• 15.851 nieuwsartikelen
  • 178.540 films
  • 12.249 series
  • 34.035 seizoenen
  • 648.282 acteurs
  • 199.154 gebruikers
  • 9.381.228 stemmen
Avatar
 
banner banner

Inglourious Basterds (2009)

Oorlog / Komedie | 153 minuten
3,96 7.981 stemmen

Genre: Oorlog / Komedie

Speelduur: 153 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten / Duitsland

Geregisseerd door: Quentin Tarantino

Met onder meer: Brad Pitt, Christoph Waltz en Mélanie Laurent

IMDb beoordeling: 8,4 (1.758.268)

Gesproken taal: Duits, Engels, Frans en Italiaans

Releasedatum: 27 augustus 2009

Plot Inglourious Basterds

"Once upon a time in Nazi occupied France..."

In het door Duitsers bezette Frankrijk is Shosanna Dreyfus getuige van de brute moord op haar familie, onder leiding van nazi-kolonel Hans Landa. Ze weet maar net te ontsnappen en vlucht naar Parijs, waar ze een nieuwe identiteit aanneemt en een filmtheater gaat runnen. Ondertussen, ergens anders in Frankrijk, neemt een joodse groep soldaten, onder leiding van luitenant Aldo Raine, wraak op de nazi's.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Social Media

Volledige cast

Acteurs en actrices

LT. Aldo Raine

COL. Hans Landa

SGT. Donny Donowitz

LT. Archie Hicox

Bridget von Hammersmark

Fredrick Zoller

SGT. Hugo Stiglitz

CPL. Wilhelm Wicki

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van The Oceanic Six

The Oceanic Six

  • 60517 berichten
  • 4107 stemmen

Niks vernieuwend? Heb je ooit wel eens een oorlogsfilm weergegeven gezien op zon manier?

En weinig humor in de film? Heb je 2,5 uur geslapen ofzo? Dat is hetzelfde als beweren dat er in de nieuwe Rambo te weinig wordt gemoord..


avatar van Rosicky

Rosicky

  • 1436 berichten
  • 1709 stemmen

The Oceanic Six schreef:

Niks vernieuwend? Heb je ooit wel eens een oorlogsfilm weergegeven gezien op zon manier?

En weinig humor in de film? Heb je 2,5 uur geslapen ofzo? Dat is hetzelfde als beweren dat er in de nieuwe Rambo te weinig wordt gemoord..

Je was me net voor..


avatar van GinolaEHV

GinolaEHV

  • 2127 berichten
  • 2611 stemmen

Volgens mij heeft hij het niet zo op de nieuwe films van QT. Zijn enige twee 0,5* zijn voor Death Proof en deze film.


avatar van The Oceanic Six

The Oceanic Six

  • 60517 berichten
  • 4107 stemmen

Dit is ook zijn 1e stem sinds februari...


avatar van sn@ke

sn@ke

  • 2077 berichten
  • 888 stemmen

Veruit de beste Tarantino. De man gaat de suspense - toer op, iets wat hij sinds reservoir dogs weinig gedaan heeft. Deze politiek incorrecte combi van geweld,bloed, nazi's, snedige dialogen en onvergetelijke personages ademt in elke dialoog en scène Tarantino's liefde voor het medium uit. Net als in het eerste deel van Kill Bill toont de man zich bij momenten opnieuw geniaal in het opbouwen van een scène (de openingsscène is briliant). Hij weet zijn typische visuele flair en kwajongensachtige humor te injecteren in een film, die voor de liefhebbers van film een waar spektakel is. Pitt is bijzonder geestig en die Waltz verdient op zijn minst een oscarnominatie. Tarantino is back.


avatar van wimnoot

wimnoot

  • 3963 berichten
  • 3923 stemmen

De nieuwe Tarantino weet hoofdstuk na hoofdstuk te boeien.De dialogen blijven spannend omdat er bij elk gesprek gevaar aan de oppervlakte ligt. Zijn het bij eerste scene de onderduikers die verborgen zittenen bij de volgende scene in het cafe shossanna gedwongen wordt om met Landa een glas melk te drinkenligt de spanning later bij de meeting tussen de duits sprekende bastards en Bridget von Hammersmark. Allemaal scene's met die beroemde dialogen en gewoon geweldig om naar te kijken. Het deed me ook een beetje denken aan de gesprekken tussen harmonica en cheyenne uit once upon a time in the west.

Alle acteurs leveren een top prestatie, waar Brad Pitt en Christoph Waltz de show stelen.Ook moet ik Eli Roth noemen hier. Ik had vanaf het moment dat ik hoorde dat hij een grote rol zou spelen mijn twijfels over zijn talent als acteur. Maar Tarantino wist hem op een hoger level te brengen.Iets waar Tarantino toch al patent op heeft.

