• 15.900 nieuwsartikelen
  • 178.637 films
  • 12.253 series
  • 34.043 seizoenen
  • 648.427 acteurs
  • 199.176 gebruikers
  • 9.382.814 stemmen
Avatar
 
banner banner

Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull (2008)

Actie / Avontuur | 122 minuten
3,05 3.158 stemmen

Genre: Actie / Avontuur

Speelduur: 122 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Steven Spielberg

Met onder meer: Harrison Ford, Cate Blanchett en Shia LaBeouf

IMDb beoordeling: 6,2 (511.564)

Gesproken taal: Engels, Duits en Russisch

Releasedatum: 22 mei 2008

  • On Demand:

  • Pathé Thuis Bekijk via Pathé Thuis
  • SkyShowtime Bekijk via SkyShowtime
  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

"The adventure continues..."

1957. De Koude Oorlog is op zijn hoogtepunt. Nadat hij op een afgelegen vliegveld ternauwernood ontsnapt aan een groep snode Sovjet-agenten, ontmoet de avontuurlijke archeoloog Indiana Jones de jonge, opstandige Mutt die zijn hulp nodig heeft bij een persoonlijke missie. In ruil daarvoor maakt Indy grote kans op het vinden van de Crystal Skull van Akator, een legendarisch en fascinerend voorwerp omringd door bijgeloof en gevaar. Indy en Mutt reizen naar de uithoeken van Peru, maar merken al snel dat zij niet de enigen zijn die de Crystal Skull zoeken.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Social Media

Volledige cast

Acteurs en actrices

Indiana Jones

Irina Spalko

Marion Ravenwood

Mutt Williams

George 'Mac' McHale

Professor Harold Oxley

Dean Charles Stanforth

Antonin Dovchenko

Russian Suit

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van joostie

joostie

  • 378 berichten
  • 298 stemmen

kos schreef:

(quote)

Lijkt me heerlijk als je nog zo films kan kijken.

Dat is het ook


avatar van EspenSGX

EspenSGX

  • 203 berichten
  • 601 stemmen

Wouter schreef:

(quote)

Vast niet.

Nog nooit "The Young Indiana Jones" gezien zeker? Daar vertelt Indy verhalen over zijn jeugd wanneer hij 93 is.


avatar van Wouter

Wouter

  • 18720 berichten
  • 3085 stemmen

Albus Dumbledore schreef:

Lucas zegt dat we niet teveel moeten verwachten, omdat hij dan bang is dat er hetzelfde gebeurd met Star Wars Episode I in 1999.

Dat was een gigantische kutfilm....

Lucas wil echter voorkomen dat mensen er superveel van gaan verwachten en dat het dan straks niks is.

Net als de rest van wereld vind ik dat niet getuigen van veel vertrouwen. Ben bang wat dat betekent...


avatar van thunderball

thunderball

  • 5886 berichten
  • 1414 stemmen

Een maker hoort achter zijn film te staan en iig op het moment van uitkomen er van overtuigt zijn dat dit het beste is dat hij op dat moment kon maken.

Dit horende en het feit dat -hoewel na al die jaren wachten leuk- de trailer nou ook weer niet echt alles wegblazend van opwinding is beginnen iig voor mij toch hier en daar wat alarmbelletjes te rinkelen.

De film zal vast leuk en amuserend zijn, maar of ie echt goed en briljant is zoals velen al bijvoorbaat (Dit wordt de beste film van het jaar! etc...) van uitgaan.....?


avatar van JohnWilliams

JohnWilliams

  • 7504 berichten
  • 1006 stemmen

thunderball schreef:

Een maker hoort achter zijn film te staan en iig op het moment van uitkomen er van overtuigt zijn dat dit het beste is dat hij op dat moment kon maken.

Gelukkig dan maar dat Spielberg hem gemaakt heeft en niet Lukas, ik vind het een beetje een flut opmerking van hem. Misschien zal hij wel wat minder zijn dan inderdaad deel I of II of III, maar om nou gelijk weer Star Wars erbij te halen. Star Wars I was inderdaad erg slecht! Deze word denk ik wel goed hoor want de trailer ziet er ook goed uit en dat zag die bij Star Wars I niet.


avatar van thunderball

thunderball

  • 5886 berichten
  • 1414 stemmen

Hoi, vind jij de trailer dan echt goed? Ik vind het nog al meevallen eigenlijk.

De teaser vond ik dan nog wel wat hebben, ok, daar zag je niet veel, maar die schaduw met het opzetten van zijn hoed en de Raidersmarch er onder had wel wat.

De echte trailer laat bij mij echter niet een hele goede indruk achter. Niet iets ECHT speciaals.

Of laat ik het anders zeggen: wanneer dit de eerste/enige Indiana Jonesfilm zou zijn, was ik niet direct nu geneigd er perce heen te willen gaan.

