Genre: Drama / Oorlog
Speelduur: 94 minuten
Alternatieve titel: The Boy in the Striped Pajamas
Oorsprong:
Verenigd Koninkrijk / Verenigde Staten
Geregisseerd door: Mark Herman
Met onder meer: Asa Butterfield, David Thewlis en Vera Farmiga
IMDb beoordeling:
7,7 (270.719)
Gesproken taal: Engels
Releasedatum: 8 januari 2009
On Demand:
Bekijk via Netflix
Bekijk via Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Donderdag om 20:00 uur op Paramount Network
Zaterdag 21 februari in één bioscoop (The Hague)
Plot The Boy in the Striped Pyjamas
"Lines may divide us, but hope will unite us."
Berlijn 1943. De 8-jarige Bruno verhuist met zijn familie naar een plek die ver weg is, waar niets te doen is en waar niemand is om mee te spelen. Hun nieuwe huis staat naast een hek dat zich uitstrekt zover het oog maar reikt, een hek dat Bruno afschermt van de vreemde mensen die hij daarachter ziet bewegen. Bruno wil ontdekkingsreiziger worden en besluit op onderzoek uit te gaan. Op een van zijn tochten ontmoet hij een jongen wiens leven en omstandigheden zeer verschillen van dat van hem. Toch sluiten de jongens vriendschap, maar het is een vriendschap die niet zonder gevolgen blijft...
Externe links
Acteurs en actrices
Bruno Hoess
Shmuel
Elsa Hoess
Ralf Hoess
Lieutenant Kurt Kotler
Pavel
Grandma Nathalie
Maria
Grandpa
Gretel Hoess
Video's en trailers
Reviews & comments
dvripper
-
- 2 berichten
- 1 stemmen
deze film heeft emoties bij weten los te maken, had sterk de behoefte om na het zien van de film om er over te praten...
Decec
-
- 6743 berichten
- 8588 stemmen
Zeker indrukwekkende film. Tjonge. Maar is dit waargebeurd verhaal?
RipCurl
-
- 225 berichten
- 313 stemmen
Zeer indrukwekkend verhaal over de onschuld van kinderen. Vooral het einde is zeer sterk. Goed geacteerd door die kinderen.
Aapje81
-
- 2227 berichten
- 5187 stemmen
Vooraf wist ik niets over deze film en had ook geen verwachtingen.
Dit was werkelijk een prachtig stuk cinnema. Het script zat schitterend in elkaar. De jeugdige invalshoek is heel innovatief gedaan en de sfeer en het acteerwerk waren erg goed.
Wat ik ook heel indrukwekkend vond was het volledig ontbreken van sentimentaliteit. De toon blijft heel onschuldig maar tegelijkertijd ook heel erg wrang en dan naar het einde wordt naar een adembenemde climax gewerkt.
Deze film is gewoon af. Ik heb van begin tot het eind op het puntje van mijn stoel gezeten en dat gebeurt de laatste tijd niet meer zo vaak. Dit is toch wel een klein meesterwerkje.
Carotte
-
- 56 berichten
- 36 stemmen
deze film heeft emoties bij weten los te maken, had sterk de behoefte om na het zien van de film om er over te praten...
Ja ik moest ik ook even over praten met iemand
.
Goeie film verder maar je kan te ver gaan.
Horrorfreak12
-
- 375 berichten
- 0 stemmen
Wouw ! wat een film ... prachtig geacteerd en zeer prachtige beelden ook alles ziet er zeer mooi uit.
De film brengt vele emoties op hol en het einde is hartsverscheurend !
een film die gewaardeerd mag worden !
jjwebaline
-
- 74 berichten
- 60 stemmen
Dit bevestigt nog maar eens de waanzin van destijds...
Een beetje te gemakzuchtig en voorspelbaar.
Tjonge, jij wilt dus de Hollywood "Happy End"-versie of de gebroeders Coen-versie?
sweinsteiger
-
- 2278 berichten
- 0 stemmen
Zeker indrukwekkende film. Tjonge. Maar is dit waargebeurd verhaal?
het is geen waargeberd verhaal.
Qar
-
- 228 berichten
- 1509 stemmen
Erg indrukwekkende film, die erg sterk is neergezet.
Ik vind het vooral knap hoe sterk je mee gaat leven met Bruno, ondanks dat de film maar 1,5 uur duurt. Meestal heeft een film daar wel iets langer voor nodig.
Ook mooi om de film in dit perspectief te zien; een jongen die er weinig van af weet en er langzaam aan mee wordt geconfronteerd, maar er toch heel naïef mee omgaat.
