Genre: Thriller / Horror
Speelduur: 86 minuten / 97 minuten (extended version)
Oorsprong:
Verenigde Staten
Geregisseerd door: Oren Peli
Met onder meer: Micah Sloat, Katie Featherston en Amber Armstrong
IMDb beoordeling:
6,3 (270.467)
Gesproken taal: Engels
Releasedatum: 26 november 2009
On Demand:
Bekijk via Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot Paranormal Activity
"What happens when you sleep?"
Een jong duo lijkt alles uitstekend voor elkaar te hebben. Tot op de dag dat er plotseling allerlei bizarre dingen gebeuren in het huis van het tweetal. Ze besluiten om een videocamera aan te schaffen en vast te leggen wat zich er precies in hun huis afspeelt als ze liggen te slapen.
Externe links
Acteurs en actrices
Katie Featherston
Micah Sloat
The Psychic
Amber
Diane
Exorcism Nanny (onvermeld)
Dr. Johann Averies (onvermeld)
Lt. Randy Hudson (onvermeld)
Richard (onvermeld)
Reviews & comments
dimi303
-
- 3419 berichten
- 3684 stemmen
Mogen we hier spreken over een waardige opvolger van The Blairwitch project? Niet zoals St-Francisville Experiment die profiteerde van het succes van The blairwitch project.
Klubbrobber
-
- 15 berichten
- 49 stemmen
Ik vond de film wel erg goed! In mijn 1tje in bed gekeken.
Natuurlijk moet je er ook van houden en in geloven anders vind je deze film ook niks aan.
Ik vond hem erg sterk.
nttrider
-
- 2 berichten
- 2 stemmen
leuke film ik denk nu toch wel iets anders over de rare geluiden die ik hoor in mijn slaapkamer
IceBurner
-
- 8 berichten
- 12 stemmen
Mooi film, in de bioscoop gezien. Jammer van een continu gezoem in de boxen. Erg vervelend tijdens de stille stukken.
Even verder over de film, vond het einde jammer. Voor de rest zeer vermakelijk.
tekro
-
- 1 berichten
- 1 stemmen
Wat een slechte film! Erg weinig spanning, matig acteerwerk, eigenlijk gewoon een simpele goedkope productie. 1 * voor de moeite.
Kiros
-
- 607 berichten
- 1327 stemmen
Logischerwijs gaat de vergelijking op met Blair Witch Project maar helaas legt PA het zwaar af.
De overdag scenes zijn te langdradig zonder dat er echt diepte gezocht wordt. De nachtelijke scenes worden nooit echt beangstigend. Het is op het puntje van je stoel zitten maar meer omdat je de hoop hebt dat het nu ècht schrikken wordt.
Wachten op een climax die er niet komt.
Veel besproken zijn de twee verschillende endings. Ik bekeek de film met het 'rustige' einde. Vreemd, vertwijfelend maar geen voldoening.
De dag erna zag ik de andere ending. Het was misschien beter geweest om die als eerste te zien maar dan nog had het voor het punten gemiddelde weinig uitgemaakt.
Vooralsnog een zèèr krappe 3.5. Daar heb ik de voorpret die ik had, in meegerekend.
BlueJudaskiss (moderator films)
-
- 11917 berichten
- 5321 stemmen
Er komt een versie van the Asylum, 'Paranormal Entity' genaamd 
starbright boy (moderator films)
-
- 22412 berichten
- 5077 stemmen
Er komt een versie van the Asylum, 'Paranormal Entity' genaamd
Dat zou zomaar eens de eerste keer kunnen worden dat de Asylum-variant een hoger budget heeft dan de film die ze naäpen.
plompa
-
- 109 berichten
- 229 stemmen
vond m gaaf. Schijnt op waarheid berust te zijn. Als je jezelf indenkt dat jij in die situatie zit, dan is ie heel eng.
scholtie
-
- 106 berichten
- 1469 stemmen
Wat een slechte film! Erg weinig spanning, matig acteerwerk, eigenlijk gewoon een simpele goedkope productie. 1 * voor de moeite.
Dat is juist het knappe eraan. Met een minimaal budget nog zo'n film in elkaar zetten
FrisoBoei
-
- 395 berichten
- 809 stemmen
Leuk bedacht maar de uitwerking is minder. Het is bij elkaar een redelijk saaie film met wat enge momentjes die mij toch niet helemaal kan pakken. Krijg niet echt connectie met hoofpersoon waardoor ik die angst die zei voelen ook niet voel.
Mischien komt dat doordat het idee van deze film; doen als het echt is (a la Blair Witch), de makers ook gelijk beperkt in hoe ver ze kunnen gaan. Het moet namelijk wel enigszins realistisch blijven.
