Genre: Drama / Misdaad
Speelduur: 135 minuten
Alternatieve titel: City of God
Oorsprong:
Brazilië / Frankrijk
Geregisseerd door: Fernando Meirelles en Kátia Lund
Met onder meer: Alexandre Rodrigues, Leandro Firmino en Phellipe Haagensen
IMDb beoordeling:
8,6 (863.719)
Gesproken taal: Portugees
Releasedatum: 6 februari 2003
On Demand:
Bekijk via Videoland
Bekijk via CineMember
Bekijk via CANAL+
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Zondag 8 februari in één bioscoop (Amsterdam)
Plot Cidade de Deus
"If you run, the beast catches you; if you stay, the beast eats you."
Twee jongens groeien op in een van de meest beruchte buurten ter wereld: de "Cidade de Deus" in Rio de Janeiro. In hun pogingen de armoede te ontvluchten nemen ze beiden een ander pad: de één wordt fotograaf, de ander drugsdealer.
Externe links
Acteurs en actrices
Buscapé
Zé Pequeno
Bené
Dadinho
Cabeleira
Sandro Cenoura
Mané Galinha
Alicate
Angélica
Berenice
Video's en trailers
Reviews & comments
laundromat
-
- 2434 berichten
- 0 stemmen
Wow! Ik zie die kip nu pas écht. Vette poster ja.
Poppe
-
- 644 berichten
- 628 stemmen
Misschien nog iets symbolisch?
Dat je daar moet rennen voor je leven?
laundromat
-
- 2434 berichten
- 0 stemmen
Dat je daar moet rennen voor je leven?
ja!
schram101
-
- 16684 berichten
- 2293 stemmen
Heb deze voor 2 euro op kop getikt bij een of andere boekenwinkel.
Hoop dat het een koopje blijkt!
laundromat
-
- 2434 berichten
- 0 stemmen
bij de 'witte boekhandel'?! tis meer dan een koopje!
schram101
-
- 16684 berichten
- 2293 stemmen
Excuus, ik had die middag 2 films gekocht, deze was 5, maar het was Pulp Fiction welke 2 euro kostte.. 
Maar had het idee dat 5 euro ook al een koopje was!
Dirty-Ace
-
- 14 berichten
- 20 stemmen
Goede film, zeker ook hard, maar vaak zag je bepaalde dingen al aankomen.
3.5*
mcdaktari
-
- 7318 berichten
- 0 stemmen
Wow! Ik zie die kip nu pas écht. Vette poster ja.
hahaha ja nou !!! een kip erop doet wonderen 
sweinsteiger
-
- 2278 berichten
- 0 stemmen
_O^
shrink
-
- 2140 berichten
- 2394 stemmen
Ongelofelijke goede film. Had ik echt niet gedacht. Die ghettofilms heb ik wel een keer gezien. Altijd hetzelfde. Dit was echter super acteerwerk en een boeiend verhaal. Ook de extra's zijn erg interessant.
NakedHero
-
- 82 berichten
- 178 stemmen
Holy ****! Deze film heb ik bekeken omdat ik de IMDBtop250 afliep naar films die ik nog niet gezien had. Stelde zeker niet teleur.
Wordt even tobben of hij een plek in mijn top 10 krijgt.
stefan dias
-
- 2501 berichten
- 1464 stemmen
Holy ****!
Wordt even tobben of hij een plek in mijn top 10 krijgt.
Even gecheckt... ja, hoor! 
Renevanvliet1988
-
- 137 berichten
- 169 stemmen
Goede film, maar zal het er daar ook echt zo aan toe gaan? Ik heb het idee dat het ook iets aangedikt word. Verder een goede kijk van wat daar gebeurd, eigenlijk best raar dat wij als verwende schoothondjes ons zitten te vermaken met een verhaal die daar levens neemt iedere dag...
MovieMind
-
- 6943 berichten
- 0 stemmen
Deze film krijgt steeds meer waardering....niet onterecht.
Een uitstekende film.
royals
-
- 489 berichten
- 836 stemmen
Trapa de elite lijkt hier enigzins op maar is velen malen slechter. Voor mij de beste buitenlandse film ooit. Indrukwekkend en ook soms triest. Vertelt zeker goed hoe het daar in de favela's aan toe gaat. Zeker ook leuk omdat fotografie mij interesseert.
Monkey68
-
- 82 berichten
- 0 stemmen
ongelooflijke topfilm. als je bedenkt dat de cast vooral uit kinderen bestaat die zó kunnen acteren.................ik ken Brazilie en de taal (mijn vrouw komt er vandaan) en het ziet er zó ongelooflijk realistisch uit dat je bijna zou vergeten dat het gespeeld is. jammer voor de mensen die geen Portugees verstaan dat de ondertitels niet altijd kloppen, maar letterlijk vertalen is bijna niet te doen. Dikke 5 voor dit meesterwerk.
