Genre: Drama / Misdaad
Speelduur: 135 minuten
Alternatieve titel: City of God
Oorsprong:
Brazilië / Frankrijk
Geregisseerd door: Fernando Meirelles en Kátia Lund
Met onder meer: Alexandre Rodrigues, Leandro Firmino en Phellipe Haagensen
IMDb beoordeling:
8,6 (863.633)
Gesproken taal: Portugees
Releasedatum: 6 februari 2003
On Demand:
Bekijk via Videoland
Bekijk via CineMember
Bekijk via CANAL+
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
7 februari in één bioscoop (Amsterdam)
Plot Cidade de Deus
"If you run, the beast catches you; if you stay, the beast eats you."
Twee jongens groeien op in een van de meest beruchte buurten ter wereld: de "Cidade de Deus" in Rio de Janeiro. In hun pogingen de armoede te ontvluchten nemen ze beiden een ander pad: de één wordt fotograaf, de ander drugsdealer.
Externe links
Acteurs en actrices
Buscapé
Zé Pequeno
Bené
Dadinho
Cabeleira
Sandro Cenoura
Mané Galinha
Alicate
Angélica
Berenice
Video's en trailers
Reviews & comments
stefan dias
-
- 2501 berichten
- 1464 stemmen
Hier zijn ze dan, mijn vijf welverdiende sterren voor dit onvervalste meesterwerk.
Na de film een paar dagen te laten bezinken in m'n gedachten is mijn waardering hiervoor enkel maar gestegen. Cidade de Deus is een bikkelharde, maar tegelijk ook heel menselijke film. De situatie in die wijken is hopeloos, en dat in de Stad van God? Meirelles en Lund brengen dit op een meesterlijke manier in beeld. Deze film is als een TGV: vanaf de beginscène met de kippenjacht zit je op een razendsnelle trein die je de smerigste en donkerste hoeken van de sloppenwijken van Rio laat zien.
De tegenstelling Buscapé-Zé Pequeno (of Rocket-Li'l Ze, zo u wil) is schitterend uitgewerkt. De één werkt zich op tot fotograaf, een jongensdroom die tot vervulling komt, de ander blijft achter in de Stad van God, belandt in de criminaliteit en sterft uiteraard. Dit wordt zo mooi uitgewerkt, vol diepmenselijke momenten. Die scène waarin Buscapé met die journaliste naar bed gaat, is maar één van de onvergetelijke momenten uit deze magistrale film.
Een ander onvergetelijk stuk is dat waarin die jongen in z'n voet wordt geschoten. Schrijnend, hard, maar zo down to earth, zo echt. Alles is zo raak gefilmd dat je met je neus op de harde en vreselijke realiteit wordt gedrukt.
Toch is er nog plaats voor hoop. Er zitten verschillende relaxte en heel mooie, frisse momenten in de film. Buscapé die fotograaf wordt, de scènes op het strand, de heerlijke seventies-sfeer met muziek van o.a. James Brown en Carl Douglas. Maar ook dit ontspoort dramatisch in de dood van Bené. In de scène die daarop volgt (het lijk op de vloer van de disco, de flikkerende lichten) worden wanhoop en verdriet weergegeven zoals ze nog nooit weergeven zijn. Cidade de Deus is één van de best geregisseerde en gefilmde films die ik tot nu toe gezien heb.
Dit grauwe, rauwe meesterwerk verdient de volle mep. Een diepmenselijk misdaaddrama, een gangsterepos waarin de menselijke ziel wordt blootgelegd. Daar kan Scorsese nog wat van leren. Een ruwe parel, een smash into your face, een ongepolijste diamant. Deze valt nét buiten mijn top 10, maar de kans bestaat dat hij er ooit nog weet in te kruipen. Op het woord meesterwerk moet je zuinig zijn, maar hier gebruik ik het graag.
OP de sneer naar Scorsese na (?): schitterend. Het IS een meesterwerk.
Guus24
-
- 19 berichten
- 59 stemmen
Ik kan me alleen maar aansluiten bij de mening van J. Clouseau (prachtig verwoord overigens). Wat een geweldige film. Schokkend omdat het op waarheid gebaseerd is, dat kon ik in eerste instantie haast niet geloven. Ik vind ook de acteerprestaties van de kinderen buitengewoon goed.
