• 15.811 nieuwsartikelen
  • 178.342 films
  • 12.227 series
  • 34.007 seizoenen
  • 647.593 acteurs
  • 199.099 gebruikers
  • 9.377.445 stemmen
Avatar
 
banner banner

Carlito's Way (1993)

Misdaad / Drama | 145 minuten
3,89 3.167 stemmen

Genre: Misdaad / Drama

Speelduur: 145 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Brian De Palma

Met onder meer: Al Pacino, Sean Penn en Penelope Ann Miller

IMDb beoordeling: 7,9 (245.834)

Gesproken taal: Engels en Spaans

Releasedatum: 10 februari 1994

  • On Demand:

  • Pathé Thuis Bekijk via Pathé Thuis
  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Carlito's Way

"He's got a good future if he can live past next week."

Dankzij het grote vakmanschap van zijn advocaat Kleinfeld, komt de harde crimineel Carlito Brigante na een aantal jaren in de gevangenis te hebben gezeten vrij. Deze keer is Carlito vastbesloten op het rechte pad te blijven. Hij wil zich terugtrekken op de Bahama's met zijn grote liefde Gail en de kost verdienen met het verhuren van auto's. De corrupte Kleinfeld wil hem wel helpen. Hij heeft een klusje waarmee Carlito een leuk startkapitaal kan verdienen.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Tisik

Tisik

  • 77 berichten
  • 1746 stemmen

yeyo schreef:

(quote)

Ik vond hem totaal onmenselijk en ongeloofwaardig. De film lijkt een soort simplistisch onderscheid te willen maken tussen goed en kwaad.

En u denkt dat dergelijke personen niet bestaan in het echt?


avatar van yeyo

yeyo

  • 6352 berichten
  • 4615 stemmen

Tuurlijk wel, maar een zekere subtiliteit staat zeker niet mis in een misdaaddrama.


avatar van yeyo

yeyo

  • 6352 berichten
  • 4615 stemmen

Tisik schreef:

Hij wilt daar dan ook zo snel mogelijk weer weg om zijn droom te realiseren. Enkel moet hij op korte tijd zo snel mogelijk het nodige geld zien bijeen te krijgen en daarom keert hij daar voor heel even terug. In die korte periode is het dan ook overduidelijk dat hij zal moeten "vluchten" weg van zijn ouwe buurt om er volledig uit te geraken, dat noem ik dan ook geen gezaag maar realiteit.

En daarom opent hij een sleazy nachtclub? Slimme zet, Carlito, zo zul je inderdaad niet meer in contact komen met misdadigers.

Verder vind ik het hele "gangster wil zijn leven beteren" plotje te simplistisch. Met dan nog zo één of ander onovertuigend romance-subplotje, het is allemaal gewoon te onbeduidend en niets nieuws onder de zon.


avatar van Tisik

Tisik

  • 77 berichten
  • 1746 stemmen

yeyo schreef:

(quote)

En daarom opent hij een sleazy nachtclub? Slimme zet, Carlito, zo zul je inderdaad niet meer in contact komen met misdadigers.

Verder vind ik het hele "gangster wil zijn leven beteren" plotje te simplistisch. Met dan nog zo één of ander onovertuigend romance-subplotje, het is allemaal gewoon te onbeduidend en niets nieuws onder de zon.

Hij opent die nachtclub helemaal niet zelf, die nachtclub bestaat al. Maar doordat 1 van de eigenaars (Saso) zware gokschulden heeft en de club daarom dringend geld nodig heeft ziet Carlo daarin een mogelijkheid om snel zijn beoogde bedrag te verdienen. Hij investeert dus in de club en krijgt naast zijn eigen winst ook de helft van de opbrengsten van Saso.

Als we trouwens gaan praten over "niets nieuws onder de zon" dan kun je meteen al 99% van alle films gaan schrappen.


avatar van yeyo

yeyo

  • 6352 berichten
  • 4615 stemmen

Tisik schreef:

Als we trouwens gaan praten over "niets nieuws onder de zon" dan kun je meteen al 99% van alle films gaan schrappen.

Ik geef toch nog 2 sterren? Ik weet trouwens niet hoe jij films benadert, maar iets wat ik een hoge notering geef, moet toch op één of andere manier bijzonder zijn.


avatar van Tisik

Tisik

  • 77 berichten
  • 1746 stemmen

yeyo schreef:

(quote)

Ik geef toch nog 2 sterren? Ik weet trouwens niet hoe jij films benadert, maar iets wat ik een hoge notering geef, moet toch op één of andere manier bijzonder zijn.

Carlito's way is dan ook bijzonder voor mij


avatar van Cinemaniak

Cinemaniak

  • 566 berichten
  • 513 stemmen

@yeyo:

Verder vind ik het hele "gangster wil zijn leven beteren" plotje te simplistisch. Met dan nog zo één of ander onovertuigend romance-subplotje, het is allemaal gewoon te onbeduidend en niets nieuws onder de zon.