De soundtrack is ook bijzonder te noemen. Heerlijk al die stukken van Ennio Morricone en als verrassing David Bowie's catpeople.

Inglousious Basterds is Tarantino's grappigste film. Sommige scene's waren hilarisch te noemen zoals Aldo in Bridgets kogelwond zit te porren of zijn afschuwelijke italiaans .

Het mooiste van Ib vind ik nog dat Tarantino weer precies doet waar hij zelf zin in heeft.Ik heb nog nooit een WO2 film gezien waar de hele nazi top kapot geschoten verbrandt en opgeblazen wordt.Iets waar je stiekem toch op zit te wachten maar nooit gebeurt omdat dat niet historisch correct is.

Waar Death Proof een einde had waarbij ik lachend de bioscoop uit liep, had IB een einde proestend en met tranen in mijn ogen de zaal verliet.Dit is denk ik ook de kracht van deze film. Het verhaal is zo goed doortimmert dat je met een voldaan gevoel naar huis gaat (wat ik erg belangrijk vind).

Kortom de film waar ik ongeveer 2 jaar naar uitgekeken heb stelt niet teleur. Integendeel hij maakt het helemaal waar. 5 punten.

Nu maar weer wachten op zijn volgende project. zucht.


avatar van Leland Palmer

Leland Palmer

  • 23785 berichten
  • 4897 stemmen

Ajax&Litmanen1 schreef:

... Wie weet komt deze in mijn top 10 terecht. Ik kan niet wachten deze te herzien...

Mooi, mooi.

Hij staat al in je top 10 zie ik. Bij mij ook, geniale film en hoe meer ik aan de film terugdenk hoe genialer ie wordt. Ik moet de dvd z.s.m. maar even pre-orderen, deze moet ik echt zo snel mogelijk hebben. Heb nu al weer zin om 'm weer te zien.


avatar van Respekked

Respekked

  • 6286 berichten
  • 1229 stemmen

Inglourious Basterds is een wisselvallige film met een paar enorm sterke scènes/chapters waardoor ik met een positief gevoel de bios uitkwam.

Beste chapters zijn de eerste en de laatste. De introductie van het verhaal in het huisje van de boer, waarin Hans Landa nog trots is op zijn titel, is vrij briljant. Geweldige dialoog. Het slotakkoord van de film is fenomenaal. Alles naar de klote. Het grappigste werd bewaard voor het laatst, die Utivic. Heb hard moeten lachen om de verontwaardiging in zijn ogen over zijn bijnaam.

Verder is de 'wie ben ik' -scène goud waard. Helaas wordt die te lang uitgerekt. Kon ook genieten van de introductie van de Basterds, maar van die jongens had ik graag meer willen zien (en ook verwacht)

Tussen deze pareltjes door, zit ook heel veel saai gelul. Verder kon ik lang niet alles van Brad Pitt waarderen. Had misschien ook te maken met mega irritant bios publiek achter me, dat letterlijk om elke letter die hij sprak moest lachen. Echt onbegrijpelijk, want zo lollig was die Redneck nou ook weer niet. Toegegeven zijn Italiaans was van komisch hoog niveau, maar soms kwam het allemaal wat te geforceerd over.

Naja uiteindelijk zeker genoten van Inglourious Basterds, maar de verwachtingen niet helemaal ingelost.

3,5*


avatar van Respekked

Respekked

  • 6286 berichten
  • 1229 stemmen

The Oceanic Six schreef:

En weinig humor in de film? Heb je 2,5 uur geslapen ofzo? Dat is hetzelfde als beweren dat er in de nieuwe Rambo te weinig wordt gemoord..

Nogal kromme vergelijking. Kan me goed voorstellen dat mensen de humor niet waarderen. Er wordt nogal geleund op de typetjes Landa en Raine en als je je daar aan ergert, dan is een groot deel van de humor weg. Dat er gemoord wordt in Rambo is in die zin een feit. De humor in Basterds natuurlijk niet.


avatar van MarcieMarc

MarcieMarc

  • 109 berichten
  • 0 stemmen

Toppertje deze film al blijf bij mij naturalBornKillers the nummer 1 van Qt gevolgd door al zijn andere films.....

en ja voor diegene die altijd maar weer een bepaalde verwachting hebben van een film en deze dus afkraken en of low cijfer geven..........als je iets verwacht kan je alleen maar teleurgesteld worden he.....


avatar van The Oceanic Six

The Oceanic Six

  • 60517 berichten
  • 4107 stemmen

Respekked schreef:

(quote)

Nogal kromme vergelijking. Kan me goed voorstellen dat mensen de humor niet waarderen. Er wordt nogal geleund op de typetjes Landa en Raine en als je je daar aan ergert, dan is een groot deel van de humor weg. Dat er gemoord wordt in Rambo is in die zin een feit. De humor in Basterds natuurlijk niet.

