• 15.837 nieuwsartikelen
  • 178.467 films
  • 12.239 series
  • 34.025 seizoenen
  • 647.761 acteurs
  • 199.135 gebruikers
  • 9.379.407 stemmen
Avatar
 
banner banner

The Happening (2008)

Drama / Mystery | 91 minuten
2,46 2.203 stemmen

Genre: Drama / Mystery

Speelduur: 91 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten / India / Frankrijk

Geregisseerd door: M. Night Shyamalan

Met onder meer: Mark Wahlberg, Zooey Deschanel en John Leguizamo

IMDb beoordeling: 5,0 (225.973)

Gesproken taal: Engels en Frans

Releasedatum: 12 juni 2008

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot The Happening

"We've sensed it. We've seen the signs. Now...it's happening."

Het getrouwde stel Elliot (Mark Wahlberg) en Alma (Zooey Deschanel) moet samen met een groep vreemden vluchten voor een apocalyptische crisis die de wereld dreigt op te slokken. Deze vreselijke gebeurtenis zorgt ervoor dat mensen helemaal doordraaien en zichzelf doden. Veel mensen denken dat het een virus, of zelfs een terroristische aanslag is, maar niemand kan het met zekerheid zeggen. Tot een ietwat excentrieke bioloog met een mogelijke uitleg komt.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Raffael77

Raffael77

  • 1891 berichten
  • 0 stemmen

Deze film valt me niet tegen. Welleswaar geen superspannende film maar toch leuk. Zo als het hier bovenstaat klopt het ook.

Het begin vond ik wel leuk met al die..........bouw. Walhberg doet nog aardig zijn best. De film is best orgineel.


avatar van SanderSander88

SanderSander88

  • 605 berichten
  • 0 stemmen

Eindelijk gezien gister en hij viel me erg tegen. Volgens mij had Marky Mark er geen zin in bij deze en besloot hij maar de houterigste performance ooit te geven.
De "Ik moet bijna huilen" blik hield die heel de film aan en dat gold ook voor ze tegenspeelster Deschanel, die alleen haar enorme ogen gebruikte om 1 dezelfde emotie te tonen. Sommige zinnen kwamen er echt verschrikkelijk uit.

Een paar scenes waar mensen zichzelf van het leven beroofden waren best indrukwekkend, ik vond het alleen heel mal overkomen als de slachtoffers in hun "2e fase" waren, de zogenaamde "physical disorientation", dit werkte meer op me lachspieren.

Ook vind ik het concept wel oke, jammer dat het zo kaal en oppervlakkig is uitgewerkt. Ik miste bijvoorbeeld de paniek, ik vond mensen wel heel erg rustig reageren op alles. De mensen kwamen vaak erg droog over en de eerder beschreven emoties van Wahlberg en Deschanel kwamen weer slecht tot hun recht.

Een 2.5* voor deze film omdat ik het concept wel goed vind en omdat de moorden soms erg gruwelijk waren.

PS:
De scene waar Marky Mark tegen een plant begint te praten was het dieptepunt van zijn carrière denk ik.


avatar van Jimske

Jimske

  • 231 berichten
  • 477 stemmen

Ik heb hier al verschillende theoriën gehoord wat de reden kan zijn waarom dat oud mens dood ging, en de twee hoofdrol spelers (het koppel) even later niet. Ik vond de theorie dat 'het virus" eerste grote groepen aanpakt (parken) en daarna steeds kleinere groepen aanpakt (tot zelfs een individue) wel goed gevonden. Het lijkt me wel logisch dat het virus uitsterft wanneer het het stadium van kleine groep (indivudi en in dit geval die oude vrouw) heeft bereikt. Vandaar dat even later het koppel niet meer werd vergiftigd. Mijn theorie was eerst dat het te maken had met immuun zijn voor deze stof. Zoals sommige ook immuun zijn voor bepaalde virussen.Of een andere theorie waar ik aan dacht was dat het te maken had met liefde. Aangezien de hoofdrolspelers veel liefde kenden. En ook het feit dat in het begin van de fim en op het iende telkens 1 persoon niet werd aangetast doet me gewoon vermoeden dat een enkele mens immuun is voor het virus. En dat het virus zichtzelf heeft vernietigd. 4sterren.


avatar van SanderSander88

SanderSander88

  • 605 berichten
  • 0 stemmen

Of misschien omdat ze lid waren van greenpeace?


avatar van Simon Smith

Simon Smith (crew films)

  • 1374 berichten
  • 4513 stemmen

SanderSander88 schreef:

Ik miste bijvoorbeeld de paniek, ik vond mensen wel heel erg rustig reageren op alles. New York werd ontruimd en iedereen liep op het treinstation alsof ze onderweg waren naar hun werk. De mensen die wat gehaaster leken, kwamen over alsof ze laat waren voor hun werk.