Voor mij dus een tegenvaller. Erg gehypt maar maakt de verwachting niet waar.
SJRS.VLDT
-
- 175 berichten
- 447 stemmen
Ik denk dat veel mensen ook vergeten dat deze film eigenlijk helemaal niet was bedoeld voor een heel groot publiek en het is een debuutfilm. Nou ik mag alleen maar dromen van zo'n debuut en ik vond de film vooral sterk doordat je kon zien dat de film relatief supergoedkoop was.
Daardoor speelde er maar 4 personen in en in en op gedeeltes waar toch echt behoorlijke special effects bij hoorde werd de camera niet meegenomen;) Juist die scènes waar je alleen kan horen en niets ziet zijn gewoon erg sterk.
Ik heb alle twee de eindes gezien en ik vind het einde van de bioscoopversie toch wel iets beter, ookal vind iedereen het kut.
Wat ik het meest eng vond waren de scènes dat Katie gewoon uren naast dat bed stond te kijken.. Verder vond ik de acteurs goed acteren.
Toch blijft The Blair Witch de koning in dit genre, maar Paranormal Activity kwam wat mij betreft dicht in de buurt.
3,5ster
SpooXxX
-
- 122 berichten
- 124 stemmen
Weer niet de ultieme 'crap myself in the pants' film.....
De film is niet superslecht, maar om hem nou aan te raden...... De film leunt heel erg op de eigen inlevingsvermogen. Dit specifieke element maakt de film zo eng als de kijker maar wenst.
Voor mij werkte deze formule in deze film niet. Ik had op een gegeven moment het gevoel dat ik het grootste deel van de film het spel 'Fill in the blanks' aan het spelen was. Ipv het lekker genieten van een film.
De context waarin mijn inbeeldingsvermogen aan de slag moest was botweg te summier; Er is 'iets onverklaarbaars' aan de gang in de woning..... Dit vormt meteen het zwaktepunt omdat ik het zo eng/belachelijk mogelijk kan verzinnen als ik maar wens!
Het einde vond ik wel het spannendste stuk uit heel de film. Puur vanwege het feit dat de scene zeer donker was. Waardoor ik in eerste instantie niet door had wat er nou precies aan de hand was.
Ook heb ik een alternatief einde gezien wat ik niet zo goed kan plaatsen ( tov de andere slotscene ). In deze scene moest de politie aan te pas komen?!?
Het zal allemaal wel.....
jadolino
-
- 285 berichten
- 1187 stemmen
Wat een slechte film! Erg weinig spanning, matig acteerwerk, eigenlijk gewoon een simpele goedkope productie. 1 * voor de moeite.
helemaal mee eens
Waku
-
- 5458 berichten
- 6492 stemmen
Ik was behoorlijk nieuwsgierig geworden naar deze low budget griezel. Vooral door de vele recensies en de opgeklopte hype rondom deze film.
Conclusie is dat het knap is om met beperkte middelen en minimaal budget dezelfde hype and een acceptabele film neer te zetten.
Tergend spannend vond ik hem nu ook weer niet maar het gestamp in de gang en de bedscenes in de nacht houden je wel gefocust en gefixeerd.
Thema is niet ongeloofwaardig en doordat men enkel gebruik maakt van een amateur camera en geen oundtrack komt het een en ander nog realistisch over ook.
Leuk om gezien te hebben, geen topper maar weer eens wat anders tussen alle peperdure blockbusters door ..
3*
RobinTielens
-
- 4 berichten
- 17 stemmen
Gisteravond heb ik deze filmin de bioscoop gezien, ik trof het dat het niet heel erg druk was en dat alle mensen die er zaten godzijdank in staat waren om hun mond te houden, want zoals eerder gezegd in één van de recensies hier is het wel een film om in absolute stile te kijken.
De film had mij niet gelijk, het duurde even voordat ik er in kon komen en ik moet ook zeggen dat ik vaak erg sceptisch ben over films als deze, en het gebeurt dan ook zelden dat ik echt bang word van een film.
Paranormal activity is dit echter wel gelukt, na een half uurtje kijken zat ik er echt in, het tempo van de film is ook dusdanig dat hij je bij de les houd, er zitten wat mij betreft geen saaie momenten in.
Het is wel zo dat dit een film is waar je echt in moet zitten, dit heb je uiteraard zelf in de hand, gelukkig is dit bij mij wel gelukt en ik heb echt zitten genieten.
Momenten met kippenvel, maar vooral een aantal momenten waarbij ik bijna door het dak van de bisocoop zat.
