Genre: Drama / Oorlog
Speelduur: 94 minuten
Alternatieve titel: The Boy in the Striped Pajamas
Oorsprong:
Verenigd Koninkrijk / Verenigde Staten
Geregisseerd door: Mark Herman
Met onder meer: Asa Butterfield, David Thewlis en Vera Farmiga
IMDb beoordeling:
7,7 (270.719)
Gesproken taal: Engels
Releasedatum: 8 januari 2009
On Demand:
Bekijk via Netflix
Bekijk via Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Donderdag om 20:00 uur op Paramount Network
Zaterdag 21 februari in één bioscoop (The Hague)
Plot The Boy in the Striped Pyjamas
"Lines may divide us, but hope will unite us."
Berlijn 1943. De 8-jarige Bruno verhuist met zijn familie naar een plek die ver weg is, waar niets te doen is en waar niemand is om mee te spelen. Hun nieuwe huis staat naast een hek dat zich uitstrekt zover het oog maar reikt, een hek dat Bruno afschermt van de vreemde mensen die hij daarachter ziet bewegen. Bruno wil ontdekkingsreiziger worden en besluit op onderzoek uit te gaan. Op een van zijn tochten ontmoet hij een jongen wiens leven en omstandigheden zeer verschillen van dat van hem. Toch sluiten de jongens vriendschap, maar het is een vriendschap die niet zonder gevolgen blijft...
Externe links
Acteurs en actrices
Bruno Hoess
Shmuel
Elsa Hoess
Ralf Hoess
Lieutenant Kurt Kotler
Pavel
Grandma Nathalie
Maria
Grandpa
Gretel Hoess
Video's en trailers
Reviews & comments
maithekke
-
- 268 berichten
- 0 stemmen
Als je door de ogen van zo'n jongentje kijkt besef je op de een of andere manier nog erger dat het echte waanzin is wat er toen gebeurde.
Wat er door me heen ging bij het einde was dat het voor die ouders van dat jongentje (en dan moet ik met name de vader benadrukken) echt vreselijk was dat hun kind was overleden. Maar dan bedenk je dat ze dat zelfde al die andere gezinnen in het kamp aan hebben gedaan. Ik vond het vreselijk dat Bruno in die film doodging. Maar voor die vader zou ik BIJNA zeggen "eigen schuld"
Maar goed,
het nadeel van deze film was inderdaad wel dat de acteurs niet Duits spraken. Maar dat merkte ik aan het begin van de film vooral op, want na niet zo'n lange tijd was ik zo verdiept in de film dat het me niet echt meer stoorde.
Ik vond die jongentjes overigens goed spelen. Vooral die onschuld van Bruno...
Wat voor mijn gevoel trouwens wel ongeloofwaardig overkomt is dat ze nooit op hebben gemerkt daar dat er een jongentje aan de andere kant van het hek stond. En ook dat het jongentje de kans kreeg om onder het hek door te graven?
Maar over het algemeen vond ik het een zeer aangrijpende film. Om die vriendschap tussen die twee jongentjes te zien terwijl ze beide eigenlijk in een totaal andere wereld leven. En dat einde...
Stiekem hoop je, en wil je ook heel graag dat het goed afloopt. Maar als het goed was afgelopen was dat natuurlijk weer heel slecht geweest, niet? 
kos
-
- 46695 berichten
- 8851 stemmen
Wat voor mijn gevoel trouwens wel ongeloofwaardig overkomt is dat ze nooit op hebben gemerkt daar dat er een jongentje aan de andere kant van het hek stond. En ook dat het jongentje de kans kreeg om onder het hek door te graven?
En dat hij 5 min. nadat hij binnen was al in een gaskamer zat.
Nicolage Rico
-
- 20220 berichten
- 2365 stemmen
Sommige mensen kunnen maar niet begrijpen dat er een sprookjeselement in de film zit. Net als La Vita e Bella.
