• 16.174 nieuwsartikelen
  • 179.540 films
  • 12.333 series
  • 34.201 seizoenen
  • 650.550 acteurs
  • 199.466 gebruikers
  • 9.405.763 stemmen
Avatar
 
banner banner

The Final Destination (2009)

Horror | 82 minuten
2,40 1.559 stemmen

Genre: Horror

Speelduur: 82 minuten

Alternatieve titel: Final Destination 4

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: David R. Ellis

Met onder meer: Bobby Campo, Shantel VanSanten en Mykelti Williamson

IMDb beoordeling: 5,1 (140.365)

Gesproken taal: Engels

Releasedatum: 3 september 2009

Plot The Final Destination

"Rest In Pieces."

Nick en een paar vrienden gaan voor het weekend naar een circuit om een autorace te bekijken. Er gebeurt echter een verschrikkelijk ongeluk. Een auto rijdt met hoge snelheid het publiek in. Er vallen veel doden en het lijkt er zelfs op dat het stadion in elkaar gaat vallen, totdat Nick erachter komt dat het maar een visioen was. Hij besluit om samen met zijn vrienden te vluchten voor wat komen gaat, maar de ''dood'' zal de overlevenden blijven achtervolgen om alles wat gebeurd zou moeten zijn, recht te zetten.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Nick O'Bannon

Hunt Wynorski

Janet Cunningham

Mechanic's Girlfriend

Racist's Wife

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van La__Belle

La__Belle

  • 9 berichten
  • 26 stemmen

Vet in 3D joh.

Echt heel erg gaaf, ik denk dat ik er nog een keer heen ga, maar om nou te zeggen dat de film kwalitatief echt goed is, nee dat dan weer niet. Ik ga meer omdat ik het 3D effect van de film geweldig vind. Er komt echt giga veel op je af en zo en die scene in de bioscoop is nog geweldiger.

Alleen is alles wel echt lekker onrealistisch


avatar van Freakshow79

Freakshow79

  • 65 berichten
  • 311 stemmen

Wat een boutfilm!!!!!!!!!!

Had keuze tussen IB en deze.

Maar om mijn vriendin te sparen voor de lange dialogen in IB hebben we maar voor deze gekozen.

Net als in al Final Destination films begint hij goed, maar mensen kom op.....

Het verhaal, oke...daar verwachtte ik sowieso al niet zoveel van, dus dat laat ik zo. Maar de acteurs,... wat slecht!! Zekwamen totaal niet overtuigend over en soms leek het net of ze hun lachen moesten inhouden na een ongeluk.

Dan die 3D bril...eerlijk, ik heb gehoord dat in sommige bioscopen hij echt tot zn recht komt. Maar in de bioscoop waar ik was (Cinema Leeuwarden) vond ik hem echt geen meerwaarde bieden. Ik had hem liever zonder gezien. Maar ik ben bang dat deze niet meer in mijn handen komt, laat staan dat ik hem een blik waardig gun als hij uitkomt.

1 ster voor de ongelukken.


avatar van SilentF0rce

SilentF0rce

  • 54 berichten
  • 151 stemmen

3D was eigenlijk het enige goede aan deze film.

Het duurt 82 minuten, maar na 50 minuten was het eigenlijk al mooi geweest. Dachten ze blijkbaar zelf ook, want het leek alsof ze de film beindigde en vervolgens dachten "Shit! We zitten op 50 minuten, dus we plakken er nog ff een stukkie aan".

Het leek erop of ze het in dit deel extra smerig wilde maken.. maar daar door werd het eigenlijk gewoon een beetje triest. Sommige doodsoorzaken sloegen helemaal nergens op.


avatar van Apster

Apster

  • 1461 berichten
  • 6920 stemmen

Ben toch wel verbaasd dat veel mensen de kwaliteit van het 3D gebeuren goed vonden. Ik vond het toch erg matig, een attractie van een kwartiertje in de Efteling is nog veel beter dan deze hele film.


avatar van gatygun

gatygun

  • 324 berichten
  • 221 stemmen

Slechte film, gewoon een uitmelking net als het deel ervoor. Alleen deze is gewoon weg nog erger. Troep troep troep

1.5 voor de naam.


avatar van martinovitch

martinovitch

  • 609 berichten
  • 291 stemmen

Gisteren gaan zien in de bioscoop jammer genoeg speelde ze de 3D versie niet meer. Zou wel geweldig geweest zijn denk ik. Ik vond de film zeer geslaagd zeer grappige en griezelige momenten. Natuurlijk zeer voorspelbaar met een uitgemolken verhaal maar buiten dat blijft het een toppertje. Maar dat is natuurlijk mijn mening.

