Genre: Actie / Avontuur
Speelduur: 122 minuten
Oorsprong:
Verenigde Staten
Geregisseerd door: Steven Spielberg
Met onder meer: Harrison Ford, Cate Blanchett en Shia LaBeouf
IMDb beoordeling:
6,2 (511.374)
Gesproken taal: Engels, Duits en Russisch
Releasedatum: 22 mei 2008
On Demand:
Bekijk via Pathé Thuis
Bekijk via SkyShowtime
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull
"The adventure continues..."
1957. De Koude Oorlog is op zijn hoogtepunt. Nadat hij op een afgelegen vliegveld ternauwernood ontsnapt aan een groep snode Sovjet-agenten, ontmoet de avontuurlijke archeoloog Indiana Jones de jonge, opstandige Mutt die zijn hulp nodig heeft bij een persoonlijke missie. In ruil daarvoor maakt Indy grote kans op het vinden van de Crystal Skull van Akator, een legendarisch en fascinerend voorwerp omringd door bijgeloof en gevaar. Indy en Mutt reizen naar de uithoeken van Peru, maar merken al snel dat zij niet de enigen zijn die de Crystal Skull zoeken.
Externe links
- Zoek naar deze film op dvd/blu-ray op Amazon
- IMDb (6,2 / 511374)
- Trailer (YouTube)
- Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull (MusicMeter)
- Pathé Thuis: vanaf € 8,99 / huur € 3,99
- Kijk op SkyShowtime
Social Media
Acteurs en actrices
Indiana Jones
Irina Spalko
Marion Ravenwood
Mutt Williams
George 'Mac' McHale
Professor Harold Oxley
Dean Charles Stanforth
Antonin Dovchenko
Russian Suit
Russian Suit
Reviews & comments
marvelfreak85
-
- 176 berichten
- 1046 stemmen
Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull
De laatste film in deze quadrilogie. Het duurde even voordat hij er was. Hij was destijds nog groots op het nieuws aangekondigd kan ik mij herinneren. Voor mij hebben er echter maar een paar dagen tussen deel 3 en deel 4 gezeten. Ik was even verzadigd met Indy en zijn crew, zoals ik wel vaker heb met reeksen. Weer staat Spielberg aan het roer. Wordt de film een Titanic of gaat het grootse wateren succesvol bevaren?
Spielberg probeert voor de 4e maal zijn publiek te verzadigen. Avontuur en een snufje SF is het concept geweest van alle 3 de films, dus waarom hier ook niet? Een goed verhaal, daar zou hij mee moeten beginnen.
Helaas ontbreekt dat hier. Het verhaal is wel leuk en avontuurlijk, het ontbreekt alleen aan een goede uitwerking. Het begin is weer matig. De Russen weten geen enkel moment hetzelfde gevaar en spanning uit te stralen als de Nazi's. Een mysterieus begin, dat zeker, maar niet heel sterk. Spielberg had het concept van de andere films gewoon weer moeten naleven. Op een paar ongeloofwaardige achtervolgingen na weet het nauwelijks te boeien
Net als in deel 1 is ook hier het verloren voorwerp snel in handen. Voor mij te snel. Het enige wat daarna nog volgt zijn achtervolgingen. Leuk in het begin, maar 2 uur hetzelfde zien is niet heel plezant.
Het einde weet boven alles uit te steken, en dan niet in heel positieve zin. Het is avontuurlijk en er zit af en toe zelfs een vleugje spanning in, maar het is zo slap en ongeloofwaardig. Waar je in deel 1 t/m 3 een beetje inbeeldingsvermogen nodig had, moet je hier je hele fantasie op hol laten slaan. Na Alien vd Predator hebben we nu Alien vs Indiana Jones.
Kan iemand mij trouwens het volgende verklaren:
Aan het begin zoeken de Russen een voorwerp dat metaal naar zich toe trekt. Ze vinden dit in een van de dozen. Na meerdere aanwijzingen blijkt (volgens mij) dat het om een zilveren schedel ging. Indy en Mutt vinden echter ook in het Spaanse graf een schedel. Dan zouden er dus twee moeten ontbreken toch? Er mist in de gouden kamer echter maar één schedel. Ben ik nou gek of wat?
