Trolljegeren (2010)
Genre: Mockumentary / Fantasy
Speelduur: 103 minuten
Alternatieve titels: Trollhunter / The Troll Hunter
Oorsprong:
Noorwegen
Geregisseerd door: André Øvredal
Met onder meer: Otto Jespersen, Hans Morten Hansen en Tomas Alf Larsen
IMDb beoordeling:
6,9 (82.915)
Gesproken taal: Noors, Pools en Engels
Releasedatum: 12 mei 2011
On Demand:
Bekijk via Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot Trolljegeren
"You'll believe it when you see it!"
Een mockumentary over trollen in Noorwegen. Het verhaal stelt dat er in afgelegen gebieden in het noorden van Noorwegen een trollenpopulatie leeft, die al tijden verborgen wordt gehouden van de bevolking. Een documentaireploeg gaat op zoek naar de wezens en probeert uit te vinden hoe de vork in de steel steekt.
Externe links
Acteurs en actrices
Hans
Thomas
Johanna
Kalle
Finn
Malica
E-plant Manager
Polish Bear Hunter
Campsite Owner
Polish Bear Hunter
Video's en trailers
Reviews & comments
dominion
-
- 4062 berichten
- 0 stemmen
Weet iemand al hoeveelste hij in April uitkomt.
dominion
-
- 4062 berichten
- 0 stemmen
Is hij voor 12 of 16 jaar en ouder ?
Anders word ik niet toegelaten.
Mattie187
-
- 9 berichten
- 58 stemmen
Heb eergisteren de film gezien en ik vond hem echt heel goed voor een Cammovie.. super goede special effects en niet te schokkerig op film gezet.
Van mij had de film nog wel wat langer mogen duren, zodat ze aan bepaalde punten wat meer aandacht hadden kunnen besteden.
Reinbo
-
- 70660 berichten
- 0 stemmen
Is hij voor 12 of 16 jaar en ouder ?
Anders word ik niet toegelaten.
Denk 12 jaar.
kappeuter (crew films)
-
- 74672 berichten
- 5984 stemmen
Volgens Pathé komt hij pas op 12 mei uit.
Dat klopt. Ik heb die datum alsnog ingevoerd.
Reinbo
-
- 70660 berichten
- 0 stemmen
De leeftijd is 16 jaar: KIJKWIJZER.nl:
Vraag me af hoe ze daar op uit zijn gekomen. Dacht zelf eerder nog aan AL dan 16 (Heb vroeger zelf in de filmkeuring gezeten, was toen vrijwel zeker op 12 uitgekomen.) Vraag me af of hij uberhaupt wel gekeurd is, misschien dat ze liever 16 hebben, omdat dat aantrekkelijker is voor de marketing. Het moet natuurlijk wel spannend schijnen te zijn.
parcivalis
-
- 298 berichten
- 353 stemmen
Geslaagde film, erg grappig en fijne FX:
http://www.storedyret.com/forum/viewtopic.php?p=20154&sid=4af65ed79e4db9bd105969576c777111]Det Store Dyret • Se emne - Trolljegeren - Raglefant-sekvensen - storedyret.com
snivoos
-
- 31 berichten
- 224 stemmen
Leuke special effects.
Te makkelijk: een niet enge versie van Blair Witch. Ik had er meer van verwacht.
digi
-
- 58 berichten
- 91 stemmen
Leuk om eens een film over trollen te zien en de locaties in Noorwegen zijn ook schitterend.
Helaas zat er geen spanning in de film en ik vond de special effects ook niet bijzonder.
De dode beer kwam duidelijk uit de speelgoedwinkel en sommige bewegingen van de trollen waren ook heel onnatuurlijk, zoals op de brug met de geiten.
De geitenscene en de scene met de jeep en de grote troll waren gejat uit Jurassic Park en de rest had natuurlijk grote overeenkomsten met de Blair Witch Project.
Ik kijk uit naar een eventuele remake uit Hollywood met een groter budget.
JTSP
-
- 16 berichten
- 15 stemmen
Verrassend, had een en of ander sprookje verwacht, maar dat viel 100% mee, en de trollen zijn echt mooi gedaan, geen horror of zo, wel een mooi filmpje over Noorse sagen in dit geval dus trollen.
henkula
-
- 934 berichten
- 4990 stemmen
sprookjes zijn eigenlijk griezelig, ik geloof dat de Grim broeders een aantal hebben vertaald en er een happy end aan gegeven. het is een kinderfilm, maar om samen met de ouders te gaan kijken. want dit sprookje heeft niet eens een einde.
jvg
-
- 23 berichten
