Genre: Drama / Mystery
Speelduur: 91 minuten
Oorsprong:
Verenigde Staten / India / Frankrijk
Geregisseerd door: M. Night Shyamalan
Met onder meer: Mark Wahlberg, Zooey Deschanel en John Leguizamo
IMDb beoordeling:
5,0 (225.960)
Gesproken taal: Engels en Frans
Releasedatum: 12 juni 2008
On Demand:
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot The Happening
"We've sensed it. We've seen the signs. Now...it's happening."
Het getrouwde stel Elliot (Mark Wahlberg) en Alma (Zooey Deschanel) moet samen met een groep vreemden vluchten voor een apocalyptische crisis die de wereld dreigt op te slokken. Deze vreselijke gebeurtenis zorgt ervoor dat mensen helemaal doordraaien en zichzelf doden. Veel mensen denken dat het een virus, of zelfs een terroristische aanslag is, maar niemand kan het met zekerheid zeggen. Tot een ietwat excentrieke bioloog met een mogelijke uitleg komt.
Externe links
Acteurs en actrices
Elliot Moore
Alma Moore
Julian
Jess
Mrs. Jones
Josh
Jared
Nursery Owner
Private Auster
Principal
Video's en trailers
Reviews & comments
Martijnnn
-
- 2248 berichten
- 2411 stemmen
''The Mist'' was een uitermate goede film, maar deze film is ronduit slecht.
Ik ging met veel verwachting naar deze film toe, de trailer was geweldig.
Eenmaal nadat de film begonnen is (ong. 25 á 30min verder.), wordt het onzettend chaotisch en onvolgbaar. Mensen die de film hebben gezien kunnen zo een aantal dingen opnoemen waar ze tot op het eind geen antwoord op hebben gekregen.
Ik vond de film niet chaotisch of onvolgbaar, en de stukjes waar je geen antwoord op krijgt ook niet storen, zoveel antwoorden bleven niet achterwege, alleen op het einde werd het allemaal een beetje abrupt.
Pastichio Rocker
-
- 6344 berichten
- 0 stemmen
Deze film doet me denken aan een sketch van Mannen van de Radio:
serpico
-
- 2900 berichten
- 491 stemmen
Deze film doet me denken aan een sketch van Mannen van de Radio:

Heeft dat jouw houding ten opzichte van andere planten veranderd?
elturo
-
- 5 berichten
- 2 stemmen
Beste allemaal,
Ik las hier de revieuws, voordat ik de film had gezien.. Aangezien de negative revieuws verwachte ik een slechte film! In tegendeel!!
Ik vondt het kwa verhaal en regie erg sterk!! en zeker veel beter dan The Mist!! (met die onzin onverklaarbare beesten op aarde
)
Het verhaal van deze film 'The Happing' vindt ik mooi en sterk, omdat het over een natuur ramp gaat wat dus wel eens echt zou kunnen gebeuren! Nou ja in de film is het dan een beetje overdreven..
Ik heb zeker van de film genoten en krijgt deze film van mij 4,5
Ik las ook erg negative opmerkingen over de acteurs in de film dat viel zeker mee allemaal goed gespeeld je wordt in de ogen van de acteurs meegesleept in een vol avontuurlijk en spannend film..
Dus kijkuhhh!!!
ik_ben_gilles
-
- 100 berichten
- 181 stemmen
ik heb hem gisteren gezien en ik vond hem zeer goed
nooit nog zal ik mijn haag vertrouwen XD
Lord Flashheart
-
- 6454 berichten
- 2375 stemmen
M. Night Shyamalan zet zijn neerwaartse spiraal gewoon voort.
Want The Happening is opnieuw een barslechte film en past inmiddels in een traditie. Nog even en Shyamalan wordt een erkend b-regisseur en z'n films straight-to-DVD.
De film begint aardig, maar de zodra de hoofdrolspelers in beeld komen is het over. Jammerlijk acteerwerk en verschrikkelijke cliche dialogen doen de rest. Wat een afschuwelijk slechte actrice is die Zooey Deschanel!
Daarna kabbelt de film rustig naar het einde toe en op een schaars moment bij het huis van de oude dame, gebeurt er eigenlijk weinig spannends. Maar het meest tenenkrommend is uiteraard de moralistische boodschap op het einde, waarmee er even een goedkope verklaring wordt aangedragen. Al Gore in het kwadraat!
1,5* voor deze prul.
Celluloid Dreams
-
- 510 berichten
- 510 stemmen
Ze zouden wel gek zijn om de Shymalan films straight-to-dvd uit te brengen.
Lord Flashheart
-
- 6454 berichten
- 2375 stemmen
De enige reden dat mensen nog naar z'n films kijken is de gigantische reclame campagne die ervoor gevoerd wordt. Genoeg betere films die met nog niet eens half het marketingbudget vollere zalen zullen trekken.
Theunissen
-
- 12273 berichten
- 5515 stemmen
De acteer prestaties in deze film zijn inderdaad niet goed (vooral Mark Wahlberg acteert raar) en ook het einde (de laatste 5 minuten) valt wat tegen maar voor de rest vond ik het een prima boeiende en spannende film.
De film begint gelijk (en met gelijk bedoel ik binnen 1 minuut) goed en dat houdt hij vast tot net aan het einde. De film heeft veel goede en soms ook grove momenten. De oude vrouw op het einde die afgelegen en alleen woonde was best wel scary.
Verder vond ik het een originele film. Jammer dat de acteer prestaties zo matig zijn want anders kreeg deze film een nog hoger punt. Maar ik heb in ieder geval 85 minuten genoten van deze film.
doeze
-
- 88 berichten
- 278 stemmen
Ik vond het wel een spannend filmpje. Af en toe wat schrikmomenten en een moraal aan het einde van de film waar eenieder het zijne van mag denken.
Ik vond hem in ieder geval 10 keer beter dan The Mist met die flutbeestjes. Vergelijkbaar met Signs, maar niet te tippen aan de Sixth Sense uiteraard.
Toch wel een film die je gezien moet hebben (om erover mee te praten
)
y.A.S.d.
-
- 40 berichten
- 75 stemmen
hoezo moraal? -,-
wees goed voor moeder natuur anders krijg je ervan langs?
echt belachelijk als de planten dat deden, het waren gewoon normale planten hoor. dus dat grasveldje bij jou in de buurt kan zogenaamd communiceren en een stof afscheiden dat je automatisch onbewust zelfmoord pleegt op lugubere wijze -,-
thomzi50
-
- 1991 berichten
- 2530 stemmen
Waarom draait dit prul in hemelsnaam in de bioscoop? De film heeft niks. Het script is verschrikkelijk, elke dialoog klinkt namelijk onecht, de muziek is overdreven en toch weinig origineel, en tegelijkertijd acteert iedereen ook nog eens ondermaats. Daarnaast heeft het verhaal een dodelijke mix van voorspelbaar én onrealistisch - het einde en de verkalaring die daar worden gegeven zijn ook nog eens erg. Bovendien vond ik het geen seconde spannend. 1*
