• 16.159 nieuwsartikelen
  • 179.517 films
  • 12.330 series
  • 34.196 seizoenen
  • 650.479 acteurs
  • 199.454 gebruikers
  • 9.405.210 stemmen
Avatar
 
banner banner

The Imaginarium of Doctor Parnassus (2009)

Fantasy / Mystery | 123 minuten
3,20 1.365 stemmen

Genre: Fantasy / Mystery

Speelduur: 123 minuten

Alternatieve titel: The Imaginarium of Dr. Parnassus

Oorsprong: Verenigd Koninkrijk / Canada / Frankrijk

Geregisseerd door: Terry Gilliam

Met onder meer: Heath Ledger, Christopher Plummer en Lily Cole

IMDb beoordeling: 6,7 (157.413)

Gesproken taal: Engels, Russisch en Frans

Releasedatum: 4 februari 2010

  • On Demand:

  • Pathé Thuis Bekijk via Pathé Thuis
  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot The Imaginarium of Doctor Parnassus

"The man who tried to cheat the devil."

De film vertelt het verhaal van Dr. Parnassus (Christopher Plummer), die met zijn theatergezelschap stad en land afreist om het publiek nog nooit vertoond vertier voor te schotelen. Zijn gave maakt het zijn publiek mogelijk om via een magische spiegel aan de realiteit van alledag te ontsnappen. Maar er rust ook een vloek op hem. Al eeuwen lang sluit hij namelijk weddenschappen af met de duivel, Mr. Nick (Tom Waits), waaraan hij o.m. zijn exclusieve onsterfelijkheid te danken heeft. Diezelfde Mr. Nick keert nu terug om een prijs voor hemzelf op te eisen, namelijk de innemende en kostbare dochter van Dr. Parnassus, Valentina (Lily Cole), op de dag dat ze zestien jaar wordt. Dr. Parnassus heeft nog een laatste weddenschap met Mr. Nick nodig om zich uit deze benarde situatie te redden.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Doctor Parnassus

Valentina

Imaginarium Tony 1

Imaginarium Tony 3

Imaginarium Tony 2

Dancing Policeman

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van dutchtuga

dutchtuga

  • 16970 berichten
  • 4101 stemmen

Farrell is erg goed te pruimen in Miami Vice. Eigenlijk de enige rol die hij met verve heeft gespeeld, van wat ik van hem heb gezien. Maar dan heb je ook Michael Mann als regisseur.


avatar van wibro

wibro

  • 11590 berichten
  • 4098 stemmen

Wordt vertoond op de filmbeurs a.s. vrijdag in Den Bosch. Ik ga hem dus zeker bekijken. Ik ben reuze benieuwd.


avatar van Gizzmann

Gizzmann

  • 5617 berichten
  • 2885 stemmen

wibro schreef:

Wordt vertoond op de filmbeurs a.s. vrijdag in Den Bosch. Ik ga hem dus zeker bekijken. Ik ben reuze benieuwd.

Meer informatie?


avatar van titia

titia

  • 601 berichten
  • 1302 stemmen

Volgens mij is er wat geks in de verkadefabriek, staan meerdere films op het program die officieel nog niet draaien.


avatar van wibro

wibro

  • 11590 berichten
  • 4098 stemmen

Enigszins teleurstellende film en dat komt omdat er gewoon geen lijn in zit. Er werd telkens heen en weer gesprongen van lelijke stadsscènes naar dan weer kitscherige sprookjesscènes naar dan weer zeer mooi ogende scènes en ga zo maar door. Gilliam gunt je gewoon geen rust, alles komt zo chaotisch over. Ik slaagde er daarom ook maar niet in om in het verhaal te komen.

Ik denk dat Terry Gilliam toch wel een beetje zijn kruit als regisseur verschoten heeft. Voor zijn laatste goede film "12 Monkeys" moeten wij weer ongeveer 15 jaar terug. Dit alles neemt natuurlijk niet weg dat "Parnassus" wel enkele zeer mooie scènes bevatte. De scène met de dans van de politieagenten vond ik ontzettend hilarisch. Ik waande mij weer helemaal terug in de tijd van Monty Python. Hij kan het dus toch nog, Terry Gilliam.

3,0*


avatar van Miron

Miron

  • 744 berichten
  • 74 stemmen

Waar hebben jullie deze film gezien?


avatar van rokkenjager

rokkenjager

  • 2863 berichten
  • 1704 stemmen

Ken deze hele regisseur en cast niet maar de trailer schopt écht wel kont, al tig keer gezien. Werkelijk Schitterend vormgegeven. Ga 'm zeker in de bioscoop zien!


avatar van doe normaal

doe normaal

  • 112 berichten
  • 0 stemmen

rokkenjager schreef:

Ken deze hele regisseur en cast niet

Johnny Depp is in ieder geval de beste acteur van zijn generatie. Heb je weer wat geleerd


avatar van %%%%%%

%%%%%%

  • 2543 berichten
  • 1234 stemmen

Jude Law,Collin Farrel zal hij ook wel kennen denk ik


avatar van Prudh

Prudh

  • 3124 berichten
  • 1874 stemmen

Jammer, jammer, jammer. De derde tegenvallende prent in een rij, terwijl Gilliam hiervoor louter goede films maakte. Wat is er met de hiervoor zo energieke regisseur gebeurd? The Imaginarium of Doctor Parnassus moet zijn meest autobiografische film zijn, maar wee Gilliam als dat echt zo is. Ik sluit me daarom voor een groot deel aan bij de post van Dutchtuga, al zijn twee sterren wel iets weinig.

