• 15.829 nieuwsartikelen
  • 178.409 films
  • 12.229 series
  • 34.010 seizoenen
  • 647.702 acteurs
  • 199.117 gebruikers
  • 9.378.495 stemmen
Avatar
 
banner banner

The Chronicles of Narnia: Prince Caspian (2008)

Avontuur / Fantasy | 150 minuten
3,23 1.425 stemmen

Genre: Avontuur / Fantasy

Speelduur: 150 minuten

Alternatieve titel: De Kronieken van Narnia: Prins Caspian

Oorsprong: Verenigde Staten / Polen / Slovenië / Tsjechië / Verenigd Koninkrijk

Geregisseerd door: Andrew Adamson

Met onder meer: Ben Barnes, Georgie Henley en Skandar Keynes

IMDb beoordeling: 6,5 (237.819)

Gesproken taal: Engels

Releasedatum: 2 juli 2008

Plot The Chronicles of Narnia: Prince Caspian

"Everything you know is about to change forever."

Eén jaar na avonturen uit de "The Lion the Witch and the Wardrobe", keren de Koningen en Koninginnen van Narnia terug naar het verre koninkrijk waar ze tot de ontdekking komen dat er al meer dan 1300 Narnia-jaren zijn verstreken.Tijdens hun afwezigheid is er een einde gekomen aan De Gouden Eeuw. Narnia is veroverd door de Telmarijnen en is nu bezet door Koning Miraz, die het land regeert zonder genade. De vier broers en zussen ontmoeten al snel een nieuw intrigerend personage: Narnia's gerechtvaardige erfgenaam op de troon, de jonge Prins Caspian. De prins wordt gedwongen zich schuil te houden voor zijn oom Miraz, die hem wil vermoorden om zo zijn eigen zoon op de troon te plaatsen. Met de hulp van de Rode Dwerg Trompoen, van Rippertjiep, een dappere sprekende muis, de das Truffeljager en de Zwarte Dwerg Nikabrik vangen de Narniërs, geleid door Peter en Caspian, een ongelofelijke tocht aan om de leeuw Aslan te vinden en Narnia te redden uit de klauwen van Miraz. Zo trachten ze de magie en glorie van Narnia te herstellen.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van grovonion

grovonion

  • 595 berichten
  • 2203 stemmen

bioscoopstoelen schreef:

ik weet niet of ik de enige ben, en ik heb het boek dan ook neit gelezen, maar ik vond het op sommige punten een beetje ripoff van Lord of the rings. Met die rivier enzo. En ik had nog een aantal andere punten waar ik dat dacht in de bios. De boeken zijn ongeveer rond dezelfde tijd uitgekomen, maar ergens heeft iemand toch iets overgenomen hoor.. Of anders deze regisseur wel.

CS Lewis en JRR Tolkien waren niet alleen tijdgenoten, ze waren zelfs vrienden. 't is dus niet zo helemaal verwonderlijk dat er wat kruisbestuiving is tussen de ideën van beide heren.


avatar van blablabla89

blablabla89

  • 140 berichten
  • 206 stemmen

Ik vond t een goede film. Ik heb eerste deel niet gezien maar ga die nu wellicht ook eens kijken. Er zaten best een aantal grappige momenten in, hoewel ik niet zeker weet of er een paar als grap bedoeld waren:P lol

Voor de rest goede acteerprestaties, visueel goed en vrij spannend.

Viel me wel op dat het voor een 'kinderfilm' best geweldadig was en ook in de shots soms. Ik weet niet of ik nu ouderwets ben maar ik mijn kinderjaren moest ik al huilen als Bambi's moeder werd doodgeschoten:p

Al met al 4 sterren


avatar van Angel25

Angel25

  • 100 berichten
  • 102 stemmen

Ik vond het echt een super leuk fom! Persoonlijk beter dan deel 1 omdat hier wat meer spanning inzat. HOop dat ze deel 3 ook gaan verfilmen.


avatar van notorious_kim

notorious_kim

  • 910 berichten
  • 1168 stemmen

wauw! Dat was mijn eerste reactie na het bekijken!