Harrison Ford kruipt weer in de rol van Indy. Ik heb het nu wel gezien met die man. Waar in deel 1 t/m 3 zijn flauwe humor nog wel een beetje weet te boeien heb je het nu allemaal wel weer gezien. Hij weet nauwelijks memorabel te presteren in deze film. Povertjes.
Cate Blanchett en Shia LaBeouf zijn als vijand en vriend ook niet goed te noemen. Blanchett is een slappe vijand. Ze weet geen enkele keer echt overtuigend over te komen en ze speelt zo cliché als wat. Slecht eigenlijk gewoon. LaBeouf hadden ze in zijn geheel kunnen schrappen. De vader-zoon relatie wordt bijzonder slecht ingeleid en daar spelen zowel Ford als LaBeouf zeer slecht op in. Geen enkel moment zie je diepere emotie, schok of verbazing. Niets!!
Alen zeg ik al niets over, die was in deel 1 matig en hier doet ze het niet beter.
Zoals alle Indy films ziet het er goed uit. Mooie oerwoud scènes en de Maya-tempels zien er mooi uit. Ook het oude muziekje is weer van de partij, dat heb je nu ook wel gehoord.
Ik twijfel nogal bij deze serie. Waar 1 en 3 als een huis stonden storten 2 en 4 onder hun eigen fundering naar beneden. Het was gewoon niet goed eigenlijk. Toch nog een beetje vermakelijk en beter dan deel 2. Ik kom dus op een voldoende.
2.5*
Het is te verklaren de eerste crystal skull wat de Russen in het warenhuis pakken is niet de skull van de Maya tempel maar de skull van de ufo wat gecrasht was in 1947 roswell.(warenhuis is ook area 51 en daar staan alle onverklaarbare dingen opgeslagen wat de Amerikanen en indy hebben gevonden door de jaren heen )
Indy praat er ook over als ze naar het warenhuis gaan over het incident van 1947 dat ie geblinddoek erna toe moest en het enige wat ie nog wist was dat het een magnetisch iets was.
en de crystal skull in de Spaanse graf kelder is van de Maya tempel .
VincentL
-
- 1117 berichten
- 642 stemmen
Het is te verklaren de eerste crystal skull wat de Russen in het warenhuis pakken is niet de skull van de Maya tempel maar de skull van de ufo wat gecrasht was in 1947 roswell.(warenhuis is ook area 51 en daar staan alle onverklaarbare dingen opgeslagen wat de Amerikanen en indy hebben gevonden door de jaren heen )
Indy praat er ook over als ze naar het warenhuis gaan over het incident van 1947 dat ie geblinddoek erna toe moest en het enige wat ie nog wist was dat het een magnetisch iets was.
en de crystal skull in de Spaanse graf kelder is van de Maya tempel .
Ah zo ja. Het is best logisch ja. Dat moet ik even gemist hebben.
The Oceanic Six
-
- 60517 berichten
- 4107 stemmen
Na het herzien van de eerste 3 Indiana Jones films uit de jaren 80, moet ik concluderen dat deze vierde Indiana Jones gewoon tegen valt. Destijds zag ik hem in de bioscoop en eerlijk is eerlijk, het was best vermakelijk. Na herziening moet ik nog steeds erkennen dat het een vermakelijke film is, maar als je hem vergelijkt met de eerdere delen, dan is dit met afstand toch wel de minste. Het ligt zeker niet aan Harrison Ford, hij zet nog steeds met veel enthousiasme een leuke Indiana Jones neer, maar de rest van de cast doet dit niet. Shia LaBeouf is niet boeiend, net als de vijand van Jones.
Het levert allemaal bij elkaar nog wel een aardig avontuur op met regelmatig leuke momenten (zeker het begin van de film met de atoomoefening is erg goed, later is er nog een interessant stuk met de miljoenen rode mieren), maar er gaat ook een hoop mis (de beruchte ''Tarzan'' scene, het laatste half uur met de alienontdekking -al blijft het Area 51 verhaal toch wel boeien- ) etc), waardoor je alles bij elkaar op gaat tellen en dan constateert dat Lucas en Spielberg een beter script hadden moeten schrijven. Ook is het jammer dat er overmatig veel special effects inzitten die iets te duidelijk uit de computer komen. En andere zaken, zoals de crystal skull zelf zien er vrij plastic en nep uit. De charme van de oude delen was juist dat alles echt leek te zijn.