Zeker een aanrader, maar ik denk dat hij beter overkomt als je hem in de rust en stilte van je eigen woonkamer met het geluid hard aan gaat kijken.
Voor mij krijgt hij 4 sterren.
Volmer78
-
- 2 berichten
- 2 stemmen
Op zich een best aardige film. Je moet van het genre houden!
Het einde is derhalve een tegenvaller. Niet te vergelijken met de Blair witct project.
Mug
-
- 13981 berichten
- 5969 stemmen
De horrorfilm die wordt vergeleken met een van de betere horrorfilms, ik noem 'm nog maar even voor de volledigheid, The Blair Witch Project. Mijn interesse is dan meteen gewekt. Meteen na het zien van deze Paranormal Activity vallen de vergelijkingen nogal mee. Eigenlijk komen alleen de low-budget produktie en dat het [daardoor] ook kaskrakers zijn (en horror-films) overeen.
Paranormal Activity zou je kunnen omschrijven als Blair Witch for Dummies. Een van de grootste kritieken van die film - veelal door het oliedomme publiek - was het onbegrijpelijke [mensen toch] einde. Paranormal Activity kaatst de bal terug, alles - maar dan ook echt alles - wordt in de puntjes uitgelegd, waardoor je als kijker de finale / de uitkomst van mijlenver ziet aankomen.
Maar dat is nog niet eens de grootste kritiek op Paranormal Activity. De opzichtigheid van de aanwezigheid van de 'entiteit' is schrikbarend te noemen. Niet alleen visueel, maar zeker auditief. Jawel, we horen spannende (externe) muziek, harde voetstappen (waar ze dan weer niet van wakker worden) en wat al niet meer. Maar ook DAT is nog niet alles. Keer op keer krijgen we voorwerpen in beeld te zien die in de volgende scene 'een rol gaan spelen', maar ook onderwerpen die het koppel met elkaar bespreken, zoals - het dieptepunt van de film - het ouija-bord. Het voelt dan aan als een gescripte film ipv zogenaamde 'found footage'.
Hebben we nu alle treurnis gehad? Nee hoor, de finale (ondanks het verwachtingspatroon) stelt ook teleur. Het originele einde [niet gezien, maar wie verzint zo iets stupides] is nog debieler dan het einde dat nu te zien is in de filmzalen [blijkbaar op verzoek van Steven Spielberg himself....tja, kassa]. Blair Witch for Dummies: we zien te veel, eigenlijk zo'n beetje alles. Het was all bloody obvious wat er zou gebeuren, maar helaas gaat de camera niet meteen op zwart. Het gooien van het lijk van Micah had niet gehoeven, maar oke, daar kan ik mee leven. Dan had de camera op zwart gemoeten. Maar nee, mevrouw moet nog even in de camera kijken en haar tanden in hem zetten, want het moet wel overduidelijk zijn voor het oliedomme publiek dat ze is bezeten door de entiteit. Het haalde voor mij in ieder geval alle spanning weg.
Gelukkig valt er genoeg te griezelen qua entertainment: de lakens, het 'ontvoeren'/meesleuren van Katie en natuurlijk Katie's ellenlange observaties 's nachts buiten het bed naar Micah, zweet-in-de-handen-scenes.
Blair Witch fans zullen echter teleurgesteld zijn.
Angrod_Pallanén
-
- 6687 berichten
- 1042 stemmen
'Zodra je gedachtegang laat gaan is Paranormal Activity een van de engste films van de afgelopen tijd.'
Paranormal Activity is flink opgehyped, maar niet onterecht. De film gaat erg goed in op simpele angsten. Een mens is weerloos in zijn slaap, en de slaapkamer is ieders veiligste plek. De film gaat daar dan ook op in en zorgt voor zenuwachtige scènes waarin absoluut niets gebeurd. Het is niet zo dat de film er gemakkelijk van af komt. De wendingen zijn wat voorspelbaar, het verhaal wordt flink uitgebreid naarmate de film vordert maar wordt nooit volledig verteld en met de gedachte dat het een low-budget film is heb je af en toe moeite om niet te denken dat het een crew-mannetje is die op de deur klopt in plaats van de voorgestelde geest. Maar waar ik de film vooral voor loof is het laatste kwartier. Je bent voorbij de beelden die je in de trailer zag en weet absoluut niet wat je moet verwachten. Een inleving met de hoofdpersonen komt je duur te staan als je samen met hen je kapot schrikt van wat soms over-the-top horror is. Maar het einde is voorspelbaar, maar effectief en de aftiteling is ronduit geniaal. Ik zat dertig seconde angstig te staren naar een zwart scherm afwachtend of de film afgelopen was of dat er nog één laatste scare kwam. Erg vermakelijk en aan te raden om in de bioscoop te zien in plaats van je slaapkamer.
