• 15.837 nieuwsartikelen
  • 178.467 films
  • 12.239 series
  • 34.025 seizoenen
  • 647.758 acteurs
  • 199.135 gebruikers
  • 9.379.403 stemmen
Avatar
 
banner banner

Moon (2009)

Sciencefiction / Drama | 97 minuten
3,51 2.413 stemmen

Genre: Sciencefiction / Drama

Speelduur: 97 minuten

Oorsprong: Verenigd Koninkrijk / Verenigde Staten

Geregisseerd door: Duncan Jones

Met onder meer: Sam Rockwell, Dominique McElligott en Kevin Spacey

IMDb beoordeling: 7,8 (392.353)

Gesproken taal: Spaans en Engels

Releasedatum: 15 oktober 2009

  • On Demand:

  • HBO Max Bekijk via HBO Max
  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Moon

"The last place you'd ever expect to find yourself."

Astronaut Sam Bell (Sam Rockwell) leeft al bijna drie jaar op de maan in opdracht van Lunar Industries. Hij leeft daar een eenzaam bestaan, heeft amper contact met zijn vrouw Tess en driejarige dochter Eve door een defecte satelliet. Zijn enige maatje aan boord is Gerty: een robot. Twee weken voordat hij naar Aarde mag terugkeren krijgt Sam gezondheidsproblemen waardoor hij een bijna fataal ongeluk krijgt. Als hij hiervan herstelt krijgt hij zeer onverwachts bezoek. Samen met de bezoeker doet Sam een grote ontdekking.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van (verwijderd)

(verwijderd)

  • 1010 berichten
  • 0 stemmen

Om een lang verhaal kort te sluiten, merk ik nog op dat wat jij fouten noemde, steeds minder om het lijf heeft. Over het salaris van Sam weten jij en ik helemaal niets, dus daar kan je geen zinnig woord over zeggen.

Het waanbeeld zinspeelt op een thema van het verhaal: herinneringen en de twijfel over de waarheid, zowel voor de kijker als voor de hoofdpersoon.

Afsluitend. Er zal nooit een drama kunnen ontstaan als er niet ergens in het verhaal een deur op een kiertje wordt gezet naar de eerste tekenen van een verborgen waarheid achter de getoonde gebeurtenissen.


avatar van Zeriel

Zeriel

  • 1397 berichten
  • 2643 stemmen

Friac schreef:
waar ik me overdreven aan stoorde, dus we moeten er niet al te diep op ingaan, maar het kwam gewoon overdreven over. Alsof ze daar bij LunarInc een kortetermijnvisie hebben van 300 jaar of zo

Dit vond ik ook wel een van de missers, als er 10 klonen waren geweest was het een stuk geloofwaardiger geweest. Ze zullen toch sowieso om de zoveel tijd; 10-15 jaar oid naar de Maan moeten gaan, voor groot onderhoud, nieuwe machines ,onderdelen, innovaties enz. 300 jaar of zoiets is wel een erg lange tijdsspanne op welke markt dan ook, zeker op de energiemarkt. Het kan goed zijn dat er na 50 jaar een veel efficientere energiebron wordt gevonden. Jammer zo'n foutje, maar misschien stonden er in spiegelwanden...zodat het veel meer leek dan in werkelijkheid.

je werkt toch niet harder omdat je weet dat je binnen twee jaar terug naar vrouw en kind kan?
Het is geen kwestie van harder werken, er is eerder te weinig te doen, maar een kwestie van hoe hou je iemand gemotiveerd om de 3 jaar vol te maken , niks beters dan vrouw en kind(eren), in combinatie met een ruime beloning, om iemand gemotiveerd én geestelijkgezond te houden.


avatar van Friac

Friac

  • 1323 berichten
  • 1056 stemmen

Bedankt voor de aanvulling, Zeriel!


