Genre: Misdaad / Komedie
Speelduur: 107 minuten
Oorsprong:
Verenigde Staten / Verenigd Koninkrijk / Frankrijk
Geregisseerd door: Joel Coen
Met onder meer: George Clooney, John Turturro en Tim Blake Nelson
IMDb beoordeling:
7,7 (349.136)
Gesproken taal: Engels
Releasedatum: 7 december 2000
On Demand:
Bekijk via Netflix
Bekijk via Pathé Thuis
Bekijk via Videoland
Bekijk via Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot O Brother, Where Art Thou?
"They have a plan, but not a clue."
Amerika in de jaren 30 van de vorige eeuw. Drie gevangenen slagen er in te ontsnappen tijdens de dwangarbeid. Ze zijn van plan de buit die één van hen verstopt heeft op te halen. Aangezien het geld verborgen is in een huis dat binnen korte tijd onder water zal staan door de aanleg van een nieuwe dam, is er haast bij geboden. Dat is echter niet de enige moeilijkheid waarmee de drie te maken krijgen.
Externe links
Acteurs en actrices
Everett
Pete Hogwallop
Delmar O'Donnell
Big Dan Teague
Penny
Tommy Johnson
Pappy O'Daniel
Junior O'Daniel
George Nelson
Pappy's Staff
Video's en trailers
Reviews & comments
De GeuS
-
- 2180 berichten
- 2858 stemmen
Ik weet niet of het voor elke Coens film telt, maar ben na herziening van deze film van mening dat ik hem behoorlijk te kort heb gedaan. Ik ben deze film een paar maanden geleden gaan kijken met in mijn achterhoofd de "The big lebowski" terug te zien in een andere stijl; dit viel dusdanig tegen dat ik hem toen 2,5e magere sterretjes heb gegegeven waar ik nu op terug moet komen. De film is eigenlijk gewoon sfeervol, vol met onderhoudende personages die eigenlijk geen seconde verveeld. Ondaks het feit dat ik me soms in een musical waande, verhoog ik mijn stem toch naar 3,5 ster....
mister blonde
-
- 12696 berichten
- 5830 stemmen
Ik weet niet of het voor elke Coens film telt,
moviemansion
-
- 29 berichten
- 0 stemmen
Dapper Dan, jezus ik heb dubbel gelegen om deze film.Erg leuk hoor.daarom een 3.5 voor deze zeer geestige film.
feanaro surion
-
- 5765 berichten
- 1770 stemmen
Kwa sfeer mischien iets minder, maar begon in ieder geval gelijk te lachen. Vind hem wel iets leuker denk ik.
Dustyfan
-
- 5607 berichten
- 0 stemmen
Inderdaad wel leuker, maar het is helaas niet de originele poster.
djelle
-
- 6070 berichten
- 0 stemmen
Leuke komedie. Ondanks het ietwat onwaarschijnlijke verhaal en enkele "bedenkelijke" wendingen zeer geslaagde, sfeervolle, mooie en ontroerende film. Het zit goed in elkaar (meestal) en stijlvol gemaakt met bijpassende muziek.
Een echte non-stop komedie waar je om de 2 minuten in een deuk ligt was het niet echt. Veel scenes en grappen waren een fijne glimlach waard, niet meer, niet minder. Niettemin, nu en dan (heel onderhoudend) kon je je toch wel ziek lachen met bepaalde hilarische taferelen. George Clooney kwam verrassend plezant en geslaagd over in zijn rol!
Het verhaal op zich is eigenlijk al zeer lachwekkend. Maar hoedanook, het komische werd niet zo constant op de voorgrond geplaatst als bij andere (misdaad)komedies.
Het werd ook heel anders aangepakt. Heel artistiek en op een eigenzinnige manier werd dit verhaal verfilmd. Heel mooi, maar tergelijkertijd speelt Coen wat met de regels van het genre. Toch kan hij de kijker er nog altijd van overtuigen dat het in hoofdzaak een komisch verhaal is dat regelmatig op de lachspieren werkt. Gewaagd, maar zeer knap gedaan.
Het resultaat is dan ook fantastisch. Het is zowel een komedie, als een sfeervol misdaadverhaaltje vol muziek, symboliek, wat mooie betekenissen, ontroerende eenvoud enz... Ik kan best inkomen dat niet iedereen hiervoor te vinden zal zijn, maar ik vond hem heel mooi. 4,5
