Genre: Misdaad / Drama
Speelduur: 100 minuten
Oorsprong:
Verenigde Staten
Geregisseerd door: Nicolas Winding Refn
Met onder meer: Ryan Gosling, Carey Mulligan en Bryan Cranston
IMDb beoordeling:
7,8 (755.177)
Gesproken taal: Engels
Releasedatum: 3 november 2011
On Demand:
Bekijk via Pathé Thuis
Bekijk via CineMember
Bekijk via CANAL+
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot Drive
"There are no clean getaways."
In Drive staat een Hollywood-stuntrijder centraal, een eenzaat van nature, die er een bijverdienste als bestuurder van de vluchtwagen in de criminele onderwereld op nahoudt. Hij haalt zich de woede op de hals van een van L.A.'s gevaarlijkste mannen nadat hij de ex-criminele echtgenoot van z’n mooie buurvrouw helpt bij een klus die helemaal fout afloopt. De enige manier om haar te beschermen en in leven te blijven is doen wat hij het beste kan: rijden.
Externe links
- Zoek naar deze film op dvd/blu-ray op Amazon
- IMDb (7,8 / 755177)
- Trailer (YouTube)
- Drive (BoekMeter)
- Drive (MusicMeter)
- Pathé Thuis: vanaf € 5,99 / huur € 2,99
- Kijk op Cinemember
- Kijk op Canal Digitaal
Social Media
Acteurs en actrices
Driver
Irene
Shannon
Bernie Rose
Standard
Blanche
Nino
Benicio
Tan Suit
Cook
Reviews & comments
booyo
-
- 646 berichten
- 1678 stemmen
Wat mij betreft de beste scene van de film ace leader, prachtig! Wat een onwijs intens en bedreigend sfeertje heeft Drive zeg. Zelfs ogenschijnlijk normale dialogen komen beklemmend over. Van begin tot eind genoten!
4,5*
glenn2509
-
- 36 berichten
- 872 stemmen
Supertrage film.......duidelijk niet mijn film met een heel dun verhaal.. De film is ook heel donker...weinig heldere mooie beelden... Ik ben echt verbaasd over de hoge waarderingen hier...en dacht dat de film toch eens zou beginnen...helaas. Normaal gesproken zet ik een dergelijk trage film na een half uur uit. Tot overmaat van ramp werden bepaald scenes nog eens extra vertraagd... 2*
ace leader
-
- 3343 berichten
- 0 stemmen
Wat mij betreft de beste scene van de film ace leader, prachtig!
Vind ik dus ook 
sofripa
-
- 1516 berichten
- 1143 stemmen
Somberheid troef
Dat zo samengevat hebbende is dit bepaald geen slechte film. Prachtig hoe een goed spelende Gosling in het licht (nou ja..) van de camera wordt gepakt. Mooi verhaal, in die zin dat de hoofdrolspeler steeds verder afglijdt in een moeras van geweld. Geen houden aan...
Mulligan zet haar rol mooi breekbaar neer, Perlman is overbodig (jammer....) maar Brooks speelt weer lekker naturel. En uiteraard moet de regisseur met Valhalla Rising op zijn conto, nog ff een bak bloed kwijt
.
'Drive' is anders....3,5 sterren
Cali
-
- 24 berichten
- 111 stemmen
Wat een heerlijke film en wat een enorm grote baas is Ryan Gosling in die film. De heerlijke soundtrack, het naargeestige sfeertje icm het lage tempo waarin deze film zich afspeelt (daar ben ik sowieso een groot liefhebber van), de momenten van ultra-violence, kan niet wachten om hem in de bios te kunnen aanschouwen. Als ie dan weer zo'n indruk maakt dan komt ie wsl wel in m'n top 10 allertijden te staan.
Hele dikke 4*
rep_robert
-
- 27517 berichten
- 4085 stemmen
De grote klapper van het PAC festival werd op het einde vertoond en Drive had wat dat betreft een reputatie waar te maken(afgaande op Naomi Watts en consorten).
Gelukkig lost Drive die dan ook met gemak in. Drive is een fenomenale actie/drama/misdaad film dat op alle facetten ongelooflijk goed is uitgewerkt. Gosling zet alweer een uitstekende prestatie neer en toont bijzonder veelzijdig te zijn. Ik verwacht een gigantische carrière voor deze jongen.
