Genre: Avontuur / Fantasy
Speelduur: 115 minuten
Oorsprong:
Verenigde Staten
Geregisseerd door: Bill Condon
Met onder meer: Kristen Stewart, Robert Pattinson en Taylor Lautner
IMDb beoordeling:
5,6 (279.742)
Gesproken taal: Engels
Releasedatum: 14 november 2012
On Demand:
Bekijk via Pathé Thuis
Bekijk via Videoland
Bekijk via meJane
Bekijk via CANAL+
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Plot The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2
"The epic finale that will live forever"
Na de geboorte van Renesmee, geniet Bella (nu vampier) optimaal van haar nieuwe leven en capaciteiten. Echter, de vampier Irina ziet in Renesmee onterecht een 'onsterfelijk kind'. Ze gaat met haar beweringen naar de Volturi die uiteindelijk besluiten om haar te vernietigen. In een poging om te overleven verzamelen de Cullens verklaringen van andere vampiersclans om zo te bewijzen aan de Volturi dat hun kind niet onsterfelijk is.
Externe links
Acteurs en actrices
Edward Cullen
Bella Swan
Jacob Black
Carlisle Cullen
Esme Cullen
Alice Cullen
Jasper Hale
Rosalie Hale
Emmett Cullen
Charlie Swan
Video's en trailers
Reviews & comments
floriswakka
-
- 15 berichten
- 0 stemmen
Lang niet zo slecht als de Twilight haters beweren maar ook niet zo goed als de diehards claimen. Voor de opbjectieve filmkijker met afstand de leukste van de serie. Andere insteek dan de vorige vier, met opgewekte karakters en best wel harde actie in het eindgevecht. Ik vond hem best oke.
disneystore
-
- 1760 berichten
- 0 stemmen
Je review is wel lache Drs. DAJA.
Neigt wel eerder naar de subjectieve kant maar ach 
disneystore
-
- 1760 berichten
- 0 stemmen
Bwah, er zijn recensenten die altijd wel zo objectief mogelijk proberen te zijn, stoort me soms ook hoor. Dus dat je je reviews subjectief maakt stoort me echt totaal niet. Ik bekijk ze wel altijd en meestal ben ik wel akkoord. Het fijne is dat het video's zijn en je meer kan afleiden of je er meer enthousiast over bent (of juist niet) door intonatie etc. Maar bon, 't gaat over Twilight en niet over filmreviews dus. Ik vond Twilight en New Moon geen écht slechte films, goed niet, maar heb al slechter gezien. Eclipse was verschrikkelijk en Breaking Dawn Pt. 1 was wel ok. De trailer voor deze film is dan weer verschrikkelijk nietszeggend en ben bang voor een verschrikkelijk lome, maar wel avondvullende film.
speedy23
-
- 18945 berichten
- 14043 stemmen
Dit is natuurlijk een heel bijzondere film. Het einde van zo'n bijzondere filmreeks, die wij stervelijke mensen gewoon mogen gaan zien.
Mijn videorecensie hier.
Verdorie... nu moet ik hem zeker zien.
DragQueen
-
- 3224 berichten
- 4069 stemmen
Een waardige afsluiter deze film. Het verhaal is prima uitgevoerd, en er wordt met inleving geacteerd door de cast. Visueel zag het er ook allemaal prima uit. Het eindgevecht is verder vermakelijk gebracht. 3 Sterren.
Elineloves
-
- 24071 berichten
- 3631 stemmen
Dit is natuurlijk een heel bijzondere film. Het einde van zo'n bijzondere filmreeks, die wij stervelijke mensen gewoon mogen gaan zien.
Mijn videorecensie hier.
Ge-wel-dig.
Heb 10 minuten met een grote lach gezeten. Ik wacht wel totdat het te pindakazen valt. Part 1 was mijn grootste film-kwelling ever, dus ik ga het mezelf niet aan doen om Part 2 ook in de bios te kijken.
soom
-
- 24919 berichten
- 2751 stemmen
3 Jaar en zo'n beetje een maand vooruit (december 2008) maakte ik voor het eerst kennis met Twilight. Ik weet niet meer goed hoe ik ertoe werd gebracht om het te gaan zien, ik ging er dus gewoon heen, vermoed ik.
In een redelijke arthouse setting wisten Kristen Stewart en Robert Pattinson me toen te veroveren als het koppel Isabella ('Bella') Swan en Edward Cullen.
Ik weet niet zeker of ik kritischer ben geworden sinds toen. Ga ervanuit van wel.
Maar toch wisten ze me, net als toen, zo in te pakken, dat ik gewoon, net als bij de vorige delen, 5* geef.
Heb geen andere keus. Ik geniet er echt van.
Ja, ik lees graag Bouquet (achtige) boekjes, ik genoot dan ook van elke blik die Edward en Bella wisselden.
Of het nu wel of niet een pr-stunt is geweest, dat ze ooit samen kwamen in 2008, en toen eindelijk Kristen toegaf dat ze een setje waren na 4 jaar, door in het openbaar een excuses te laten uitgaan (he? Je was toch zo gebrand op je privacy? Waarom zeg je dan zoiets in het openbaar?
). Goeie pr voor de film natuurlijk. Of is de liefde dan toch toch echt? Niemand zal het weten, alleen zij tweetjes weten natuurlijk hoe het echt zit, maar voor de film werkt het wel goed, je komt er nu op af omdat je wilt weten hoe hun chemistry is. Zelfs al hebben ze de film al een jaar geleden afgemaakt.
Pas geleden zag ik trouwens een aflevering van the Vampire Diaries, seizoen 4, en wat ik zag, maakte benieuwd naar meer. Nina Dobrev en liefje Ian Somerhalder, Paul Wesley.. Ik ga hopelijk dit toch weleens snel kijken, het is mooi verslavend gok ik zo. Als ik eindelijk weer een dvd speler heb of iets dergelijks..
Ja, dit is wel een waardige afsluiter. Hoewel het wel toch echt ietsje te afgeraffeld werd aan het eind.( Dat gedoe met de Volturi, ze waren ineens wel erg snel weggerend.) Bill Condon had er iets meer tijd aan kunnen wijden. Een seconde maar, dat was al genoeg geweest.
Verder is het natuurlijk wel genieten, zoals ik al schreef. Het is wel voor een bepaald publiek bedoeld, en dit publiek wordt op de wenken bediend. Op naar meer vampier(series). Kristen en Robert zijn natuurlijk wel leuk en charmant, maar niet de beste vampieren die ooit gespeeld zijn. En toch, dankzij een paar heerlijke elementen, blijven ze genoeg boeien. En ik vlak ook de anderen niet uit die in al die franchise gespeeld hebben. Nikki Reed, Jackson Rathbone, Peter Facinelli, Anna Kendrick, om er maar een kwartet van te maken... Allemaal even geweldig natuurlijk.
YouDrunkGoHome
-
- 401 berichten
- 635 stemmen
Toch apart, gemiddeldes liggen hier bijna altijd lager als op imdb,
maar bij de twilight films liggen ze hier een stuk hoger.
Onderhond
-
- 87597 berichten
- 12850 stemmen
Jammer.
Condon was echt niet de regisseur om deze reeks te laten eindigen. Hij maakt er bij momenten echt een soepje van, al kampt deze film ook met grotere problemen.
Allereerst de introductie van een zwerm personages waarmee je spin-offs kan vullen. Beetje laat in de reeks om iedereen te introduceren, het voelde dan ook een beetje aan als wat makkelijke vulling. In plaats van eindelijk het verhaal naar behoren af te ronden zit je het hele middendeel naar introducties te kijken.
Verder een bijna TVreeks-achtige aaneenschakeling van kleine story arcs in deze film. Het probleem met de vader en de kracth van Stewart als duidelijkste voorbeelden. Enorme problemen die geïntroduceerd worden en vier scenes later volledig opgelost zijn. Past net tussen twee reclameblokken.
Die Voltari's blijven een beetje clown-achtig, maar verder is het eindgevecht wel leuk en zijn de locaties best indrukwekkend. De twist is trouwens wel het ultieme teken van lafbekkerij. Eerst even uitpakken door een hoop personages te laten sterven, maar gelukkig bleek het allemaal niet echt? Blergh.
Mnee, iets meer durf, een betere regisseur en een gerichter einde hadden deze reeks veel goed kunnen doen. Nu blijft het hangen in meligheid en braafheid.
1.5*
Leland Palmer
-
- 23785 berichten
- 4896 stemmen
Dit is natuurlijk een heel bijzondere film. Het einde van zo'n bijzondere filmreeks, die wij stervelijke mensen gewoon mogen gaan zien.
Mijn videorecensie hier.

