Knowing (2009)
Genre: Thriller / Sciencefiction
Speelduur: 121 minuten
Oorsprong:
Verenigde Staten / Verenigd Koninkrijk / Australië
Geregisseerd door: Alex Proyas
Met onder meer: Nicolas Cage, Rose Byrne en Chandler Canterbury
IMDb beoordeling:
6,2 (260.420)
Gesproken taal: Engels
Releasedatum: 9 april 2009
On Demand:
Bekijk via Videoland
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot Knowing
"What happens when the numbers run out?"
In 1959 werd tijdens de oprichtingsceremonie van een basisschool een tijdscapsule begraven. Nu, vijftig jaar later, wordt hij geopend. Een professor, John Koestler (Nicolas Cage), ontdekt cryptische boodschappen die zich in de capsule bevinden en bovendien doet hij een angstaanjagende ontdekking: de boodschappen voorspellen met zeer grote precisie iedere grote ramp van de afgelopen 50 jaar. Een aantal voorspellingen die in het document staan moet nog plaatsvinden. John doet er vervolgens alles aan om de autoriteiten te waarschuwen, maar tevergeefs. John moet nu zelf alles op alles zetten om het dreigende gevaar af te wenden.
Externe links
Acteurs en actrices
John Koestler
Diana Wayland
Caleb Koestler
Phil Bergman
Grace Koestler
Cashier
Lucinda Embry / Abby Wayland
Allison
Miss Taylor (1959)
Miss Taylor (2009)
Video's en trailers
Reviews & comments
Cybill.
-
- 79 berichten
- 0 stemmen
Heel teleurstellend. Sterk begin en dit blijft zo gedurende het eerste uur. Daarna dwaalt het af en mondt uit in flauwe science fiction. Einde heeft veel punten gekost. Waar zat de inspiratie? Net een 3*
TragieStar.*
-
- 3473 berichten
- 1622 stemmen
Een niet echt boeiende film. Ik had toch meer verwacht. Maargoed, ik vind normaal Nicholas Cage verschrikkelijk maar hier kwam hij toch niet zo irritant als anders over maar toch ook niet echt goed.
Het begon goed maar het zakte steeds dieper weg.
Het einde vond ik teleurstellend en beetje flauw.
Maar verder wel leuke momenten en spannend maar niet meer dan dat.
Leuk voor 1 keer maar niet voor vaker, jammer.
3*
Frenetic
-
- 203 berichten
- 1425 stemmen
Goede en mooie rampenfilm, vooral dat stuk met die metro is geweldig, verder spelen er nog goede acteurs in meer 
Astalon
-
- 2 berichten
- 4 stemmen
Vond het begin erg goed, maar op het moment dat het ruimteschip neerdaalt was voor mij de spanning er af.
niles
-
- 15 berichten
- 67 stemmen
Erg goedkope en slappe kritiek.
Jij had hier al eerder gepost met een hoop puntjes die ik volledig inhoudelijk heb weerlegd. Maar jij gaat daar niet eens op in. Klaarblijkelijk ben jij erg vooringenomen en is luisteren en oog hebben voor meningen van anderen niet jouw sterkste kant. Want je vond het toen niet nodig om daarop te reageren. M.a.w. je kletst er maar wat op los.
haha, hier is er precies eentje op de teentjes getrapt omdat hij/zij denkt dat ik zijn/haar reactie over het hoofd had gezien
wees gerust, ik had jou post wel degelijk gezien, en ik ben wel degelijk te vinden voor een potje argumenteren, maar het welles-nietes-spelletje dat jij speelt noem ik geen argumentatie, en daar doe ik dan ook niet aan mee 
wait_here
-
- 98 berichten
- 360 stemmen
haha, hier is er precies eentje op de teentjes getrapt omdat hij/zij denkt dat ik zijn/haar reactie over het hoofd had gezien
wees gerust, ik had jou post wel degelijk gezien, en ik ben wel degelijk te vinden voor een potje argumenteren, maar het welles-nietes-spelletje dat jij speelt noem ik geen argumentatie, en daar doe ik dan ook niet aan mee
Sorry, maar wat een slappe en late onzin weer.
Aardige poging zomaar ergens overheen te praten.
In dit geval over een aantal blijkbaar zeer zinnige argumenten die voor jou blijkbaar niet zijn te weerleggen anders had je het wel gedaan. Daarmee had je een opzet tot een discussie vermeden en ben je dus zelf de oorzaak van een welles-nietes spelletje.