- 26 stemmen
Redelijke film. De spanning wordt in ieder geval vast gehouden. Die grote trol is inderdaad mooi gedaan.
gijsvogel
-
- 225 berichten
- 940 stemmen
Aardig!
Leuke/goede film zo ff tussendoor.
Het mockumentary detail werkt leuk in deze.
Noorse heimat zorgt vaak al voor weer net even een ander smaakje, en dat is dan bij deze ook weer prettig voor de afwisseling tussen al het Amerikaanse geweld.
Verhaal behoeft voor mij een stukje terugschakeling qua mindset. fantasy/sprookjes achtige dingen zijn nou eenmaal niet mijn ding.
Maar toch is het totaal van deze leuk.
Soort van spanning wat er nou eigenlijk komen gaat, wat doet die Hans nou voor werk etc...
Erg mooie scenery, maarja, t is volgensmij gewoon ook een mooi land.
De daadwerkelijke trollen in de film kun je idd als knullig in elkaar gezet bestempelen, maar het past verder prima bij het geheel.
en daarbij, hoe ziet een trol er dan werkelijk uit...
Wat dat betreft voor mij geen storende factor.
Wel een aanzienlijke vleug ongeloofwaardigheid hierin, en dat kwam een beetje door het gebrek aan binding tussen de hoofdrolspelers.
Het feit dat er eentje halverwege om het leven komt wordt na het negeren hiervan redelijk vlot weggesneden tot de aanbreng van een vervanger waar we vervolgens niet echt een band mee mogen krijgen van de regisseur.
De door de trein ingevlogen vervangster stapt verder ook zonder enig bezwaar of info vooraf in de auto, en het moet allemaal maar prima zijn dan.
Hier laat de regie wel iets liggen IMHO.
Algeheel dus wel een aardig plaatje, zoals ik al zei is het altijd leuk om weer eens iets anders als de standaard handel voorbij te zien komen.
3,5*
Actarus
-
- 502 berichten
- 2284 stemmen
De door de trein ingevlogen vervangster stapt verder ook zonder enig bezwaar of info vooraf in de auto, en het moet allemaal maar prima zijn dan.
...zij vraagt zich zelfs nog niet af waarom haar collega's zóóó stinken! 
dominion
-
- 4062 berichten
- 0 stemmen
De leeftijd is 16 jaar: KIJKWIJZER.nl:
Dan moet ik met mijn ouders gaan 
Tomsheep
-
- 152 berichten
- 247 stemmen
Ik heb de film twee weken terug gezien. Op dat moment vond ik het een leuke wegkijkertje , maar Ik moet zeggen dat ik sindsdien menig maal met plezier terug heb moeten denken aan deze film.
En hoe meer ik over deze film terugdenk hoe beter ik hem vindt worden.
Ik kan helaas niet helemaal goed uitleggen wat het is, maar ik vind dit gewoon een toppertje. De balans tussen, humor, absurdisme, actie, avontuur en special effects in een niet bombastische setting, maar wel lekker rauw in een prachtig landschap.
Maar hoe meer ik eraan terug denk toch vooral HUMOR (die bij mij een beetje laat valt dan) ! Film is eigenlijk een dikke knipoog.
Aanrader !
Cenkchief
-
- 39 berichten
- 34 stemmen
tja, ik heb hem na 20 minuten afgezet, want hij kon mij werkelijk niet boeien. Toen voor de eerste keer de trol in beeld kwam waande ik me in de Efteling.
Het enige wat ik wel kon waarderen waren de schitterende natuurshots van Noorwegen.
gijsvogel
-
- 225 berichten
- 940 stemmen
tja, ik heb hem na 20 minuten afgezet, want hij kon mij werkelijk niet boeien. Toen voor de eerste keer de trol in beeld kwam waande ik me in de Efteling.
Het enige wat ik wel kon waarderen waren de schitterende natuurshots van Noorwegen.
Film afzetten betekent eigenlijk ook geen cijfer geven.... 
Reinbo
-
- 70660 berichten
- 0 stemmen
Wat is er mis met de Efteling? Lijkt me toch juist goed als de trol eenzelde gevoel van plezier en verwondering oproept als sprookjes doen.
joolstein
-
- 10841 berichten
- 8938 stemmen
Kijk hier hou ik nu van erg over de top en met een klein budget toch een fantastische film maken. Dat Noorse knullig wat in de film zit is zó fijn. Hij is zelf soms redelijk spannend. Zo zie je maar trollen, weerwolven en andere sage-figuren bestaan echt.
