- Home
- Films
- Crank: High Voltage
- Filtered
Genre: Actie / Komedie
Speelduur: 96 minuten
Alternatieve titel: Crank 2
Oorsprong:
Verenigde Staten
Geregisseerd door: Mark Neveldine en Brian Taylor
Met onder meer: Jason Statham, Amy Smart en Dwight Yoakam
IMDb beoordeling:
6,1 (166.256)
Gesproken taal: Engels
On Demand:
Bekijk via Pathé Thuis
Bekijk via meJane
Bekijk via Viaplay
Bekijk via CANAL+
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Plot Crank: High Voltage
"Stay Charged, Stay Alive!"
Chev Chelios (Jason Statham) komt bij zinnen in de handen van enkele Chinese bendeleden die zijn hart stelen en vervangen door een kunsthart. Dit werkt op batterijen die een regelmatige elektrische schok nodig hebben, om te blijven functioneren. Voor Chev volgt een race door Los Angeles, om alles weer recht te zetten, wraak te nemen en zijn hart terug te vinden.
Externe links
Acteurs en actrices
Chev Chelios
Eve
Poon Dong
Doc Miles
Ria
El Huron
Ricky Verona
Venus
Dark Chocolate
Orlando
Video's en trailers
Reviews & comments
Film Pegasus (moderator films)
-
- 31149 berichten
- 5449 stemmen
Deze film zit in het zelfde schuitje als z'n voorganger met opnieuw een hoop stevige actie. Sommige scènes zijn wel vertaalde copy's van deel 1, wat het verrassingselement doet afnemen. Wel jammer. Maar Statham is weer op dreef en als actiefilm is dit best te genieten.
Naomi Watts
-
- 54554 berichten
- 3155 stemmen
Massive homo cunt! 
Crank 2 maakt het allemaal nog erger dan i ndeel 1. Chev Chelios hoort zonder twijfel tot één van mijn favoriete filmcharacters en Statham is de actieheld bij uitstek. Met hem zitten we wel weer geramd de komende vijftien jaar.
Hij komt weer lekker venijnig uit de hoek. Ook weer wat erg leuke vondsten, weer hilarische situaties, nog meer vuilbekkerij dan in het eerste deel en na het Chinatown debacle komen Neveldine en Taylor nu met een geweldige seksscene bij die racetrack, en gecensored nog wel. Was dit nou een 'echte' seksscene of was dit weer een leuk trucje van Neveldine en Taylor om die indrukking te wekken. Zo ja, dan wel veel respect, vooral voor Smart. Lekker vrouwonvriendelijkheid, eigenlijk is Crank onvriendelijk tegen alles en iedereen. Ik zag dit deel trouwens weer die op die racetrack die ook al die tip gaf om neussprays aan te schaffen in deel 1. Hij doet me erg denken aan die zanger van Linkin Park, weet iemand of hij dat was? Humor blijft ook zo geweldig, lekker flauw ook.
Voor de rest gewoon weer een heerlijke over the top actiefestijn. Het is allemaal wel veel van hetzelfde dan deel 1 maar dit smaakt gewoon naar meer. Dit soort films zie je dezerdagen te weinig. Visueel onderhoudend, leuke vondsten, veel over the topness en heerlijk actie. Crank is echt een geniale reeks, erg toffe film weer.
DonOswaldo
-
- 6430 berichten
- 1931 stemmen
Ondergewaardeeeerd. 1 woord: Entertainment!
Want dit is toch echt de definitie van dat woord. Een vlotte film bestaande uit een aaneenschakeling van snelle (doch overzichtelijke) beelden van mooie vrouwen, vermakelijke actie etc. zorgen ervoor dat je je eens letterlijk geen seconde verveelt.
Ja wat moet ik zeggen.. Heerlijk gestoord allemaal, geen gebrek aan actie, lekker over-the-top, fijn camerawerk, bizarre (hilarische) characters en een met zorg gekozen cast.
Als ik minpunten zou moeten noemen, dan is het dat het stukje waar Statham en een tegenstander groot en log werden (verwijzing naar Power Rangers of wat..?) toch ietsje te belachelijk was en dat ik meer van het eindstuk had verwacht. Maar verder vrij weinig hierop aan te merken, geef me maar meer van dit 
Minotaures
-
- 7810 berichten
- 2537 stemmen
Stuk minder dan deel 1, maar wel leuk en vermakelijk.
