• 15.837 nieuwsartikelen
  • 178.426 films
  • 12.235 series
  • 34.018 seizoenen
  • 647.758 acteurs
  • 199.129 gebruikers
  • 9.379.078 stemmen
Avatar
 
banner banner

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith (2005)

Sciencefiction / Fantasy | 140 minuten
3,71 3.649 stemmen

Genre: Sciencefiction / Fantasy

Speelduur: 140 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: George Lucas

Met onder meer: Hayden Christensen, Ewan McGregor en Natalie Portman

IMDb beoordeling: 7,6 (912.313)

Gesproken taal: Engels

Releasedatum: 19 mei 2005

Plot Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

"The saga is complete."

De Clone Wars razen naar hun hoogtepunt als Kanselier Palpatine wordt ontvoerd door General Grievous, een inmiddels bekende Jedi-doder. Anakin Skywalker en Obi-Wan Kenobi strijden als broers in dit gevecht om hem te redden en ze gaan een laatste confrontatie aan met de leider van de seperatisten, Count Dooku. Maar als de Jedi Council eindelijk een manier heeft gevonden om de Clone Wars tot een einde te brengen en de vrede in het melkwegstelsel te herstellen, houden ze er geen rekening mee dat Anakin zich langzaam tegen de Jedi Council keert als hij een keuze moet maken tussen Obi-Wan en zijn heimelijke vrouw Padmé, die hij in een visioen heeft zien sterven. De mysterieuze Sith Lord Darth Sidious slaat voor een laatste keer hard toe en alle gebeurtenissen leiden naar de eerste Star Wars film uit 1977 als George Lucas het laatste hoofdstuk in zijn verhaal afsluit.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Social Media

Volledige cast

Acteurs en actrices

Anakin Skywalker / Darth Vader

Obi-Wan Kenobi

Padmé Amidala

Chancellor Palpatine / Darth Sidious

Senator Bail Organa

Yoda (stemrol)

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van kos

kos

  • 46701 berichten
  • 8856 stemmen

Erg leuk weer. Voor mij toch niet hetzelfde als de oude serie, maar het voldoet prima.

Mooi om te zien hoe alles in elkaar valt op het einde die oldskool-omgeving, dat wit, die pakjes.. en veel fijne actie-scenes (Yoda roelt).

Stuk beter ook dan deel 1 en 2 door de wat minder kinderachtige verhaallijn. Wat ik dan weer wat minder vond is zo'n personage als die Grievous, beetje flauw. En dat afschuwelijke romantische geblaat: I love you....No!, I love you!

Maar goed, al met al weer heerlijk vermaakt. Twijfel een beetje tussen een kleine 4 of een dikke 3,5, maar het wordt het laatste.

P.s. de zaal waar ik vanavond was, was gewoon half vol . Is dit normaal?


avatar van V

V

  • 8369 berichten
  • 3366 stemmen

kos schreef:

P.s. de zaal waar ik vanavond was, was gewoon half vol . Is dit normaal?

Kom op, het is maar Star Wars


avatar van olivier

olivier

  • 1249 berichten
  • 1577 stemmen

Is het trouwens nog iemand opgevallen dat darth vader meer blonk dan anders: alsof ie nét uit de carwash kwam. Lang leve de autopolish! Zucht, once again


avatar van Mushroom

Mushroom

  • 128 berichten
  • 1539 stemmen

Blijft toch een heel ander verhaal TOV de oude SW!!!

En het bevalt me maar magertjes, het is duidelijk de beste van de 3 nieuwste, en het wist me zeker te boeien en dat is al heel wat.

Maar verdorie wat zitten er weer flauwe stukken in met toch schrikbarend matig acteerwerk van met name Portman, zucht wat speelde die neutraal zeg!!

Maar goed zeker mooie stukken er in, dat zeker. Maar kan de oude SW toch veeel beter waarderen.

3 sterren


avatar van KW2

KW2

  • 157 berichten
  • 772 stemmen

Het viel me op dat Grand Moff Tarkin op het einde van de film te zien was. Iemand anders dit gemerkt?


avatar van Menni

Menni

  • 1762 berichten
  • 0 stemmen

olivier schreef:

Reacties hier tarten alle verbeelding

[...]