3.5*


avatar van bollepeer

bollepeer

  • 449 berichten
  • 275 stemmen

dat de film in 3D is, is hét grote pluspunt van de film. de doodsoorzaken waren weer leuk, alleen sommige wel heel erg nep, jammer. acteerprestaties waren van sommige heel goed en andere waren weer heel slecht, eigenlijk 2.5 * plus 1* voor 3D, dus 3.5 *.


avatar van uberjason

uberjason

  • 261 berichten
  • 144 stemmen

Ik heb me goed vermaakt bij FD4, het werd in een lekker rap tempo gefilmt en had bij tijden een soort Happy Tree Friends-achtige slapstick. Ik vond het een erg leuke 3D film.

Ben benieuwd of dit ook echt The Final destination is.

Anyway de soundtrack is al binnen, en het is ook een leuk intro in de film om alle voorgaande öngelukken"in rontgen-foto uit te beelden. Deed me een beetje denken aan de terugblikken bij het begin van Friday the 13th- the final chapter....


avatar van uberjason

uberjason

  • 261 berichten
  • 144 stemmen

p.s......dan bedoel ik meer de compilatie van heftige gebeurtenissen en penetraties van het menselijk lichaam...


avatar van seanpuffy

seanpuffy

  • 356 berichten
  • 1029 stemmen

beter als David R Ellis zijn eerste maar niet beter dan het eerste deel. vind het net iets te ver gezocht soms.


avatar van neforce

neforce

  • 111 berichten
  • 80 stemmen

Vette film, gezien in 3d...

Maja, het wordt wat standaard hea maar toch leuk!


avatar van pardalis

pardalis

  • 171 berichten
  • 351 stemmen

Ik had nogal grote verwachtingen van deze film, de vorige 3 delen waren voor mij stuk voor stuk goed, alhoewel de kwaliteit wel steeds wat daalde. De eerste vind ik nog steeds machtig.

Bij deze film miste ik de opgebouwde spanning van ' zal er nu iets gebeuren of niet ?'. In deze film gebeurde het gewoon ! Het begin was nog het beste van het geheel daarna was het maar een opsomming van ongelukken. Het einde was dan ook wel helemaal ontgoochelend.

Ik hoop dat ze hierna echt wel stoppen met een vervolg.

Een grote tegenvaller dus ... Een 2 voor de moeite.


'n vriendin en ik zijn vorige week geweest, we kwamen uiteindelijk gewoon binnen en hoefde ons ID niet eens te laten zien

dan de film...
het verhaal was na deel 1 al niks nieuws meer, en de meeste mensen gaan neem ik aan ook niet voor het verhaal maar voor de ongelukken. En díe waren dan weer wel goed! Oké vergezocht en alles is té toevallig, maar ze blijven na 3 films wel origineel en lekker bloederig.
De intro en aftiteling waren trouwens ook wel leuk gemaakt, het waren röntgenbeelden van de ongelukken van de vorige films.

Hebben ons wel vermaakt, al begint het wel steeds afgezaagder te worden; op het einde gebeurde er zo'n 2x iets en dan bleek het ineens een dejá-vu te zijn..
vond het leuk om een keer een horror in de bios te zien, maar thuis op de bank kijkt net zo lekker, al heb je dan niet zo'n groot scherm

ik geef 3* .


avatar van Onweersvlieg

Onweersvlieg

  • 161 berichten
  • 308 stemmen

Ik ben 14 en mocht gwn erin


avatar van B-daddy

B-daddy

  • 35 berichten
  • 12 stemmen

We hebben het ook even overwogen om te bekijken maar we waren net ietsje te jong

'Deel 1 was erg vernieuwend en zeker de manier van filmen. Twee heeft een legendarische en verbluffende openingscene. Deel drie zijn "the kills" best cool, maar is het verhaal al flinterdun.