Waarom moet een film persé 'bijzonder', uniek of hoe je het ook wil noemen, zijn om een hoge notering te krijgen? Je kan geen 100 films achter mekaar maken zonder daarvoor bepaalde cliché's te gebruiken. Dat betekent nog niet dat de film die later gemaakt is, ook minder geacht dient te worden. Ik zie dat je een groot fan bent van Westerns/Cowboy films. Tja, die zijn allemaal heel bijzonder en uniek? Er komen ook nauwelijks cliché's in voor natuurlijk . Mja, ieder zijn smaak, alleen klopt je argument voor een lage notering niet als je zegt dat het niet bijzonder is. Terwijl Westerns over het algemeen diezelfde bijzonderheid ontberen. Baseer liever je notering op acteerprestaties, sfeer, opbouw, plot, realisme etc.

Ik krijg bij jou het idee dat er de afgelopen 20 jaar geen fatsoenlijke film is gemaakt hahah.


avatar van yeyo

yeyo

  • 6352 berichten
  • 4615 stemmen

Een groot fan van westerns, waar in godsnaam haal je dat? Ik heb enkel een paar spaghetti westerns gezien en die zie ik eerder als sterk vermaak, het werk van Leone buiten beschouwing gehouden.

Een film hoeft an sich ook niet grensverleggend te zijn, maar mag qua uitwerking wel wat lef vertonen. Carlito's Way is uitermate braaf en lichtzinnig voor enigszins te kunnen gelden als krachtig misdaaddrama. De personages zijn zo vlak als het maar kan: Pacino speelt hier op automatische piloot en speelt waarschijnlijk de saaiste gangster aller tijden. Sean Penn is dan weer zo overdreven als lafhartige wezel dat ik zijn personage ook niet overtuigend vond. Qua opbouw en plot volgt de film een oertypisch stramien zonder ergens enige schwung te vertonen. Ook visueel zeer dof en weinig indrukwekkend, allesbehalve wat ik van De Palma gewoon ben.

En sfeer? Carlito's Way is juist ongelofelijk sfeerloos mede door de oppervlakkige personages, het rechtlijnige verloop en weinig gedurfde cinematografie.

Ik kijk inderdaad voornamelijk oudere films, maar als je mijn stemlijst doorloopt zul je toch wel merken dat ik ook enkele recentere films een hoge beoordeling geef.


avatar van jacobz

jacobz

  • 158 berichten
  • 187 stemmen

Wat een geweldige film blijft het toch. verhoogd naar de maximae aantal punten.

De palma blijft toch de meester in gangsterfilms. Al Pacino levende legenende...


avatar van 88Fabian

88Fabian

  • 1527 berichten
  • 0 stemmen

Gister heb ik deze film op TV gezien,ik vind het een geweldige film ik
geef alleen geen 5 omdat Ik zag al aankomen door wie die verraden zou worden,het werd zelfs overduidelijk in beeld gebracht Maar voor de rest hadden de disco scenes veel weg van de Scarface film,wel cool omdat te zien.
Pacino speelde uitstekend in deze film,ik vindt het trouwens geen top acteur op 1 of andere manier,want hij heeft simpelweg ook altijd de zelfde trekjes,Er was zelfs 1 moment waarbij die precies begon te praten
zoals in ScarFace vond ik wel grappig.
Brian de Palma is een meester Regiseur ik vind hem echt wel goed,
Hij maakt heel gevarieerd films dan weer een spionage thriller dan weer een gangster film,echt heel goed vind ik.

Maar vooral bij Gangster films weet altijd wel iets goeds te maken.


avatar van jordandejong

jordandejong

  • 4772 berichten
  • 1431 stemmen

Er zaten inderdaad wel meer verwijzingen naar Scarface.

Bijvoorbeeld de naam Sosa (in Scarface) en Saso (in Carlito's Way)


avatar van Blarown

Blarown

  • 312 berichten
  • 0 stemmen

supergoeie film,

deed me ook veel denken aan Scarface

maar die vond ik ook goed dus was niet echt een probleem


avatar van AjaxRulezzz

AjaxRulezzz

  • 2085 berichten
  • 569 stemmen

Heerlijke film, een super verhaal, super geacteerd. Het was zowat de hele tijd spannend. Echt een geweldige film, verdient zeker zijn plaats in de top-250!


avatar van 88Fabian

88Fabian

  • 1527 berichten
  • 0 stemmen

jordandejong schreef:

Er zaten inderdaad wel meer verwijzingen naar Scarface.

Bijvoorbeeld de naam Sosa (in Scarface) en Saso (in Carlito's Way)

Okay cool,nou dat je het zegt inderdaad


avatar van The Almighty

The Almighty

  • 1586 berichten
  • 440 stemmen

Geweldige film. Het verhaal was fantastisch goed uitgewerkt en de acteerprestaties waren geweldig. Ik heb werkelijk genoten van deze film.


avatar van Awake78

Awake78

  • 1022 berichten
  • 496 stemmen

Nog maar eens gekeken, was nog jong de eerste keer dat ik deze film zag.

