• 15.869 nieuwsartikelen
  • 178.589 films
  • 12.250 series
  • 34.039 seizoenen
  • 648.377 acteurs
  • 199.165 gebruikers
  • 9.382.116 stemmen
Avatar
 
banner banner

C'era una Volta il West (1968)

Western | 165 minuten / 175 minuten (Italiaanse gerestaureerde versie) / 145 minuten (bioscoopversie, VS)
4,25 5.284 stemmen

Genre: Western

Speelduur: 165 minuten / 175 minuten (Italiaanse gerestaureerde versie) / 145 minuten (bioscoopversie, VS)

Alternatieve titels: Once upon a Time in the West / Er Was Eens in het Verre Westen / Het Gebeurde in het Westen

Oorsprong: Italië / Verenigde Staten

Geregisseerd door: Sergio Leone

Met onder meer: Henry Fonda, Charles Bronson en Claudia Cardinale

IMDb beoordeling: 8,5 (381.601)

Gesproken taal: Italiaans, Engels en Spaans

Releasedatum: 3 november 2016

  • On Demand:

  • Pathé Thuis Bekijk via Pathé Thuis
  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot C'era una Volta il West

"There were three men in her life. One to take her… one to love her —and one to kill her."

Brett McBain is een welkomstfeest aan het organiseren voor Jill, de vrouw waarmee hij de vorige maand getrouwd is in New Orleans. Wanneer hij en zijn drie kinderen neergeschoten worden door 'desperados', erft Jill de grond van haar man. Er is echter een spoorwegbouwer die een spoorbaan aan het aanleggen is dwars door het land dat Jill geërfd heeft. Maar dan komt er uit een onverwachte hoek een redder in nood.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van .Rutger.

.Rutger.

  • 11 berichten
  • 274 stemmen

Hele goede western. Dat er geklaagd wordt over de traagheid van de film...tja, sommige mensen kunnen niet tegen films waar er niet om de minuut wordt over gegaan op een andere actie (hoewel ik het wel gek vind dat die personen lost in translation vaak toch erg goed vinden). Ik vind de snelheid van de scenes juist prachtig. Er wordt nauwlijks wat gezegd, maar dat is ook totaal niet nodig en past juist erg goed. Gewoon kijken die film, alleen al de openingsscene is het waard!


avatar van decsss

decsss

  • 309 berichten
  • 214 stemmen

@Rutger deze film staat nr 1 in jou top 10 en die geef jij 4,5* Papillon geef jij 5* en die komt niet eens in jou top 10 voor. Een beetje frappant, dat vereist uitleg


avatar van %%%%%%

%%%%%%

  • 2543 berichten
  • 1234 stemmen

Hadden ze in die tijd geen oscars of wat ?

Best raar als deze geen oscar nominatie heeft gekregen


avatar van TerryA

TerryA

  • 547 berichten
  • 2459 stemmen

%%%%%% schreef:

Hadden ze in die tijd geen oscars of wat ?

Best raar als deze geen oscar nominatie heeft gekregen

deze vraag hebben mensen mij vaker gestelt in het verleden (aangezien het mijn nummer 1 film allertijden nog is)

OUATITW zou in aanmerking komen voor de oscars in 1969 en dat was op zich een heel vreemd jaar tegenover westerns!

de 5 nominaties dat jaar voor beste film waren:

"MIDNIGHT COWBOY", "Anne of the Thousand Days", "Butch Cassidy and the Sundance Kid", "Hello, Dolly!", "Z" (aka The Anatomy of a Political Assassination)

Midnight COWBOY was natuurlijk geen western, Butch Cassidy and the Sundance Kid wel, en er waren 2 westerns dat jaar die helemal negeert werden voor beste film en beste regisseur:

Sam Peckinpah's The Wild Bunch (kreeg wel 2 nominations - Best Adapted Screenplay and Best Music Score)

Sergio Leone's Once Upon a Time in the West (no nominations)

Dus muziek score voor OUATITW van Morricone was ook helemaal genegeert!

ook genomineerd dat jaar voor beste regie was een andere non-western met western achtige titel, Sydney Pollack met "They Shoot Horses, Don't They?", en Susannah York & Gig Young voor beste female & male support rollen in dezelfde film.

