• 15.837 nieuwsartikelen
  • 178.479 films
  • 12.239 series
  • 34.025 seizoenen
  • 647.798 acteurs
  • 199.137 gebruikers
  • 9.379.431 stemmen
Avatar
 
banner banner

Drive (2011)

Misdaad / Drama | 100 minuten
3,64 4.408 stemmen

Genre: Misdaad / Drama

Speelduur: 100 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Nicolas Winding Refn

Met onder meer: Ryan Gosling, Carey Mulligan en Bryan Cranston

IMDb beoordeling: 7,8 (755.256)

Gesproken taal: Engels

Releasedatum: 3 november 2011

Plot Drive

"There are no clean getaways."

In Drive staat een Hollywood-stuntrijder centraal, een eenzaat van nature, die er een bijverdienste als bestuurder van de vluchtwagen in de criminele onderwereld op nahoudt. Hij haalt zich de woede op de hals van een van L.A.'s gevaarlijkste mannen nadat hij de ex-criminele echtgenoot van z’n mooie buurvrouw helpt bij een klus die helemaal fout afloopt. De enige manier om haar te beschermen en in leven te blijven is doen wat hij het beste kan: rijden.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Social Media

Alle Media

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van SSeagal

SSeagal

  • 1866 berichten
  • 659 stemmen

Angel9999 schreef:

Onze discussie begon met deze quote van jou en wellicht kon ik het niet waarderen dat je zegt in je allereerste quote dat je niet snapt waarom zovelen wild worden van deze film en je comment over de herhalende shots daar bovenop. De rest is actie en reactie. Het is je vergeven bij deze. En ja laten we het gezellig houden.

Beste Angel, ik heb gewoon in het algemeen mijn mening met kritische noot gegeven, en met een naar mijn idee redelijk uitgebreide onderbouwing. Je zal het ongetwijfeld ergens goed bedoelen, maar 'het is je vergeven'? Dat begrijp ik niet helemaal, wat heb ik in jouw ogen dan zo verkeerd gedaan? Had je liever 1 zin gewild in de trant van: wat een boutfilm, 2,5* zonder een uitleg erbij? Ik snap het aan de ene kant ook wel, als je zelf helemaal wild bent van een bepaalde film, dan kan een kritische mening overkomen alsof jouw 'kindje' wordt aangevallen.

Dat fenomeen ken ik zelf maar al te goed, ben immers ook niet perfect. En dat is zo leuk van een (gezellig) lopende discussie. Je had gerust kunnen vragen waarom ik de film dan zo traag vond of waarom ik mij wel stoor aan de herhalende shots. In plaats daarvan kom je over alsof je mij persoonlijk aanvalt, door te zeggen dat ik toch niet geloofwaardig ben, beperkt lees en dan dat denigrerende 'meneertje' naar mij toe. En dat wou ik gewoon even tegen je zeggen, dat ik dit niet zo leuk vond. Ik vind reviews lezen altijd leuk, zelfs negatieve. Gewoon om te brainstormen. Iedereen heeft persoonlijke wensen in een film en daardoor kun je vaak nuttige dingen uit een review halen, zowel uit positieve of negatieve reviews. Ik hou er alleen niet van als mensen aannames doen over een persoon of neerbuigend doen. Nogmaals, dit was wellicht niet je intentie, maar zo kwam je wel heel erg over. Maar goed, zand erover zou ik zeggen en fijne zondag nog!

Tot slot, Drive is echt niet een slechte film, als ik een film echt slecht vindt, dan kom ik eerder op een 2 of lager uit


avatar van misterfool

misterfool

  • 339 berichten
  • 730 stemmen

Misschien wel de sfeervolste film die ik ken. De welhaast Micheal Mann-achtige cinematografie wordt zelfs nog versterkt door de ultrastrakke synthpop van o.a Chromatics. Tel daar de onderhuidse spanning, het best beklijvende verhaal en de goede acteerprestaties bij op en je hebt een meesterwerk IMHO.


avatar van Rafke Pafke

Rafke Pafke

  • 471 berichten
  • 213 stemmen

Lavrot schreef:
(quote)

Hier het cruciale ontmaskeringsmoment (figuurlijk gesproken, uiteraard) : Drie van de vier maskers in de "trailer."