Ik hoop natuurlijk dat ik ongelijk heb en dat het fantastisch wordt, maar ook al die niet meer dan gematigde recenties lezend vermoed ik toch dat het niet meer dan wel aardig zal zijn.


avatar van Wouter

Wouter

  • 18720 berichten
  • 3085 stemmen

JohnWilliams schreef:

(quote)

Gelukkig dan maar dat Spielberg hem gemaakt heeft en niet Lukas, ik vind het een beetje een flut opmerking van hem. Misschien zal hij wel wat minder zijn dan inderdaad deel I of II of III, maar om nou gelijk weer Star Wars erbij te halen. Star Wars I was inderdaad erg slecht! Deze word denk ik wel goed hoor want de trailer ziet er ook goed uit en dat zag die bij Star Wars I niet.

Jawel hoor. Sterker nog, die vond ik indrukwekkender dan de trailer voor Indy 4.


avatar van killerfreak

killerfreak

  • 846 berichten
  • 1066 stemmen

Wouter schreef:

(quote)

Dat was een gigantische kutfilm....

Kan ik helaas niet beamen. Vond het, blijkbaar in tegenstelling tot velen, een goede film die met voorsprong SW II voorafgaat. Maar ik begrijp Lucas ten volle; te hoge verwachtingen kunnen inderdaad een film "killen". Maar ja, wat wilt ge met een Indy 4. Bij Iron Man (vb hieronder gegeven) is het een losstaande film op zich. Dus daar kunt ge (positief) verrassen. Laat ons hopen dat het niet negatieve verrassing wordt voor Indy 4


avatar van jerryv

jerryv

  • 115 berichten
  • 3 stemmen

Ik vind George Lucas wel een beetje gelijk hebben. De opmerkingen over Star Wars laat ik even achterwege, maar wat mij ook opvalt zijn de enorme verwachtingen (ook bij mij!) en de 'hype' om deze nieuwe Indiana Jones. Deze films zijn zowat legendarisch, en ik ben ook bang dat de verwachtingen gewoon niet realistisch zijn. Eigenlijk vind ik dat George Lucas een hele sterke opmerking maakt door te zeggen: Its just a movie" want dat is Indiana Jones toch altijd geweest? Ik vind het erg vermakelijke films om te kijken (ze behoren absoluut tot mijn favourite films) maar we moeten ook niet gaan overdrijven, het zijn vermakelijke avonturenfilms, niets meer, niets minder.

Dit is niet je film afvallen, dit is een (misschien doorgeslagen) verwachting bijstellen naar het doel van de film: een leuke tijd hebben.


avatar van Wouter

Wouter

  • 18720 berichten
  • 3085 stemmen

Er heerst onderttussen wel een hele negatieve hype op het internet. Benieuwd hoe het uitpakt.


avatar van JohnWilliams

JohnWilliams

  • 7504 berichten
  • 1006 stemmen

Ben ik ook benieuwd naar...


avatar van thunderball

thunderball

  • 5886 berichten
  • 1414 stemmen

The Phantom Menace werd ook een gigantische hit, of schoon eigenlijk niemand hem echt goed vond, dus dat zegt niks.

Iedereen, ondergetekende incl, wil er TOCH meteen heen!


avatar van Quentin

Quentin

  • 10202 berichten
  • 8557 stemmen

True, ondanks de verschrikkelijke trailer en slechte berichten zit ik vast als een van de eerste in de zaal.


avatar van JohnWilliams

JohnWilliams

  • 7504 berichten
  • 1006 stemmen

Ik ga er na mijn eindexamens heen.


avatar van Sjaako

Sjaako

  • 215 berichten
  • 436 stemmen

Het is inderdaad verstandig van Lucas om even wat gas terug te nemen in de media. Niemand heeft de film gezien, en (bijna) iedereen heeft nu al een mening.

Dit "huilen met de wolven" heeft ook de publiciteit rond SW1 (ook 2 en 3) een flinke negatieve spinn gegeven. Zo kan dit voor Indy 4 misschien voorkomen worden.

Het wordt gewoon een leuke film voor mensen die van dit genre houden, het zal heus geen cinematografisch hoogtepunt worden. Maar daat gaat het bij dit soort films niet om. Ze hebben allemaal hun oorsprong in de 50er jaren "pulp" van held, slechterikken en mooie dame.


avatar van The Oceanic Six

The Oceanic Six

  • 60517 berichten
  • 4107 stemmen

Quentin schreef:

True, ondanks de verschrikkelijke trailer en slechte berichten zit ik vast als een van de eerste in de zaal.

Ik snap echt niet waarom men de trailer slecht vind. Ik vind hem geweldig, heerlijk die sfeer en muziek terug.


avatar van Mochizuki Rokuro

Mochizuki Rokuro

  • 18942 berichten
  • 16416 stemmen

Ajax&Litmanen1 schreef:

(quote)

Ik snap echt niet waarom men de trailer slecht vind. Ik vind hem geweldig, heerlijk die sfeer en muziek terug.

