• 15.963 nieuwsartikelen
  • 178.968 films
  • 12.270 series
  • 34.074 seizoenen
  • 649.053 acteurs
  • 199.243 gebruikers
  • 9.388.008 stemmen
Avatar
 
banner banner

Inception (2010)

Thriller / Sciencefiction | 148 minuten
4,00 7.607 stemmen

Genre: Thriller / Sciencefiction

Speelduur: 148 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten / Verenigd Koninkrijk

Geregisseerd door: Christopher Nolan

Met onder meer: Leonardo DiCaprio, Ken Watanabe en Joseph Gordon-Levitt

IMDb beoordeling: 8,8 (2.787.921)

Gesproken taal: Engels, Japans en Frans

Releasedatum: 22 juli 2010

Plot Inception

"Your mind is the scene of the crime."

Dom Cobb (Leonardo DiCaprio) is een meesterdief, gespecialiseerd in het “stelen” van waardevolle geheimen in de droomstaat van een mens, wanneer de geest het kwetsbaarst is. Cobb is hierdoor een gewilde speler in de verraderlijke nieuwe wereld van bedrijfsspionage, maar dit heeft hem tegelijkertijd ook tot een internationale vluchteling gemaakt, wat hem alles kan kosten wat hij ooit lief had. Nu krijgen Cobb en zijn team van specialisten een nieuwe taak aangeboden. Een 'laatste' taak die ervoor kan zorgen dat Cobb zijn oude leven weer terugkrijgt. Deze taak is niet het stelen van een idee, maar het plaatsen van een idee. Als ze slagen, dan kan het de perfecte misdaad zijn. Maar er is ook een levensgevaarlijke vijand, iemand die altijd Cobb's volgende zet lijkt te voorspellen...

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Social Media

Alle Media

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van MoFeDu

MoFeDu

  • 2946 berichten
  • 0 stemmen

StierVanBosporus schreef:

Het deed me een beetje aan the matrix denken.

Mij ook, alleen was de matrix wat lastiger te volgen.


avatar van AC1

AC1

  • 5775 berichten
  • 909 stemmen

De eerste Matrix film is juist heel gemakkelijk om te volgen. De andere ook, behalve dan de scene met 'The Architect'.


avatar van Karl van H.

Karl van H.

  • 2812 berichten
  • 2259 stemmen

MoFeDu schreef:
(quote)


Over bijvoorbeeld het laatste shot zou je veel kunnen discussiëren, gaat de tol vallen of niet? Als de tol zou vallen betekend dat dan dat datgene wat Cobb voor het ´echte leven´ aanzag eigenlijk een droom was? Had zijn vrouw dan toch gelijk? enz. enz.

Zou het een droom zijn? Ja? Nee? Wat maakt het eigenlijk uit? Niets.

Mijn vrienden en ik waren na vijf minuten wel al klaar met discussiëren over dat onderwerp. Daar hoef je het echt niet voor te doen, hoor. Maar een leuke blockbuster is het wel.


avatar van sinterklaas

sinterklaas

  • 11819 berichten
  • 3319 stemmen

Had deze ruim een maand geleden in de bioscoop gezien vol verwachting, maar de eerste keer leek gewoon tegen te vallen. Ik had er veel te veel van verwacht en ik kwam toen gewoon met een leeg gevoel de bioscoop uit en wist gewoon dat er iets niet klopte. Inception kon gewoon niet tegenvallen na films als Memento, Insomnia, de 2 Batmans en The Prestige. Maar misschien dat het ook wel door het ingewikkelde gepuzzel ging dus kort daarna tijdens een meeting maar weer gekeken, en toen begreep ik er wellicht veel meer van en was ie een stuk beter dan de eerste kijkbeurt. Alleen toch hier en daar wat minpuntjes, hij had wel iets duisterder gemogen en bepaalde actiescenes konden ook beter, ook had dat overdreven bombasme weggemogen. Verder is Inception gewoon uiteindelijk een dijk van een film. Leonardo diCaprio is weer erg goed en heeft de hele film door opnieuw een schitterende uitstraling. Maar eigenlijk stal Joseph Gorden wel weer een beetje de show. Ook Ken Wantabe was meer dan welkom. Verder ook een mooie kleine rol van Michael Caine als de vader van Dom Cobb.