Kreeg af en toe Patrick Bateman(American Psycho) achtige flashbacks tijdens Drive. Op het ene moment lijkt hij een verlegen jongen die niet goed met bepaalde situaties weet om te gaan om vervolgens te veranderen in een koele kikker wanneer het op het gebied van zijn werk als chauffeur gaat.
Maar kreeg vooral dat gevoel toen hij koel met bloed op zijn gezicht in die motelkamer stond nadat hij een vuurgevecht op brute manier had gewonnen.
Uiteindelijk is hij natuurlijk wel een good guy natuurlijk en dat maakt zo'n personage nog interessanter.
Wat verder opvalt is de zeer sfeervolle muziek die in de film voorkomt, nergens teveel of te storend aanwezig. Altijd op de goede momenten en het klinkt gewoon zo lekker. Past echt perfect bij dat nachtelijke sfeertje op de straten van L.A.
Verder ook veel gespeel met het licht en af en toe druipt de klasse er toch van af. Kon echt genieten van veel sfeervolle scenes, om als groot voorbeeld de wraakactie van Gosling op het personage van Perlman. Fingerlicking cinema! Verder mag jij mij altijd wakker maken van die Helicopter shots van een nachtelijk ritje door een stad heen en een chill muziekje op de achtergrond.
Daarnaast had ik me een slomere film voorgesteld. Tuurlijk is de film niet snel en hoef je niet een film vol explosies en constante actie te verwachten. Maar de momenten zijn zeer goed gedoseerd en wanneer je actie in de film tegenkomt dan komt het op een schokkende manier op je af. Zeer bruut!
Een perfecte mix van drama, actie en vooral ook spanning tijdens de klusjes van Gosling als chauffeur. Count me in voor een herziening binnenkort!
4,5*
Naomi Watts
-
- 54554 berichten
- 3155 stemmen
. Wist wel dat je dit iets ging vinden.
Ik moet dit aan iedereen vragen die de film gezien heeft; wat vond je van de headshot van Christina (Blanche)? Die was totaal off the charts of niet? 
rep_robert
-
- 27517 berichten
- 4085 stemmen
Dat was wel even een OMFG moment ja haha. Het doortrappen op die kop van die gast in de lift was ook een zeer fijn moment. Dat soort momenten maken een film als dit toch compleet. Maar vooral ook lekker ranzig.
Naomi Watts
-
- 54554 berichten
- 3155 stemmen
Dat vind ik ook zo sterk aan Drive. Gewoon die lichte vorm van expliciet geweld, zo effectief maar lang niet zo pretentieus cool als Tarantino het doet maar wel met hetzelfde effect (imho nog meer).
rep_robert
-
- 27517 berichten
- 4085 stemmen
Bij Tarantino kan je het natuurlijk ook wel verwachten. Hier komt het telkens een beetje out of the blue. Zaten naast de vele leuke dames ook ouderen in de zaal vandaag, denk dat die het minder kunnen waarderen 
rep_robert
-
- 27517 berichten
- 4085 stemmen
Geen vrijetijds muziek voor mij persoonlijk, maar o zo lekker in combinatie met de beelden van Drive. Dat deuntje werkt hypnotiserend.
Mr_White
-
- 2067 berichten
- 0 stemmen
Nu op het PAC Festival dus voor de tweede keer gezien en de film heeft nog niets ingeleverd. Integendeel, ik voelde mijn hele huid wederom krioelen met spanning en al wetende wat er zou komen waren de tintelingen alleen maar sterker. Zo'n onderhuidse kriebels heb ik niet meer gehad sinds ik There Will Be Blood voor het eerst zag.
rep_robert
-
- 27517 berichten
- 4085 stemmen
Hoe zat het met je hartslag bij die overval scene op de winkel? 
Mr_White
-
- 2067 berichten
- 0 stemmen
Joh, ik zweer dat ik serieus bijna een hartaanval kreeg toen de film begon en ik pas echt besefte hoe geobsedeerd ik was om de film nogmaals te zien voordat hij officieel uit komt. De opening, de overval, het motel, de stripclub, de lift, het strand, mijn zenuwen waren weer helemaal kapot.