Doe er je voordeel mee.


Heb deze scene ondertussen al een aantal keren herbekeken. Maar het blijft me een raadsel wat hier te zien zou moeten zijn, dat een volledig ander licht werpt op de hoofdpersoon. Enlighten me please?


avatar van Agent47

Agent47

  • 79 berichten
  • 1805 stemmen

Trage film. Verhaallijn op papier is op zich nog wel ok, maar die herhaalde stiltes en saaie indruk van de film maakt het dit keer een onvoldoende resultaat voor mij. Jammer.


avatar van jopie87

jopie87

  • 35 berichten
  • 479 stemmen

Onvoorstelbaar saai....


avatar van Tiany

Tiany

  • 527 berichten
  • 754 stemmen

Deze film is deels traag en saai, en dan weer spannend. Er mag agressie in komen, maar persoonlijk vond ik het een beetje té. Al bij al was de film te doen,,,voor één keer.


avatar van nathaniel177

nathaniel177

  • 574 berichten
  • 2733 stemmen

Heerlijke film die ik ook al meerdere keren heb gezien. Verdiend zeker de 5 sterren.


avatar van Peterpan48

Peterpan48

  • 16 berichten
  • 13 stemmen

Aardig. Als er eenmaal actie is dan is dat ook vet. Het verhaal is niet heel origineel maar prima. Sommige scènes mooi in beeld,maar o o o af en toe ook frustrerend traag.

Ik vond Jake Gyllenhaal in lalala land al vreselijk maar dat lijzige geacteer van hem doet je soms hopen dat iemand hem ff goed door elkaar rost.


avatar van Cikx

Cikx

  • 2120 berichten
  • 1083 stemmen

Peterpan48 schreef:

Ik vond Jake Gyllenhaal in lalala land al vreselijk maar dat lijzige geacteer van hem doet je soms hopen dat iemand hem ff goed door elkaar rost.

Volgens mij heb je de verkeerde voor je.


avatar van Peterpan48

Peterpan48

  • 16 berichten
  • 13 stemmen

Ryan gosling natuurlijk. Sorry zat alweer in de volgende film?


avatar van Brandt

Brandt

  • 364 berichten
  • 293 stemmen

Ik lees louter jubelende recensies en de reacties van de movievreters zijn ook niet mis. Maar ik ben er nog niet helemaal uit. Ik zie dat het heel goed is geregisseerd en geacteerd, maar het raakt me niet. Een auto is voor mij een handig vervoermiddel, meer niet. Zou dat het zijn? Misschien dat ik deze film nog eens ga bekijken, voorlopig 3 sterren.


avatar van Angel9999

Angel9999

  • 230 berichten
  • 1631 stemmen

Op Imdb scoort deze film een 3.9. Ik begin te beseffen dat Moviemeter eigenlijk te klein is om een objectieve score te krijgen over een film want de relatieve kleinheid van Moviemeter vergroot de vervuiling van zielige mensen die het leuk vinden om een goede film naar beneden te halen. Dus steeds vaker ga ik naar Imdb. Jammer.


avatar van horizons

horizons

  • 5688 berichten
  • 2406 stemmen

Angel9999 schreef:

Op Imdb scoort deze film een 3.9. Ik begin te beseffen dat Moviemeter eigenlijk te klein is om een objectieve score te krijgen over een film want de relatieve kleinheid van Moviemeter vergroot de vervuiling van zielige mensen die het leuk vinden om een goede film naar beneden te halen. Dus steeds vaker ga ik naar Imdb. Jammer.