Een film die je gerust met een lage verstand kan kijken en geen realisme in moet verwachten.
Heel veel vieze schietactie en ook overdreven humor. Hierin maken ze bijna uit elke scène een onderwerp humoristisch.
Ook hier maakt Chelios gebruik van de meest rare figuren als hulpje bijv. Amy Smart natuurlijk altijd
en nog die bijna-anorexia dunne hoer en de homoseksuele broertje van Kaylo, Venus.
Ook deden de film- en camerastijl ode uit deel 1, die ze hebben behoudt. Best wel apart, soms wel irritant maar meestal past en gaat het met de film mee.
brunelli
-
- 14 berichten
- 1853 stemmen
High Voltage
Hoe beschrijf je het best deze film? Denk het eerste deel maar dan nog extremer. De regisseurs hebben duidelijk alle remmen los gegooid terwijl ze deze film maakten.
Jason Statham speelt opnieuw Chev Chelios, die na het eerste deel, gevangen is genomen door de triad. Die halen zijn hart eruit en vervangen het door een synthetisch hart, dat moet opgeladen worden met elektriciteit. Het verhaal is zo absurd en over the top maar Statham speelt uitstekend en is duidelijk de man voor de rol.
Het enige jammere aan de film is dat het nieuwe eraf is. Het is leuk om Statham te zien zoeken naar manieren om elektriciteit door zijn lijf te jagen, maar het is in mijn ogen minder cool dan de adrenalinerush zoeken van in het eerste deel. Alles is wel nog uitstekend uitgevoerd.
Crank: High Voltage is ietsjes minder dan het eerste deel maar het is nog steeds een degelijke film. Gewoon hersens op nul en genieten van de gestoorde rit die Crank: High Voltage is.
Le Edzel
-
- 879 berichten
- 2624 stemmen
Wat een krankzinnige, maar geweldige actie film.
Heb echt zitten kijken en genieten met een enorme smile.
Lekkere overdreven, krankzinnige en soms overdreven actie, maar DAMN!
De film is een achtbaan, met een ontketende Jason Statham. Statham profileert zich hier weer als dé action hero van het afgelopen decennia.
Ben je een actie liefhebber, dan wardeer je dit zeker,
3,5* is deze dubbel en dwars waard.
malkema
-
- 4 berichten
- 187 stemmen
Ik vind deze film echt een stuk slapper dan deel 1..
Ik vind deze film TE veel van 'het goede' (lees: slechte)
Jammer dat je een vervolg op een toch goede deel 1, zo af maakt......
Tonypulp
-
- 21231 berichten
- 4608 stemmen
What the fuck!
Was me dit even genieten zeg. High Voltage is abnormaal goed, op veel vlakken zelfs beter dan Crank, het heeft alleen de pech dat voor een groot deel als 'herhaling' gezien kan worden. Ik bekijk het liever als een verlengstuk, en mijn honger naar meer fenomenale actie-cinema werd bij het 1e deel allen maar groter, dus dit was zeer welkom
.
Wat een meesterbreinen zie ik hier aan 't werk, die opvallende en subliem gekozen camerastandpunten, de perfecte timing m.b.t montage, de algemene editing die simpelweg flawless blijft, de visuele trucjes en andere visuele ongein (giant statham, bril-fucking-jant), one-liners en personages die nog snediger en opvallender zijn..what's not to like?
Ik kan nog wel verder gaan met het opdreunen van alles wat High Voltage zo goed maakt, het is simpelweg Perfectie met een hoofdletter P. Beste actiefilm ooit? Denk het wel
. Vol punt omhoog.
jipt
-
- 3461 berichten
- 3473 stemmen
Nog uitbundiger dan deel één. Vond deze vermakelijker, meer onzin, creatiever, ranziger en heerlijke comedy. Visueel nog sterker dan deel één. Hoogtepunten: scène bij de paardenrace en gevecht bij de elektriciteitscentrale.
Onderhond
-
- 87597 berichten
- 12851 stemmen
Leunt dicht aan bij de ideale actiefilm.