Van mij mag er nog wel een vijfde film komen, maar die zal dan wel een stuk beter moeten zijn.
Deze Crystal Skull geef ik nu 3* (was 3,5*)
Jonesy
-
- 409 berichten
- 159 stemmen
Stem nog maar een stukje verlaagd. wat een draak van een film zeg... en die motor van Mutt-williams was toch wel het dieptepunt zeg... Een hagelnieuwe harley evo in een jaren 50 setting... zelfs schijfremmen hadden ze toen nog niet eens maar mutje wel dus... echt dom dat ze met zo'n groot budget niet eens een fatsoenlijke motor kunnen regelen die ook echt uit die tijd kwam.
Thorongil
-
- 1621 berichten
- 691 stemmen
Gisteren eens herbekeken. Eerste deel van de film vond ik leuk, maar vooral vanaf dat Oxley Marion er bij komen valt hij meer en meer tegen. Harrison Ford doet het nog steeds behoorlijk. Het verhaal van de Crystall Skull is ook lang niet zo interessant als de legandarische Ark van het Verbond, Heilige Graal of zelfs de Sankara Stenen. Uiteindelijk een middelmatige film die de charme mist van de eerste 3 films.
AGE-411
-
- 10342 berichten
- 750 stemmen
Stem nog maar een stukje verlaagd. wat een draak van een film zeg... en die motor van Mutt-williams was toch wel het dieptepunt zeg... Een hagelnieuwe harley evo in een jaren 50 setting... zelfs schijfremmen hadden ze toen nog niet eens maar mutje wel dus... echt dom dat ze met zo'n groot budget niet eens een fatsoenlijke motor kunnen regelen die ook echt uit die tijd kwam.
Zegt eigenlijk veel over hoe professioneel de hele crew is.
Ook de eerste films uit de reeks hebben last van dommigheden die vermeden hadden kunnen worden.
RuudC
-
- 4636 berichten
- 2529 stemmen
Is ook mateloos van belang in een filmreeks die draait om fantasierijke vertellingen...
VincentL
-
- 1117 berichten
- 642 stemmen
Is ook mateloos van belang in een filmreeks die draait om fantasierijke vertellingen...
Het blijft een eindeloze discussie omdat beide kanten punten hebben. De ene roept dit, de ander dat, en het is allemaal waar. Je kan als je de proloog hiervan wilt lezen ook naar deel 1 gaan, tijden leesplezier 
AGE-411
-
- 10342 berichten
- 750 stemmen
Ik zal direct met de deur in huis vallen, en beginnen met hetgeen waarmee ik het vorige deel af sloot:
Aangezien Indiana Jones in het vorige deel van de Heilige Graal dronk, is hij onsterfelijk. Hierdoor weet je op voorhand dat Indiana Jones in deze film normaalgezien niet kan sterven. Niet dat de scenaristen daar aan zouden gedacht hebben, maar toch vind ik het vermelden waard. 
Het toont wel weer aan hoe zwak de verhaallijn in de Indyreeks wel is. Als ik Indiana Jones was, dan zou ik niet meer rennen voor bad guys of reuzemieren. 
Maar toch: Naar Indiana Jones standaarden was deze film vrij goed. Desalniettemin zal hij er toch niet in slagen de helft van de punten binnen te halen. Men heeft nog een lange weg af te leggen.
Die goede punten heeft de film vooral te denken aan het verhaal. Het is gewoon veel interessanter dan bij z’n voorgangers. Ik zat helemaal niet te wachten op hetzelfde standaardverhaaltje (waarbij men enkel de nazi’s verving door Sovjets). De theorie dat aliens de mensen hielpen om samenlevingen op te bouwen is veel interessanter dan alles wat we al in Indiana Jones te zien kregen. Ik vind dat naast de genreaanduiding “Avontuur” ook “Mysterie” wel op z’n plaats is.
De actie is veel beter dan in de vorige delen. Het ergerlijke slapstickgedoe is compleet verdwenen, en er word hier en daar een aardig potje gevochten. 