Wat boeit dat verschil? MM scoort volgens mij bij 90% van de films lager dan IMDb.


avatar van JeroenFR08

JeroenFR08

  • 557 berichten
  • 419 stemmen

Een halfje omhoog.

Herzieningen brengen meerdere elementen met zich mee: het verhaal kan in alle rust nog eens worden herleefd, de sfeer dankzij de muziek en beelden komen nog beter tot uiting en tot slot het grote geheel. Wat een schitterend plaatje heeft Refn weten neer te zetten met deze film.

Zoals ik al aangaf draagt de muziek aan de creatie van de sfeer bij. Niet voor niks kreeg Drive een Oscar nominatie voor de ‘score’. Mijn inziens had die verzilverd mogen worden, wat een lekkere vibe om haast bij weg te dromen.

De muziek in samenspraak met de beelden maakt de film af. Uiteraard zijn er de bekende shots van LA, maar ook zijn er nogal wat scènes die in het oog springen. Hoogtepunt hiervan is de scène in de lift. Schitterend hoe de tijd genomen worden voor de stap die Gosling neemt, door eerst Mulligen een duwtje naar achter te geven en haar innig te zoenen. Een soort last goodbye. Wat hierop volgt is een uitbarsting van geweld zoals we die van Refn kennen.

Uiteraard mag het sterke spel van de cast ook niet onbesproken blijven, met Gosling voorop.

Ben benieuwd wat Refn nog meer in huis heeft als regisseur, na de in mijn ogen alle 3 sterke werken Bronson, Only God Forgives en Drive.


avatar van Lavrot

Lavrot

  • 904 berichten
  • 0 stemmen

Voor kijkers die het verhaal toch nog niet helemaal begrepen zouden hebben volgt er deze spoiler, die de gehele structuur binnenstebuiten keert, of ondersteboven; in de zin van één fout blokje in een Rubiks Kubus, wat natuurlijk helemaal niet kan. Afijn, zie maar ...


Blanche en masker.


avatar van Brabants

Brabants

  • 2888 berichten
  • 2145 stemmen

Drive een film van Nicolas Winding Refn wat een van mijn favoriete regisseur is. Ook deze film doet zijn oeuvre niet tekort. Een protagonist die zich in de misdaad zwaar in de nesten weet te werken, veel geweld en weinig woorden. Veel spreekt bij deze regisseur tot de verbeelding. Ryan Gosling weet zich prima te vertegenwoordigen binnen dit geheel.


avatar van shrink

shrink

  • 2140 berichten
  • 2394 stemmen

Begint gaaf, maar wordt op een gegeven moment een beetje een gezapig filmpje. Had er meer van verwacht.


avatar van Lovelyboy

Lovelyboy

  • 3928 berichten
  • 2935 stemmen

Drive heel wat jaartje geleden op de gok meegenomen en in eerst instantie was ik in negatieve zin verbaasd en bracht de film totaal niet wat ik hoopte. Nu heel wat jaren later en vele kijkbeurten later ben ik volledig overtuigd van deze film.

Drive valt vooral op qua stijl, zalige cinematografie, briljante muziek, excessief geweld en goede acteerprestaties. Als eerst valt de koele en ondoorgrondelijke Gosling op die uiterst kundig de getaway uitvoert in het begin, iets wat hem goed ligt en graag doet zoveel is duidelijk. Overbodige dialogen wordt overgeslagen en de film richt zich vooral in de scenes met Mulligan op zwijgzame voor zichzelf sprekende momenten van chemie. Even lijkt voor Gosling alles op zijn plaats tot de terugkeer van Isaac en de problemen die hij met zich mee brengt. Je zou een hekel willen hebben aan Isaac, zo'n type dat zich een baasje waant, zijn vrouw slaat en dergelijke, maar het tegendeel is waar. Ondanks slechte keuzes en chantage lijkt het wel een aardig vent. Het nummer van Desire - Under your spell met de zwijgende blikken van zowel Gosling als Mulligan is tekenend en beklijvend.