De film verder is en blijft ingewikkeld en je zal hem waarschijnlijk wel 10 keer moeten zien om hem 100% te begrijpen want de regiseur heeft zo expres het verhaal heel ingewikkeld gemaakt. We weten natuurlijk dat het 6 verschillende dromen zijn waarvan de situatie in de ene droom gevolgen heeft voor de andere droom. Dus bv als je in de ene droom in een badkuip valt of in het water dan in de andere droom stroomt er een vloedgolf of lawine jou kant op, en als je in de ene droom kanteld dan heeft dat ook gevolgen voor de zwaartekracht in je andere droom. Dat vond ik echt een thema om van te smullen. Ook de locaties waren prachtig en ik vond die scenes in Parijs onderandere dat dubbelvouwen van de stad of die spiegelbeelden ook echt een lust voor het oog. En dat is dan nog niet alles, en nu komt het verhaal die voor mij nog niet echt 100% duidelijk is, namelijk om het feit dat we natuurlijk er later achterkomen dat Cobb getraumatiseerd is vanwege de zelfmoord van zijn vrouw waarvan hij de schuld van in zijn schoenen krijgt en waarbij hij daarvoor de hele wereld over vlucht. De ene keer is het zo dat zijn vrouw van het balkon springt. Maar later komt steeds die trein tevoorschijn en dan denk ik bijmezelf, wat zou dat nou met de dood van zijn vrouw te maken hebben, laat staan met het verhaal. Iemand uitleg?? Overgens vond ik die scenes met zijn vrouw af en toe verdacht veel weg hebben van die scenes uit Shutter Island. Zelfs de locatie en de situatie waar de sommige scenes daarover zich afspelen lijkt wel te zijn overgenomen uit DiCaprio's vorige film. De verhalen van Shutter Island en deze hebben toch wel wat met elkaar gemeen. Alleen vond ik Inception wel ietsje beter dan Shutter Island op bepaalde gebieden.

Ook die manier van met de lift in bepaalde dromen komen vond ik wel mooi verzonnen. Zo lijkt het net een beetje een soort club of warenhuis van dromen.

En de (droom)locaties om er even op terug te komen waren ook netjes. Die Parijs inderdaad, alleen vond ik wel dat ze wat meer mochten doen met de Japan locatie. Ook die scene in die sneeuwbergen waren indrukwekkend en ook die in de gang met die evenwichtsverlies. Die LA locatie vond ik minder vanwege dat zwaar regenachtige weer. Me hoofd die raakte daarvan best wel een beetje over de toeren. De actie/achtervolging daarintegen was wel weer goed. Ook die instortende stad aan het strand was erg mooi en had ook iets post apocalyptisch.

Het einde was ook erg mooi. We komen erachter dat Cobb gewoon de hele film gedroomd heeft. Die einde met die tol vind ik ook bijzonder en lijkt wel ook op een open einde maar ook daar heb ik vragen bij van wat ze willen zeggen met die tol.

Verder een film die uiteindelijk zeker niet teleurgesteld is. Alleen is het wel aangeraden van als hij een beetje tegenvalt na maar de eerste kijkbeurt moet je even wachten met stemmen en hem opnieuw zien. Zoals gezegt zou je deze film wel meerdere keren moeten zien om het helemaal te begrijpen. Maar verder een film om van te smullen. Alleen als de bombasme een beetje lager was, de boel wat duisterder en de actiescenes wat meer stijl hadden dan had Inception zeker een 5 gekregen!

