• 15.835 nieuwsartikelen
  • 178.414 films
  • 12.235 series
  • 34.017 seizoenen
  • 647.724 acteurs
  • 199.124 gebruikers
  • 9.378.916 stemmen
Avatar
 
banner banner

Inglourious Basterds (2009)

Oorlog / Komedie | 153 minuten
3,96 7.981 stemmen

Genre: Oorlog / Komedie

Speelduur: 153 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten / Duitsland

Geregisseerd door: Quentin Tarantino

Met onder meer: Brad Pitt, Christoph Waltz en Mélanie Laurent

IMDb beoordeling: 8,4 (1.757.432)

Gesproken taal: Duits, Engels, Frans en Italiaans

Releasedatum: 27 augustus 2009

Plot Inglourious Basterds

"Once upon a time in Nazi occupied France..."

In het door Duitsers bezette Frankrijk is Shosanna Dreyfus getuige van de brute moord op haar familie, onder leiding van nazi-kolonel Hans Landa. Ze weet maar net te ontsnappen en vlucht naar Parijs, waar ze een nieuwe identiteit aanneemt en een filmtheater gaat runnen. Ondertussen, ergens anders in Frankrijk, neemt een joodse groep soldaten, onder leiding van luitenant Aldo Raine, wraak op de nazi's.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Social Media

Volledige cast

Acteurs en actrices

LT. Aldo Raine

COL. Hans Landa

SGT. Donny Donowitz

LT. Archie Hicox

Bridget von Hammersmark

Fredrick Zoller

SGT. Hugo Stiglitz

CPL. Wilhelm Wicki

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van JDSsmetje

JDSsmetje

  • 6568 berichten
  • 2314 stemmen

Komt Michael Fassbender veel in beeld ?


avatar van wimmm

wimmm

  • 1 berichten
  • 0 stemmen

5 sterren voor deze topper. heb 2,5 uur in een bijna lege bios in schotland op het randje van m'n stoel gezeten. top top top!


avatar van Bla

Bla

  • 769 berichten
  • 2146 stemmen

Ik kan niet wachten.


avatar van ace leader

ace leader

  • 3343 berichten
  • 0 stemmen

Haha harmjanstegenga, je hebt deze film nog niet gezien en je hebt pitt in deze film als je avatar


avatar van horror3d

horror3d

  • 78 berichten
  • 101 stemmen

Fantastishe film heb genoten.

Er waren wel stukken bij waar ik zij van : dit duurd te lang ^^.

maat toch leuk een 4.5


avatar van jumpstylemovie

jumpstylemovie

  • 6225 berichten
  • 1221 stemmen

Brad Pitt lijkt me echt geniaal hier. Leuke Trailer.


avatar van Daan23

Daan23

  • 74 berichten
  • 1598 stemmen

Vette pot!!!! A MASTERPieCE!!!!

5*


avatar van JeaHM

JeaHM

  • 20 berichten
  • 125 stemmen

Geniale film. Leuke dialogen, goeie humor, brute actie, meesterlijk einde. He did it again!


avatar van JeaHM

JeaHM

  • 20 berichten
  • 125 stemmen

DonLeone schreef:

echt wel een geniale film. begint veel te saai, maar eindigt in ware Tarantino-stijl. ja, hij kan het nog altijd!

ik vind hem juist erg sterk beginnen. Deed me beetje denken aan het begin Pulp Fiction, maar dan iets uitgebreider. Een lange conversatie, waarbij je meegesleurd wordt omdat je wilt weten wat er gaat gebeuren. Heerlijk


avatar van Bart Simpson

Bart Simpson

  • 2153 berichten
  • 0 stemmen

Volgende week is Nederland aan de beurt!

Waarom is hij er in België eerder trouwens? :S


avatar van A. Jacobsen

A. Jacobsen

  • 495 berichten
  • 104 stemmen

JeaHM schreef:

(quote)

ik vind hem juist erg sterk beginnen. Deed me beetje denken aan het begin Pulp Fiction, maar dan iets uitgebreider. Een lange conversatie, waarbij je meegesleurd wordt omdat je wilt weten wat er gaat gebeuren. Heerlijk

Het begin deed mij (een heel klein beetje ) denken aan OUATITW.

De finale actie-scene in het theater is behoorlijk indrukwekkend.

Ik ben veel leuke dingen tegengekomen in deze film maar ik weet nog niet goed wat ik er van moet denken.


avatar van Tomtommer

Tomtommer

  • 102 berichten
  • 1679 stemmen

N811 schreef:
hoe speelt Eli Roth?

Uier schreef:
Best aardig. Al is zijn rolletje niet al te groot.
Eigenlijk is iedere acteerprestatie prima te noemen, zelfs die van Mike Myers. .

