• 15.839 nieuwsartikelen
  • 178.537 films
  • 12.249 series
  • 34.035 seizoenen
  • 648.279 acteurs
  • 199.150 gebruikers
  • 9.381.114 stemmen
Avatar
 
banner banner

X-Men Origins: Wolverine (2009)

Actie / Sciencefiction | 107 minuten
3,37 2.866 stemmen

Genre: Actie / Sciencefiction

Speelduur: 107 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten / Verenigd Koninkrijk

Geregisseerd door: Gavin Hood

Met onder meer: Hugh Jackman, Liev Schreiber en Danny Huston

IMDb beoordeling: 6,5 (564.647)

Gesproken taal: Engels

Releasedatum: 28 april 2009

Plot X-Men Origins: Wolverine

"Witness the origin."

Logan en Victor zijn broers en tevens mutanten met bijzondere gaven. Nadat ze als soldaten worden gearresteerd, vraagt kolonel William Stryker het tweetal voor een bijzondere opdracht met een speciaal team van mutanten. Ze besluiten het te doen, maar op een gegeven moment stapt Logan op, om een vredig leven te starten. Als Logan een aantal jaren later echter wordt geconfronteerd met zijn gewelddadige broer Victor, besluit hij opnieuw met Stryker in zee te gaan. Stryker maakt van hem een uitzonderlijke mutant, sterk genoeg om Victor te verslaan. Wolverine is geboren.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Social Media

Volledige cast

Acteurs en actrices

Logan / Wolverine / Weapon X

Victor Creed / Sabretooth

William Stryker

Kayla Silverfox / Silver Fox

Remy LeBeau / The Gambit

Chris Bradley / Bolt

Fred Dukes / Blob

John Wraith / Kestrel

David North / Agent Zero

Wade Wilson / Deadpool / Weapon XI

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Kr!kke

Kr!kke

  • 5394 berichten
  • 2568 stemmen

DVD-T schreef:

(quote)

Vond ik dus ook al een beetje raar, misschien dat het op een bepaald punt gewoon stopt en ze bijv. op hun 30ste niet meer ouder worden.

ja ik dacht ook zoiets in die stijl: dat ze bijvoorbeeld niet meer ouder worden eens ze op hun sterkste punt zijn ofzo...


avatar van Hero-man

Hero-man

  • 188 berichten
  • 777 stemmen

Er blijkt een 2dde deel uit te komen kan iemand mij zeggen waar dit over zal kunnen gaan??


avatar van Karl van H.

Karl van H.

  • 2812 berichten
  • 2256 stemmen

Over Magneto, de schurk uit de eerste drie delen, als ik mij niet vergis.


avatar van Sasja

Sasja

  • 1338 berichten
  • 120 stemmen

Karl van H. schreef:

Over Magneto, de schurk uit de eerste drie delen, als ik mij niet vergis.

nee dat is een andere X-men origins (die er ook aan komt), er word gesproken over een vervolg op wolverine


avatar van Karl van H.

Karl van H.

  • 2812 berichten
  • 2256 stemmen

Sasja schreef:

(quote)

nee dat is een andere X-men origins (die er ook aan komt), er word gesproken over een vervolg op wolverine

Ook al? Dat verbaast me eigenlijk wel, want deze film kon ik nou niet bepaald geslaagd noemen. Waar zou dat vervolg dan wel over moeten gaan? Het verhaal na de derde X-Menfilm?


avatar van Sasja

Sasja

  • 1338 berichten
  • 120 stemmen

Ach er zijn nu al zoveel geruchten: er zou ook een deadpool spinoff komen


avatar van Karl van H.

Karl van H.

  • 2812 berichten
  • 2256 stemmen

Ja, je zou welhaast denken dat ze weten wat het woordje 'uitmelken' betekent, daar in Hollywood


avatar van Weddy Jazza

Weddy Jazza

  • 27 berichten
  • 4 stemmen

Hero-man schreef:

Er blijkt een 2dde deel uit te komen kan iemand mij zeggen waar dit over zal kunnen gaan??

De 2de film gaat over Wolverine en speelt zich af in Japan. Je kan het uitmelken noemen maar het sluit wel aan op de strips. Er zijn zoveel strips gemaakt dus waarom zouden ze daar niet net zo veel films van kunnen maken? Als mensen blijven komen en de verhalen blijven goed. Zeg ik er geen nee tegen


avatar van DownBusiness

DownBusiness

  • 109 berichten
  • 148 stemmen

Weddy Jazza schreef:

(quote)

De 2de film gaat over Wolverine en speelt zich af in Japan. Je kan het uitmelken noemen maar het sluit wel aan op de strips. Er zijn zoveel strips gemaakt dus waarom zouden ze daar niet net zo veel films van kunnen maken? Als mensen blijven komen en de verhalen blijven goed. Zeg ik er geen nee tegen

Precies, van mij mag er elk jaar wel een X-men film uitkomen..