Deel 4..ppfff..geen verhaal, geen goede acteurs en the kills zijn een beetje overdone. Wat ik wel super cool vond, zijn de x-ray beelden in het begin en einde van de film.'

Zo een mooi begin vond ik in de 2e nu ook weer niet. En toch echt niet speciaal!


Afgelopen vrijdag er heen geweest maar sjonge zeg wat een bagger film

Deel 1 2 en 3 vond ik gaaf maar dit was 3 x niks


avatar van EPIC FAIL

EPIC FAIL

  • 2 berichten
  • 13 stemmen

nouja ik zal eens positief beginnen: ik heb me geen seconde verveelt. Elke scene zat er wel iets spannends in. Of het was een visioen of het was een scene dat de dood het weer eens op sn heupen kreeg

Als je van een film zonder verhaal houd dan moet je deze film kijken. De moorden komen achter elkaar en ik zou je niet aan een persoon gaan binden. Ik probeerde het verhaal een beetje in de ogen van de donkere veiligheidsbepaler te zien maar die ging opeens dood. lekker is dat.

nu het negatieve deel: het is gewoon een slechte film. geen goede special effects, soms slechte acteurs en ze denken dat het menselijk lichaam van papier of piepschuim is. ik weet niet hoe dun zij denken dat een schedel is maar daar kom je niet zo makkelijk doorheen. er zit absoluut geen verhaal in en bij elkaar is het gewoon een slechte film,

MAAR er is 1 groot pluspunt wat ik bij andere films meestal wel heb. Ik heb me geen SECONDE verveelt. er is altijd wel wat te beleven. zelfs het voorstukje met de x-ray beelden vond ik leuk gedaan.

conclusie: als je een avondje lekker onnozel wil gaan doen en je verstand op 0 wil zetten is dit een geweldige film, maar als je wat meer verhaal en diepgang in het verhaal wil kijk dan een andere film, want serieus zelfs in winnie de pooh of bambi en zelfs in sesamstraat zit meer diepgang in en hebben een beter verhaallijn.

aanrader op een zondagmiddag als je serieus niks te doen hebt

ps: ik geef hem tog maar 2 sterren omdat ik me niet heb verveelt

AMEN!!


avatar van AmazingPP

AmazingPP

  • 2525 berichten
  • 1860 stemmen

Het is duidelijk, nadat je deze film hebt gezien, dat de koek die Final Destination heet op is. De ongelukken die plaats vinden zijn nu wel erg ver gezocht. Toch is het erg goed geschoten en gemonteerd, zodat je je geen minuut verveelt. De hoofdrolspeler acteert op zich wel goed, zijn vriendin had het van mij mogen laten. Jammergenoeg heb ik niet de film in 3D gezien, wat toch naar mijn mening wel een meerwaarde aan de film meegeeft. Nu zie je in 2D duidelijk waar de effecten zitten en dat is best irritant. Niet goed en niet echt slecht, maar ik hoop niet dat ze nog een deel gaan maken. 2,5 *


avatar van Kr!kke

Kr!kke

  • 5394 berichten
  • 2568 stemmen

Redelijk vervolg van de reeks. (al vond ik dit deel wel het minste)

Ik vond wel dat het soms allemaal wat overdreven was, de darmen vlogen rustig in het rond terwijl dat voor mij echt niet hoefde...


avatar van Revolt

Revolt

  • 1385 berichten
  • 374 stemmen

Na alle slechte recensies van deze film, verwachtte ik niet veel van de film. De enige reden om naar deze film te gaan, was omdat ik deel 3 (het enige deel dat ik heb gezien uit de reeks) vrij vermakelijk vond, en ik wel eens wilde zien hoe dit in 3D zou uitpakken. Daarnaast was ik nog nooit naar een 3D film geweest, dus ook daar was ik zeer benieuwd naar.

