• 15.829 nieuwsartikelen
  • 178.409 films
  • 12.229 series
  • 34.010 seizoenen
  • 647.702 acteurs
  • 199.117 gebruikers
  • 9.378.495 stemmen
Avatar
 
banner banner

Cabin Fever (2002)

Horror / Thriller | 93 minuten / 98 minuten (unrated director's cut)
2,52 1.344 stemmen

Genre: Horror / Thriller

Speelduur: 93 minuten / 98 minuten (unrated director's cut)

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Eli Roth

Met onder meer: Rider Strong, Jordan Ladd en James DeBello

IMDb beoordeling: 5,6 (88.147)

Gesproken taal: Engels

Releasedatum: 26 februari 2004

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Cabin Fever

"Terror… in the flesh."

Vijf schoolvrienden gaan op vakantie in een afgelegen vakantiehuisje in de bergen. Plotseling blijkt een van hen besmet met een vreemd virus. Naarmate het virus zich onder de vrienden verspreidt, en ze steeds zieker worden, komt hun ware aard naar boven.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van D-ark

D-ark

  • 1755 berichten
  • 420 stemmen

Deze film is zo erg dat ie best leuk is.

Slechte effecten en flutacteurs en een flut verhaal.

Nee hij is echt behoorlijk slecht.

Alleen de knipoog naar de Evil Dead kon ik zeer waarderen.

toch een 2,0


avatar van Berty

Berty

  • 88 berichten
  • 158 stemmen

slechte film, wel grappig om naar te kijken 1,5 puntjes van berty


avatar van Silvio Dante

Silvio Dante

  • 2943 berichten
  • 2153 stemmen

Zo grappig vond ik het nu ook weer niet.

De film begint als een 'gewone' horrorfilm en eindigt in een parodie die nergens op slaat. Als je 't mij vraagt een vreselijk slechte poging om Peter Jackson's Bad Taste te combineren met Evil Dead; bagger gewoon.

1.5* (voor de tetten van die brunnette en de scheerscène die dan wel goed overkomt)


avatar van Drishti

Drishti

  • 21 berichten
  • 27 stemmen

2 ** voor Grimm. Rest een matige film. Niet eng, niet orgineel.


avatar van Laurora

Laurora

  • 14 berichten
  • 29 stemmen

* , omdat het nog net genoeg boeide om hem af te kijken.


avatar van stefff

stefff

  • 31 berichten
  • 137 stemmen

Flauwe film met onbevredigend einde.


avatar van DarkRose

DarkRose

  • 9 berichten
  • 10 stemmen

Ik vond dit wel zo'n slechte film, geen bal aan. Ben in slaap gevallen ergens. Hij is niet eng, hij is ronduit ziek. Echt geen aanrader!


avatar van Lientjuh

Lientjuh

  • 191 berichten
  • 251 stemmen

Best wel een leuke film!!


avatar van LOTR-lover

LOTR-lover

  • 937 berichten
  • 908 stemmen

Heerlijke effecten die de film naar een hoger niveau tillen. Personages zijn ook nog is redelijk uitgewerkt.

3,5*


avatar van D-ark

D-ark

  • 1755 berichten
  • 420 stemmen

LOTR-lover schreef:

Heerlijke effecten die de film naar een hoger niveau tillen. Personages zijn ook nog is redelijk uitgewerkt.

3,5*

Euhhh de effecten zijn zo nep als iets


avatar van Halcyon

Halcyon

  • 9952 berichten
  • 0 stemmen

Na het zien van Hostel, die ik overigens erg vet vond, deze maar eens opgezocht in FRS. In de hoop dat deze ook maar iets heeft van het effect van Hostel...

Een commentaartje volgt nog.


avatar van finaldestiny

finaldestiny

  • 163 berichten
  • 126 stemmen

toen ik de film voor het eerst zag, viel de film me een beetje tegen, heb hem later nog een keer gekeken en vond hem toch wel goed, niet supergoed, maar toch zeker geen slechte film.


avatar van Halcyon

Halcyon

  • 9952 berichten
  • 0 stemmen

Na het zien van Hostel, dat een hele verademing was binnen het neo-horrorgenre en nu al een van m’n favoriete horrorfilms ooit is, moest ik Cabin Fever ook gezien hebben. Als hij nog maar half zo goed was als Hostel, was hij al geslaagd, had ik mezelf vooropgesteld. Achteraf zit ik een beetje met gemengde gevoelens, maar kan al bij al terugblikken op een aangename (ongelukkige woordkeuze) kijkervaring.

