• 15.799 nieuwsartikelen
  • 178.289 films
  • 12.224 series
  • 34.003 seizoenen
  • 647.538 acteurs
  • 199.088 gebruikers
  • 9.376.798 stemmen
Avatar
 
banner banner

Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan (1989)

Horror | 100 minuten
2,48 389 stemmen

Genre: Horror

Speelduur: 100 minuten

Alternatieve titels: Friday the 13th Part 8 / Vrijdag de 13e Deel 8

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Rob Hedden

Met onder meer: Jensen Daggett, Scott Reeves en Kane Hodder

IMDb beoordeling: 4,5 (47.667)

Gesproken taal: Engels

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

"NEW YORK HAS A NEW PROBLEM."

Als twee tieners met hun bootje voor anker gaan ter hoogte van Camp Crystal Lake, brengen ze per ongeluk de dode massamoordenaar Jason Voorhees weer tot leven. Deze doodt het tweetal en stapt aan boord van een groot cruiseschip. Het schip staat op het punt om naar Manhattan te varen met een grote groep studenten. Maar met Jason aan boord lijkt het er niet op dat veel van hen The Big Apple ooit te zien krijgen.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Rennie Wickham

Sean Robertson

Jason Voorhees

Suzi Donaldson

Colleen Van Deusen

Charles McCulloch

Admiral Robertson

Chief Engineer Jim Carlson

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Film Pegasus

Film Pegasus (moderator films)

  • 31149 berichten
  • 5449 stemmen

Best wel een leuk gedeelte. Eindelijk ook eens weg van het uitgemolken Crystal Lake en voor de verandering gaan er eens een hoop jongeren achter Jason. Ook de locatie van New York in contrast met eigenlijk een folklore legende is best wel goed gevonden. Dan zijn er nog de inside jokes: het reclamebord van een hokeyploeg, de pen van Stephen King, ... Jason is niet kapot te krijgen en ik zie hem ook het liefst gespeeld oor Kane Hodder. Acteerwerk en verhaal is wat minder en ook de sfeer is niet zo 'eng' als de vorige film. Maar toch één van de betere delen.


avatar van Cheapcaster

Cheapcaster

  • 140 berichten
  • 132 stemmen

Die film is zodanig belachelijk, ik heb er geen woorden voor, of toch een paar:

In het begin had ik al zin om hem uit te schakelen na die elektrocutie, en nee, ik ben niet iemand die alleen maar realisme wil zien, maar het was lachwekkend hoe alles gebeurde in het begin al op die boot. Ik heb mijn best moeten doen om hem uit te kijken, dit is een soort film die ik plaats onder de categorie: "een film maken om hem te maken".

Begrijp mij niet mis: Ik hou zeker af en toe eens van een brainless slachtfilm, maar dan het liefst als ie echt wel eng is.


avatar van megaman

megaman

  • 1484 berichten
  • 229 stemmen

Toch wel één van de vetste delen in deze reeks. Mede dankzij de lompe en brute manier hoe Jason z'n slachtoffers te lijf gaat. Heerlijk hoe hij door het glas ramt van die telefooncel of in één keer uit een steegje komt en een agent meesleurt In Jason X kan hij er ook wat van. Any way, Part VIII is gewoon lekker overdreven en vermakelijk. Hier kijk ik toch anders tegenaan dan het serieuzere werk als Black Christmas ('74) of Texas Chainsaw Massacre (ook '74). Hoewel ik die laatste films prefereer boven deze vind ik 't wel wat hebben om Jason even lekker aan de gang te zien. Jammer dat de gore stukjes uit de remake van Friday zijn weg gelaten. Weg impact


avatar van SPEEDROCK

SPEEDROCK

  • 108 berichten
  • 705 stemmen

Best vermakelijk en na een lange serie Friday the 13th's weer een betere film. Het toneelspel is natuurlijk niet je van het, maar een prima bier/popcorn film is het zeker.

De shots van Jason lopend door Manhatten zijn ook weer eens wat anders dan steeds maar weer die afgelegen jeugdherberg locaties.


avatar van cm_punk

cm_punk

  • 369 berichten
  • 1009 stemmen

Jason zou mee moeten doen aan de Olympische spelen!

Goud voor zwemmen, boksen en natuurlijk mensen werpen; Jason Voorhees!


avatar van BillyMac

BillyMac

  • 25 berichten
  • 142 stemmen

acteerprestaties zijn er niet en laat Jason gewoon op Crystal Lake blijven aub.


avatar van Aapje81

Aapje81

  • 2227 berichten
  • 5187 stemmen

Een van de leukste afleveringen uit de serie waarmee ik af en toe erg hard heb kunnen lachen. Het was zo fout dat het weer leuk werd. Voor de hoge entertainmentwaarde!

