• 15.835 nieuwsartikelen
  • 178.414 films
  • 12.229 series
  • 34.010 seizoenen
  • 647.724 acteurs
  • 199.119 gebruikers
  • 9.378.631 stemmen
Avatar
 
banner banner

Resident Evil: Afterlife (2010)

Actie / Horror | 90 minuten
2,84 1.255 stemmen

Genre: Actie / Horror

Speelduur: 90 minuten

Alternatieve titel: Resident Evil 4: Afterlife

Oorsprong: Duitsland / Verenigde Staten / Canada / Frankrijk

Geregisseerd door: Paul W.S. Anderson

Met onder meer: Milla Jovovich, Wentworth Miller en Ali Larter

IMDb beoordeling: 5,8 (186.375)

Gesproken taal: Engels, Spaans en Japans

Releasedatum: 23 september 2010

Plot Resident Evil: Afterlife

"She's back...And she's bringing a few of her friends."

De wereld wordt nog steeds geteisterd door het virus dat mensen in zombies verandert. Alice (Milla Jovovich) blijft op haar pad toch steeds meer overlevenden vinden en samen zoeken ze naar een veilige haven. In haar gevecht met de 'Umbrella Corporation' krijgt Alice onverwachte hulp van een oude bekende.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Rabbitto

Rabbitto

  • 140 berichten
  • 0 stemmen

Ik ben het met je eens. Echter moet je het proberen vanuit een perspectief te zien waarbij een persoon de films kijkt en de games niet kent.

Ik ben wel een vrij veelzijdige gamer maar heb gewoon nog nooit de Resident evil series gespeeld.

Vandaar dat ik de film slechter vindt. Ik kan me wel voorstellen dat de film aanzienlijk hoger gewaardeerd wordt door mensen die de games wel hebben gespeeld.

Als je in mijn schoenen staat en het moet doen met deel 1, 2 en 3 dan is de vergelijking met elkaar toch snel een Silent Hill wezen aangezien ik daar de film van heb gezien en een paar games van heb gespeeld. Ook bedoel ik met geplukt zeer zeker niet gejat. Eerder extreem geinspireerd komt het over op mij .


avatar van JacoBaco

JacoBaco

  • 10573 berichten
  • 2405 stemmen

Ja, ik hou de games en de films ook (liever) gescheiden van elkaar. De films zijn over het algemeen best onduidelijk en als je behoefte hebt aan wat meer achtergrond, moet het niet zo zijn dat je dan alleen maar bij de games terecht kan.

Jammer dat je nooit de games hebt gespeeld, want zeker in tijden dat deel 1 uitkwam, waren het echt één van de betere games. Nu worden de oude games vooral als erg statisch (qua gameplay) gezien. Toen ook al hoor, maar wel minder.

Ja, de film en de Silent Hill games ken ik ook goed. En daarom ben ik best bereid te geloven dat Axeman (in de film) geinspireerd is op Pyramid Head.


De actie scenes waren zeker niet onaardig. De film zelf gaat als een trein vanaf het midden tot het eind.

Het begin, buiten de actie in Tokio gaat wel erg traag. Overigens is het jat werk van onder andere de Matrix wel erg jammer en onnodig. Zeker het einde. Is Gewoon. Erg jammer.

Maar hij heeft mij goed vermaakt en daar gaat het uit eindelijk om.


avatar van Sh0cK

Sh0cK

  • 67 berichten
  • 268 stemmen

Tja, wat moet ik hierbij zeggen. Ik heb zeer genoten van de vorige delen, het werd allemaal goed opgebouwd en uitgewerkt, maar dat valt hier tegen. Als liefhebber van de Resident Evil reeks moet je deze natuurlijk kijken, maar hem echt aanraden kan ik niet echt. De diepte is eruit, het is eigenlijk alleen maar actie geworden, teveel actie. Daarom vind ik deze film toch beetje een teleurstelling.

Er zitten opeens ook twee nieuwe soorten zombies bij, die zomaar zijn geëvolueerd ofzo? En neem dan die baas van Umbrella, die vechtscenes werden me wat te Matrix achtig, niks mis met die films hoor, maar het past hier gewoon niet bij.

Bovendien, wat is er gebeurd met al die klonen? In het begin een paar ja, maar verder...niet mooi uitgewerkt, had veel meer mee gedaan moeten worden.


Mr Anderson laat ook hier het einde weer van open, grote kans dus dat we nog een vervolg zien.