4,5*


avatar van louisvf

louisvf

  • 1462 berichten
  • 2523 stemmen

Verbaas me dus echt nog altijd dat zovele dit blijkbaar een zo'n ingewikkelde film vinden... Dan is Memento toch nog veel moeilijker om te vatten (of vele hebben die ook nog altijd niet gevat ).

Wel grappig dat je het nu wel snapt en het hier nog even uitlegt ook .

Ook, je zegt dat je het einde mooi vind. Je legt het vervolgens uit en dan begin je over het feit dat je toch nog wel wat vragen hebt ivm het einde? Kan niet meer volgen hoor


avatar van Knisper

Knisper

  • 13041 berichten
  • 1279 stemmen

sinterklaas schreef:

Ik had er veel te veel van verwacht en ik kwam toen gewoon met een leeg gevoel de bioscoop uit

Dat is de spijker op zijn kop, een lege film.


avatar van Laoslander

Laoslander

  • 686 berichten
  • 434 stemmen

en goeie blockbuster, die slimmer in elkaar steekt dan de meeste van zijn soortgenoten, maar net zoals bij veel andere Nolanfilms blijf ik er uiteindelijk een beetje onverschillig bij achter. Hij valt nog best te vergelijken met The Prestige: onderhoudend en goed gemaakt, en het is ook wel boeiend om te proberen de puzzel op te lossen. Maar eens dat gelukt is, blijf je over met een opgeloste puzzel en niet veel meer. De thematiek blijft ergens steken bij "pas op dat je niet te veel in je eigen dromen gaat leven" en de personageuitwerking bij het obligate "geef hem een trauma en dat zal dan wel genoeg zijn". En daardoor wordt het een beetje een autistische film, die 2,5 uur lang bezig is met het ontwarren van een zelfopgelegde complexiteit, zodat er geen ruimte meer overblijft om het over iets universeler te hebben, iets dat zou blijven plakken bij de kijker. Bovendien verwachtte ik meer van die droomlandschappen. Ongelooflijk knap in beeld gebracht, daar niet van, maar het ontwerp verraadt pijnlijk weinig fantasie. De personages in Inception dromen over exact dezelfde anonieme grootstad als die waarin ze wonen. Tot je op de derde laag van hun dromen terechtkomt (sneeuw!) of de vierde (dezelfde grootstad, maar dan in verval). Had daar eens Terry Gilliam op losgelaten, je zou niet geweten hebben wat je zag.

Maar bon, dan klink ik weer héél negatief en dat is ook weer niet de bedoeling. Hij was interessant en sowieso wel clever in elkaar gestoken, met sterke acteurs en een heel knappe fotografie. Alle zomerse blockbusters zouden zo goed moeten zijn...


avatar van ThaMovieVoter

ThaMovieVoter

  • 3637 berichten
  • 2260 stemmen

Volgens mij is dit de grootste hype sinds jaren. Aangezien de hele wereld deze film zo geweldig vindt, heb ik deze gisteren ook gezien in de bioscoop. Hoewel er eigenlijk niet iets is dat slecht is aan deze film, vond ik het allesbehalve indrukwekkend. De CGI is uitstekend, het acteerwerk solide, het concept inventief, maar overall laat de uitwerking te wensen over. Het is behoorlijk hak-op-de-tak met te weinig echte rustmomenten en net iets teveel gericht op het grote publiek. Ook vind ik dat er weinig chemistry is tussen Di Caprio en Cotillard, terwijl hun relatie toch een belangrijk deel inneemt van het plot. Helaas niet de topper waar ik op had gehoopt. Misschien moet ik deze film nog eens in alle rust herzien, maar tot die tijd bungelt het tussen de drie en drieënhalve ster.


avatar van yeyo

yeyo

  • 6355 berichten
  • 4623 stemmen

ThaMovieVoter schreef:

Volgens mij is dit de grootste hype sinds jaren.

