• 15.829 nieuwsartikelen
  • 178.409 films
  • 12.229 series
  • 34.010 seizoenen
  • 647.674 acteurs
  • 199.117 gebruikers
  • 9.378.480 stemmen
Avatar
 
banner banner

Abduction (2011)

Actie / Thriller | 106 minuten
2,80 1.095 stemmen

Genre: Actie / Thriller

Speelduur: 106 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: John Singleton

Met onder meer: Taylor Lautner, Lily Collins en Alfred Molina

IMDb beoordeling: 5,1 (85.680)

Gesproken taal: Engels

Releasedatum: 20 oktober 2011

Plot Abduction

"They stole his life. He's taking it back."

Wat zou je doen als je je eigen foto op een site met vermiste personen zou zien? Het overkomt Nathan Harper (Taylor Lautner), die op zoek gaat naar zijn ware identiteit en er al snel achterkomt dat zijn ouders totaal andere mensen zijn dan dat ze beweren. Wanneer de politie en de regering dan achter hem aan komen, zal Nathan in een race tegen de klok op zoek moeten naar de waarheid.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Nathan Harper

Karen Murphy

Frank Burton

Dr. Geraldine 'Geri' Bennett

Kevin Harper

Mara Harper

Nikola Kozlow

Karen Murphy

Martin Price

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van jippie2010

jippie2010

  • 2613 berichten
  • 8108 stemmen

Het probeert zichzelf neer te zetten als een serieuze thriller,

maar blijft een tiener-film karakter houden.

Desalniettemin keek het best aardig weg, maar zeker geen hoogvlieger. *2,5


avatar van horizons

horizons

  • 5688 berichten
  • 2406 stemmen

Young Adult variant op Jason Bourne. Heeft arno74 helemaal gelijk in.

Het gaat allemaal iets te makkelijk en weeig ondanks het redelijk vlotte begin. Lautner weet geen seconde te overtuigen. De agenten waar de film mee doorspekt is evenmin. Die deden me aan American Ultra denken.


avatar van IH88

IH88

  • 9734 berichten
  • 3186 stemmen

“When I'm finished, you'll be responsible for the death of every friend you have on Facebook.”

Redelijke film. Het probleem is alleen dat Abduction geen keuze kan maken wat het wil zijn, een young adult film of een volwassen thriller/actiefilm. Het resultaat is dat er van spanning geen sprake is en je naar twee jongeren zit te kijken die de instanties en de bad guys wel erg gemakkelijk te slim af zijn. Daar komt nog bij dat Lautner charisma en talent mist om een film te dragen, en dat Collins ook geen indruk weet te maken. Daar kunnen zelfs topactrices als Bello en Weaver (in te kleine rollen) niets aan veranderen. Wat overblijft is een inspiratieloos actievehicle voor tieners en die hard fans van Lautner.


avatar van Filmkriebel

Filmkriebel

  • 9971 berichten
  • 4657 stemmen

Toch wel duidelijk een spionagefilm voor pubers. Het is al snel duidelijk waar het allemaal naartoe gaat: precies The Fugitive, Running on Empty en Enemy of the State in een mixer. Met matige resultaten; toch weer verwonderlijk dat enkele grote namen zo'n doorsnee film zien zitten... Maar ja, goed betaald en in een week ingeblikt vermoed ik. De hoofdacteur stelt echter helemaal niks voor. Ben zijn naam weeral vergeten. Enige goede was de eindtwist waarbij hij zijn vader niet te zien krijgt.. Voor de rest denk ik niet dat ik deze film nog in dit leven zal terugzien.


avatar van rondh

rondh

  • 598 berichten
  • 2315 stemmen

Dit is hem niet. Slecht geacteerd. Slechte effecten en middelmatig verhaal. Veel knokscenes, wat best leuk kan zijn; maar als je klappen krijgt, en je slaat zo hard dat je neus hoort te breken, of er word iemand neergeschoten, maar je ziet geen druppel bloed, of ziet geen kneuzingen na die klappen, dan is dat heel slecht. Het is bijna een jeugdfilm a la spykids. Niet best dus! Jammer, had beter kunnen zijn!