Eerst over het 3D: Ik vond het geweldig, 3D is de toekomst! Ongelofelijk hoeveel diepte het aan een film geeft. Als een auto van dichtbij is gefilmd, lijkt het net of je er ook echt dichtbij bent. Film kijken wordt een stuk intenser en realistisch, omdat je echt in de film zit (gevoelsmatig dan). Wel zijn er nog een paar minpunten: Bewegende beelden zijn wat vaag, waardoor je weinig ziet. Daarnaast verdwijnen de objecten die op je afkomen als ze buiten het beeld komen. Dit doet toch wel af aan het realisme.

Nu over de film: Ik heb me echt prima vermaakt! Het verhaal blijft voor mij leuk (komt misschien ook omdat ik delen 1 & 2 niet heb gezien), de opbouw naar de doden zijn angstaanjagend, en het einde was verrassend. Wel een aantal minpunten: Over de doden: Bij de doden was de opbouw naar de dood erg leuk gedaan, erg spannend. Maar als het dan eenmaal zover was, was het vaak toch een beetje een anti-climax. Bijvoorbeeld de scene in de kapperszaak, waar de schaar en de ventilator voor iets veel gruwelijkers hadden kunnen zorgen dan de uiteindelijke steen. Daarnaast waren sommige 'Gore' momenten niet heel erg realistisch, zoals Op het begin, de shot waar het hoofd van de vrouw die door de band is geraakt uit elkaar op de grond ligt.. Ook zaten er toch een beetje cliche doden bij, zoals De dood van de patser in het zwembad, en de Beveiliger door de ambulance.. Als laatste vond ik het einde nogal afgekapt overkomen.

Maar over het algemeen heb ik een leuke avond gehad met deze film.

6.4/10
3 sterren


avatar van Friday the 13 th

Friday the 13 th

  • 2559 berichten
  • 2033 stemmen

Ik ben het eens met de grote meerderheid, de koek is duidelijk op. Ik heb me nergens geërgerd, maar dit is duidelijk de minste van alle 4.

Het is al vele keren gezegd geweest, maar de kills zijn te ver gezocht. Ze kwamen ook nooit tot een echte climax. Veel dingen die omvielen, veel schroefjes die vanzelf beginnen los te draaien, vele lekkende vaten......allemaal onheilspellend, maar de uiteindelijke 'dood' gebeurde heel snel. Ik herinner mij in Final Destination 3 de zonnebankscène. Ik voelde echt mee met deze scène omdat die zo ontzettend traag ging. Eer die meisjes dood waren, die pijn was zo aanwezig. Hier gebeurde de kills nogal vrij snel. De in het rond vliegende lichaamsdelen zien er ook bijzonder cgi uit waardoor het me toch iets te nep wordt bij bepaalde momenten.

Het wellnesscentrum stukje vond ik persoonlijk sterk. Ook het enige moment waar ik echte spanning voelde. Je wist niet wat er ging gebeuren. Ik dacht op een bepaald moment dat die verzorgsters [spoilers]onder haar nagelbed gingen snijden of in haar ogen gingen knippen met die schaar[/spoilers]. Zéér verontrustende scène, het is dan ook jammer dat die onheil voor niets is geweest vermits de dame in kwestie buiten het kapsalon sterft door een vliegend steentje. En dit bedoel ik dus met die ver gezochte scènes.

Scènes die ik origineel vond, waren die van de carwash en de bioscoopszaal met het 3-D brilletje, slimme zet want hun film is ook in 3 D. Ik vond het jammer dat er in dit deel te zeer de nadruk werd gelegd op de visioenen zelf. Dat dit op het begin gebeurt vind ik normaal. Ook aanwijzingen door bijvoorbeeld foto's (final destination 3) over wie de volgende is, vind ik een goed idee. Maar hier had je constant van die visioen-achtige scènes. De verrassing is hierdoor wat weg.