avatar van Pelagatti

Pelagatti

  • 269 berichten
  • 550 stemmen

Deze film heeft mij echt 100% verrast! Erg origineel, alhoewel er wel steeds meer films zijn met als thema klonen. De hele setting op de maan, met voornamelijk 1 acteur vind ik toch wel erg mystiek. Knap gedaan, heel onvoorspelbaar tot het einde aan toe. Had van mij zeker nog wel een uur langer mogen duren. Passend einde bij een verrassend vermakelijke en mystieke film!


avatar van Tharoy

Tharoy

  • 313 berichten
  • 511 stemmen

Het is ook een enorm schitterende film. Vooral de soundtrack blijft me nog achtervolgen. Clint Mansell is daar zo'n ontzettende koning in.


avatar van AC1

AC1

  • 5775 berichten
  • 909 stemmen

Al die lovende reacties! Duncan lijkt wel iedereen te kunnen bevredigen. Ik voel me zo alleen met mijn teleurstelling.


avatar van bozzy

bozzy

  • 2161 berichten
  • 670 stemmen

dit was wel een heel aparte film,een film die je enorm nieuwsgierig maakt.

ik vond het acteren van Sam echt super.

toen de film was afgelopen ging die bij mij in het hoofd nog eventjes verder.

je moet er van houden van deze film maar voor mij was die zeker de moeite waard.

4 dikke sterren voor mij.


avatar van herder

herder

  • 425 berichten
  • 0 stemmen

Sam deed het wel goed. Ook het verhaal is leuk om te volgen, maar naar het einde toe werd het een beetje langdradig en te klef voor mij.


avatar van Flavio

Flavio

  • 4901 berichten
  • 5237 stemmen

Goede film maar als ik toch iets te zeuren mag hebben: steeds als ik Gerty hoorde zag ik Kevin Spacey voor me die een stem inspreekt. De stem van een robot kun je beter aan een onbekend acteur overlaten, of iig niet bij de begintitels zetten 'and Kevin Spacey as Gerty'.


avatar van Roger Thornhill

Roger Thornhill

  • 6030 berichten
  • 2454 stemmen

Ik kan niet genoeg benadrukken hoezeer deze film baat heeft bij de fantastische vertolking van Sam Rockwell èn bij de adembenemende muziek van Clint Mansell (die zo mooi contrasteert met het muziekje waarmee Sam altijd wakker wordt -- The one and only van Chesney Hawkes staat hoog in mijn afschuwelijkste-nummers-aller-tijden-top-10 : "Call me, call me by my name or call me by my number..." hoewel dat natuurlijk wel een mooi ironische tekst is). Een memorabele scène met een prachtige combinatie van akteren en muziek: de ene Sam danst op Walking on sunshine, de andere probeert hem iets te vertellen, vreselijk grappig.

En hoe het bij mij persoonlijk werkt: deze film is de tweede (en derde) keer dat ik hem zag alleen maar beter geworden, want toen ik eenmaal wist hoe de vork in de steel zat en welke onthulling Sam te wachten stond kon ik zijn situatie des te beter navoelen, zodat zijn naïviteit uit het begin ("Two weeks to go, buddy!") bijvoorbeeld des te aangrijpender werd. Prachtige film.


avatar van K. V.

K. V.

  • 4364 berichten
  • 3769 stemmen

'k wist eigenlijk totaal niet waarover hij zou gaan, maar 'k was wel aangenaam verrast.

De film doet een beetje aan "A Space Odyssey" denken, maar toch is hij anders. Het verhaal is origineel en boeide me wel. Ondanks dat er maar haast één acteur meedeed, stoorde dit niet, want Sam Rockwell droeg de film volledig.

'k vond het wel een originele science fiction film die het niet moest hebben van helden of de een of andere planeet die moest gered worden. Blij dat 'k deze eens heb gezien.


avatar van Shinobi

Shinobi

  • 4305 berichten
  • 2551 stemmen

Mooie film, toen ik het plot las vroeg ik me eigenlijk af wat de grote ontdekking zou zijn en het zijn dus klonen. Erg goed neergezet door Rockwell.