Persoonlijk vind ik dat Christoph Waltz (als SS-Kolonel Hans Landa) de beste acteerprestatie heeft neergezet. Blijkbaar dachten ze er op het filmfestival van Cannes net hetzelfde over!
Eli Roth speelde mijns inziens eerder bijrolletje... als Sergant Donnie Donowitz - die trouwens behoorlijk efficient kan zijn met een baseball bat!


avatar van davidovic

davidovic

  • 13 berichten
  • 115 stemmen

mooie dialogen en geweldige acteerprestaties van onder meer Brad Pitt en dieje Christoph Waltz.

Een paar keer lag de zaal ook in een deuk van het lachen.

Origineel gebrachte "oorlogsfilm" die eigenlijk heel de tijd een zekere spanning heeft met af en toe een hilarisch moment.


avatar van 13woutie13

13woutie13

  • 4384 berichten
  • 0 stemmen

word dit dan de film die the Shawshank Redemption van de 1e plek gaat wegjagen?


avatar van ace leader

ace leader

  • 3343 berichten
  • 0 stemmen

13woutie13 schreef:

word dit dan de film die the Shawshank Redemption van de 1e plek gaat wegjagen?

weinig kans tenzij 95 procent van de users 5 sterren geeft

en op imdb staat hij 8.3


avatar van Justinw

Justinw

  • 5378 berichten
  • 1803 stemmen

Ik was in vakantie in frankrijk, en daar ging hij de 17e al in premiere deze ga ik zeker in de bios kijken


avatar van pim-klaver

pim-klaver

  • 68 berichten
  • 889 stemmen

zo had de oorlog moeten eindigen!!!!


avatar van Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

  • 1393 berichten
  • 819 stemmen

Bart Simpson schreef:

Waarom is hij er in België eerder trouwens? :S

Omdat de Belgen meer van films kennen dan jullie natuurlijk. Wie niet kan wachten: een ritje naar Antwerpen is voor jullie toch niet zo ver ?


avatar van DiDa

DiDa

  • 3649 berichten
  • 2802 stemmen

Ik ga vanmiddag naar Antwerpen!


avatar van Montorsi

Montorsi

  • 9716 berichten
  • 2378 stemmen

13woutie13 schreef:

word dit dan de film die the Shawshank Redemption van de 1e plek gaat wegjagen?

Tuurlijk niet.


avatar van xplorer

xplorer

  • 19 berichten
  • 153 stemmen

Schitterende film, heb echt genoten gisteravond.
Zeer sterk begin vond ik, een mooie dialoog en prachtig gespeeld door Christoph Waltz, die hier toch de beste acteerprestaties neerzet. De afwisseling van de actie- en praatscènes verveelde geen moment, en af en toe ook een vrij hilarisch intermezzo de misthoorn-pijp, de 'bongiorno' van Lt. Raine maken deze film tot een must-see.
De film kreeg na de vertoning ook applaus: voor mij al erg lang geleden dat ik dat nog heb gezien..
5*


avatar van yacoub

yacoub

  • 124 berichten
  • 871 stemmen

Hahaha geweldige film! "each and every one of you owes me one hundred scalps, and i want my scalps" haha

brad pit doet het geweldig in zijn rol als aldo raine! en niet te vergeten de "jewhunter" ook geweldig.


avatar van Pastichio Rocker

Pastichio Rocker

  • 6344 berichten
  • 0 stemmen

Je hebt de trailer gezien?


avatar van IS'mH

IS'mH

  • 25 berichten
  • 285 stemmen

Reservoir Dogs schreef:

(quote)

Omdat de Belgen meer van films kennen dan jullie natuurlijk. Wie niet kan wachten: een ritje naar Antwerpen is voor jullie toch niet zo ver ?

Ik ben gistermiddag ook naar Antwerpen gegaan, maar goed 40km is nog wel te overzien.

Van begin tot eind met een big smile gekeken, puur genieten


avatar van rondo

rondo

  • 4 berichten
  • 24 stemmen

Heerlijke film!

Gisteren zat ik al na amper drie seconden ik in de juiste sfeer vanwege de schitterende muziek waar Tarantino alweer voor opteert. Samen met het lettertype waarin de filmtitel en de namen van de acteurs verschijnen, wordt er meteen een typisch Tarantino-sfeertje gecreëerd.

Daarna wordt het uiteraard alleen maar beter. In de openingsscène maken we onmiddelijk kennis met jewhunter Hans Landa (Christoph Waltz), zonder enige twijfel dé grote ster van de film. Wat een acteur, wat een rol ook! De Nazikolonel is tegelijkertijd hilarisch en angstaanjagend en heeft enkele geniale, pyschopatische trekjes. In deze lange, maar nooit vervelende intro, wordt de spanning langzaam opgebouwd, terwijl de kijker zich blijft afvragen wat er zal gebeuren.

Ook de intrede van ‘The Basterds’ is ronduit hilarisch. En hoewel Pitt het niveau van Waltz niet weet te halen, zet ook hij een geweldige acteerprestatie neer. Zijn mede-Basterds, en hoe sommige hiervan worden voorgesteld: ... Tarantino op zijn best. Coole bijrol ook voor Eli Roth, trouwens.