Dit is één van de weinige keren dat ik het volledig met de moviemeter-score eens ben. 3*


avatar van The Oceanic Six

The Oceanic Six

  • 60517 berichten
  • 4107 stemmen

Stop eens om bij elk actiemoment slowmotion te gebruiken!

Ik val maar meteen met de deur in huis. Ik heb weinig lol beleefd aan het kijken van Resident Evil: Afterlife.

Het voelt sowieso al niet meer echt als Resident Evil. Waar deel 1 nog een beetje de horrorkant op ging, daar zijn we bij deeltje 4 gewoon een ordinaire actiefilm zonder enige vorm van spanning of suspense, waar de game serie ieder geval groot mee is geworden.

Er is nog wel Alice die strijdt tegen Umbrella Corporation, maar het is allemaal naar de achtergrond geschoven om maar zoveel mogelijk actie te tonen. En op zich is dat niet eens zo erg, maar de actiemomenten waren niet best.
Waarom moet toch elk moment met geweld in slowmotion vertoond worden? Ja, ik snap dat het voor de 3D kijkers leuk is, maar mij stoort het. Die introscene waarin Alice een groep soldaten afslacht had best leuk kunnen zijn, maar wat werd het nep door dat vertragen zeg. Ik durf wel te zeggen dat de 3D gimmick deze film aardig de nek heeft omgedraaid.
En zo ging het later in de film op dezelfde manier door. Helaas..

De film kent voor mij maar een paar goede momenten. Het enorme monster dat de poort in elkaar aan het rammen is was best creapy! Overigens hebben ze hem wel uit de game gehaald. Zie screen:
http://www.thebuzzmedia.com/wp-content/uploads/2008/11/resident-evil-5-screenshot-boss-mauler.jpg
Wel jammer dat hij redelijk makkelijk verslagen werd. Forse tegenvaller. Ik had het sowieso wel leuk gevonden als hij eerst eens iemand wel afgemaakt had met zijn forse wapen.
Dat kan je trouwens ook zeggen over de grote baas op het einde. Zo machtig als ie leek, zo suf en easy werd ie verslagen. Kom op zeg...
Wel had ie een paar erg coole hondjes. Dat was wel weer gaaf!
Van zulke momenten moest de film het wel hebben, want op zombie gebied komen we er maar karig af. Beetje jammer aangezien Resident Evil toch om de zombie's zou moeten draaien. Wat een barslechte effecten trouwens, toen ze de bom op het dak lieten ontploffen. Pijnlijk om te zien.

Buiten Alice had je trouwens weinig aansprekende personages erin zitten. Wentworth Miller is natuurlijk voor altijd de coole Michael Scofield uit Prison Break. Die rol was hem op het lijf geschreven, maar de rol van Chris Redfield was een miscast. Hij kwam totaal niet uit de verf.

Om een beetje positief te eindigen; de film is geen totale crap maar wel duidelijk de zwakste van de 4. Er is veel aandacht besteed aan het 3D gebeuren, maar beter hadden ze die tijd aan het schrijven van een interessant plot kunnen besteden. De serie mag van mij wel stoppen. Na deel 1 (3,5* bij mij) ging het toch bergafwaarts. Deel 2 en 3 waren nog wel oke, maar ook niet meer als een kleine voldoende. Deel 4 is een onvoldoende. De rek is wel uit dit concept.

2*


avatar van subwoofer henk

subwoofer henk

  • 248 berichten
  • 387 stemmen

Deze film is gewoon een schande voor de rest van resident evil films


avatar van Zinema

Zinema (crew films)

  • 10276 berichten
  • 7284 stemmen

Diepvries-zombies.

Dit vijfde deel uit de beroemde zombie-reeks ruikt naar schrale uiers van een uitgerangeerde melkkoe. Vrijwel alles is voorspelbaar inclusief de laffe smaak. Al zouden 'The Matrix' en andere slomo-foefjes ook kunnen doen vermoeden dat de houdbaarheidsdatum gepasseerd is. Origineel is het allemaal niet.

Voor de gamers is het misschien aardig te zien dat de Wesker uit RES5 acte de présence geeft, maar de hap proeft als een standaard diepvriesmaaltijd vergeleken met dat schitterende speldeel. En daar kunnen hoofdrolspelers uit populaire TV-series als 'Heroes' en 'Prison Break' geen mallemoer aan veranderen.

