wanneer dit slecht is kan een film al niet meer goed zijn. Het boeide niet. 2 sterren meer niet.
Pre- en sequels

Godzilla x Kong: The New Empire
2024
108 reacties

Godzilla vs. Kong
2021
152 reacties

Godzilla: King of the Monsters
2019
156 reacties

Kong: Skull Island
2017
360 reacties
Gerelateerd nieuws

MonsterVerse compleet: alle 'Godzilla' en 'Kong'-films nu te zien op HBO Max
Bekijk ook

The Hobbit: The Desolation of Smaug
Avontuur / Fantasy, 2013
897 reacties

Lone Survivor
Actie / Oorlog, 2013
402 reacties

Serbuan Maut 2: Berandal
Thriller / Actie, 2014
280 reacties

1
Documentaire / Sport, 2013
13 reacties

Fury
Actie / Oorlog, 2014
499 reacties

Edge of Tomorrow
Sciencefiction / Actie, 2014
404 reacties
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.