Cabin Fever is zo’n beetje een mix tussen The Texas Chainsaw Massacre, The Evil Dead en The Thing; creepy locals, een huisje in een bos en een besmettelijke aandoening zijn de ingrediënten van deze film. Die besmettelijke bacterie is trouwens een heel origineel en veelbelovend gegeven. Veelbelovend omdat ze enerzijds heel wat ranzigheid met zich meebrengt en anderzijds een vijand is die moeilijk te bekampen valt. Spanning verzekerd zou je dan denken. Maar het is toch o zo spijtig dat Roth dit idee niet ten volle durft uit te buiten en ter compensatie toch nog enkele andere killers (locals, hond) in de film moest stoppen. Veel onsamenhangende scènes die weliswaar veel smeerlapperij opleveren, maar totaal geen suspense weten te creëren zijn hiervan het logische gevolg. Een compromislozere aanpak had van deze film zoveel meer kunnen maken.

Een ander punt van kritiek is de bedoelde humor die niet altijd overkomt. Vooral het zwartgallige einde wordt, ondanks de slimme maatschappijkritiek, iets te hard doorgedrukt. Daar komt nog bij dat de acteurs erg matig waren, vooral DeBello en Kern waren erg irritant. Op zich geen probleem natuurlijk, maar als ze zo irritant zijn dat je je er echt aan gaat storen, dan weet je het wel.

Is dit dan een slechte horrorfilm? Toch niet. Ik heb me, ondanks het feit dat de humor soms wat puberaal was, toch goed vermaakt en af en toe flink gelachen. Vooral die kleine met z’n kungfu-moves, die sukkel met z'n mondharmonica en die kerel met de schroevendraaier in z’n oor waren hilarisch. Er was tevens ook genoeg ranzigheid om de zwakke uitwerking van het verhaal deels te compenseren. Badalamenti deed bovendien z’n werk goed, maar blonk niet echt uit.

Al bij al is Cabin Fever dus nog een gemiddelde horrorfilm geworden. Eli Roth is in ieder geval een regisseur die ik in de gaten ga houden. Met Cabin Fever begon hij matig, maar met Hostel leverde hij mijns inziens een heuse topper af. Als je het mij vraagt heeft die kerel nog enkele leuke dingen voor ons in petto.


avatar van kos

kos

  • 46697 berichten
  • 8853 stemmen

Jemmer dat z'n volgende film The Box alweer zo'n Twilight Zone rip-off is, 1 van m'n favoriete afleveringen nog wel .

En met Richard 'Darko' Kelly als scriptschrijver, alsof die jongens niet eens wat nieuws kunnen verzinnen.


avatar van SuperSideSwipe

SuperSideSwipe

  • 4464 berichten
  • 2890 stemmen

Was inderdaad een goede aflevering, wel in ieder geval een positief uitgangspunt voor die film.


avatar van Charles Manson

Charles Manson

  • 463 berichten
  • 0 stemmen

ik lees hier een hoop negatieve commentaren op deze film. grappig is dat, want ik vond hem juist weer erg orgineel en zeer tof.

weer eens een gore genadeloze horrorfilm die werkt als een vuistslag, gewoon bot horror.

ik vond de sfeer ook behoorlijk dreigend en er zaten hier en daar ook zeer stijlvol gefilmde scene's in.

voeg daar nog wat voor mij erg leuke knipogen naar diverse classics toe en je hebt een prima film, wat mij betreft.

Ik wil deze niet direct onder de categorie teeny horror scharen en dat alleen al is een pre.


avatar van Linn

Linn

  • 3289 berichten
  • 3798 stemmen

Matig filmpje met slechte acteurs en een rommelig verhaal. Ook is dit weer een film waar er al weer een tig aantal van zijn en waar er nog steeds meer van uitkomen (zie de remake van The hills have eyes)
In de film zijn ook een aantal personages verwerkt waarvan ik het nut gewoon niet zie dat ze er in zitten,

Denk aan het kind op de veranda en Grim met zijn hond.


Toch zitten er af en toe wel wat spannende momenten in die het bij tijd en wijle nog wel wat vermakelijk maken.. 2* voor die momenten in de film.


avatar van Halcyon

Halcyon

  • 9952 berichten
  • 0 stemmen

Linn schreef:

In de film zijn ook een aantal personages verwerkt waarvan ik het nut gewoon niet zie dat ze er in zitten,

Denk aan het kind op de veranda en Grim met zijn hond.



Het nut? Humor. Voor de ene werkt het, voor de andere niet...


avatar van Linn

Linn

  • 3289 berichten
  • 3798 stemmen

Halcyon schreef:
(quote)


Het nut? Humor. Voor de ene werkt het, voor de andere niet...