Doorsnee.


avatar van witboek

witboek

  • 905 berichten
  • 1117 stemmen

De kleuren waren mooi en het visueel is aangenaam om te kijken. Maar deze film heeft mij helemaal niet geboeid. Totaal niet. Spijtig.


avatar van stinissen

stinissen (crew films & series)

  • 23455 berichten
  • 76950 stemmen

Een tip als je de film gaat bekijken sla dan de eerste 18 min over en je houd een middelmatige film over. De eerste 18 min zijn echt het allerslechtste uit de Resident Evil reeks gewoon niet te geloven zo armoedig...


avatar van Prudh

Prudh

  • 3124 berichten
  • 1874 stemmen

Vond het begin juist het beste.


avatar van Q Jones

Q Jones

  • 3525 berichten
  • 2882 stemmen

Zinema schreef:

Diepvries-zombies.

Dit vijfde deel uit de beroemde zombie-reeks ruikt naar schrale uiers van een uitgerangeerde melkkoe. Vrijwel alles is voorspelbaar inclusief de laffe smaak. Al zouden 'The Matrix' en andere slomo-foefjes ook kunnen doen vermoeden dat de houdbaarheidsdatum gepasseerd is. Origineel is het allemaal niet.

Voor de gamers is het misschien aardig te zien dat de Wesker uit RES5 acte de présence geeft, maar de hap proeft als een standaard diepvriesmaaltijd vergeleken met dat schitterende speldeel. En daar kunnen hoofdrolspelers uit populaire TV-series als 'Heroes' en 'Prison Break' geen mallemoer aan veranderen.

Doorsnee.

Het is deel 4


avatar van Starscream

Starscream

  • 299 berichten
  • 431 stemmen

Dit is gewoon een behoorlijk slechte film. je werkt 3 delen lang naar de ondergang van de umbrella corporation en dat verhaal word in mss 20 minuutjes verteld. en dan is het verhaal eigenlijk wel gedaan. de actie momenten waren niet al te goed. en kom op zeg gebruik gewone zombies en niet die achterlijke majinis. waar deel 1 tot met 3 nog redelijke op het horror pad zaten is deze deel eigenlijk gewoon een slechte actie.


avatar van Zinema

Zinema (crew films)

  • 10276 berichten
  • 7284 stemmen

Q Jones schreef:

(quote)

Het is deel 4

Ik tel deze ook mee.


avatar van JacoBaco

JacoBaco

  • 10573 berichten
  • 2405 stemmen

Dat mag eigenlijk niet, maar vooruit dan maar.


avatar van Zinema

Zinema (crew films)

  • 10276 berichten
  • 7284 stemmen

Je bent een schat.


avatar van Q Jones

Q Jones

  • 3525 berichten
  • 2882 stemmen

Oke vooruit maar die hoort er eigenlijk niet bij.


avatar van Zinema

Zinema (crew films)

  • 10276 berichten
  • 7284 stemmen

Vooruit, ook jij bent een aardige vent.


avatar van Q Jones

Q Jones

  • 3525 berichten
  • 2882 stemmen


avatar van mixmaster

mixmaster

  • 1288 berichten
  • 1215 stemmen

zonder twijfel de slechtste van de 4 tot nu toe !

alles wat de eerste 3 wel hadden , ontbreekt in dit deel .

geen sfeer , geen echte spanning , gewoonweg een snel inelkaar geflanste film wat totaal niet het niveau van de rest haalt.


avatar van Mister Movie

Mister Movie

  • 55 berichten
  • 103 stemmen

Sja de 3d was leuk vandaar die 2e ster.


avatar van scorepio

scorepio

  • 282 berichten
  • 257 stemmen

Te stylistisch en "over the top" zijn de woorden die het eerst bij me opkomen na het zien van deze film.

De aktiescenes zijn best wel goed maar soms kreeg ik het gevoel dat ik naar een "super hero movie" aan het kijken was.

Vergelijk het als een etentje bij McDonald's , lekker maar de dag erna ben je al vergeten dat je er gegeten hebt.


avatar van Theunissen

Theunissen

  • 12273 berichten
  • 5515 stemmen

Natuurlijk de 3D effecten zagen er regelmatig zeer fraai uit (kon wel niet tippen aan Avatar) maar het verhaal (zeg maar gerust flut verhaal) stelde weinig voor en was ook niet boeiend of spannend. Wat mij betreft mogen ze er dan ook de stekker uittrekken want het wordt met het deel minder en dit was waarschijnlijk ook het slechtste deel uit de serie. Ik vond het verhaal iets weg hebben van Dawn of the Dead 2004 en the Matrix, maar dan uiteraard veel en veel minder. Dankzij de 3D invloeden geef ik hem nog 2,5 punten maar meer is deze film zeker niet waard.