Bekijk je videorecensies regelmatig, maar dit was wel een hoogtepuntje. Heerlijk. 
Sasja
-
- 1338 berichten
- 120 stemmen
Geen verkeerde film, maar hij had beter gekund. Omdat dit natuurlijk het laatste deel is in de Saga, had ik verwacht dat ze hem wel wat grootser en epischer zouden maken (zie bv het einde van LOTR, Star wars of Harry potter) Maar voor 's avonds lekker releaxed op de bank met een zak chips, is hij zeker niet verkeerd. het stuk op het einde vond ik wel goed gedaan waarin de hele battle tegen de volturi uiteindelijk de visioen van Alice bleek te zijn. Dat vond ik vooral goed omdat ik er niet aan dacht dat het een visioen zou zijn al had ik dat wel moeten weten
Ikzelf was naar de bios gegaan als neutrale kijker, ben dus geen twihard en heb dus de boeken niet gelezen, maar mij werd verteld dat dat stuk dus niet in het boek beschreven stond.
Verder vond ik dat de vele characters die ineens in beeld kwamen meer uitleg konden gebruiken, misschien dat dit in de boeken beter uitgelegd werd, maar zoals ik al zei ik ben geen boekenlezer.
Leuk voor thuis op de bank en ik ga dit deel ook zeker kopen, als die in de afprijsbak ligt tenminste (helaas heb ik voor deze films geen 20 euro perstuk voor over (ongeveer de prijs als een deel net uit is)
7/7,5/10
Jeremiah1989
-
- 164 berichten
- 3122 stemmen
wat een verschrikkelijke film! 5.8 op imdb had eigenlijk al genoeg moeten zeggen.
KijkopFilm
-
- 36 berichten
- 1022 stemmen
Ik vind dit de slechtste van de reeks. omdat ik aan het einde van de film zoiets had van: wat is er nou eigenlijk gebeurt? HELEMAAL NIETS. Ik vond het erg teleurstellend.
Het is dus meer het verhaal, dan hoe het gefilmt is wat ik niet leuk vond.
aMUSEd
-
- 50 berichten
- 991 stemmen
Ik kon naar een IDFA docu gaan, maar ging liever naar Twilight.. Enthousiast doch lichtelijk beschaamd met m'n IDFA pas in mn tas en een popcorn in m'n hand was ik er helemaal klaar voor. Fan van film 1 en daarna werd het steeds iets minder, maar natuurlijk benieuwd naar het einde.
Wat een draak van een film.
Er gebeurt werkelijk helemaal niks en het voelt alsof er niets op het spel staat. Het gegeven dat een weervolf 'verliefd' wordt op de baby van twee vampiers is op zich al dubieus en soort van smakeloos, maar dat wordt in het boek vast goed uitgelegd.
Ze hadden het nog kunnen redden door Jakob z'n shirt wat vaker uit te laten trekken, maar nee. (ik wou dat dit een grapje was) En de enige spannende vechtscene leek wel een verhaal van een kind van de basisschool: 'onee alles was toch een droom.' Meijer en Rosenberg waren blijkbaar niet bereid een van de personages op te offeren, vond dat bij bv Harry Potter wel een goede greep. Kan BIJNA niet echt geloven dat Rosenberg ook goed opgebouwde afleveringen van Dexter heeft kunnen schrijven.
Ok, misschien wel ff kijken als afsluiter van de reeks maar daarna is het ook wel echt klaar.
roeman
-
- 285 berichten
- 1139 stemmen
[quote]aMUSEd schreef:
Het gegeven dat een weervolf 'verliefd' wordt op de baby van twee vampiers is op zich al dubieus en soort van smakeloos, maar dat wordt in het boek vast goed uitgelegd.
[quote]
Inderdaad in het boek wordt het beter uitgelegd, maar zelfs dan had ik mijn bedenken erbij. Vond het hele idee een beetje over het randje gaan.
Maar in het boek word het uitgelegd dat je niets met die gevoelens kan en doet tot de persoon in kwestie volwassen is en zelf kan bepalen. Maar je zit wel je godganse leven aan zo'n persoon vast en je bent zelf verplicht die persoon te beschermen al volgt daarop de dood. En je kan ook geen moment van zo'n persoon loskomen. Lijkt dat op stalken ja, maar de fantasie van deze schrijver kent geen grenzen.