HtoJ
-
- 65 berichten
- 60 stemmen
Ik kan de films van M night shyamalan, meestal wel waarderen ook die films waar veel kritiek op kwamen... Na het verschrikkelijke Lady in the Water... vond ik, dat gezien, eerdere juweeltjes, deze regisseur nog een kans verdiende. Wat moet ik hier nou van weer zeggen:
Ik vond de film redelijk tot matig. de manier van filmen is nog steeds verrassend en shocking bij tijd. Maar op een gegeven moment is het verrassende eraf en wil je eigenlijk alleen weten hoe het allemaal zit. En dat is naar mijn mening niet goed gedaan en zorgt voor een vieze nasmaak aan het einde. ook deze film heeft weer van die "war of the world " trekjes, begrijp niet waarom filmmakers dit doen.. 3 sterren, leuk avontuur, matig einde. (nog z'on film M en dan ben je mij kwijt als fan van je films).
ugurrr
-
- 4 berichten
- 55 stemmen
echt een slechte film. als kijker weet je niet eens wat er aan de hand is.
SanderSander88
-
- 605 berichten
- 0 stemmen
echt een slechte film. als kijker weet je niet eens wat er aan de hand is.
Klinkt goed, ik ga deze dan toch maar kijken.
Theunissen
-
- 12273 berichten
- 5515 stemmen
echt een slechte film. als kijker weet je niet eens wat er aan de hand is.
Dat is juist het mooie van deze film en maakt hem mysterieus. Als je direct wist wat er aan de hand was dan was de film niet meer spannend.
soom
-
- 24920 berichten
- 2752 stemmen
Sinds ik gisteravond de film heb gezien, zit de schrik er voor mij echt aardig ingeramd door alles wat ik heb gezien hier. Nu ben ik niet veel gewend, een feit waarvan ik mij terdege bewust ben, en zoals ik al gezegd heb: De schrik zit er voor mij echt goed ingeramd. De beginscene vond ik al erg luguber, en daarna volgen er een paar rustigere scenes.
Om daarna in alle hevigheid los te barsten, tot aan het eind laat de film mij ook niet meer los. Ik was echt helemaal van slag af en liep erna voortdurend weer aan de film te denken, en haalde me scenes in herinnering, waarna ik dan weer compleet in shock was. Ik vond het echt heel eng. Acteren was in orde, vond het echtpaar goed op elkaar ingespeeld, en het voor mij engste moment hield me eigenlijk uiteraard het langst bezig.
MARCUS CORVUS
-
- 140 berichten
- 429 stemmen
Amerikaanse shit. Wat een slecht verhaal. Die Amerikanen verzinnen alles om weer een nieuwe film uit te brengen. Binnenkort krijgen we: The killacd's, Sweater rapes girl, Patatoo and the hero, the beautiful pen, drowning water, the house eater en Saw 5.
We love America! 
pinkbutt
-
- 7 berichten
- 1 stemmen
Hallo,
Wat de meeste mensen niet begrijpen is dat meester Shyamalan een "goede B-film" wilde maken, een ode aan de talloze geflopte of low-budget horrorfilms (waar ik vaak van kan genieten!). Dat is hem natuurlijk gelukt. Het matige acteren van oa Wahlberg en het ogenschijnlijk simpele camerawerk zijn dus met die bedoeling zo ontstaan. Wat overblijft is het typisch beklemmende sfeertje waarin alles kan gebeuren, zoals die in eerder genoemde culthorrors vaak voorkomt.
Kijk, als je dat niet begrijpt, kan ik me voorstellen dat je de film geen klap aan vindt. Ik vond m goed!!
Brianna
-
- 218 berichten
- 161 stemmen
ik vond het een goede film, goed verhaallijn, en goed geacteerd. bleef mij wel tot het einde boeien.
Pastichio Rocker
-
- 6344 berichten
- 0 stemmen
Hallo,
Wat de meeste mensen niet begrijpen is dat meester Shyamalan een "goede B-film" wilde maken, een ode aan de talloze geflopte of low-budget horrorfilms (waar ik vaak van kan genieten!). Dat is hem natuurlijk gelukt. Het matige acteren van oa Wahlberg en het ogenschijnlijk simpele camerawerk zijn dus met die bedoeling zo ontstaan. Wat overblijft is het typisch beklemmende sfeertje waarin alles kan gebeuren, zoals die in eerder genoemde culthorrors vaak voorkomt.
