• 15.747 nieuwsartikelen
  • 178.031 films
  • 12.206 series
  • 33.975 seizoenen
  • 647.063 acteurs
  • 198.999 gebruikers
  • 9.371.611 stemmen
Avatar
 
banner banner

Knowing (2009)

Thriller / Sciencefiction | 121 minuten
3,22 3.220 stemmen

Genre: Thriller / Sciencefiction

Speelduur: 121 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten / Verenigd Koninkrijk / Australië

Geregisseerd door: Alex Proyas

Met onder meer: Nicolas Cage, Rose Byrne en Chandler Canterbury

IMDb beoordeling: 6,2 (260.420)

Gesproken taal: Engels

Releasedatum: 9 april 2009

  • On Demand:

  • Videoland Bekijk via Videoland
  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Knowing

"What happens when the numbers run out?"

In 1959 werd tijdens de oprichtingsceremonie van een basisschool een tijdscapsule begraven. Nu, vijftig jaar later, wordt hij geopend. Een professor, John Koestler (Nicolas Cage), ontdekt cryptische boodschappen die zich in de capsule bevinden en bovendien doet hij een angstaanjagende ontdekking: de boodschappen voorspellen met zeer grote precisie iedere grote ramp van de afgelopen 50 jaar. Een aantal voorspellingen die in het document staan moet nog plaatsvinden. John doet er vervolgens alles aan om de autoriteiten te waarschuwen, maar tevergeefs. John moet nu zelf alles op alles zetten om het dreigende gevaar af te wenden.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

John Koestler

Diana Wayland

Phil Bergman

Grace Koestler

Lucinda Embry / Abby Wayland

Miss Taylor (1959)

Miss Taylor (2009)

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Cybill.

Cybill.

  • 79 berichten
  • 0 stemmen

Heel teleurstellend. Sterk begin en dit blijft zo gedurende het eerste uur. Daarna dwaalt het af en mondt uit in flauwe science fiction. Einde heeft veel punten gekost. Waar zat de inspiratie? Net een 3*


avatar van TragieStar.*

TragieStar.*

  • 3473 berichten
  • 1622 stemmen

Een niet echt boeiende film. Ik had toch meer verwacht. Maargoed, ik vind normaal Nicholas Cage verschrikkelijk maar hier kwam hij toch niet zo irritant als anders over maar toch ook niet echt goed.

Het begon goed maar het zakte steeds dieper weg.

Het einde vond ik teleurstellend en beetje flauw.

Maar verder wel leuke momenten en spannend maar niet meer dan dat.

Leuk voor 1 keer maar niet voor vaker, jammer.

3*


avatar van Frenetic

Frenetic

  • 203 berichten
  • 1425 stemmen

Goede en mooie rampenfilm, vooral dat stuk met die metro is geweldig, verder spelen er nog goede acteurs in meer


avatar van Astalon

Astalon

  • 2 berichten
  • 4 stemmen

Vond het begin erg goed, maar op het moment dat het ruimteschip neerdaalt was voor mij de spanning er af.


avatar van niles

niles

  • 15 berichten
  • 67 stemmen

wait_here schreef:

(quote)

Erg goedkope en slappe kritiek.

Jij had hier al eerder gepost met een hoop puntjes die ik volledig inhoudelijk heb weerlegd. Maar jij gaat daar niet eens op in. Klaarblijkelijk ben jij erg vooringenomen en is luisteren en oog hebben voor meningen van anderen niet jouw sterkste kant. Want je vond het toen niet nodig om daarop te reageren. M.a.w. je kletst er maar wat op los.

haha, hier is er precies eentje op de teentjes getrapt omdat hij/zij denkt dat ik zijn/haar reactie over het hoofd had gezien wees gerust, ik had jou post wel degelijk gezien, en ik ben wel degelijk te vinden voor een potje argumenteren, maar het welles-nietes-spelletje dat jij speelt noem ik geen argumentatie, en daar doe ik dan ook niet aan mee


avatar van wait_here

wait_here

  • 98 berichten
  • 360 stemmen

niles schreef:

haha, hier is er precies eentje op de teentjes getrapt omdat hij/zij denkt dat ik zijn/haar reactie over het hoofd had gezien wees gerust, ik had jou post wel degelijk gezien, en ik ben wel degelijk te vinden voor een potje argumenteren, maar het welles-nietes-spelletje dat jij speelt noem ik geen argumentatie, en daar doe ik dan ook niet aan mee

Sorry, maar wat een slappe en late onzin weer.