Number23
-
- 8638 berichten
- 5685 stemmen
Wow, aparte film zeg. Het begin zet gelijk een fijne toon en creeert een eigenzinnige sfeer. De muziek ook heel erg aanwezig op een fijne manier. De film is wel een beetje traag, maar zelfs ik kan niet ontkennen dat er een duidelijk voelbare en toch onderhuidse en subtiele schoonheid in deze film zit. Ik moet hem nog een keertje zien denk ik. En weer heeft Gosling mij overtuigd van zijn kunnen, 2 keer in een dag nog wel! Verder goede bijrollen van vooral Cranston en Perlman, Mulligan en Isaac. Ook visueel een pareltje soms.
cordiacovens
-
- 1526 berichten
- 1447 stemmen
GEWELDIGE FILM!!
Ryan Gosling speelt in Drive een geweldig personage die best zachtzinnig lijkt maar een echt koele gast is. wat de film voor mij bijzonder maakt is de manier waarop gefilmd en ge-edit is. de langzame shots plus de keiharde en soms gruwelijke actie is echt waanzinnig goed in deze film gebracht. de film is idd niet snel maar dat past hier ook imo niet bij. door de manier van hoe de film loopt word de spanning geweldig intens en hierdoor zit je op het puntje van je stoel. voor mij tot nu toe de film van dit jaar. denk dat ik deze snel ga herzien en misschien zit er wel een 5* in voor deze geweldige film.
pomelo7
-
- 55 berichten
- 2148 stemmen
Gemiddelde film. De harde scene's doet me erg denken aan 'a History of Violence'. Voor de rest ook weinig vernieuwing op de retro-achtige sfeer na.
BobDemper
-
- 50 berichten
- 115 stemmen
Vond het lastig hier me vinger op te krijgen.
Enerzijds een erg gestileerde film wat prachtig samenwerkt met de plotselinge uitbarstingen van expliciet geweld (de vrouw naast me zat bijna tegen het plafond aan!)
Verhalend vind ik deze film wat tekort doen maar binnen het eigen wereldje wat er geschept is, blijft het wel interessant om naar te kijken.
Ryan Gosling vertolkt de rol van Drive erg overtuigend maar toch vond ik het karakter erg moeilijk te geloven. Het spel van Carey Mulligan was minder dan ik had verwacht en haar rol was ook niet erg boeiend.
Typisch een film die ik graag nog een keer zou zien en op hele andere manier kan beleven!
Franky1987
-
- 9 berichten
- 495 stemmen
Ik had een hoge verwachting van deze film aangezien deze film vrij hoog beoordeeld is. Helaas vond ik de film echt waardeloos. Ontzettend traag en slaapverwekkend, maar omdat je toch denkt dat er nog een omslag komt wat de hoge beoordelingen verklaart blijf je kijken. Wat mij betreft 100 min van mijn leven weggegooid
erpunited
-
- 647 berichten
- 2591 stemmen
Goede film. Het sfeertje dat de film mee brengt. Super geacteerd. Had van mij alleen wel wat meer actie in mogen zitten. Maar zeker een aanrader
sofripa
-
- 1516 berichten
- 1143 stemmen
Wat mij betreft 100 min van mijn leven weggegooid
Je bent nog jong, dus niks aan de hand 
code9
-
- 418 berichten
- 1856 stemmen
Ook mij deed deze film onmiddellijk denken aan Michael Mann en het meer duistere 'The Driver' (1978). Prima sfeer en hele mooie plaatjes met uitgekiend kleurgebruik, vond alleen de film jammer genoeg na 1 uur wat wegzakken en enigszins in een anticlimax eindigen. Ook de soundtrack vond ik niet geheel geslaagd en een enkele keer zelfs storend. Verder (te) weinig kunsten van de 'driver' gezien. Al met al -zeker gezien de vele lovende kritieken hier- een lichte teleurstelling.
3,5*
Tonypulp
-
- 21231 berichten
- 4608 stemmen
Na het schrijven van de review voor Eigenwereld.nl heb ik 'm maar meteen verhoogd naar 5*.