Zelfs tot het laatste moment onder de 'douches' ziet hij nog niet in wat het allemaal inhoudt. Mooi neergezet.
Wat ik zelf dan weer erg jammer vindt is dat iedereen in de film engels spreekt. Niet dat het de film verpest, maar ik houdt er wel van als iedereen gewoon zijn eigen taal spreekt.
Nicolage Rico
-
- 20220 berichten
- 2365 stemmen
Ik had het boek al gelezen, dus het einde - een erg belangrijk moment van de film, wist ik al. Dat maakt de kijkervaring toch anders.
Goed verfilmd, het blijft moeilijk om een boek op het witte doek te proppen, al was het boek in dit geval niet heel dik. Het bezoek van Hitler aan huize Bruno is weggelaten. Maar een Engels sprekende Hitler zou niet sterk overkomen. HET grote mankement van de film: Engels sprekende Duitsers.
Toch wel erg essentieel in een film over Duitsers in de W.O. II. dat Duitsers gewoon hun moedertaal spreken. Eigenlijk zou ik een heel punt van de score moeten halen - puur vanwege deze feit.
De kleine mannen stelen de show. Vooral het jongetje dat Shmuel vertolkt doet het uitstekend. Ik had net iets meer conversaties tussen de vrienden willen zienm de film had best een scene langer mogen duren.
Het einde had ik net wat subtieler willen zien. Hoewel het eindshot wel weer prachtig is.
Een kleine 3,5*.
Turkeyloverz
-
- 4239 berichten
- 1459 stemmen
Een heel fijn tussendoortje. Dit geeft weer 's een andere kant van de oorlog weer, namelijk door de ogen van een klein kind. Dat leverde wel wat interessants op. De scenes tussen Shmuel en Bruno zijn erg goed, de rest is gewoon een setting dat verder niet eens zijn best doet om echt iets toe te voegen. Vandaar dat het Engelse taal en de historische fouten me ook totaal niet irriteerden. The Boy in the Striped Pyamas is hard, sentimenteel en voelt heel echt aan. Het einde is dan misschien apart, maar wel de spijker op de kop.
muerte
-
- 15 berichten
- 14 stemmen
zeer sterke film met een goed verhaal. Het laat weer goed zien hoe onbezonnen kinderen (kunnen) zijn.
Goed acteerwerk ook van die jonge ventjes
Paalhaas
-
- 1582 berichten
- 2569 stemmen
Lieve help, wat een draak van een film! In eerdere posts is al aangegeven wat er schort aan deze prent: hij is historisch incorrect, bevat clichématige zwart-wit stereotypering van de personages, ontbeert diepgang en de emoties worden je door de strot geduwd met de subtiliteit van een op hol geslagen betonmolen (met als klap op de vuurpijl natuurlijk het einde), niet in het minst door de verschrikkelijke bombastische muziek. Gelukkig voor regisseur Mark Herman kun je met een dergelijke mix nog meer dan genoeg mensen voor de gek houden, anders zou hij al snel aan een nieuwe carrière moeten gaan denken.
JDSsmetje
-
- 6568 berichten
- 2314 stemmen
Ik ben toch blij dat ik hier nog een paar negatieve berichten kan lezen tussen de grote massa positieven. "The Boy in the Striped Pajamas" stond al een tijdje op mijn verlanglijstje, dus dit was een serieuze tegenslag.
De reden waarom deze film zo hoog op mijn verlanglijstje stond is het uitstekende concept en interessante thematiek. Door de hoge score dacht ik dat het ook wel goed uitgewerkt ging zijn, maar te vergeefs. Conceptueel vond ik de film ook goed, alleen wat ongeloofwaardig gebracht, maar dit was nog mijn kleinste zorg. Het is eerder de verschrikkelijk geforceerde sentimentaliteit en de veel te flauwe jeugdige invalshoek die irritaties opwekten. Op den duur voelt de film aan als een familiaal melodrama boordevol clichés en vreselijk zwart-wit vertoont. Om nog niet te spreken van de Duitsers die Engels spraken en de muzikaal verkeerde ondertoon. Verveelt niet, maar is nergens echt goed.
Ich bin Derrick
-
- 321 berichten
- 0 stemmen
