• 15.837 nieuwsartikelen
  • 178.522 films
  • 12.247 series
  • 34.035 seizoenen
  • 647.800 acteurs
  • 199.140 gebruikers
  • 9.379.744 stemmen
Avatar
 
banner banner

Spring Breakers (2012)

Drama / Misdaad | 94 minuten
2,85 1.680 stemmen

Genre: Drama / Misdaad

Speelduur: 94 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Harmony Korine

Met onder meer: James Franco, Selena Gomez en Vanessa Hudgens

IMDb beoordeling: 5,3 (153.747)

Gesproken taal: Engels

Releasedatum: 11 april 2013

  • On Demand:

  • Pathé Thuis Bekijk via Pathé Thuis
  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Spring Breakers

"A little sun can bring out your dark side."

Brit, Candy, Cotty en Faith zijn beste vriendinnen sinds de lagere school. Ze wonen samen in een saai studentenhuis en zijn op zoek naar avontuur. Het enige wat ze moeten doen om echt plezier te beleven is genoeg geld bij elkaar sparen voor de voorjaarsvakantie. Wanneer ze de crimineel 'Alien' ontmoeten belooft deze hen te voorzien van alle spanning en opwinding die ze maar wensen. Onder aanmoediging van hun nieuwe vriend is het al snel duidelijk hoe ver meisjes willen gaan voor hun ultieme voorjaarsvakantie.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Social Media

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Bélon

Bélon

  • 1795 berichten
  • 0 stemmen

Herzien, nog steeds 4,5* maar laten we wel wezen het is geen 2001: A Space Odyssey, 76 pagina's commentaar is te veel voor deze film (OK NaomiWatts heeft de helft volgekalkt maar soit )

Gaat uit de updates and time to move on


avatar van legian

legian

  • 777 berichten
  • 0 stemmen

disneystore schreef:

(quote)

Een recensie van 411 woorden en weer gaat het enkel en alleen over inhoud, doel en verhaallijn. Geen wonder dat je dan met zo'n lage score af komt draven. Dat je zijn volgende films dan links laat liggen interesseert me niet echt, dan kunnen we al die 1,5 stemmers vanwille het "lak aan inhoud" ook ineens wegdenken, al zou het me niet verbazen dat die dan toch weer allemaal van de partij zullen zijn.

Als je goed leest kom je erachter dat een 'lege' oftewel inhoudsloze film mij niet echt uit maakt.

Ik heb zat films gezien die compleet geen inhoud hebben, en sommige daarvan vind ik ook echt goed. Waarom? omdat ze vermaken, wat het doel is van een film.

Maar als veel mensen het over een inhoudsloze film hebben, kunnen ze dan niet eens gelijk hebben ? oh nee tuurlijk niet want de massa heeft nooit gelijk en degene die de film wel kunnen waarderen die weten hoe alles in elkaar steekt (sarcasm).

Toch wel grappig om het nu eens van de andere kant mee te maken, een mening hebben dat de film slecht is word niet gewaardeerd hier

VincentL schreef:

Je hebt gelijk. Het is sterker nog zo dat de film een goede inhoud bevat en voor degene die het aanspreekt nog een moralistische waarde ook. Achter de bierdouche en de rook van wiet school meer inhoud dan menig kijker denk te zien.

Ik heb het idee dat jullie hardnekkig zoveel mogelijk inhoud zoeken hierin, en dat is prima maar ga dit dan niet opleggen als iemand zegt: er zit geen inhoud in.

disneystore schreef:

Ik krijg het gevoel dat toch erg veel mensen geen zin hebben om na te denken over inhoud, en toch willen dat er genoeg inhoud in zit, als je begrijpt wat ik bedoel? Een heel groot aantal kijkers wilt een duidelijke, moreel verantwoorde inhoud (niet om te zeggen dat SB echt edgy is, maar goed) en wilt het zowat 'voorgekauwd' hebben. Vanaf het moment dat de inhoud hen verward, dat ze twijfels hebben en zelf niet goed weten waar het nu precies om draait, haken ze precies wat af.

Een film is entertainment en het doel van entertainment is entertainen oftewel vermaken, als een film dat niet doet is hij niet geslaagd in de opzet.

Dat veel mensen het voorgekauwd willen hebben is dan ook niet gek, ik verwacht niet dat als ik een film opzet dat ik daar nog dagen over moet mediteren, dan zou ik weinig tijd overhouden met al die films.

Begrijp me niet verkeerd ik vind dat ook leuk, naar een betekenis zoeken in films, maar soms wil het gewoon niet komen, zoals hier het geval is.