==========

Leone kreeg trouwens ook geen enkel nominatie de jaar daar voor (in 1968) voor The Good, The Bad & The Ugly (dat geld ook voor Morricone`s muziek)

==========

grappig dat als we nu terug kijken de films dat niet won of genomineerd werden waren veel beter en met veel meer invloed, etc!


avatar van Goodfella_90

Goodfella_90

  • 10408 berichten
  • 2596 stemmen

TerryA schreef:

ook genomineerd dat jaar voor beste regie was een andere non-western met western achtige titel,

Nou ja zeg, ik word weer eens overrompeld door buitengewoon interessant wereldschokkend nieuws.


avatar van aerts007

aerts007

  • 1324 berichten
  • 54 stemmen

Blijf hem langdradig vinden,voor de rest -30 minuten oke!


avatar van markie1978

markie1978

  • 597 berichten
  • 397 stemmen

Zeer trage film, niet meer van deze tijd. De kleuren zijn niet scherp, wel vind ik de muziek erg goed.

Dankzij de muziek van Ennio Moricone en Tielemans en de schoonheid van Jande Fonda is deze film zo goed bevonden, en dus daardoor een beetje overgewaardeerd. Charles Bronson had zoals gewoonlijk een niets zegende rol.

3*


avatar van decsss

decsss

  • 309 berichten
  • 214 stemmen

markie1978 schreef:

de schoonheid van Jande Fonda.

3*

Ik hoop dat je dit cynisch bedoelt, en niet dat je je vergist met Claudia Cardinale ?


avatar van markie1978

markie1978

  • 597 berichten
  • 397 stemmen

decsss schreef:

(quote)

Ik hoop dat je dit cynisch bedoelt, en niet dat je je vergist met Claudia Cardinale ?

Oeps bedoel inderdaad het mokkeltje Claudia Cardinale.


avatar van GinolaEHV

GinolaEHV

  • 2127 berichten
  • 2611 stemmen

Fantastische western, en mijns inziens net iets beter dan 'Il Buono'.

De eerste scène is een erg grappige... dat met die vlieg kon ik wel waarderen. In de rest van de film wisselt het tempo enorm. Soms gebeurt er minutenlang niks, en dan heb je ineens binnen één minuut drie schietpartijen.

Deze tempowisseling, begeleid door de prachtige muziek van Morricone zorgt voor een sterk geheel. Tel daarbij een zeer sterk acterende Fonda en Bronson op en mijn avond was geslaagd.

Wat trouwens onbedoeld grappig was, waren sommige geluiden die niet echt klopten met de werkelijkheid. Zoals de klappen in iemands gezicht; deze klonken voor geen meter.

5*, omdat er niks hogers is.


avatar van JanVR

JanVR

  • 130 berichten
  • 170 stemmen

Magnifieke film, magistrale muziek, enorm goede acteerprestaties. Fantastisch camerawerk en beeldcompositie. Hij duurt lang en heeft een traag tempo, maar verveelt niet.


avatar van Donkerwoud

Donkerwoud

  • 8675 berichten
  • 3948 stemmen

Tijdloos meesterwerk dat gewoon in alles klopt.


avatar van Resh

Resh

  • 701 berichten
  • 609 stemmen

Wat een indrukwekkende film zeg. Een hele mooie western met een goede sfeer. Het was wel soms te langdradig maar het was weer niet irritant. Ik heb in geen tijden zo een goed acteerwerk gezien, zoiets zie je tegenwoordig bijna nooit meer. En wat een prachtig muziek en camerawerk zeg! Elke keer als Charles Bronson tevoorschijn kwam hoor je weer die prachtige deuntje! En wat acteerde Henry Fonda goed als ''slechterik''. Toch ben ik niet onder de indruk van de verhaal als je het oppervlakig bekijkt is het wel wat jammer want ik begrijp nog steeds niet zo goed waar de verhaal eigenlijk om ging ?, maar het blijft een fantastische klassieker natuurlijk. Alleen ik begrijp niet waarom die man met die baard (spoorwegbouwer) elke keer naar Claudia Cardinale ging en elke keer aandacht zocht, dat vond ik wel een beetje te overdreven en onduidelijk allemaal. En waarom zou Claudia Cardinale, Charles Bronson missen toen die op het einde wegging ze hadden toch bijna geen ene ''relatie'' met elkaar ofso? En waarom ''Harmonica'' zomaar voor niks de kleren uit deed van Claudia Cardinale ?? maar voorderest vind ik deze film alles goed uitgewerkt.
woow Claudia Cardinale wat een schoonheid tog. En je ziet wel deze film is de enigste goede film uit de carriere van Charles Bronson, Henry Fonda, Claudia Cardinale en zowel Jason Robards voorderest hebben ze geen enkele goede film gemaakt.

