The Hangover (2009)
Genre: Komedie
Speelduur: 100 minuten / 108 minuten (unrated version)
Oorsprong:
Verenigde Staten
Geregisseerd door: Todd Phillips
Met onder meer: Bradley Cooper, Ed Helms en Zach Galifianakis
IMDb beoordeling:
7,7 (919.181)
Gesproken taal: Engels
Releasedatum: 11 juni 2009
On Demand:
Bekijk via Pathé Thuis
Bekijk via Videoland
Bekijk via meJane
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Plot The Hangover
"Some guys just can't handle Vegas."
Twee dagen voor zijn huwelijk, gaat Doug met drie vrienden naar Las Vegas, om daar een knallend vrijgezellenfeest te houden. Ze feesten er op los, maar als ze de volgende morgen wakker worden weten ze niks meer van de vorige avond. Om één of andere reden vinden ze een tijger in de douche en zitten ze opgescheept met een zes maanden oude baby. Doug is echter nergens te bekennen. Een race tegen de klok volgt om Doug toch nog op tijd voor het altaar te laten verschijnen.
Externe links
- Zoek naar deze film op dvd/blu-ray op Amazon
- IMDb (7,7 / 919181)
- Trailer (YouTube)
- The Hangover (MusicMeter)
- Pathé Thuis: vanaf € 9,99 / huur € 2,99
- Kijk op Videoland
- Kijk op meJane
- #10 best gambling film by OddsCritic
Social Media
Acteurs en actrices
Phil Wenneck
Stu Price
Alan Garner
Doug Billings
Jade
Tracy Garner
Sid Garner
Mr. Chow
Melissa
Mike Tyson
Reviews & comments
jipt
-
- 3461 berichten
- 3474 stemmen
jammer van die onderbroekgrap aan het begin, toen dacht ik effe dat de film niks ging worden
Bram87
-
- 64 berichten
- 216 stemmen
Geweldige film was dit! Begin was een beetje twijfellend, maar na "the big party" was de film echt hilarisch! Heb dubbel gelegen in de bios. Zelfs de aftiteling was leuk. Echt een aanrader!
Wezze
-
- 339 berichten
- 549 stemmen
Moest vooral lachen om de beelden van de avond zelf (bijv. bij Mike Tyson, en de foto's op het einde)..
Zonde dat je daar niet meer van krijgt te zien, had wel wat meer flashbacks willen zien bijvoorbeeld.
Niveath
-
- 363 berichten
- 596 stemmen
Eén van de grappigste comedy's die ik zag. Die gast met die baard is ronduit briljant en de situaties waar ze in terecht komen geven aanleiding tot goede grappen. Veel grappen. En de meeste zijn ook nog eens raak.
Topper in zijn genre, gemiddelde is ietwat overdreven maar een kleine 4.0* zit er toch wel in.
Mat_
-
- 737 berichten
- 1335 stemmen
Ik stond eerst vrij sceptisch tegenover "The Hangover". Komedies zijn vaak een pak minder grappig dan ze op papier wel zijn en de trailer vond ik ook allesbehalve overtuigend. Maar wat was deze film enorm grappig. De film deed me op sommige momenten een beetje denken aan een mix van "Old School" en "Superbad", maar "The Hangover" laat beide films mijlenver achter zich. Eigenlijk laat "The Hangover" elke komedie van de laatste tien jaar mijlenver achter zich.
De humor is niet extreem flauw, droog of zwart, maar het werkt enorm. De chemie tussen de drie hoofdrolspelers is geweldig. Vooral Ed Helms als Stu vond ik bij momenten hilarisch. Het laatste kwartier is iets minder, maar dat wordt dubbel en dik goed gemaakt met de aftiteling. Zelden zo hard moeten lachen.
Door het iets mindere laatste kwartier hou ik het bij 4,5* maar de film is echt geweldig grappig. De hoge score hier is volledig terecht.
Angrod_Pallanén
-
- 6687 berichten
- 1042 stemmen
IMDB heeft het al over een deel 2, iemand daar betrouwbare info over? Ik heb er nu al zin in, en als de opvolger van The Dark Knight ook in 2011 komt, mogen we 2010 wel overslaan 
willem777
-
- 4 berichten
- 7 stemmen
geweldige film
heb me helemaal rot gelachen
aanrader
dikke 5 sterren !
legian
-
- 777 berichten
- 0 stemmen
IMDB heeft het al over een deel 2, iemand daar betrouwbare info over? Ik heb er nu al zin in, en als de opvolger van The Dark Knight ook in 2011 komt, mogen we 2010 wel overslaan
kan me herinneren gelezen te hebben dat ze al over een vervolg nadachten voordat deze zelfs uit was, ze hadden zoveel materiaal wat ze konden gebruken dat ze nu nog steeds over hebben.
ik kan alleen niet meer vinden waar ik dat gelezen heb.
maar als 't waar is vraag ik me af hoe ze hier nou een vervolg op willen maken
JDSsmetje
-
- 6568 berichten
- 2315 stemmen
The Hangover is toch weer minder grappig dan wat men hier op MovieMeter beweert. Ik kon er zo moppen/grappen bijverzinnen en de moppen die er waren kon ik toch niet echt mee lachen. De humor is zeker niet ongrappig maar toch zeker niet zo grappig dat ik mijn keel er mee kon openzetten. Matig.
JDSsmetje
-
- 6568 berichten