En dan houd je een 'lege' film over die helaas ook niet weet te vermaken.

Maar om dan nog even terug te komen op de eerste quote

disneystore schreef:

(quote)
Een recensie van 411 woorden en weer gaat het enkel en alleen over inhoud, doel en verhaallijn. Geen wonder dat je dan met zo'n lage score af komt draven.

Moet ik de film een 5 geven vanwege de beelden (die vaker niet dan wel bijzonder zijn) of voor de muziek (die soms best weet te vermaken), of moet het op acteerprestaties (welke ik ook niet uitzonderlijk vind)?

En zelf zeg je al dat het geen wonder is dat er dan zo'n lage score komt, zegt dat niet genoeg over de film en over jou?

Daarnaast heb ik ook nog gemeld (waar je schijnbaar ook overheen gelezen hebt) dat de film mij niet weet te boeien, maar volgens jou moet ik de film dus nog op (jou) 'waarde' schatten, ookal vind ik er niks aan? Tja we leven in een vreemde wereld, wat niet alleen blijkt uit de film maar ook uit de reacties daarop.


avatar van merijn82

merijn82

  • 1931 berichten
  • 460 stemmen

@legian

Hele terechte reactie, je review was meer dan helder.


avatar van Barry83

Barry83

  • 714 berichten
  • 698 stemmen

merijn82 schreef:

@legian

Hele terechte reactie, je review was meer dan helder.

Precies! Trek je niks aan van die 5 zielige kleuters hier die iedereen "aanvallen" die deze film niet kan waarderen. Ze doen heel interessant maar het zijn gewoon labiele figuren zonder sociaal leven die de hele dag iedere reactie van hun "oh zo geweldige film" in de gaten houden. Film zakt al onder de 3* dus snap sowieso al niet waarom hun dit topic zo vervuilen. Amen!


avatar van Reinbo

Reinbo

  • 70660 berichten
  • 0 stemmen

@ Legian

Het heeft denk ik weinig met op 'onze waarde' MOETEN schatten te maken. Het is veeleer een advies. Je beleeft er dan immers meer plezier aan.

Verder prima wanneer het je niet boeit en op een bepaald vlak is de film ook leeg. Maar laat dat nu net een van de brlangrijkste thema's zijn van de film. Het gaat over zingeving. Het vullen van de innerlijke leegte, de behoefte aan liefde en exicement. En zijn de meest universele drijfveren niet die van sex (I want Penis) en geloof (Jezus)? Het gaat over een ontdekkingstocht naar Spring Break, vind met daar de verlichting die met zoekt? Vormgegeven met bewust de nadruk op uiterlijk vertoon. Want maken we niet allemaal vaak de fout de binnenkant met de buitenlant te willen verhullen? En komen ook juist daarom niet alle vier de dames tot de ontdekking dat het daar niet is.

Noem het maar leeg. Ik vind het een rijke vertelling met een geweldige symbiose tussen idee, vorm en inhoud. Ik vind dat die de inhoud erg goed overbrengt. Dat velen hier over leegte klagen, geeft wel aan dat ze het belletje gehoord hebben, maar het nog niet goed kunnen plaatsen. Maar zo hoef je het niet te zien. Je mag je ook 90 minuten te pletter vervelen en je afvragen waar je naar kijkt als dat je beter past.

Nb. Ik klaagde na mijn eerste kijkbeurt ook over gebrek aan binding met de personages, dus vreemd is het niet, maar vandaar het advies om er anders tegen aan te kijken, meer beschouwend en minder op zoek naar identificatie of voorgekauwde uitleg van hetgeen je voorgeschoteld krijgt. Dus je zou hier wel meer plezier aan beleven wanneer je de betekenis wel ziet. Hoop enkel dat bovenstaande je daarbij kan helpen. Maar niks moet, hoor.


avatar van merijn82

merijn82

  • 1931 berichten
  • 460 stemmen

Dat jij in elke scheet symboliek, kunst en weet ik veel wat allemaal ziet en daar dan vervolgens 5* aan kwijt kunt, is jouw goedrecht. Maar laat anderen lekker op hun manier kijken en beoordelen.

Ik moet deze overigens nog zien, dus nog geen recht van spreken maar heb al in meerdere reviews gelezen (Volkskrant etc.) dat het helemaal niet zo gek is dat je hier weinig inhoud inziet.