Geen overdreven aandacht voor één of ander duf verhaal, geen barre shots van twee kampjes die naar elkaar staan te vuren, geen hele slo-mo scenes door CG gedrochten. Mnee, hyperediting, een paar hilarische oneliners, weirde cameraperspectieven en allerlei andere zaken die ervoor zorgen dat je actie "voelt" ipv dat je er gewoon naar zit te kijken.
Statham is echt perfect voor dit werk, de film is een aaneenschakeling van memorabele scenes (maar extra geek points voor de classic Godzilla scene), met de humor zit het ook echt wel goed (full body Tourette was het
) en de film raast gewoon als een trein.
Neveldine & Taylor zijn het perfecte actieduo, al kijk ik met enige angst uit naar Ghost Rider 2.
4.5* en een uitgebreide review
Vinokourov
-
- 3143 berichten
- 2909 stemmen
Potdikke, wat een debiliserende drukke film is dit. Ik vond deel 1 al zo kut, maar dit is nog kutter. Ik verwacht echt geen hoogstaand meesterwerkje, maar een beetje redelijk verhaal, toffe actie met leuke grappen in plaats van al die puberale schijtlolligheid kan d'r toch wel vanaf. Dit is verreweg één van de kutste films die ik de afgelopen tijd gezien heb
.
Vaag_
-
- 15 berichten
- 136 stemmen
Een lekkere absurde, grappige actie komedie. Dit is geen film voor mensen die alles heel serieus nemen, want dit is geen film om serieus naar te kijken. De hele film hang van absurde momenten aan elkaar en de laatste scene van de film is ook werkelijk de meest absurde en surrealistische van de hele film (de beelden tijdens de aftiteling tel ik niet als scene, ook al zie je daar nog hoe het echt af loopt).. het was een echte over de top actiefilm..
De rol van "Chev Chelios" paste ook wel goed bij Jason Stratham.
Ik keek hem op ook op de late vrijdagavond en dat was misschien wel precies de juiste tijd om hem te kijken. Een film met een verhaal die vrij gemakkelijk te begrijpen is (deel 1 niet gezien), je hoeft dus niet al te veel meer na te denken op de vrijdagavond, en dat kwam goed uit. gewoon lekker relaxed op de bank alles op je af laten komen..
jumpstylemovie
-
- 6225 berichten
- 1221 stemmen
Na het fantastische eerste deel van Crank was ik best benieuwd naar zijn opvolger. Zoals verwacht is die wel een pak minder als het orgineel. Ik vond het vooral een herhaling van deel 1, bijna alles komt terug. Opzich is dat niet erg want alles pakt nog goed uit, sterker nog wat mij betreft hadden ze het ook niet anders aan moeten pakken. Crank is leuk vanwege het snelle tempo en de dingen die Statham moet doen om in leven te blijven. Wat dat betreft vind ik het idee van electriciteit zo slecht nog niet. Echter zit er net iets teveel in deze film wat je ook al in het eerste deel hebt gezien alleen dan wat minder goed. Het is dan wel goed dat de orginele acteurs allemaal weer aanwezig zijn.
Ik vond zelf dat het einde het dieptepunt van de film was. Het was wel grappig maar het leek alsof Statham een persiflage over zichzelf speelde. Dan heb ik het over het stuk waar die z'n middelvinger op steekt.
Nou ja, genoeg minpunten opgenoemd want wat overblijft is een erg leuke actiefilm die vooral uitblinkt als het aankomt op de montage. Geweldig, die metal tijdens al die snelle beelden 
John Lee Hooker
-
- 14934 berichten
- 1625 stemmen
Stukje extremer, minder suprising.
De visuele effecten zijn duidelijker aanwezig, de schakelingen tussen verschillende scènes zijn harder en sneller en de geluidseffecten liggen er nog dikker op. Dat is allemaal wel prima, ik vind het alleen zonde dat de structuur een beetje verloren gaat. Bij Crank 1 werd ik continu meegesleept met allerlei wilde avonturen terwijl hier bij het tweede deel alles een beetje opgedeeld werd in losstaande fragmenten. We werden van de ene bizarre situatie in de andere gegooid en er zaten zeker wat aparte gebeurtenissen tussen maar het leek allemaal niet echt een verbinding te hebben met het totaalplaatje. Het kreeg soms een beetje de uitstraling van een videoclip.