En wat betreft die nachtmerries, dat valt wel mee, ook al ben je na het uitdoen van het licht toch nog even stil om goed te luisteren naar freaky geluiden....
4.0
Erg goed vermaakt.
yacoub
-
- 124 berichten
- 871 stemmen
geweldige film! eerste film waar ik s'avonds achterom heb zitten kijken tijdens lopen! super simpel maar ook super eng. Mooi opgebouwde spanning. Kortom: Zeker de moeite waard!
film_kaza
-
- 3140 berichten
- 0 stemmen
Jah indd. Het is niet zo eng bij het slapen. Tenzij je opeens iets freaky hoort. Ik moest gelijk aan de film denken.
lagaiske
-
- 677 berichten
- 2177 stemmen
Deze is èèn van de engste films die ik in lange tijd gezien heb.
Zo zie je maar dat je ook met een zeer klein budget een goede film kunt maken.
Sommige scenes gaven me werkelijk kippenvel.
Persoonlijk vind ik hem zelfs beter dan the blair witch!!!
Alleen stoorde ik me ook wel een beetje aan de nutteloze overdagscenes en het flauwe slot van de film!!!
HollandSchalker
-
- 1 berichten
- 31 stemmen
Wil je deze film kijken?
Kijk hem niet alleen en sluit alle deuren.....
Echt goed gemaakte film die je gewoon meesleept en je niet goed laat slapen.
El-royo
-
- 93 berichten
- 200 stemmen
Zwaar overdreven die 'hype' rondom deze film. Vanaf nacht 18 begon het voor mij pas een beetje interessant te worden. Zeker een keer iets anders dan standaard, maar zeker niet het meesterwerk wat ik ervan verwacht had. 3*
eapoe
-
- 99 berichten
- 0 stemmen
Ik geef niet gauw een 5
Maar deze film met een laag budget sleepte mij oh zo mee.
Als je door deze film gegrepen wordt kijk je met je ogen, maar beleef je deze film met je hele lichaam.
Het alternative einde is nog creepier.
Alles speelt zich af in een paar ruimtes maar dat is werkelijk genoeg. Film heeft een mooie opbouw.
Ik zei "O.M.G" toen de film afgelopen was.... het einde klopt, maar je moet het zelf invullen.
Invullen gaat makkelijk als je de film goed gevolgt heb.
Voor diegen die dit soort film a la The Blair Witch Project houden is het een aanrader.
Voor mij in iedergeval een topper ****** ( 6 sterren ) 
cathydrost
-
- 1 berichten
- 2 stemmen
Echt een geweldige film... Ik heb de film met een aantal vrienden gekeken, ik durfde het echt niet aan in mijn eentje omdat ik nogal gevoelig ben voor deze soort films.. maar ik vond echt echt spannend, vooral het einde.
Jules15
-
- 403 berichten
- 710 stemmen
Beetje overhyped, niet echt eng, beetje creepy sfeer, wel was de stijl van filmen weer een groot pluspunt. Het eind vond ik zeer tegenvallen, ik heb het eind gezien met dat de politie komt en haar doodschiet. toch nog 3.5 voor camera, acteerwerk en creepy stukjes.
Brooklyn
-
- 1144 berichten
- 1402 stemmen
Samenvatting van Paranormal Activity:
Deur open, deur dicht, gebrom, geklop, knal, weer gebrom, voetstappen, weer geklop, nog een knal etc.
Hoeft allemaal niet zo erg te zijn als het naar een verrassende en schokkende climax leidt waar je bijna een hartverzakking van krijgt, maar die valt behoorlijk tegen waardoor de rest van de film ook flink in elkaar stort. Zeker wanneer personages ook nog eens allemaal onbegrijpelijk keuzes gaan lopen maken, wil het meeleven met ze ook niet echt werken. Bij dit soort films heb ik altijd het 'goed idee, zwakke uitwerking' - gevoel.
Schrikken deed ik alleen van de geluidseffecten (kom jongens, laten we hier een harde knal onder monteren!
) , de acties van de demoon deden me allemaal niet zo veel eigenlijk.
Aanloop te saai, climax te anti
Alternatieve einde klonk veel zieker dan wat ze hier lieten zien ook. Die laatste blik in de camera ook, pfff 
1,5*
ps. Burial - Untrue op de terugweg klonk wél eng 
Pre- en sequels