Charlie Cheese
-
- 223 berichten
- 1936 stemmen
Het eerste uur was voor mij bijna niet te doen, ontzettend traag. Ook moest ik even wennen aan de taal, nu was ik verplicht de ondertiteling te lezen
.
Het 2e uur (wat meer actie) vond ik veel interessanter en boeiender. Sommige kleine cameratechniekjes vond ik ook erg leuk gevonden.
De 2e helft is voor mij heel veel waard, maar helaas geef ik toch maar 2,5* vanwege de 1e trage helft.
Threeohthree
-
- 5557 berichten
- 2935 stemmen
Hoezo moet een Nederlander wennen aan een vreemde taal? 
Na lange tijd op mijn lijstje gestaan, ook maar eens bekeken. Ben normaal niet zoon fan van ghetto films etcetera, aangezien het vaak hetzelfde is.
Gelukkig was het bij deze film niet; van uitstel komt afstel, want ik ben blij hem gezien te hebben. Wat uitspringt is het sterke camera werk, het gaat goed met de atmosfeer van de film mee waardoor de film sterk en boeiend is. Ook al is acteren in dit soort films niet heel moeilijk het moet toch gedaan worden, en word ook goed uitgevoerd.
Toch geen volle pot voor deze film, dat komt vooral door het zware thema binnen deze en vele andere film, zo vind ik oorlog films vaak ook niet heel boeind, Alhoewel deze toch geniale films kunnen zijn Zie the Pianist en Schindler's list.
Ook tevreden over de blu-ray kwaliteit van deze film. 1080 Dolby surround geeft het toch iets extra's.
darkknight
-
- 79 berichten
- 194 stemmen
Verrassend goede film, stond al heel lang op het lijstje met films die ik nog moest kijken en nu is het er toch van gekomen en ik weet niet waarom ik zo lang gewacht heb, de film zit ontzettend goed in elkaar, we zien langzaam maar zeker hoe "Rocket" opgroeit maar ondertussen zien we ook andere verhalen van mensen die in "Cidade de Deus" leven, dit is erg mooi gedaan. Ik vond het camerawerk erg goed en ook het acteerwerk was meer dan in orde, nu is dat in een andere taal misschien wel wat moeilijker te beoordelen maar het zag er naar mijn mening goed uit. De beste sloppenwijk/ghetto/sloeber film ooit!
Pitakaas
-
- 2962 berichten
- 246 stemmen
Cidade de Deus
Werkelijk waar is dit een pareltje van absolute klasse. Visueel steekt het zo mooi in elkaar! De cameraposities, de filters, de kleuren, dit is echt genieten voor de kijker. Het had wel wat weg van Guy Ritchie's Snatch, wat in mijn ogen een positief ding is.
De film neemt ons mee naar de favela's van Rio, om het verhaal te vertellen van het leven in de sloppen. De acteurs zijn echt zeer overtuigend. Met goede dialogen, prachtige gezichtsuitdrukkingen en mooie scene's heeft Cidade de Deus weinig nodig om de kijker zich te laten inleven in het bestaan van de jongens.
De sfeer die in het stadje/dorpje hangt is goed weergegeven. Het tempo ligt precies goed, via goede voice overs, en een kleine speling in de chronologie worden we meegenomen in het leven van meerdere kinderen. En zonder dat het allemaal verwarrend wordt. Alles wordt nog eens begeleid door hele sterke sfeermuziek.
Ik vond de opbouw van de film echt goed, de karakterontwikkeling kwam zo mooi uit de verf. Het laatste stuk van de film (het heden) is echt sterk in beeld gebracht.. De scene op het afscheidsfeestje van Benny is een hele mooie metafoor voor de paniek die er op dat moment heerste, leuk gevonden.
Ik denk dat de film goed heeft weergegeven hoe het leven zich afspeelt in de favela's. Uiteraard is dit wel echt een bizar scenario, maar het gebeurt. Niets uit de duim gezogen. Voor zo'n overtuigende film die zo mooi in beeld is gebracht geef ik dan ook een hoge score.
schram101
-
- 16684 berichten
- 2293 stemmen