2*


avatar van Shadowed

Shadowed

  • 11414 berichten
  • 6715 stemmen

Valt mee.

Natuurlijk steekt dit nergens echt bovenuit, maar echt heel slecht vond ik hem dan ook weer niet. Nog nooit iets van Lautner gezien, vooral omdat de Twilight reeks mij niet echt interesseert. Ik zal hem ooit nog wel eens meepakken op TV denk ik dan.

De film neemt een redelijk aanloopje, waarbij er in de eerste 20 minuten nog niet zo heel veel gebeurd, maar daarna trapt de film in het gaspedaal en gaat de actie en thriller toch wel in een redelijk tempo door. Hierbij is de film geholpen door het lieve koppie van Collins, het redelijke acteerwerk van Lautner en een leuke badguy en tevens Millennium-held Nyqvist.

De actie is snel en ziet er prima uit. Het zorgt er in ieder geval voor dat de film de gehele 106 minuten nergens heel saai aan het worden is. Vooral de schietpartij op het café was een best fijn gezicht. Al had het hier en daar wel wat spectaculairder gemogen. Sommige scenes zoals de dood van de "ouders" van Lautner mochten wel een tikkeltje harder maar dat kan dan weer aan mij liggen.

Waar de film vooral een beetje in faalt is dat Lautner in het tweede deel van de film iets te stoer en arrogant doet. De dialogen verslappen wat en veranderen in wat standaard regeltjes en de actieclichés komen wat te veel naar voren, terwijl het begin nog wel ergens origineel was.

Een paar schoonheidsfoutjes, hoe komt die vent voorbij de scanner van de trein met een wapen? Waarom reageert er geen hond als Lautner van een glazen plaat bij het station glijdt? Maar het uiteindelijk resultaat is een best vermakelijk tussendoortje die nergens verveelt en met een knappe Collins erbij. Het resultaat is allemaal voldoende voor mij.


avatar van Kliko_Green

Kliko_Green

  • 269 berichten
  • 1168 stemmen

Leuk verhaal en goede actie. Eerste 20 seconden shot is heerlijk met door de goede muziek.

Ik blijf moeite houden met Lautner. Een acteur waar ik op 1 of andere manier niet graag naar kijk.


avatar van Brabants

Brabants

  • 2887 berichten
  • 2145 stemmen

Abduction prima actiefilm die met een flinke bak popcorn prima blijkt te behappen maar daarna snel uit het geheugen blijkt te verdwijnen.


avatar van Moviestar1979

Moviestar1979

  • 1671 berichten
  • 975 stemmen

De laatste film van John Singleton. De regisseur overleed op 29 april 2019 op 51-jarige leeftijd. Singleton heeft eveneens een cameo in deze film.

Schrijver Shawn Christensen gaf te kennen dat het script is ontleend aan een enkel idee van een tiener, die een foto van zichzelf ziet op een website voor vermiste personen. Binnen twee maanden tijd werd het eerste script voltooid. Het scenario stond in 2010 op de zwarte lijst als het "meest geliefde" en onopgemaakte script van dat jaar. De film wordt tevens beschouwd als een remake van Little Nikita. Acteur Taylor Lautner nam een groot deel van de stunts voor zijn rekening. Zijn vader Dan Lautner was actief als producent. Taylor ontmoette Lily Collins op de set, en had tot september 2011 een korte relatie met haar. De opnames vonden in een razendsnel tempo plaats, omdat Lautner zich aan zijn schema voor The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1 en The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2 moest houden. In deze film zit er zelfs een verwijzing naar "The Twilight Saga"-films. De rol van de onzichtbare Martin Price werd vertolkt door Dermot Mulroney.