De nieuwe horde acteurs (Vrouw en kind) kennen vooral veel dieptepunten. Al hun bewegingen zijn voorspelbaar, en alles is overladen met de nodige cliché’s. Maar het kon natuurlijk veel erger … (speaking of which: Waar zijn die vrouw en dat Aziatische knulletje uit het 2de deel heen?).
De film is natuurlijk nog steeds rijk aan facepalm-momenten, maar het absoluut dieptepunt in deze film (en de hele reeks) is de tarzanscéne. Ik heb veel ongeloofwaardige situaties gezien in de vorige delen - Tel er maar het aantal
’s op na – maar dit slaat echt alles. Het is nauwelijks met woorden te omschrijven hoe slecht dit is.
Geeneen film uit deze reeks heb ik ooit inspanningen zien leveren om uit het moeras der hollywoodcliché’s te ontsnappen. Meer nog: De film lijkt er zich nog eens extra in te rollen.
Het is wel grappig dat ik dit deel net het beste deel uit de reeks vind. Elke deel van Indiana Jones vind ik net iets beter dan z’n voorganger… Misschien komt er dan ooit nog een deel die wel de helft krijgt?
Een gulle 2,0*
RuudC
-
- 4636 berichten
- 2529 stemmen
Ik zal direct met de deur in huis vallen, en beginnen met hetgeen waarmee ik het vorige deel af sloot:
Aangezien Indiana Jones in het vorige deel van de Heilige Graal dronk, is hij onsterfelijk. Hierdoor weet je op voorhand dat Indiana Jones in deze film normaalgezien niet kan sterven. Niet dat de scenaristen daar aan zouden gedacht hebben, maar toch vind ik het vermelden waard.

Dat verwijt moet je eerder aan the last crusade maken, want waar zijn Jezus en de twaalf apostelen gebleven? Waarom zijn er geen onsterfelijke legers van kruisvaarders? Wel zo handig namelijk om het heilige land te heroveren en te behouden. Volgens mij wordt de heilige graal over het algemeen geroemd om helende en verjongende gaven, niet onsterfelijkheid.
AGE-411
-
- 10342 berichten
- 750 stemmen
Dat verwijt moet je eerder aan the last crusade maken, want waar zijn Jezus en de twaalf apostelen gebleven? Waarom zijn er geen onsterfelijke legers van kruisvaarders? Wel zo handig namelijk om het heilige land te heroveren en te behouden. Volgens mij wordt de heilige graal over het algemeen geroemd om helende en verjongende gaven, niet onsterfelijkheid.
In de film wordt volgens mij duidelijk 'onsterfelijkheid' gezegd.
En die vraag van de apostelen en de kruisvaarders moet je mij niet stellen. Ik stel vast dat dit gewoon een zoveelste fout in de verhaallijn is.
RuudC
-
- 4636 berichten
- 2529 stemmen
Ik zou het even na moeten kijken, maar als ik me niet vergis zegt de ridder dat de graal de grot niet uit mag en dat dat de 'prijs van onsterfelijkheid' is. Ik vind je kritiek in elk geval te makkelijk.
horizons
-
- 5688 berichten
- 2406 stemmen
Wel tof eigenlijk, je (age-411) bent volgens mij de eerste die dit deel beter vindt dan de vorige drie delen.
RuudC
-
- 4636 berichten
- 2529 stemmen
Te makkelijk, hoezo?
Omdat je al begint met een film af te breken met een argument dat incorrect is. Als je iets beter naar The Last Crusade gekeken had, dan had je vast wel opgevangen dat de ridder op den duur zegt: "You have chosen...wisely. But the Grail cannot pass beyond the great seal. That is the boundary, and the price of immortality.", waardoor er geen onsterfelijkheid is buiten de tempel.. Ik denk dat je iets te wrokkig bent.
AGE-411
-
- 10342 berichten
- 750 stemmen
Wel tof eigenlijk, je (age-411) bent volgens mij de eerste die dit deel beter vindt dan de vorige drie delen.
Er komt gewoon minder onzin in voor dan in de eerste delen. Vooral het eerste deel is echt triest.
horizons
-
- 5688 berichten
- 2406 stemmen
Er komt gewoon minder onzin in voor dan in de eerste delen. Vooral het eerste deel is echt triest.
