Transformers: Revenge of the Fallen (2009)
Genre: Actie / Sciencefiction
Speelduur: 150 minuten
Oorsprong:
Verenigde Staten
Geregisseerd door: Michael Bay
Met onder meer: Shia LaBeouf, Megan Fox en Josh Duhamel
IMDb beoordeling:
6,0 (450.992)
Gesproken taal: Engels en Spaans
Releasedatum: 24 juni 2009
On Demand:
Bekijk via Pathé Thuis
Bekijk via meJane
Bekijk via SkyShowtime
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Maandag om 00:05 uur op SBS9
Plot Transformers: Revenge of the Fallen
"Revenge is coming."
De strijd op aarde is voorbij, maar die in het universum is net begonnen. Wanneer Sam Witwicky (Shia LaBeouf) de waarheid leert over de oude oorsprong van de Transformers, moet hij zijn lot accepteren en zich samenvoegen met Optimus Prime en Bumblebee in hun epische strijd tegen de Decepticons, die sterker terug zijn dan ooit en het plan hebben om onze wereld te vernietigen.
Externe links
Acteurs en actrices
Sam Witwicky
Mikaela Banes
Optimus Prime (stemrol)
Megatron (stemrol)
Fallen (stemrol)
Major Lennox
USAF Chief Master Sergeant Epps
Simmons
Leo Spitz
Ron Witwicky
Video's en trailers
Reviews & comments
TriplaR
-
- 141 berichten
- 170 stemmen
Heb deel 1 gezien, die beviel me goed, dus gisteravond ook maar deel 2.
De film zit vol met cliché drama en liefde, deed mij een beetje denken dat dat allemaal voor het jongere publiek was, zo simpel en standaard was het. Ook vervult elk personage een eigen stereotype, en op de vreselijke irritante ouders na, vond ik de overige stereotypes niet erg vervelend, maar wel aardig passen bij deze film, gebaseerd op een stripverhaal. Maar goed, ik kan daar nog wel langs de clichés en voorspelbare scenes heen kijken, en gelukkig zit de film wel vol met datgene wat deze film fier overeind houdt: Actie. Special effects overtuigen, iedere actiescène is er één om van te smullen.
Tot slot, de film heeft mijn aandacht vastgehouden en ik heb er met plezier naar gekeken.
3,5*
mandy7
-
- 487 berichten
- 305 stemmen
Als het goed is op 1 July 2011.
dat gaan ze nooit redden denk ik.
boomboompow
-
- 146 berichten
- 0 stemmen
ik kan het nog steeds niet geloven dat ik na het 1e deel deze deel toch hebt gekeken, het is wel beter dan de 1e deel maar nog steeds vind ik het echt een waardeloze film
DonOswaldo
-
- 6430 berichten
- 1931 stemmen
ik kan het nog steeds niet geloven dat ik na het 1e deel deze deel toch hebt gekeken, het is wel beter dan de 1e deel maar nog steeds vind ik het echt een waardeloze film
ook ik vraag me af waarom je, als je deel 1 al niks vind, uberhaupt nog de moeite neemt om hier 2 en half uur voor te gaan zitten.. klinkt niet echt logisch.. 
boomboompow
-
- 146 berichten
- 0 stemmen
ook ik vraag me af waarom je, als je deel 1 al niks vind, uberhaupt nog de moeite neemt om hier 2 en half uur voor te gaan zitten.. klinkt niet echt logisch..
eigelijk wel, want een echte film kijker wilt zijn ervaring steeds vergroten en daar bij hoort slechte en goede films bij (dus in dit geval slechte)
DonOswaldo
-
- 6430 berichten
- 1931 stemmen
eigelijk wel, want een echte film kijker wilt zijn ervaring steeds vergroten en daar bij hoort slechte en goede films bij (dus in dit geval slechte)
ervaring in smaken, ja dat nog wel. maar als ik een film op 0,5 heb en er komt een vervolg van 2,5 uur, nee sorry dan begin ik liever aan een andere in het genre. 
patrick17
-
- 613 berichten
- 448 stemmen
Ik had hem al maanden hier liggen en vanmiddag op me vrije middag besloten om hem maar eens uit de kast te trekken.
Opzich een goede film. Het is toch lastig om zo'n soort film in elkaar te zetten. De acteurs doen het ook goed. Shia Leboeuf doet het gewoon goed en de mooie Megan Fox begin je al van te kwijlen als je naar haar kijkt 
De transformers waren ook mooi in elkaar gezet. De film was wel lichtelijk voorspelbaar vooral het einde... Ik geef de film een 3.0 *
*Joly*
-
- 351 berichten
- 0 stemmen
Tuurlijk wel de script is al gedeeltelijk klaar,,
Ze doen dit makkelijk in een jaar 
*Joly*
-
- 351 berichten
- 0 stemmen
Voor het script hebben ze hooguit 3 minuutjes nodig.
Och daar hebben we hem weer hoor *zucht*.
Wat kinderachtig zeg. Ga er niet eens meer op in ook.
Kevin13
-
- 14947 berichten
- 0 stemmen
Aardig vervolg.
Het begin stelde mij nogal teleur. Ik had de indruk dat ik naar The O.C. zat te kijken met al dat gedoe dat ik zag. Na een hele lange tijd wachten begon de film pas echt. Sinds dan viel het allemaal wel mee. De personages waren leuk, tevens de actie. De soundtrack was gelukkig gewijzigd t.o.v. het eerste gedeelte van de film. Geen Green Day meer maar terug de tracks van Transformers. Dat Optimus zou stervenzag ik niet aankomen. Natuurlijk wist ik, soit iedereen, meteen na z'n dood dat hij terug tot leven zal gebracht worden door dat Energonbron ding. Tot dan heb ik een groots spektakel tegemoet gegaan, ontelbare explosies en vooral een paar keer met de slappe lach gezeten. Door de sentimentele bullshit dat ik op het einde zag twijfel ik nog om geen halfje te verlagen maar voorlopig hou ik het op een 3.0*.
Layla!
-
- 175 berichten
- 276 stemmen
Voor het script hebben ze hooguit 3 minuutjes nodig.
Gelijk heb je.. Grootste gedeelte stelen ze uit de tekenfilms.. Niet veel hersenen voor nodig om dat te doen.. 
huVILEub
-
- 3081 berichten
- 537 stemmen
Dat is bij de meeste films van Michael Bay en dat kun je ook wel verwachten.
tottenham89
-
- 327 berichten
- 1346 stemmen
Slaat nergens op dat deze 7 x voor een Razzie is genomineerd. De film was wel aardig en een Razzie verdient hij zeker niet.
RaouL#1
-
- 181 berichten
- 1727 stemmen
Ik moet zeggen, de film duurt soms te lang.
De actie en Special effects zijn natuurlijk allemaal geweldig, en de personages zijn over het algemeen dik in orde. Het verhaal is echter niet van hoog niveau.