een twijfelachtige 4.5*


avatar van TerryA

TerryA

  • 547 berichten
  • 2459 stemmen

Resh schreef:
.... Toch ben ik niet onder de indruk van de verhaal als je het oppervlakig bekijkt is het wel wat jammer want ik begrijp nog steeds niet zo goed waar de verhaal eigenlijk om ging ?, maar het blijft een fantastische klassieker natuurlijk. Alleen ik begrijp niet waarom die man met die baard (spoorwegbouwer) elke keer naar Claudia Cardinale ging en elke keer aandacht zocht, dat vond ik wel een beetje te overdreven en onduidelijk allemaal. En waarom zou Claudia Cardinale, Charles Bronson missen toen die op het einde wegging ze hadden toch bijna geen ene ''relatie'' met elkaar ofso? En waarom ''Harmonica'' zomaar voor niks de kleren uit deed van Claudia Cardinale ?? maar voorderest vind ik deze film alles goed uitgewerkt.
woow Claudia Cardinale wat een schoonheid tog. En je ziet wel deze film is de enigste goede film uit de carriere van Charles Bronson, Henry Fonda, Claudia Cardinale en zowel Jason Robards voorderest hebben ze geen enkele goede film gemaakt.

een twijfelachtige 4.5*


Resh,
als eerste zou ik je aanraden om deze film nog een keer te kijken, want als ik je comment lees zie jij de rol van Jason Robards (cheyenne) als een spoorwegbouwer?!

en dan je opmerking "En je ziet wel deze film is de enigste goede film uit de carriere van Charles Bronson, Henry Fonda, Claudia Cardinale en zowel Jason Robards voorderest hebben ze geen enkele goede film gemaakt"

meen je dat echt?

om met Henry Fonda te beginnen, heb je deze films dan wel gezien?

12 Angry Men

http://www.moviemeter.nl/film/435

en verder, The Grapes of Wrath (1940), Hitchcock`s The Wrong Man (1956), Le Serpent (1973), en Fonda ook te bewonderen in een andere Sergio Leone western: My Name Is Nobody (ook van 1973).


Claudia Cardinale was meer bekend van europese films (in de jaren 60 & 70) zoals Fellini`s 8½ (1963), Visconti`s The Leopard (1963), maar ook in de jaren 80 met o.a. Fitzcarraldo (1982), terwijl Bronson en Robards (die eigenlijk al groot was in theater voordat hij film in ging) zijn ook te zien in heel veel films vanaf de jaren 60 ... Bronson bereikte zelfs wereld beroemdheid in de jaren 70 met zijn rol in Death Wish, maar is ook te zien in andere bekende films van hun tijd zoals The Dirty Dozen (1967), The Red Sun (1971) & The Magnificent Seven (1960), en Jason Robards heeft zelfs 2 oscars gewonnen sinds zijn rol in OUATITW! Hij is te zien in o.a. The Ballad of Cable Hogue (1970), Comes a Horseman (1978), The Night They Raided Minsky's (1968), en dan later in de populaire jaren 80 rampen film The Day After (1983). Zijn 2 oscars kwamen voor best supporting actor in de films All the President's Men (1976) en Julia (1977).


avatar van Resh

Resh

  • 701 berichten
  • 609 stemmen

@TerryA ja ik kom er nu achter dat ik paar dingetjes niet begrepen had. En je hebt gelijk ze hebben nog wel andere goede films gemaakt maar ik bedoelde niet op de niveau van Once upon a Time in the West . Want ik deed op moviemeter research naar de hoofdrospelers van deze film en ik zie dat het allemaal heel laag gewedeert(allemaal lager dan deze in iedergeval) zijn dus vandaar.


avatar van JohnMcLane

JohnMcLane

  • 281 berichten
  • 1027 stemmen

Gewoon een prachtige film!


avatar van Zinema

Zinema (crew films)

  • 10276 berichten
  • 7294 stemmen

Deze western van Leone is verplicht voer voor elke filmliefhebber. De film is van een zeer hoog niveau en Morricone voelt Leone feilloos aan. Meesterwerk.


avatar van Resh

Resh

  • 701 berichten
  • 609 stemmen

Van Cleef ? , heb ik wat gemist ?


avatar van Zinema

Zinema (crew films)

  • 10276 berichten
  • 7294 stemmen

Resh schreef:

Van Cleef ? , heb ik wat gemist ?

jij niet, ik wel schande! Twee van Leone's meesterwerken kruisten mijn hersenen. dank!


avatar van Arkadi.