Verder hangt er een mooie kille sfeer rond dat de ruimte goed weergeeft.
Alleen een beetje jammer dat ik steeds Kevin Spacey voor me zag als ik zijn stem hoorde...

3,5 Sterren.


avatar van MartiN_

MartiN_

  • 100 berichten
  • 110 stemmen

Wat is dit een fantastische film, er zit naast de dramatische momenten echt geniale humor in, juist omdat dit heel subtiel gebracht wordt (met name door de reacties en smileys van Gerty). Ook is de setting en sfeer gewoon heel sterk. Een creatieve, frisse en verrassende film.


avatar van DwarreI

DwarreI

  • 1170 berichten
  • 1371 stemmen

Naast een aantal wetenschappelijke onvolkomenheden en wat knullig ogende CGI is dit naar mijn idee echt een perfecte hedendaagse science fiction film zoals ik ze veel te weinig tegen kom.

Afgezien van het feit dat het klonen van mensen misschien nog ver van ons af staat zou je een film als deze toch eerder onder de noemer van science reality kunnen plaatsen in plaats van fiction. Het getoonde beeld van de maanmissie zou wel eens erg dichtbij de realiteit kunnen staan van over pakweg een jaar of twintig..

Erg treffend komt in Moon naar voren dat wij als mens eigenlijk niets buiten de aarde te zoeken hebben -ondanks het financiële belang van de bedrijfswereld- omdat we er gewoonweg doodongelukkig zullen worden. Daarom ook goed vergelijkbaar met dat andere pareltje uit hetzelfde jaar.


avatar van filmhater

filmhater

  • 42 berichten
  • 237 stemmen

Topfilm, doet denken aan de verhalen van Philip Dick, en neemt heerlijk de tijd om het verhaal uiteen te zetten.


avatar van lexiepexie

lexiepexie

  • 118 berichten
  • 400 stemmen

hm.m...... ben 5 keer aan de film begonnen, lijkt me een sterk verhaal maar jammer genoeg ook 5 keer in slaap gevallen. ga het de 6e keer niet proberen, op naar een andere!


avatar van trebremmit

trebremmit

  • 3014 berichten
  • 1465 stemmen

Leuk idee, matige uitvoering, veel te veel wordt uitgelegd en voorgekauwd zoals de plotwist.

Het had van mij wel wat mysterieuzer en desolater gemogen.


avatar van leidsehoodie

leidsehoodie

  • 506 berichten
  • 412 stemmen

Een erg intrigerende film. Zeer bijzonder, en dus zeker een aanrader. Rockwel acteert erg goed, het verhaal is interessant, en het stoort allerminst dat de hele film zich bijna op een locatie afspeelt. Positief verrast!


avatar van Resh

Resh

  • 701 berichten
  • 609 stemmen

Goede acteerwerk, verhaal is origineel en concept is goed. ''De waarheid'' is soms niet de waarheid. Ook de locatie was prachtig en typisch ''maans''. Verder had ik ook een soort van mindfuck wanneer beiden clones bij elkaar kwamen, toen dacht ik even echt huh volgens mij heb ik niet goed genoeg opgelet of niet helemaal bergepen, maar later was het al snel weer duidelijk.

3,5*


avatar van RuudC

RuudC

  • 4636 berichten
  • 2529 stemmen

Met duidelijke referenties naar 2001: A Space odessey en Blade Runner kan het eigenlijk al haast niet verkeerd lopen. Mijn verwachtingen waren dan misschien wel te hoog, maar toch is Moon een film die best de moeite waard is. Sowieso is dit de eerste die zich volledig afspeelt op de maan en dat ook echt laat zien en ook echt die indruk wekt.