Ja, dat heb ik wel gelezen maar het blijft opzienbarend dat je zowat de enige bent die het zo ziet. (niets mis mee om een eigen mening te hebben
).
flieg
-
- 21 berichten
- 417 stemmen
Toch een prima vervolg op de IJ-reeks. Op de aliens na heb ik me prima vermaakt met deze film. Harrison Ford was weer flink op dreef, met een leuke bijrol voor Shia Labeouf. 
3,5*
krosnicky
-
- 735 berichten
- 1594 stemmen
Hopelijk Komt hier nog een vervolg op waar Harrison Ford en Shia La Beouf De hoofdrol in spelen en die zich afspeelt begin jaren 60 en word het hoplijk ook duidleijk waar Indy's Dochter vandaan komt ?
Saving Pvt. Pyle
-
- 527 berichten
- 1257 stemmen
Omdat je al begint met een film af te breken met een argument dat incorrect is. Als je iets beter naar The Last Crusade gekeken had, dan had je vast wel opgevangen dat de ridder op den duur zegt: "You have chosen...wisely. But the Grail cannot pass beyond the great seal. That is the boundary, and the price of immortality.", waardoor er geen onsterfelijkheid is buiten de tempel.. Ik denk dat je iets te wrokkig bent.
Dat denk ik ook. Wat een gebazel van die Age411.
Dit is juist de zwakste jammergenoeg. Die andere films hadden echte movie magic. Dat kun je ook niet vangen. Kijk maar naar al die droge remakes. Ze missen allemaal op zijn minst een ziel. Als je dit de beste vindt van de reeks dan spoor je in mijn optiek niet.
Phantasm
-
- 7600 berichten
- 7509 stemmen
Weer een prima Indiana Jones film waar weer genoeg in gebeurd. Heb ze nu alle vier gezien, maar de Temple of Doom blijft toch mijn favoriet.
Insignificance
-
- 3220 berichten
- 5588 stemmen
Een typisch Indiana Jones filmpje. Als liefhebber van de eerste drie delen zou deze er dan wel redelijk vlot in moeten gaan, maar daar komt om een of andere reden niet zo gek veel van terecht. Ik zie de charme, drive en bevlogenheid nog wel, maar ik ervaar het niet meer als zodanig. Deels een ongrijpbare factor.
Maar het heeft, vermoed ik, ook iets te maken met het gat tussen deze en de vorige. Dit vierde deel komt te laat. Ford doet het nog wel leuk, maar op deze leeftijd had hij het stokje al moeten hebben overgedragen. Een rolletje dat meer in de richting gaat van Connery's eerdere bijdrage was passender geweest.
Ook voor film heeft de tijd niet stilgestaan. Waar Indy groot werd in een wereld van handvaardigheid, om het zo maar eens te zeggen, is het nu ineens vergapen aan de wonderlijke resultaten van de computer. Zoiets kan op zich best iets leuks opleveren, maar binnen Indy's universum is de stap te groot.
Kon me in ieder geval niet aan de indruk onttrekken dat een geleidelijk proces van dat soort veranderingen de franchise beter had gedaan. Wat je nu krijgt, is een hedendaagse actie en avonturenfilm die desperate pogingen doet om het ludieke sfeertje van weleer te behouden. Het werkt maar mondjesmaat.
alexspyforever
-
- 21517 berichten
- 2328 stemmen
Tja, wat heb ik nog van deze onthouden? Niet veel, buiten de "I am getting too old for this." Dat is helemaal waar. Een onnodig vervolg van een reeks die voor mij al na deel 2 had mogen stoppen.
John Barry
-
- 3410 berichten
- 638 stemmen
Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull is een film die af en toe redelijk vermakelijk is, maar deze film is niet bijster goed.
Er wordt in deze film redelijk geacteerd. Harrison Ford zet weer een goede rol neer als Indiana Jones. Ford is wel wat ouder geworden maar dat maakt eigenlijk helemaal niks uit. Ford doet het weer fantastisch. De rest van de cast doet het aardig maar naast Ford blijft niemand je echt bij. Shia LaBeouf als Matt doet het aardig. Cate Blanchett zet een leuke schurk neer, al moet ik zeggen dat Blanchett beter kan acteren dan we in deze film te zien kregen. Karen Allen tot slot acteert ook aardig in deze film. Als je het acteer werk zou moeten becijferen op een schaal van 1 tot 10 dan scoort Ford rond de 9 en de rest van de cast scoort rond de 6.