Maar goed. Het blijft een zeer frisse productie met onder andere een harde Jason Statham, een grappig hoertje en een sexy Amy Smart.
Shinobi
-
- 4305 berichten
- 2551 stemmen
Nooit gedacht dat dit nog eens de eerste Crank zou kunnen overtreffen, maar ik heb weer met volle teugen kunnen genieten.
Wederom lekker veel over de top actie, humor te grappige dingen zoals: pornosterren die protesteren waarbij ik zelfs bekende gezichten als Ron Jeremy en Jenna Haze zag, weer seks in het openbaar op een paardenrenbaan dat zelfs nog ver doorging enz. 
Alleen het laatste halfuur vond ik toch net wat te overdreven, zoals dat je Chelios en die badguy opeens als reuzen zag vechten en zoals al eerder gezegd leek het soms wel erg veel op een videoclip.
Die Bai Ling had trouwens echt weggelaten mogen worden, wat een irritante figuur is dat zeg.
Dikke 3,5 sterren.
perceived
-
- 1781 berichten
- 5601 stemmen
Erg tof!
Overtreffende trap van het eerste deel. Weliswaar wordt er voortgeborduurd op vrijwel het hetzelfde concept, maar over-the-top actie en humor zijn een stuk scherper dan het eerste deel. 8.5/10*
VanRippestein
-
- 1178 berichten
- 1052 stemmen
Volgens mij kan je dit bijna als een remake zien. Zowat elke scene uit het origineel komt hier in een bepaalde vorm ook weer in terug, meestal meer over de top dan in deel 1. Erg leuk, vooral de full body tourette karate scenes!! Het acteerwerk is wel redelijk ruk. Hoewel iedereen over de top acteert komt niet iedereen er mee weg. al met al een prima actiefilm.
maxroelofs
-
- 2838 berichten
- 1659 stemmen
the boss gave us specific orders, ........ no way!
Het hele concept van overleven door jezelf stroomstoten geven sprak me al een stuk minder aan. Het bleek in deze film ook niet te werken. Deel 1 had een geniaal concept, geniale humor, geniale editing. Dit was gewoon allemaal over de top. Het verhaal de vechtscènes de grappen. De humor was in deel een nog wel aanwezig. Het eerste deel was nog redelijk geloofwaardig alleen deel 2 slaat de plank volkomen mis. Het begin slaat al helemaal nergens op. Gewoon het uitrekken van deel 1 door hem weer tot leven te wekken.
Het acteerwerk was in deel 1 goed alleen dit is gewoon ook weer té. Met als toppunt dat Chinese hoertje. Wat was zei irritant zeg. Ik blijf toch wel genieten van de scènes met zijn vrouw. Ze acteert gewoon ontzettend komisch.
De enige mooi geëditte scène was de vechtscène op de high voltage centrale dat je hun als grote poppen ziet die vechten en de toeschouwers als speelgoed poppetjes.
Dit sloeg helaas de plank mis, omdat ik er gewoon fan van ben toch nog een.
2.5*
Decec
-
- 6743 berichten
- 8588 stemmen
Een redelijk actiefilm...
Redelijk verhaal...
Slechte acteerwerk...
Er klopt niet, hart operatie, als hij wakker blijft,
te snel hard lopen, te snel camerawerk...
Komedie is mijn smaak niet...
Wel mooi HD kwaliteit...
Soms te hard muziek (Dolby Digital)...
Jammer, geen goede film...
Geen moeite waard...
%%%%%%
-
- 2543 berichten
- 1234 stemmen
Zag net pas dat de Crank films geregisseerd is door de regiseurs die dit kalender-jaar wellicht de meest slechte film hebben gemaakt genaamd : Ghost Rider: Spirit of Vengeanc (1*),want wat was dat een stukje onkunde en ontzettend vlak geproduceerd. Daarom is het des te verassender dat ze van de 2 Cranks films wel een erg leuke vlotte films kunnen maken die op de juiste momenten de humor toe passen ( wat eigenlijk het lastigste is met humor).