3,5


avatar van movie acteurs

movie acteurs

  • 3086 berichten
  • 3244 stemmen

Zeer slecht.

Het idee dat Jason in Manhattan zit is wel aardig maar de uitwerking is erg abominabel. De moorden waren ook heel slecht. Sfeertje is er niet. Het script is bij de meeste Friday films niet al te best maar deze was wel erg dun. Nergens boeiend. Niet dat het eerste origineel zo vermakelijk was, maar die had wel spanning, sterke sfeer en een goede uitwerking. Ook speelt deze film zich bijna alleen af op een boot.

Waarom ze zoveel delen hebben gemaakt? Entertainment? Of centjes in de kassa? Ik denk het tweede. 1,0.


avatar van Naomi Watts

Naomi Watts

  • 54554 berichten
  • 3155 stemmen

movie acteurs schreef:

Waarom ze zoveel delen hebben gemaakt? Entertainment? Of centjes in de kassa? Ik denk het tweede. 1,0.

Een reeks met zoveel delen wordt altijd gemaakt uit commercieel oogpunt hoor .


avatar van pumpking

pumpking

  • 442 berichten
  • 0 stemmen

De poster doet vermaak vermoeden, jammer genoeg moet ik zeer negatief uithalen naar die film...

Neem ten eerste Manhatten maar weg..., je ziet misschien 1 minuutje (bij die skinheads) op Times Square, de rest is gewoon in van die smalle straatjes dat ze waarschijnlijk in een studio opgenomen hebben...

Is nergens eng, acteerprestaties zijn opvallend slecht.

0,5 is overrating...


avatar van mikey

mikey

  • 28990 berichten
  • 5141 stemmen

Naomi Watts schreef:

Een reeks met zoveel delen wordt altijd gemaakt uit commercieel oogpunt hoor .

Het is in ieder geval geen artistiek 'moeten'.


avatar van namingway24

namingway24

  • 1117 berichten
  • 1403 stemmen

Jason Takes Manhattan doet vermoeden dat we wat van New York te zien gaan krijgen. En dat klopt ook wel, maar daarvoor maken we eerst een bootreisje van een uur. Maar elke verandering van locatie is na 7 delen een verademing.

Helaas is dat het enige dat iets anders is, want dit deel bestaat ook weer uit slecht uitgewerkte moorden en standaardsituaties. Wat opvalt is dat de special effects die aanwezig zijn niet heel veel voorstellen. Dat deed Tom Savini in het eerste deel al beter.

De acteerprestaties waren over het geheel gezien belabberd, misschien wel het slechtste van de reeks. Niet dat de acteurs een goed script hadden om mee te werken, maar toch. Het plot is een beetje vergezocht, want het lijkt me sterk dat Jason zo lang zijn adem in kan houden

Het einde is ook een beetje vreemd; ik wist niet dat chemisch afval zo'n verjongend effect had, en het is niet bepaald een grandioze ontknoping.

Ik ben misschien een beetje streng voor een 8ste deel uit een reeks slasherfilms, maar het verhaal is nu zo dun geworden, de personages zo nietszeggend en Jason is zo'n wandelend cliché dat ik het wel gezien heb met onze vriend met het hockeymasker.

Maar de film wordt natuurlijk een beetje gered door de eenzijdige bokswedstrijd, één van de hoogtepunten uit de reeks.


avatar van Naomi Watts

Naomi Watts

  • 54554 berichten
  • 3155 stemmen

En zo bijna tegen het einde van de serie gaat deze geweldige serie toch met een onvoldoende lopen. Jason, was maar lekker in Crystal Lake gebleven.

De setting change is toe te juichen maar ik merkte toch wel dat ik erg gehecht ben geraakt aan de bossen van Crystal Lake. De summercamp sfeer wordt omgezet naar een boot en dat valt flink tegen. Hodder blijft wel een geweldige Jason, aan Jason ligt het ook niet. Maar door de setting change is de sfeer volledig verdwenen. Toffe kills en leuk om Kelly Hu is te zien in haar jongere jaren. Maar het is eigenlijk allemaal standaard werk en als je weet dat Friday beter kan en heeft gedaan de vorige 7 delen dan kom je wel van een koudek ermis thuis. Sorry Jason, ik geef je je eerste onvoldoende mee.


avatar van yeyo

yeyo

  • 6352 berichten
  • 4615 stemmen

Niet zo een memorabele film, ben er ondertussen al meer van de helft van vergeten. Het begint allemaal wel leuk, die boot is een toffe setting. Ook zijn er een paar zeer vermakelijke personages. Die egocentrische blonde snol spant wel degelijk de kroon, wat een totale bitch! Helaas wordt zij, net als enkele andere geinige excentriekelingen, meteen van kant gemaakt. Hierdoor blijven alleen de kleurloze, neutrale figuren over (typisch voor dit soort films) en dat hele gedoe in New York is ronduit saai. De film had met gemak een half uur korter gekund.

