• 15.792 nieuwsartikelen
  • 178.171 films
  • 12.220 series
  • 33.993 seizoenen
  • 647.240 acteurs
  • 199.056 gebruikers
  • 9.374.305 stemmen
Avatar
 
banner banner

The Chronicles of Narnia: Prince Caspian (2008)

Avontuur / Fantasy | 150 minuten
3,23 1.425 stemmen

Genre: Avontuur / Fantasy

Speelduur: 150 minuten

Alternatieve titel: De Kronieken van Narnia: Prins Caspian

Oorsprong: Verenigde Staten / Polen / Slovenië / Tsjechië / Verenigd Koninkrijk

Geregisseerd door: Andrew Adamson

Met onder meer: Ben Barnes, Georgie Henley en Skandar Keynes

IMDb beoordeling: 6,5 (237.694)

Gesproken taal: Engels

Releasedatum: 2 juli 2008

Plot The Chronicles of Narnia: Prince Caspian

"Everything you know is about to change forever."

Eén jaar na avonturen uit de "The Lion the Witch and the Wardrobe", keren de Koningen en Koninginnen van Narnia terug naar het verre koninkrijk waar ze tot de ontdekking komen dat er al meer dan 1300 Narnia-jaren zijn verstreken.Tijdens hun afwezigheid is er een einde gekomen aan De Gouden Eeuw. Narnia is veroverd door de Telmarijnen en is nu bezet door Koning Miraz, die het land regeert zonder genade. De vier broers en zussen ontmoeten al snel een nieuw intrigerend personage: Narnia's gerechtvaardige erfgenaam op de troon, de jonge Prins Caspian. De prins wordt gedwongen zich schuil te houden voor zijn oom Miraz, die hem wil vermoorden om zo zijn eigen zoon op de troon te plaatsen. Met de hulp van de Rode Dwerg Trompoen, van Rippertjiep, een dappere sprekende muis, de das Truffeljager en de Zwarte Dwerg Nikabrik vangen de Narniërs, geleid door Peter en Caspian, een ongelofelijke tocht aan om de leeuw Aslan te vinden en Narnia te redden uit de klauwen van Miraz. Zo trachten ze de magie en glorie van Narnia te herstellen.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Justice4All

Justice4All

  • 2152 berichten
  • 457 stemmen

Deel 2 van de trio. Eerste deel vond ik best oke. Ben benieuwd hoe deze zal zijn.... duimduimduim....


avatar van JTV-kijker

JTV-kijker

  • 1066 berichten
  • 2017 stemmen

is dit deel 2 van de vorige chronicles of narnia??

best wel raar, ik vond de vorige niet zo slecht dus beniewd

hoe deze zal worden....


avatar van angelotus

angelotus

  • 25 berichten
  • 22 stemmen

Cooool! Weet iemand wanneer deze film gepland staat in 2008?


avatar van titia

titia

  • 601 berichten
  • 1302 stemmen

2 juli?


avatar van joe black

joe black

  • 364 berichten
  • 1462 stemmen

zéér nieuwsgierig! Ik vond de eerste al heel leuk.


avatar van Witch-king

Witch-king

  • 230 berichten
  • 411 stemmen

Justice4All schreef:

Deel 2 van de trio. Eerste deel vond ik best oke. Ben benieuwd hoe deze zal zijn.... duimduimduim....

Trio?

In totaal zijn er 7 boeken, ik weet niet of ze ook alle 7 verfilmd worden.


avatar van deLeeuw

deLeeuw

  • 678 berichten
  • 1944 stemmen

Omg..!! Zo benieuwd,, wist niet eens dat er meerdere delen waren Vandaar..


avatar van SweetSnukky

SweetSnukky

  • 4 berichten
  • 13 stemmen

Ik ben echt zoooooo benieuwd. Kan niet w8en tot ik 'm kan zien. Deel 1 vond ik echt super!!


avatar van rondh

rondh

  • 598 berichten
  • 2309 stemmen

Poster is in ieder geval al mooi


avatar van Albus Dumbledore

Albus Dumbledore

  • 2041 berichten
  • 884 stemmen

ik vond de eerste Narnia wel supermooi (4 sterren gegeven)

ik ga denk ik zeker wel naar deze!


avatar van filmlover

filmlover

  • 36 berichten
  • 208 stemmen

Vond eerste Narnia schitterend!!! Al 4 keer gezien! Mooie verfilming vh gelijknamige boek! Kan niet wachten op film nr2!!! Wat ik me wel afvraag is waarom ze het eerste boek niet verfilmd hebben, maar meteen het 2de? Weet iemand waarom?


avatar van filmlover

filmlover

  • 36 berichten
  • 208 stemmen

Nu blijkt dat ze deel 1 niet verfilmd hebben, maar onmiddelijk deel 2, is me opgevallen dat ze nu deel 3 overlaten en onmiddelijk deel 4 verfilmen??? Raar!!! Iemand een verklaring?


avatar van %%%%%%

%%%%%%

  • 2543 berichten
  • 1234 stemmen

Prachtige poster kan geen mooiere verzinnen Ben ook benieuwd naar deze deel deel 1 vond ik erg goed met een zeer mooie soundrack.


avatar van nicolaas

nicolaas

  • 1 berichten
  • 20 stemmen

filmlover schreef:

Nu blijkt dat ze deel 1 niet verfilmd hebben, maar onmiddelijk deel 2, is me opgevallen dat ze nu deel 3 overlaten en onmiddelijk deel 4 verfilmen??? Raar!!! Iemand een verklaring?