Chev Chelios en Eve zijn mischien wel het coolste actie duo geworden in het actie genre in deel 1 en dat bevestigen ze nog maar eens in dit erg vemakelijk directe vervolg op deel 1. Waar deel 1 stopt speelt deel 2 verder op in met een geweldige bruute intro
prachtige en een hilarische vondst,waarmee de toon is gezet. De film zit net als deel 1 weer vol met leuke visuele vondsten,wat genoeg memorable momenten op zal leveren. Ik ben daardoor ook verrast dat deze duo van GR 2 deze films heeft geregisseerd,want het contrast kan bijna niet groter. Waar GR saai en aanvoelde als ongeinspireerde bagger is deze film een brok energie.
Zelf was ik vooraf vrij terughoudend op dit vervolg omdat ik zelf niet een even leuk scenario kon bedenken voor stroom als voor adrealine,maar ik ben positief verrast ! Ik durf best te zeggen dat dit deel zelfs beter is als zijn voorganger, weliswaar minimaal,maar de humor lijkt hier toch beter zijn momenten te kiezen.Chev laat zich weer door niemand tegen houden : ziekenwagen,politie etc moeten het eraan geloven en natuurlijk is het duo niet compleet als Eve zou ontbreken.
Het is weer een leuke film geworden en deel 3 is zeker welkom.
david bohm
-
- 3075 berichten
- 3439 stemmen
Ghegheghe fantastisch, zeker net zo goed als de voorganger. Zelfde montage, geweldige over-the-top humor en actie. Heb erg gelachen om de fret met ballen in zijn bek, het tepels afsnijden, het gebeuren op de paardenrenbaan et cetera. Aanrader dit.
S&V
-
- 8 berichten
- 789 stemmen
Voor de liefhebbers van absurde actie. De eerste vond ik toch iets beter.
mr_erp
-
- 163 berichten
- 1756 stemmen
Wat een waardeloze film!
Dacht dat het een 'high voltage' actiefilm was, maar ik viel bijna in slaap..
En waarom als 2e genre komedie wordt genoemd is mij helemaal een groot raadsel.
Heb geprobeerd om ook nog een pluspunt te bedenken, maar die zijn er geen...
Jawaddedadde
-
- 5348 berichten
- 2196 stemmen
Ja, leuk.
Net zoals z'n voorganger. Echt zo'n hyperkinetische ADHD-film die wel perfect aansluit bij het verhaal. Opnieuw word je als kijker geen moment rust gegund. Verstand moet uiteraard op nul staan en dan kan je ook echt genieten van dit soort films. Statham is in dit soort films gewoon outstandig en Smart is een leuke meid om zien.
Beetje jammer van de hopeloze en erg vervelende bijrollen van het Chinese hoertje en die verwijfde jongen.
Maar verder uiterst vermakelijk!
Animosh
-
- 4665 berichten
- 538 stemmen
Sterk gefilmd en gemonteerd, maar te puberaal.
De snelle montage en het drukke camerawerk zorgen ervoor dat de film zeer energiek aanvoelt, en da's voor een actiefilm uiteraard een groot pluspunt; en het gebruik van geluid is bij momenten ook erg fris (de rockmuziek vond ik een stuk minder, al wordt die over het algemeen ook wel degelijk gebruikt). Maar evenals bij het eerste deel vond ik de inhoud een flink aantal keer serieus storen. Chev Chelios blijf ik een zeer wreed en onsympathiek personage vinden, maar ook de andere personages vond ik vaak ontzettend irritant (het hoertje, de Chinees, de Mexicaan ... eigenlijk gewoon zowat ieder personage). En de puberale humor (alweer een publieke seksscène?) en de lompe houding tegenover vrouwen vond ik ook ergerlijk.
En daardoor kom ik, ondanks de zeer energieke vormgeving, toch niet boven de 2.5* uit. Gamer sprak me in ieder geval een stuk meer aan. Die is iets minder uitbundig, maar wel een stuk volwassener.
Insignificance
-
- 3220 berichten
- 5588 stemmen
Best knap vervolg. Visueel vooral. Allemaal nog iets strakker, dynamischer en scherper. Een clusterbom aan kinetische energie waarin een opgefokte Statham heerlijk tekeer mag gaan. Er zitten weer een paar fraaie one-liners tussen en z'n Britse tongval (o.a. als ie 't over z'n pumpah heeft) is hier en daar een meerwaarde.
