• 158.161 films
  • 9.646 series
  • 28.792 seizoenen
  • 607.442 acteurs
  • 353.111 gebruikers
  • 8.846.944 stemmen
Avatar
 
banner banner

Smoke (1995)

Komedie / Drama | 112 minuten
3,69 799 stemmen

Genre: Komedie / Drama

Speelduur: 112 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten / Duitsland / Japan

Geregisseerd door: Wayne Wang

Met onder meer: Harvey Keitel, William Hurt en Forest Whitaker

IMDb beoordeling: 7,4 (37.576)

Gesproken taal: Engels

Releasedatum: 16 november 1995

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Amazon Prime Niet beschikbaar op Amazon Prime
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Smoke

"Where there's smoke... there's laughter!"

De eigenaar van de sigarenwinkel neemt al 14 jaar lang voor zijn winkel elke dag op hetzelfde uur een foto. Een romanschrijver krijgt, sinds zijn vrouw op straat vermoord werd geen letter meer op papier. Een zwarte jongen verandert zijn naam en identiteit voor iedereen die hij ontmoet. Een man probeert zijn verleden te vergeten nadat hij de vrouw van wie hij hield verliest. Een vrouw keert na de vele jaren terug naar haar vroegere vriend en vertelt hem dat ze samen een dochter hebben en dat die nu problemen heeft. Al deze mensen lijken weinig met elkaar gemeen te hebben. Maar door een stom toeval kruisen ze elkaars paden en hebben ze een onuitwisbare invloed op elkaars leven.

logo tmdbimagelogo tmdbimagelogo tmdbimagelogo tmdbimagelogo tmdbimagelogo tmdbimagelogo tmdbimage

Externe links

Video's en trailers

Reviews & comments


Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van nachtschade

nachtschade

  • 287 berichten
  • 900 stemmen

Heerlijke film die eigenlijk nergens over gaat en toch weer wél. Liefhebbers van dit soort relaxte films zouden ook eens A river runs through it moeten bekijken. M.i. nog iets relaxter.......


avatar van John Lee Hooker

John Lee Hooker

  • 14934 berichten
  • 1625 stemmen

Magnifieke prent. Iedere scène is boeiend en alles wordt zeer treffend in beeld gebracht. Een onschuldige samenstelling en verre van spectaculair maar toch ó zo briljant met een fijne 90's uitstraling. Het lijkt eenvoudig maar het is een kunst om het zo voor elkaar te krijgen. Harvey Keitel is weer meesterlijk maar het valt op hoe ook de relatief onbekende acteurs zo sterk gecast zijn. Verder een perfecte balans tussen komedie en drama.


avatar van El Merano

El Merano

  • 77 berichten
  • 413 stemmen

Sfeervol.....


avatar van gauke

gauke

  • 9852 berichten
  • 13069 stemmen

Een momentopname van het leven in Brooklyn van alledag. Een duidelijk verhaal ontbrak in dit bedachtzame, in episodes ingedeelde karakterportret over mensen die elkaar in een tabakswinkel ontmoetten en waarin op de keeper beschouwd weinig essentieels gebeurde.


avatar van BBarbie

BBarbie

  • 12372 berichten
  • 7443 stemmen

Een fraai mozaïek over het geschakeerde leven in Brooklyn. Een heerlijke film met een prachtig verhaal over levensechte personages en hun wel en wee van alledag. Harvey Keytel is gewoonweg subliem. Dit soort rollen zijn hem op het lijf geschreven. Niet te missen zijn kerstverhaal, dat in een magnifieke epiloog met de bijna 80-jarige Clarice Taylor bij wijze van bonus aanschouwelijk wordt gemaakt: de spreekwoordelijke kers op de taart. Kortom, regisseur Wayne Wang op z’n best.

Film riep bij mij af en toe herinneringen op aan Spike Lee’s al even pakkende Do the Right Thing (1989), al is die film een stuk gewelddadiger.


New York, jaren negentig, sigarenwinkel, Harvey Keitel. Genoeg ingrediënten om een film interessant te maken. Had hem jaren geleden al eens gezien en wist dus dat het een langzame film was waar je zin in moet hebben. Heerlijk voor op een regenachtige avond of liever nog nacht. Ook de slechte kwaliteit van de dvd was sfeerverhogend! Misschien was een vhs nog beter geweest..... Gewoon kijken en je mee laten nemen door diverse kleurrijke figuren ergens in New York.....het is alsof je er zelf eventjes bent..