Cenkchief
-
- 39 berichten
- 34 stemmen
Film afzetten betekent eigenlijk ook geen cijfer geven....
de puntje waren voor de natuur shots 
JacoBaco
-
- 10573 berichten
- 2405 stemmen
Eindelijk een goede film wat zich volledig op Trollen oriënteert en welk land is daar nu beter in dan een land als Noorwegen, Zweden of Finland? Trollen komen vooral voort uit de Noorse mythologie en in Noorwegen wonen nog geen 5 miljoen mensen. Maar het land is wel bijna 10x zo groot dan Nederland. Dus ja, een ideaal land voor Trollen om te vertoeven.
Wat kun je nou verwachten bij deze film. Allereerst betreft het een mockumentary en een goed voorbeeld voor een andere bekende mockumentary is de film Brüno. Het is natuurlijk een Noorse film, dus het zou jammer zijn als iemand zich aan de Noorse taal stoort. Maar het belangrijkst is: Je kunt natuurlijk Trollen verwachten! Ik heb overigens nooit geweten dat Trollen niet van Christelijk bloed houden en eigenlijk vind ik dat bijzonder grappig. En volgens de verhalen klopt het nog ook!
Hier volgt een stukje uit een Trollenverhaal:
De twee jongetjes waren net in slaap gevallen toen zij weer wakker werden van een gesnuif. De jongens spitsten hun oren luisterden of het een dier of een bostrol was. Het gesnuif kwam steeds dichterbij en plotseling hoorden zij: ''Ik ruik het bloed van een Christen''. Ze hoorden voetstappen die zo zwaar waren dat grond ervan schudde. Er was een trol in de buurt!
Bron: http://www.trollenpad.nl/Noorwegen/heidaltrol.htm
Er zit dus voldoende humor (en knipogen) in de film. De film verloopt lekker vlot. De spanning zit op een goed niveau, maar eng is het niet. In het begin wanneer de eerste Trol in beeld verschijnt, maakte ik mij een klein beetje zorgen, want deze Trol ziet er toch net even te CGI-achtig uit. Gelukkig vind ik dat de Trollen er later in de film veel beter uitzien. Er worden hier en daar wat boeiende details verteld over de Trollen, maar het blijven uiteindelijk gewoon stinkende, lelijke, smerige en mysterieuze wezens. Ze zien er naar mijn idee traditiegetrouw uit en dat bevalt je of dat bevalt je niet. De personages komen niet kunstmatig over zoals in veel Hollywood films. Zoiets blijft altijd een voordeel. De mensen komen vaak zo lekker echt over in films buiten Hollywood om. Nou, wat kan ik verder nog over deze film zeggen? Ik heb genoten.
Als laatst nog even wat Noorse humor. Na de aftiteling verschijnt dit in beeld: No trolls were harmed during the making of this movie.
En het staat eigenlijk nu al buiten kijf dat Hollywood er een remake van maakt.
3,5*
P.S. Ach ja, ik loop blijkbaar al maanden achter. Noorse Troll Hunter krijgt remake | MovieSense - Online filmmagazine
weerwolf
-
- 19 berichten
- 142 stemmen
leuke film met plezier naar zitten kijken wist van het begin tot het einde mijn aandacht vast te houden weer eens wat anders deze film een aanrader
Muyo
-
- 155 berichten
- 1192 stemmen
Naar mijn inzien is dit een redelijk goede mockumentary van een stel jongeren die op onderzoek uitgaan in de bergen en bossen van Noorwegen naar een trollenpopulatie.
Deze film heeft erg veel weg van 'The Blair Witch Project'.
Het is net eender gefilmd en de overeenkomsten en de doelstelling komt op het zelfde neer.
Toch vind ik deze film beter.
De kleine details, de personages, de apparatuur die ze gebruiken, dit is allemaal net wat betere kwaliteit en dat kijkt een stuk plezieriger.
Alles is met de hand gefilmd, maar wel zeker met beleid. Ik heb me geen moment gestoord aan schokkende beelden of andere stoornissen.