Nu we toch cijfers aan het geven zijn. De muziek van John Williams geef ik een 6,5 . Williams doet het niet onaardig maar de beste man kan echt wel beter. De muziek bij deze film is niet slecht maar Williams is wel bij deze film op de automatische piloot bezig.
Als ik nu ook de special effects moet becijferen zou ik op een 6 uitkomen. Eigenlijk een beetje het zelfde verhaal als de muziek. De special effects zijn niet slecht maar echt uitmuntend zijn ze ook niet. Vooral aan het einde van de film vond ik dat de special effects wat beter konden.
Aan het begin van de film zonk de moet me toch een beetje in de schoenen. Indiana Jones films moet je met een korreltje zout nemen. Maar de scene dat Indiane Jones een kernbom overleefd door in een koelkast te zitten vond ik belachelijk. Deze scene sloeg nergens op en ik had toch een gevoel van: filmmakers nu gaan jullie toch een beetje te ver, dit is toch te veel van het goede. Ik hoopte dat de filmmakers dit niet te vaak zouden doen. Maar helaas. Later in de film overspelen de filmmakers nog een keer hun hand door Matt als een soort tarzan aan de bomen te laten slingeren. Deze scene was ook wat teveel van het goede. Niet veel later gaan de filmmakers voor de derde keer de mist in bij de scene met de watervallen. We varen met een boot 3 enorme watervallen af en de passagiers van de boot hebben geen schrammetje opgelopen.
De actie scènes waren wel aardig en vermakelijk. Toch kwamen de actie scènes een beetje inspiratieloos op mij over. Geen enkele actie scene blijft je echt bij. De beste actie scene is de achtervolging in de jungle. De zelfde scene waar Matt Tarzan imiteert. Maar los daarvan hebben we te maken met een aardige actie scene. De scene met de mieren vond ik overigens ook wel geslaagd. De actie scènes zijn dus wat inspiratieloos maar ze zijn niet slecht en ook best wel vermakelijk. Maar je hebt niet als je de actie scènes ziet dat je wow zegt. De actie scènes konden beter.
Wat ik goed vond aan deze film was het mysterieuze. De Indiane Jones films hebben me aangetrokken door het mystieke. En op dit vlak stelt de film niet te leur. De buitenaarde wezens waren leuk verzonnen. Dat schedel dat Oxley gek maakt is fantastisch verzonnen. De scene dat Jones zoekt in graf waar dat schedel ligt en de scene in de tempel van El Dorado zijn erg goede scènes en behoren tot de hoogtepunten van de film.
Het verhaal is zeker vermakelijk en het mysterieuze gedeelte is goed verzonnen. Maar de vader en zoon relatie tussen Jones en Mutt komt dan weer totaal niet uit de verf. Het script biedt bijna geen echte vader en zoon momenten. Er wordt gewoon erg weinig gedaan met dit aspect van het verhaal. Jammer.
Nog een minpunt wat betreft het verhaal. Aan het begin van de film krijg je als kijker te zien dat de FBI Jones wantrouwt. Jones is misschien wel een communist. Jones wordt om deze reden ook op verlof gestuurd van zijn baan als leraar. Echter om de een of andere reden doen de filmmakers verder in de film niks met deze verhaallijn. Zonde. Er lijkt in de film een mooie verhaallijn te ontstaan, maar vervolgens wordt er niks mee gedaan.
Het tempo van de film ligt te hoog. Bij deze film heb je niet het gevoel dat het allemaal te langdradig is. Je hebt meer het gevoel dat het allemaal wat de snel gaat. Er gebeurt zo veel in een korte tijd, dat je als kijker af en toe wat behoefte krijgt aan rust. De film had wat meer rust momenten mogen hebben om de kijker wat op adem te laten komen.