Vooral de cgi zijn rampzalig lelijk. Gilliam creëert een wereld waarin alles mogelijk is; een wereld die er uit kan zien zoals hij het zelf wil vormgeven. En dan doet hij het op deze manier. Maak dan iets stop motionachtigs, ga lekker kleien, gebruik simpele tekenanimatie of werk cgi zo uit dat het geloofwaardig blijft, maar deze brakke wereld van nepheid is een grote smet op de film en doet alles behalve creatief aan.

En dat terwijl het 'Imaginarium' zo'n belagrijke rol speelt. Maar ook daarnaast is de film weinig pakkend, ook al probeert de cast er alles aan te doen om het publiek mee te slepen. Plummer is sterk, Ledger in zijn laatste rol is goed behapbaar en Andrew Garfield is een positieve verrassing. De invallers voor Ledger vond ik allemaal wel ok, met Depp als uitschieter. Jammer dat zijn rol zo klein is. Laatste goede verschijning, zoals altijd, is Tom Waits. Hij acteert misschien niet zo best, maar de man heeft een buitengewoon charisma.

Jammer dus dat Doctor Pernassus faalt bij een wat karige uitwerking van een goed idee. Visueel absoluut geen plaatje en verhaaltechnisch weinig beklijvend.


avatar van Hugo Stiglitz

Hugo Stiglitz

  • 11 berichten
  • 81 stemmen

Gister in de Sneak gezien hier in LUX in Nijmegen. De film kijkt lekker weg, al moet ik toegeven dat het ook wel mijn genre is. Beetje dat misterieuze en fantasierijke gebeuren.

Ledger acteert wel oke, maar mensen moeten geen legendarisch optreden verwachten. Daarvoor geeft zijn rol niet echt de ruimte. Depp doet zijn standaard act, waarmee ik willywonka/jack sparrow achtig bedoel.

De film werd overigens hier door het sneak publiek beloond met een 7,3. Normaal toch wel een vrij kritisch publiek! Al met al voor mij een 4,5.


avatar van Redlop

Redlop

  • 8961 berichten
  • 3566 stemmen

Gilliam grijpt terug naar een type animatie dat herinneringen oproept aan Monty Python. Dezelfde soort animaties maar dan mbv dure cgi-effecten die de plank vanwege het bombastische gedoe missloegen. Alsof hij na het floppen van zijn laatste films noodzakelijk teruggrijpt naar het absurde Pythonstijltje in de hoop weer eens te scoren.
Het is soms visueel af en toe wel erg knap maar tegelijk ook vermoeiend. De scene met de enorme adder met het hoofd van Tom Waits zag er wel indrukwekkend uit.

Acteerwerk was prima, altijd een genot om Tom Waits te zien acteren. 3,5*


avatar van Redlop

Redlop

  • 8961 berichten
  • 3566 stemmen

Gisteren 12 Monkeys nog eens gekeken en daarin bewijst Gilliam dat hij met minder bombastisch geweld wel een knap verhaal kan vertellen. Een heel punt eraf voor Parnassus. 2,5*


avatar van miepke

miepke

  • 816 berichten
  • 0 stemmen

Ik vind dit altijd zo zonde, dat je door andere films van de regisseur nu een heel punt eraf haalt, terwijl je net voor de film zélf wel 3,5 gaf.

Het gaat toch om de film, niet dat de regie van de andere films beter was dan deze.

Maargoed. Mag je zelf weten ^^

Verder vond ik hem wel oke, leuke beelden, leuke acteurs, maar allemaal net te overdreven.

3,5


avatar van Carolaah

Carolaah

  • 148 berichten
  • 149 stemmen

Net ook in de Sneak gezien, en dit is ook wel een film naar mijn smaak. Hele fijne casting, nice verhaal en inderdaad wat over de top maar bij mij valt dit juist wel in de smaak .

Heb erg genoten


avatar van andrehoek

andrehoek

  • 218 berichten
  • 224 stemmen

De hoge verwachtingen worden niet waargemaakt. Aan de acteurs ligt het niet, maar er gebeurd in deze film te weinig. Na een uurtje kijken hoop je nog op iets speciaals, een verrassing of iets briljants, maar dat gebeurd niet. Helaas kan ik ook hier niks leuks meer aan toevoegen...

Een positief detail was wel Verne Troyer met zijn "Filth".


avatar van mcdaktari

mcdaktari

  • 7422 berichten
  • 0 stemmen

rokkenjager schreef:

Ken deze hele regisseur en cast niet maar de trailer schopt écht wel kont, al tig keer gezien. Werkelijk Schitterend vormgegeven. Ga 'm zeker in de bioscoop zien!