Ich bin Derrick
-
- 321 berichten
- 0 stemmen
Maar dan is het toch meer een kwestie van dat je de film niet begrijpt in plaats van dat je hem niet weet te waarderen?
kos
-
- 46695 berichten
- 8851 stemmen
Nee, als er al een sprookjeselement in zit is het uitermate smakeloos en onzinnig.
Trobby
-
- 1 berichten
- 0 stemmen
Gisteren gekeken, een aangrijpend verhaal als je bedenkt dat heel veel kinderen in die tijd van niets wisten.
Het engels stoorde mij alleen in het begin, later niet meer zo.
Het einde vond ik nogal abrupt en had verder uitgediept kunnen worden om er nog meer dramatiek in te leggen.
Gewoon een goede film waar het verhaal van hangen blijft. (Bij mij althans)
magic32
-
- 78 berichten
- 528 stemmen
een mooie goede film, die gelukkig niet te lang duurt(vaak worden ze onnodig lang gemaakt!)
Anneniem
-
- 40 berichten
- 686 stemmen
Ik vond het een mooie film, maar zoals al eerder gezegd was het jammer dat ze engels en geen duits spraken. En ik denk dat ik de film mooier had gevonden als ik het boek nog niet had gelezen, want volgens mij is het zo'n beetje een letterlijke boekverfilming, dus zag ik alles al aankomen. Maar dat maakt het er niet minder aangrijpend op.
Renzos
-
- 3 berichten
- 544 stemmen
Ik heb de film net gekeken en ik moet zeggen dat ie mij heel goed is bevallen. Mooi einde idd niet te langdradig loopt lekker vlot door en echt een aanrader om een keertje te kijken!
gmx
-
- 1034 berichten
- 778 stemmen
Hehe. Een jochie dat dagelijks onopgemerkt speelt rond het hek van een concentratiekamp, zich niet gek laat maken door de vele landmijnen die altijd rond zo'n kamp liggen en dan op z'n dooie gemakkie effe een tunneltje onder het hek doorgraaft (en dat terwijl de gaten groot genoeg waren om gewoon doorheen te stappen)
Tja, ik kan er enerzijds wel om lachen, anderzijds is het realisme in deze prul natuurlijk om te huilen (zijn al zat voorbeelden van gegeven in deze thread). Het acteerwerk en cinematografie vond ik best aardig, de score nogal cliche, camerawerk meer dan eens ietwat storend.
Normaliter uitgekomen op een krappe 2 *, volle punt aftrek voor het Engels, kom ik uit op een krappe:
1 *
The One Ring
-
- 29974 berichten
- 4109 stemmen
Een ongeloofelijk gewaardeerde film bij mijn familie (en kennelijk ook op MovieMeter, was me nog niet echt opgevallen eigenlijk). Ervaring leert mij films niet te vertrouwen als mijn moeder ze goed vind. Zeker niet als ze over de holocaust gaan. Zoals gewoonlijk werd ik weer teleurgesteld.
Ondanks de goede bedoelingen deugt de film gewoon niet. Het is denk ik de meest manipulatieve holocaustfilm die ik tot nu toe zag. In iedere scène krijg je een lesje. Iedereen ouder dan 12 zou zich echter moeten schamen als hij dat lesje nog niet kende. We krijgen dus weer het ouderwetse beeld van nazi's als mensen die bijna constant in schreeuwen lijken uit te barsten of anders rustig vilijn zijn, zoals die leraar. De joden schieten uiteraard meteen de hoofdpersoon te hulp als hij een keer valt. Ja, de nazi's hebben slechte dingen gedaan en de joden verdienden hun lot niet, maar moet deze film echt zó zwart-wit zijn. Het leek wel haast een karikatuur van W.O.II.