TomaskeX
-
- 377 berichten
- 106 stemmen
Het enige waar ik echt een probleem mee had is dat veel momenten (bvb de eerste jacht) VEEEEL te kort waren. De film had eigenlijk een uur, misschien zelfs anderhalf uur langer mogen duren vond ik om alles nog veel uitgebreider uit te leggen. Voor de rest absoluut perfect.
roeman
-
- 285 berichten
- 1139 stemmen
Nou vandaag was het dan eindelijk zover. Samen met mijn dochter naar Deel 2 van de Twilight Saga, Breaking Dawn. Tja en wat vond ik ervan.....mijn dochter vond deze film de beste in de reeks en ik ben het met haar eens, maar niet om dezelfde redenen.
Het gevecht was spannend, maar het verhaal ernaar toe warrig en als je de boeken niet hebt gelezen zou het weleens te kort zijn geweest om alle karakters te snappen en begrijpen wat de een kan doen en de ander niet.
Wat ik totaal niet begreep is waarom Jacob de hele film met kleren aan heeft gelopen, nu moest ik het doen met het verveelde hoofd van Bella en dat is 116 min lang geen pretje.
Maar eerlijk is eerlijk dat was het beste deel omdat hij nl. is afgelopen en ik dus mij niet meer hoef te vertonen bij films waarin Stewart meespeeld. Joepie. De boeken waren leuk en de films aardig, maar niet voor een doorgewinterde horror (Vampieren en weerwolven) fan als ik.
Snel vergeten en op naar het echte werk?