Ik weet niet zeker of het de rede is maar het lijkt me wel aannemelijk: de boeken zijn niet in chronologische volgorde geschreven (of de oorspronkelijke volgorde hebben ze veranderd, ik weet het niet meer zeker).

In de oorspronkelijke volgorde is "The lion, the witch and the wardrobe" wel deel 1 en "Prince Caspian" deel 2. Dus in dit opzichte klopt de volgorde wel qua verfilming.

Hierna zouden dus in de huidige volgorde deel 5 > 6 > 3 > 1 > 7 verfilmd worden (als ze ze verfilmen natuurlijk)


avatar van Kevin13

Kevin13

  • 14947 berichten
  • 0 stemmen

kijk er al naar uit.


avatar van Nicolage Rico

Nicolage Rico

  • 20220 berichten
  • 2364 stemmen

Deel I was redelijk, ik hoop dat deze een tikkeltje beter word. Films in deze categorie zijn voor mij een must see.


avatar van JTV-kijker

JTV-kijker

  • 1066 berichten
  • 2017 stemmen

filmlover schreef:

Nu blijkt dat ze deel 1 niet verfilmd hebben, maar onmiddelijk deel 2, is me opgevallen dat ze nu deel 3 overlaten en onmiddelijk deel 4 verfilmen??? Raar!!! Iemand een verklaring?

bedoel je dat narnia film 1, deel 2 van de boeken was en dat nu narnia film 2, deel 4 van de boeken is?


avatar van Albus Dumbledore

Albus Dumbledore

  • 2041 berichten
  • 884 stemmen

ik heb net de trailer gezien van Narnia en mijn eerste reactie op de trailer was: cool! Ik heb de eerste Narnia 4 sterren gegeven, ik vond het zeker een mooie film. Aan de trailer te zien zit er in deze wat meer actie in. Ik hoop dat ik hem weer een 4 sterren kan geven.


avatar van Angrod_Pallanén

Angrod_Pallanén

  • 6687 berichten
  • 1042 stemmen

Deel 1 was fantasties, The Chronicles Of Narnia: Prince Caspian is de film van 2008 waar ik naar uit kijk!


avatar van Albus Dumbledore

Albus Dumbledore

  • 2041 berichten
  • 884 stemmen

ik vind die leeuw altijd zo cool. Want Liam Neeson spreekt die stem in. En hij heeft echt zo'n wijze en rustige stem, wat precies bij die leeuw past.


avatar van glem

glem

  • 46 berichten
  • 0 stemmen

het vervolg van deel 1 word wat hoop dat dezelfde personages erin spelen dan is het wel leuk we kijken ernaar uit


avatar van Angrod_Pallanén

Angrod_Pallanén

  • 6687 berichten
  • 1042 stemmen

Volgens mij keert alleen de leeuw terug, toch?


avatar van saw_lover

saw_lover

  • 120 berichten
  • 0 stemmen

Leuke trailer, ziet er veelbelovend uit.

Hopelijk wordt 'ie beter dan het eerste deel !


avatar van saw_lover

saw_lover

  • 120 berichten
  • 0 stemmen

Angrod_Pallanén schreef:

Volgens mij keert alleen de leeuw terug, toch?

Sorry, maar nee.

Die irritante kinderen komen nogmaals het bloed vanonder onze nagels halen....


avatar van wall-e

wall-e

  • 84 berichten
  • 22 stemmen

Ik heb alle boeken van narnia en dit verhaal heb ik ook al gelezen. C.s lewis is een goede schrijver, maar dan is er oorlog en dan laat hij even snel even iets kleins gebeuren waardoor alles weer goed en wel is. Dat is met dit verhaal ook het geval. Hopelijk word deze film ietsje anders dan het boek.


avatar van ericos

ericos

  • 118 berichten
  • 476 stemmen

Ben heel benieuwd.


avatar van Bartw1991

Bartw1991

  • 27 berichten
  • 0 stemmen

Ik vond Narnia helemaal geen film om een gevolg op te maken, ondanks dat er zoveel boeken zijn.

Ze proberen waarschijnlijk het succes van Harry Potter te behalen?!


avatar van davy jones

davy jones

  • 138 berichten
  • 121 stemmen

ofwel ligt het aan mij maar ik heb the white witch ook in de trailer kort gezien


avatar van Lissepiss

Lissepiss

  • 12 berichten
  • 24 stemmen

Ben benieuwd. Dit verhaal lijkt in principe wat volwassener te gaan worden..


avatar van wall-e

wall-e

  • 84 berichten
  • 22 stemmen

davy jones schreef:

ofwel ligt het aan mij maar ik heb the white witch ook in de trailer kort gezien

Inderdaad, een dwerg probeert haar tot leven te wekken. In het boek lukte het net niet, maar in de film volgensmij wel.