Ik ben net terug van de bioscoop en na drie kwartier ben ik nog steeds overwelmd! De eerste film was me een beetje tegengevallen, hij was niet slecht, maar ik vond hem op sommige punten een beetje te kinderachtig (ok, het is wel een kinderfilm, maar toch). Ik heb als kind de boeken gelezen en voor de eerste film had ik ze allemaal nog eens herlezen, en toen viel de eerste toch wat tegen. Nu had ik nog eens het tweede boek herlezen voor naar deze film te gaan kijken, maar 't was er nog niet van gekomen omdat ik niet veel vrienden heb die dit soort film willen bekijken. vandaag eindelijk iemand gevonden .

Van de eerste seconde had de film me al beet. De dialogen zijn sterk opgebouwd en de shots verbluffend. Het verhaal (dat me in het boek goed meehad) had me hier ook meteen mee.

De acteurs zijn schitterend, en ik vind dat ze gegroeid zijn sinds de vorige film.

Mooie opbouw, prachtige landschappen.

Ik vrees dat ik een film uit mijn top 10 ga moeten werpen, want deze komt aardig in de buurt om daarin te komen en is daarbij de eerste die hierin slaagt sinds LOTR: Return of the king.

Je ziet Tolkien hier wat in weerspiegeld natuurlijk , als goede vrienden zullen Tolkien en CS Lewis zeker wel hun fantasieën tegen elkaar uitgesproken hebben en bij elkaar inspiratie gaan halen zijn.

Kortom: schittende film. Een 10/10 omdat een 11/10 niet kan


avatar van predator 2

predator 2

  • 147 berichten
  • 64 stemmen

hele goeie film!heb hem in de bioscoop gezien ik sond verbaast.ook hele goeie muziek.


avatar van JohnWilliams

JohnWilliams

  • 7504 berichten
  • 1006 stemmen

Jammer dan Harry Gregson-Williams (componist) niet terug keert...zijn muziek was prachtig.


avatar van flrois

flrois

  • 53 berichten
  • 2914 stemmen

deze film's oorlog lijkt beetje op 'Lord of the Ring'


avatar van gotti

gotti

  • 14075 berichten
  • 5889 stemmen

De schrijver van de boeken, C.S. Lewis, was dan ook bevriend met Tolkien.


avatar van Bilalotje

Bilalotje

  • 10 berichten
  • 13 stemmen

ik vond het een redelijke film. De eerste vond ik echt goed, maar de tweede vond ik tegen vallen.


avatar van JohnWilliams

JohnWilliams

  • 7504 berichten
  • 1006 stemmen

gotti schreef:

De schrijver van de boeken, C.S. Lewis, was dan ook bevriend met Tolkien.

Klopt, sommige mensen denken dat ze rivalen zijn maar ze waren gewoon vrienden. Samen namelijk in Oxford gestudeerd...


avatar van flrois

flrois

  • 53 berichten
  • 2914 stemmen

Chronicles of Narnia komt ook derde film in 2010.

http://www.imdb.com/title/tt0980970/

William Moseley en Anna Popplewell gaan misschien niet op 'The Chronicles of Narnia: The Voyage of the Dawn Treader' spelen.


avatar van JohnWilliams

JohnWilliams

  • 7504 berichten
  • 1006 stemmen

Klopt, Narnia 3 komt eraan.