Vooral de dame aan het eind van de film verdiend extra vermelding....als de aftiteling al loopt steelt zij alsnog de show. Aanrader voor mensen die niet vies zijn van een tempootje minder.


avatar van SmackItUp

SmackItUp

  • 3481 berichten
  • 2400 stemmen

Heerlijk serene film.

Wang leunt op zijn acteurs en de dialogen. En gelukkig maar dat dat prima op niveau is. Keitel vliegt als een soort De Niro door het speelveld, en Hurt showt nog even zijn veelzijdigheid. Ook qua sfeer zit het wel goed. Wang weet knap de 90's Brooklyn setting tentoon te stellen, en dat draagt zeker bij aan de algehele sfeer rond de film.

Knap, ruime 3,5*.


avatar van Movsin

Movsin

  • 7443 berichten
  • 7972 stemmen

Wars van stemmingmakerij maar een realistische look in het New Yorks wijkleven.

Eenvoud en natuurlijke dialogen sieren deze prent die geen muziekondersteuning nodig heeft om te overtuigen of af en toe toch het gemoed te raken, maar vooral een film die kan steunen op het uitzonderlijk acteertalent van een Harvey Keitel en wat een gevat idee om zijn kerstverhaal - ook al niet van sensatie overlopend - in wit-zwart in beeld te brengen.


avatar van Flavio

Flavio

  • 4307 berichten
  • 4532 stemmen

Prettige, relaxte film van Wayne Wang (wat is er toch met die regisseur gebeurd?) met weergaloze Keitel, waarin drie verhaallijnen elkaar raken zonder ingewikkelde kunstgrepen, met de sigarenzaak als verbindende factor. Roken was toen al op zijn retour trouwens, getuige de grappen die worden gemaakt (nog even en ze zetten je tegen de muur als je een sigaret opsteekt). Grappig dat 'Paul' (die wel gemodelleerd zal zijn naar scenarioschrijver Auster) Schimmelpennick sigaren rookt.

Het kijkt allemaal heerlijk weg, en de acteerprestaties zijn sterk. Bijrollen van o.a. Jared Harris (Mad Men, Chernobyl), die ik niet had herkend en Esposito (Do The Right Thing, Breaking Bad). De epiloog vond ik best fraai maar de film was al voor mijn gevoel 'af' na Keitel's verzonnen Kerst-verhaal.


avatar van Shadowed

Shadowed

  • 7129 berichten
  • 4666 stemmen

Meh.

Film die ik vooral gewoon kon meepakken. Wordt regelmatig gezien als een serieus goede film, dus een kans kan dan uiteraard nooit kwaad. Smoke viel me vooral in het begin erg mee, maar gaandeweg bleek het toch zo te zijn dat de film me wat zwaarder zou komen te liggen. Mede omdat de toonzetting zelf ook gewoon zwaarder wordt.

Films als deze moeten vooral worden gedragen door het acteerwerk en dat vormt ook meteen het sterkste punt van de film. Vooral Keitel en Hurt maken indruk binnen hun hoofdrollen, met wat oprechte emotie. Toch vormen ze samen meteen ook het zwakste punt, mede omdat hun achtergrond gewoon totaal niet kan boeien. Zeker niet als er vervolgens nog een extra verhaallijn in wordt gewerkt die veel explosiever uitpakt.

Ik heb het in dat geval over Whitaker die maar een schaars, maar zeer boeiend gedeelte van de film inneemt. Het probleem is dan ook eigenlijk dat het verschil in toon wat ongelukkig is. Dan zit je bijvoorbeeld in een wat intrigerender en emotioneler stukje en daarna weer in een ellenlange scene die bouwt op rustige dialogen. Ik werd er vooral onrustig van en dat helpt niet in een film die bijna 2 uur duurt.

Visueel vond ik het verder ook weinig bijzonder, gewoon wat makkelijke beelden van de rauwere kant van de stad. De camera evenals de edit-kamer doen weinig om deze film er wat interessanter uit te laten zien buiten de iets uniekere vertelstijl om. Ik kan er eigenlijk niet zoveel mee. Ik kan er de potentie wel van inzien, het plezier alleen niet.