Kijk, als je dat niet begrijpt, kan ik me voorstellen dat je de film geen klap aan vindt. Ik vond m goed!!
Dit is al eens genoemd en dit is tevens de meest domme reden die ik hier heb gelezen. Shyamalan neemt zichzelf gewoon veel te serieus.
Martijnnn
-
- 2248 berichten
- 2411 stemmen
Hallo,
Wat de meeste mensen niet begrijpen is dat meester Shyamalan een "goede B-film" wilde maken, een ode aan de talloze geflopte of low-budget horrorfilms (waar ik vaak van kan genieten!). Dat is hem natuurlijk gelukt. Het matige acteren van oa Wahlberg en het ogenschijnlijk simpele camerawerk zijn dus met die bedoeling zo ontstaan. Wat overblijft is het typisch beklemmende sfeertje waarin alles kan gebeuren, zoals die in eerder genoemde culthorrors vaak voorkomt.
Kijk, als je dat niet begrijpt, kan ik me voorstellen dat je de film geen klap aan vindt. Ik vond m goed!!
Goed excuus om een kutfilm te verdoezelen.
XQlusive
-
- 24 berichten
- 100 stemmen
Net terug van deze film. Meestal lees ik me in voordat ik een film ga bekijken, bij deze film echter niet gedaan en wist dus ook absoluut niet wat te verwachten.
Het begin kon me nog wel boeien; het was niet duidelijk waar de film naartoe ging en daardoor bleef ik opletten wat er gebeurde.
Na verloop van tijd ging de ondertoon van de milieu-hype echter een steeds dominantere factor spelen in de film; het was voor mij net of Al Gore een nieuwe weg in was geslagen.
Halverwege de film was het gebeurd voor mij en kon de hele film me niet meer boeien. Ik vond de actuers super slecht en vind het daarom des te vreemder dat ik commentaar als de volgende hier terug lees:
ik vond het een goede film, goed verhaallijn, en goed geacteerd. bleef mij wel tot het einde boeien.
Heb ik naar een compleet andere film zitten kijken!? De voordurende quasi verbaasde en verontwaardigde houding van de hoofdrol speler begon me ook al snel de keel uit te hangen. Belachelijk slechte film, waar ik, inclusief voor m'n vriendin, 'n slordige 17 euro aan uit heb gegeven. Ik kon het net zo goed weggooien.
Ik heb letterlijk nog tegen m'n vriendin gezegd: dit lijkt wel n goede B-film! En wat lees ik hier (toch wel) tot m'n verbazing: Het is ook bedoeld als een goede B-fillm. Nou complimenten hiervoor meneer de regiseur, maar kom op, je legt de lat wel erg laag voor jezelf op deze manier.
Tegen het einde lijkt de film toch nog enige spanning te krijgen, maar dit blijkt al snel bedrog en de film sluit af met een uiterst teleurstellend plot. Bah bah... en dan de outro: het deed me terug denken aan Jumangi, waar het spel weer opduikt en de film opnieuw begint. Leuk dat je op je film academie hebt geleerd over loops in een film, maar dit is echt verschrikkelijk uitgewerkt.
Kortom: deze film is absoluut niet de moeite waard en ik snap de positieve comentaren hier dan ook echt niet. Ik snap dat iedereen een andere mening heeft en vanuit dat oogpunt respecteer ik die dan ook, maar mensen kies een andere film als je een leuke film avond wilt.
Een magere 1,5 ster voor de moeite en het begin.
Onderhond
-
- 87599 berichten
- 12854 stemmen
Shyamalan neemt zichzelf gewoon veel te serieus.
Doet hij nu nét niet met deze film. En redelijk duidelijk.
Het laatste nieuws

Geprezen biografische sportfilm 'Moneyball' met Brad Pitt verdwijnt binnenkort van Netflix

Oekraïense postapocalyptische oorlogsfilm 'Atlantis' is een kijktip op NPO Start Plus

Zaterdag kijk je op televisie naar Robert De Niro in de legendarische maffiafilm 'Casino'

Dit is alles wat je moet weten over de komende Netflix-film 'War Machine' van Patrick Hughes
Bekijk ook

Threads
Drama, 1984
58 reacties

East of Eden
Drama, 1955
69 reacties

Klass
Drama, 2007
291 reacties

Rendition
Thriller, 2007
311 reacties

Tian Xia Di Yi Quan
Actie / Drama, 1972
18 reacties

Flammen & Citronen
Thriller / Oorlog, 2008
45 reacties
Gerelateerde tags
zelfmoordman vrouw relatietreenatural disastercrisisparknatuurstrange behavior virusmysteriousunexplainedtoxin anxiousunprecedented
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.