Sinds The Dark Knight. Ben al benieuwd naar de volgende hype van Nolan..


avatar van sinterklaas

sinterklaas

  • 11819 berichten
  • 3319 stemmen

louisvf schreef:


Ook, je zegt dat je het einde mooi vind. Je legt het vervolgens uit en dan begin je over het feit dat je toch nog wel wat vragen hebt ivm het einde? Kan niet meer volgen hoor


Ja, maar om het feit dat het een open einde is en dat al die 6 dromen gewoon 1 droom was. Alleen heb ik hier en daar er nog wel wat vragen over.


avatar van Montorsi

Montorsi

  • 9719 berichten
  • 2382 stemmen

During a recent interview with KCRW in Los Angeles, Nolan said that he hadn’t actually seen Marienbad until after his own movie was completed – but that he enjoyed the film, and was certain that he must have been influenced by the countless other ‘dream’ films influenced by Marienbad.

http://www.legacy.com/ns/news-story.aspx?t=alain-robbe-grillet-and-the-origins-of-inception&id=43

Vreemd dat iemand als Nolan Last Year in Marienbad niet heeft gezien voordat hij Inception af had. Geloof er eerlijk gezegd niet zoveel van. Hoewel het hele andere films zijn kan ik me maar slecht voorstellen dat hij de film niet kende, en zelfs als dat dan echt zo is moet er toch wel iemand in de omgeving zijn die hem op Marienbad heeft gewezen voordat hij een droomfilm ging maken, of tijdens.


avatar van doeze

doeze

  • 88 berichten
  • 278 stemmen

Vond het een prima blockbuster. Ik snap alleen niet waarom mensen hem vaker moeten zien om hem beter te begrijpen, want voor mij was het allemaal met 1 keer zien duidelijk, hoor.
Sinterklaas vraagt zich hierboven af waarom de trein steeds terugkomt en wat dit met de vrouw van Cobb te maken heeft. Uhm?? heb je een scene gemist in de film?
Blijkt dus dat Cobb zelf Inception heeft toegepast bij zijn eigen vrouw, helaas was er de bijkomstigheid dat ook in 'real life' dit idee in haar hoofd blijft zitten.
Mooi open einde: heeft ie het nou gedroomd (dus blijft de tol tollen?) of is hij nu eindelijk in real life met zijn kids (wellicht valt de tol nog wel?) dankzij Saito.
Mooie film, goede acteurs, leuk script, maar vooral een superlekkere Leonardo (tja, ik blijf toch een vrouw, he )


avatar van ddew88

ddew88

  • 8 berichten
  • 4 stemmen

tja het einde is zeer open, er kan niet gezegd worden of het real life is of niet, omdat er gewoon wat informatie mist: Je weet niet wat er met je gebeurd wanneer je slapend dood gaat in een droom terwijl je nog wakker bent in de diepere droom in je droom. Ofterwijl: Cobb gaat dood in de ijswereld, lift en de auto terwijl hij nog niet is 'teruggekeerd' uit het limbo met zn chick. Wat gebeurd er dan?


avatar van Karl van H.

Karl van H.

  • 2812 berichten
  • 2259 stemmen

Het einde is helemaal niet zeer open: het verhaaltje is afgesloten, je mist alleen maar één puzzelstukje (en zelfs dan nog niet eens een heel belangrijke voor het verhaal). En ik denk dat als je doodgaat in je droom, dat je dan maar voor eeuwig in Limbo moet rond blijven hangen.


avatar van GrimReaper

GrimReaper

  • 128 berichten
  • 0 stemmen

Inception is gewoon een goeie film.

Het idee is leuk en het verhaal zit wel goed in elkaar. Ook op de acteurs heb ik weinig aan te merken.

Een paar visueel mooie scenes en redelijk wat mysterie en spanning.