Dit waren geen beelden van New York, maar van het station in Philadelphia en daar was niets aan de hand, dus waarom zouden de mensen daar in paniek moeten zijn?


avatar van SanderSander88

SanderSander88

  • 605 berichten
  • 0 stemmen

Simon Smith schreef:

(quote)

Dit waren geen beelden van New York, maar van het station in Philadelphia en daar was niets aan de hand, dus waarom zouden de mensen daar in paniek moeten zijn?

Ik dacht dat het New York was, ik zal het even corrigeren.


avatar van cuca

cuca

  • 1 berichten
  • 1 stemmen

Ik heb deze film begin deze week gezien, en ik vond hem niet echt tegenvallen. Het verhaal en de opzet waren niet eens zo bar slecht. Dat het acteerwerk te wensen over liet, das wat anders. Nu ben ik niet een grote fan van Marc Wahlberg (vond hem in geen een van zijn films goed acteren).

Ik geef deze film, ondanks zijn schoonheidsfoutjes en matige acteerwerk een 3,5


avatar van Jordy

Jordy

  • 22567 berichten
  • 2952 stemmen

Woorden schieten te kort om deze absurd slechte film te beschrijven. Waar moet ik beginnen? De manier waarop Leguizamo een wiskunde leraar is, alleen maar omdat hij een bril op heeft en het over getallen heeft? De gefotoshopte kerncentrale op de achtergrond van een huis? Mark Wahlberg met z'n jankhoofd in de slechtste acteerprestatie ooit? De slechtst uitgewerkte, meest misplaatste relatieproblemen ooit in een film? De scene waarin je seconden lang vol spanning geacht wordt te kijken naar een grasveld dat beweegt door de wind? De scene waarin Wahlberg met een plant praat? De manier waarop Wahlberg telkens als er iets gebeurt hardop dingen zegt als "hmnn, dus het gebeurde in een park...". De irritante en simplistische moraal? Het totale gebrek aan een climax?

Ik geef niet vaak de laagste score, de laatste keer is al weer een paar jaar geleden, maar voor films als deze maak ik graag een uitzondering, al doet het wel een beetje pijn bij een regisseur die twee maal 5* op z'n naam heeft staan bij me. En nu ga ik een hummer kopen en de rest van het weekend door het bos scheuren.


avatar van Miss Sway

Miss Sway

  • 322 berichten
  • 0 stemmen

Begin is intrigerend maar naarmate de film vordert voorspelbaar en nogal 'lame'. Ook bepaalde dialogen vond ik vreemd en misplaatst. Al met al een grote tegenvaller.


avatar van Lord Flashheart

Lord Flashheart

  • 6454 berichten
  • 2375 stemmen

Jordy schreef:
Woorden schieten te kort om deze absurd slechte film te beschrijven. Waar moet ik beginnen?


Je vergeet de verschrikkelijke cliché eindscene waar Zooey ontdekt dat ze zwanger is.


avatar van stinissen

stinissen (crew films & series)

  • 23462 berichten
  • 76956 stemmen

Wat een ongelofelijke tegenvaller de films van Shyamalan worden minder en minder....

En wat een korte film , in dit geval maar goed ook.


avatar van Tim Burton

Tim Burton

  • 112 berichten
  • 51 stemmen

Gisteren gezien, en viel me eigenlijk alles mee!

