Genre: Thriller / Mystery
Speelduur: 99 minuten
Oorsprong:
Verenigd Koninkrijk / Verenigde Staten
Geregisseerd door: Park Chan-wook
Met onder meer: Mia Wasikowska, Nicole Kidman en Matthew Goode
IMDb beoordeling:
6,7 (119.647)
Gesproken taal: Engels
Releasedatum: 11 april 2013
On Demand:
Bekijk via Pathé Thuis
Bekijk via meJane
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Plot Stoker
"Innocence Ends."
India Stoker (Mia Wasikowska) was niet voorbereid om haar vader Richard (Dermot Mulroney) in een tragisch auto-ongeluk te verliezen. De ontstane eenzaamheid en rust op het familielandgoed worden echter plots verstoord door de komst van haar oom Charlie (Matthew Goode), van wie ze niet eens wist dat hij bestond. Wanneer Charlie bij haar en haar emotioneel zwakke moeder Evie (Nicole Kidman) intrekt, denkt India dat de leegte van de dood van haar vader eindelijk wordt opgevuld. Maar kort daarna rijst het vermoeden dat de mysterieuze, charmante man bijbedoelingen heeft. Maar in plaats van boos te worden, raakt ze steeds meer in de ban van hem...
Externe links
- Zoek naar deze film op dvd/blu-ray op Amazon
- IMDb (6,7 / 119647)
- Trailer (YouTube, ondertiteld)
- Stoker (MusicMeter)
- Pathé Thuis: vanaf € 10,99 / huur € 3,99
- Kijk op meJane
Social Media
Acteurs en actrices
India Stoker
Evelyn 'Evie' Stoker
Charlie Stoker
Richard Stoker
Aunt Gwendolyn 'Gin' Stoker
Chris Pitts
Whip Taylor
Mrs. McGarrick
Sheriff Howard
Doctor Jacquin
Video's en trailers
Reviews & comments
Ricochan38
-
- 347 berichten
- 509 stemmen
De film vorige week in bangkok gezien. Groot fan van de regisseur maar dit is imho toch 1 van zijn mindere films, ook omdat het verhaal gewoon te simpel is. Alles is natuurlijk prachtig in beeld gebracht en Nicole Kidman ziet er beter uit dan ooit 
cordiacovens
-
- 1526 berichten
- 1447 stemmen
Stilistisch, sfeervol en goed geacteerd..
Stoker is een goed geschreven film met een goede cast met mooie beelden maar waarin de regisseur te veel trucjes uit wil halen om te laten zien wat hij allemaal kan, filmisch gezien. Verder prima film
rep_robert
-
- 27517 berichten
- 4085 stemmen
Woow, wat was ik onder de indruk van deze film.
Visueel om door een ringetje te halen. Knap om in deze tijd nog origineel uit de hoek te komen, Chan-wook Park lukt het in ieder geval. Af en toe heeft hij mij weten te verbazen. Het spelen met de kleuren en schaduwen is echt imponerend.
Buiten dat weet hij er ook nog een boeiende film van te maken.
Wasikowska is in haar element als vreemde eend in de bijt, Kidman is in vorm als wanhopige weduwe en Goode steelt hier echt de show met zijn vreemde gewaarwording. Hij lijkt rechtstreeks uit een jaren 60 serie te komen. Tegelijkertijd heeft hij iets dreigends en vriendelijks tegelijk. Het samenspel van Wasikowska stuwt Stoker echt naar grote hoogtes.
De rode draad wordt verder al wel snel duidelijk, alleen hoe hier mee om wordt gegaan is even bizar als mooi. Juist door het zo onconventioneel te houden wordt Stoker een bijzondere mix van horror en een psychologische thriller/drama.
Dit maakt me nieuwsgierig naar de toekomstige werken van deze regisseur.
4,0*
soom
-
- 24919 berichten
- 2751 stemmen
Written by Wentworth Miller.
Een Engelsman die een script schrijft (samen met iemand anders, dat wel), en een Zuid-Koreaan die dat mag regisseren? Wat apart. Dat was ongeveer mijn eerste gedachte, toen ik las dat Wentworth Miller het script geschreven had - Ik wist al dat Park de regisseur was.
Het zou de grootste grap ooit zijn, als Zuid-Korea dit zou remaken. Wat mij betreft zou dit zo perfect passen met een Zuid-Koreaanse cast. Bovendien maken ze van alles re-makes in de hoop meer publiek te trekken, dus waarom niet? De sfeer is (vond ik) toch al voor het grootste gedeelte Koreaans, dus dat is alvast mooi meegenomen.