Misschien moet je hun ook even mailen met je adviezen? Je weet nooit of ze het licht gaan zien!


avatar van Reinbo

Reinbo

  • 70660 berichten
  • 0 stemmen

Heb je een email adres voor me?


avatar van VincentL

VincentL

  • 1117 berichten
  • 642 stemmen

Barry83 schreef:

(quote)

Precies! Trek je niks aan van die 5 zielige kleuters hier die iedereen "aanvallen" die deze film niet kan waarderen. Ze doen heel interessant maar het zijn gewoon labiele figuren zonder sociaal leven die de hele dag iedere reactie van hun "oh zo geweldige film" in de gaten houden. Film zakt al onder de 3* dus snap sowieso al niet waarom hun dit topic zo vervuilen. Amen!

Ten eerste is het "zij" en niet "hun" die het topic zouden vervuilen, maar dat terzijde.

En ik heb welgeteld 0 argumenten in al je berichten gezien en alleen maar beledigingen. Houd het bij de film en speel niet op de man. Want daar gaat het de mist in bij je. Vooral Reinbo en Naomi Watts blijven continu hun (juiste) argumenten herhalen en het enige waarmee je terug komt zijn beledigingen. Nogmaals: houd het bij de film en niet op de man!


avatar van otherfool

otherfool

  • 18519 berichten
  • 3403 stemmen

De 'verdediging' van deze film, ofwel het aanvallen van de laagstemmers, begint nu wel een beetje sneue vormen aan te nemen inderdaad. Sommige users hebben blijkbaar wat al te veel moeite met kritiek op hun lievelingetje, we zagen het eerder bijvoorbeeld ook al bij Avatar.


avatar van jumpstylemovie

jumpstylemovie

  • 6225 berichten
  • 1221 stemmen

Waarom denkt iedereen altijd meteen dat de liefhebbers hier de 'laagstemmers' aanvallen of zouden willen overtuigen. Ze zijn enthousiast over de film, willen hun mening delen. Heerlijk toch.


avatar van rep_robert

rep_robert

  • 27517 berichten
  • 4085 stemmen

Vergelijking met Avatar lijkt me ook scheef, aangezien de laagstemmers daar de onderhand hebben


avatar van disneystore

disneystore

  • 1760 berichten
  • 0 stemmen

merijn82 schreef:

Ik moet deze overigens nog zien, dus nog geen recht van spreken maar heb al in meerdere reviews gelezen (Volkskrant etc.) dat het helemaal niet zo gek is dat je hier weinig inhoud inziet.

Wat hebben mensen hier toch met de Volkskrant. Vorige keer was het nog de Volkskrant die een interview met Harmony gepubliceerd zou hebben waarin hij zegt dat Gomez haar fles alcohol verkeerd vasthield.


avatar van disneystore

disneystore

  • 1760 berichten
  • 0 stemmen

otherfool schreef:

De 'verdediging' van deze film, ofwel het aanvallen van de laagstemmers, begint nu wel een beetje sneue vormen aan te nemen inderdaad. Sommige users hebben blijkbaar wat al te veel moeite met kritiek op hun lievelingetje, we zagen het eerder bijvoorbeeld ook al bij Avatar.

Hoort bij het leven, man, hoort bij het leven...


avatar van merijn82

merijn82

  • 1931 berichten
  • 460 stemmen

disneystore schreef:

(quote)

Wat hebben mensen hier toch met de Volkskrant. Vorige keer was het nog de Volkskrant die een interview met Harmony gepubliceerd zou hebben waarin hij zegt dat Gomez haar fles alcohol verkeerd vasthield.

Helemaal niks, er staat niet voor niks 'etc.' achter. M'n punt is je ook blijkbaar ontgaan als je dit eruit haalt.


avatar van disneystore

disneystore

  • 1760 berichten
  • 0 stemmen

Hele lange tekst vol argumenten van legian

Maar wat is inhoud dan voor u? Een verhaaltje, die netjes alles zijn gang laat lopen? Karakters, die al hergebruikt en duizenden maal gerecycleerd zijn, in een nieuw jasje steken? Wat is inhoud? Sorry, als jij zegt dat Spring Breakers geen inhoud heeft, ga ik gewoon niet akkoord. Je moet niet zitten mediteren, je kan ook gewoon even uit je Hollywood bubbel stappen en nadenken over wat Korine wilt zeggen met Spring Breakers, of beter wat hij wilt laten zien in dit geval. Het feit dat je de beelden "vaak niet al te bijzonder" noemt zegt al genoeg over jou als filmkijker, iemand die puur op entertainment afgaat en enkel een spannend verhaaltje met een dreigende badguy op het scherm wilt zien. En daar is niets mis mee, maar dan kan je degene die wél iets in SB zien niets kwalijk nemen.


avatar van mikey

mikey

  • 28993 berichten
  • 5142 stemmen

Allemaal retoriek, nergens inhoud


avatar van Reinbo

Reinbo

  • 70660 berichten
  • 0 stemmen

otherfool schreef:

De 'verdediging' van deze film, ofwel het aanvallen van de laagstemmers, begint nu wel een beetje sneue vormen aan te nemen inderdaad. Sommige users hebben blijkbaar wat al te veel moeite met kritiek op hun lievelingetje, we zagen het eerder bijvoorbeeld ook al bij Avatar.