Moge de massa snel zijn collectief verstand terugvinden

Ha, daar zit 'm wellicht de kneep, ik beleef films liever niet met overmatig verstand, liever wel met veel gevoel. Als reacties hier trouwens echt verbeelding tarten (mij verbazen ze totaal niet), kan het natuurlijk ook aan die verbeelding schorten. Misschien moet die 'andere massa' collectief inlevings- danwel relativeringsvermogen terugvinden? 't Is maar een theorie.. Of met andere woorden: gun 'ons' toch een lolletje/overenthousiasme joh.


avatar van Menni

Menni

  • 1762 berichten
  • 0 stemmen

Even de lachbuien delen.. Geplukt van IMDb:

'I'll sum up by saying this - if you like the prequels then you are a dumb fuc who enjoys van damme movies and other brainless *beep* so don't dare tell me this is good cinema because you little dumb fux don't know *beep* about film. what a joke of a movie ffeakin laughable crap,GL lost the force along time ago and if we have anyone to blame it's his selfish cheating whore of a wife and McCallum the fatfaced fock who seduced G to the darkside of the money.'


avatar van lazaroni_86

lazaroni_86

  • 161 berichten
  • 150 stemmen

Wat een prachtig verhaal zeg.... 1 van de beste die ik heb gezien. ik begin me echt te ergeren aan mensen die star wars niet goed of matig vinden.Zijn die mensen nou echt dom of erg blind om dit mooi verhaal te bergrijpen? Star Wars heeft een mooie verhaal, waarvan sommige het niet weten denk ik...

Ik vind het ook erg jammer hoe het afloopt tussen Padmé en Anakin echt hart brekend.

Prachtig Film een Dikke 4.5


avatar van kittyklitty

kittyklitty

  • 299 berichten
  • 1511 stemmen

Recensie van Nu.nl:

Star Wars Episode 3: Revenge of the Sith - George Lucas (trailer)

Uitgegeven: 19 mei 2005 11:54

Laatst gewijzigd: 19 mei 2005 14:56

Slotdeel van de Star Wars-trilogie is een hoogtepunt voor de fan, maar een invuloefening voor de neutrale kijker.

Bekijk trailer:

Modem/ Breedband

Het is volbracht: na ruim een kwart eeuw zijn de twee Star Wars -trilogieën aaneengesmeed door een deel drie, dat het gat dicht met de eerste Star Wars (1977), die eigenlijk deel 4 was. En dientengevolge heeft The Revenge of the Sith veel weg van een invuloefening: Anakin Skywalker (Hayden Christensen) zal overlopen naar de Dark Side, en zijn zwarte hijghelm krijgen; Padmé Amidala (Natalie Portman) bevalt van zijn kinderen Luke en Leia, en sterft in het kraambed; en Obi-Wan Kenobi (Ewan McGregor) overleeft elk lichtzwaardgevecht, want hij zit immers in deel 4.

Houterig

Fijn om eens een keer zoveel van een film te mogen verklappen aangezien thuiskomst toch bekend is. Belangrijker is de weg erheen. Anakins onvermijdelijke overstap naar de Duistere Zijde zou iets tragisch moeten hebben, maar de houterige Hayden maakt van het omslagmoment een portie schooltoneel dat niet ontroert. En wanneer hij eindelijk de zwarte helm van Darth Vader opzet en herrijst na een vreselijk ongeluk moet dat weliswaar een kippenvelmoment zijn, maar alleen fans zullen door deze scriptmechanismen ontroerd zijn. Slaapwandelaar Christensen werkt niet mee: hij oogt de hele film als de stonede zanger van een Achterhoekse hardrockband die solliciteert naar de hoofdrol in amateurtoneelopvoering van The Crow.

Waarschijnlijk kan de arme Christensen er weinig aan doen, want ook Natalie Portman en Ewan McGregor ogen weer houterig, terwijl zij wel degelijk hebben bewezen te kunnen acteren. Maar van soapy zinnen als "Anakin, mijn hart breekt" valt ook weinig te maken. Veel van de dialogen klinken alsof er een gebruiksaanwijzing van een dvd-speler wordt voorgelezen ("voer bevel 66 uit"). Alleen Samuel L. Jackson weet met zijn basstem op te vallen. Maar George Lucas bekommerde zich nooit zo om het regisseren van acteurs.