Mia Wasikowska: Ik ben zo'n fan van haar, he. Ongelooflijk. Ze begint wat mij betreft de vrouwelijke Paul Dano te worden. Waarom? Omdat hij, in elke film die ik van hem zag, nooit ook maar één slechte rol heeft afgeleverd. Mia is hetzelfde. Ik draag Jane Eyre vanaf nu een warm hart toe, omdat Mia Jane is geweest, ze heeft elke rol tot in haar vingertopjes vastgeklemd, waardoor je nooit meer loskomt van (bepaalde) rollen die ze heeft gespeeld. India is ook zo iemand. Aan het begin dacht ik nog wel: Redelijk normaal meisje. Niets mis met haar, toch? Maar dan, beetje bij beetje, kom je ongeveer tot de kern van wat India precies is/heeft. Autistisch, angststoornissen, geobsedeerd? Je komt er nooit precies achter, als kijker, wat India precies drijft. En dat is intrigerend. Hetzelfde geldt voor Charlie. Gestoord? Eenzaam? Autistisch? Wat precies is hij? Park speelt met die vragen en maakt van Stoker een Zuid-Koreaanse film, maar dus niet met Zuid-Koreanen.
Oja: Nicole Kidman: Zorg dat je als de wiedeweerga je botox injecties intrekt. Zo zonde van je expressie, je bent niet voor niets actrice. (En Alden Ehrenreich (?) vind ik na Beautiful Creatures wel weer enigszins leuk).
rep_robert
-
- 27517 berichten
- 4085 stemmen
Meende al Wentworth Miller te zien staan. Knap debuterend script van de prison breaker.
Number23
-
- 8638 berichten
- 5682 stemmen
Lekker apart en morbide filmpje. Nagelbijtend sfeertje, intrigerende personages neergezet door bekwame acteurs (Kidman is altijd goed, Wasikowska is hypnotizerend en Goode geweldig creepy) en heerlijk camerawerk. Vakkundig geregisseerd ook door Park.
rep_robert
-
- 27517 berichten
- 4085 stemmen
Doet denken aan Uncle Charlie uit Shadow of a Doubt......
Leuke vergelijking, zou idd een inspiratiebron kunnrn zijn.
Suleika1
-
- 110 berichten
- 299 stemmen
Waarom o waarom scoort deze film nog zo hoog? Kijk, ik wilde eerst deze film hier bestempelen als een drieletterwoord film, maar ik begrijp dat ik dan het commentaar krijg dat mijn mening niet genoeg genuanceerd is. Nu vind ik ook daadwerkelijk dat een film als deze eigenlijk niet enige nuance meer dan dat drieletterwoord waard is. Omdat er toch blijkbaar, hoe onbegrijpelijk ook, mensen zijn die deze prut 3 sterren of zelfs meer ( waarom o waarom? ) geven, zal ik mijn mening iets breder uitleggen dan in de bewoording k*t.
Misschien ben ik deze film al totaal vanuit een fout oogpunt begonnen. Ik zag het woord 'horror' en dacht: ja lekker weer eens een keer griezelen in de bios. Nu is dit absoluut geen griezelfilm; de luttele keren dat het enigszins spannend wordt, zijn mogelijk op één hand te tellen en komen pas voor na drie kwartier in een bioscoopstoel je af zitten vragen of deze film nog tot iets interessants gaat leiden. Goed, dus de film is niet eng. Dat is op zich niet erg; mystery, een ander woord waarmee de film zichzelf omschrijft. Nu ben je er al achter dat je niet naar de typische horrorfilm zit te kijken en stel je je beeld bij. Want ik, als filmliefhebber van zo ongeveer alle genres, vind het geen probleem een ander genre voorgeschoteld te krijgen dan verwacht. Maar zoals bij elk genre het geval is: dan moet het wel boeien. Nadat ik bijna een uur in de bioscoop had gezeten, en met elke minuut in toenemende mate verveeld moet ik erkennen, bedacht ik dat men deze film misschien vanuit een artistieker oogpunt moet zien; het valt namelijk op dat er een enorme nadruk op de details wordt gelegd waarbij het verhaal enigszins naar de achtergrond wordt gedrongen. Weer probeer ik de film een kans te geven omdat de aparte cameravoering en weergave van bepaalde details iets lijken te beloven. Maar ik kom er steeds niet achter wat. En naarmate de film vordert en ik er wél achter kom, vind ik dat al die zo langgerekte en tot het uiterste toe trage scenes gewoon niet de waarde toevoegden waar ik op gewacht had. Artistiek? Dit had ook heel anders gekund. Nu lijkt het alsof de filmmaker er echt zomaar àlles heeft uitgepikt om uit te vergroten. Begrijp me niet verkeerd, ik kan een trage en op details gefundeerde film zeker wel waarderen, maar wanneer je echt élk detail gaat uitvergroten, dan heeft het geen waarde meer en verliest het geheel zichzelf erin. Ik kon dan ook niks anders dan enorm geïrriteerd raken door deze film. De personages India en Charlie Stoker hielpen hier absoluut niet bij. Iedere keer als weer ingezoomd werd op dat extreem norse gelaat van India, of anderzijds dat zogenaamd intrigerende - wat voor mij dus totaal niet het geval was - gezicht van Charlie, voelde ik een onverklaarbare weerzin in me opwellen. Het was alsof de filmmaker met India steeds wilde zeggen: kijk naar mij, want mijn grimmigheid heeft een betekenis en met Charlie: kijk naar mij want mijn intensiteit heeft een betekenis. Het lag er allemaal echter te dik bovenop en waar overduidelijk werd geprobeerd de kijker te boeien met de blikken en emoties van deze personages, werd ik er alleen maar door afgestoten. Naar Nicole Kidman keek ik dan wel weer graag, maar haar personage wordt niet zo uitgediept als de bovenstaande twee en ook zij kan de film niet redden.