Ja, je kunt zeggen dat het vooral op iets oudere kinderen gericht is, maar nog steeds werkt het niet. Op een bepaalde manier laat de holocaust zich niet vergemakkelijken tot een niveau dat voor kinderen te behapstukken valt. Maar ook als kinderfilm is het gewoon niet bepaald een To Kill a Mockingbird. Ik vond het geheel bijzonder weinig beklijven.
Niets, maar dan ook niets bereidde mij voor op dat einde. Die mag wat mij betreft in de top 10 slechtste slotscènes ooit. Kennelijk vinden veel mensen het gewaagd en ontroerend, maar een kind laten sterven in een film wordt altijd gezien als zowel gewaagd als ontroerend. Iemand die echter verder kijkt dan het gemakkelijke sentiment ziet dat dit einde niets, maar dan ook helemaal niets zegt over de holocaust. Het is er alleen maar om een shock en tranen uit het publiek te trekken. De holocaust als melodramatische effectbejag is het. Het is toch bizar dat de hele dramatische lading van de jodenvervolging hier omgezet wordt tot de droefheid van een Duits, niet-joods (!) jongetje die per ongeluk (!) vergast wordt. Het zegt werkelijk niets over de holocaust.
Bah, bah, bah, bah, bah. Het ergste is nog wel dat iedereen erin trapt.
1,5* voor het acteerwerk van de jongetjes.
Bottleneck
-
- 8233 berichten
- 2117 stemmen
Op een bepaalde manier laat de holocaust zich niet vergemakkelijken tot een niveau dat voor kinderen te behapstukken valt.
Dat is ook de essentie, de holocaust wérd vergemakkelijkt tot kinderniveau en manipulatief afgeschilderd of weggemoffeld.
Rmie
-
- 528 berichten
- 965 stemmen
Tja een aardige film...
Ik "zat" er niet in en merkte dat ik me niet kon inleven met wie dan ook. Ik bleef een kille buitenstaander.
Wellicht doordat het een en ander wel erg stereotyp was, wellicht omdat er weinig ruimte was(zo ervaarde ik het)voor eigen interpretatie, wellicht omdat de duitsers engels praten.
Voor mij bleeft het een engels gezin ergens in nazi duitsland.
De muziek is uitstekend maar ja in zo'n film redt de muziek het geheel niet.
kalehein
-
- 254 berichten
- 255 stemmen
Ik had me iets meer voorgesteld.
Hieronder staan ook meerdere verwijzingen naar het gebruik van het Engels. Natuurlijk is het klote, voor ons Nederlanders, dat er geen Duits gesproken wordt, maar het moet voor anderen ook te behappen zijn. Kijk... dat meer dan 50% van de Nederlanders Duits kan, wil niet zeggen dat de rest van de Wereld dit ook kan.
Ikzelff verbaasde me vooral over het stuk waarin de vader samen met een Generaal en enkele andere Duitse officieren een "promotie" film aan het kijken zijn van het concentratie-kamp. Ik heb echt nooit in de gaten gehad dat dit ook echt gebeurt kon zijn. Voor mij was de jodenvervolging niet meer dan: Jood - gele ster - deportatie - kamp - gaskamer - oven.
Op het eind is het ook een beetje overdreven dat Brüno een gat graaft van nog geen halve meter, volledig NIET in het zicht van Duitsers....??? In het echt zou er echt wel betere bewaking zijn.
Al met al bleef de film me toch boeienen en krijgt hij 3* (als de Duiters ook echt Duits hadden gesproken en het overdreven bovengenoemde, minder overdreven was, dan had hij er 1 bijgekregen)
Qar
-
- 228 berichten
- 1509 stemmen
Ik had me iets meer voorgesteld.
Hieronder staan ook meerdere verwijzingen naar het gebruik van het Engels. Natuurlijk is het klote, voor ons Nederlanders, dat er geen Duits gesproken wordt, maar het moet voor anderen ook te behappen zijn. Kijk... dat meer dan 50% van de Nederlanders Duits kan, wil niet zeggen dat de rest van de Wereld dit ook kan.