Maar ik verheug me er niet zoveel op. Een andere regisseur, een andere componist... Maar gelukkig nog wel dezelfde Cast al doen natuurlijk de 2 oudste niet meer mee.


avatar van balosa

balosa

  • 429 berichten
  • 3901 stemmen

ondanks dat de film 2,5 uur duurt vind ik toch dat de karakters niet zo goed zijn uitgewerkt, je weet globaal wel wat de achtergronden zijn maar dat had veel beter gekund, verder viel de film me tegen qua verhaal, jammer ik had op meer gehoopt, een deel 3 hoeft van mij niet meer eerlijk gezegd...


avatar van boldhead

boldhead

  • 133 berichten
  • 156 stemmen

schitterende film

mooie landschappen, mooie fantasiewereld, goeie muziek en goed geacteerd


avatar van Chana11

Chana11

  • 2 berichten
  • 13 stemmen

was een super coole film maar ik vond het einde niet zo super. ik hou van een voorspelbaar einde en dat was het niet en dat vond ik best wel jammer


avatar van sierrra

sierrra

  • 465 berichten
  • 275 stemmen

William Moseley en Anna Popplewell gaan misschien niet op 'The Chronicles of Narnia: The Voyage of the Dawn Treader' spelen.

Nee. Zij hebben geen rol meer in deze film. Ieder die de boeken heeft gelezen zal dit beamen. Ben benieuwd hoe ze deze film gaan opnemen. Zal het allemaal CGI worden of echte opnames op zee.


avatar van Tha Luz

Tha Luz

  • 164 berichten
  • 274 stemmen

Ik vond dit deel behoorlijk tegenvallen vooral vanwege alle positieve reacties hier had ik er veel van verwacht,jammer genoeg zijn mijn ideeen over deze film niet waargekomen ik vind ook niet dat het volwassener is geworden.


avatar van aroylo

aroylo

  • 32 berichten
  • 24 stemmen

Vindt de film juist wel volwassener geworden. Oom miraz speelt een hele mooie rol. En de uniformen van de telmariërs zijn nagenoeg perfect voor in dit verhaal. Ook creatief met die katapulten, hoe die werken. Vindt de acteerprestaties een stuk beter dan in 1. Er zijn dus wat punten verbeterd die juist in film 1 tekortschoten (de film is wat "stoerder" geworden. MAAR: Ik mis de glorieuze rollen van de bevers, de vos, en ook Aslan vond ik in film 1 mooier in beeld gebracht. Aslan komt in deze film namelijk nauwelijks in actie. Én waar zijn al die mythische beesten van Narnia? (Geen witte tijgers, jaguars, zwijnen, neushoorns...) De film overstijgt dus in veel opzichten zijn oude voorganger, maar laat bij mij heeeeeeeeel veel punten liggen door de mooie creaties/karakters van film 1 weg te laten of te weinig in beeld te laten komen. ECHT JAMMER want anders had deze film een dikke ster meer gehad.

Waar in film 1 dus de bevers de helft van de film in beeld zijn (en ook voor de nodige verlichting zorgen, waar de muizen in deze film toch wat minder in slagen vind ik) wordt er hier maar een kort zinnetje aan besteed. Ik hoop echt dat ze deze karakters in een van de volgende films weer terug gaan laten komen...zou hem zoveel mooier maken nog)

+ punten

*velsslagen

*effecten

*tweemansgevecht

*kostuums (vooral van de Telmariërs)

*Stoerder/donkerder (inc. acteerprestaties)

- punten

*weglaten van de leuke karakters uit deel 1 (vooral de bevers)

Maar ook Aslan voor zo'n lange tijd buitensluiten én niet laten meevechten

*verhaal

*Het missen van een helehoop magische beesten (tijgers,jaguars,neushoorns,reuzen, enz...)

waardoor het leger van Narnia een stuk minder indrukwekkend is dan in film 1. + door het missen van de karakters uit deel 1, en er te weinig toe te voegen leef je ook nog eens een stuk minder mee met dit leger..

*het missen van de "kleinschalige gebeurtenissen" die de grootschalige gebeurtenissen versterken

De film voelt al bij al stoerder aan, de gevechtscénes zijn mooi. Maar de eindveldslag mist de magische beesten en goede ondersteuning van muziek. (omdat er meerdere climaxen zijn) (Waar zijn de centaurs met de speren? en dat mooie rode harnas.)