Maar goed, al deze verveeldheid ten spijt, wilde ik de film afkijken. Tenslotte was het mijn overtuiging dat men een film niet echt kan beoordelen als men deze niet afgekeken heeft. Had ik het hierbij gelaten, dan had ik de film nog een schamele 1, 5 kunnen geven voor de moeite. Maar het werd nog erger. In een poging van de filmmaker om wederom spanning te creëren gaan we in een aantal scenes terug naar wat oom Charlie in het verleden heeft gedaan. Wat krijgen we daarbij o.a. te zien? Hoe een heel klein, lachend, blond kindje levend begraven wordt door zijn oudere broertje Charlie. Goddank dat de details hiervan ons bespaard zijn, maar wat je te zien kreeg, was voor mij genoeg. En op dat punt haakte ik geestelijk af. Kinderen en dieren die doodgaan in een film zijn voor mij meestal 'not done'. Goed, soms gebeurt het en een film wordt daar echt niet altijd slecht door. Denk maar aan 'It' waarbij ook kleine kinderen doodgaan, maar omdat jij daar meegenomen wordt in de wereld van kinderen die bang zijn voor It en het meer vanuit hun gezichtspunt beleeft dan vanuit die van een volwassene, voelt het toch heel anders aan. Misschien ook omdat ik It daadwerkelijk een enge film vond. Deze film daarentegen lijkt nog op een laatste wanhopige manier spanning en een verhaal te proberen te creëren, en dit door middel van een gruwel die eerder totaal dramatisch aanvoelt dan dat het spanning creëert. Het strijkt me gewoon totaal tegen de haren in! Men had op zoveel andere en betere manieren spanning en verhaal kunnen scheppen! Maar het blijkt dat er van het verhaal gewoon ook niks klopt. Op mij in ieder geval komt het totaal niet logisch over; India die hoort dat Charlie haar vader heeft vermoord, over wiens dood ze de hele film al tot het tenenkrommende toe in de rouw is, geeft hem even een klap en vervolgens neemt ze wel bijna extatisch de schoenen die Charlie voor haar heeft in ontvangst? Nee, dat wil er bij mij echt niet in. Net zoals dat Whip-personage eerder in de film dat ineens, zonder enige zichtbare overgang, van een romantische, aardige 'good guy' verandert in verkrachtende klootzak. Goed, personages veranderen en kunnen ons verrassen, maar niet in een paar seconden, niet zonder enig inzicht in die verandering. De logica ervan ontbreekt geheel. Voor een film die zo stoelt op details is dit dan weer vreemd en teleurstellend. Maar goed, dat is een van de vele dingen waar ik op blijf vastzitten en zo hangt voor mij de hele film van onlogischheden aan elkaar. Tja, artistiek zou je zeggen. Maar mijn beleving met kunst is dat het je meesleept, inspireert en je de onlogischheden ervan laat vergeten. Deze film laat mij niet vergeten, maar zet mij juist aan tot over-analyserend gedrag om er alsnog wat uit te halen. Des te gefrustreerder kom ik eruit nu er niks uit te halen valt.