Verbaast me niks dat ze een maniak als Mike Patton voor de muziek hebben gevraagd. Past perfect bij deze gierende waanzin. Ook een aantal geinige keuzes op dat vlak, terwijl Neveldine en Taylor weer garant staan voor een aantal uitzinnige vondsten. Zo'n Godzilla scène, wat je er ook van vindt, je moet het maar durven.
De humor staat iets te vaak op plat en dergelijke, maar ik moet dan wel weer hartelijk lachen om die blurs op de renbaan. Doc Miles pakt een memorabel quootje mee en de anchorman heeft iets te melden voor diegene die het van verhaaltjes moeten hebben. Als het als een sneer bedoeld is, is het een zeer geslaagde.
Mocht er nog een deel komen, mag er eentje gaan over slecht geacteerde, irritante bijrolletjes. Dit leek me toch zo ongeveer de bedoeling. Het Tourette ventje is wel ietwat ongelukkig gecast. De grap op zich is ook beter dan de uitvoering. Maar wat geeft 't, Chev is inmiddels een begrip in actiekringen. Fuck you, Chelios!
Black Math
-
- 5430 berichten
- 1753 stemmen
In het verlengde van de voorganger.
Geen adrenaline dit keer waar de hoofdpersoon naar jaagt, maar electriciteit. Ook bij mij ontstaat het gevoel dat naar Electric Dragon 80,000V gekeken is. Bij de "Godzilla"-scène krijg ik dan weer het gevoel dat naar Dai-Nihonjin gekeken is. Verder weer een publieke seksscène waarna de omstanders in gejuich rondbarsten, en weer een verdwaalde kogel die dit keer geen vogel maar de verpleger uit het vorige deel raakt.
Het voelt ergens toch een beetje als een kopie. Nog onzinniger weliswaar, nog meer over the top, maar in wezen toch ergens dezelfde film. Wel wat accent verschillen, hier wat meer en langere intermezzo's, die an sich wel grappig zijn, maar wel een beetje het tempo uit de film halen. Muziek ligt ook in het verlengde. Bij het eerste deel was het energiek, maar had ik het gevoel dat het nog energieker had gekund. Dat is hier toch ook wel zo, hoewel men naar mijn idee toch wat verder gaat.
Wat opviel was dat bij deze film er met digitale camera's geschoten is. Het meeste wat tegenwoordig uitkomt zal ook wel digitaal zijn, maar bij de films van een paar jaar geleden valt dat wat meer op, en zo ook hier. Ik moet zeggen dat ik er niet helemaal fan van ben, en ondanks dat er veel gebeurt in de film om me af te leiden, stoort het me wel af en toe.
Uiteindelijk is de verrassing er wat van af, vandaar een wat mindere score dan het eerste deel. 3,5* dus. De volgende keer een wat grotere pauze tussen de twee films in.
Glennekeeeee
-
- 304 berichten
- 429 stemmen
Enkele jaren voor High Voltage verraste Jason Statham met Crank. Een typische Statham film met zoveel rock en roll gedragen door éen van de leukste Statham-personages. Ondanks geen groot box office succes maar best vermakelijke reacties kreeg de film een sequel. En zoals zoveel sequels zijn die grootser en wilder, maar kon dat nog wel?