Clueless Dork
-
- 682 berichten
- 1046 stemmen
Gister weer eens gezien. Ditmaal kon ik de humor meer waarderen en vond ik de karakters ook wat leuker. Jammer dat ze niet bijzonder zijn als in TBL en Fargo. Ik verhoog mijn stem van 4 naar 4,5.
Erg grappig: Bijna alle dieren in de film leggen het loodje. De kip, de eekhoorns, de twee koeien, de kikker/pad en die hond. 
Flipman
-
- 7110 berichten
- 1141 stemmen
Geweldige film, zag 'm van de vakantie. Zowel humoristisch als onderhoudend vanwege de geweldige karakters en situaties. Ik neem George Clooney zijn rol in Batman Begins nog steeds kwalijk (hijzelf gelukkig ook), maar hiermee komt hij bij mij weer wat hoger in de waardering!
Naomi Watts
-
- 54554 berichten
- 3155 stemmen
Ik neem George Clooney zijn rol in Batman Begins nog steeds kwalijk
Batman & Robin bedoel je 
The One Ring
-
- 29974 berichten
- 4109 stemmen
Ik vond hem wel leuk, maar moest er eerlijk gezegd nooit echt om lachen, hoewel ik wel het grootste deel met een glimlach op mijn gezicht zat. Overigens vind ik het niet echt een misdaadfilm. In ieder geval niet in vergelijking met bijvoorbeeld The Godfather en Pulp Fiction. Ook de vergelijking met de Odyssee is wat vergezocht. Oké, je had een man met nog maar een oog (de cycloop) je had drie verraderlijke knappe dames die zingen (de sirenes) en je had het feit dat de hoofdpersoon op tijd thuis moet zijn om de bruiloft van zijn vrouw te voorkomen (iets wat ook een beetje in Odyssee zit maar anders uitgewerkt). Toch is de vergelijking niet zo goed. Kan iemand mij trouwens de titel verklaren, want volgens mij heeft die niks met de film te maken.
3,5 sterren.
TheOne
-
- 196 berichten
- 2 stemmen
Dat is juist het aparte van the Coen Brothers. Hun films zijn altijd apart en in deze films hoeft niet altijd alles verklaart te worden. Dat is hun filmstyle.
The One Ring
-
- 29974 berichten
- 4109 stemmen
Dat is juist het aparte van the Coen Brothers. Hun films zijn altijd apart en in deze films hoeft niet altijd alles verklaart te worden. Dat is hun filmstyle.
Dat in een film niet alles verklaard wordt is nog tot daar aan toe, maar dat wil niet zeggen dat je zomaar een titel moet neerzetten.
GerwinF
-
- 1643 berichten
- 0 stemmen
Dat in een film niet alles verklaard wordt is nog tot daar aan toe, maar dat wil niet zeggen dat je zomaar een titel moet neerzetten.
Waarom zijn de bananen krom? Moet nu echt alles verklaard en uitgelegd worden? De titel "O Brother, Where Art Thou?" komt uit de film Preston Sturges z'n film "Sullivan's Travels". Deze film heeft erg veel overeenkomsten met deze film.
Chainsaw
-
- 8845 berichten
- 3576 stemmen
Mijn tweede Coen film. Een tijdje geleden mocht ik het prachtige Fargo aanschouwen, gisteren was het tijd voor O Brother, Where Art Thou. En wat heb ik opnieuw ontzettend genoten tijdens deze film, werkelijk geweldig! Heerlijke sfeer, geweldige muziek en de film weet bijzonder goed te boeien; de tijd vliegt voorbij. Verder een hoop leuke bijrolletjes (Stephen Root is altijd geweldig) en George Clooney speelt één van zijn allerleukste rollen.
Pracht van een film. 4,5 sterren!
Art
-
- 13507 berichten
- 3660 stemmen
Mijn tweede Coen film. Een tijdje geleden mocht ik het prachtige Fargo aanschouwen, gisteren was het tijd voor O Brother, Where Art Thou ...
...en binnenkort zeker de rest van de broertjes Coen
Er staat je dan nog heel wat moois te wachten! 
Chainsaw
-
- 8845 berichten
- 3576 stemmen
...en binnenkort zeker de rest van de broertjes Coen
Er staat je dan nog heel wat moois te wachten! 