Vond de film wel redelijk. Deel 1 was echter beter
tottenham89
-
- 327 berichten
- 1346 stemmen
Toch tenminste een paar prijzen die hij gaat winnen
En ook een nominatie voor een oscar
.
voskat
-
- 1026 berichten
- 1088 stemmen
Gisteren nog eens gekeken en opnieuw de tenen gekromd iedere keer als de ontzettend niet-leuke ouders langs komen. Alsjeblieft, zeg..
arnoam
-
- 22 berichten
- 31 stemmen
Slaat nergens op dat deze 7 x voor een Razzie is genomineerd. De film was wel aardig en een Razzie verdient hij zeker niet.
helemaal mee eens zit weinig diepgang in en weinig echt leuke humor maargoed de special effects zijn wel leuk
eltorro
-
- 900 berichten
- 3059 stemmen
Voor het script hebben ze hooguit 3 minuutjes nodig.
Dat is toch wel een knappe prestatie, 40 (misschien iets minder) blz tekst in 3 minuutjes. Kon ik maar zo snel typen/schrijven, dan waren al die blz strafwerk op de middelbare school zo geschreven. 
DonOswaldo
-
- 6430 berichten
- 1931 stemmen
Dat is toch wel een knappe prestatie, 40 (misschien iets minder) blz tekst in 3 minuutjes. Kon ik maar zo snel typen/schrijven, dan waren al die blz strafwerk op de middelbare school zo geschreven.
het is echt wel een stuk meer dan 40 blz. tekst..
Nomak
-
- 11634 berichten
- 0 stemmen
De eerste film vond ik echt geweldig, en toen de trailer van deze uitkwam dacht ik dat ook dit echt een goede film zou worden. Maar helaas, niets is minder waar. Dit tweede deel komt op elk vlak tekort.
Het verhaal is dan misschien wel niet belangrijk, maar het zou toch wel iets meer om het lijf mogen hebben dan dit. Dit slaat echt nergens op. Er worden ook dingen bijgehaald die totaal niet in de film thuishoren. Men moet snel naar Egypte? Ok, dan teleporteren we even naar ginder. Waarom kan alleen deze Transformer dat? Uitgerekend dat oud stuk roest met zijn wandelstok die niet eens weet op welke planeet hij is. Ja inderdaad, een Transformer met een wandelstok. Hoe belachelijk wil je zo een film eigenlijk maken?
Dan is er ook nog zo een blond gedrocht dat in twee seconden tijd verliefd wordt op Shia LaBeouf. Blijkt dat ook een stuk metaal te zijn. Ik ging me haast afvragen welke film ik aan het kijken was, Transformers of Terminator. Gelukkig overleeft die niet lang.
Waar ik de humor van de eerste film nog wel best kon waarderen was het hier compleet belachelijk en vreselijk kinderlijk. Misschien leuk voor de allerkleinsten, maar ik kon er in elk geval geen moment mee lachen. Michael Bay steekt hier een mes in de rug van de generatie die met de tekenfilmserie is opgegroeid. Wat een kinderachtig gedoe allemaal, vooral met die tweeling Transformers. Maar ook die irritante ouders die constant door het scherm lopen zonder iets aan de film toe te voegen zijn verschrikkelijk. Al moet ik zeggen dat er bijna niemand iets aan de film toevoegt. Vooral ook die Megan Fox niet. Hier wordt pijnlijk duidelijk hoe beperkt dat ze is. In actiescènes moet Michael Bay natuurlijk om de 10 seconden op die lelijke smoel van haar inzoomen. Leuk voor de puberende puistenkoppen, maar ik word er niet warm van.
Actie zit er genoeg in de film, maar de echt goede scènes zijn op één hand te tellen. Het gevecht in het bos waarbij Optimus Prime om het leven komt is het beste wat de film te bieden heeft. Voor de rest vind ik er niet veel speciaal aan. In de eerste film was ik bijzonder onder de indruk van de special effects. Hier had ik dat helaas niet. Ook het gevoel wat de eerste film me gaf ontbreekt hier volledig. De nieuwe autobots zijn te kinderachtig, en de Decepticons zijn niet dreigend genoeg, Megatron niet en The Fallen al zeker niet. Dan is er ook nog de reusachtige en indrukwekkende Devastator. Ik had gehoopt op een zwaar gevecht tussen de Autobots en deze gigant, maar zelfs dat kwam er niet. In plaats daarvan zien we Devastator alles opzuigen wat er maar op te zuigen valt, zelfs grote voertuigen zoals een loodzwaar busje en een Transformer vliegen door de lucht alsof het niets is. Maar vreemd genoeg weten Shia LaBeouf en John Turturro zich wel staande te houden terwijl ze volgens mij toch heel wat lichter zijn. Maarja, een plothole meer of minder, daar zal Michael Bay wel niet wakker van liggen.
Transformers: Revenge of the Fallen is een teleurstellend vervolg op een uitstekende film. De film duurt ook veel te lang, en enkele goede scènes maken dit zeker geen aanrader.
goongumpa
-
- 3057 berichten
- 4083 stemmen
Dat mensen een film die gaat over pratende en vechtende auto's van een andere planeet zo serieus kunnen nemen...
ASman
-
- 1715 berichten
- 929 stemmen
Voor het maken van deze film verdient Michael Bay het om een bespijkerde baseball bat in zijn anus te krijgen.
Begrijp me niet verkeerd : ik ben altijd in voor hersenloos vermaak, hou wel van wat actie en Megan Fox werkt altijd bij mij ( als je me begrijpt humhum...).
Maar dit was gewoon regelrechte troep : te kinderlijk, de actie is NIET vermakelijk ( wat toch het sterke punt van de film zou moeten zijn) en eerder zelfs irriterend, Shia LeBeouf kreeg waarschijnlijk wel een vette cheque maar verzuimt het om hiervoor zijn beste beentje voor te zetten en Michael Bay is weer gewoon Michael Bay achter de camera en daarom niets speciaals. Zijn regie wordt toch altijd weer op de achtergrond geplaatst tegenover de wel erg chagrijnige CGI en oorverdovende geluidseffecten.
Prut van jewelste.
Donkerwoud
-
- 8672 berichten
- 3945 stemmen
Dat mensen een film die gaat over pratende en vechtende auto's van een andere planeet zo serieus kunnen nemen...
Er zijn wel meer schitterende films gemaakt rond onzinnige dingen, recentelijk: man in vleermuizenpak vecht tegen een clown; Pocahontas met blauwe mannetjes. 
Pre- en sequels