Persoonlijk had ik het beter gevonden als deze film minder toegankelijk en meer suggestief was gemaakt. Maar het is nou eenmaal een grote productie voor een breed publiek.


avatar van DonOswaldo

DonOswaldo

  • 6430 berichten
  • 1931 stemmen

Zozo, meer dan een dag niks gepost bij Inception.


avatar van Naomi Watts

Naomi Watts

  • 54554 berichten
  • 3155 stemmen

Mag het even .


avatar van ddew88

ddew88

  • 8 berichten
  • 4 stemmen

Karl van H. schreef:
Het einde is helemaal niet zeer open: het verhaaltje is afgesloten, je mist alleen maar één puzzelstukje (en zelfs dan nog niet eens een heel belangrijke voor het verhaal). En ik denk dat als je doodgaat in je droom, dat je dan maar voor eeuwig in Limbo moet rond blijven hangen.

dan is het einde toch juist open, je weet niet of hij nou in de realiteit of in een droom verder leeft door het missen van dat ´ene puzzelstukje´


avatar van Reinbo

Reinbo

  • 70660 berichten
  • 0 stemmen

Het is inderdaad een open einde. Maar het maakt eigenlijk geen donder uit of het nog een droom is of niet. Er staat namelijk vrijwel niets op het spel.
Ik ken een andere film die met dezelfde thema's speelt die ook een open einde kent. Alleen daar is het een verschil tussen leven en dood of men nog droomt of niet. Dus het is hier wel open, maar het maakt niet uit, dus zo open is het nu ook weer niet.


avatar van 88Fabian

88Fabian

  • 1527 berichten
  • 0 stemmen

Het is ook niet de bedoeling dat er een vervolg komt.


avatar van Reinbo

Reinbo

  • 70660 berichten
  • 0 stemmen

Heb ik het ergens over een vervolg?


avatar van planet_of_death

planet_of_death

  • 3962 berichten
  • 178 stemmen

Er is wel erg weinig met het concept gedaan. Een vervolg is meer dan welkom.


avatar van AmazingPP

AmazingPP

  • 2524 berichten
  • 1859 stemmen

planet_of_death schreef:

Er is wel erg weinig met het concept gedaan. Een vervolg is meer dan welkom.

AAAAAAAAARGH!!! Neeeeee, niet nog zo'n SZZ!!!

(Spektakelfilm Zonder Ziel)


avatar van kuk

kuk

  • 641 berichten
  • 674 stemmen

Ja een vervolg zit ik ook niet echt op te wachten. Laat Leo maar gewoon weer even een leuke misdaadfilm doen en Inception 2 overlaten aan iemand anders


avatar van Reinbo

Reinbo

  • 70660 berichten
  • 0 stemmen

Ja, als Leo nog een deel op zoek gaat naar zijn kinderen, dan haak ik zeker af. Maar er moet toch ook iets leuks te maken zijn van dit concept.


avatar van chevy93

chevy93

  • 12755 berichten
  • 1325 stemmen

Nolan maakt altijd goede vervolgen/re-makes, dus kom maar op!


avatar van Reinbo

Reinbo

  • 70660 berichten
  • 0 stemmen

Je wil toch niet beweren dat jij Insomnia goed vindt?


avatar van lykathea

lykathea

  • 1872 berichten
  • 684 stemmen

Reinbo schreef:

Je wil toch niet beweren dat jij Insomnia goed vindt?

Wat verschrikkelijk!!


avatar van Reinbo

Reinbo

  • 70660 berichten
  • 0 stemmen

Nee, deze was verschrikkelijk, Insomnia was gewoon zeer matig.


avatar van planet_of_death

planet_of_death

  • 3962 berichten
  • 178 stemmen

kuk schreef:

Ja een vervolg zit ik ook niet echt op te wachten. Laat Leo maar gewoon weer even een leuke misdaadfilm doen en Inception 2 overlaten aan iemand anders

Andere regisseur mag ook.