Zeker en Vast! 'High Voltage' blijkt een heerlijk ongeremde, absurde, over the top actiekomedie die geen moment stilvalt en de eerste film volledig aan flarden speelt qua energie en elektriciteit. Statham amuseert zich te pletter in dit personage en laat dat ook duidelijk merken van begin tot eind. Als je Crank ontleed krijg je eigenlijk een typische statham film met een typische statham rol. Alleen hebben de makers ervoor gezorgd dat er een hele dosis peper over het scenario is gevallen en nét daarom een atypische statham film blijkt te zijn (net zoals zijn voorganger trouwens). De film start enkele maanden na deel 1 en vanaf de eerste seconde is de absurditeit duidelijk te merken wanneer men Statham opereert en er doodleuk wat as en spuwsel op het hart van hem word gespuwd. Vanaf Jason ook écht wakker word breekt de hel los en is de film net als Statham's hart een batterij die om de paar seconden een schok moet krijgen en net zoals het personage zelf is er soms een overload aan schokken maar dat maakt het net fijn. Wat het ook op een rare manier 'beter' maakt is het amateuristische cameraspel. Het lijken bij wijze van spreken 2 tieners die even een camera hebben gejat van de ouders en dit even snel in elkaar hebben geflanst. Het is een soort rauwheid die de basis van het 'verhaal' alle eer aan doen. Toch is Crank 2 niet per sé kwalitatief beter dan zijn voorganger. Het verhaal is amper een verhaal te noemen en rammelt aan alle kanten en bevat uiteindelijk niet véél meer dan wat blote borsten, oneindig veel leuke manieren van het opladen van de batterij én een next level sex scène die de scène uit de voorganger op z'n minst evenaart.
Die scène vat eigenlijk ook de hele film samen: Crank 2 borduurt lekker verder en herhaalt veel van z'n voorganger maar doet er nog een dosis absurditeit en gefliptheid aan toe. Het zorgt voor een totale onevenwichtigheid maar het vermaak is ontzettend groot.
Fed
-
- 50 berichten
- 2 stemmen
Film zojuist voor de 3e keer gekeken en als de hoofdrolspeler iemand anders zou zijn dat Statham,zou ik de film niet 3x bekijken. Wat een heerlijke over de hill getilde film. Alles zwaar overdreven,i love it. Neem deze film absoluut niet serieus maar neem hem met een berg zout. Fantastische film voor als er niks anders op tv is.
leatherhead
-
- 3556 berichten
- 1813 stemmen
Zojuist herzien, en ook dit keer was het vanaf begin tot eind genieten geblazen. Gewoon 90 minuten doorknallen zonder scrupules. De editing is manisch, het camerawerk turbulent, en ook de soundtrack - hoewel die wel wat gewaagder had gemogen - weerspiegelt de vitaliteit. De geweldigste scenes waren nog degene waarin Statham zich oplaadt en de editing helemaal op tilt slaat.
Voor het verhaal hebben de heren niet lang hoeven brainstormen, en da's maar goed ook. Zit doorgaans toch alleen maar in de weg in dit soort films. Daarnaast wordt het zo'n over-the-top schwung gebracht dat het geenszins stoort. Statham is ook zelden meer op dreef geweest dan hier. Zijn one-liner delivery is zoals steeds knalraak, en met zijn maniakale expressies weet ook hij perfect de gestoordheid van deze film uit te stralen.
Had wellicht nog nét iets intenser gemogen, zeker na onlangs Hardcore Henry gezien te hebben, maar met stipt één van de beste actiefilms wat mij betreft. Vol absurditeiten, memorabele scenes, en kostelijk amusante nonsens. Actiefilm zoals een actiefilm moet zijn, mijns inziens. Dikke 4,0*.
Pre- en sequels

Crank
2006
937 reacties
Het laatste nieuws

Netflix verwijdert de dramafilm 'It Ends With Us' met Justin Baldoni en Blake Lively

WOII-film 'The Boy in the Striped Pyjamas' wordt donderdag uitgezonden op televisie

Van 'The Lincoln Lawyer' tot aan 'Unfamiliar': alle nieuwe titels op streaming van deze week

Spaanse Netflix-film '100 Metros' doet het ontzettend goed: 'IJzersterk drama'
Bekijk ook

Law Abiding Citizen
Drama / Thriller, 2009
1.315 reacties

Carlos
Biografie / Misdaad, 2010
48 reacties

Tupac: Resurrection
Documentaire, 2003
57 reacties

Running Scared
Actie / Thriller, 2006
767 reacties

The Bank Job
Misdaad / Thriller, 2008
577 reacties

Crank
Actie / Misdaad, 2006
937 reacties
Gerelateerde tags
prostituerenhorse raceheartcigarettestripclubelectric shockvervolgflashbacktourette syndromebendeschietpartijpublic sex cigarette smokingherenhuisfoot chasesurgerytaser duringcreditsstingerabsurdismultraviolence
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.