- 2315 stemmen
kan me herinneren gelezen te hebben dat ze al over een vervolg nadachten voordat deze zelfs uit was, ze hadden zoveel materiaal wat ze konden gebruken dat ze nu nog steeds over hebben.
ik kan alleen niet meer vinden waar ik dat gelezen heb.
maar als 't waar is vraag ik me af hoe ze hier nou een vervolg op willen maken
Nieuw forumtopic over de discussie/informatie als er een nieuwe hangover 2 komt of niet
flipflop
-
- 215 berichten
- 284 stemmen
Geniaal. Verwachtte een overschatte, slappe komedie met niet veel vlees om de botten, maar ik werd positief verrast. Misschien kende de film wat onlogische stukken en overbodige scenes, maar Ik heb me werkelijk kapot gelachen (vooral om de Jap, de vrienden en de aftiteling), en daar draait het om. Van mijn part een van de betere films in het genre.
MissyNador
-
- 250 berichten
- 766 stemmen
GEWELDIGE FILM!! Heb me toch echt ziek gelachen niet normaal! Zach Galifianakis was geniaal!
JDSsmetje
-
- 6568 berichten
- 2315 stemmen
Nr 2 in de top recent in nr 1 in de toplijst van 2009. Alsjeblieft zeg.
JDSsmetje
-
- 6568 berichten
- 2315 stemmen
Nieuw forumtopic over de discussie/informatie als er een nieuwe hangover 2 komt of niet en wat dat zou geven.
The Oceanic Six
-
- 60517 berichten
- 4107 stemmen
Ksst. Ga eens ergens anders aandacht zoeken. 5 reactie's boven je laatste zeg je hetzelfde.
Ceeda7
-
- 3544 berichten
- 1381 stemmen
Ten eerste: leuke film met echt wel grappige momenten en schaterlachpartijen. Ook saaie en overbodige scenes aanwezig zoals met diene chinees.
Kvond deze film best wel te vergelijken met "Superbad"humor, niet echt subtiel maar toch wel geniale typetjes en de typische "kom dat es tegen" verhalen die wel bij elke vriendschap horen.
Ten tweede: film word zwaar overgewaardeerd. Gemiddelde van 4.11 is er echt wel over en zal gedurende een grote periode dalen naar mijn aantal sterren of minder.
Valt wel te pruimen dus, maar een memorabele film zoals The Big Lebowski wordt het nooit.
christian
-
- 518 berichten
- 1546 stemmen
Ten tweede: film word zwaar overgewaardeerd. Gemiddelde van 4.11 is er echt wel over en zal gedurende een grote periode dalen naar mijn aantal sterren of minder.
haha, grappenmaker. Het is de grote vraag of deze film nog onder de 4 sterren komt. laat staan onder de 3.5. 
Ceeda7
-
- 3544 berichten
- 1381 stemmen
haha, grappenmaker. Het is de grote vraag of deze film nog onder de 4 sterren komt. laat staan onder de 3.5.
Kom over een jaartje terug.
GuruNL
-
- 9 berichten
- 14 stemmen
ik vond deze film helemaal niet zo grappig. en het ligt echt niet aan mijn humor. ik vond de grapjes een beetje kinderachtig.
de trailer zag er veelbelovend uit, maar helaas.
2*
AmazingPP
-
- 2524 berichten
- 1859 stemmen
dan ligt het dus wel aan je humor
Zeker weten... 
Brooklyn
-
- 1144 berichten
- 1402 stemmen
Daar ligt het helemaal niet aan. Gewoon simpele standaard humor met hoofdrolspelers wiens chemie niet werkt (itt Old School waar het wel aardig werkte). Flauw, gehyped en standaard, dat is dit 
GuruNL
-
- 9 berichten
- 14 stemmen
nou ik vind het echt niet grappig hoor als een autodeur tegen een kinderhoofd gestoten wordt. misschien jij wel.
de film bevat te veel van dit soort makkelijke grapjes.
Elmotje
-
- 57 berichten
- 78 stemmen
nou ik vind het echt niet grappig hoor als een autodeur tegen een kinderhoofd gestoten wordt. misschien jij wel.
de film bevat te veel van dit soort makkelijke grapjes.
... Komt over als een dood geen gevoel voor humor wil volwassen overkomen figuur...
Film was zoo geweldig echt super grappen! Sommige grappen simpel! MAAR wat maakt dat uit als je erom kan lagge? ik hoef echt niet van die vergezochten diepgegroeve humor in een film hoor, ten 2de het acteerwerk was ook klasse!
paul83
-
- 1361 berichten
- 1571 stemmen
Daar ligt het helemaal niet aan. Gewoon simpele standaard humor met hoofdrolspelers wiens chemie niet werkt (itt Old School waar het wel aardig werkte). Flauw, gehyped en standaard, dat is dit
De chemie niet werkt!? Dan ben je nu toch wel een vreemde eend in de bijt. De chemie werkt juist zo goed in deze film.
Met een 8.3 op imdb lijkt me deze film ook allesbehalve standaard. En flauwe humor is Little Man, White Chicks, Scary Movie, Epic Movie en Meet the Spartans.
Denk dat nu een punt komt waarbij je je moet afvragen of je wel humor hebt.
christian
-
- 518 berichten
- 1546 stemmen
Kom over een jaartje terug.
jij was zeker ook degene die zei dat The Dark Knight onder de 4 zou eindigen?