5*
Seifer
-
- 805 berichten
- 356 stemmen
Is echt zo daar, ben er geweest. Deze film heeft het leven daar zeer realistisch weergegeven.
Daar is de hel niks bij.
Bestaat de hel dan überhaupt? 
stefan dias
-
- 2501 berichten
- 1464 stemmen
Ik kan me alleen maar aansluiten bij de mening van J. Clouseau (prachtig verwoord overigens). Wat een geweldige film. Schokkend omdat het op waarheid gebaseerd is, dat kon ik in eerste instantie haast niet geloven. Ik vind ook de acteerprestaties van de kinderen buitengewoon goed.
5*
Dan moet je beslist de extra's zien op de dvd. Op zich al meer dan het bekijken waard.
rep_robert
-
- 27517 berichten
- 4085 stemmen
Naar aanleiding van de fantastische waardering op MM en IMDB ook maar is Citade de Deus gezien. Het is inderdaad een behoorlijk goede film, het is lekker rauw, bevat gruwelijke beelden en door de "hippe" manier van vertellen kijkt het ook nog is lekker weg.
Ik kwam wel enigzinds moeilijk in de film, in het begin word je kapot gegooid met namen(deed me denken aan Snatch en de Nederlandse versies van die namen leken ook nergens naar), iets waar ik totaal niet van houd. Dat maakt het altijd zo rommelig en zo onthoud je in het begin wie wie nou allemaal is. Ook hier had ik daar last van, pas na een half uur kreeg ik een goed beeld en kon ik ook echt genieten van de film. Ook vond ik het jammer dat Angelica halverwege de film gewoon verdween(na de moord op Benny), dit is denk ik het enige losse eindje wat niet goed af is gewerkt in de film.
Voor de rest is de film behoorlijk ingenieus en slim, een heleboel verhaallijnen stromen mooi op elkaar in en halen verder alle vraagtekens weg.
Citade de Deus is voor mij een zeer geslaagde film, alleen had een paar dingetjes anders moeten doen om echt een topwaardering van mij te verdienen(4,5* dus).
Nu blijft het hangen rond de 4*
BosmaniaK
-
- 50 berichten
- 63 stemmen
gohgoh heb je niks beters te doen dan kleine spelfoutjes van mensen te verbeteren? ^
amanda22
-
- 144 berichten
- 152 stemmen
Indrukwekkende film! Zo zie je maar weer hoe het ook anders kan (en dan niet op de goede manier) Mijn hart stond wel even stil bij de scene waar een 'koter' en andere 'koter' van een rivaliserende bende neerschiet. Helaas gebeurt dit ook echt.....nog steeds.
Mare wat was er met de vertaling van namen?? Raket? Dubbeltje?? Jeetje dat is dus onnodig!!
4,5*
MoFeDu
-
- 2946 berichten
- 0 stemmen
Gisteren Cidade des Deus gezien.
Het verhaal wordt erg leuk verteld door al die losse verhaaltjes die erin verwerkt zijn. De film brengt de armzalige sloppenwijken van Rio goed in beeld. Cidade des Deus zet je toch even op je plaats, je beseft hoe blij je eigenlijk behoort te zijn dat je niet elk moment bedreigd kan worden door kinderen met pistolen.
De kinderen speelden erg overtuigend en het verlangen van veel jongens om 'gangster' te worden kwam erg overtuigend over.
De film ging naar mijn idee net iets te snel om je echt mee te slepen in het verhaal. Ook had je af en toe niet genoeg tijd om echt tot je door te laten dringen wat er nou precies gebeurde. En dan ben ik altijd redelijk snel met het begrijpen van films.
Al met al een behoorlijk goede film die naar mijn idee net iets te snel ging, 4.5*
Film Pegasus (moderator films)
-
- 31155 berichten
- 5452 stemmen