Het wezen met de grote hamer/bijl was wel aardig maar het was jammer dat hij er zeer snel aanging. De slechterik van de "Umbrella Corporation" vond ik echt waardeloos en hij overtuigde nergens. Zelden zijn waardeloze slechterik gezien (paste meer in een C-film). Milla Jovovich speelde op routine en miste het sprankelende wat ze wel nog had in de eerste twee delen. Zou me niet verbazen als ze zou bedanken voor een 5e deel. De andere acteurs en actrice voegden ook weinig toe. Helaas biedt het einde van de film weer alle mogelijkheden voor een 5e deel maar van mij hoeft het zoals gezegd niet meer.


avatar van lagaiske

lagaiske

  • 677 berichten
  • 2177 stemmen

Slechtste deel in de resident evil reeks.

Slecht verhaal en heeft totaal of toch bijna niets meer met zombies te maken.

Er komt nog een deel,maar deze hoeft voor mij niet meer!


avatar van Lancher

Lancher

  • 169 berichten
  • 1914 stemmen

Ondanks dat het niet de beste is van de 3, vond ik het toch echt wel een fraai deel!

Verhaal is in dit deel een stuk dunner en de actie is nog meer op de voor grond, maar heb mij daar helemaal niet aan geïrriteerd eigenlijk!

In het begin had ik wel even zo iets van "veel slow motion effects", maar later in de film snapte ik wel waarom de regisseur dat heeft gedaan.

Met dat de slechterik beter uitgewerkt had kunnen worden, ben ik het eens, maar dat maakt voor mij het nog geen slechte film.

Verder is dit een film die ik meerdere keren zal bekijken en dat speelt bij mij nog wel een grote rol vaak bij het cijfer, daarom toch 4 sterren. Misschien hoog, maar qua actie film, bleef de film mij boeien en de tijd vloog voorbij!

Tja, ik houd er wel van en ben ook van mening dat veel mensen maar mee praten met de rest. Het is misschien de minste van de 4, maar zeker geen slechte film. Je moet er ook wel een beetje van houden!;)


avatar van The Oceanic Six

The Oceanic Six

  • 60517 berichten
  • 4107 stemmen

Niet het beste deel en dan toch 4* voor deze? Ik heb niet 1 van de 4 delen nog meer dan 3,5* (dat was alleen voor deel 1) kunnen geven...


avatar van Q Jones

Q Jones

  • 3525 berichten
  • 2882 stemmen

Ik vond 1 juist het slechste


avatar van Poppe

Poppe

  • 644 berichten
  • 628 stemmen

Baggerheid, met de laptop op schoot om wat werk voor te bereiden afgekeken.

Ronduit crappy..


avatar van Reinbo

Reinbo

  • 70660 berichten
  • 0 stemmen

Lukt dat een neetje? Met een 3d bril achter de laptop?


avatar van rep_robert

rep_robert

  • 27517 berichten
  • 4085 stemmen

Goede manier om een film te kijken ook


avatar van Theunissen

Theunissen

  • 12273 berichten
  • 5515 stemmen

Het eerste deel van de serie vond ik nog het beste. Daar zat een goed verhaal in, de film was boeiend en spannend (ook veel actie) en er zat ook veel horror gehalte in (veel zombies en natuurlijk ook de hel honden). Verder waren de acteurs best goed.

Dit deel heeft eigenlijk niets van alles. Flinterdun verhaal (eigenlijk geen verhaal), nauwelijks horror invloeden en alles was min of meer gejat uit andere films (vooral Dawn of the Dead en the Matrix). Ook de acteurs konden mij niet overtuigen met als dieptepunt de slechterik (maar ook broer en zus maakten er een potje van). Alleen dankzij de 3D effecten heb ik hem nog een redelijk punt gegeven. Maar ik ben bang dat als ik deze film nog eens zie zonder de 3D effecten ik mijn punt zal bijstellen.

Inderdaad deze film op een laptop kijken zonder 3D bril en ook nog met het werk bezig zijn (dat lijkt me handig werken op een laptop en tegelijk een film kijken ) is de meest waardeloze manier om deze film te bekijken. Maar misschien ook wel de beste manier