Ikzelff verbaasde me vooral over het stuk waarin de vader samen met een Generaal en enkele andere Duitse officieren een "promotie" film aan het kijken zijn van het concentratie-kamp. Ik heb echt nooit in de gaten gehad dat dit ook echt gebeurt kon zijn. Voor mij was de jodenvervolging niet meer dan: Jood - gele ster - deportatie - kamp - gaskamer - oven.
Op het eind is het ook een beetje overdreven dat Brüno een gat graaft van nog geen halve meter, volledig NIET in het zicht van Duitsers....??? In het echt zou er echt wel betere bewaking zijn.
Al met al bleef de film me toch boeienen en krijgt hij 3* (als de Duiters ook echt Duits hadden gesproken en het overdreven bovengenoemde, minder overdreven was, dan had hij er 1 bijgekregen)
Ik kan ook geen duits, maar toch zie ik de film liever in het duits dan in het engels. Een 'duitser' die engels spreekt klopt namelijk gewoon niet en kan voor mij een film redelijk verpesten.
En er bestaat toch ook zoiets als ondertiteling, dat schijnt ook erg handig te zijn.
DonOswaldo
-
- 6430 berichten
- 1931 stemmen
Ik kan ook geen duits, maar toch zie ik de film liever in het duits dan in het engels. Een 'duitser' die engels spreekt klopt namelijk gewoon niet en kan voor mij een film redelijk verpesten.
En er bestaat toch ook zoiets als ondertiteling, dat schijnt ook erg handig te zijn.
Uhuh, maar dan moet de cast dus wel Duits kunnen en tegelijk toegankelijk zijn voor de mensen van het land van herkomst.. 
gmx
-
- 1034 berichten
- 778 stemmen
Natuurlijk is het klote, voor ons Nederlanders, dat er geen Duits gesproken wordt, maar het moet voor anderen ook te behappen zijn.
Het werkt gewoon niet, het klopt niet, het realisme (voor zover daar nog IETS van over was in deze prul) gaat er geheel aan ten onder. Je laat toch ook geen vrouwelijke rollen spelen door mannen met een pruik (en vice versa) ? Da's wat mij betreft EXACT hetzelfde. Het effect is dan namelijk dat de kijker (in ieder geval ik) door zo'n knallende fout, UIT het verhaal wordt getrokken, elke keer als zo'n 'Duitser' z'n mond opentrekt. Je wordt er immers telkens (op een vervelende manier) aan herinnerd dat je een film zit te kijken.
korykory
-
- 136 berichten
- 111 stemmen
Ja, de nazi's hebben slechte dingen gedaan en de joden verdienden hun lot niet, maar moet deze film echt zó zwart-wit zijn.
Ik verbaas me een beetje over deze opmerking. Wat had je dan gewild? Dat die kampbeulen wat meer van hun 'menselijke kant' werden getoond? ik zou zeggen: lees eens wat nazipropaganda uit de jaren dertig. Daar is niets menselijks aan. De honden lusten er geen brood van.
Het einde van de film is wrang, en in zekere zin vond ik dat wel zo passend. Toch is het voor mij geen topfilm. Wat mij nog het meest stoorde, was dat lullige prikkeldraad, waar zelfs een kind met gemak doorheen kan. Zoiets lijkt me ondenkbaar bij een vernietigingskamp.
gmx
-
- 1034 berichten
- 778 stemmen
Ik verbaas me een beetje over deze opmerking. Wat had je dan gewild? Dat die kampbeulen wat meer van hun 'menselijke kant' werden getoond? ik zou zeggen: lees eens wat nazipropaganda uit de jaren dertig. Daar is niets menselijks aan. De honden lusten er geen brood van.