Grappigste scène: een neger lanceert een heel salvo bokscombo's op Jason, die vervolgens de knaap z'n hoofd er met één rake left hook afslaat.


avatar van The Oceanic Six

The Oceanic Six

  • 60517 berichten
  • 4107 stemmen

De 1 na laatste film uit de klassieke Friday the 13th reeks....

Ik moet zeggen dat ik er ook wel een beetje blij mee ben. Voor het grootste deel is dit een leuke reeks, maar het is natuurlijk wel elke keer een bijna identiek zelfde verhaal als in voorgaande delen. Jason wordt genoemd in een verhaal, Jason keert terug op 1 of andere manier, er vallen doden en niemand geloofd dat Jason dat heeft gedaan....etc, etc.

Gelukkig kozen ze nu eens voor een andere setting. De filmtitel klopt alleen niet echt, aangezien een uur van de anderhalf uur op de boot naar Manhattan afspeelt. Het restant speelt zich weer vooral in de haven af. De nieuwe setting vond ik positief. Eindelijk effe eens een keer weg uit de bossen van Crytal Lake. Jason gaat op de boot lekker tekeer met een paar vlotte kills (de sauna-kill ). Hij ziet er weer lekker creapy uit nadat hij weer eens tot leven is gewekt. Toch wel een erg tof horroricoon hoor!
Aan vaste land gaat Jason weer lekker verder met killen en daar zitten weer leuke scene's. Die zwarte jongen die maar op Jason in bleef slaan, erg geinige scene! En ook een leuke grap als Jason naar het bord van de ijshockeyploeg kijkt en zijn eigen masker ziet.

Wel zit de film vaak onlogisch in elkaar. Wat me stoort is dat de film geen enkel gevoel voor timing kent. Iemand kan tientallen meters wegrennen terwijl Jason blijft staan en 3 seconde later staat hij toch voor hun. Neem bv die gast die de mast van de boot in klom. Had duidelijk een enorme voorsprong op Jason, maar die haalde hem halverwege toch al in. Beetje slap. En vergeet niet hoe Jason de kade van Manhattan haalde. Ja, hoe eigenlijk?

Maar na het zwakke vorige deel is de serie wel weer wat beter teruggekomen. Nu nog 1 deeltje kijken en de reeks zit erop!

3*


avatar van GuyB

GuyB

  • 1299 berichten
  • 0 stemmen

Dan maar eens op een boot...

Na de "klassieker" heb ik ook aan dit vervolg niets, af en toe een glimlach, want dat was toch de bedoeling hoop ik, om het humoristisch te maken. Krueger is vermakelijk, Leatherface is ook weer leuk, Michael Myers is dé man...maar kijk; Ik kijk de film 's avonds, alleen, en neen, die Jason doet me echt niets... Gewoon een boerenpummel in overall. 1 ster voor het moment dat zijn hoofd van het dak rolt en andere humoristische uitspattingen.


avatar van ashnh

ashnh

  • 11 berichten
  • 200 stemmen

Jason takes manhatten... Ik blijf vinden dat het klinkt alsof hij op vakantie gaat of zo. Nou ja, weg uit camp crystal lake nu. Ik miste het kampsfeertje al in deel V, VI en VII en hier is het helemaal weg omdat ze nu echt helemaal uit ccl weg zijn. Ik mis niet alleen het sfeertje, ook de "hunt". Eigenlijk wordt iedereen in 1 keer vermoord en niet eerst een tijde achterna gezeten oid.

Ow, en hoe is opeens Jason zo snel geworden? Hij is eerst daar en dan opeens daar... dat hoort gewoon niet bij Jason. Wel leuk trouwens hoe hij bij dat stukje met die glazen deur dwars er doorheen loopt!

Ook leuk trouwens, die crazy ralph II met z'n doomtalk . En dat stukje met die skinheads was echt geweldig!