Het werd tijd dat ik m'n persoonlijk nr 1 nog eens herbekeek om te zien of hij nog altijd overeind kon blijven. Een pareltje dat er nog altijd mag zijn en mooi mag blijven pronken bovenaan mijn top 10. Qua stijl is het een perfect verwoording (verfilming) van de sfeer in de sloppenwijken. Zwoel, pittig met de nodige actie en spanning. De muziek en de montage passen als gegoten en het geheel is gewoon geweldig. Weer eens genoten van de film. Knap!
PointView
-
- 7 berichten
- 33 stemmen
Goeie film, van begin tot eind heb ik me vermaakt!
Toch ongelooflijk dat het gebaseerd is op een waar gebeurd verhaal.
Ben blij dat ik niet in zo'n buurt woon 
laundromat
-
- 2434 berichten
- 0 stemmen
Eindelijk gezien. In het begin ff wennen aan al die namen, vreselijk die nl vertalingen van de namen. Nou ja, I got over it. Ik zat er op een gegeven moment helemaal in. Intrigerende film.
2 vrienden zeiden: kijk 'm niet alleen. Wel gedaan, ging meer dan prima (:
Tha-Joker
-
- 1048 berichten
- 951 stemmen
Wauw wat een prachtfilm! Deze staat bij mij denk ik op 11, in mijn top11 
Seifer
-
- 805 berichten
- 356 stemmen
Eindelijk gezien. In het begin ff wennen aan al die namen, vreselijk die nl vertalingen van de namen. Nou ja, I got over it. Ik zat er op een gegeven moment helemaal in. Intrigerende film.
2 vrienden zeiden: kijk 'm niet alleen. Wel gedaan, ging meer dan prima (:
Dan kies je toch gewoon voor de Portugese ondertiteling.
planet_of_death
-
- 3962 berichten
- 178 stemmen
Eindelijk gezien. In het begin ff wennen aan al die namen, vreselijk die nl vertalingen van de namen. Nou ja, I got over it. Ik zat er op een gegeven moment helemaal in. Intrigerende film.
2 vrienden zeiden: kijk 'm niet alleen. Wel gedaan, ging meer dan prima (:
Noem eens voorbeelden van slecht vertaalde namen? 
Child in time
-
- 83 berichten
- 336 stemmen
[quote]laundromat schreef:
In het begin ff wennen aan al die namen, vreselijk die nl vertalingen van de namen./quote]
Voetzoeker, Wortel...Ik snap wat je bedoelt;)
Child in time
-
- 83 berichten
- 336 stemmen
raket, dubbeltje :s
Je voelt je meteen midden in Rio De Janeiro 
Poepgezicht
-
- 298 berichten
- 1247 stemmen
Vandaag voor het eerst deze film gekeken. Hele mooie film, die een stuk beter was dan ik had verwacht! Was bang voor een film vergelijkbaar met Slumdog Milionaire die mij persoonlijk niet beviel.
Ik heb de film met Engelse ondertitels gekeken en daarbij waren de namen van de personages ook vertaald, maar niet storend voor mij.
Tha-Joker
-
- 1048 berichten
- 951 stemmen
Amazing
heeft iemand hier eigenlijk al wel eens een negatief bericht gepost?
Reinoir
-
- 682 berichten
- 449 stemmen
In de intro rennen ze een kip achterna die ze eigenlijk van plan waren te slachten volgens mij. 
Tha-Joker
-
- 1048 berichten
- 951 stemmen
Het eind en het begin zijn allebei aan die kip gekoppeld, lijkt me reden genoeg om deze prachtige rol van een kip op de poster te zeten 
chevy93
-
- 12754 berichten
- 1324 stemmen
Overigens is Brazilië het op eennagrootste land in de kippenvleesexport. Misschien nog iets symbolisch?
Gerelateerd nieuws
Vervolgserie van iconische misdaadfilm 'Cidade de Deus' wordt momenteel veel bekeken op HBO Max

Legendarische misdaadfilm 'Cidade de Deus' krijgt na twintig jaar een vervolgserie

De best beoordeelde films uit vijf verschillende landen, volgens MovieMeter

Deze vijf films sterke films zie je nu op Cinetree
Bekijk ook

The Pianist
Drama / Oorlog, 2002
1.424 reacties

The Usual Suspects
Thriller, 1995
1.685 reacties

12 Angry Men
Drama, 1957
870 reacties

Once upon a Time in America
Misdaad / Drama, 1984
1.308 reacties

Fight Club
Komedie / Thriller, 1999
4.201 reacties

Léon
Misdaad / Drama, 1994
1.304 reacties
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.