Het tweede deel van de film gaat een volledig andere kant op met de uiteindelijk klus, achtervolging en schietpartij in het motel. Een aantal momenten van bijzonder excessief en grafisch geweld komen voorbij. Net als de nodige symboliek met de sluitende liftdeuren, waarna er slechts één weg open lijkt en de onvermijdelijkheid van dingen. Een keus die geen keus meer is, het moet zo...de opoffering en het wegrijdenis van mythische proporties. Het suggereert dat als deze held blijft rijden hij niet dood gaat.

Drive is een super stijlvolle klap in het gezicht met prachtige scherpe en kleurrijke shots die stripachtig aandoen. De film is recht toe recht aan, slaat overbodige dialogen over en moet het vooral hebben van blikken, lichaamstaal, en sfeervolle muziek, iets dat wonderwel slaagt. Daarnaast biedt de film slechts één weg, de weg van het onvermijdelijke. Dan is er de werkelijk briljant gekozen muziek met Kavinksy, Desire, Eletric Youth College en The Chromatics. Ronduit bijzondere muziek die zowel oud als vernieuwend aandoet en op bepaalde momenten op fantastische wijze de sfeer en film een extra lading geeft. Niet te vergeten een aantal prachtige shots, zoals die op het strand. Mulligan overtuigd me anders nooit zo, maar in deze film lijkt ze volledig op haar plaats. Cranston, Perlman en Brooks zijn allemaal het noemen waard. Tenslotte Gosling die op zich niet tot mijn favoriete acteurs behoort maar hier toch redelijk uit de verf komt, alhoewel, na het lezen van Onderhond's reactie vraag ik me toch af wat een acteur met iets meer charisma van deze rol gemaakt had. Desalniettemin, is een Drive een uber stijlvolle en innemende film.


avatar van deventerate

deventerate

  • 125 berichten
  • 179 stemmen

Interessante film. Eindelijk een misdaadfilm of zo iets wat niet te lang duurt. Met de weet dat het niet een lange film is heb ik er meer zin om naar te kijken. Verder vind ik de rol echt wel bij het beeld van Ryan Gosling passen.


avatar van goongumpa

goongumpa

  • 3057 berichten
  • 4083 stemmen

Gisteren nog eens herzien, en tegengevallen. Het liefdesverhaal is totaal niet overtuigend, het overgrote deel van de muziek zeurderig, en onze protagonist is een oliedomme pipo die de ene na de andere achterlijke keuze maakt. Blijft over: enkele geweldsscènes en auto-achtervolgingen die zeker in de canon thuishoren. En goede rollen van Ron Perlman en Albert Brooks als gangsters. 2.5*.


avatar van zoetzuur

zoetzuur

  • 14 berichten
  • 43 stemmen

Angel9999 schreef:

Op Imdb scoort deze film een 3.9. Ik begin te beseffen dat Moviemeter eigenlijk te klein is om een objectieve score te krijgen over een film want de relatieve kleinheid van Moviemeter vergroot de vervuiling van zielige mensen die het leuk vinden om een goede film naar beneden te halen. Dus steeds vaker ga ik naar Imdb. Jammer.

Een wat ouder bericht maar hier moet ik toch even op reageren. Een film beoordelen is per definitie subjectief 'een persoonlijke mening', dus ik weet niet wat jij bedoelt met 'objectieve score'. Verder ook een rare aanname dat mensen die deze film niet super vinden zielig zijn en express lage scores zouden geven.