Ik heb uiteraard geen goed woord voor de nazi ideologie over, maar kan me wel vinden in wat One Ring zegt: het wordt hier wel ERG zwart/wit karikaturaal neergezet. En dat zie je uiteraard wel vaker in films, dat misdadigers ALLEEN maar slecht zijn en helden ALLEEN maar goed, maar dat zijn dan ook vaak (in ieder geval in mijn ogen) de mindere films. De werkelijkheid lag/ligt vrijwel altijd een stuk genuanceerder.
W.M.J.M
-
- 4041 berichten
- 2902 stemmen
Werden kinderen niet al gelijk bij aankomst vergast? Echt hard werken kunnen ze immers niet, dus waarom zouden de Nazi's hun in leven houden?
OliverDogg
-
- 201 berichten
- 195 stemmen
Ikzelff verbaasde me vooral over het stuk waarin de vader samen met een Generaal en enkele andere Duitse officieren een "promotie" film aan het kijken zijn van het concentratie-kamp. Ik heb echt nooit in de gaten gehad dat dit ook echt gebeurt kon zijn. Voor mij was de jodenvervolging niet meer dan: Jood - gele ster - deportatie - kamp - gaskamer - oven.
Toen het Rode Kruis weet kreeg van de concentratiekampen gingen ze het kamp van Theresienstadt bezoeken. Aangekondigd natuurlijk, en de nazi's hadden tijd genoeg om het aan te passen. Het Rode Kruis trapte erin en de nazi's maakten er een propagandafilm van. "De Führer geeft een dorp aan de Joden"
Ghetto Theresienstadt - cympm.com
zie de 2 laatste paragrafen
Theresienstadt (concentratiekamp) - Wikipedia - nl.wikipedia.org
OliverDogg
-
- 201 berichten
- 195 stemmen
Werden kinderen niet al gelijk bij aankomst vergast? Echt hard werken kunnen ze immers niet, dus waarom zouden de Nazi's hun in leven houden?
Kleine handjes kunnen wel handig zijn voor bepaalde klusjes...
Nick.
-
- 14 berichten
- 79 stemmen
Zoals al erg vaak is gezegd,
Onrealistische film, maar als je daar door heen kijkt dan vind ik het best wel een goede film. Dat de film onrealistisch is, wil niet zeggen dat de film niet goed is, kijk maar naar La Vita è Bella.
Bully013
-
- 11 berichten
- 10 stemmen
Ik vind de film niet onrealistisch. Je moet proberen te kijken door de ogen van die kids. Dan besef je hoe gek deze tijd was. Mooi verhaal met een ontroerend einde!
sweinsteiger
-
- 2278 berichten
- 0 stemmen
Stiekem hoop je, en wil je ook heel graag dat het goed afloopt. Maar als het goed was afgelopen was dat natuurlijk weer heel slecht geweest, niet?
ja, anders had ik hem een 4 in plaats van een 5 gegoven.
en dan stond hij niet in mijn top 90.
Gerelateerd nieuws

Binnenkort op Netflix: de beroemde WOII-film 'The Boy in the Striped Pyjamas'

Netflix verwijdert deze maand weer veel goed beoordeelde films: Onder meer 'Pulp Fiction' en 'Tár' verdwijnen

Netflix voegt komende maand deze ijzersterke films toe aan het aanbod

Zes steengoede Tweede Wereldoorlog-films die je op Netflix kunt kijken
Bekijk ook

The Pianist
Drama / Oorlog, 2002
1.424 reacties

La Vita È Bella
Komedie / Oorlog, 1997
1.834 reacties

Vozvrashchenie
Drama / Mystery, 2003
555 reacties

Voces Inocentes
Drama / Oorlog, 2004
24 reacties

Temple Grandin
Biografie / Drama, 2010
154 reacties

The Help
Drama, 2011
273 reacties
Gerelateerde tags
gebaseerd op boeknationalismconcentratiekamptweede wereldoorloggas chamber naziconcentration camp prisonerchildren in wartime
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.









