• 16.407 nieuwsartikelen
  • 180.176 films
  • 12.397 series
  • 34.339 seizoenen
  • 651.614 acteurs
  • 199.703 gebruikers
  • 9.421.093 stemmen
Avatar
 
banner banner

Spring Breakers (2012)

Drama / Misdaad | 94 minuten
2,85 1.684 stemmen

Genre: Drama / Misdaad

Speelduur: 94 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Harmony Korine

Met onder meer: James Franco, Selena Gomez en Vanessa Hudgens

IMDb beoordeling: 5,3 (154.457)

Gesproken taal: Engels

Releasedatum: 11 april 2013

  • On Demand:

  • Pathé Thuis Bekijk via Pathé Thuis
  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Spring Breakers

"A little sun can bring out your dark side."

Brit, Candy, Cotty en Faith zijn beste vriendinnen sinds de lagere school. Ze wonen samen in een saai studentenhuis en zijn op zoek naar avontuur. Het enige wat ze moeten doen om echt plezier te beleven is genoeg geld bij elkaar sparen voor de voorjaarsvakantie. Wanneer ze de crimineel 'Alien' ontmoeten belooft deze hen te voorzien van alle spanning en opwinding die ze maar wensen. Onder aanmoediging van hun nieuwe vriend is het al snel duidelijk hoe ver meisjes willen gaan voor hun ultieme voorjaarsvakantie.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Social Media

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van schrans

schrans

  • 510 berichten
  • 1108 stemmen

Aparte en op zich wel intrigerende trip en visueel zeker beklijvend. Het verhaal an sich stelt inderdaad niet vel voor, maar je wordt wel meegetrokken in de sfeer.


avatar van Boenga

Boenga

  • 2650 berichten
  • 1549 stemmen

Met de eerste twintig minuten kon ik nog leven; als een kennismaking met dat ... heu ... 'wereldje'.

Daarna had ik toch echt wel alles gezien, en had ik geen boodschap aan de eindeloze herhalingen - in het verhaal en in de woordenschat.

Niet mijn kopje thee.


avatar van mjk87

mjk87 (moderator films)

  • 14680 berichten
  • 4592 stemmen

Dé film van Naomi Watts, voor de oudere gebruikers zal Spring Breakers dat altijd blijven. Ik vond hem toen enorm matig en na jaren (en enkele duizenden films verder) toch besloten weer eens dit ding te herzien. Inhoudelijk nog steeds matig en ik kan me nog vrij goed vinden in mijn review uit 2013 (hoewel ik in die review wel enkele nuances plaats en vraagtekens zet over een subplot die ik nu wel beter kan plaatsen - ik ging er toen met andere verwachtingen in en dan kan een subplot vreemd overkomen).

Visueel wel geweldig en ook mooier en boeiender dan in mijn herinnering en hetgeen ik toen ervaarde. Echt wel bloedmooi soms met pastelroze en zachtgele luchten of dat blauwe fluorescerende zwembad. De film blijft tot de laatste scene prachtig om te zien. Maar dat is het dan ook. Zo'n scene rond dat liedje van Britney Spears is echt wel geweldig geschoten maar liever kan je die gewoon los kijken in plaats van 80 verder vrij saaie minuten film eromheen (en zelfs dan gaat Korine eigenlijk net te lang door om de film boeiend te houden). 2,5* (was 1,5*)


avatar van Warp

Warp

  • 964 berichten
  • 3119 stemmen

Zou geweldig zijn als hier een keer een mooie 4K uitgave van komt (Criterion, Arrow?), maar vermoed dat het lastig wordt met alle (muziek)licenties.


avatar van Filmreiziger

Filmreiziger

  • 614 berichten
  • 536 stemmen

Nee, dit was 'm niet voor mij. Veel, veel te veel herhaling. Het is een korte film, dus ga zorgvuldig om met de tijd denk ik dan. Ook de filmstijl sprak me niet aan. De chronologie wordt continu door elkaar gehutseld. Ik heb me een tijdje zitten afvragen: is dit een briljante art house film of gewoon een hele slechte B film. Uiteindelijk was mijn conclusie dat het dat laatste was. Het ligt niet aan het acteerwerk, maar de sfeer, de herhalingen, de filmstijl. Maar goed: kijk de film als de avond nog jong is en na 15 minuten weet je of het je ding is. Zo nee, dan zet je gewoon wat anders op. Voor mij persoonlijk niet meer dan 1 ster.


avatar van Vikanohara

Vikanohara

  • 329 berichten
  • 700 stemmen

"Ik zit hier met een stel ruige wijven. Een stelletje stoere criminelen."

Bedekt onder het vele naakt en schoon zit er ook ergens een film, voor wie verder zien wil/kan. Heb hem gekeken vanwege nog behoorlijke waardering, zeker dan op rotten tomatoes.

Wel zeer mooie jonge dames (vooral Selena Gomez, toen zowat 20), maar op die leeftijd zijn er ook vele zeer aantrekkelijk. Maar dat zo'n meiden dan met zulke figuren van mannen omgaan... bah. Maakt hen ineens enorm oninteressant, hoe aantrekkelijk ook. En in zo'n film wordt dan ook nog enorm het geloof erbij betrokken, what the... ?
"Misschien zijn je gebeden met mij wel verhoord", lacht Alien z'n zilveren gebit bloot.
"Ik ben een G, een gangster met een hart van goud."
"Ik speel constant Scarface af."

De gangster- en zelfverheerlijking spat alleszins van het scherm. Zelfs een scène waarin hij z'n eigen pistool pijpt terwijl de vrouwtjes doen alsof er een fallus gaan groeien is. En de nodige portie trioseks mag uiteraard ook niet ontbreken.

De hele manier van filmen is ook wel heel opmerkelijk. Veel losse flarden. Er gebeuren gekke, harde, zware, dramatische dingen (zeker aan het eind, die spring breakerkes waren duidelijk aan een verzetje toe), maar je krijgt er hooguit wat flitsen en flarden van te zien. Het is een duidelijk gekozen stijl, maar mij spreekt het niet aan, alleszins. Al had ik het ook in vol ornaat niet hoeven zien. Walgelijk, dit. Nog een 1,5 vanwege een toch wat aparte sfeer, vertelling en het visuele aspect, maar zou deze niet nog eens hoeven zien.


avatar van Vikanohara

Vikanohara

  • 329 berichten
  • 700 stemmen

En wow, wat een hoog aantal reacties op/voor deze film Al een eerste poging genomen het één en ander door te nemen, maar veel meer dan wat modder smijten over en weer tussen fanaten en niet-liefhebbers las ik eigenlijk niet. En dan uiteraard zoals vaak (kreeg dit zelf ook al naar m'n hoofd gesmeerd bij een andere film) dingen als "geweldige film, maar niet ieder heeft het vermogen dit te zien."

Iets zegt me trouwens dat de grote liefhebbers van deze film (met een enorme verdeeldheid tussen zij die deze geweldig vinden en zij die deze maar niets vindenn, de meeste onder alle films?) ook wel eens Fear and Loathing in Las Vegas hoog zouden kunnen prijzen.