Wookie's

Wel om de techniek en de digitale effecten, en daar krijgen we dan ook een fikse overdosis van. Alleen al het lange openingsshot, waarin een ruimteschip wordt belegerd, barst van de duizelingwekkende effecten, en gas terug nemen is er verder niet meer bij. Actie is er genoeg: de lichtzwaardgevechten zijn nauwelijks te tellen. Maar ook hier schaadt overdaad, want alleen de nieuwe effecten vallen echt op, zoals de schurk General Grievous die er vier tegelijk hanteert. En weer erg leuk is een aanval met een kudde Wookie's, die doet denken aan Apocalypse Now, Saving Private Ryan, Planet of the Apes en Tarzan tegelijk. Origineel, ondanks dat het naar andere films verwijst, maar de scène frist het Star Wars-universum wel meteen op. Helaas zitten dergelijke originele momenten er te weinig in.

Maar goed, voor de fans die in Hollywood al maanden in de rij staan (jammer dat het voor de verkeerde bioscoop was) zal het allemaal niets uitmaken. Die zijn al verkocht wanneer het bekende deuntje klinkt en de al even vertrouwde gele letters door het beeld rollen. Dat plezier is hun goed recht: hier wordt tenslotte een belofte ingelost waar ze sinds hun jeugd op wachten. Zij laten hun plezier niet door kritiek vergallen, net als bij de twee vorige delen, The Phantom Menace en Attack of the Clones. Maar zelfs de grootste fan moest na een jaartje toegeven dat deze delen tegenvielen. En ook met deze invuloefening lost Lucas helaas zijn belofte niet in.

Het Parool: "opnieuw ontbreken de bezieling en het plezier dat de oude trilogie kenmerkt. (..)Miljoenen Star wars-fans verdienen beter."

De Volkskrant: "special effect redden Lucas niet (..) Lucas wisselt gedurende 145 minuten ellenlange actiescènes af met brokjes bakvissenromantiek."

In 115 zalen

Ze hebben gelijk.


avatar van predator

predator

  • 1671 berichten
  • 1954 stemmen

Menni schreef:

(quote)

Nou nee, dat lijkt me geen goed plan (al klink je ook niet alsof je het op die manier bedoelde ). De gaten van enkele jaren tussen diverse episodes bevallen me eigenlijk prima.

Het zou me toch echt niet verbazen als er ooit nog een tussendeel komt. Ik had toch verwacht dat de jonge Han Solo en Boba Fett nog aan bod zouden komen.....


avatar van predator

predator

  • 1671 berichten
  • 1954 stemmen

KW2 schreef:
Het viel me op dat Grand Moff Tarkin op het einde van de film te zien was. Iemand anders dit gemerkt?


ja, dit komt in deel 3,5 ook nog terug........


avatar van zeus

zeus

  • 1201 berichten
  • 2891 stemmen

Jammer dat het toch allemaal een beetje tegenviel. Er werd zo'n ophef over gemaakt (en ik moet zeggen dat ik naarmate de woensdag volgde er ook steeds meer zin in kreeg) dat het uiteindelijk het toch allemaal net niet was. Het is wel mooi gemaakt, de special effects zijn mooi. Maar ik vond dat het verhaal een beetje werd afgeraffeld en het begin van Darth Vader leek mij ook maar zo van het moet vanwege de verhaallijn. Zonde, had er meer van verwacht. 3*.


avatar van Henry Spencer

Henry Spencer

  • 468 berichten
  • 1197 stemmen

'k vind het wel raar of grappig dat ik de film niet slecht vond en 'm 3 sterren gegeven heb, terwijl zo velen zeggen hem niet zo goed of slecht te vinden en 'm toch drie, drie-en-een-half of zelfs vier sterren geven!

Om nog even terug te komen op det van die 'storyteller' waar iemand het niet mee eens was: ik vind Star Wars in zijn geheel gezien een sterk epos (het verhaal op zich bedoel ik, niet per se de films), omdat het veel thema's aanraakt (filosofisch, politiek, gewoon menselijk), niet bijzonder diepgaand of uitgebreid, maar in termen die min of meer begrijpelijk en herkenbaar zijn voor zo veel mogelijk mensen. Dat is volgens mij wat een goeie 'storyteller' altijd moet doen. Het is bovendien een lang en bewerkelijk verhaal dat een lange tijdspanne bestrijkt en waar de meeste verhaallijnen en details vrij goed kloppen: da's toch ook een kunst. Je moet toch toegeven: het heeft toch echt wel iets te zeggen over politiek, maatschappij, emoties en psychologie, zeker als je het een beetje bekijkt in het licht van andere scenario's van Lucas zoals THX-1138.