Nouja, ik heb de film echt met moeite afgekeken.


avatar van Boeikens

Boeikens

  • 4467 berichten
  • 5326 stemmen

Goed.

Crystal Lake wordt nog eens ingeruild voor een schip en een klein stukje New York.

Ook hier hebben de 'keurmeesters' weer zwaar gecut waardoor dit iets mindere deel wel wat sporen verliest. Verder blijft het natuurlijk vrij voorspelbaar waardoor weinig spannend maar de vele kills maken dit deel, vooral voor de Jason fan, toch weer leuk om te zien.

3*


avatar van Phantasm

Phantasm

  • 7599 berichten
  • 7508 stemmen

Nu een keer geen Crystal Lake maar een boottocht met de nodige moordpartijen, deze kijkt wel weer lekker weg.


avatar van PEN15

PEN15

  • 1281 berichten
  • 637 stemmen

Goed nieuws voor alle liefhebbers hier, er is sinds een jaar een Deluxe versie verkrijgbaar met opgepoetste beelden en de vermiste (gecensureerde) scenes. Ik had die scenes graag willen zien toen ik er nog in geinteresseerd was. Wat is dat ineens, vroeger moesten ze een petitie tekenen naar Paramount om die deleted scenes vrij te krijgen. Nu na zoveel jaar is het er en mag het ineens wel?

The big revelation on this disc are the 12 minutes of deleted and extended scenes.

UIt mijn herinnering weet ik dat o.a. de "dartpijl" was vervangen door een brok gloeiend heet steen. LINK

Petje af trouwens dat ze meer en meer het voor elkaar krijgen om die covers te verneuken. De oorspronkelijke poster was een Jason die door het I LUV' NY logo scheurde, de vervangende was deze hier rechtsboven, toen moest dat allemaal weer wijken voor een dvd reeks en nu dus opnieuw een andere die nog harder zuigt dan ooit.. echt.. hoe krijgen ze het voor elkaar!

Treffend hoe horrordvds het omschrijft: the sanitizing of Jason's character is insulting, and the ending horrible, but leave it to brisk pacing and the 80's to make it all entertaining in a cheesy sort of way.

Jason breaks so many mirrors in this film that his films will be doomed to bad luck for all eternity.


avatar van Akron777

Akron777

  • 472 berichten
  • 0 stemmen

Mijn eerste deel van de Friday the 13th reeks. Ik kan hem niet vergelijken met andere delen, maar al met al zag het er wel aardig uit. Het verhaal is eigenlijk flinterdun en ik geloof dat het hele concept rondom die Jason Voorhees ondertussen ook al erg uitgemolken is. Erg sfeervol kan ik het eigenlijk nergens noemen, behalve die mistige steegjes in New York dan. Die twee hoofdfiguren vond ik op zich wel aardig, lang niet zo irritant is vaak gebruikelijk is. Die moorden zagen er wel aardig uit, maar het was misschien iets te simplistisch. Ineens is hij daar en vermoord hij hen. Ik vraag me af of in andere delen iets meer achtergrond in het personage van Jason is gestoken en misschien ook iets minder van dat "daar staat hij weer"-gehalte. Er waren een aantal personages in de film die gewoon verschrikkelijk irritant waren en ook erg slecht acteerden, o.a. die headmaster en die gangbangers. Uiteindelijk gewoon een film die wel aardig wegkijkt.


avatar van NightSpirit

NightSpirit

  • 264 berichten
  • 0 stemmen

Helemaal geen slechte film. Vergeleken met de 1e 2 is dit natuurlijk bagger, maar vanuit het perspectief van een standaard slasher kon hij er echt wel mee door. Leuk ook, die andere setting rondom Jason. Na dit deel mag het ook wel echt een keer afgelopen zijn van mij!


avatar van Spetie

Spetie

  • 38871 berichten
  • 8159 stemmen

Gisteren was het vrijdag de 13e, de perfecte dag om toch ook maar eens deel 8 in de reeks te gaan kijken, want het was alweer een paar maanden gelden dat ik deel 7 zag.

De film is vele opzichten een herhaling van de voorgaande delen, ware het niet dat Jason eindelijk nu eens weggaat uit Chrystal Lake. Het boottochtje heeft voor ons weinig verrassingen, maar voor de standaard passagiers wel. De vamp, de nerd, de hunk en de vervelende leraar, krijgen allemaal met Jason te maken. Er zit echter een hoop onlogica in deze film en daarnaast is de film ook nergens spannend.