Heb m net ook gezien, maar sta niet te springen. Tegendeel zelfs. Maar ja ben er mee opgegroeid en dan kan ik alleen als een bejaarde zeuren dat ze ervan af moeten blijven en zo. Zal heel nieuwe generatie wel aanspreken, maar de krakkemikkige jolijt van de eerste films zijn door computer actie en flauwekul vervangen. Ach, ik zal er geen oog minder om dicht doen.


avatar van The Last

The Last

  • 7169 berichten
  • 0 stemmen

Blanchett ziet er echt geinig uit.


avatar van hellspawn666

hellspawn666

  • 38 berichten
  • 30 stemmen

zo zo jammer dat Shia LaBeouf in deze film meespeeld.

Vind het niet zoeen goeie acteur en zie m helaas steeds vaker in films. In transformers was i ook best zwak.

Ik weet...smaken verschillen maar hij is niet erg veelzijdig kwa karakters die hij kan spelen.

Ik hoop dat hij in deze film een niet al te grote rol heeft.

en hoop nog meer dat i niet deze film verpest.


avatar van moviemike

moviemike

  • 1309 berichten
  • 5780 stemmen

Trailer 2 en 3 zijn veel beter dan de eerste trailer, Cate Blanchet lijkt in topvorm als superbitch, Spielberg regisseert en Harrison Ford ... is gewoon ZOWIESO super als Indiana Jones (maar dan nu met spierwit haar en een boel meer rimpels in het gezicht).

Iets minder dan een week en het is zover, ik zie het nog helemaal zitten!


avatar van dragje

dragje

  • 5098 berichten
  • 0 stemmen

kheb twee kaartjes voor volgende week zaterdag op twee topplekken in de mooiste bioscoop van Europa weten te regelen

Tuschinski in Amsterdam


avatar van dragje

dragje

  • 5098 berichten
  • 0 stemmen

Quentin schreef:

True, ondanks de verschrikkelijke trailer en slechte berichten zit ik vast als een van de eerste in de zaal.

Same here, ik ga proberen er niet te veel van te verwachten, toch betreft een stukje nostalgie al een deel van het plezier!


avatar van _dangerous_

_dangerous_

  • 207 berichten
  • 0 stemmen

Trailer(s) vind ik niet overtuigend.

Ik heb ook het gevoel dat deze film wel overbodig is.

Hopelijk heb ik het mis.

Deze film zal toch wel beter zijn dan de vele Indiana Jones klonen. Dat staat sowieso vast (wat natuurlijk niet zo moeilijk is gezien de slechtheid van de vele Indiana Jones klonen).


avatar van Albus Dumbledore

Albus Dumbledore

  • 2041 berichten
  • 884 stemmen

Er zijn nu drie meningen op imdb, allemaal een 10/10.


avatar van The One Ring

The One Ring

  • 29974 berichten
  • 4109 stemmen

Quentin schreef:

True, ondanks de verschrikkelijke trailer en slechte berichten zit ik vast als een van de eerste in de zaal.

Ik vind het toch wel meevallen met die trailer. Hij is niet fantastisch of zo, maar ik herken de sfeer er wel in. Het lijkt er eerder op dat de trailer er onder lijdt dat de makers het plot nog niet willen vrijgeven.


avatar van Theunissen

Theunissen

  • 12276 berichten
  • 5517 stemmen

Geweldig Shia LaBeouf speelt ook mee in deze film. Als hij net zo goed acteert als in "Transformers" dan weet je geheid dat de film gedoemd is om te mislukken. Wat een waardeloos acteur is dat, een slechtere bestaat er niet. Ik zal deze film in ieder geval aan me voorbij laten gaan want ik weiger om nog ooit een film te kijken waarin Shia LaBeouf in meespeelt. Die naam ook al, dat zegt in feite al genoeg.


avatar van moviemike

moviemike

  • 1309 berichten
  • 5780 stemmen

Liever een mindere trailer en een goede film dan een schitterende trailer en een slechte film! Zo fantastisch waren de trailers van de vorige Indiana Jones films trouwens ook weer niet en uiteindelijk maakt een trailer de film niet!


avatar van joostie

joostie

  • 378 berichten
  • 298 stemmen

Leuk is dat Lucas is van plan een indy 5 te maken met erin de hoofdrol Shia Labeouf.

I haven’t even told Steven or Harrison this. But I have an idea to make Shia [LeBeouf] the lead character next time and have Harrison [Ford] come back like Sean Connery did in the last movie. I can see it working out."


avatar van thunderball

thunderball

  • 5886 berichten
  • 1414 stemmen

joostie schreef:

Leuk is dat Lucas is van plan een indy 5 te maken met erin de hoofdrol Shia Labeouf.

I haven’t even told Steven or Harrison this. But I have an idea to make Shia [LeBeouf] the lead character next time and have Harrison [Ford] come back like Sean Connery did in the last movie. I can see it working out."

Nouja, leuk? Het is maar wat je als definitie van LEUK beschouwt, alles is relatief natuurlijk.

Ik zou het meer noemen: Wat een verschrikkelijk slecht idee!

Of nog 1 met Ford in de hoofdrol, of gewoon geen meer maken lijkt verstandiger!


avatar van dionj

dionj

  • 575 berichten
  • 729 stemmen

Volgens mij is morgen de hoofdpremiere in Cannes....