Nomak
-
- 11634 berichten
- 0 stemmen
jij was zeker ook degene die zei dat the dark night onder de 4 zou eindigen?
Eén klik op zijn naam en je kan zien dat hij The Dark Knight 5* heeft gegeven. Waarom zou hij dan zoiets zeggen??
Over deze film blijf ik me trouwens elke dag verbazen als ik naar de score kijk.
Ik heb de film nog niet gezien, dus echt oordelen kan ik natuurlijk niet.
Maar als de score zo blijft, dan zou het betekenen dat dit één van de beste films ooit is. Niet dat ik iets om scores of toplijsten geef, maar puur statistisch gezien is het wel zo.
Voorlopig blijf ik me afvragen wat er zo geweldig is aan The Hangover. Plot is niets speciaal en in de trailer is niets grappig te zien. Uit reacties als: "KAPOT GELACHEN!!!", "Vette komedie",.............. raak ik ook niet wijzer.
Ik zal de film waarschijnlijk vroeg of laat weleens zien, maar ik vraag me toch af wat deze film zoveel beter maakt dan de ontelbare voorgangers.
Is het misschien de aanwezigheid van Mike Tyson?
Pre- en sequels

The Hangover Part III
2013
356 reacties

The Hangover Part II
2011
848 reacties
Gerelateerd nieuws

Brak op nieuwjaarsdag? Vandaag kijk je naar 'The Hangover' op televisie

Geliefde komedie 'The Hangover' vanavond (14 juli) op televisie te zien

'Casino,' 'Ocean's Elven' & andere filmklassiekers: waar wordt gokken gethematiseerd?

De tien best beoordeelde films van de jarige Bradley Cooper (49)
Bekijk ook

Intouchables
Komedie / Drama, 2011
1.335 reacties

Inception
Thriller / Sciencefiction, 2010
7.006 reacties

Inglourious Basterds
Oorlog / Komedie, 2009
5.575 reacties

Slumdog Millionaire
Drama / Misdaad, 2008
1.747 reacties

Shutter Island
Mystery / Thriller, 2010
2.690 reacties

Toy Story 3
Animatie / Komedie, 2010
864 reacties
Gerelateerde tags
blackjackstag nighthangoverlost weekend bag over headchapelhit with tire iron geheugenverlieslas vegasdrugsduringcreditsstingerelevator
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.