Lekker vlot filmpje, wat regelmatig toch wel de diepte in ging. Verhaaltje zat goed in elkaar, hoewel niet van bijzonder hoog niveau over het algemeen. Maar onderhoudend is het het zeker. Mooie shots, regie en bijna niet geërgerd aan het acteerwerk. In orde dus.

Lekkere 80's muziek ook, gaf een lekkere feel mee aan de film.

Vrij onderhoudende film, mooie prestatie maar geen absolute topper. Dat had ook te maken met de veel te slappe eindscene. Veel te sentimenteel en totaal ongepast na zo'n rauwe film. Beetje emotie ok, maar dit was te en ik had het ook wel een beetje zien aankomen allemaal.
Sowieso de gehele metro-actie-scene kwam een beetje nep over.


avatar van yeyo

yeyo

  • 6352 berichten
  • 4615 stemmen

Awake78 schreef:
Dat had ook te maken met de veel te slappe eindscene. Veel te sentimenteel en totaal ongepast na zo'n rauwe film.

Daar ben ik het volledig mee eens, al vond ik de rest van de film ook niet bepaald rauw.


avatar van Awake78

Awake78

  • 1022 berichten
  • 496 stemmen

Nou ik bedoel ook eigenlijk dat er weinig emotie in zat voor de rest ('gewoon' een gangster-flick), en dan ineens zo'n overdosis op het eind Leek wel zo'n woensdagavonddrama ineens haha. Nee dat schoot me net even in het verkeerde keelgat.


avatar van yeyo

yeyo

  • 6352 berichten
  • 4615 stemmen

Het is inderdaad een erg simplistisch drama, dat enigszins 'gered' wordt door zijn ervaren cast.


avatar van Awake78

Awake78

  • 1022 berichten
  • 496 stemmen

Ik vond het verhaal toch wel goed in elkaar zitten. Soms wat lichte verrasinkjes en kleine plottwistjes. Maar ik snap wel wat je bedoeld. Denk wel dat als je hem een 2e keer kijkt, dat je toch wel wat meer ziet.

'Erg simplistisch' ben ik helaas niet met je eens, maar van een episch verhaal a la Lord of the Rings is geen sprake nee


avatar van royals

royals

  • 489 berichten
  • 836 stemmen

Erg onderschatte gangsterfilm. Voor mij misschien de beste na The Godfather trilogie dan.


avatar van Glacius

Glacius

  • 4297 berichten
  • 3032 stemmen

Awake78 schreef:

Ik vond het verhaal toch wel goed in elkaar zitten. Soms wat lichte verrasinkjes en kleine plottwistjes. Maar ik snap wel wat je bedoeld. Denk wel dat als je hem een 2e keer kijkt, dat je toch wel wat meer ziet.

'Erg simplistisch' ben ik helaas niet met je eens, maar van een episch verhaal a la Lord of the Rings is geen sprake nee

Lord Of The Rings is ook simplistisch. Hoeveel fantasie verhalen gaan er nou over een magisch voorwerp waarmee een "slechterik" de wereld wil gaan regeren? Veel.


avatar van Robinho.

Robinho.

  • 23 berichten
  • 31 stemmen

Wat een slecht einde, had ik niet verwacht na deze film. Toch 3,5*.


avatar van GuyB

GuyB

  • 1299 berichten
  • 0 stemmen

Personages kunnen dan misschien niet direct de meest geweldige zijn, het is toch weer een heel sterke DePalma. Vind het nu eenmaal een heel leuk, simpel om te begrijpen, plot. (en die mogen er ook wezen)


avatar van Hakunamatafaka

Hakunamatafaka

  • 629 berichten
  • 1734 stemmen

Alleen klein beetje jammer van het -bassie en adriaan en de achtervolging- einde.


avatar van yeyo

yeyo

  • 6352 berichten
  • 4615 stemmen

Mijn maaginhoud keert vooral om van die lamlendige gedachtengang van Carlito als hij aan het sterven is. Volgens mij gaan er op dat moment toch wel andere dingen door je hoofd als dergelijk quasi-poëtisch gezever.


avatar van Hakunamatafaka

Hakunamatafaka

  • 629 berichten
  • 1734 stemmen

ach ja, niet elke film hoeft zo realistisch te zijn toch ,dat je je aan dat soort dingen stoort?


avatar van 88Fabian

88Fabian

  • 1527 berichten
  • 0 stemmen

yeyo schreef:
Mijn maaginhoud keert vooral om van die lamlendige gedachtengang van Carlito als hij aan het sterven is. Volgens mij gaan er op dat moment toch wel andere dingen door je hoofd als dergelijk quasi-poëtisch gezever.

Whahahaha da's wel waar.


avatar van GuyB

GuyB

  • 1299 berichten
  • 0 stemmen

This Puerto Rican ain't ready to take off.


avatar van Tisik

Tisik

  • 77 berichten
  • 1746 stemmen

yeyo schreef:
Mijn maaginhoud keert vooral om van die lamlendige gedachtengang van Carlito als hij aan het sterven is. Volgens mij gaan er op dat moment toch wel andere dingen door je hoofd als dergelijk quasi-poëtisch gezever.


Het gaat hier dan ook om een film...