Draconian
-
- 243 berichten
- 1394 stemmen
Ik snap maar niet waarom ze in auto's rijden als ze zich nog sneller kunnen verplaatsen zonder auto wat ook vaak zat te zien is in de film met hele grote afstanden. Zelfs toen Bella die boodschap kreeg van Alice reed ze naar dat restaurant in een auto. Moesten ze reclame maken of zo van de investeerders.
_Casper_
-
- 1244 berichten
- 1692 stemmen
Gewoon een leuke en vermakelijke film, film kijkt lekker weg en vermaakt van t begin tot het eind.. !! Wat miss wel een nadeel is, het vereist wel enige voorkennis van de vorige delen..
Het acteer werk is wel redelijk, en er zit zeker wel leuke actie in wat hem beter dan vorige 2 delen maakt..
gewoon een gemiidelde film, 3*
devilsarea
-
- 56 berichten
- 51 stemmen
Leuke verassende film
Ik hoor ze hier nog in huis........hee dat vechten staat niet in het boek ...tot iets later de verassing komt hahahah
mooie film
4 sterren wel waard .....op naar het vervolg!
KijkopFilm
-
- 36 berichten
- 1022 stemmen
Ik heb de boeken niet gelezen, maar wat is nu eigenlijk de gave van Rosalie?
roeman
-
- 285 berichten
- 1139 stemmen
@KijkopFilm, geen, Rosalie heeft in het boek geen specaile gave, behalve dat ze voor de helft van de tijd boos in de rondte loopt. Gelukkig verdwijnt die boosheid met de komst van Renesmee.