Aardige poging zomaar ergens overheen te praten.

In dit geval over een aantal blijkbaar zeer zinnige argumenten die voor jou blijkbaar niet zijn te weerleggen anders had je het wel gedaan. Daarmee had je een opzet tot een discussie vermeden en ben je dus zelf de oorzaak van een welles-nietes spelletje.

Zoals zo vaak met mensen die zomaar ergens een half punt voor geven is hun argumentatie niet hun sterkste punt. Dat is dan wel de conclusie die ik hieruit kan trekken. Enne, ik moet dan op mijn teentjes getrapt zijn, tsjonge , man doe me een lol zeg, en denk eerst even na voordat je iets op schrijft.


avatar van katjaken

katjaken

  • 20 berichten
  • 10 stemmen

Van deze film had ik veel verwacht, niet dus. Het verhaal is nochtans veelbelovend maar de film is niet echt meenemend. Een middelmaat.


avatar van eltorro

eltorro

  • 898 berichten
  • 3054 stemmen

Een geweldig Thriller / rampen / Science-Fiction film. Heb hem net voor de 2de keer gezien, en hij blijft goed.

De film begint redelijk met een mysterie thriller sfeertje.
Zodra de rampen beginnen weet je al een beetje wat er aan de hand is, maar die rampen zien er zo goed uit, geweldig.

Dit keer geen rampen waarbij je haast niemand dood ziet gaan, maar mensen die in de fik staan en het uitschreeuwen van de pijn. Op dat soort momenten weet de film ontzettend goed het radeloosheid van Nicolas Cage zijn personage op de kijker over te brengen.

Jammer genoeg is het kind van de personage van Nicolas Cage niet zo geloofwaardig. Op een gegevonoment zegt dat kind tegen zijn vader ik ben geen kind meer, en daar heeft dat kind groot gelijk in. Hij is denk ik 10 jaar oud maar komt soms als een volwassene over, jammer .

Maar goed het einde is geweldig.
Ik bedoel hoeveel blockbusters kunnen zeggen dat ze echt een origineel einde hebben .
Een verdiende 4* van mij.


avatar van .Herkauwer

.Herkauwer

  • 55 berichten
  • 1438 stemmen

Mooie film, maar het einde is ronduit belabberd een soort Adam en Eva die in een veld rondrennen met planten die op graan lijken


avatar van pierrrke

pierrrke

  • 394 berichten
  • 1468 stemmen

het was inderdaad een teleurstelling

nicolas was ok de actie was mooi gedaan op het einde na dan .

spanning was er tot de laatste 15minuten

einde is echt niet goed sorry voor degene die dat wel vonden dit was nu echt wel onzin .

jammer film had veel beter kunnen zijn


avatar van Koektrommel

Koektrommel

  • 57 berichten
  • 0 stemmen

Het einde was te belachelijk voor woorden. In het begin beviel het allemaal nog wel goed en de spanning ging ook nog wel wat omhoog. Maar daarna flopt de film volledig. Erg overgewaardeerd. Kan er niet meer van maken dan een net voldoende, 2.5*


avatar van Movielicious

Movielicious

  • 98 berichten
  • 679 stemmen

Ondanks dat dit absoluut niet mijn genre is vond ik de film over het algemeen wel goed. Vooral de eerste helft wordt goed neergezet en is mysterieus en spannend. Cage doet het goed en ook de rampen zijn geloofwaardig in beeld gebracht.

Het einde daarentegen is zoals Koektrommel hierboven al zegt te belachelijk voor woorden. Het slaat nergens op, is veel te ver gezocht en het zorgde er bij mij voor dat ik aan de film gelijk een slechter gevoel over houd. Echt een afgang! Ik kom niet verder dan 3*