Tja, hoewel de film vrij goed was voldeed hij niet helemaal aan mijn verwachtingen. Begrijp me goed, visueel en qua sfeer zit het helemaal goed. Ook het acteerwerk is erg sterk. Echter is de opbouw van de film een beetje de kink in de kabel. De film lijkt te bestaan uit meerdere verhalen wat het voor mij wat moeilijker maakte echt mee te leven met de personages. Graag had ik (nog) meer gezien over de weg die Raket begaat naar zijn job als fotograaf. En zijn acties als fotograaf zelf .
Toch is het een uitstekende film die volgens mij een uiterst realistisch beeld geeft van de favela's in Rio.
3,5*
maxcomthrilla
-
- 15579 berichten
- 2845 stemmen
Een van de eerste films die ik zag uit de Top 250, in mijn beginperiode op MovieMeter. Destijds vond ik de film wel aardig om te volgen, maar de hoge topnotering kon ik niet helemaal doorgronden.
Inmiddels, ruim 5 jaar later, weet ik deze film dan toch op zijn juiste waarde te schatten. In Fernando Meirelles `s fris en vlot voor de dag komende misdaadfilm is het weliswaar stoer om als gangster door het leven te gaan.....iets wat mij in menig film afstompt.
Maar dankzij een gebrek aan educatie en toekomstperspectief in de sloppenwijken van Rio de Janeiro is het allemaal veel meer een gevolg van..../bittere noodzaak en is het verteerbaarder dat er een heus survival of the fittest gevecht uitbreekt met daarbij gepaard gaande onschuldige burgerslachtoffers. Deze film heeft talloze malen meer te zeggen dan de Scorsese vehikels over verwende, vervelende jochies die het zonodig tot gangsterbaas willen schoppen.
Daarbij is de regie en vertelstructuur in deze film verbluffend te noemen. De film lijdt niet aan een typisch rise and fall verhaal vol vaste structuren: veel slachtoffers krijgen geen eens de kans om carrière in de misdaad te maken of ze worden alweer omgebracht. Deze film kent een voortdurend levendige atmosfeer waar iedereen leeft in de waan van de dag.
Op visueel vlak is deze film prachtig en swingend in beeld gebracht. Het snelle camerawerk lijkt soms een metafoor te zijn, voor het leven in Rio de Janeiro dat soms in een oogwenk voorbij kan zijn. Het camerawerk doet mij denken aan het beste werk van Danny Boyle. De mooist in beeld gebrachte scene, is het gigantische feest waar Raket de disjockey is. 
De film draagt een verontrustende, relevante boodschap met zich mee, maar stelt de kijker ook in de positie om te genieten en zich te verwonderen over alle bedrijvigheid die er gaande is in de sloppenwijken van Rio de Janeiro. Uiteindelijk is het best wel wrang om te genieten van deze film, in de wetenschap verkerende dat de film zeker geen fictie betreft van het dagelijkse leven in de sloppenwijken van Rio de Janeiro.
Een diepe buiging! 4* > 4,5*
ExXxtreme
-
- 385 berichten
- 1 stemmen
vond het een goede film maar hier en daar toch wat langdraadig.
Kiros
-
- 607 berichten
- 1327 stemmen
Veel te lang uitgesteld om deze film te kijken. Wat een ontzettende goede film is dit.
Acteerwerk is subliem, en visueel is het om je vingers bij af te likken. Het verhaal blijft boeiend, van begin tot het eind. Had van mij nog wel een uur mogen duren. Zeer genoten van de personages en de verrassende wendingen maakte het dat het geen saaie bedoeling werd.
Een meesterwerk! Wauw. 
Gerelateerd nieuws
Vervolgserie van iconische misdaadfilm 'Cidade de Deus' wordt momenteel veel bekeken op HBO Max

Legendarische misdaadfilm 'Cidade de Deus' krijgt na twintig jaar een vervolgserie

De best beoordeelde films uit vijf verschillende landen, volgens MovieMeter

Deze vijf films sterke films zie je nu op Cinetree
Bekijk ook

The Pianist
Drama / Oorlog, 2002
1.424 reacties

The Usual Suspects
Thriller, 1995
1.685 reacties

12 Angry Men
Drama, 1957
870 reacties

Once upon a Time in America
Misdaad / Drama, 1984
1.308 reacties

Fight Club
Komedie / Thriller, 1999
4.201 reacties

Léon
Misdaad / Drama, 1994
1.304 reacties
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.