Sorry hoor, maar de film zat tjokvol met grappige momenten. Niet gelachen om het stuk met het pistool op de kloten van de Duitser? De wrede dialogen waarin de Basterds Duitsers bang maken? Ik kan wel 20 momenten opnoemen waarin de bioscoopzaal echt hoorbaar moest lachen. Na afloop zelfs een applaus, nooit meegemaakt nog.


avatar van The Oceanic Six

The Oceanic Six

  • 60517 berichten
  • 4107 stemmen

HarmJanStegenga schreef:

(quote)
Mooi, mooi.

Hij staat al in je top 10 zie ik. Bij mij ook, geniale film en hoe meer ik aan de film terugdenk hoe genialer ie wordt. Ik moet de dvd z.s.m. maar even pre-orderen, deze moet ik echt zo snel mogelijk hebben. Heb nu al weer zin om 'm weer te zien.

Jah, vanmorgen in mijn top 10 gezet. Into the Wild moest er helaas aan geloven

IB is gewoon echt waargaloos. Ik had enorme verwachten en ze zijn allemaal waargemaakt. Dat overkomt me bijna nooit.


avatar van Respekked

Respekked

  • 6286 berichten
  • 1229 stemmen

The Oceanic Six schreef:

(quote)

Sorry hoor, maar de film zat tjokvol met grappige momenten. Niet gelachen om het stuk met het pistool op de kloten van de Duitser? De wrede dialogen waarin de Basterds Duitsers bang maken? Ik kan wel 20 momenten opnoemen waarin de bioscoopzaal echt hoorbaar moest lachen. Na afloop zelfs een applaus, nooit meegemaakt nog.

Nee, niet om gelachen. Die wrede dialogen zijn vermakelijk, maar niet dolkomisch. Maar dan nog kun je een film tjokvol moorden niet vergelijken met iets waar jij persoonlijk heel veel humor in ziet.

En applaus... Bij mij werd zelfs geklapt nadat de eerste Nazi werd afgemaakt.. Zaten een paar rare lui achter mij.


avatar van Leland Palmer

Leland Palmer

  • 23785 berichten
  • 4897 stemmen

Respekked schreef:

En applaus... Bij mij werd zelfs geklapt nadat de eerste Nazi werd afgemaakt.. Zaten een paar rare lui achter mij.

Mwah, dat was toch ook best wel een applausje waard.


avatar van The Oceanic Six

The Oceanic Six

  • 60517 berichten
  • 4107 stemmen

Respekked schreef:

(quote)

Nee, niet om gelachen. Die wrede dialogen zijn vermakelijk, maar niet dolkomisch. Maar dan nog kun je een film tjokvol moorden niet vergelijken met iets waar jij persoonlijk heel veel humor in ziet.

En applaus... Bij mij werd zelfs geklapt nadat de eerste Nazi werd afgemaakt.. Zaten een paar rare lui achter mij.

Ik vraag me oprecht af met welk idee mensen dan naar een film gaan die gaat over het zo wreed mogelijk killen van Nazi's...

Ook bij ons werd er flink gelachen met die knuppel scene jah..


avatar van Mr_White

Mr_White

  • 2067 berichten
  • 0 stemmen

Het valt mij op dat veel negatievelingen (net als bij Death Proof) klagen over lange dialogen en weinig actie. Om Hitchcock half te citeren: Een bom onder een tafel die blijft tikken terwijl aan tafel vier man zitten te kaarten, is spanning. Zodra de bom ontploft, is de spanning weg en heb je actie. Deze tactiek gebruikt Tarantino ook steeds meer. Continue en langzaam de spanning op bouwen in zijn dialogen, steeds weer iets toevoegen of wegnemen maar die spanning blijven opbouwen, tot de bom barst in een korte maar krachtige (actie-)climax. Niks mis mee in mijn ogen.


avatar van The Oceanic Six

The Oceanic Six

  • 60517 berichten
  • 4107 stemmen

Ik vond het trouwens wel meevallen met het gebrek aan actie hoor. Er zaten toch aardig wat stukken in: de ontmoeting met de basterds, het cafe, de bioscoop massamoord, het Swastika kerfen in 't hoofd van Landa etc etc...
Als ik een traditionele WO II actiefilm wil zien, dan kijk ik wel Saving Private Ryan ofzo.


avatar van Respekked

Respekked

  • 6286 berichten
  • 1229 stemmen

The Oceanic Six schreef:

(quote)

Ik vraag me oprecht af met welk idee mensen dan naar een film gaan die gaat over het zo wreed mogelijk killen van Nazi's...