Mijn mening(!) is dat deze film gewoon niet zo geweldig is. Vooral het tempo is echt te traag, ik snap dat tempo een instrument kan zijn maar hier is dat gewoon overdreven en ergert het. Verder is het verhaal flinterdun en komen karakter amper uit de ver door gebrek aan dialoog. Acteerwerk en beeld zijn wel prima maar dit is zeker geen topper.


avatar van Angel9999

Angel9999

  • 230 berichten
  • 1631 stemmen

zoetzuur schreef:

(quote)

Een wat ouder bericht maar hier moet ik toch even op reageren. Een film beoordelen is per definitie subjectief 'een persoonlijke mening', dus ik weet niet wat jij bedoelt met 'objectieve score'. Verder ook een rare aanname dat mensen die deze film niet super vinden zielig zijn en express lage scores zouden geven.

Mijn mening(!) is dat deze film gewoon niet zo geweldig is. Vooral het tempo is echt te traag, ik snap dat tempo een instrument kan zijn maar hier is dat gewoon overdreven en ergert het. Verder is het verhaal flinterdun en komen karakter amper uit de ver door gebrek aan dialoog. Acteerwerk en beeld zijn wel prima maar dit is zeker geen topper.

Hoe meer mensen op een film stemmen, hoe objectiever de score....maar mijn opmerking die jij citeert, is al van best lang geleden en mijn verontwaardiging is wel inmiddels afgezwakt.


avatar van Kronos

Kronos

  • 1009 berichten
  • 1478 stemmen

Angel9999 schreef:

Hoe meer mensen op een film stemmen, hoe objectiever de score....

Meningen, hoeveel je er ook bij elkaar optelt, blijven altijd subjectief. Op IMDb scoren overigens alle films hoger dan op MusicMeter. Een gemiddelde zegt niks over hoe goed een film (objectief) is. Het zegt alleen wat een bepaalde groep gemiddeld op een bepaalde film gestemd heeft.

En over 'vervuiling van zielige mensen die het leuk vinden om een goede film naar beneden te halen', daarmee zeg je iets over jezelf gezien je zeer lage stem bij de algemeen hoog gewaardeerde film Cidade de Deus, die dus volgens jouw redenering een objectief goede film is.

Gewoon inzien en aanvaarden dat het om smaak gaat en dat smaken verschillen. Moeilijk hè.


avatar van Angel9999

Angel9999

  • 230 berichten
  • 1631 stemmen

Kronos schreef:

(quote)

Meningen, hoeveel je er ook bij elkaar optelt, blijven altijd subjectief. Op IMDb scoren overigens alle films hoger dan op MusicMeter. Een gemiddelde zegt niks over hoe goed een film (objectief) is. Het zegt alleen wat een bepaalde groep gemiddeld op een bepaalde film gestemd heeft.

En over 'vervuiling van zielige mensen die het leuk vinden om een goede film naar beneden te halen', daarmee zeg je iets over jezelf gezien je zeer lage stem bij de algemeen hoog gewaardeerde film Cidade de Deus, die dus volgens jouw redenering een objectief goede film is.

Gewoon inzien en aanvaarden dat het om smaak gaat en dat smaken verschillen. Moeilijk hè.

Nee hoor, is niet moeilijk en ook ik ben uiteraard soms subjectief aan het oordelen. Maar ik blijf er bij dat hoe meer meningen, hoe objectiever het resultaat en dat wil dan niet zeggen dat de uitkomst puur objectief is maar in ieder geval een stuk minder subjectief. :-P


avatar van Kronos

Kronos

  • 1009 berichten
  • 1478 stemmen

Angel9999 schreef:

ik ben uiteraard soms subjectief aan het oordelen.

Niet soms maar altijd.

Angel9999 schreef:

Maar ik blijf er bij dat hoe meer meningen, hoe objectiever het resultaat en dat wil dan niet zeggen dat de uitkomst puur objectief is maar in ieder geval een stuk minder subjectief.