Ken je Terry Gilliam niet?? Ik dacht dat die toch wel bekend was, of ben je nog vrij jong misschien?


avatar van Worrel

Worrel

  • 6 berichten
  • 8 stemmen

Heb de trailer gezien.

Best wel gaaf.

Hou wel wat van fantasie.

Ga hem zeker zien


avatar van Cinemaniak

Cinemaniak

  • 566 berichten
  • 513 stemmen

Is deze al ergens te zien/krijgen???


avatar van voomzap

voomzap

  • 815 berichten
  • 1274 stemmen

Voorlopig ondanks het 'geklaag' wel een goed beoordelingsresultaat. zowel hier als op imdb


avatar van eppy

eppy

  • 486 berichten
  • 432 stemmen

titia schreef:

Volgens mij is er wat geks in de verkadefabriek, staan meerdere films op het program die officieel nog niet draaien.

ik heb "let the right one in" zitten kijken en die was nergens nog te zien buiten noorwegen, sterker nog die was daar net in premiëre gegaan......

het erge van alles is dat ik 'm daar in zijn moerstaal heb gezien, en de DVD die ik nu in bezit heb engels gedubt is met nederlandse ondertitels....argh

het zal wel door de conectie's komen die vanuit de verkadefabriek gelden...of zo iets


avatar van rokkenjager

rokkenjager

  • 2863 berichten
  • 1704 stemmen

mcdaktari schreef:

(quote)

Ken je Terry Gilliam niet?? Ik dacht dat die toch wel bekend was, of ben je nog vrij jong misschien?

Terry wie?


avatar van TyphOn

TyphOn

  • 100 berichten
  • 109 stemmen

Terry Gilliam, van Monty Python. Verder heeft hij de regie onder handen genomen van 'Twelve Monkeys' (briljant) en van het wat onbekende maar erg komische film 'Brazil'.


avatar van Mon

Mon

  • 28 berichten
  • 89 stemmen

Visueel vond ik dit een prima film. Maar verder...te chaotisch. Heb het tweede deel van de film nog een kans gegeven, maar dat maakte weinig goed.


avatar van RickZ

RickZ

  • 1329 berichten
  • 1235 stemmen

Britse fantasiefilm met verwarrend verhaal,weinig inhoud maar wel leuke Monty-Phyton achtige SFX (in de droomwereld). Het geheel is toch te wazig, en op een hak-op-tak manier gebracht, en daarom onvoldoende.


avatar van Drikturpin

Drikturpin

  • 86 berichten
  • 86 stemmen

Chaotisch

Tot Johnny Depp opkomt word het allemaal wat beter maar het eerste uur is gewoon slecht .

Johnny Depp ,Jude Law,Collin Farrel maken een hoop goed aan het einde.

Heath Ledger vond ik nou meer een slechte immitatie van Depp.

Denk dat ik deze film zo weer ben vergeten.

2.5 ster meer mag hij ook niet hebben...


avatar van jaco.sp

jaco.sp

  • 15 berichten
  • 15 stemmen

vond deze echt super slecht, ik snap de meeste reacties ook niet ,

ze vinden de film slecht maar geven toch een dikke voldoende, zelfs goed.

Vind het gewoon jammer als je weet dat er zo`n goede cast in de film zit en het komt er niet uit.

Vond het chaotisch, afgeraffeld.

Ze hadden deze gewoon stop moeten zetten en geen andere personen voor Ledger in moeten vullen.


avatar van james_cameron

james_cameron

  • 7068 berichten
  • 9837 stemmen

Onderhoudend rommeltje, waarin Gilliam eindelijk weer eens als vanouds los kan gaan. Het budget kan zijn maffe ideëen amper bijhouden, maar visueel is de film toch een lust voor het oog. De montage had absoluut beter gekund, maar het camerawerk en de sporadisch zeer inventieve speciale effecten maken veel goed. Qua cast valt vooral Christopher Plummer in positieve zin op; Ledger is redelijk maar niet erg bijzonder in zijn laatste rol. Het meest positieve aspect aan de film is het feit dat we weer eens een 'echte' Gilliam-film te zien krijgen, vol fouten maar in ieder geval zonder compromissen.


avatar van Mementos75

Mementos75

  • 81 berichten
  • 1702 stemmen

Goede film houd er wel van. Soort combinatie van Monthy Pyton, Willy Wonka en Never Ending Story.

Bovendien is Lily Cole een lust voor het oog!


avatar van Tag84

Tag84

  • 103 berichten
  • 129 stemmen

Erg mooi gefilmd en het verhaal op zich is ook erg pakkend en origineel. Veel plaatjes zijn een lust voor het oog. Ook een erg goede cast.
Wat ik wel jammer vond is dat het verhaal inderdaad wat chaotisch is uitgewerkt, en het beginstuk is wat traag. vooral het laatste stukje van de film dat Tom Waits danst met de dochter en ze in één van de spiegels terecht komt vond vaag Maar door het goede acteerwerk en de prachtige fantasievolle stukken geef ik deze toch een 3,5,