Alleen jammer dat ze (net als altijd) weer eens proberen te beweren dat alles waargebeurd is en dat alle opnames echt zijn, terwijl je gewoon aan de trollen ziet dat dat niet echt is.
Het ziet er allemaal wel realistisch uit, dat wel, maar echte realiteit is het niet.
Al bij al een heerlijke film, met mooie beelden, prachtige natuur en wat leuke beelden van trollen met hier en daar wat spanning.
Nette 3,5 ster.
jipt
-
- 3461 berichten
- 3474 stemmen
Aan de ene kant leuk en origineel, aan de andere kant vervelend. Kon niet tegen de slechte belichting en het feit dat het af en toe erg slecht te zien was (en daarmee bedoel ik de scènes in de nacht). Komt door de film stijl en zal wel sfeerverhogend bedoelt zijn, maar ik vond het vervelend. Ziet er verder wel cool uit die trollen en het hele ideetje er omheen is leuk verzonnen. Maar mede door het gebruik van alleen handcam en daardoor de af en toe het vermoeide kijken ben ik toch niet heel positief. Terwijl ik Cloverfield en [Rec] wel erg tof vind, die films zijn toch iets duidelijker.
Misschien een verhogingkje als ik de film wat beter kan plaatsen of na herziening
stinissen (crew films & series)
-
- 23455 berichten
- 76950 stemmen
Ieder zijn ding maar deze film vond ik te belachelijk voor woorden, Efteling meets Phantasia land.
Co Jackso
-
- 21924 berichten
- 2791 stemmen
Trolljegeren is een film die duidelijk ondergewaardeerd wordt. Deels zal dit wel komen door een verkeerd verwachtingspatroon. Eerlijk gezegd is het concept van Trolljegeren voor mij als een droom. De combinatie van elementen als fantasie, documentaire stijl, zwarte komedie en beetje spanning/thriller is werkelijk perfect. De uitvoering is helaas niet perfect, maar debuterend regisseur Øvredal komt wel heel erg in de buurt.
Het grote probleem is dat de komedie soms wat te plat en voor de hand liggend is (waarom nu weer die scheetgrap). Dit gaat ten koste van de spanning en de geloofwaardigheid van het verhaal. Uiteindelijk is de geloofwaardigheid cruciaal voor een film als Trolljegeren. Voor het grootste deel zit dat wel goed, alleen de scènes in de grot zijn bijzonder zwak.
Verder is het jammer dat Trolljegeren overduidelijk een aantal dingen heeft gekopieerd van films als The Blair Witch Project (begin) en Cloverfield (bepaalde scènes). Dit gebeurt zo duidelijk, dat het zelfs gezien kan worden als een ode. In mijn ogen zijn die verwijzingen niet geslaagd en nogal misplaatst.
Het is jammer dat ik nu de zwakke punten benadruk, want er is genoeg te genieten in deze film. De uitspraken van Hans (Troll Hunter) zijn heerlijk cynisch en de gezichtsuitdrukkingen van de studenten zijn ook gedenkwaardig. Wat mij betreft verdient de film een groot publiek, al kan niet voorkomen worden dat sommige mensen deze film zullen beschouwen als een teleurstelling.
Het laatste nieuws

Netflix gooit ook de geprezen oorlogsfilm 'Platoon' uit het aanbod

Waargebeurde WOII-film 'Anthropoid' met Cillian Murphy is vrijdag te zien op televisie

Nederlandse komedieserie 'Moedermaffia' scoort op Videoland

Duitse spionageserie 'Unfamiliar' nu beschikbaar op Netflix
Bekijk ook

Kongen av Bastøy
Drama, 2010
140 reacties

Hodejegerne
Thriller / Misdaad, 2011
276 reacties

Al Midan
Documentaire / Drama, 2013
8 reacties

Låt den Rätte Komma In
Drama / Horror, 2008
731 reacties

Manufactured Landscapes
Documentaire, 2006
49 reacties

Jûsan-nin no Shikaku
Actie, 2010
204 reacties
Gerelateerde tags
jagerberggrotwilderniswoudsecret government organization bossenhunting trip dieren in het wildsamenzweringtrollcryptozoologymockumentarygevonden beeldenpost-credits scenefolk horrorbear huntersnorwegian folklorenorwegian mythology
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.