Oh, absoluut. Ben erg benieuwd naar de rest van het werk van de gebroeders Coen, met name Barton Fink en The Big Lebowski hebben mijn interesse gewekt. Ga ze hopelijk binnen een niet al te lange tijd nog allemaal zien. 
Trouwens, dat optreden aan het einde van O Brother is briljant, heb zelden zo gelachen. Vooral als Delmar het nummer In The Jailhouse Now zingt en Pete daarachter gaat dansen. Hilarisch!
Clueless Dork
-
- 682 berichten
- 1046 stemmen
Ja erg grappig ja. Trouwens best een interessant personage, die Pete. Kan hem niet defineren. Hij is iig niet dom zoals velen denken.
FisherKing
-
- 18696 berichten
- 0 stemmen
Pete is a survivor.
Well hell, it ain't square one! Ain't nobody gonna pick up three filthy, unshaved hitch-hikers, and one of them a know-it-all that can't keep his trap shut.
en
He said we wouldn't get get it. He said we wouldn't get the treasure we seek on account of our ob-stac-les. 
Clueless Dork
-
- 682 berichten
- 1046 stemmen
Hij is wel het meest boeiende personage uit de film. Everett word pas interessant wanneer Pete in een kikker is veranderd. Delmar is niet interessant maar gewoon grappig.
Chainsaw
-
- 8845 berichten
- 3576 stemmen
Kortom : Echt een prachtig en hilarisch stukje film ! 4,5 sterren ...
Herzien en verhoogd naar de 5 sterren.
GerwinF
-
- 1643 berichten
- 0 stemmen
Ja 't wordt ondertussen wel eens tijd dat hij in de top 250 verschijnt 
Nicolage Rico
-
- 20220 berichten
- 2364 stemmen
Hele goede film van de gebroeders Coen. Ik heb van het weekend maar liefst 3 films bekeken van the Coens, die ik nog niet gezien had. Waaronder "O Brother....". Ik vind het zó jammer dat het laatste half uur niet het niveau heeft kunnen halen van de rest van de film. Ik heb echt genoten van het 1e uur (ruim een uur). George Clooney speelde erg verdienstelijk. "My hair".. Haha fantastisch. Helaas heeft het laatste half uur mijn mening over deze film benadeeld. Als het laatste half uur ook zo briljant was, had ik het zeker een meesterwerkje gevonden. Jammer.... Verder is de scéne met die kikker geweldig. "I don't think it's Pete". Hahaha.
3,5 ster. Misschien moet ik heb nog eens bekijken, zodat ik (waarschijnlijk) meer sterren kan geven..
ZiZou
-
- 38 berichten
- 213 stemmen
Wat een fantastische film, met hilarische momenten en bovenal meesterlijke muziek, vooral 'I Am A Man Of Constant Sorrow' fantastisch numer..
johny
-
- 24 berichten
- 50 stemmen
Wat een geniale film!! Mijn pa had ff voor de gein zo'n beamer + een groot wit doek aangeschaft. Echt grappig zo'n kleine thuisbios! Vervolgens O Brother Where Art Thou in de DVDspeler en wat wil je nog meer?! Kan je vertellen dat het intens genieten was!! Die mooie sfeer uit de jaren 20, de muziek en die geweldige aparte en hilarische momenten die deze film kent. O Brother hoort eigenlijk thuis in de top 250. *tip* aan iedereen: doe eens gek en geef 'm 5*!
Gerelateerd nieuws

'O Brother, Where Art Thou?' komt razendsnel naar Netflix: 'Films van de Coens worden standaard beter bij herziening'

'O Brother, Where Art Thou?' wordt morgenavond (7 december) uitgezonden: 'Heerlijke sfeer, geweldige muziek en bijzonder boeiend'

Acteerveteraan John Turturro blikt terug op carrière tijdens Filmfestival van Sarajevo

Netflix verwijdert binnenkort een grote hoeveelheid toptitels
Bekijk ook

Lock, Stock and Two Smoking Barrels
Misdaad / Komedie, 1998
847 reacties

Walk the Line
Muziek / Biografie, 2005
731 reacties

The Big Lebowski
Komedie, 1998
2.757 reacties

Fargo
Misdaad / Komedie, 1996
1.424 reacties

Big Fish
Drama / Fantasy, 2003
799 reacties

Marina Abramovic: The Artist Is Present
Documentaire / Biografie, 2012
16 reacties
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.