Sorry maar ik zie er geen humor in alleen het einde dan met die achterlijke hilbillies en politie die van het water drinken maar daar zie ik de lol ook niet bijzonder van in


avatar van Halcyon

Halcyon

  • 9952 berichten
  • 0 stemmen

Niet iedereen heeft hetzelfde gevoel voor humor, gelukkig maar.


avatar van Doom

Doom

  • 8214 berichten
  • 1540 stemmen

Stiekem had ik toch meer verwacht van de debuutfilm van regisseur Eli Roth, maar helaas mocht het niet zo zijn. Het werd een kleine teleurstelling.

Het verhaal is slap, net zoals de matige uitwerking. Het gore is verder ook zwaar matig uitgewerkt, er is natuurlijk wel genoeg bloed te vinden in Cabin Fever, echter niet op de momenten waar het om draait. De 'hardere' scènes worden namelijk suspense gehouden. Erg jammer want een paar pittige scènes had Cabin Fever goed gedaan. Ik had zo’n suspense houding overigens ook niet verwacht van regisseur Eli Roth, maar dit zal ongetwijfeld met het (te) kleine budget te maken hebben gehad. De spanning is ook nog eens op sommige momenten ver te zoeken, net zoals de acteerprestaties.

Gelukkig zijn er ook nog een paar positieve punten. Denk hierbij vooral aan de humor en schrik momenten. Ook keek Cabin Fever ondanks een paar irritaties zeer gemakkelijk weg, lekkere vlotte scènes waarin van alles gebeurt. Het verveelt geen moment.

2.5*


avatar van Diederik58

Diederik58

  • 835 berichten
  • 1468 stemmen

Ik vind deze film eerder een karikatuur van horrorfilms. Maar als je zo'n film wilt maken, doe het dan goed. Massa's bloed, vele moorden, eng alles verslindend virus en acteurs die net vanaf de acteerkleuterschool komen. Als het niet grappig bedoeld is, dan is deze film al helemaal pulp.


avatar van 606

606

  • 23876 berichten
  • 12278 stemmen

soms saaie maar ook heerlijke momenten die goor zijn.

acteerwerk matig.

en redelijke spanning.

3 sterren


avatar van Skrean

Skrean

  • 539 berichten
  • 694 stemmen

Redelijk vermakelijke film,

Niet een top horror maar er zaten toch goede momenten in. Over het algemeen een voldoende.

3 sterren


avatar van newG

newG

  • 956 berichten
  • 2347 stemmen

De film was voor mij niet eng maar er zaten toch enkele zwaar ranzige momenten in die mij na 2 jaar nog steeds bijgebleven zijn.

Het meisje vingeren, benen scheren, en ja zelfs het einde met de dikke fuck you ik maak u allemaal ziek vond ik zeer geslaagd

3.5* omdat ik er niks van verwachtte en o zo veel terug kreeg.

En als men dan de vergelijking maakt met Hostel qua onbekende acteurs: vond de acteurs in deze film beter!

Ik vraag mij wel af waar mensen het halen wnr ze zeggen dat deze film heeft afgekeken van Evil Dead en Bad taste of The Thing...

Mensen in afzondering is gewoon een standaard gegeven in horror. Persoonlijk zou ik hem meer vergelijken met Blair Witch project omdat het allemaal in een bos afspeeld.


avatar van Naomi Watts

Naomi Watts

  • 54554 berichten
  • 3155 stemmen

Tot verhouding tot velen vond ik dit zeker een geslaagd filmpje. De oorzaak? de humorgedeeltes nemen veel mensen iets te serieus denk ik. Daarnaast een vermakelijk verhaaltje, bloody en hebben we ook Jordan Ladd als cute horror vamp. 4*


avatar van mikoz

mikoz

  • 11297 berichten
  • 867 stemmen

Naomi Watts schreef:

Tot verhouding tot velen vond ik dit zeker een geslaagd filmpje. De oorzaak? de humorgedeeltes nemen veel mensen iets te serieus denk ik. Daarnaast een vermakelijk verhaaltje, bloody en hebben we ook Jordan Ladd als cute horror vamp. 4*

Ik ga met je mee , kleine verhoging naar een voldoende.


avatar van mikey

mikey

  • 28993 berichten
  • 5142 stemmen

kos schreef:

Jemmer dat z'n volgende film The Box alweer zo'n Twilight Zone rip-off is, 1 van m'n favoriete afleveringen nog wel .

Dat was inderdaad een pijnlijke aflevering.

Volgens imdb wordt hij geregisserd door ene R. Kelly (Richard, niet de zanger)


avatar van divjunky

divjunky

  • 22 berichten
  • 19 stemmen

3 keer toch wel echt geschrokken maar dat was meer het geluid dan beeld.

Verhaal was ruk en cliche

acteer werk ook ruk.

Zelfs het hoesje is ruk

Wachten op ranzigheid. Maar het duurt niet te lang door de humor die erg vermakelijk was.

2.00


avatar van Tommy_M

Tommy_M

  • 14 berichten
  • 32 stemmen

leuke film