Paranormal Activity: Next of Kin
2021
29 reacties

Paranormal Activity: The Ghost Dimension
2015
74 reacties

Paranormal Activity: The Marked Ones
2014
138 reacties

Paranormal Activity 4
2012
196 reacties

Paranormal Activity 3
2011
357 reacties

Paranormal Activity 2
2010
640 reacties

Paranômaru Akutibiti: Dai-2-Shô - Tokyo Night
2010
47 reacties
Gerelateerd nieuws

Kaskrakertjes: vijf relatief 'goedkope' films die ontzettend veel winst maakten

Ook horrorkaskraker 'Paranormal Activity' gaat Netflix verlaten: 'Uitermate creepy'

Ook horrorkaskraker 'Paranormal Activity' is deze maand nog te zien op Netflix: 'Uitermate creepy'

Wereldberoemde horrorfilm 'Paranormal Activity' vanavond op televisie
Bekijk ook

Saw
Thriller / Horror, 2004
3.065 reacties

Earthlings
Documentaire, 2005
102 reacties

The Exorcist
Horror, 1973
1.736 reacties

El Orfanato
Horror / Mystery, 2007
508 reacties

The Others
Horror / Thriller, 2001
704 reacties

Orphan
Horror / Thriller, 2009
960 reacties
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.