Na al die slechte kritiek die ik gelezen had, dacht ik echt dat het de slechtste film ever moest zijn

Ja, de verhaallijn is wat absurd, maar als je daar doorheen prikt is het best een vermakelijke film!


avatar van Shar

Shar

  • 10 berichten
  • 5 stemmen

Ik vond het géén echt slechte film, maar tis zeker geen toppertje in mijn boekje. Beetje 'flets' geacteerd, het lijkt er inderdaad op wat een medelid schreef, alsof Mark er niet écht zin in had. De film zelf weet wel te boeien, maar het is jammer dat het gegeven niet wat verder is uitgewerkt, het had ons er op kunnen wijzen dat planten inderdáád met elkaar 'communiceren', en dat het geneuzel van de mens met de natuur inderdaad contraproductief kan uitpakken met onvoorziende gevolgen. Had het misschien nog wat mensen aan het denken gezet, nu bijft het een beetje steken. Leuk om te zien, maar als je 'n spannend boek hebt om te lezen zou ik daar m'n vrije uurtje maar aan besteden.


avatar van Spiritmolecule

Spiritmolecule

  • 7 berichten
  • 22 stemmen

ik ga deel 2 opnemen in mijn huiskamer ik heb nog een ventilator staan , misscien willen de dropouts van idols als acteurs meedoen


avatar van Spiritmolecule

Spiritmolecule

  • 7 berichten
  • 22 stemmen

en ik ga meer planten oproken voordat ze mij aanvallen


avatar van Glacius

Glacius

  • 4297 berichten
  • 3033 stemmen

Spiritmolecule schreef:

ik ga deel 2 opnemen in mijn huiskamer ik heb nog een ventilator staan , misscien willen de dropouts van idols als acteurs meedoen

Je zou hiermee zomaar eens een succes-formule kunnen hebben gevonden.


avatar van jeroenATA

jeroenATA

  • 13 berichten
  • 13 stemmen

Afgelopen week gezien. Was een aardige film, wat anders dan altijd die terroristen. Harde stukjes af en toe, maar daardoor wel verfrissend. 3 sterren.


avatar van grovonion

grovonion

  • 595 berichten
  • 2203 stemmen

De eerste echte tegenvaller van Night, alhoewel Lady in the water ook niet al te schitterend was. Dit was echter niet meer dan een mislukte B-film, die me wat herinnerde aan de fantasy/sf-films uit de jaren 50 (a la It came from the desert etc.). Alleen was hier het acteren idd erg flets en de karakters wat bizar.


wat een kut film weet niets anders te zeggen er over...


avatar van NightWolf

NightWolf

  • 339 berichten
  • 527 stemmen

Wat een verschrikkelijke slechte film. Zelfs nog erger als Shutter die ik de dag voor deze ben gaan zien. Had die €50 beter het raam uit gegooid, dan had ik me de tijd tenminste al bespaard.

Na 5-10 minuutjes had ik nog iets van 'tof'. Maar dat gevoel ging al snel over. Er gebeurde telkens hetzelfde: niks dus. De oorzaak van de moordlustige planten die kwaad zijn is zelfs té banaal voor woorden. Om dan nog maar te zwijgen van de meest verschrikkelijke acteerprestaties die ik ooit heb gezien.

1* voor dat ene leuke schrikmoment.


avatar van Miss Sway

Miss Sway

  • 322 berichten
  • 0 stemmen

Wat ik trouwens ook erg vreemd vond was het volgende,
wat heeft in hemelsnaam de wind te maken met stofjes die de bomen afscheiden? Op een gegeven moment in het huis van de oude seniele dame en trouwens ook in eerdere scènes word sterk geïnsinueerd dat de wind beheerst word door al het groen. Nu worden deze stofjes natuurlijk wel gedragen door de wind maar de manier waarop de wind het huis 'aanvalt' ging me echt te ver. We hadden te maken met zelfdenkende bomen en een vrij agressieve slimme wind(?)


avatar van .Marjo.

.Marjo.

  • 77 berichten
  • 426 stemmen

Zaterdagavond gezien in de bioscoop. Wat een geldverspilling. De trailer was erg veelbelovend maar de film zelf was gewoon lachwekkend. De acteerprestaties waren echt ontzettend slecht. De hele bioscoopzaal zat ook elke keer als er zogenaamd iets "spannends" gebeurde te lachen. Het hele verhaal was echt te belachelijk voor woorden.


avatar van sSjorsz

sSjorsz

  • 84 berichten
  • 0 stemmen

Als je denkt dat M. Night Shyamalan met deze film uit z'n dal kruipt heb je het goed mis.. Sterker nog hij daalt alleen maar dieper.. Er zit totaal geen clue in deze film op het einde wordt gewoon letterlijk vertelt dat het allemaal onduidelijk is..