Dan begrijp je het gewoon niet. Objectiviteit gaat over feiten. Jouw oordeel over een film niet. Die is gebaseerd op jouw persoonlijk mening. En honderdduizend oordelen over een film zijn gebaseerd op honderdduizend persoonlijke meningen. De smaak van een individu of de smaak van een groep, het blijft gewoon een kwestie van smaak.


avatar van Angel9999

Angel9999

  • 230 berichten
  • 1631 stemmen

Kronos schreef:

(quote)

Niet soms maar altijd.

(quote)

Dan begrijp je het gewoon niet. Objectiviteit gaat over feiten. Jouw oordeel over een film niet. Die is gebaseerd op jouw persoonlijk mening. En honderdduizend oordelen over een film zijn gebaseerd op honderdduizend persoonlijke meningen. De smaak van een individu of de smaak van een groep, het blijft gewoon een kwestie van smaak.

Ik ben het totaal niet met je eens. Ik kijk echt naar de kwaliteit van een film en volgens mij velen met mij en dan laat ik mijn persoonlijke smaak met enige regelmaat achterwegen.


avatar van Lavrot

Lavrot

  • 904 berichten
  • 0 stemmen

Over smaak valt niet te twisten, over goede of slechte films des te meer. Ene HULK heeft prachtig opgesomd welke 4 criteria bij een film van belang zijn (jammer van die hoofdletters):

https://birthmoviesdeath.com/2013/06/05/film-crit-hulk-smash-hulk-vs.-spoilers-and-the-4-levels-of-how-we-consume-a

Vooral nr 4 is bij Drive voor de doorgewinterde filmkijker van groot belang: de regisseur doet namelijk een beroep op de nieuwsgierigheid (kennis over het filmmaken) van zijn publiek en heeft een scala aan subliminale boodschappen in zijn film verstopt: Bekijk bijvoorbeeld de autodiefstal-scène frame voor frame en zie wat er met die o zo mooie en overdreven handschoentjes gebeurt..

In een interview vertelde Nicolas Winding Refn dat hij alle scènes in één keer had opgenomen. In hoeverre dit een leugen is of welgeplaatste ironie mag na het zien van alle schaduw-varianten van de vluchtauto op de parkeerplaats tijdens de "heist" toch geen vraag meer zijn ?!

Voor mij is het sowieso geen vraag of Nicolas Winding Refn leentjebuur speelt bij grootmeester David Lynch om droomlogica aan Drive toe te voegen.


avatar van Kronos

Kronos

  • 1009 berichten
  • 1478 stemmen

Angel9999 schreef:

Ik ben het totaal niet met je eens. Ik kijk echt naar de kwaliteit van een film en volgens mij velen met mij en dan laat ik mijn persoonlijke smaak met enige regelmaat achterwegen.

Alsof wat jij als de kwaliteit van een film ervaart niet persoonlijk en dus volstrekt subjectief is.

Er zijn inderdaad velen met jou, die denken dat hun mening objectiever is dan die van een ander.


avatar van rep_robert

rep_robert

  • 27517 berichten
  • 4085 stemmen

Even wat anders. Waar in vredesnaam staat een 3,9 beoordeling op IMDB? Ik zie toch echt een 7,8 staan op basis van ruim 555.000 stemmen


avatar van rep_robert

rep_robert

  • 27517 berichten
  • 4085 stemmen

Kronos schreef:

(quote)

Niet soms maar altijd.

(quote)

Dan begrijp je het gewoon niet. Objectiviteit gaat over feiten. Jouw oordeel over een film niet. Die is gebaseerd op jouw persoonlijk mening. En honderdduizend oordelen over een film zijn gebaseerd op honderdduizend persoonlijke meningen. De smaak van een individu of de smaak van een groep, het blijft gewoon een kwestie van smaak.

Als je puur wetenschappelijk kijkt, worden feiten ook altijd beïnvloed door waarnemingen en die kunnen beïnvloed worden door externe factoren, waardoor het subjectief wordt. Een feit is niet meer dan een stelling die dusdanig door (veel) mensen vastgesteld wordt en aannemelijk is, dat het als een feit gezien kan worden.