avatar van Olivia

Olivia

  • 262 berichten
  • 141 stemmen

Een film met een sterk begin en In het eerste uur intrigerend. Er wordt een mysteries sfeertje neergezet en lokt uit tot puzzelen. De film kan verschillende richtingen inslaan en dat maakt het vaak dat je door wilt kijken. Nog niet eens zo gek voorspelbaar dus.
Maar op een gegeven moment word het steeds duidelijker en duidelijker dat de film veel te veel richting science-fiction wil, en dát vond ik nu juist jammer. Je blijft denken (en in mijn geval hopen op) een oplossing of een brainwave van Koestler/Cage. En die komt er ook wel, maar het slaat volledig de andere kant op.
Jammer dat we vage buitenaardsenvoorgeschoteld krijgen, die werkelijk waar niks met het einde der tijdente maken hebben, maar het simpelweg weten, zich vertonen en met hun ruimteschip de Ark van Noah een paar geluksvogels komen ophalen. Allemaal leuk bedacht, maar ik vond juist de voorspellingen zo interessant, het meisje aan het begin was intrigerend en daar wilde ik als kijker meer van. Ik vind het jammer dat deze film zo ver afdwaalt en het einde eigenlijk vrij deprimerend. En het einde-einde was eerder een beetje jammer en cliché.

Ik geef 'm toch drie sterren, omdat ik de in beeld gebrachte rampen, erg sterk gedaan vond. Het neerstoren van dat vliegtuig was verrassend en het metro-ongeluk right in your face gefilmd.


avatar van o0Mayumi0o

o0Mayumi0o

  • 16 berichten
  • 0 stemmen

In het begin was de film vrij goed moet ik zeggen. Spannend met al die rampen en alles. Totdat ik het einde zag. Erg jammer weer hoe dat liep...

3 sterren vanwege, wat Olivia ook al zei, de rampen. Erg goed gefilmd en mooi gedaan.


avatar van BerryRight

BerryRight

  • 12 berichten
  • 46 stemmen

Goeie spannende film die lekker weg kijkt. Soms kippenvel momenten van de spanning met die enge gasten, maar niet te spannend. Goed verhaal met een verrassend eind.


avatar van witboek

witboek

  • 905 berichten
  • 1117 stemmen

Nicolas Cage wordt precies niet oud raar...?

Het onderwerp van zo'n films boeien mij wel, dus deze vond ik wel goed.


avatar van angel-eyes18

angel-eyes18

  • 259 berichten
  • 0 stemmen

Spannende film waarvan ik het einde iets te zoet vond...

Al met al een toppertje.


avatar van cinemaf

cinemaf

  • 4 berichten
  • 0 stemmen

Halo

Ernstig goeie film....waarvan het einde idd net iets te langdradig was..al met al een 4*


avatar van sinterklaas

sinterklaas

  • 11813 berichten
  • 3316 stemmen

Beetje lastig te beoordelen.

Het verhaal en het hele idee van de film (die cryptische boodschappen van de rampen van afgelopen 50 jaar)) vond ik welliswaar uitstekend verzonnen en ook enorm interesant en de special effects zijn ook best ok. Wat dan wel weer een minpunt is is dat de film op heel veel momenten te overdreven word en dat een best groot gedeelte te ver is gezocht. Ok, het begon allemaal met die interesante crypische boodschappen en er zijn nog drie rampen te gaan maar dan haalt Proyas toch echt op een overdreven manier vanalles uit de kast waardoor de film gewoon de grond inzakt. Zo halen we der ook nog evenbovennatuurlijke mannetjes derbij (ok niet zo erg dan) maar dat blijken dan ineens Aliens te wezen en dan ineens halen we der ook een ruimteschip bij en.... allejezus nog aan toe het tenenkrommende, Adam en Eva achtige zoetsappige droom/realscene aan het eind met die jongen en dat meisje. Jeeezzuuus, kom op zeg. Als het gewoon om dat term cryptische boodschappen ging was het voor mij al genoeg hoor

Nicholas Cage speelt ook best ok maar komt soms ook erg veel over als een hysterische zenuwenlijer. Die kinderen deunden wel lekker mee verder was dat vrouwtje ook wel om aan te zien en dat meisje was ook lief. En geloof het of niet, er zaten wel veel emotionele momenten in de film die toch nog naar je strot grijpen. Of het Amerikaanse suspence moet bezit van me hebben gehad. Maar vond toch eigenlijk wel die Nachtmeriescenes van Caleb best wel hard aankomen. Dat einde van de wereld kennen we allemaal wel maar dit keer vergaat de wereld toch wel op een manier die ik iig niet eerder in een film zag. Opzich zou dit term ook vergezocht zijn maar het zag er wel ijzingwekkend uit.