Zoals zo vaak met mensen die zomaar ergens een half punt voor geven is hun argumentatie niet hun sterkste punt. Dat is dan wel de conclusie die ik hieruit kan trekken. Enne, ik moet dan op mijn teentjes getrapt zijn, tsjonge , man doe me een lol zeg, en denk eerst even na voordat je iets op schrijft.
katjaken
-
- 20 berichten
- 10 stemmen
Van deze film had ik veel verwacht, niet dus. Het verhaal is nochtans veelbelovend maar de film is niet echt meenemend. Een middelmaat.
eltorro
-
- 898 berichten
- 3054 stemmen
Een geweldig Thriller / rampen / Science-Fiction film. Heb hem net voor de 2de keer gezien, en hij blijft goed.
De film begint redelijk met een mysterie thriller sfeertje.
Zodra de rampen beginnen weet je al een beetje wat er aan de hand is, maar die rampen zien er zo goed uit, geweldig.
Dit keer geen rampen waarbij je haast niemand dood ziet gaan, maar mensen die in de fik staan en het uitschreeuwen van de pijn. Op dat soort momenten weet de film ontzettend goed het radeloosheid van Nicolas Cage zijn personage op de kijker over te brengen.
Jammer genoeg is het kind van de personage van Nicolas Cage niet zo geloofwaardig. Op een gegevonoment zegt dat kind tegen zijn vader ik ben geen kind meer, en daar heeft dat kind groot gelijk in. Hij is denk ik 10 jaar oud maar komt soms als een volwassene over, jammer
.
Maar goed het einde is geweldig.
Ik bedoel hoeveel blockbusters kunnen zeggen dat ze echt een origineel einde hebben
.
Een verdiende 4* van mij.
.Herkauwer
-
- 55 berichten
- 1438 stemmen
Mooie film, maar het einde is ronduit belabberd een soort Adam en Eva die in een veld rondrennen met planten die op graan lijken 
pierrrke
-
- 394 berichten
- 1468 stemmen
het was inderdaad een teleurstelling
nicolas was ok de actie was mooi gedaan op het einde na dan .
spanning was er tot de laatste 15minuten
einde is echt niet goed sorry voor degene die dat wel vonden dit was nu echt wel onzin .
jammer film had veel beter kunnen zijn
Koektrommel
-
- 57 berichten
- 0 stemmen
Het einde was te belachelijk voor woorden. In het begin beviel het allemaal nog wel goed en de spanning ging ook nog wel wat omhoog. Maar daarna flopt de film volledig. Erg overgewaardeerd. Kan er niet meer van maken dan een net voldoende, 2.5*
Movielicious
-
- 98 berichten
- 679 stemmen
Ondanks dat dit absoluut niet mijn genre is vond ik de film over het algemeen wel goed. Vooral de eerste helft wordt goed neergezet en is mysterieus en spannend. Cage doet het goed en ook de rampen zijn geloofwaardig in beeld gebracht.
Het einde daarentegen is zoals Koektrommel hierboven al zegt te belachelijk voor woorden. Het slaat nergens op, is veel te ver gezocht en het zorgde er bij mij voor dat ik aan de film gelijk een slechter gevoel over houd. Echt een afgang! Ik kom niet verder dan 3*
Olivia
-
- 262 berichten
- 141 stemmen
Een film met een sterk begin en In het eerste uur intrigerend. Er wordt een mysteries sfeertje neergezet en lokt uit tot puzzelen. De film kan verschillende richtingen inslaan en dat maakt het vaak dat je door wilt kijken. Nog niet eens zo gek voorspelbaar dus.
Maar op een gegeven moment word het steeds duidelijker en duidelijker dat de film veel te veel richting science-fiction wil, en dát vond ik nu juist jammer. Je blijft denken (en in mijn geval hopen op) een oplossing of een brainwave van Koestler/Cage. En die komt er ook wel, maar het slaat volledig de andere kant op.