Bumblebee
2018
174 reacties

Transformers: The Last Knight
2017
221 reacties

Transformers: Age of Extinction
2014
465 reacties

Transformers: Dark of the Moon
2011
1.269 reacties

Transformers
2007
1.947 reacties
Het laatste nieuws

'Outlander'-spin off 'Blood of my Blood' doet het ontzettend goed op HBO Max

'Perfectly Imperfect' met Yolanthe Cabau nu te streamen op Prime Video

Goed beoordeelde misdaadfilm 'Donnie Brasco' van Mike Newell is morgen te bekijken op televisie

Misdaadfilm 'Caught Stealing' van Darren Aronofsky heeft een releasedatum op Netflix
Bekijk ook

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
Fantasy / Avontuur, 2003
2.278 reacties

Yip Man
Actie / Biografie, 2008
398 reacties

Kick-Ass
Actie / Komedie, 2010
2.956 reacties

Taken
Actie / Thriller, 2008
1.746 reacties

Das Verschwinden des Josef Mengele
Historisch / Drama, 2025
6 reacties

Rise of the Planet of the Apes
Actie / Avontuur, 2011
777 reacties
Gerelateerde tags
egyptesunchaossymbolwraakartifactbuitenaards wezenbased on toytransformerstankrobotimaxduringcreditsstingertransformers
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.