Arkadi.

  • 797 berichten
  • 870 stemmen

Je moet ook niet te snel bij iedere film wat willen neerzetten


avatar van Zinema

Zinema (crew films)

  • 10276 berichten
  • 7294 stemmen

Arkadi. schreef:

Je moet ook niet te snel bij iedere film wat willen neerzetten

Bedankt voor dit gezonde advies


avatar van Resh

Resh

  • 701 berichten
  • 609 stemmen

Aahaha kan wel begrijpen hoor, al de Sergio Leone films komen voor mij ook een beetje hetzelfde over


avatar van Ricky Roma

Ricky Roma

  • 302 berichten
  • 26 stemmen

grappig dat als we nu terug kijken de films dat niet won of genomineerd werden waren veel beter en met veel meer invloed, etc!

Veel films die nu tot de allerbeste behoren zijn niet goed onthaald geweest door de critics en de Academy. Dat is nu nog steeds zo, maar wel in mindere maten. Uiteindelijk komt toch alles tot zijn recht met of zonder een Oscar, en met of zonder goede reviews.

Daar sta je dan met je Oscar-nominatie voor "They Shoot Horses, Don't They", maar geen kat kent de film (om het ruw uit te drukken). Liever geen Oscar maar wel een van de beste westerns ooit te hebben gemaakt dan een Oscar voor een film die niet de tand des tijds heeft kunnen doorstaan.


avatar van MisterIKz

MisterIKz

  • 38 berichten
  • 166 stemmen

In 1 woord geweldig wat een meesterstuk.


avatar van aroylo

aroylo

  • 32 berichten
  • 24 stemmen

Mooie film, Vind The good the bad and the ugly net iets beter omdat hierin wat grootschallerigere scénes in voorkomen. Maar ze doen niet veel voor elkaar onder!

Westerns met clint zijn altijd leuk om te kijken. Deze is daarbij ook nog een genot voor het oog (nu nog steeds)

4****


avatar van A.L.I.E.N

A.L.I.E.N

  • 775 berichten
  • 1055 stemmen

TOP FILM!!!

hier en daar is het verhaal wel wat zwakjes maar de keigoede acteerprestaties van o.a. Henry Fonda,Claudia Cardinale,Jason Robarts en Charles Bronson en de mooie en leuke muziek van Ennio Morricone maken van deze film een enorm boeiende en spannende western die een dik verdiende 5.0 scoort!


1 van de mooiste films ooit! Fonda speelt zo goed hier! de eerste film waarin hij de slechterik speelt.

De muziek is geweldig net als de personages, de timing en de sfeer van de film!

Het schijnt dat once upon a time in America nog beter is dan deze! Die ga ik ook maar eenst kijken binnenkort!


avatar van speranza

speranza

  • 24668 berichten
  • 0 stemmen

Bij deze film zijn de betoverende schoonheid van Claudia Cardinale en de geweldige muziek van Ennio Morricone mij het meest bijgebleven.


avatar van Wouter

Wouter

  • 18720 berichten
  • 3085 stemmen

A.L.I.E.N schreef:

TOP FILM!!!

hier en daar is het verhaal wel wat zwakjes !

Pardon??!!!!!!


avatar van A.L.I.E.N

A.L.I.E.N

  • 775 berichten
  • 1055 stemmen

nauw hoe moet ik dat uitleggen:
eeuuummm.....
Zo als bevoorbeeld de scéne dat frank wordt neer geschoten. Hij krijgt maar een kogel in zijn lichaam. normaal in westerns wordt de vijand volgepompt met kogels,maar ja dat is mijn mening.
of op het einde dat Cheyenne overlijd aan een verwond van mr. tsjoektsjoek. raar dat daar in de loop van de film niets wordt gezegd.
.
zo dat was het ongeveer. dat bedoelde ik met zwakjes.