Ik heb niks tegen kritiek. Kom maar op, maar krijg hier weinig argumenten tegen geworpen. Enkel mensen die klagen dat het een lege film is, die nauwelijks verder te lijken kijken dan hun bevindingen op het eerste gezicht. 'Het niet zien' is geen argument maar een persoonlijke tekortkoming.

Bij Avatar ook weinig sterke argumenten tegen de vorm daar tegengekomen. Maar dat terzijde.


avatar van otherfool

otherfool

  • 18519 berichten
  • 3403 stemmen

rep_robert schreef:

Vergelijking met Avatar lijkt me ook scheef, aangezien de laagstemmers daar de onderhand hebben

Vergelijking was vanwege Reinbo die daar (I kid you not) 1406 (!!!) posts (and counting) heeft neergeplempt om de genialiteit van die film, en de ultieme domheid van de, inderdaad weinige, laagstemmers telkenmale te herhalen.

jumpstylemovie schreef:

Waarom denkt iedereen altijd meteen dat de liefhebbers hier de 'laagstemmers' aanvallen of zouden willen overtuigen. Ze zijn enthousiast over de film, willen hun mening delen. Heerlijk toch.

Dat al dan niet oprechte enthousiasme zie ik wel bij NW, maar de rest van de obsessieve 5 sterren stemmers die als horzels op elke kritische kijker af komen vliegen zijn toch vooral bezig met het tot in den treure herhalen dat die sukkels er toch echt geen ene jota van hebben begrepen.

disneystore schreef:

Het feit dat je de beelden "vaak niet al te bijzonder" noemt zegt al genoeg over jou als filmkijker, iemand die puur op entertainment afgaat en enkel een spannend verhaaltje met een dreigende badguy op het scherm wilt zien.

Dat dus.


avatar van merijn82

merijn82

  • 1931 berichten
  • 460 stemmen

Precies wat Otherfool zegt.

NW gaat vrijuit in deze, maar dat betweterige, schoolmeesterachtige toontje in de trend van 'je snapt er geen fuck van als dit je niet aanstaat' is gewoon erg vervelend. Maar iemand als Reinbo zal dat nooit snappen.

Hopeloos.


avatar van Naomi Watts

Naomi Watts

  • 54554 berichten
  • 3155 stemmen

Dank merijn .

disneystore schreef:

Wat is inhoud? Sorry, als jij zegt dat Spring Breakers geen inhoud heeft, ga ik gewoon niet akkoord.

Je geeft het zelf al aan, wat is inhoud? Totaal een subjectief gegeven, die nog geen invulling heeft gekregen van desbetreffende user. Hoe kan je dan niet akkoord gaan?

je kan ook gewoon even uit je Hollywood bubbel stappen en nadenken over wat Korine wilt zeggen met Spring Breakers, of beter wat hij wilt laten zien in dit geval.

Kijk, dit soort misplaatste insinuaties dus. Alsof een Hollywood focus hier wat mee te maken heeft.

Het feit dat je de beelden "vaak niet al te bijzonder" noemt zegt al genoeg over jou als filmkijker

Ik zie niet in wat zoiets zegt over een filmkijker? Wat zegt het dan? Dat je het vaker beter heb gezien, meer niet.


avatar van VincentL

VincentL

  • 1117 berichten
  • 642 stemmen

merijn82 schreef:

Precies wat Otherfool zegt.

NW gaat vrijuit in deze, maar dat betweterige, schoolmeesterachtige toontje in de trend van 'je snapt er geen fuck van als dit je niet aanstaat' is gewoon erg vervelend. Maar iemand als Reinbo zal dat nooit snappen.

Hopeloos.

Dat is ook niet geheel waar. Kijk naar jumpstylemovie. Hij was teleurgesteld, maar staat zeker open voor een herziening en kraakt de film niet af op zijn eerste teleurstelling. Dan respecteer ik je. Heb je iemand horen zeggen dat hij er geen fuck van begrijpt?


avatar van Naomi Watts

Naomi Watts

  • 54554 berichten
  • 3155 stemmen

Reinbo schreef:

Enkel mensen doe klagen dat het een lege film is, die nauwelijks verder te lijken kijken dan hun bevindingen op het eerste gezicht. 'Het niet zien' is geen argument maar een persoonlijke tekortkoming.