Ook vind ik dat deze film net als Happy Feet echt zo'n BEHOORLIJKE knipoog geeft aan het feit dat we beter op het milieu moeten letten. Vind ik zo verschrikkelijk als ze dat in gewone films doen.. Verpest eigenlijk al een beetje m'n avondje uit..

De 'geintjes' die in de film zitten zijn echt van niveau -10 en pastten ook totaal niet in de film..

Het enige positieve van ik kan vertellen was dat de sfeer op zich wel kon.. het was allemaal op mooie locaties gefilmd, en het zag er allemaal mooi uit.. Maarja dat neemt niet weg dat dit verhaal één van de slechtste is..

Toch geef ik 2 sterren voor de vormgeving, de trailer en de poster..


avatar van Joän

Joän

  • 69 berichten
  • 77 stemmen

Heb de film bekeken.
Als ik hem in 3 delen moet omschrijven:

Eerste deel:
Ik moest toch even inkomen, bleef geboeid, wat gaat er gebeuren en het kan nog spannend worden toch?

Tweede deel:
De bomen, gras en andere planten die door de wind begonnen te bewegen, of waren het nou de stofjes die vrijkwamen door de bewegingen, in iedere geval bleven de mensen daarna even een aantal sec stil staan om vervolgens zelfmoord te gaan plegen.

Het derde deel:
Het stel Mark Wahlberg en Zooey Deschanel en de kleine meid hebben het overleefd en alles is weer in orde en dan een korte scene waar je 2 gasten ziet praten, of het in Zweden, Noorwegen of iets dergelijks was weet ik niet, maar daar begint de ellende met de plantjes opnieuw en thats the end of the story.

Over the cast: Mark Wahlberg heb ik beter zien presteren in nog veel betere films. Zooey ken ik alleen van Thinman en daar vond ik haar acteerprestaties al zeer matig.

Ik vraag me af of andere acteurs deze film wel hadden kunnen redden, lijkt me moeilijk, de film sloeg gewoon nergens op.


avatar van Joän

Joän

  • 69 berichten
  • 77 stemmen

Spiritmolecule schreef:

en ik ga meer planten oproken voordat ze mij aanvallen

Off topic :

Maar als je stoned bent kan je ook gekke dingen doen.


avatar van blablabla89

blablabla89

  • 140 berichten
  • 206 stemmen

Op zich een redelijke film, maar ik vond de personages een beetje vreemd. In mijn ogen waren er een aantal personages die niet helemaal spoorden, vooral dat meisje Alma niet. Mede door vele close-ups van gezichten dacht ik dat later in verhaal hiermee wel iets gedaan zou worden maar er het bleef uit dus nu vraag ik me af of het gewoon hele slechte acteurs waren of heb ik iets gemist? Wat was ook de toegevoegde waarde van die Joey die dat meisje steeds belde?

Verder op zich wel spannend maar niet te vergelijken met zijn meesterwerk 'The sixth sense'. 3 sterren


avatar van Jbakers

Jbakers

  • 5 berichten
  • 7 stemmen

Joän schreef:

Zweden, Noorwegen of iets dergelijks .

Hahaha, ze praten frans dus ik denk dat het taïwan was hahaha


avatar van Joän

Joän

  • 69 berichten
  • 77 stemmen

Jbakers schreef:

(quote)

Hahaha, ze praten frans dus ik denk dat het taïwan was hahaha

Oops wat stom ... J'assais dormir.


avatar van Wouter666

Wouter666

  • 47 berichten
  • 53 stemmen

boutfilm 1e klas, en wat een slecht acteer werk.

Die meid (alma?) deed me ook de hele tijd denken aan die "postbank" meid.


avatar van Hertog_Johan

Hertog_Johan

  • 20 berichten
  • 20 stemmen

Verschrikkelijke K film...

Eerste 10 minuten dacht ik nog "dit ga leuk worden", maar hoe langer die ging duren, hoe dramatischer het ging worden. Revenge of the killer trees.....