Opvallend ook hoe Jason eenmaal aangekomen in Manhattan, haast onopgemerkt opgaat in de mensenmassa. Ik had gehoopt op wat betere kills, maar daarin stelt deze film ook teleur. Duidelijk een van de minste delen uit de reeks.

1,5*


avatar van dr channard

dr channard

  • 563 berichten
  • 319 stemmen

Slechtste deel uit de reeks.

Ookal heb je na het einde van deel 6 het gevoel dat je Jason toch liever ergens anders wilt zien, herzie je met deze film je mening en wou je dat hij nooit Camp Crystal Lake heeft verlaten. De setting werkt niet. Waar Jason X nog redelijk vermakelijk was, wil deze film het 'creepy' doen op een boot. Het wordt nergens spannend. Pluim voor de sauna-moord (daarom ook m'n 1ster).

De personages zijn banaal en oninteressant. Geen enkel personage heeft me kunnen boeien buiten die strenge leraar (nog degelijk geacteerd van de beste man). De rest bakt er weinig van. Oh ja , weer het gebruik van de plaatselijke zot, maar dit keer op een boot die dan ook verschrikkelijk kan acteren.

Eén keer in Manhattan aangekomen (de film heet Jason Takes Manhattan, maar het grootste deel speelt zich tof af NAAR Manhattan) is de film inspiratieloos en doet me een beetje denken aan een compilatie van slechte scènes a la Jurassic Park II(waar deze film toch wel iets beter mee scoort) wanneer de dino's de stad ingaan.

Oh ja en wat met de dromen/verzinsels van de kleine Jason die telkens weer verschijnt en verdwijnt ? Ik zie het nut niet van dit in de film te gebruiken en het past er totaal niet in. het was alsof de makers nog geld te veel hadden en er nog wat speciale effecten wilden insteken.

Ik wil de serie (net als de halloweenserie) nog eens helemaal bekijken , maar deze is alleszins niet de moeite waard.


avatar van dutchtuga

dutchtuga

  • 16970 berichten
  • 4101 stemmen

Deeltje 5, Jason goes to Hell en Jason X vind ik nog heel wat slechter dan dit deel. Prima vermakelijke 80's zooi.


avatar van dr channard

dr channard

  • 563 berichten
  • 319 stemmen

Ga het nog eens herbekijken. Ben bezig aan de hele reeks dus ik ga me baseren op de voorgaande delen en niet die moet komen dus misschien wordt deze wel wat beter dan Jason X. Jason Goes To Hell heb ik nog NOOIT gezien en na deel 8 wordt het dus de eerste keer dat ik hem ga bekijken. Spannend


avatar van dr channard

dr channard

  • 563 berichten
  • 319 stemmen

Blijf mijn 1 ster behouden. Samen met A New Beginnning de rotte appel. Saai, niet spannendslechte locatie en te lang.

Mogelijk de slechtste van heel de reeks. Jason wordt heel belachelijk gemaakt op het einde.
En Jason had geen haar !


avatar van Nigelwestland

Nigelwestland

  • 60 berichten
  • 62 stemmen

Leuke film en spannend en lekker veel mensen die dood gaan. Alleen de titel klopt niet want alleen in het einde van de film wordt het afgespeeld in manhatten.


avatar van SlasherMovieMan

SlasherMovieMan

  • 198 berichten
  • 0 stemmen

Kan het achtste deel in de reeks de ontiegelijke slechte vorige delen overtreffen?

De originele Friday The 13th was mijn allereerste horrorfilm die ik ooit zag en is altijd wel één van mijn favo slasherfilms gebleven en is in mijn ogen een klassieker in zijn genre. De drie vervolgfilms vond ik ook erg goed, maar de drie delen die erna volgde waren erg bagger. Ben blij om te zeggen dat Part 8 weer een flinke verbetering is over de laatste 3 films. In deze films is het gelukkig ietsje realistischer en ook flink wat redelijk brute kills. Is er gelukkig nog één van de laatste delen die redelijk is.


avatar van Beertje45

Beertje45

  • 817 berichten
  • 524 stemmen

De aktie verplaatst zich naar de stad en dat is even wennen, Jason uit de vertrouwde omgeving weg halen. Er vallen echter als vanouds weer veel slachtoffers en er zitten grappige momenten in de film. De meeste acteurs spelen vrij goed en dat is in de andere delen niet altijd het geval. Het einde vond ik wel nogal raar. Het volgende deel is Jason goes to hell, dacht ik, niet? Ga daar geen oordeel over vellen, want ik herinner me zo goed als niets van die film. De enige die ik thuis mis in mijn reeks.