Al met al is deze 4de Indiana Jones film een niet al te beste film. Spielberg had het bij drie Jones films moeten laten. De Jones films in de jaren 80 waren beter. De film makers komen met een verhaaltje aanzetten dat op zich aardig is. Maar het verhaal wordt niet goed uitgewerkt ( vader – zoon relatie ). En het verhaal laat kansen liggen ( FBI die Jones wantrouwt ). Over het geheel genomen vindt ik het verhaal van deze Jones film dan ook onvoldoende. Actie scènes zijn vermakelijk maar ook vrij inspiratie loos en de actie scènes zijn ook weer niet super goed. En een paar keer in de film overspelen de filmmakers hun hand ( o,a atoombom scene ). Special effects en muziek zijn aardig maar het kon beter. En naast Ford geldt dat ook voor het acteer werk. Het is bij deze film allemaal middelmatig tot gewoon slecht. Toch weet deze film ,onder andere door de nodige humor, de kijker te vermaken en deze film kijkt makkelijk weg.
2 sterren voor deze film.
jeffurrr
-
- 3 berichten
- 0 stemmen
Ik vond het een leuke film, ik snapte het alleen niet helemaal:
Als ik het goed begrijp was Ox op zoek naar de skull om hem naar de tempel te brengen. Maar doordat dit niet gelukt was heeft hij hem weer teruggebracht. Daarna werd hij ontvoerd, ook de moeder van Mutt werd ontvoerd door de Russen. Toen riep Mutt de hulp in van Indiana jones om zijn moeder en Ox te bevrijden toch? Maar het leek er meer op dat Indiana jones en Mutt de Russen probeerden te ontwijken. Wat waren ze van plan nadat ze de skull hadden gevonden? Door een reeks van toevalligheden hadden ze uiteindelijk én de Skull én de moeder van Mutt + Oxley bevrijd. Beetje raar, kan iemand het uitleggen?
3 sterren, omdat de laatste stukjes wel leuk waren.
Sol1
-
- 581 berichten
- 261 stemmen
Het bizarre is eigenlijk dat de scene met het nagemaakte stadje en de kernbom is gebaseerd op een “werkelijke namaakstad” die de Amerikanen in het verleden in het echt gebruikten om de gevolgen van kernbommen te testen. Een in het echt gebruikte, werkelijke namaakstad dus, nu ik mijn eigen tekst nog eens goed overlees
.
Als je het verdere verloop van de film ziet, met name de scenes aan het eind, dan blijkt dat die kernbomscene tegen alle verwachtingen in misschien nog het meest realistisch was van allemaal… … zo gaat dat, in het (film)leven.
Dan heb ik veel liever de oudere films van Indiana Jones (Raiders of the Lost Ark), of min of meer willekeurige films van derden waarbij het lijkt alsof Steven Spielberg onverwacht over de schouders van de regisseur heeft meegekeken (Romancing the Stone, Innerspace, iemand hier?)
soom
-
- 24920 berichten
- 2752 stemmen
Loopt ook niet over van spektakel. Ik zou zelfs zeggen saai. Bijeengeraapt zeepvaatje vol clichés. Rusland is fout, Indiana heeft ineens een zoon, Indiana en Marion trouwen uit het niets?? Om nog maar te zwijgen over het feit dat mieren zomaar een mens mee hun nest innemen? Een gemiddelde zeep aflevering van Goede Tijden is er niks bij. Dramatisch wat voor zoutbergen je moet doorworstelen.
Daarentegen wel 3 pluspunten. Harrison is gewoon goed als Indiana (hoewel de jaren hem wel aan te zien zijn), Cate met een of ander eigenaardig Sovjetiaans accent sleept het meeste eruit. En ja, ik heb naast Patrick Wilson en vele andere mensjes, ook een zwak voor Shia. Hij is weer fijn en goed bezig. Het is jammer dat er meer kolder te zien is hier, waar de oudere films duidelijk meer in zich hadden aan sfeer. Deze film lijkt vooral gemaakt om de fans tevreden te stellen. En verslikt zich vervolgens ernstig in z'n eigen leukigheid. Tikkeltje jammer, maar het is ondanks de manco's nog goed te doen.
lars-pixar
-
- 1460 berichten
- 3949 stemmen
'Verschillende delen, verschillende meningen, helaas beviel niet elk deel van de filmreeks even goed'
Vijf jaar geleden heb ik de film voor het eerst gezien, nu heb ik 'Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull' weer bekeken als afsluiter van de trilogie, die ik vorige maand voor de eerste keer bekeken heb.
Waar ik bij de eerste drie delen mijn aandacht niet goed bij kon houden, wist ik dit wel te houden bij dit deel, terwijl ik dit vierde deel weer heel erg nep vond, als ik eerlijk mag zijn.