Narnia voelt slap aan in deze film. Je hebt ook minder medeleven met de bevolking van Narnia dan in deel 1 omdat er in deze film weinig aandacht aan wordt besteed en de oude (waar je al medeleven mee had) dood zijn.

Kreeg een dubbelgevoel na afloop. Vondt hem spannender. Mooier. Maar ik miste de magie (lees: ik miste aslan en de leukste/vetste magische beesten uit deel1) en het medeleven.


Vond het een leuke film! Ben er gewoon verliefd op 5*


avatar van Sjeaa

Sjeaa

  • 5 berichten
  • 13 stemmen

Ik heb de film gister in de bioscoop gezien en ik zat er vanaf het begin af aan in. Ik had van te voren thuis nog even een trailer bekeken en zag het toen niet meer zo zitten, omdat het eerste deel toch niet echt als super bij mij achter was gebleven. Maar ik kan nu alleen maar zeggen: geweldig! En nu vind ik het eerste deel ook weer stukken beter, omdat je een vervolg hebt. Goede humor, goede actie en goed verhaal en ook goede lengte van de film. Ik heb de boeken nog niet gelezen, maar als film vind ik het great!


avatar van Regan_Robbie24

Regan_Robbie24

  • 586 berichten
  • 635 stemmen

deze film is zo geweldig,, ben er keiveel heen geweest,, hij draait nog steeds op sommige plekken.. zou zo weer gaan !!


Ik vond 'Narnia 2' eigenlijk veel beter dan ik had verwacht. Het was veel minder sprookjesachtig dan deel 1 en ook meteen een stuk duisterder.

Er zaten natuurlijk wat LotR momenten in (wandelende bomen, de rivier die 'tot leven' komt), maar dat is een kritiek op het originele verhaal van C.S. Lewis, niet op de film.

Het blijft hier en daar wel wat oppervlakkig, maar over het algemeen vond ik het verhaal goed te hebben en de produktie zelf was natuurlijk prachtig.


avatar van wennie24

wennie24

  • 47 berichten
  • 50 stemmen

Ik vond het weer een super film, heerlijk wegdromen in zo'n fantasiewereld.


avatar van sierrra

sierrra

  • 465 berichten
  • 275 stemmen

Kreeg een dubbel gevoel na afloop. Vond hem spannender. Mooier. Maar ik miste de magie (lees: ik miste Aslan en de leukste/vetste magische beesten uit deel1) en het medeleven.

Dit deel speelt zich ongeveer 1300 jaar later af dan deel 1. Veel bekende figuren uit deel 1 keren in deze film niet terug omdat zij niet meer in leven zijn. Aslan heeft in het boek geen grote rol, dus in de film ook niet.


avatar van SarahSkandar

SarahSkandar

  • 48 berichten
  • 31 stemmen

GEWELDIG


avatar van plompa

plompa

  • 109 berichten
  • 229 stemmen

vond het best wel een leuke film. Wat volwassener als deel 1. Het is alleen wel jammer dat dit soort fantasy films wel een beetje "done" zijn. Ook weet je al vantevoren hoe de film zal lopen en eindigen, het is niet echt verrassend. Al met al toch wel een 3 waard, vooral door de eindstrjd en het toch wel weer open einde met de uitnodiging naar een derde deel.


avatar van kappeuter

kappeuter (crew films)

  • 74672 berichten
  • 5984 stemmen

Offtopic verwijderd.


avatar van arwenevenstar

arwenevenstar

  • 23 berichten
  • 593 stemmen

Heerlijk, zo'n sprookje mét verhaallijn. Ik was als klein kind ook al dol op de boeken en toen ik deze film zag voelde ik me weer alsof ik een jaar of zeven/acht was. De verfilming blijft niet trouw aan het boek, in tegendeel, er is heel wat aan veranderd, maar op de een of andere manier ergerde me dat niet zo zeer.


avatar van Maurien

Maurien

  • 38 berichten
  • 88 stemmen

Moojje film!:D


avatar van O.S.

O.S.

  • 248 berichten
  • 0 stemmen

is dit een kinderfilm?