Ja, er zijn natuurlijk wel veel punten die deze film minderwaarden maar desondanks kon ik me hier wel met mijn blockbuster stemming bekoren. Maar toch zie ik van proyas liever I, Robot.

Krappe 3,5*


avatar van raptorjeroen

raptorjeroen

  • 10 berichten
  • 10 stemmen

het is best een goede film maar het einde is echt extreme zwak daarom een 3,5 steren


avatar van Johan24

Johan24

  • 101 berichten
  • 5510 stemmen

Ik heb het idee dat de film te veel wil bereiken en te veel wil zijn. Het moet een beetje dramatisch zijn, science fiction en thriller. De film bevat zeker leuke en interessante elementen en volgens mij had het zich beter kunnen toespitsen op 1 of twee van deze punten.

Sommigen vonden de SE dik in orde, ik vond ze zelf vrij matig...

Geen onaardige film, maar zeker hoogstaand werkje


avatar van nightbreed

nightbreed

  • 3360 berichten
  • 5027 stemmen

Leuke popcornfilm, niet meer, niet minder.


avatar van Mars4i

Mars4i

  • 257 berichten
  • 1864 stemmen

Aardige film. En ze krijgen een extra 0.5 punten voor het feit dat ze de mensheid op het einde vernietigen. Ik dacht, Amerikaanse film, dus er zal wel weer een miraculeus wonder gebeuren waardoor de mensheid gered wordt. Maar nee daar ging iedereen . Op een paar kinderen na dan


avatar van Leno

Leno

  • 5921 berichten
  • 4402 stemmen

De film is best interessant en heeft zo z'n momenten, toch werkt het als geheel niet echt. Met name de mysterieuze mannen werken niet echt en haalt de aandacht af van het interesante gegeven. Helaas leidt dit verhaaltje naar een erg slechte climax en is het jammer dat er de verkeerde keuzes gemaakt zijn. Er had bovendien ook wel wat minder sentiment in genomen, sommige scenes zijn zo opgeklopt dat je er ook niet echt vrolijk van wordt.


avatar van homerjay

homerjay

  • 327 berichten
  • 581 stemmen

Film vond ik tot de laatste 5-10 minuten boven verwachting. Rampen werden heel goed in beeld gebracht, nachtmerries angstaanjagend. Ook de vaagheid/onduidelijkheid van de toekomst en de fluisteraars was interessant.

Jammer genoeg wordt het op het eind erg slecht als het nu allemaal duidelijk wordt wat er aan de hand was. Allemaal vergezocht en verkeerd in beeld gebracht. Alsof ze een negatief einde toch nog een positief tintje wilden geven.


avatar van Decec

Decec

  • 6741 berichten
  • 8583 stemmen

Goede film !


avatar van vampyrmaiden

vampyrmaiden

  • 228 berichten
  • 234 stemmen

nog eens gekeken, maar blijft een absolute topper.


avatar van Film Pegasus

Film Pegasus (moderator films)

  • 31148 berichten
  • 5448 stemmen

De film begint vrij klassiek en belooft niet veel goeds. Dan komt de actie boven en dankzij de fluisteraars (om het kind een naam te geven) komt er toch serieus wat spanning in het verhaal. Alleen weet de film naar het einde niet echt goed blijf mee en verliest het alle geloofwaardigheid. Voor zover die er is in een toekomstvoorspellend verhaal natuurlijk. De actie zit goed en is mooi gedaan. Maar meer dan een zoveelste Apocalypsefilm is het ook niet echt geworden. Een blockbuster die leuk is om zien, maar nergens opvallend. Al is 'leuk om te zien' ook niet zo slecht natuurlijk.


avatar van orbit

orbit

  • 12092 berichten
  • 0 stemmen

Mijn god, nog 3+ voor dit bijeen geraapte zooitje clichées? Waarschijnlijk konden veel mensen Cage waarderen in de hoofdrol, want voor de rest was het toch Mothman Prophecies en Day the Earth Stood Still (ook al van die sterke films) en de hele sf-generatie uit de jaren 50 all over again. Naarmate de film vorderde, des te meer ik al begon te denken "ojaa hoor, gaan we weer..", meewarig zitten uitkijken, maar een hoop Amerikaanse pulpige pap.


avatar van aspro

aspro

  • 569 berichten
  • 1518 stemmen

vampyrmaiden schreef:

nog eens gekeken, maar blijft een absolute topper.

gelijk heb je TOPIE!!!!