In ieder geval: ik ga hem binnenkort nog eens zien en dan beslis ik of ik noig iets aan die drie sterren verander...


avatar van Henry Spencer

Henry Spencer

  • 468 berichten
  • 1197 stemmen

N.B. Het acteerwerk vind ik eigenlijk ook voor de meeste acteurs wat zwak. Op de extra's bij de dvd van THX-1138 geeft Lucas trouwens zelf toe dat hij - in tegenstelling tot zijn kameraad Coppola - een broertje dood heeft aan werken met acteurs en regisseren, maar veel meer talent heeft in visuele vormgeving.

Ter info...


avatar van mister blonde

mister blonde

  • 12698 berichten
  • 5832 stemmen

zoveel was duidelijk. ik geloof dat Cornelis dezelfde opmerking weleens maakte; Lucas is het bewijs dat je met een goed idee en weinig talent ver kan komen...


avatar van predator

predator

  • 1671 berichten
  • 1954 stemmen

mister blonde schreef:

zoveel was duidelijk. ik geloof dat Cornelis dezelfde opmerking weleens maakte; Lucas is het bewijs dat je met een goed idee en weinig talent ver kan komen...

Ik zou willen dat ik zo weinig talent had.


avatar van predator

predator

  • 1671 berichten
  • 1954 stemmen

mister blonde schreef:

zoveel was duidelijk. ik geloof dat Cornelis dezelfde opmerking weleens maakte; Lucas is het bewijs dat je met een goed idee en weinig talent ver kan komen...

Spielberg heeft ook weinig talent.


avatar van Queto Yurlunyur

Queto Yurlunyur

  • 4775 berichten
  • 3110 stemmen

Een film die begint waar episode II ophoudt en eindigt waar episode IV begint: dat is al direct een uitgangspunt waarmee de film behoorlijk klem zit. Dat wordt nog eens erger gemaakt doordat Lucas kennelijk niet eens de moeite heeft genomen de film een fatsoenlijke boog mee te geven, maar het gewoon linea recta van A naar B laat bewegen, met B dus van te voren volledig bekend. De film kent geen opbouw, geen avontuur, geen ontwikkelingen: het opent met een groot gevecht, gaat dan vrij snel door naar het volgende grote gevecht, om dan via een groot gevecht nog een groot gevecht te bereiken.

Die gevechten zelf zijn an sich best goed uitgevoerd; ze zien er flitsend uit en houden de aandacht van de kijker wel vast. Ik vind alleen Yoda als CGI nog steeds niet overtuigend; vergeleken met de pop uit de oude trilogie ziet hij er nog steeds op de scene geplakt uit in plaats van erin aanwezig. Dat hij in de rondte springt alsof hij Jazz Jackrabbit is helpt ook niet echt.

Maar het grote nadeel met ook weer deze gevechten is dat de afloop al volledig vastligt: van te voren weet je al wie er overleeft en wie er omkomt, en vaak ook in welk gevecht. Nu hebben de meeste fantasyfilms in hun overlevingskansen een vrij grote voorspelbaarheid (op een heel andere manier dan deze film overigens), maar Revenge of the Sith legt er ook nog eens zo de nadruk op; het zal en moet allemaal aansluiten episode IV (die van zichzelf een prima begin had met volledige introductie van de situatie en de personages en deze nieuwe trilogie dus helemaal niet nodig had).

Zo krijgen we na de climax (of eigenlijk het laatste gevecht, want zonder opbouw heeft het niet veel climactische waarde) nog een soort epi-proloog van tien minuten waarin alle gebeurtenissen tussen het dat gevecht en de aanvang van IV - die iedereen met een greintje fantasie in dat stadium al lang zelf had kunnen invullen - nog even uitgebreid getoond worden. Waar is dat dan toch voor nodig?

Zelfs voor wie vindt dat het zesluik van I naar VI gekenen moet worden (wat sowieso al niet werkt, omdat wendingen in de oorspronkelijke trilogie uitgangspunten zijn in deze, en omdat in deze trilogie concepten worden geïntroduceerd waarmee in IV t/m VI niets gedaan wordt) dient dat laatste stuk geen enkel nut. De informatie zou dan in IV zou moeten zitten (als proloog of als flashbacks); bij dit deel hangt het los aan (maar laten we dat maar niet te hard roepen, anders komt Lucas misschien nog op het idee de oude trilogie nog verder te verkrachten dan hij in '97 al gedaan heeft ).