Ook bij ons werd er flink gelachen met die knuppel scene jah..

Ik snap niet waarom je mijn bericht quote en je je dat afvraagt.

Ik zeg ook niet dat er niet gelachen mag worden, ik vind dat applaudiseren gewoon zo ovedreven (en daar had ik het ook over).


avatar van Lexcoaster

Lexcoaster

  • 1268 berichten
  • 1222 stemmen

Ik vind het net te kort dag om de film in mijn top 10 te zetten. Maar ik zie het nog wel gebeuren..


avatar van getyourchucks

getyourchucks

  • 117 berichten
  • 1005 stemmen

De eerste scene alleen al was ZO ongelovelijk spannend.

Voor deze film was ik niet echt fan van Tarantino, nu moet ik toegeven: Hij is een genie.


avatar van jessis

jessis

  • 126 berichten
  • 96 stemmen

Ja Marciemarc, je speelt te veel op de persoon en stemlijsten (veel mensen hier bij MM).

Als s0062423 een mening wil geven over een film dan moet hij dat zelf weten(daar is hij vrij in).

Ieder heeft zo zijn eigen mening over films en dat moet je respecteren.


avatar van Rosicky

Rosicky

  • 1436 berichten
  • 1709 stemmen

Respekked schreef:

Verder is de 'wie ben ik' -scène ook goud waard. Helaas wordt die te lang uitgerekt. Kon ook genieten van de introductie van de Basterds, maar van die jongens had ik graag meer willen zien (en ook verwacht)

Welke scene bedoel je hiermee?


avatar van MNV2

MNV2

  • 6932 berichten
  • 1901 stemmen

Hij bedoelt die scènes in dat cafétje waar die Duitsers dat spelletje speelde waarbij je moest raden welke bekende persoon je bent.


avatar van The Oceanic Six

The Oceanic Six

  • 60517 berichten
  • 4107 stemmen

MNV2 schreef:
Hij bedoelt die scènes in dat cafétje waar die Duitsers dat spelletje speelde waarbij je moest raden welke bekende persoon je bent.


De King Kong - Neger scene
Best hard, maar wel grappig.


avatar van Leland Palmer

Leland Palmer

  • 23785 berichten
  • 4897 stemmen

Het mooiste aan die scéne is Til Schweiger, met z'n boze kop en dat Marco Polo kaartje nog steeds op z'n voorhoofd. Geweldig.


avatar van Mon

Mon

  • 28 berichten
  • 89 stemmen

Heerlijke film Genoten van begin tot eind. Waltz was GENIAAL. Ook zeer genoten van Pitt (mooi Italiaans!) en Roth (heerlijke balkonscene aan het eind).

De muziek keuze was ook weer typisch Tarantino. Goeie shit.

Weinig over te zeggen verder, gewoon een topfilm.


avatar van Brooklyn

Brooklyn

  • 1144 berichten
  • 1402 stemmen

Leland Palmer schreef:
Het mooiste aan die scéne is Til Schweiger, met z'n boze kop en dat Marco Polo kaartje nog steeds op z'n voorhoofd. Geweldig.


Ik vond August Diehl in die scene ook geweldig spelen


avatar van wimnoot

wimnoot

  • 3963 berichten
  • 3923 stemmen

Wat ik me af vroeg: koesterde Shosanna toch gevoelens voor Zoller? Net voordat ze doodgeschoten werd leek het daar een beetje op.


avatar van Leland Palmer

Leland Palmer

  • 23785 berichten
  • 4897 stemmen

wimnoot schreef:
Wat ik me af vroeg: koesterde Shosanna toch gevoelens voor Zoller? Net voordat ze doodgeschoten werd leek het daar een beetje op.
Nee, zeker niet. Ze veranderde alleen maar van gedachte en lokte hem naar binnen om 'm vervolgens af te knallen. Ze deed dus even alsof. Leek me toch wel behoorlijk duidelijk.


avatar van Lexcoaster

Lexcoaster

  • 1268 berichten
  • 1222 stemmen

Nee, het het gaat om het moment vlak voordat ze door die kl**tzak Zoller wordt doodgeschoten, dat is vlak nadat ze hem neerschiet.

Ikzelf denk het eerlijk gezegt niet, ze had hooguit spijt van haar daad. Gevoelens had ze namelijk al voor die neger.