Dit soort werk verdient het om eens flink te shinen tussen al het Hollywood meuk van de laatste jaren waar verschillende aspecten vaak worden verwaarloost voor het goedkope effectbejag. In tegenstelling tot 'Driver', die in de vlekkeloze combinatie juist uitblinkt. Review volgt nog.
martijn011
-
- 2034 berichten
- 1309 stemmen
Sodemieter, wat een verrekt goeie film!
Dit kan maar zo dé film van het jaar worden! Ongelooflijke sterke rol van Ryan Gosling, die het dit jaar toch al heel druk had.
Deze rol speelt hij verschrikkelijk goed. Het ene moment een lieve, stille en zorgzame jongen, dan weer een ijzig kille moordenaar en verschrikkelijk goeie chauffeur.
Het hele sfeertje wat de film schept is er één die ik zelden heb gezien. Zat geregeld op het puntje van m'n stoel en had het soms niet meer van de zenuwen. De kills waren keihard, paste precies in de film.
Sommige momenten blijven ongetwijfeld nog lang op m'n netvlies branden, vooral de liftscene en de eerste overval en vlucht voor de politie waren de beste cinema sinds jaren. De muziek was ook meesterlijk. Klopte gewoon. En dan te bedenken dat ik dat soort muziek nooit gewoon zo zou luisteren. Maar in de stijl van de film paste het naadloos.
Enige kritiekpuntje, als ik dat al zou hebben, is dat ik nog wel meer 'drivekunsten' had willen zien. Maar dat is meer persoonlijke smaak dan een gebrek van de filmmakers. Die drivescenes zien er zo goed uit, daar kon ik geen genoeg van krijgen.
Bijna alles klopt aan deze film en ik weet nu al dat deze binnen zeer korte tijd snel herzien gaat worden.
Voor nu een dikke 4,5*. Kans op verlaging is nihil, kans op verhoging na herziening groot.
Topper!
dutchtuga
-
- 16970 berichten
- 4101 stemmen
Ik word wel erg nieuwsgierig van al die lovende reacties hier.
martijn011
-
- 2034 berichten
- 1309 stemmen
De stemhistorie laat wel duidelijk een dalende lijn zien. Jammer dat toch niet iedereen deze film weet te waarderen..
Naomi Watts
-
- 54554 berichten
- 3155 stemmen
Niet meer dan logisch. Straks komt ie dan nog beschikbaar voor het mainstream publiek en bij de dvd/bd release kan het nog erger worden.
rep_robert
-
- 27517 berichten
- 4085 stemmen
Dat krijg je wanneer je een spetterende film vol actie en weinig rustmomenten verwacht. Heb de trailer (nog) niet gezien, is die ook net zo misleidend als bv. de trailer van the American?
Naomi Watts
-
- 54554 berichten
- 3155 stemmen
Vind de trailer echt insinueren naar een Hollywoodiaanse heist flick.
rep_robert
-
- 27517 berichten
- 4085 stemmen
Ja, jammer. Heb mensen zelf ook al moeten waarschuwen dat dit geen Hollywood flick is.
Het laatste nieuws

Geprezen biografische sportfilm 'Moneyball' met Brad Pitt verdwijnt binnenkort van Netflix

Oekraïense postapocalyptische oorlogsfilm 'Atlantis' is een kijktip op NPO Start Plus

Zaterdag kijk je op televisie naar Robert De Niro in de legendarische maffiafilm 'Casino'

Dit is alles wat je moet weten over de komende Netflix-film 'War Machine' van Patrick Hughes
Bekijk ook

Django Unchained
Western / Actie, 2012
2.178 reacties

Donnie Darko
Mystery / Drama, 2001
4.059 reacties

Prisoners
Thriller, 2013
682 reacties

Warrior
Drama / Sport, 2011
847 reacties

Whiplash
Drama / Muziek, 2014
431 reacties

City Girl
Drama, 1930
11 reacties
Gerelateerde tags
diefstalcar mechanicstuntmanwraakbuurmangeorganiseerde misdaadpolice chasebeaten to deathlos angeles, californiëwreedheidjacket geweldauto achtervolgingscorpion getawaytoothpick getaway drivercrime lordstunt driver existentialismneo-noirsilent protagonisthammer
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.