Gelukkig kan The Final Destination zijn afgezaagd verhaaltje wat opvullen met humor. Ik vond het aangename humor, heb vaak moeten lachen. Ook die intro met de röntgenbeelden van de moordscènes van de vorige 3 films zijn leuk gedaan. Het einde daarentegen was sterk afgekapt. Ze mogen nu wel stoppen van mij.


avatar van Miss Antoinette

Miss Antoinette

  • 16 berichten
  • 766 stemmen

Erg matige film maar het 3D effect vond ik wel leuk. Het verhaal stelde gewoon niks voor. Veel te nep allemaal naar mijn idee.


avatar van rebecca-angel90

rebecca-angel90

  • 67 berichten
  • 213 stemmen

Ze hebben erg goed en veel gebruik gemaakt van het 3d effect, maar ja final destination. Precies hetzelfde als de andere films. Dus wel zeker het kijken waard. Vind alleen de allerlaatste scene erg raar. Had wel gehoopt dat ze deze film beter zouden maken dan de andere (wat niet zo is).


avatar van vistrida

vistrida

  • 151 berichten
  • 133 stemmen

Wat een verschrikkelijke film..... scoort waarsschijnlijk redelijk goed omdat iedereen in de ban is van het 3D effect.......

Een verhaallijn die we allemaal kennen alleen dit keer NOG iets nepper in beeld gebracht!


avatar van Revolt

Revolt

  • 1385 berichten
  • 374 stemmen

vistrida schreef:

Wat een verschrikkelijke film..... scoort waarsschijnlijk redelijk goed omdat iedereen in de ban is van het 3D effect.......

Een verhaallijn die we allemaal kennen alleen dit keer NOG iets nepper in beeld gebracht!

Niet iedereen is in de ban van 3D, maar sommige mensen vinden de film gewoon vermakelijk


avatar van Anna bij Nacht

Anna bij Nacht

  • 44 berichten
  • 27 stemmen

vistrida schreef:

Een verhaallijn die we allemaal kennen alleen dit keer NOG iets nepper in beeld gebracht!

Idd. Ik kwam ook bedrogen uit. Ik verwachtte een psychologische thriller met plotwendingen en dan krijg ik dit...


avatar van Luiwammes

Luiwammes

  • 7 berichten
  • 185 stemmen

Freakshow79 schreef:

Dan die 3D bril...eerlijk, ik heb gehoord dat in sommige bioscopen hij echt tot zn recht komt. Maar in de bioscoop waar ik was (Cinema Leeuwarden) vond ik hem echt geen meerwaarde bieden. Ik had hem liever zonder gezien. Maar ik ben bang dat deze niet meer in mijn handen komt, laat staan dat ik hem een blik waardig gun als hij uitkomt.

1 ster voor de ongelukken.

over die bril mee eens Zelfde bios


avatar van Angrod_Pallanén

Angrod_Pallanén

  • 6687 berichten
  • 1042 stemmen

M'n eerste 3D ervaring had zeker z'n meerwaarde, maar of het here is to stay?

'The Final Destination' is het product van enkele gozers die al wat op hebben en dan op vrolijke wijze kettingreacties maken om zo de meest originele sterfgevallen te creeëren. En als je hem ziet met een paar gozers is het een prima vermaak voor een avondje. De scenes zijn aardig in elkaar gezet en er zitten enkele goede momenten in zoals de hele scene in de kapsalon waar je gewoon wacht tot er iets gebeurd, of als de George zelfmoord probeert te plegen, maar het gewoon niet lukt. Het einde heeft een geniale plotwending, althans, de wending is er, maar het plot ontbreekt. En wat je over houd is niets meer dan een slap vervolg dat zich probeert te meten aan het eerste deel zonder het oog te verliezen op knappe hoofdrolspelers en suffe actie. Het werkt gewoon niet. Van mij mag het de laatste zijn en vermaak ik me met de eerste twee, maar aan de bezoekersaantallen te zien zal dat wel niet zo zijn.

Vermakelijk, maar CGI is lang niet zo ver dat 3D er bij mij in kan, nee, de echte kracht zit in de beelden waar niets aan gedaan is, zoals het amateuristische proeffilmpje van de bioscoop zelf liet zien van te voren.

2.0


avatar van P91J

P91J

  • 11 berichten
  • 70 stemmen

dit is bagger ik had beter verwacht

3D effect is wel lache


avatar van Mar-Lous

Mar-Lous

  • 19 berichten
  • 19 stemmen

Ja, slechte film zeg! Ik vond 3d wel redelijk maar niet echt helemaal super ofzo, ik vond de eerste delen veel beter dan deze.