Een groot probleem van de hele nieuwe trilogie is dat de films geen fatsoenlijke villain meer kennen. Eigenlijk ging dat al mis bij Return of the Jedi, waar we - na twee delen lang een bijzonder indrukwekkende Darth Vader - een veel minder imposante emperor kregen (die emperor die in de oorspronkelijke versie van episode V zat ging nog wel, maar McDiarmids interpretatie ervan vind ik echt zwak), waardoor dat deel al veel zwakker was de vorige twee (om over die knuffelbeertjes nog maar te zwijgen), maar in deze trilogie moeten we het helemaal zonder stellen.

Politieke intrige werkt gewoonweg niet in het Star Wars-universum, dat altijd al gekenmerkt werd door een sterk gepolariseerd onderscheid tussen goed en kwaad, en waarin voor subtiliteit en nuances geen ruimte is. In dit deel wordt McDiarmid dan weer de emperor, maar veel interessants heeft hij niet te doen, en zijn levering van de obligate comic-book-zinnetjes vind ik wederom onovertuigend.

Maar acteerwerk en dialoog is altijd al een zwakke schakel geweest in de Star Wars-films, en dit deel is geen uitzondering. Met name Christensen is een regelrechte ramp, Portman is voor de derde keer op rij een diep dieptepunt, en de dialogen die zij (en de andere acteurs) moeten uitkramen zijn lomp en houterig. Niemand die deze film gaat kijken zal anders verwachten, maar het blijft een probleem.

Wat betreft de kinderlijke humor is het met dit deel weer iets beter gesteld dan met de vorige twee films; er zijn nog wat pijnlijk niet-grappige momenten met R2-D2, maar verder valt het allemaal wel mee. Een donkere film kan ik het daarentegen ook niet noemen; de dreiging leunt teveel op de oorspronkelijke trilogie (met name de kennis van latere handelingen van Darth Vader) in plaats van hierin tot uiting te komen, en het bloedloze geweld is redelijk familie-vriendelijk. Nee, dan vond ik zelfs A New Hope nog donkerder.

Revenge of the Sith is een kleine stap terug na het lege maar kijkbare Attack of the Clones, en mijlenver verwijderd van zelfs maar Return of the Jedi. 2 *


avatar van AHWA

AHWA

  • 16922 berichten
  • 1293 stemmen

Om de een of andere reden til ik minder zwaar aan de mindere kwaliteit van de Star Wars-films, gewoonweg omdat het Star Wars is. Ik weet niet of dat jeugdsentiment is of niet. Dat heb ik bij andere films niet.

Maar goed, ik ga hem morgen zien en dan kijken we wel wat het wordt.


avatar van Menni

Menni

  • 1762 berichten
  • 0 stemmen

kittyklitty schreef:

Ze hebben gelijk.

Nietes!


avatar van Mischa

Mischa

  • 601 berichten
  • 2426 stemmen

[quote="predator]

Spielberg heeft ook weinig talent.[/quote]

Jaaa, gelijk heb je! Films als Jaws en Saving Private Ryan zijn idd slecht geregisseerd, en er wordt waardeloos in geacteerd! he-le-maal met je eens


avatar van T.O.

T.O.

  • 2419 berichten
  • 2797 stemmen

Queto Yurlunyur schreef:

Ik vind alleen Yoda als CGI nog steeds niet overtuigend;

Ik juist wel, vind het erg knap gedaan. Hij speelt echt een geloofwaardige, belangrijke rol naast de 'echte acteurs'. Het idee dat je naar een CGI-karakter aan het kijken bent is per film minder geworden.


avatar van Phil Leotardo

Phil Leotardo

  • 234 berichten
  • 78 stemmen

Gisteravond geweest in een uitverkochte zaal in Pathe De Kuip in Rotterdam-Zuid. Ik had de voorstelling van 20.30 uur. Achteraf gezien vond ik deze episode toch wat teleurstellend. Het acteerwerk was net weer wat slechter dan in de vorige 2 episodes en het was een soort knip- en plakwerk om alle losse eindjes aan elkaar te knopen voor episode IV. De actie was goed dat is duidelijk alhoewel ik de gevechten in de oudere episodes eigenlijk mooier en beter vind. Meer man tot man gevechten (Han Solo, Chewbacce en Luke Skywalker in de Death Star met Prinses Leia of de Tie-Fighters tegen de X-Wings om maar wat voorbeelden te noemen). Generaal Grievous vond ik een pluspunt van deze film. Anakin laat zich wel erg makkelijk inpalmen door Palpatine. Het gevecht op de lavaplaneet vond ik wel erg mooi en dat hij uiteindelijk in dat pak van Darth Vader gehesen wordt en het bekende ademgeluid en de stem van James Earl Jones zijn geweldig. Jammer dat de film dan al praktisch afgelopen is. Ik geef de film 3 sterren, de oudere episodes vind ik qua acteren, verhaallijn en actiescenes toch beter in elkaar gezet.


avatar van as

as

  • 3548 berichten
  • 5932 stemmen

Phil Leotardo schreef:

en het bekende ademgeluid en de stem van James Earl Jones zijn geweldig. .