Na deze te hebben gezien gelijk 1,2 en 3 weer gekeken. Leuke films!


avatar van CorX360

CorX360

  • 11 berichten
  • 4 stemmen

Gisteren deze film ook maar eens gaan kijken in de bioscoop, en ik vond dat ie zijn geld meer dan dik waard was.

Er zitten bepaalde dingen in de film die ik niet echt begrijp (zoals dat van dat ouder worden, zoals er hier al zeiden) maar dat achterwege gelaten wist de film mij toch de hele tijd te boeien. En dat er nog een mooie actrice in mee speelde (Lynn Collins) was natuurlijk ook leuk meegenomen Die deadpool kende ik nog niet, maar die was toch ook best wel vet te noemen. jammer van zijn korte leven. Laat de volgende x-men al maar komen 4* van mij


avatar van CorX360

CorX360

  • 11 berichten
  • 4 stemmen

Sasja schreef:

Ach er zijn nu al zoveel geruchten: er zou ook een deadpool spinoff komen

idd, dat zie ik net op imdb staan

imdb - deadpool


avatar van Gil -Galad

Gil -Galad

  • 162 berichten
  • 281 stemmen

Nog een keer gezien, en viel nu echt enorm tegen. De special effects waren lang niet zo goed als ik me herrinerde, net zoals het verhaal. Het subplot van zijn vriendin die "dood" is lijkt nu nogal nep.
Het enige dat echt is blijven staan zijn de prestaties van Jackman. Topacteur.


avatar van benq

benq

  • 148 berichten
  • 121 stemmen

Onderhoudende actiefilm met een paar goede actiescenes. De cast zet goede rollen neer en Jackman is weer perfect als Wolverine, hij heeft het karakter helemaal naar zijn hand gezet. Maar de makers gaan met grote stappen door het toch omvangrijke verhaal heen en aan karakterontwikkeling wordt maar weinig gedaan. Maar ik weet ook dat het hier niet aan de orde is met z,on film dus ik heb me prima vermaakt.

***


avatar van ma_ris

ma_ris

  • 31 berichten
  • 49 stemmen

ik vond het wel een mooie film hoor heb me er zeker niet mee verveeld.


avatar van Desh

Desh

  • 20 berichten
  • 77 stemmen

Redelijk goede film. Heb hier echt wel naar uitgekeken, maar misschien om deze reden waren mn verwachtigingen te hoog gespannen... Volgens mij verloopt het verhaal niet helemaal als de cartoon. Kon beter, echt veeeuullll beter!


avatar van Theunissen

Theunissen

  • 12276 berichten
  • 5517 stemmen

Vanwege mijn slechte ervaringen met X-men 1 en 3 verwachtte ik weinig van deze film. Maar achteraf gezien viel hij me erg mee. De vaart zat er goed in, er zat veel actie in, de special effect waren ook aardig en er zat op het einde zelfs een verrassende wending in. Het enige wat in feite wel tegenviel was het verhaal, maar de eerder genoemde onderdelen compenseren dit ruimschoots. Zowel Hugh Jackman als Liev Schreiber vond ik aardig spelen.


avatar van ghostman

ghostman

  • 5740 berichten
  • 5 stemmen

Het beste deel van de serie. Echt heel erg mooi gemaakt en het blijft constant boeien.

**** / *****


avatar van ken1976

ken1976

  • 295 berichten
  • 289 stemmen

Na lang wachten, kan ik eindelijk over deze film meepraten. Ik ben trouwens ook een grote fan van de X-men dus ik had weer lang na deze film uitgekeken.

Het verhaal zit duidelijk in elkaar , acteurs deden het goed, en ik zal maar niets over de verbluffende special effects zeggen!

Kortom een geslaagde film met de broodnodige aktie en dat voornamelijk allemaal gedragen door Hugh Jackman en Liev Schreiber. Ryan Reynolds deed het ook goed!! ( maar zijn film komt in 2012 aka Deadpool)

Kleinminpuntje vond ik , dat ik toch wel iets meer van Gambit had verwacht ( meer gevechten), maar verder is dit echt weer een topper in zijn Genre!!!

Ik kan niet wachten tot x men origins Wolverine2 ,Magneto ( allbei verwacht 2011)

4,0 sterren!!!!!


avatar van Waku

Waku

  • 5458 berichten
  • 6492 stemmen

Vermakelijke sf/actie.

Met nadruk op actie.

Het begin raffelt het ontstaan snel af b, binnen een 20 minuten

duikel je als kijker van Logan als kleine jongen, naar burger en wereld oorlogen 1 en2 om vervolgens het verhaal past echt te laten beginnen.

Einde is een beetje over de top maar het is prima filmvertier.