Jammer dat we vage buitenaardsenvoorgeschoteld krijgen, die werkelijk waar niks met het einde der tijdente maken hebben, maar het simpelweg weten, zich vertonen en met hun ruimteschip de Ark van Noah een paar geluksvogels komen ophalen. Allemaal leuk bedacht, maar ik vond juist de voorspellingen zo interessant, het meisje aan het begin was intrigerend en daar wilde ik als kijker meer van. Ik vind het jammer dat deze film zo ver afdwaalt en het einde eigenlijk vrij deprimerend. En het einde-einde was eerder een beetje jammer en cliché.
Ik geef 'm toch drie sterren, omdat ik de in beeld gebrachte rampen, erg sterk gedaan vond. Het neerstoren van dat vliegtuig was verrassend en het metro-ongeluk right in your face gefilmd.
o0Mayumi0o
-
- 16 berichten
- 0 stemmen
In het begin was de film vrij goed moet ik zeggen. Spannend met al die rampen en alles. Totdat ik het einde zag. Erg jammer weer hoe dat liep...
3 sterren vanwege, wat Olivia ook al zei, de rampen. Erg goed gefilmd en mooi gedaan.
BerryRight
-
- 12 berichten
- 46 stemmen
Goeie spannende film die lekker weg kijkt. Soms kippenvel momenten van de spanning met die enge gasten, maar niet te spannend. Goed verhaal met een verrassend eind.
witboek
-
- 905 berichten
- 1117 stemmen
Nicolas Cage wordt precies niet oud raar...?
Het onderwerp van zo'n films boeien mij wel, dus deze vond ik wel goed.
angel-eyes18
-
- 259 berichten
- 0 stemmen
Spannende film waarvan ik het einde iets te zoet vond...
Al met al een toppertje.
cinemaf
-
- 4 berichten
- 0 stemmen
Halo 
Ernstig goeie film....waarvan het einde idd net iets te langdradig was..al met al een 4*
sinterklaas
-
- 11813 berichten
- 3316 stemmen
Beetje lastig te beoordelen.
Het verhaal en het hele idee van de film (die cryptische boodschappen van de rampen van afgelopen 50 jaar)) vond ik welliswaar uitstekend verzonnen en ook enorm interesant en de special effects zijn ook best ok. Wat dan wel weer een minpunt is is dat de film op heel veel momenten te overdreven word en dat een best groot gedeelte te ver is gezocht. Ok, het begon allemaal met die interesante crypische boodschappen en er zijn nog drie rampen te gaan maar dan haalt Proyas toch echt op een overdreven manier vanalles uit de kast waardoor de film gewoon de grond inzakt. Zo halen we der ook nog evenbovennatuurlijke mannetjes derbij (ok niet zo erg dan) maar dat blijken dan ineens Aliens te wezen en dan ineens halen we der ook een ruimteschip bij en.... allejezus nog aan toe het tenenkrommende, Adam en Eva achtige zoetsappige droom/realscene aan het eind met die jongen en dat meisje. Jeeezzuuus, kom op zeg. Als het gewoon om dat term cryptische boodschappen ging was het voor mij al genoeg hoor
Nicholas Cage speelt ook best ok maar komt soms ook erg veel over als een hysterische zenuwenlijer. Die kinderen deunden wel lekker mee verder was dat vrouwtje ook wel om aan te zien en dat meisje was ook lief. En geloof het of niet, er zaten wel veel emotionele momenten in de film die toch nog naar je strot grijpen. Of het Amerikaanse suspence moet bezit van me hebben gehad. Maar vond toch eigenlijk wel die Nachtmeriescenes van Caleb best wel hard aankomen. Dat einde van de wereld kennen we allemaal wel maar dit keer vergaat de wereld toch wel op een manier die ik iig niet eerder in een film zag. Opzich zou dit term ook vergezocht zijn maar het zag er wel ijzingwekkend uit.
Ja, er zijn natuurlijk wel veel punten die deze film minderwaarden maar desondanks kon ik me hier wel met mijn blockbuster stemming bekoren. Maar toch zie ik van proyas liever I, Robot.
Krappe 3,5*
raptorjeroen
-
- 10 berichten
- 10 stemmen
het is best een goede film maar het einde is echt extreme zwak daarom een 3,5 steren
Johan24
-
- 101 berichten
- 5510 stemmen