Volgens mij heeft James Earl Jones de stem in deze film niet gedaan hoor. Anakin had natuurlijk nog niet de baard in de keel....

Oh wacht... Ik lees op IMDB dat Earl Jones toch de stem heeft gedaan maar dan uncredited. De schande! De stem die generaties heeft beroerd.


avatar van mrdig

mrdig

  • 499 berichten
  • 2690 stemmen

Queto Yurlunyur schreef:

Maar het grote nadeel met ook weer deze gevechten is dat de afloop al volledig vastligt: van te voren weet je al wie er overleeft en wie er omkomt, en vaak ook in welk gevecht.


Ik vond het juist eens een verademing om een film te zien waarvan je vantevoren precies weet hoe alles zal gaan aflopen. Plotwendingen kunnen er niet zijn, daarom des te knapper hoe deze film me heeft kunnen boeien.

Queto Yurlunyur schreef:

In dit deel wordt McDiarmid dan weer de emperor, maar veel interessants heeft hij niet te doen, en zijn levering van de obligate comic-book-zinnetjes vind ik wederom onovertuigend.


Ik vond juist dat McDiarmid als enige acteur overeind is gebleven in deze matige film qua acteerwerk.

Queto Yurlunyur schreef:

Portman is voor de derde keer op rij een diep dieptepunt


Dat is diep.

Queto Yurlunyur schreef:
er zijn nog wat pijnlijk niet-grappige momenten met R2-D2


Ik vond R2-D2 juist erg grappig! Ik vraag ma af wat jij dan wel grappig vindt.

Queto Yurlunyur schreef:
Een donkere film kan ik het daarentegen ook niet noemen;


Ik vond juist het laatste uur erg donker. Anakin die zich aansluit bij the Emperor, een groep kinderen uitmoord, ten strijde trekt tegen master en 'broerlief' Obi-Wan en dankzij zijn eigen woede Padme van het leven berooft.


avatar van Queto Yurlunyur

Queto Yurlunyur

  • 4775 berichten
  • 3110 stemmen

Dat zijn wel een heleboel spoilers.


avatar van mrdig

mrdig

  • 499 berichten
  • 2690 stemmen

Ik had het door idd. Aangepast of zie ik nog wat over het hoofd?


avatar van neo

neo

  • 15435 berichten
  • 10038 stemmen

Fijn dat ik dat net nog even op tijd kon lezen


avatar van kittyklitty

kittyklitty

  • 299 berichten
  • 1511 stemmen

Feit blijft in ieder geval dat dit geen film is waar velen normaal over kunnen oordelen...

Of je vindt SW helemaal geweldig en alles wat daarom heen hangt wat resulteert in een automatische 5 *

Of je kunt er wel sceptisch tegenaan kijken en zit alle mankementen aan de film wat resulteert in een 2* a 3* resultaat...

Omdat hier heel zwart wit over geoordeeld wordt hebben die 4* waar hij nu op staat voor mij totaal geen waarde.


avatar van Menni

Menni

  • 1762 berichten
  • 0 stemmen

kittyklitty schreef:

Feit blijft in ieder geval dat dit geen film is waar velen normaal over kunnen oordelen...

True, maar dat wil nog niet zeggen dat NIEMAND er normaal over kan oordelen (plus: wat is 'normaal'? altijd maar kritisch of zelfs cynisch?). 'Tegenstanders' concluderen regelmatig al snel dat iemand die hier 5 sterren aan geeft wel een blinde fanboy MOET zijn ('met SW-fans valt toch niet te praten' enzo). En daar verzet ik mij graag tegen, die bal kaats ik graag terug. Sterker nog: dan zijn fanboys vooral een stuk prettiger gezelschap dan alles tot in de kleinste details analyserende critici. Om voor mezelf te spreken: de 5* hadden er ook 4,5 kunnen zijn, 't scheelt niet veel. Aan gemiddelde sterretjes hecht ik per definitie geen waarde, da's zelfs onafhankelijk van de curve .

En on-topic: Ian McDiarmid heeft wat mij betreft de rol van het jaar afgeleverd.