3*/3,5*


avatar van sofripa

sofripa

  • 1516 berichten
  • 1143 stemmen

Gaat erin als koek. Jackman en Schreiber zijn prima op dreef. 3,5 sterren.


avatar van aerts007

aerts007

  • 1324 berichten
  • 54 stemmen

Visueel aktie pareltje.


avatar van ninoboy1

ninoboy1

  • 222 berichten
  • 0 stemmen

Ongelofelijke aktiefilm, bleef boeien tot het einde, en de gevechten waren perfect!


avatar van JacoBaco

JacoBaco

  • 10573 berichten
  • 2407 stemmen

Een film over Wolverine met Hugh Jackman had eigenlijk beter gemoeten, maar ik vind het absoluut geen vervelende film.
Van alle good guys is Wolverine natuurlijk de meest stoere en ruige van allemaal en een film over hem is dan ook zonder twijfel op zijn plaats.

De film laat wat geschiedenis over Logan zien en je ziet o.a. hoe hij en Victor uitgroeien tot vijanden van elkaar. Ook gaan ze in op het experiment met het Adamantium. Uiteraard schuilt er een addertje onder het gras wanneer Logan deelneemt aan het experiment.
De film heeft goede actiemomenten die af en toe (zelfs voor een X-Men film begrippen) te overdreven zijn, maar storend vind ik het niet.
En Wolverine heeft ook al zijn sarcasische humor.
Het totaalplaatje is een waardige film over het begin van Wolverine. Vreemd is wel dat er zo'n beetje in de hele film geen druppel bloed te vinden is.
Maar wel leuk is dat in zo'n beetje ieder shot van Wolverine zijn kapsel weer anders zit.

Jammer is trouwens dat je in X-Men 1 ziet hoe Logan in het begin van de film Victor tegenkomt en Victor niet laat blijken dat hij Logan kent. Maar daarvoor moeten we bij Bryan Singer zijn.

Een volle 3,5*


avatar van Uier

Uier

  • 2006 berichten
  • 3749 stemmen

Wat een fantastisch opening heeft deze film! Een van de betere die ik ooit heb gezien. Verder is Wolverine een prima film die aan de verwachtingen voldoet. Alleen wordt het soms net iets te cheesy door het geneuzel met zijn vrouw.

Toch een aangename 3.5*


avatar van Nohands

Nohands

  • 315 berichten
  • 288 stemmen

Ik heb de film gezien en vond het een fantastische mooie film, goede actie en effecten, goede acteurs en actrices.

En het verhaal sluit goed aan met de rest van de x-men movies, toppertje hoor, en een betere casting als Hugh Jackman als wolverine komt er nooit meer!!!


avatar van JacoBaco

JacoBaco

  • 10573 berichten
  • 2407 stemmen

Nohands schreef:

En het verhaal sluit goed aan met de rest van de x-men movies.

Niet dus.


avatar van mcdaktari

mcdaktari

  • 7318 berichten
  • 0 stemmen

JacoBaco schreef:

(quote)

Niet dus.

Nee dat vindt ik ook niet


avatar van Rickgoedkoop

Rickgoedkoop

  • 24 berichten
  • 161 stemmen

mcdaktari schreef:

(quote)

Nee dat vindt ik ook niet

en hoezo vind je dit niet?onderbouw je mening eens.


avatar van Hayabusa

Hayabusa

  • 453 berichten
  • 115 stemmen

Rickgoedkoop schreef:
(quote)
en hoezo vind je dit niet?onderbouw je mening eens.


Heb jij niet de vorige films gezien? Dan weet je dat het totaal niet klopt.

Sabretooth ziet er totaal anders uit? Hij herkende Logan niet eens, dus kan het bijvoorbeeld ook nooit zijn halfbroer zijn, of wel? In dit film dus wel.De locatie waar Logan zijn adamantium kreeg sluit niet echt aan bij X2. Waar was de dam, niet gezien. Toen Wolverine was ontsnapt uit de lab van Stryker had hij bloed aan zijn handen en schreeuwde hij van verdriet in X2, in dit film is hij binnen een minuut of zo pleite.

En zo zal ik wel nog een paar dingen vergeten zijn, maar Wolverine sluit totaal niet aan bij de vorige X-men films.


avatar van JacoBaco

JacoBaco

  • 10573 berichten
  • 2407 stemmen

Het belangrijkste is inderdaad dat Sabretooth hem niet herkent. Alleen Wolverine is zijn geheugen kwijt, Sabretooth niet. Dat vond ik in X-Men1 al vreemd, want Sabretooth moet hem herkennen gewoon. Veel dingen in deze gaan anders ja. Wat weer vreemd is in X-Men 2. Stryker zegt, You're already an Animal, I just gave you claws. Dus die klauwen/messen heeft Stryker bij hem aangebracht, maar in deze film heeft hij al die zogeheten klauwen als klein kind. Er is flink wat aangepast in elk geval. In de strip heeft hij volgens mij ook al klauwen van kinds of aan