Kritisch gezien een slap aftreksel van The Bourne Identity met een matige cast. Ook de titel van de film is best ongelukkig gekozen. Het personage van Lautner werd als kind immers niet ontvoerd, en plaatsten de huurmoordenaars slechts een foto van hem op een nep-website voor vermiste kinderen. Deze phishing-poging werd gebruikt om hem te lokaliseren. Nathan werd in werkelijkheid in een CIA-gezin geplaatst. Tot slot liet me het einde wat teleurstellend achter. Dit tijdens de achtervolgingsscène in PNC Park, die op 22 augustus 2010 tijdens een echte wedstrijd plaatsvond. De Pirates versloegen de Mets met 2-1. Opvallend genoeg stond deze scène niet in het script. Leuk om eens een keertje gezien te hebben, maar verre van een succesvolle film.

2,5 *


avatar van mrkos

mrkos

  • 1033 berichten
  • 1807 stemmen

Abduction

Leuke film die klein beetje weg heeft van The Bourne Identity, maar natuurlijk lang niet zo goed is. Ook gaf deze film me Disturbia vibes, wat ik ook echt een goede film vond. Deze film kan daar ook niet aan tippen. Toch vond ik hem wel vermakelijk. Na de introductie van Nathan, die zo'n 20 minuten duurde, gaat de vaart erin en wordt het soms best spannend. Taylor Lautner deed het prima als Nathan en Lily Collins is altijd fijn om naar te kijken. Het jammere was dat naarmate de film vorderde deze ook steeds ongeloofwaardiger werd. Vandaar dat deze film blijft steken op...

3 sterren.


avatar van nachtvlinder

nachtvlinder

  • 521 berichten
  • 465 stemmen

Best grappig om een keer te zien, maar eigenlijk is het veel dom geweld, onrealistisch natuurlijk, maar het wordt best vlot gebracht, waardoor ik het aan kon, beetje romantiek, eigenlijk trekt de romantiek de film voort, want het geweld is te dom, zoals altijd, happy end.


avatar van xxERWINxx

xxERWINxx

  • 1876 berichten
  • 985 stemmen

Vandaag weer eens herbekeken, ditmaal op Blu-ray!

Ik heb hier nog steeds enorm van genoten, leek wel een beetje op ''The Bourne Identity''.

in deze film ziet ''Nathan'' (de hoofdrolspeler) zijn foto op een website van vermiste kinderen, hij belt voor meer informatie en zo begint een zeer spannende thriller en gaat hij op zoek wie hij en zijn ouders nou werkelijk zijn, opgejaagd door diverse schurken en instanties.

Veel achtervolgingen, wat schietpartijen, gevechten enz. ook het avontuur samen met het meisje is spannend en ze spelen allebei erg goed, in het begin denk je dat het een tienerfilm is, maar eenmaal vanaf dat ze de ontdekking doen over de vermiste kinderen neemt de spanning toe!

Ook de afsluiter in het basketbalstadion vond ik geweldig! de speelduur van 1. 45 uur is ook goed genoeg.

Graag meer van dit soort films!

3.5 sterren


avatar van AngelicV

AngelicV

  • 931 berichten
  • 1120 stemmen

Redelijk goede opbouw en dan stort t in, jammer. Gemaakt voor een wat jonger publiek.


avatar van mrklm

mrklm

  • 11437 berichten
  • 9929 stemmen

Tijdens vooronderzoek voor een werkstuk bekijkt geadopteerde tiener Nathan [Taylor Lautner] met zijn werkstukpartner Karen [Lily Collins] een website voor vermiste kinderen. Een foto roept zulke sterke herinneringen op dat Nathan zich afvraagt of hij als kind ontvoerd is. Wanneer hij verder op onderzoek uit gaat start hij een kettingreactie waardoor zijn veilige leventje als een kaartenhuis ineenstort. Singleton trommelde een sterke ondersteunende cast op (met o.a. Maria Bello, Alfred Molina en Mads Mikkelsen) maar het is verspilde moeite. De expressieloze Lautner valt door de mand en het vergezochte verhaal wordt steeds belachelijker.