Dat was ook jouw beklag. Vooral mensen verwijten wat jij zelf ook vond.


avatar van Naomi Watts

Naomi Watts

  • 54554 berichten
  • 3155 stemmen

VincentL schreef:

(quote)

Dat is ook niet geheel waar. Kijk naar jumpstylemovie. Hij was teleurgesteld, maar staat zeker open voor een herziening en kraakt de film niet af op zijn eerste teleurstelling. Dan respecteer ik je. Heb je iemand horen zeggen dat hij er geen fuck van begrijpt?

Snap wel wat merijn bedoelt overigens. Het is vooral mijn waarheid is de waarheid, waar er geen enkele ruimte en vruchtbare insteek is voor een discussie. Ook totaal geen begrip voor mensen die films benaderen met een andere mindset.


avatar van VincentL

VincentL

  • 1117 berichten
  • 642 stemmen

Naomi Watts schreef:

(quote)

Snap wel wat merijn bedoelt overigens. Het is vooral mijn waarheid is de waarheid, waar er geen enkele ruimte en vruchtbare insteek is voor een discussie. Ook totaal geen begrip voor mensen die films benaderen met een andere mindset.

Ik zal nu voor mij persoonlijk moeten spreken. Ik heb (bijna) elke kritische recensie hier gelezen en ik snap ook wel waar de teleurstelling of het idee van inhoudsloos vandaan komt. Wat ik probeer (en ik denk de rest ook, maar wat als forcerend kan worden ervaren) is de andere mensen mijn kant en mijn beleving van SB te laten zien.


avatar van mikey

mikey

  • 28993 berichten
  • 5142 stemmen

Dit is misschien schokkend maar iemands persoonlijke beleving is alleen interessant voor iemand persoonlijk.


avatar van VincentL

VincentL

  • 1117 berichten
  • 642 stemmen

mikey schreef:

Dit is misschien schokkend maar iemands persoonlijke beleving is alleen interessant voor iemand persoonlijk.

Nee helemaal niet. De persoonlijke beleving van een film bepaald voor een groot deel het cijfer dat je geeft. 100% objectief kijken kan niemand. Door andermans beleving te lezen kan je heel anders tegen een film aan gaan kijken en dingen zien die je op het eerste gezicht niet zag. Zo kan je een film meer gaan waarderen of juist minder. Met mijn beleving probeer ik de laagstemmers een positievere beleving aan SB te geven, als die hem herzien uiteraard, en dat probeer ik door de mijne met hen te delen.


avatar van rep_robert

rep_robert

  • 27517 berichten
  • 4085 stemmen

mikey schreef:

Dit is misschien schokkend maar iemands persoonlijke beleving is alleen interessant voor iemand persoonlijk.

Niet als je gaat discussiëren op een filmforum, dan deel jij je mening met anderen. Je zit hier juist met een gemeenschappelijke passie, dus is het ook niet interessant voor diegene alleen


avatar van mikey

mikey

  • 28993 berichten
  • 5142 stemmen

Vincent

Wat je eigemlijk zegt is dat jou persoonlijke beleving beter is dan die van een ander. Geen idee hoe zoiets mogelijk zou kunnen zijn. Maar dat terzijde


avatar van Naomi Watts

Naomi Watts

  • 54554 berichten
  • 3155 stemmen

VincentL schreef:

(quote)

Ik zal nu voor mij persoonlijk moeten spreken. Ik heb (bijna) elke kritische recensie hier gelezen en ik snap ook wel waar de teleurstelling of het idee van inhoudsloos vandaan komt. Wat ik probeer (en ik denk de rest ook, maar wat als forcerend kan worden ervaren) is de andere mensen mijn kant en mijn beleving van SB te laten zien.

Dat is ook geen punt als je een discussie wil aangaan maar krijgt nu toch van een iets te drammerig toontje, en is er totaal geen vriuchtbare insteek tot een discussie.


avatar van VincentL

VincentL

  • 1117 berichten
  • 642 stemmen

mikey schreef:

Vincent

Wat je eigemlijk zegt is dat jou orsoonlijje beleving beter is dan die van een ander. Geen idee hoe zoiets mogelijk zou kunnen zijn. Maar dat terzijde

Ik zeg niet dat mijn oorspronkelijke beleving beter is dan iemand anders beleving. Als je bedoeld: mijn beleving van SB is beter, dan wel. Ik probeer alleen de beleving van de film bij andere positiever te maken, door dingen te noemen en inzichten te delen die andere misschien niet gezien hebben.