Ik heb het idee dat de film te veel wil bereiken en te veel wil zijn. Het moet een beetje dramatisch zijn, science fiction en thriller. De film bevat zeker leuke en interessante elementen en volgens mij had het zich beter kunnen toespitsen op 1 of twee van deze punten.
Sommigen vonden de SE dik in orde, ik vond ze zelf vrij matig...
Geen onaardige film, maar zeker hoogstaand werkje
Mars4i
-
- 257 berichten
- 1864 stemmen
Aardige film. En ze krijgen een extra 0.5 punten voor het feit dat ze de mensheid op het einde vernietigen. Ik dacht, Amerikaanse film, dus er zal wel weer een miraculeus wonder gebeuren waardoor de mensheid gered wordt. Maar nee daar ging iedereen
. Op een paar kinderen na dan
Leno
-
- 5921 berichten
- 4402 stemmen
De film is best interessant en heeft zo z'n momenten, toch werkt het als geheel niet echt. Met name de mysterieuze mannen werken niet echt en haalt de aandacht af van het interesante gegeven. Helaas leidt dit verhaaltje naar een erg slechte climax en is het jammer dat er de verkeerde keuzes gemaakt zijn. Er had bovendien ook wel wat minder sentiment in genomen, sommige scenes zijn zo opgeklopt dat je er ook niet echt vrolijk van wordt.
homerjay
-
- 327 berichten
- 581 stemmen
Film vond ik tot de laatste 5-10 minuten boven verwachting. Rampen werden heel goed in beeld gebracht, nachtmerries angstaanjagend. Ook de vaagheid/onduidelijkheid van de toekomst en de fluisteraars was interessant.
Jammer genoeg wordt het op het eind erg slecht als het nu allemaal duidelijk wordt wat er aan de hand was. Allemaal vergezocht en verkeerd in beeld gebracht. Alsof ze een negatief einde toch nog een positief tintje wilden geven.
Film Pegasus (moderator films)
-
- 31148 berichten
- 5448 stemmen
De film begint vrij klassiek en belooft niet veel goeds. Dan komt de actie boven en dankzij de fluisteraars (om het kind een naam te geven) komt er toch serieus wat spanning in het verhaal. Alleen weet de film naar het einde niet echt goed blijf mee en verliest het alle geloofwaardigheid. Voor zover die er is in een toekomstvoorspellend verhaal natuurlijk. De actie zit goed en is mooi gedaan. Maar meer dan een zoveelste Apocalypsefilm is het ook niet echt geworden. Een blockbuster die leuk is om zien, maar nergens opvallend. Al is 'leuk om te zien' ook niet zo slecht natuurlijk.
orbit
-
- 12092 berichten
- 0 stemmen
Mijn god, nog 3+ voor dit bijeen geraapte zooitje clichées? Waarschijnlijk konden veel mensen Cage waarderen in de hoofdrol, want voor de rest was het toch Mothman Prophecies en Day the Earth Stood Still (ook al van die sterke films) en de hele sf-generatie uit de jaren 50 all over again. Naarmate de film vorderde, des te meer ik al begon te denken "ojaa hoor, gaan we weer..", meewarig zitten uitkijken, maar een hoop Amerikaanse pulpige pap.
aspro
-
- 569 berichten
- 1518 stemmen
nog eens gekeken, maar blijft een absolute topper.
gelijk heb je TOPIE!!!!
Het laatste nieuws

Misdaadfilm 'Catch Me If You Can' met Tom Hanks en Leonardo DiCaprio is morgen op televisie

Horrorfilm 'Bring Her Back' komt zeer binnenkort naar Netflix: 'Geld zeker waard'

Bruce Springsteen-biopic 'Deliver Me From Nowhere' nu al te zien op Disney+

Spaanse film 'Nowhere' is één van de meest gestreamde niet-Engelstalige Netflix-films ooit
Bekijk ook

Seven Pounds
Drama, 2008
1.052 reacties

Door to Door
Drama, 2002
11 reacties

To Sir, with Love
Drama, 1967
19 reacties

Matchstick Men
Misdaad / Komedie, 2003
302 reacties

One Last Thing...
Komedie / Drama, 2005
20 reacties

Limitless
Thriller / Mystery, 2011
567 reacties
Gerelateerde tags
cataclysmcodeend of the worldtime capsuleastrophysicist grieving widowerlexington massachusettswestford massachusettsprediction researchernumbersnewsknowing
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.