Ik moet bekennen dat ik het uiteindelijk toch niet voor elkaar heb gekregen om de film af te kijken. En ja, ik heb toch eerder gezegd dat men een film niet moet beoordelen als men deze niet af heeft gekeken. Nu zal ik toch mijn overtuiging daaromtrent bij moeten stellen; als je een film zo slecht vindt, dat je het niet eens meer volhoudt om de laatste tien minuten ervan te zien, dan is het wel erg onwaarschijnlijk dat de film die laatste tien minuten nog wonderbaarlijk wordt en alles goedmaakt. En overigens zegt het genoeg over jouw mening over een film als je je zo getergd voelt dat je de laatste tien minuten niet uit kunt zitten. Dus voel ik mij hierbij gerechtigd om toch een mening over de film te geven. Als niettemin de laatste tien minuten van de film wél helemaal geweldig waren, dan hoor ik het alsnog graag.
Ik hoop dat ik zo mijn mening ( k*tfilm dus ) genoeg genuanceerd heb in een poging degenen die deze film dus daadwerkelijk goed vinden, hoe onbegrijpelijkerwijs ook voor mij, niet voor het hoofd te stoten door niet meer dan twee woorden aan deze film te verspillen. Ik heb bij deze wel degelijk een hoop woorden aan deze film verspild. Ik hoorde dat Wentworth Miller de scenarioschrijver van deze film is, en, hoe fan ik ook van hem ben, ik adviseer hem het bij acteren te laten en ons in plaats van het scenarioschrijven te verblijden met zijn lekkere verschijning, zoals hij in Prison Break deed.
jipt
-
- 3461 berichten
- 3474 stemmen
Gadver wat heeft Kidman hier een botoxkop. Prima film overigens, doet inderdaad veel aan Hitchcock denken. Mooie kunstzinnige regie ook. 3,5*
Laat dat horror in genre-aanduiding inderdaad maar zitten, gewoon thriller volstaat hier wel.
Rosicky
-
- 1436 berichten
- 1709 stemmen
Heerlijk origineel en fijn morbide. Stoker heeft geniale shots en momenten, maar houdt dat niveau niet constant vast. Zonde, dit had een absolute topfilm kunnen zijn. Ondanks dat is dit makkelijk een van de betere films van het jaar.
Reinbo
-
- 70660 berichten
- 0 stemmen
Ik vond het een beetje een vlakke vertelling. Nergens voelde ik spanning en de ontknoping was ook al niet verrassend. Sfeer is wel fijn, evenals de visuele kant van de film. Dat maakte het allemaal prima kijkbaar. Ook de hoofdrolspeelster verdient een pluim. Maar het deed me allemaal niet zo heel veel. Beetje mislukt toch.
3*
skinny_tie
-
- 1227 berichten
- 3648 stemmen
Draait in erg weinig bioscopen zeg!
rep_robert
-
- 27517 berichten
- 4085 stemmen
Dat zou toch wel voldoende moeten zijn? Is toch de grootste(?) bioscoopketen die voor veel publiek zorgt in de grote steden.
rep_robert
-
- 27517 berichten
- 4085 stemmen
Waarom o waarom scoort deze film nog zo hoog? Kijk, ik wilde eerst deze film hier bestempelen als een drieletterwoord film, maar ik begrijp dat ik dan het commentaar krijg dat mijn mening niet genoeg genuanceerd is. Nu vind ik ook daadwerkelijk dat een film als deze eigenlijk niet enige nuance meer dan dat drieletterwoord waard is. Omdat er toch blijkbaar, hoe onbegrijpelijk ook, mensen zijn die deze prut 3 sterren of zelfs meer ( waarom o waarom? ) geven, zal ik mijn mening iets breder uitleggen dan in de bewoording k*t.
.
Je had het beter bij "Kut" kunnen laten 
Montorsi
-
- 9716 berichten
- 2378 stemmen
omdat het een megalomaan concern is met dictatoriale trekjes als het op de programmering aankomt.
skinny_tie
-
- 1227 berichten
- 3648 stemmen
omdat het een megalomaan concern is met dictatoriale trekjes als het op de programmering aankomt.
Dat zou toch wel voldoende moeten zijn? Is toch de grootste(?) bioscoopketen die voor veel publiek zorgt in de grote steden.
Suleika1
-
- 110 berichten
- 299 stemmen
Ja, dat had ik inderdaad kunnen doen, maar dan vrees ik dat ik daar weer het commentaar op zou krijgen dat ik mijn mening niet goed onderbouwd had.. en als je ergens een 0,5 voor geeft, het laagste van het laagste, dan kun je ook maar beter vertellen waarom denk ik. Ik heb er zelf nogal een hekel aan als ik mensen films die ik goed vind een 0,5 zie geven met als enige reden: 'kutfilm'. Vandaar.. 
rep_robert
-
- 27517 berichten
- 4085 stemmen
I know. Mijn opmerking was ook humoristisch bedoeld haha. Dikke lap tekst lezen over hoe slecht deze film is blijft ook niet leuk
Jammer dat jij het anders hebt ervaren, ik ben zelf blanco de film in gestapt. Heb toch telkens een gevoel van onderhuidse spanning gekend tijdens Stoker.