In het begin is het nog wel redelijk genieten van het maanverblijf en de relatie met Hal 90… ehh, GERTY. De maanbeelden zijn eveneens prachtig. Visueel is het een heerlijke film. De introductiefase duurt echter wel iets te lang. Pas wanneer het ongeluk gebeurt en blijkt de hoofdpersonen kloons zijn, komt er wat vaart in en wordt er naar een hoogtepunt toegewerkt. Echt spektakel of een origineel plot blijft helaas uit. Het drama van Sam Bell is absoluut tragisch, maar men gaat er niet erg diep op in en daar ligt wel een gemiste kans.


avatar van SunChaser

SunChaser

  • 671 berichten
  • 750 stemmen

Wat n goede film. Alleen einde voelde wat afgeraffeld.


avatar van hatebreeder

hatebreeder

  • 1087 berichten
  • 895 stemmen

Je moet er van houden zullen we maar zeggen. Op zich wel een redelijke film maar toch wel een beetje langdradig. acteerwerk vrij aardig!

3 sterren


avatar van emmes

emmes

  • 118 berichten
  • 529 stemmen

Knappe sci-fi waarbij ook wel wat denkwerk nodig is. Ongelooflijk goede vertolking (of moet ik vertolkingen zeggen) van Sam Rockwell.


avatar van Donkerwoud

Donkerwoud

  • 8672 berichten
  • 3945 stemmen

Ik heb niet zoveel meer aan mijn vorige recensie van deze film toe te voegen. Mooie poetische mijmering over verlangen naar het onbereikbare, de onbetrouwbare status van herinneringen en de samensmelting van mens en technologie. Die Duncan Jones is er een om in de gaten te gaan houden. Wat me eraan doet denken dat ik Source Code nog niet heb gezien.


avatar van The Oceanic Six

The Oceanic Six

  • 60517 berichten
  • 4107 stemmen

Sterk sci-fi drama (dit is toch geen thriller??) met een uitblinkende Rockwell in een hele sfeervolle, onderhoudende film. Het eerste gevoel wat ik kreeg, was dat dit wel erg op 2001: A Space Odyssey leek. De setting, de sfeer, de aanwezige computer (in dit geval Kevin Spacey, prima stem) versterkten dit beeld toch wel. Sowieso valt wel te zien bij welke klassiekers deze Moon de inspiratie vandaan heeft gehaald. Het verhaal rondom het klonen vond ik wel weer sterk. Daar hield ik toch in het begin zeker geen rekening mee. De twist maakte het meteen weer boeiender. Maar ik heb vooral genoten van het visuele aspect. De film ziet er schitterend uit en de muziek versterkt mijn gevoel dat het een film met veel kwaliteit is alleen maar. Misschien niet zeer origineel en bepaalde punten konden beter uitgewerkt worden, maar de film is toch bovengemiddeld goed.

3,5*

PS: Die smileys bij Gerty waren wel leuk!


avatar van Roger Thornhill

Roger Thornhill

  • 6030 berichten
  • 2454 stemmen

The Oceanic Six schreef:

PS: Die smileys bij Gerty waren wel leuk!

 


avatar van Roderix

Roderix

  • 27 berichten
  • 20 stemmen

lexiepexie schreef:

hm.m...... ben 5 keer aan de film begonnen, lijkt me een sterk verhaal maar jammer genoeg ook 5 keer in slaap gevallen. ga het de 6e keer niet proberen, op naar een andere!

Je lijd toch niet aan slaapapneu hé ?


avatar van Roderix

Roderix

  • 27 berichten
  • 20 stemmen

Ik kan mij wel ergens herinneren dat ik deze al eens eerder heb gezien, en ook dat dit plot erg sterk was, maar ik ga als ik het nog red anders ook even kijken vanavond.


avatar van Roger Thornhill

Roger Thornhill

  • 6030 berichten
  • 2454 stemmen

Ik zou lexiepexie eigenlijk willen voorstellen eens een ander exemplaar van zichzelf voor de tv te zetten, maar ik weet niet of hij wel ver genoeg in de film is gekomen om die spitsvondigheid op waarde te kunnen schatten...


avatar van AC1

AC1

  • 5775 berichten
  • 909 stemmen

trebremmit schreef:

matige uitvoering

Ik begon bijna te denken dat ik de enige was die daar zo over denkt.