Aapje81
-
- 2227 berichten
- 5187 stemmen
Gisteravond in de bioscoop gezien en ik moet zeggen: Het viel niet tegen. De eerste Twilight vond ik een prima film, het vervolg was ook nog prima te doen maar deel 3 en vooral het laatste deel vond ik van beduidend mindere kwaliteit. Op het slotstuk valt ook het een en ander aan te merken maar alles bijelkaar was deze een stuk genietbaarder dan de eerste Breaking Dawn film.
Het voornaamste pluspunt vond ik dat Kristen Stewart eindelijk eens wat meer mocht doen dan ingewikkeld en kwetsbaar kijken. In de laatste twee Twilight delen begon het fragiele geneuzel me de keel uit te hangen dat is iets waar deze film weinig last van heeft. Bella heeft hier een stuk meer pit en dat is zeker een pluspunt. De relatie tussen haar en Edward is hier een stuk gelijkwaardiger en daardoor ook interessanter.
Verder vond ik de wolfjes dit keer op hun leukst en ook erg aandoenlijk. Vooral tegen het einde begon ik toch wel veel sympathie voor ze te krijgen. Bovendien waren ze ook erg mooi gemaakt.
Een ander pluspunt is dat de film wat meer to the point is en niet blijft hangen in onnodig veel drama. Het einde vond ik bijvoorbeeld behoolijk spectaculair. Daarnaast vond ik de vele natuurbeelden ook erg prettig om naar te kijken.
Het ontbreken van de vervelende schoolkinderen uit de andere films was ook een pluspunt enig nadeel is dat er daarvoor in de plaats een hoop personages bijkomen die eigenlijk nauwelijks iets bijdragen aan het verhaal maar gelukkig zijn ze nog altijd minder irritant dan die kinderen uit de voorgaande delen.
Verder valt er natuurlijk veel aan te merken op het scenario maar alles bijelkaar heb ik me ouderwets vermaakt en vind ik Breaking Dawn 2 meer dan een waardige afsluiter en een hele verbetering ten opzichte van zijn voorganger.
Goed.
Eminem8Milefreak
-
- 42 berichten
- 566 stemmen
Buiten de acteerprestaties van Taylor Lautner zijn die Twilight films niet veel waard.
TomaskeX
-
- 377 berichten
- 106 stemmen
wat een verschrikkelijke film! 5.8 op imdb had eigenlijk al genoeg moeten zeggen.
Imdb heeft bijna altijd een belachlijk lage score, net zoals hier.
De film is echt super
Pre- en sequels

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1
2011
352 reacties

The Twilight Saga: Eclipse
2010
1.112 reacties

The Twilight Saga: New Moon
2009
1.094 reacties

Twilight
2008
1.607 reacties
Gerelateerd nieuws

Gehele 'Twilight'-reeks met Robert Pattinson wordt deze week uitgezonden op televisie

'Twilight'-schrijfster komt na twaalf jaar met vervolg
Bekijk ook

Lauf Junge Lauf
Drama / Oorlog, 2013
18 reacties

Remember Me
Drama / Romantiek, 2010
571 reacties

The Fault in Our Stars
Drama / Romantiek, 2014
228 reacties

Me before You
Drama / Romantiek, 2016
138 reacties

Lo Imposible
Drama / Thriller, 2012
448 reacties

Water for Elephants
Drama / Romantiek, 2011
331 reacties
Gerelateerde tags
gebaseerd op boekvampierromantiekvillainesstiener filmweerwolfsupernatural creaturesuper strengthimprintingcross breedbloodsuckergrudgevampire vs vampirechief of policedhampirforks washingtonwolf packmisinformationseeing the future gebaseerd op een jongvolwassen roman
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.