Suleika1
-
- 110 berichten
- 299 stemmen
I know. Mijn opmerking was ook humoristisch bedoeld haha. Dikke lap tekst lezen over hoe slecht deze film is blijft ook niet leuk
Jammer dat jij het anders hebt ervaren, ik ben zelf blanco de film in gestapt. Heb toch telkens een gevoel van onderhuidse spanning gekend tijdens Stoker.
Ja, ik had het ook graag anders ervaren..had me er nogal op verheugd ook.. meestal wil ik het nog wel eens nog een keer proberen als ik een film heel slecht vond en zie dat anderen em toch wel goed vinden, gewoon om te begrijpen wat anderen erin zien..dan wel met een beter humeur en veel m&m's erbij...maar dit keer, nee toch echt niet...
En tja, het is wel een lap tekst..ik schijn films waaraan ik een hekel heb nogal met passie af te kraken..Dat geeft mij dan ook wel weer plezier haha.. Hou ik er toch nog iets leuks aan over he 
Montorsi
-
- 9716 berichten
- 2378 stemmen
Reken er maar op dat ze de druk er op hebben gegooid. Krijgen wij deze niet exclusief, dan helemaal niet bij Pathe. Bij middelgrote titels kunnen ze dat wel doen (dit lijkt me ook geen filmhuistitel namelijk), bij hele grote titels is dat onbegonnen werk omdat ze zichzelf dan juist in de vingers snijder. Pathe heeft belachelijk veel macht als het op programmering aan komt, slechte ontwikkeling vind ik dat.
skinny_tie
-
- 1227 berichten
- 3648 stemmen
Reken er maar op dat ze de druk er op hebben gegooid. Krijgen wij deze niet exclusief, dan helemaal niet bij Pathe. Bij middelgrote titels kunnen ze dat wel doen (dit lijkt me ook geen filmhuistitel namelijk), bij hele grote titels is dat onbegonnen werk omdat ze zichzelf dan juist in de vingers snijder.
Ik zie ook niet in waarom Stoker geen filmhuistitel is. In de Randstad, oke, maar daarbuiten is dit toch typisch een film die in het filmhuis zou draaien. Wat maakt dit een mainstreamfilm?
geezoes
-
- 240 berichten
- 470 stemmen
Woow, wat was ik onder de indruk van deze film.
Visueel om door een ringetje te halen. Knap om in deze tijd nog origineel uit de hoek te komen, Chan-wook Park lukt het in ieder geval. Af en toe heeft hij mij weten te verbazen. Het spelen met de kleuren en schaduwen is echt imponerend.
4,0*
Kijk jij serieus zó naar een film? Hoe de regisseur speelt met de schaduwen? 
ipman-99
-
- 1250 berichten
- 0 stemmen
"He used to say, sometimes you need to do something bad to stop you from doing something worse." ... " !!!
Fantastisch Thriller !!! Fantastische mysterieuze thriller van Chan-Wook Park ("Old Boy") !
Geschreven door Wentworth Miller, (Michael Scofield uit de serie "Prison Break") !
Wat een sfeer zeg ..., In dit donkere seksueel psychologisch drama grijpt de regisseur naar aspecten
van zijn grote voorbeeld Hitchcock.
Het plot is langs de grimmige kant en audiovisueel is het inderdaad pure poëzie.
Geweldige performances van Mia Wasikowska, Nicole Kidman en Matthew Goode.
Een visueel originele Thriller die imponerend gebruik maakt van geweldige kleuren.
Creepy psychologisch drama met heerlijke Horror invloeden !
Seam
-
- 991 berichten
- 2313 stemmen
Kijk jij serieus zó naar een film? Hoe de regisseur speelt met de schaduwen?
Bekijk ook

Kimssi Pyoryugi
Romantiek / Drama, 2009
68 reacties

303
Drama / Romantiek, 2018
15 reacties

3 Women
Drama / Mystery, 1977
42 reacties

Herutâ Sukerutâ
Drama / Horror, 2012
40 reacties

Gongdong Gyeongbi Guyeok JSA
Mystery / Drama, 2000
20 reacties

Boksuneun Naui Geot
Misdaad / Drama, 2002
112 reacties
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.