Er zitten zo veel ongeloofwaardige momenten in, dat dit gewoon ging opvallen, maar gelukkig niet irriteerde, heel de film vermaakte mij gewoon prima.
Maar neem bijvoorbeeld het einde waar ze op een berg staan te kijken hoe een soort van ufo (zal ik wel niet goed verwoord hebben) tot leven komt, vooral dat kwam voor mij over als science fiction.
Het avontuur zat er weer volop in en gebeurde genoeg om geboeid te blijven, maar hoe kan dit nou, de eerste drie delen zaten toch ook vol met avontuurlijke momenten.....
Zelf denk ik dat het ligt aan de tijd waar deze film in is gemaakt, het is misschien wat moderner neergezet.
Ik vindt het erg jammer dat de Indiana Jones films bij mij verschillend overkomen, het eerste deel zag ik echt door de vingers en ging er nog wel mee door en het tweede deel was opeens weer spannend en kreeg dan ook vier sterren, maar daar in tegen was het derde deel gapend saai....
Zal ik de film reeks op dvd houden in mijn collectie om later nog eens terug te kunnen kijken??
rkdev
-
- 216 berichten
- 610 stemmen
Opvallend Lars dat jouw mening over de films precies het tegenovergestelde is van mijn mening en van velen als ik naar de waardering van de films hier op MoMe kijk. Ook wel weer mooi dat iedereen de films dus anders beleeft. Ik vind Raiders of the Lost Ark en The Last Crusade juist enerverende en spannende films, Temple of Doom wat donkerder en deze helaas ietwat tegenvallen.
Ik heb overigens alle films op DVD, waarvan de trilogie in die mooie boxset met extra disc. Kan iemand me vertellen of al deze extra's ook op de Blu-ray boxset staan?
lars-pixar
-
- 1460 berichten
- 3949 stemmen
Opvallend Lars dat jouw mening over de films precies het tegenovergestelde is van mijn mening en van velen als ik naar de waardering van de films hier op MoMe kijk. Ook wel weer mooi dat iedereen de films dus anders beleeft. Ik vind Raiders of the Lost Ark en The Last Crusade juist enerverende en spannende films, Temple of Doom wat donkerder en deze helaas ietwat tegenvallen.
Ik heb overigens alle films op DVD, waarvan de trilogie in die mooie boxset met extra disc. Kan iemand me vertellen of al deze extra's ook op de Blu-ray boxset staan?
Dat vindt ik ook altijd wel leuk om te lezen en zien, de verschillende meningen!
Zelf ben ik erg teleurgesteld over de filmreeks en hoop ik eigenlijk dat ik ze later beter ga vinden!
Nu vraag ik me eigen ook af of ik de dvd collectie van Indiana Jones moet bewaren ondanks dat ik deel één en drie niet zo leuk vond.
Ik kan je niet verzekeren dat er extra's staan op de blu-ray's van Indiana Jones, maar mij lijkt het wel, het is tenslotte een soort van vernieuwde versie van de dvd 
Pre- en sequels

Indiana Jones and the Dial of Destiny
2023
350 reacties

Indiana Jones and the Last Crusade
1989
418 reacties

Indiana Jones and the Temple of Doom
1984
392 reacties

Raiders of the Lost Ark
1981
833 reacties
Gerelateerd nieuws

Netflix voegt binnenkort de eerste vier films uit de beroemde 'Indiana Jones'-reeks toe

De eerste vier Indiana Jones-films staan binnenkort weer op Netflix: 'Spannend, avontuurlijk, op elk punt geslaagd'

'Indiana Jones 5' krijgt heel nieuw script
Bekijk ook

Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back
Fantasy / Sciencefiction, 1980
723 reacties

Star Wars
Fantasy / Sciencefiction, 1977
1.066 reacties

Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi
Fantasy / Sciencefiction, 1983
706 reacties

Back to the Future
Sciencefiction / Komedie, 1985
735 reacties

Raiders of the Lost Ark
Actie / Avontuur, 1981
833 reacties

Indiana Jones and the Last Crusade
Actie / Avontuur, 1989
418 reacties
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.