. Maar dat einde ook he, dat was toch echt gewoon schokkend fout?
Beste Kos. Wat vond jij zo fout aan dat einde?
Ich bin Derrick
-
- 321 berichten
- 0 stemmen
Tampert rouleert zo hard. 
Ik habe keine zinne om zuruck zu blateren, vielleicht zie ich das nog wel ein keer dan.
wittie5
-
- 31 berichten
- 246 stemmen
Top verhaal en een goede film, echt een aanrader. Vele emoties en een schitterend einde.
prutnek
-
- 91 berichten
- 1488 stemmen
tja dat Oxford English he
Een duitse productie had voor mij tot 5 sterren geleid
Avitas Sibannac
-
- 521 berichten
- 621 stemmen
Meer dan geslaagde film.
Kijkt erg vlot weg. Duurt gelukkig ook niet lang, want dit soort films durft men wel eens uit te melken tot ruim 2 uur en half.
Wat erg geslaagd is is de manier waarop de oorlog door de ogen van Bruno bekeken wordt. Anders dan in La Vita é Bella, maar ik moest er toch aan denken.
Het verhaal is best ongeloofwaardig maar dat was geen struikelblok. Het sentimentele stoorde me hier meer.
Hoewel het einde niet minder sentimenteel is ben ik er wel over te spreken. De film eindigt vooral op het juiste moment.
Krappe 3,5 *
glaedr
-
- 89 berichten
- 152 stemmen
Een hele mooie aangrijpende film, aan het begin gebeurt er niet heel veel en gaat het bizarre leven van Bruno door, het eind is echter zeer verassend, en hartverscheurend.
Het eind had ook anders gekund, dat het toch goed zou aflopen, toch ben ik blij dat dat niet is gebeurd want anders zou het lang niet zo aangrijpend zijn.
Inderdaad jammer dat er geen Duits wordt gesproken, als er een Duitser commanderend schreeuwt in het Duits, komt dat toch veel extremer en echt over.
Gewoon een welverdiende 8 (4)
Jordi
-
- 30 berichten
- 95 stemmen
Vond het zwak verfilmd. Ik vond het helemaal niet een film die bij mij enig emotie opriep terwijl het boek dat wel deed.
Karl van H.
-
- 2812 berichten
- 2256 stemmen
Wat is dat toch met filmmakers, dat ze van mening zijn dat een Engels accent gerust voor Duits door kan gaan? Het werkt niet, en het eerste halfuur van The Boy in the Striped Pyjamas (verschrikkelijke titel, overigens) voelt dan ook eerder aan als een Harry Potter dan als een oorlogsdrama. De hoeveelheid clichés en het voorspelbare verloop van het verhaal werken ook niet echt mee aan een prettige kijkervaring. De jeugdige invalshoek heeft duidelijk als doel de kijker aan het huilen te krijgen. Ook over het einde valt te twisten: aan de ene kant is het passend, aan de andere kant, zoals ook al eerder aangegeven, douwt het de sentimentaliteit ook wel behoorlijk door je strot. Maar goed, laten we niet vergeten dat het Hollywood is, en Hollywood heeft het wel eens bonter gemaakt als het hierop aankomt. Als bombastisch drama voor de massa is deze film dan ook goed geslaagd - en ik heb me niet helemaal kapot zitten ergeren onder het kijken van deze film, dat is ook wel wat waard.
2,5*
Gerelateerd nieuws

Binnenkort op Netflix: de beroemde WOII-film 'The Boy in the Striped Pyjamas'

Netflix verwijdert deze maand weer veel goed beoordeelde films: Onder meer 'Pulp Fiction' en 'Tár' verdwijnen

Netflix voegt komende maand deze ijzersterke films toe aan het aanbod

Zes steengoede Tweede Wereldoorlog-films die je op Netflix kunt kijken
Bekijk ook

The Pianist
Drama / Oorlog, 2002
1.424 reacties

La Vita È Bella
Komedie / Oorlog, 1997
1.834 reacties

Vozvrashchenie
Drama / Mystery, 2003
555 reacties

Voces Inocentes
Drama / Oorlog, 2004
24 reacties

Temple Grandin
Biografie / Drama, 2010
154 reacties

The Help
Drama, 2011
273 reacties
Gerelateerde tags
gebaseerd op boeknationalismconcentratiekamptweede wereldoorloggas chamber naziconcentration camp prisonerchildren in wartime
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.