Eigenlijk doet heel de cast het voortreffelijk. Krüger, Bruhl, Laurent, ... en zelfs Mike Myers ( ) in mijn ogen ontgoochelt niemand. Vooral aan Duitse kant zitten er een aantal geniale typetjes tussen.

In het midden van de film worden sommige scènes misschien wat lang uitgesponnen, maar hoewel er in deze stukken lange tijd geen echte actie voorkomt, vond ik ze dan weer doorspekt met zwarte humor, heerlijke muziek of grandioze citaten en dialogen. Vervelen deed de film me dus nooit.

Voor het ingenieuze verhaal moet je de film echt niet zien, maar dat hoeft alles behalve een minpunt te zijn. Twee eenvoudige verhaallijnen die op het einde samenkomen, meer is Inglourious Basterds niet. Ik las in sommige recensies al dat het einde van de film, goedkoop en overdreven was, maar ‘overdrijving’ heeft me nog nooit gestoord in Tarantino’s film, en dat is hier ook absoluut niet het geval. Dat ‘la grande finale’ wat over the top is, maakt de scene (en de film) net af, vind ik.

Voor wie het nog niet doorhad: ik ben absoluut een fan van Inglourious Basterds. Op alle vlakken was deze film voor mij een schot in de roos. Ik ben nooit de grootste filmkenner geweest en het kan zijn dat de echte critici zich aan bepaalde elementen storen, maar ikzelf heb genoten van de eerste tot de laatste minuut. Om deze film nu al te vergelijken met Pulp Fiction, Reservoir Dogs of andere meesterweken is het te vroeg. Daarvoor zal ik hem nog een paar keer moeten bekijken, maar dat Inglourious Basterds mijn torenhoge verwachtingen heeft ingelost, is al straf genoeg.

Een dikke 8,5 op 10 en de voorspelling dat de film binnen een aantal jaren een echte klassieker wordt. Nog éénmaal: petje af voor Tarantino en een staande ovatie voor Christoph Waltz, die mij meer kon bekoren dan Heath Ledger, Sean Penn en Mickey Rourke in respectievelijk The Dark Knight, Milk en The Wrestler. En dat wil toch al wat zeggen …


avatar van 88Fabian

88Fabian

  • 1527 berichten
  • 0 stemmen

Wow de film heeft hier tot nu toe bijna 5 sterren,

Ben wel erg benieuwd geworden naar de film.

Ik ga wel kijken.


avatar van yacoub

yacoub

  • 124 berichten
  • 871 stemmen

Pastichio Rocker schreef:

Je hebt de trailer gezien?

alleen omdat ik dat stukje na typ wil niet zeggen dat ik de film niet heb gezien, vind het een geweldige zin! en de rest wat ik typ gaat tussen de spoilers dus ik neem de moeite er niet voor!


avatar van Nomak

Nomak

  • 11634 berichten
  • 0 stemmen

yacoub schreef:

en de rest wat ik typ gaat tussen de spoilers dus ik neem de moeite er niet voor!

Is toch net leuk om iets te schrijven over een film die zo uitzonderlijk goed is dat hij 5* krijgt.


avatar van stinissen

stinissen (crew films & series)

  • 23460 berichten
  • 76955 stemmen

Uier schreef:

(quote)

Bonjorno...

Sommige scènes zijn hilarisch, voornamelijk door toedoen van Pitt, want hij steelt werkelijk de show. Wat een geweldig personage zet hij neer. Alleen de kop die 'ie constant trekt zorgde al voor een lach op mijn gezicht, laat staan de geniale one-liners die 'ie er zo nu en dan uitspuugt.

Verder is IG een zeer knappe film, het overtreft Death Proof op ieder gebied. De score is ook geweldig. Bombastische en geweldige soundtrack, zoals alleen Tarantino dat kan opleveren.

Genoten van deze film, de complete 2,5 uur dat 'ie duurt. De serieuze en diepgaande scènes met de vrouwlijke hoofdrollen vond ik echter het enige puntje van kritiek. Dit is soms moeilijk te verteren, omdat ik de rest van de film vrij luchtig en amusant vond. De scenes met The Bastards verdienen dan ook de volle 5 sterren, integenstelling tot de delen waarin de slachtofferrol erg nadrukkelijk belicht worden.

Verder zijn de acteerpresetaties bovenmaats. En mijn favoriete scenes waren chapter 1& 2. Zelden zo'n sterk begin gezien van een film. Je zit er meteen middenin!

Al met al niet Tarantino's beste film, maar hij staat zeker in de top 3.

Toch kom ik dan nog op een dikke 4* uit en uiteraard is deze film meerdere malen herzienwaardig.

Vrij luchtig maakt mijn juist een beetje bang...Ik hoop op een serieuze oorlogsfilm in de stijl van bv Platoon.Ben bang dat dit niet mijn ding wordt , maar ja eerst kijken daan lullen.

Ik haat humor in een oorlogsfilms


avatar van kos

kos

  • 46700 berichten
  • 8856 stemmen

Serieus gaat het sowieso niet worden lijkt me...